Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) zolika09


zolika09
csendes tag

Sziasztok!
Jövőhéten szeretnék venni egy Pi3560-ast,viszont sajnos úgy alakult,hogy csak az Intel Dual Core T4300-es procival szerelt gépet tudom megvenni.Érdekelne,hogy vajon miben fog ez különbözni a T6600as procival szerelt gépekhez képest?Elsősorban nem gyári adatok érdeklnének,hiszen annak utána tudok nézni,inkább tapasztalatok érdekelnének és az,hogy vajon visszafogja-e a kisebb proci ezt a konstrukciót nagy mértékben, vagy nem olyan számottevő a különbség.A véleményeket és segítségeteket előre is köszönöm!
További szép estét!

(#10252) KubanitoS válasza zolika09 (#10251) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem számottevő a különbség, plusz 30 ezer forintot nem ér meg a drágább processzor. A tanácsom: nyugodtan vedd meg a lassabb procival, majd ha lesz egy kis pénzed ruházz be egy P8400/8600/8700 vagy T9400/9550-es procira. Ezek 25-től max 40-ig vannak árban de sokkal jobb procik, mint a T4300, sőt, még a T6600-nál is és természetesen gond nélkül belemennek a 3560-asba.

Egyébként én T6600-assal vettem a gépem és már bánom, hogy nem a gyengébb T4300-zal a fent leírtak miatt. Nem mintha nem lenne elég a jelenlegi T6600, de nyilván zavaró, hogy jobban is kijöhettem volna az üzletből. :)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10253) zolika09 válasza KubanitoS (#10252) üzenetére


zolika09
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszod.Most megnyugtattál :)

(#10254) skippper válasza skippper (#10244) üzenetére


skippper
senior tag

Procihúzásra senki?

(#10255) smatte


smatte
tag

Én a hivatalos után felraktam a geforce drivert kipróbálásra, de azon kívűl, hogy nem lehetett állítani a fényerőn, még a kmplayerrel sem lehetett filmet elindítani, mert összeomlott, majd helyreállt a videókártya. Villámgyorsan visszaraktam a fujitsu-s drivert, azóta minden ismét szép és jó!:)
Részemről az nvidia geforce driver felejtős, a hivatalos jó mindenre.

(#10256) epinephrin válasza smatte (#10255) üzenetére


epinephrin
csendes tag

és sztem még a színek is sokkal szebbek a fujitsu-s driverrel mint az nvidia-sal

(#10257) epinephrin válasza smatte (#10255) üzenetére


epinephrin
csendes tag

és sztem még a színek is sokkal szebbek a fujitsu-s driverrel mint az nvidia-sal

szerk.: hopp 2x ment el, vki törölje

[ Szerkesztve ]

(#10258) cigam válasza KubanitoS (#10252) üzenetére


cigam
félisten

+30?

Fujitsu Amilo Pi3560
Intel Dual Core T4300, 3 GB, 320 GB, nincs oprendszer
140 875 Ft

Fujitsu Amilo Pi3560
Intel Core 2 Duo T6600, 3 GB, 320 GB, nincs oprendszer
158 375 Ft

Ez "csak" 17'500.- difi

Fujitsu Amilo Pi3560
Intel Core 2 Duo T6600, 4 GB, 320 GB, Windows 7 Home Premium
179 900 Ft

Ez "már" 39'025.- difi, viszont nem csak a proci nagyobb, hanem a RAM is, és kapsz hozzá W7-et is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10259) brumi1024 válasza cigam (#10258) üzenetére


brumi1024
veterán

A t4300-as az iponban 131 000Ft.
+hozzá oem Win7 28k
+ t6600 csere ráfizetéssel 6k
+1gb ram ráfizetéssel 3k.
Összesen: 168 000 Ft. Kicsit több vele a macera de olcsóbban jössz ki/rakhatsz erősebb procit.

(A ráfizetéssel alatt azt értem, hogy eladod a bennelevőt és veszel helyette másikat.)

(#10260) cigam válasza brumi1024 (#10259) üzenetére


cigam
félisten

Érdekes, de sztem az emberek 90% nem lego-t akar a laptopjával játszani, hanem használni szeretné. + szerinted megéri azt a 10k-t ami ennyi macerával jár?

