Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) G-lader válasza Vajar (#2850) üzenetére


G-lader
tag

Szerintem nincs ilyen különbség a home és a pro között, mindegyik egyformán tudja kezelni a dual procikat.

(#2852) hefe


hefe
aktív tag

Sziasztok!

Van arra lehetőség szerintetek, hogy egy L7300 notiba egy másik tipusú wlan kártyát tegyünk? Van benne bővíthető minipci slot? A boltosok nem vágták és valami antennacsatlakoztatási kompatibilitásról csacsogtak nekem..... A ralinket akarom egy Atheros karira cserélni!
Input! :U

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#2853) Alvin_ti4200 válasza Vajar (#2850) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen akkor tudja. Én úgy emlékszem, hogy a Hyper Threadinghez is XP PRof vagy Win2k kellett, de ezek szerint ez tévhit:F

(#2854) cigam válasza G-lader (#2828) üzenetére


cigam
félisten

Nekem teccik.
A billencs picit furcsa (MacBook után), de megszokható. Kijelzőjén nem láttam pixel hibát. (Nem is kerestem :) ).
Full terhelésen sem melegszik nagyon, és a ritkán bekapcsolódó hűtés hangja sem túl zavaró.

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2855) G-lader válasza cigam (#2854) üzenetére


G-lader
tag

A kijelző az fényes vagy matt?
Ami még érdekel hogy hogyan is néz ki, mert a net-en 2 kép szerepel, nem tudnál egy képet belinkelni hogy milyen is élőben?
Milyen OP-rendszerrel vetted?
Amit még nem értek hogy a FuSi honlapján azt írják hogy upto T5500-as procival mehet. Ez azt jelenti hogy később esetleg egy T7200-at nem is tudok belerakni, vagy csak azzal edig nem gyártják?

(#2856) Gergőkee


Gergőkee
aktív tag

Nekem Pa1538 van, tökéletesen meg vagyok elégedve vele.
Amit adatlapokból esetleg nem tudtok kihámozni:

A Geforce 7400-al teljesen meg vagyok elégedve 2100 körüli eredményt hozott a 3dmark05.
Játékok tekintetében ez a következőt jelenti:
-NFS Most Wantid minden fullon 1024x768 teljesen akadásmentes
-NFS Carbon 1024x768 fullon (Maximum-ra állítva), külső nézetnél akad (egy ismerősöm szerint teljesen élvezhető, szerintem zavaró...) High-ra állítva számomra is élvezhető (gyak. nem szaggat semennyire)
-Tomb Raider Legend 1024x768 fullon megy.


A proci feszültsége az rmclock nevű ügyes progival könnyen csökkenthető, így jóval kevesebbet fogyaszt a masina (coreduo ill. core2duo esetében nem csökkenthető a legalacsonyabb szorzó feszültsége). Nekem most 3:03 percet ment netezéssel, office-al.
(a fesz csökkentés előtt ez kb 2h30 perc volt)

A videókártyán könnyen húzható a gpu és a ram is (kb 2 fokos hőmérsékletnövekedést okoz nálam, hogy 450mhz helyett 550mhz-n megy a gpu )

A proci az everest szerint k. gyors. A 2000mhz-es coreduo-val kb azonos eredményeket hoz az összes fpu és cpu tesztben. (Gyakorlati összehasonlítási alapom nincsen, mert nincs a közelben coreduos-gép, így csak az everest által mért eredményekre tudok alapozni.

A memória szintén nagyon gyors az everest szerint. Ha valakit érdekel, akkor tudok konkrét számadatokkal szolgálni.


Párszor befigyelt egy-egy kékhalál. Hardver problémára gyanakodtam, később kiderült, hogy az outpost firewall okozta... (a honlapjuk fórumán van is egy topic, miszerint az outpost rosszban van a 2magos procikkal...) Miután leszedtem az outpostot megszűntek a fagyások, és atomstabil lett a rendszer.

