Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) _BOZONT_


_BOZONT_
tag

Nekem is ez lessz az elso notim, és mit jelent ez ? Egyéb portok:

PCI Express Card slot

:F

(#2952) yankoo válasza kekegsm (#2950) üzenetére


yankoo
tag

intersil chipsetes wifi van a gepben es most megjelent megint az SM buszvezérlő kezdem unni kicsit ezt elcsesztek a fusi ban

(#2953) yankoo válasza _BOZONT_ (#2951) üzenetére


yankoo
tag

[link]ebbe a slotba tucc pl videokartyat rakni ezis pci csak express nagysebessegu

(#2954) _BOZONT_ válasza yankoo (#2953) üzenetére


_BOZONT_
tag

Igen azt tom de notiban ? azt hittem ott valami mást jelent.

(#2955) kekegsm válasza yankoo (#2952) üzenetére


kekegsm
őstag

Az intersil IC-t gyart ra, maga a chipset Conexant

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2956) yankoo válasza kekegsm (#2955) üzenetére


yankoo
tag

van a kartyan egy ilyen : ISL 3886IK chip nem tom ez mi amugy maga a chip ugye a lemez alatt van azt nem szedem le

(#2957) kekegsm válasza yankoo (#2953) üzenetére


kekegsm
őstag

Ez nem PCI express, ez ExpressCard. Mas. Ez a picimaci utoda, tobb info:
[link]

Mire tudod hasznalni?:
[link]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2958) kekegsm válasza yankoo (#2956) üzenetére


kekegsm
őstag

Igen, ott van.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2959) yankoo válasza kekegsm (#2958) üzenetére


yankoo
tag

a pci expresst nem neked irtam hanem a sracnak aki kerdezte mi az a notiban amugy en a wifin vagyok kiakadva szal akkor nezzuk egyben az egeszet a kartya a notiba:
mini pci a chip [link] Conexant Javelin(ISL3886) ezt szeretnem telepiteni mert az xp nem ismeri fel!!! egyéb kérdőjeles hardware hez berakja mint halozati vezerlo ha kiveszem a kartyat akkor eltunik a halozati vezelro tuti hogy wifi

(#2960) kekegsm válasza yankoo (#2956) üzenetére


kekegsm
őstag

Adatlap a wlanodrol:
[link]


Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2961) yankoo válasza kekegsm (#2958) üzenetére


yankoo
tag

VÁÁHÁÁÁÁ NYERTEM FELTELEPITETTEEEEMM :D:D:D

(#2962) kekegsm válasza yankoo (#2959) üzenetére


kekegsm
őstag

Tudom, hogy a sracnak irtad, csak hulyeseget... :U

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2963) kekegsm válasza yankoo (#2961) üzenetére


kekegsm
őstag

Mi volt a gond?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2964) yankoo válasza kekegsm (#2960) üzenetére


yankoo
tag

na akkor tovabb :D:D amilo 1630 még mindig ;) ''alapvető rendszerezköz'' ez mi??
miert nem mukodik a kartyaolvaso?

(#2965) kekegsm


kekegsm
őstag

Ajanloma wifivel kuzdoknek:
[link]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2966) yankoo válasza kekegsm (#2963) üzenetére


yankoo
tag

nem volt gond talaltam vegre drivert amugy gemtek teleg de szedtem 2 féle gemteket egyiksem volt jo mert nem az a chipset volt de talaltam vegre normalis chipsetest
köszi azért mindent :)

(#2967) kekegsm válasza yankoo (#2964) üzenetére


kekegsm
őstag

Ha jol tudom, sis chipsetes a masina, talan SiS755?

[link]

Ezen az oldalon valaszd ki az oprendszert, meg utanna azt, hogy IDE drivert, aztan toltsd le.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2968) TTomax válasza Wolvi (#2948) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem látom semmi akadályát :) hétvégente bármikor összefuthatunk egy kis ''okositásra'' :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2969) yankoo válasza kekegsm (#2967) üzenetére


yankoo
tag

itt ovk ujra nezegetem a drivereket

(#2970) yankoo válasza kekegsm (#2967) üzenetére


yankoo
tag

igen 755 de az telepitve van szal még mindig nem tudom hogy az alapvető rendszerezköz mi

(#2971) r4dix


r4dix
csendes tag

Sziasztok, én is vettem egy FuSi Pa1538-at. Akit érdelnek teszteredmények, az írja meg, hogy mit szeretne látni, és amint van rá lehetőségem, lebenchmarkolom az adott progival, vagy játékkal.