Én csak azt a 30k-t sokaltam egy T4300vs T6600 konfig között.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10261) brumi1024 válasza cigam (#10260) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen igazad van nem éri meg, én csak azt mutattam, hogy nem biztos, hogy a legjobb vétel a legdrágább verzió. És 27k a különbség a t4300 és t6600 között ami sztem nem ér ennyit, mert a valóságban nem sok különbség van teljesítmény szempontjából a kettő közt.

(#10262) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom mi a tapasztalat az újabb Amilo szériákkal kapcsolatban, de picit csalódtam a pa3553-ban. Ugyanúgy melegszik mint a régi Li1718-am és azelőtt az M1450G notim...
Van erre valami megoldás? A cool pad nélkül egyszerűen használhatatlan, hiszen a hdd 60-62 fokos, a cpu 50-60 fokos, ez nem cool... :O

(#10263) netmesterke


netmesterke
aktív tag

a másik amivel nem tudok mit kezdeni, hogy ha a silent gombot megnyomom a proc 98 celsiusra ugrik....no comment. ötlet?

(#10264) cigam válasza brumi1024 (#10261) üzenetére


cigam
félisten

?? Matekkal hogy álsz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10265) KubanitoS válasza cigam (#10260) üzenetére


KubanitoS
veterán

Iponon 134 ezer a T4300-as, én a t6600-as 3560-as gépem 166 ezerért tudtam megvenni Szegeden. Ez még több is, mint 30 ezer.

Mellesleg a mai világban ilyet kijelenteni, hogy 10 ezer forinton nem fognak szórakozni az emberek nagy bátorságra vall (nem mintha én nem osztanám a véleményed), nem is kell messze menni, itt a PH-n az egyik témában azt lehet olvasni, hogy két munkahelyi kolléga valami 50 forintos kávén vesztek össze elég durván.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10266) cigam válasza netmesterke (#10262) üzenetére


cigam
félisten

És mi hajtja ennyire azokat procikat? CPU használat? Mennyi idő gép? (Ráférne egy nagytakarítás?)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10267) cigam válasza KubanitoS (#10265) üzenetére


cigam
félisten

Na igen. Ahogy távolodunk a fővárostól, úgy nőnek az árak is :( Tudom, mert veszprémi vagyok.

Ez nem bátorság kérdése. 1xűen nemértem, ha az ember egy tartós fogyasztási cikket vesz, miért olyan nagy gond a 10%-os árkülönbözet, ha gyorsabbat/többet kap érte. (pláne úgy hogy ha nem ért hozzá, és egy procicsere már tuti ugrasztja a garanciát!) Persze, egy picivel több, meg akkor még egy pici és elszalad a ló, de az ember tudja meddig nyújtózkodhat nem?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10268) KubanitoS válasza cigam (#10267) üzenetére


KubanitoS
veterán

1xűen nemértem, ha az ember egy tartós fogyasztási cikket vesz, miért olyan nagy gond a 10%-os árkülönbözet, ha gyorsabbat/többet kap érte

Itt van a kutya elásva. Teljesen logikus, amit írsz, magam is hasonlóan gondolkodom. Viszont ha az embernek nincs (elég) pénze, akkor megpróbál minél jobban kijönni az üzletből, hogy aztán sokszor jobban ráfázzon, mintha a drágább megoldást választotta volna. Csak a végső ár a fontos, pedig lehet, hogy minimális pénzösszegért kétszer olyan jó terméket kaphatott volna.

Emlékezetes számomra a szomszédunk esete, aki új autót akart venni minél olcsóbban egy pár éve. Kettő millió forintért adtak is neki egy "rönó táliát". Abban az autóban aztán semmi, de semmi nem volt. A fapad nem jó szó rá. Még a 20 ezres szervót :Y is sikerült megspórolni, csak ne legyen drágább. Most erre mit lehet mondani?

Nekem az a véleményem, ha valaki venni akar valami komolyabb dolgot, csakis akkor tegye, ha van rá elég pénze. A felesleges spórolgatás a végén úgyis megbosszulja magát.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10269) netmesterke válasza cigam (#10266) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Bő egy éves a gép, a pasztázást én magam csináltam, semmi gond vele. nem hajtja meg semmi, és csak az egyik mag ennyire meleg...lehet rossz az érzékelő?