Ami esetleg zavaró lehet:
A felhasznált műanyagok elég gagyi benyomást keltenek. Az ezüst szín szerintem idővel kopni fog.

Nagyjából ennyi jutott hirtelen az eszembe. Kérdés jöhet nyugodtan!

(#2857) G-lader válasza Gergőkee (#2856) üzenetére


G-lader
tag

Hol sikerült beszerezned?

(#2858) Wolvi válasza Gergőkee (#2856) üzenetére


Wolvi
csendes tag

Na végre vaki kivesézte ezt a masinát alaposabban, és kézzel fogható dolgokat is mondott - nem csak azt amit minden vájtfülű ki tud olvasni a statokból :))

Viszont negem nagyon is érdekelne h a RAM milyen benne!? Remélem ebben is 667-es mint a 1510-esben /mert erről még a gyári adatlap sem szól amit találtam/.

Még egyszer köszi! :R

[Szerkesztve]

(#2859) Alvin_ti4200 válasza Gergőkee (#2856) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én még ezt is hozzátenném:) [link]

(#2860) Gergőkee válasza Wolvi (#2858) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

A ram 533-as ddr2.
Az enyémben 2 x 512 mb Samsung van.
4816mb/s az memória olvasási seb (egy core2duo 667mhz-es rammal az everestben 4079mb/s)

írási seb. 4626mb/s (coreduo 667: 3431mb/s)

(#2861) Gergőkee válasza Alvin_ti4200 (#2859) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Én gépelni korrektül tudok a masinával.
Engem egyedül a külső ''igénytelensége'' zavar. Bár valószínűleg azért, mert előtte magnézium házas business-class notim volt. Megjegyzem az összes consumer noti elég gagyi anyagból van összerakva.

(#2862) Gus válasza hefe (#2852) üzenetére


Gus
aktív tag

Nyugodtan kicserélheted, csak a bővítő foglalat típusa eggyezzen. Az antenna azonos.

(#2863) zsommi


zsommi
senior tag

Hi!

Amilo M1450G valakinek?
Esetleg valami vélemény a Fujistuk akksijarol?
Én egy kicsit csalodtam benne...
Alig bír 2 órát, pedig 4400-es...
Szerintem egy zsir uj akksinak többet kéne birnia...
Ráadásul semmi extrát nem csinálok rajta, msn, meg netezek, azt mondjuk wlan-on...
Mi eheti ennyire az akkut vajon?
Tudtok esetleg valamilyen progit, amivel be lehet lőni, hogy mennyi erőforrást használjon mikor, és mihez? Vagy valamit, amivel kicsit meg lehet növelni az akku idejét?

(#2864) Meiser válasza Gergőkee (#2856) üzenetére


Meiser
tag

Nagyon Köszi a részletes leírást!Végre vki megosztotta a gyakorlati tapasztalatait. Igazából asszem mostmár én is eldöntöttem hogy ilyen gépet veszek. ;)

(#2865) koax


koax
tag

Asszem énis 1538-ast fogok venni, csak az a kérdésem hogy HOL?
Laptop.hu: érkezik..jójó de mikor?
Más: a garanciabővítést a bolt vagy a szervíz adja? Mert laptop.hu-nál egy vagyon a bővítés. Notebook.hu-nál 20k 4 évre ha jól tudom.
Szóval azt lehet csinálni hogy megvszem valami nagyáruházba és bemegyek a szervízbe garanciát bővíteni?
Szóval akkor hol kapható?

(#2866) G-lader


G-lader
tag

Akkor egy link a németet kenőknek, akik szeretnék hogy a Pa1538-uk még gyorsabb legyen...[link]

(#2867) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

énis csatlakozok a klubbhoz egy sulinetes pa1510el.