Amúgy szerintem nagyon kelendő stuff, úgyhogy akinek kell, az siessen vele, nehogy elfogyjanak a raktárról (bár fogalmam sincs, mekkora a készlet). Amikor vettem du. 5-kor (laptop.hu, Teréz krt.), két másik ember is, ha jól láttam, ugyanilyet kért! Úgyhogy hajrá ;)

(#2972) yankoo


yankoo
tag

szerintem nincs telepitve az alaplapom az az alpvető rendszerezköz mert aida 32 nem latja az alaplapot csak ugye drivert megint nem talalok

amugy hamár ez egy ''vélemények'' topic akkor irok enis :)
amilo 1630-am beveri az asztali gepemet mint a szemét pedig ugyanaz van benne majdnem
9700 mobile :535mhz GPU 500MHZ ram
athlon 64 3200+ @ 2Ghz
512/266 ddr (nem tom miert nem 333 mikor elvileg annak kene lennie)
80gb seagate ami nagyon gyors

teszteredmények:
Counter-Strike Source 1280x800 80-400fps
Counter-Strike 1.6 1280X800 250-500fps (stabilan)
doom 3: 40 fps
ut2k3 80-250 fps (mapfüggő)
cod2 125-250 fps
3dmark 2001 1024x768 (default configgal): 12143

(#2973) béé


béé
csendes tag

Sziasztok. én is vettem előző héten egy amilo PA1538ast...szóval egy olyan problémám lenne h. ki szeretném kapcsolni a touchpadot, és nem lehet. eléggé bénácska ez a touchpadvezérlő progi, alig lehet konfigurálni valamit. szóval ha esetleg valami trükköt tudnátok mondani azt nagyon megköszönném. vagy h. milyen progi segítségével tudom használni (az eredetin kívül) mert nem nagyon találtam mást/frissebbet. köszi
üdv
béé

(#2974) béé válasza Integra (#2774) üzenetére


béé
csendes tag

n

[Szerkesztve]

(#2975) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Miért veszi mindenki ezt a PA-t? :Y Mit tud amit én nem? :))

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#2976) yankoo válasza béé (#2973) üzenetére


yankoo
tag

biosban kilehet kapcsolni


uniwill 258ka drivert keresek alaplaphoz :S

[Szerkesztve]

(#2977) Sontir Fel válasza Alvin_ti4200 (#2889) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Notebook.hu, A1667Gex
215.000-huff sulinetben. 3100+ Sempron, x700, 512 ddr, 80gb hdd, 15'' wxga crystall view :C

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#2978) Sontir Fel válasza Wolvi (#2887) üzenetére


Sontir Fel
őstag

A VGA szekcióba már írtam őket.

M3438G (735j cpu, go6800 256, 512 ddr2 533 2x80gb hdd)

2001- 18000
2003- 8500
2005- 3300

Pontos értéket a táblázatban meg tudod nézni, ezek csak kb. értékek. Az x700as fusin csak a 2003at futtattam, azt is beírtam a VGA topicba... 4500 volt ha jól emlékszem :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#2979) r4dix


r4dix
csendes tag

Akit még érdekel, egy kis infó FuSi Pa1538-ról:

[link]

(#2980) Wolvi válasza TTomax (#2968) üzenetére


Wolvi
csendes tag

OK! Köszi!

Lehet h már jövő 7 végén élni fogok ezzel a lehetőséggel! :U

(#2981) Wolvi válasza béé (#2973) üzenetére


Wolvi
csendes tag

A touchpados tapasztalataidat majd oszd meg velünk is, ha sikerül megoldani a problémát - kicsit erőltetettnek tűnik az a megoldás, h bios-ból kapcsolgassam a padot /egy mobil géptől azért több mobilitást várna el az ember :F /!
Csak van valami egyszerűbb rendszer-szoftveres módja ennek a dinamikus állítgatásásra - há vagy nincs. :DDD

(#2982) Gergőkee válasza Wolvi (#2981) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

pa1538-on alapból nem kapcsolható a tapi pad...
A korábban már általam linkelt német fórumon a srác azt írja, hogy valami synaptic touchpad drivert tett fel, és abban van kapcsolási lehetőség

(#2983) yankoo válasza Wolvi (#2981) üzenetére


yankoo
tag

tilts le ezkozkezelobol;)

(#2984) yankoo


yankoo
tag

megvan mi az alapvető rendszerezköz csak van vele kis gáz megvan hozza az illesztoprogram a kartyaolvaso az felteszem az illesztő progit es a masolasnal beakad 10mpre tovabb megy 1 szazadmasodpercig szal lefogja a procit a gep nem csinal semmit megkell varni meg felmasolja felismeri a kartyat is (mindezt 10perc alatt vegigmegy mert kozbe 10mp mozdul 1et :F) szal nem tom miert akad :S

(#2985) vaki


vaki
aktív tag

Amilo Pro V2085 van itt valakinek, vagy van valakinek tapasztalata vele?