(#10270) cigam válasza netmesterke (#10269) üzenetére


cigam
félisten

Micsoda önbizalom ;]
Elképzelhető, hogy megzuhant, de nem valószínű. Mekkora a difi a 32 mag között?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10271) xtremer


xtremer
tag

Most kaptam egy Fujitsu Amilo PI 3560 van valakinek ilyesmi gépe vagy valami tapasztalat vele...

(#10272) KubanitoS válasza xtremer (#10271) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nincs és soha nem is lesz amíg világ a világ.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10273) xtremer válasza KubanitoS (#10272) üzenetére


xtremer
tag

Na ennyi baj lenne vele?

(#10274) brumi1024 válasza xtremer (#10273) üzenetére


brumi1024
veterán

Olvass vissza, vagy kereső. Rengeteg dolog van róla.

(#10275) xtremer válasza brumi1024 (#10274) üzenetére


xtremer
tag

Keresőbe írtam 0 találat de egy pár személyes véleményre lettem volna kíváncsi mielőtt eladom...

(#10276) Valdez válasza xtremer (#10275) üzenetére


Valdez
őstag

Miért akarnád eladni?

(#10277) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok bocsi hogy ide írok nem tudom, hogy van-e külön topik ilyen javítgatós kérdésekre de lenne itt egy fujitsu siemens amilo la1703 gépezet aminek tönkre ment a hűtője, kérdésem az, hogy ezt nehéz házilag kicserélni, vagy milyen alkatrésszel kell kicserélni, és nagyjából ha nem nehéz akkor hogyan :) Szóval le kell mennem számtech boltba meg kell rendelnem specifikus ventilátort vagy elég szóval megy bele valami szabványos dolog is :)

Köszi hello!

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#10278) cigam válasza zsolt19900 (#10277) üzenetére


cigam
félisten

98%, hogy specifikus. Notiba még nem láttam mezei kialakításút, bár vidéken még egy mezei 5cm-es"mezei" ventit se kapni, szóval simán vidd szervízbe, ha ez kérdésként felmerült benned.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10279) zsolt19900 válasza cigam (#10278) üzenetére


zsolt19900
őstag

Hát hiba ként merült fel a gép mindig kikapcsol mivel leállt a ventilátorja, szóval elég számtech boltba vinni, vagy rendelni egy ventit otthon beletenni, vagy nem olyan egyszerű dolog ez inkább laptop szerviz.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#10280) brumi1024 válasza xtremer (#10275) üzenetére


brumi1024
veterán

Biztos vagy te abban h 0 talalat van? Ird be a keresobe ezt: pi 3560.

(#10281) xtremer válasza Valdez (#10276) üzenetére


xtremer
tag

Gyorsan jött gyorsan megy már úgynézki el van adva .....

(#10282) cigam válasza zsolt19900 (#10279) üzenetére


cigam
félisten

Utolsó mondat arra próbált célozni, hogy ha ez kérdésként felmerül nálad, akkor jobb ha szervízbe viszed. nem csak a csavarakoat trükkös megtalálni, de nem 1 spéci csatit kell megbontani ill. visszatenni a helyes sorrendbe, és rongálás nélkül.
Ez bonyibb annál, minthogy lecsavarom a PC oldalát és máris ott a venti még 4 csavar és kész is a csere. + Szervízben (sztem) nem foglalkoznak alkatrészeladással.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10283) Valdez válasza xtremer (#10281) üzenetére


Valdez
őstag

Gyorsan túladtál a piac legjobb ár/érték arányú gépén...

(#10284) xtremer válasza Valdez (#10283) üzenetére


xtremer
tag

Az a baj ha Asus lenne a neve akkor megtartanám mert nagyon jó áron szereztem de így mindenki jól jár nekem nincs benne pénzem valaki meg kap egy 2hónapos gépet olcsóért...