213K volt ezért kaptam: X2, 1giga ram, 120gb hdd, no meg egy x1100 ami gyengébb mint uez a noti 7400el de aki nemjátszik annak tök8 és akuban tuti jobb. :)

Teljesen megvagyok így első körben elégedve vele, talán még annyit fogok vele csinálni, hogyha aksiról megy akor visszaveszem a core feszt/cpu clockot amíg lehet aksi miatt, hameg teljesítményre van szükségem és hálózaton van akkormeg megrántom procit márha lehet. (még nemnéztem.)

Ami még érdekel az a HDD BOX: Satas hddhez milyet ajánlotok, milyen adatátvteli sebességet lehet evvel elérni?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2868) cigam válasza G-lader (#2855) üzenetére


cigam
félisten

A kijelzője sima matt.
Nemtom Te milyen képekre gondolsz, de kb olyan mit itt:
http://www.t-mobile.hu/egyeni/vasarlas/akcio/notebook/lp_notebook/lp_head.jpg
A PS/2 és VGA bal oldalon, a jobb oldalon a DVD felette az USB.
Az magyar nyelvű XPhome verzióját adják hozzá.
Hát nemtom. Laptopba CPU csere. Sztem nem éri meg a vesződést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2869) G-lader válasza cigam (#2868) üzenetére


G-lader
tag

Köszia az infokat, és a képet. (a neten 2 típus képei voltak fent V3505-ként)
Hol vetted Home-val, mert én az usanotebook oldalán néztem, ott Freedos-os.
Szerk.: gondolom T-mobile
CPU cserét nem most gondoltam, hanem esetleg ha a Core2duo árai lemennek valamit...

Sajnos én még nem tudtam eldönteni milyen noti is lesz...

[Szerkesztve]

(#2870) cigam válasza G-lader (#2869) üzenetére


cigam
félisten

Igen T-mobilos. Most a 3505-ön keresztül kap internetet a MacBook :)
Mire annyira lemennek, addigra ez leamortizálódik. Sztem jobban jársz, ha pár év múlva eladod, és a proci árát hozzácsapva veszel egy másikat.(Pl. 2 év múlva már nem is gyártanak ehez való procit. Addigra már a 4-8 magos ''szörnyek'' lesznek a ''menők''.)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2871) G-lader válasza cigam (#2870) üzenetére


G-lader
tag

Hát, lehet hogy igazad van, majd meglátjuk. (most 64bit 2év múlva 64 mag) ;]

[Szerkesztve]

(#2872) BöBe. válasza Gergőkee (#2861) üzenetére


BöBe.
csendes tag

Gergőkee: Lehetséges hogy a tiédbe samsung ramot tettek,a enyémbe meg hyunday-t?
Mert nekem az everest hyundayt mutat. (sulinet Electroworld) Az nfs most wanted nekem 1024ben már szaggat, valami nincs beállítva jól?Most töltöm a 3dmark-ot,feltelepitem és megnézem milyen számot mutat,de feltételezem lassabb lesz mint nálad...(különben nekem is menne full felbontásban)

aki még gondolkodik: bátran ajánlom ezt a gépet, nem fogtok csalódni benne,csak siessetek ha be akartok férni a sulinetbe..(nekem a metro 3héten keresztül ígérgette a 1510-est,mígnem meguntam és az Electroworldben vettem a 1538-ast)utólag azért szeretném megköszönni hogy nem hoztak,mert ezzel (néha jáccok is)azért jobban jártam.

(#2873) HackR


HackR
tag

Sziasztok! :)
Ezt
[link]
fogom megvenni dec 15-én vagy 16-án...valakinek ezzel a gépecskével van tapasztalata? Amúgy szerintetek jó áron van?
Remélem dec 16ig lesz még ezen kívül vaalmilyen akció. :U

Xar játék az élet, de qwa jó a grafikája.

(#2874) Pityuska


Pityuska
csendes tag

Sziasztok!