Az adatait ismerem, csak Sulinetben szeretném ismerősömnek ajánlani és gondoltam felszedek előtte némi gyakorlati infót.

A felhasználóbarát felhasználó

(#2986) béé


béé
csendes tag

amilo pa 1538on a touchpadot úgy tudtam kikapcsolni, fel tettem a synaptics ( http://www.synaptics.com/ ) driverét, amiben van 'disable' funkció. köszi Gergőkee! a többi funkciója sajnos nem elérhető (pedig okos kis progi lenne)... na mind1, majcsak lesz vmi frissítés ezen a téren.


[Szerkesztve]

(#2987) Wolvi


Wolvi
csendes tag

Köszi mindenkinek ezeket az infókat! :C

Előreláthatólag sok bosszúságtól, egy csomó szenvedéstól, és egy gépösszetöréstől mentettetek meg. :DDD


I like this forum!! :DD

(#2988) Gergőkee válasza Wolvi (#2987) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

pa1538 tulajok!

Na most akkor ti segítsetek egy picit.
a következő linkről lenne szó:
[link]

Az első hozzászólásban található egy link, ahonnan letölthető a gépünkhöz való legújabb nforce driver. 3 rész van benne: smbus, ide és ethernet
Mindhármat az eszközkezelőből kell installálni (csak .inf file van, setup.exe nincs, mivel msi notebook-hoz való driver lett ellopva, módosítva...)
Az ethernetet fel tudtam rakni, de a másik kettőt hova kell (az ide-n belül több cucc is van, pl. raidtool, ezt sem tudom hova kell installálni...)

Vetnétek rá egy pillantást? állítólag ez a modding is gyorsít a gépen

innen lehet a driver pack-et közvetlenül tölteni:
[link]

[Szerkesztve]

(#2989) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Azt hiszem ez is egy igen kellemes ajánlat. Valakinek van ilyenje otthon?:)


[link]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#2990) kekegsm válasza Sontir Fel (#2989) üzenetére


kekegsm
őstag

Nekem majdnem ugyanez van, csak erosebb proci, dupla memoria, nagyobb winyo, dupla Vram. En szeretem, taviranyito, stb, gombbal lehet kikapcsolni a taipadot is... :DD :C

Jo kis gep,foleg, ha a fekete tetejut sikerul kifogni, mert akkor meg a festese is tartos lesz

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2991) Meiser válasza r4dix (#2979) üzenetére


Meiser
tag

Kösz szépen az infókat!Én is megrendeltem ma a pa1538-at.Még volt raktáron,hétfőn megyek érte.Remélem nem kell mindig szervízbe hurcolászni,azt nem igazán díjaznám. Még múlt héten én is voltam a Teréz körúti üzletben érdeklődni,de pfff az a kiszolgálás meg le..arom a vevőt stílus nem nyerte el a tettszésemet.Neten megrendeltem,felhívtak egyeztetni,kedves volt a csaj,küldött meghatalmazás formanyomtatványt stb. Átvenni a Márvány utcában kell,remélem jobb arcok vannak ott.

(#2992) béé válasza Meiser (#2991) üzenetére


béé
csendes tag

teljesen egyetértek!!! terézkörúti eladók faszok!
egyrész, én amilo PA1538at vettem, és előtte ugye érdeklődtem a proci cache memójáról. megkérdeztem az első tagot, aztmondta 2x1meg...mondom húha, kicsit furcsáltam amd-től. de hát mind1, örültem....aztá' megkérdeztem a második tagot, ő meg aztmondta 512kb...és neki sem volt igaza...na mind1. ja és kicsit leseszarják a vevőket...elvileg én hagyom ott a pézem. a másik meg az h. teljesen más külsővel és más adatlappal hirdetik a notit, mint amilyen valójában. pl neten a pdf-es adatlapban TL60as prociról írnak, meg a külső is más(nemcsak a pdfben hanem az ő oldalukon is) sz.val kicsit meglepődtem mikor átvettem a notit. a legzavaróbb az h. nem oldalt van a jack hangkimenet hanem elől...
erről jut eszembe, az spdif kimenetet hogy lehet használni, mert asszem ebben nem optikai van hanem rendes fémvezetékes...szval milyen csati kell hozzá? vki?