(#10285) xtremer válasza brumi1024 (#10280) üzenetére


xtremer
tag

Jó hát először nem ebben a fórumban kerestem hanem a fórumtémák közt és ott tényleg nincs külön erről fórum[link]

(#10286) Flash17


Flash17
csendes tag

Hali nekem amilo pi 3560-m van win7et raktam rá de valahogy a halálnak se találok drivert a kamjához:( nem tud valaki küldeni egy linket?

A gép forog, az alkotó pihen..

(#10287) Valdez válasza Flash17 (#10286) üzenetére


Valdez
őstag

Nincs hozzá driver csak az amit alapból feltesz hozzá a win :(
usb 2.0 camera néven ismeri fel.

(#10288) Flash17 válasza Valdez (#10287) üzenetére


Flash17
csendes tag

de nekem nem ismeri fel sehogy:S legalábbis nemtudom használni és bárhol nézem az irja h nincs webcam ..

A gép forog, az alkotó pihen..

(#10289) Flash17 válasza Flash17 (#10288) üzenetére


Flash17
csendes tag

öö megoldódott ! köszike

A gép forog, az alkotó pihen..

(#10290) KubanitoS válasza xtremer (#10284) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha Asus lenne a neve Nvidia GT 240 videókártyával, akkor olyan 260 ezerért már adnának is egyet. Tisztára megéri, nem? ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10291) brumi1024 válasza xtremer (#10284) üzenetére


brumi1024
veterán

De most komolyan, az asus nem egy lenovo vagy dell és nem ennyivel jobb márka h az ártöbbletet megérje. És ne írjátok le ennyire a fuji-t mert a lifebookok minőségre eléggé közel állnak a legendás Thinkpadekhez. Mellesleg a fujitsunak van itthon szervize, ami kiforottabb mint a nemrég alakult asus szerviz.

(#10292) skippper


skippper
senior tag

Nekem is most lett nem rég Pi3560om és KIFOGÁSTALAN! Minden elsőre tökéletesen, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Ahogy itt olvasgatom az előkerülő hibákat, 90%uk a felhasználó tapasztalatlanságából ered.

Aki Pi 3560-t akar venni, csak bátorítani tudom. Piszkosul jól sikerült.

(#10293) Pityukaaa


Pityukaaa
csendes tag

Sziasztok!
lehet nem jó helyet céloztam be,de kellene egy kis segitség Win 7 alatt (Pi 3540) használom a notim,és mostanában vettem csak észre,hogy a web cam és a mikrofon nem müködik driver hiánya miadt,következö kérdésemre kellene nekem segitség,honnét tudnék leszedni ilyes fajta drivert?gyártoi oldalon nem találtam:(
elöre is köszi!

(#10294) cigam válasza Pityukaaa (#10293) üzenetére


cigam
félisten

Fn+F7-el bekapcsolod, észreveszi, telepíti, és működik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10295) Valdez


Valdez
őstag

Új bios pi3560-hoz:
link

current BIOS V. 1.08:

Solved problems:

- after press FN + F8/F9 the backlight from the internal display switched off during BIOS Post or in the BIOS menu.

Known errors, problems and restrictions:

- none

Additional Information:

- update VBIOS to 70.16.26.00.07

(#10296) HZoli87 válasza Valdez (#10295) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, otthon telepítem is. ;)

(#10297) Pityukaaa válasza cigam (#10294) üzenetére


Pityukaaa
csendes tag

igen ez müködik!köszi:)
de sajnos a mikrofon nem akarja még mindig az igazságot...

(#10298) cigam válasza Pityukaaa (#10297) üzenetére


cigam
félisten

Ez alatt mit értesz pontosan? A skype, msn stb kontaktjaid nem hallják amit mondasz?

Mert az tök természetes, hogy te nem hallod. Azért van némítva, mert máskülönben összegerjed(het) a beépített hangszóróval.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10299) Pityukaaa válasza cigam (#10298) üzenetére


Pityukaaa
csendes tag

Szia!
nem hanem vezérlöpultban keresem a felvétel eszközt,és nincsen ott semi sem!de egyébként igen msn nem hallanak,és nem találom sehol sem a mikrofonra utalo dolgokat!

(#10300) Pityukaaa válasza Pityukaaa (#10299) üzenetére


Pityukaaa
csendes tag

probléma,megoldva:)
köszönöm a segitségeket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.