Egy tapasztalat:
Egy PA 1510 esem van (a sokszokszor szidott, lehordott ATI X1100 as vid. karival), ami a várakozásokkal ellentétben pozitív képet mutatott, miután összehasonlítottuk a Pa 1538 as Go 7400 asával (NFS Carbon volt a viszonyítási alap!!)
Nálam akadozás nélkül futott 1024*768 on LOW details mellet, míg a 1538 on ugyanilyen felbontás mellett MEDIUMON volt még élvezhető. HIGH és MAXIMUM esetén már szaggatott az is. Én pozitivan csalódtam az X1100 ban, őszintén megmondom rosszabra számítottam, mivel annyi rosszat olvastam a forumon róla.
Nem tagadom jobb vga kártya GO 7400, de talán NEM annyival, mint sokan hiszik.A különbség látható, érezhető, de nem jelentős.
Tehát a maga módján PA 1510 sem rossz választás viszont olcsóbb 25e FT al.

Kérdésem tehát:

1, Van-e mód bővíteni a PA1510 memóriáját oly módon, hogy csak az egyik modult veszem ki és másik helyére 1GBosat teszek, így gyakorlatilag 1,5Gb memom lenne?
Vagy, hogy javasolnátok?

2, Ennek a memoria bővítésnek lenne-e értelme, vagy valamilyen érhezhető következménye a gép grafikus teljesítményére pl játék közben? Az 1GB memo szép és jó ,csak sajnos a vid.kari is abból zabál !! Ilyen felállásban kezdem azt hinni hogy ez az 1GB is kevés!!

3, Lehetséges e software-es módon felturbózni ezt a kis X1100-at, ha igen hogy?
És ez veszélyes-e?

4, Naív kérdés :lehet e video karit cserélni a 1510 be valamilyen úton-módon?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#2875) hefe válasza Gus (#2862) üzenetére


hefe
aktív tag

Köszike :R

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#2876) Alvin_ti4200 válasza Pityuska (#2874) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

NFS: Carbonban sokkal durvábban mennek az ATi kártyák, mint az nVidia-k, így ajánlom, hoyg teszteld le más játékokkal is;)

(#2877) Gergőkee válasza BöBe. (#2872) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Ahány gép, annyi féle ram, winyó, dvd...

ami a gyorsaságot illeti:
Én felhúztam a vidkari. gpu és memória órajelét (450@550 a gpu és 800@1000 a ram)
(mielőtt valaki megemlítené: nem melegszik jelentősen ettől a gép...)
Ezt az nvtray és rivatuner nevű progik segítségével tettem.
Ezekről sokat lehet olvasni a laptopvideo2go.com oldalon


Meg felraktam az amd dual core optimizert (amd.com)
Mást nem tuningoltam


(#2878) G-lader válasza BöBe. (#2872) üzenetére


G-lader
tag

mennyiért osztották az ElectroWorld-ben?

(#2879) blaswork válasza G-lader (#2878) üzenetére


blaswork
tag

bocsi a kesei valaszert.
msi 655 PcLanben 245
az messze nem 280:)

(#2880) blaswork válasza G-lader (#2878) üzenetére


blaswork
tag

bocsi a kesei valaszert.
msi 655 PcLanben 245
az messze nem 280:)

(#2881) blaswork válasza G-lader (#2878) üzenetére


blaswork
tag

bocsi a kesei valaszert.
msi 655 PcLand-ben 245
az messze nem 280:)

[Szerkesztve]

(#2882) blaswork válasza blaswork (#2880) üzenetére


blaswork
tag

upp, bocsi:(

(#2883) G-lader válasza blaswork (#2881) üzenetére


G-lader
tag

Az igaz, de szerintem a 2 magos proci, + winfos(recovery) + 20Giga vinyó talán megér annyit, de ez csak az én véleményem.

(#2884) Wolvi válasza Pityuska (#2874) üzenetére


Wolvi
csendes tag

Egyetértek veled abban h azért ez az X1100-as is egész jó, főleg h integrált. Aki nem GamerGuru, és max közepes kategóriájú v régebbi játékokkal akar játszani, v képes komprumisszumokat kötni az új játékokkal minőség terén, annak ez tökéletes választás.