(#2993) yankoo válasza béé (#2992) üzenetére


yankoo
tag

hat spdif elvileg kis jact --> rca legalabbis nekem a régi lapomon asztali gépen egy rca volt az spdif kimenet soha nem hasznaltam nagyon nemis tudom mire jo

(#2994) r4dix válasza béé (#2992) üzenetére


r4dix
csendes tag

pl neten a pdf-es adatlapban TL60as prociról írnak

A honlapon helyesen van kiírva, hogy TL50, az korábban is úgy volt emlékeim szerint... A pdf-ben pedig azt írják, hogy ''up to TL-60'', tehát maximum TL-60-assal szerelik. Nem azt, hogy mindegyikben az van.

Egyébként tök érdekesek a kommentjeitek, mert albérletben lakótársam ma reggel vett szintén a Teréz körúton, szintén egy Pa1538-ast (mi mást :DDD), és ő is panaszkodott a kiszolgálásra, hogy kezébe se akarták adni, meg ilyenek. Ezek szerint nekem mákom volt, mert velem korrektül foglalkoztak.

(#2995) béé válasza r4dix (#2994) üzenetére


béé
csendes tag

igazad van a procival kapcs :R .) de a 'skin' akkor is más :) nekem kicsit fura, h. A1655g kinézete de ami benne van az meg Pa-szériás...szóval fura ez nekem. ja és a dobozán is arról volt kép ami fentvan neten...relytélyes
lehet h. kicsit elhamarkodottan általánosítottam, szval akkor csak vannak f*sz eladók

(#2996) béé válasza yankoo (#2993) üzenetére


béé
csendes tag

az spdif (Sony/Philips Digital Interface) lényege h. többcsatornás digitális hangot tud előállítani (7.1). ezután már csak egy olyan erősítő kell aminek van ilyen bemenete. ált. asszem 2 fajta létezik az optiaki meg a 'koax'. mind2 digitális. már csak azt nem tudom h. hogy lehet kisajtolni ezt a jelet a laposból. mert megpróbáltam h. rádugok egy sima jack RCA átalakítót, de így nem ment. sztem valami speckó cucc kell hozzá.. :((( ami tuti nem occsó...
ha valaki rájön plz segitsen

[Szerkesztve]

(#2997) Meiser válasza béé (#2995) üzenetére


Meiser
tag

Érdekes tényleg ez a kinézet dolog :DDD !A hivatalos oldalon [link] így néz ki, a laptop.hu-n másként és végül a dobozban szereplő megint másként. Pedig egy típus. Esetleg az eltérések abból adódnak hogy a típus 1538/39 és sztem általában a 39-est mutogatják nem a 38-ast. Így aztán szopunk amikor meglátjuk.Pl én sem tudtam ogya a hangkimenet elöl van...pedig elterveztem hogy rádugom majd a fasza kis hangfalamat amit jelenleg nem használok és milyen baró lesz...Erre majd már elképzeltem hányszor akadok bele a kábelbe mert rohadtul útban van. Ja egyébként színre akkor most egyezik vagy csak az interfészek vannak más helyen mint a laptop.hu-nál?
Még vmi.Vki nem tudja esetleg hol lehetne olcsón, jobb minőségű laptop táskákat beszerezni?Köszi! :)

(#2998) topee válasza Meiser (#2997) üzenetére


topee
tag

Sziasztok!

Én tapasztaltam egy fura dolgot, ha ti is tlálkoztatok már vele, akkor ne hallgassátok el a megoldást. Pa1538-am van, és néha érdekesen viselkedik a touchpad. Teljesen egyenletes sebességgel húzom és ugrik egy bazinagyon. Néha alig lehet vele dolgozni.
Gondoltam már, hogy sz*r a touchpad és azon a ponton valami baja van. De nem. Ha az ilyen ugrálás után leveszem az újjam és újra megmozdítom a kurzort akkor megint jó. Ha sok ideig van rajta a kezem, akkor jön elő ez a hiba...
Én amiatt hogy ha felemelem a kezemet és újra megmozdítom akkor jó - szoftver hibára gondolnék...

A szakáll nem szúr, csak a megfelelő oldalára kell születni

(#2999) topee válasza topee (#2998) üzenetére


topee
tag

Jah és lehagytam a legfontosabbat ami bizonyítja, hogy nem hardveres a hiba. Bedugok bármilyen USB-s egeret és akkor a touchpad tökéletesen működik. Szal oldalában ott figyel az USB-s egér én mégis a touchpad-et használom és akkor semmi probléma nincs vele...

A szakáll nem szúr, csak a megfelelő oldalára kell születni

(#3000) béé válasza topee (#2999) üzenetére


béé
csendes tag

nekem is ugyanez a probléma volt, de feltettem a lentebb említett synaptics progit, és azzal tökéleten műxik. igaz ahoz le kell szedni az eredeti drivert, meg kevesebb funció van benne... de legalább lehet használni a touchpadot. ja és ezzel ki is lehet kapcsolni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.