Nem kell aggódnii az 1G RAM /főleg ami ebben van/ az elég a videkarinak is, ugyanis max 128 MB-t eszik le belőle /bár van olyan típusa is ami ''256-os''/. Nem hinném h bármi olyan alkalmazást használsz, amin sokat lendítene a + RAM /így h min. 768 DDR2-est mindenképpen tud folyamatosan használni a rendszer/.

Tudtommal a ''vkártya'' csere nem mególdható integrált esetén - max ha szerzel esetleg egy X1150 chipset + egy forrasztóval nekiesel, de ezzel is csak +100 MHz-et nyernél, ha tudsz szerezni, ha nem baszod el, ha lemondasz így a gariról, és megér neked ennyi lóvét :C

Esetleg külső megoldáson lehet majd gondolkodni, de az sem hiszem h megér ennyit és igazán kihasználnád - ráadásul nem biztos h nem fog hisztizni az integrált miatt.


Uh összeségében szerintem jó kis gép ez ennyiért, kár bármilyen bővítésen törni a fejed, biztos meg fog felelni még 1-2 évig az igényeidnek - ha nem lesz persze benne vmi meghibásodás :))


Amúgy az X1100/Go7400 témáról meg csak annyit h mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya, az a lényeg kinek mi a fontosabb:
- manyi + aksiidő
- vmivel jobb grafika, játszás /amúgy még ez is csak egy alsó-közép kat. kari/

[Szerkesztve]

(#2885) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Sokan intettek, és jelzik ma is, hogy nem szabad fusi gépet venni mert nem jó... (ne... ne vedd fel a kapát - suttogják) de eddig nem bántam meg.

Jó magam egy Amilo M3438G típusú masinával rendelkezem, amiről első körben azt kell elmondanom, hogy kib.szott nehéz ezért nem is rohangálok vele buszok és vonatok után, és kib.szott nehéz volt hozzá normális laptop táskát találni. :))

Kollégámnak most vettünk 215-ért egy szintén Fusi gépet sulinet keretében... van benne Sempron 3100+, 512 ddr és x700as ATI, aminek hála unalmas óráinkban kellemesen el tudunk pötyögni. :C

Ha valaki szeretne több infót valamelyik gépről, akkor nagyon szívesen :DD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#2886) Wolvi válasza Gergőkee (#2877) üzenetére


Wolvi
csendes tag

Fel tudnál homályosítani, h ezeket a progikat /nvtray, rivatuner/ honnan szerezhetném be?

Köfi!

(#2887) Wolvi válasza Sontir Fel (#2885) üzenetére


Wolvi
csendes tag

Esetleg teszteredményeket és véleményeket a VGA és Rendszer szekcióba? :U

(#2888) Gergőkee válasza Wolvi (#2884) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Aki meg a te szavaiddal élve ''gamerguru'', az ne notebookon akarjon játszani...
Egyébként teljesen egyetértek a hozzászólásoddal.

Egy kis adalék még:
A 7400-on egy powermizer nevű csúszkával a display settingsnél lehet csökkenteni a gpu és a ram órajelét. Így némi energiát spórolhatunk (de kétség kívül még így is többet fogyaszt az x1100 -nál)

(#2889) Alvin_ti4200 válasza Sontir Fel (#2885) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Melyik gép az, ami X700-as és árulják Sulinetben?? És hol?

(#2890) BöBe. válasza G-lader (#2878) üzenetére


BöBe.
csendes tag

245ezer volt,mint a Laptop.hu-nál.(érdemes felhívni őket tfonon,frankón megmondják van vagy nincs)na megyek optimizert tőtteni,meg rivaizét ;]

(#2891) Gergőkee válasza Wolvi (#2886) üzenetére


Gergőkee
aktív tag


http://nvtweak.laptopvideo2go.com/
(a laptopvideo2go.com-on egyéb hasznos progi is van még)

a másik: google-be beír: rivatuner és az első linkről szedheted is le
Rivatuner installál és beállít rajta, hogy engedélyezed a túlhúzást.
Aztán az nvtray nevű segédprogi beépít pár plussz opciót a display settings menüpontba (pl gpu és ram órajel állítás stb...)

Sok sikert!

(#2892) Alvin_ti4200 válasza Gergőkee (#2891) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Megnéznéd nekem, hogy mekkora teljesítménytöbblettel jár ez a tuning?

(#2893) Gergőkee válasza Gergőkee (#2891) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

meg az rmclock nagyon jó még proci feszültséget csökkenteni(és így rengeteg energiát spórolni)

ezt meg a rightmark.org -ról kell leszedni
Kicsit bonyolult a kezelése, kellet pár nap (és pár fagyás) mire rájöttem a használatára...
Érdemes a forum.rightmark.org-on olvasgatni, meg a faq-ot elolvasni.

Meg engem is zargathattok, de holnapig szerintem már nem leszek

(#2894) Gergőkee válasza Alvin_ti4200 (#2892) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

kb 100-200 pont a 3dmark 2005-ben

(#2895) Alvin_ti4200 válasza Gergőkee (#2894) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Engem inkább játékok teljesítménykülönbsége érdekelne:B

(#2896) kekegsm válasza Alvin_ti4200 (#2889) üzenetére


kekegsm
őstag

Tippelem, az A1667Gex lehet, ami van a notebook.hu-nal is.


X1100: Nekem volt notebookom, amiben ez volt, meg olyan is, amiben az X200 volt, Most X700 van a jelenlegiben. Igazabol az NFS szeriak nem nagyon vga-gyilkosak. Szerintem egy CoD2-oben probalt ki, amit az X700 maxon vigan nyom (40-60fps), az X1100ban alapon is csak szaggatt, 2-3 fps. Brutalis a kulonbseg. Viszont pl Underground 1-ben nem volt koztuk kulonbseg. Programozasi technikanak tudhato be, de hidd el, baromi nagy a kulonbseg.

Ettol fuggetlenul, ha integraltrol van szo, en is az X1100re szavazok, felreertes ne essek.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2897) kekegsm válasza Alvin_ti4200 (#2892) üzenetére


kekegsm
őstag

A laptopvga tuningal vigyazzatok, mert lattam mar olyan gepet, amit tuningolni akart a tulaj az atitool-al, aztan befagyott a program kepernyoje... Mire a srac kapcsolt, mar vege lett a vganak, uj laptopja van most...

Nem erdemes 5-10%-ert kockaztatni 250-350 ezer forintot, inkabb akkor csapjatok hozza meg 20-30 ezret, es vegyetek egyet egy eros vgaval

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2898) Alvin_ti4200 válasza kekegsm (#2896) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De hol lehet kapni egyáltalán X700-zal szerelt notit Sulinetre? Én egyetlen egyet sem találtam:F

(#2899) kekegsm válasza Alvin_ti4200 (#2898) üzenetére


kekegsm
őstag

Hat most fogalmam sincs, regebben volt a notebook.hunal...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2900) Wolvi válasza Alvin_ti4200 (#2889) üzenetére


Wolvi
csendes tag

Vszínű a notebook.hu -nál vett FuSi A1667G EX lehetett [link] ami pár napja már nincs a kínálatukban. Engem is elgondolkoztatott, mivel nagyjából hasonló sújcsoport, mint a PA1510/1538 az ár/teljesítmény arányában. A különbség az X700 jobb grafika kontra Sempron 3200+ proci és az 512/333as RAM. Szal gyakorlatilag karcsúbb rendszer jobb vidaókari.
Szerintem tipikus pénztárca kímélő Gamer megoldás.

Nem tudni lesz e még belőle sulinetre - érdeklődj! Soxor nem rakják be a rendelhető cuccok közé azt sem ami pár hét múlva újra kapható.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.