Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) nesa válasza Kataaa (#2543) üzenetére


nesa
veterán

:) epp most telepitek egy ilyenre Most Wantedet majd kiderul azt megirom, ha nem kerdez ra privibe.

Viszont nemsokara lesz 3Dmark05 eredmenyem abbol mar lehet sejteni majd valamit.:)

[Szerkesztve]

(#2552) nesa válasza nesa (#2551) üzenetére


nesa
veterán

Na megvan a 3DMark05 eredmeny 467 pont KB ezt vartam az FX 5500 dob kb 300pontot tehat hasznalhato a gep jatekra is ha muszaj.[link]

f siemens A1655G

(#2553) drShaman


drShaman
aktív tag

Adott egy FSC AMILO PA 1538 HU notebook. Miközben benn van akksi, tölthetem? Használhatom 230V-ról? Ha feltöltötte, akkor leáll a töltés? Nem okoz problémát, azaz nem ''tölti túl'' az akksit?

(#2554) atosz válasza drShaman (#2553) üzenetére


atosz
őstag

Ha nem lenne benne, akkor nehezen tudnad tolteni. :)
Ha feltoltotte, akkor leall termeszetesen, de onnantol tovabbra is a halozatrol fog mukodni. Nem tolti tul, elektronikus vedelem van a Li-Ion akkukban.

(#2555) DiXoN008


DiXoN008
tag

Hali mindenki!
Ma nézegettem az amilo-forum.de -t és egy érdekes linkre bukkantam pontosan erreezzel a címmel:
Inoffizielles Update-Pack von Andreas Zeidler: [link]
Nem tud erról valamit, az ok, hogy ami a honlapon van, de nem találkozott-e már valaki ezzel korábban és esetleg rakta is fel a gépére. Mondjuk meggyőző, mert a gépemhez való kis pakkban a history.txt-ben lévő folyamatos frissíés szimpatikusnak tűnik. De most egy elég jó rendszerem van és nem akarom tönkretenni a villám indulást :DDD Aztán lehet majd megcsinálom egy frankó rendszervisszaállítással.
Na szóval esetleg van valakinek ezzel tapasztalata, vagy van kedve elöttem próbálkozni esetleg mondhatna egy kis véleményt mit csinált mit nem a kis update, jobb lett, vagy rosszabb. Aztán majd lehet én mondok, mert úgyis van idő egy rendszertelepítésre a szünetben. :DDD

(#2556) parandroid válasza drShaman (#2553) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, semmi ilyen para nincs. Nincs szükség semmi különösebb odafigyelésre, az akksi nagyfiú, tud vigyázni magára.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2557) csiramokus


csiramokus
csendes tag

én is beléptem a boldog Pa1538 felhasználok táborába...de:

- a gyári XP Home-ot lecseréltem Pro-ra mert nem látta az itthoni hálózatban lévő gépeket, ezután egyszerűen felborult a power management...eddig ha lecsuktam szépen standby, kinyitottam visszaállt seperv alatt, most se standbyból se hibernateből nem jön vissza, megnéztem a FuSi honlapon a gyári driver a legfrissebb...valami ötlet?
mondjuk látja a hálót de akkor is...

Free your mind...

(#2558) HIJ


HIJ
őstag

Nekem a akksim 3 havi használat után 12% elhasználódást mutat.Nemtudom mi lesz ebből...
:W

HIJ

[Szerkesztve]

(#2559) Bashir


Bashir
csendes tag

Üdv!

FUJITSU SIEMENS Amilo Pi 1556 01
299.999,+áfa (359.999,-Ft.)

15.4'' WXGA 16:9 GlareType képernyő felbontás 1280x800
Mobile Intel® Core2 Duo T7200 2000 MHz
chipkészlet - Intel 945PM+ICH7-M
1024MB DDR2-533 (bőv)
120GB 5400RPM SATA
8x DVD+-RW DL drive
NVIDIA® GeForce Go 7600 256MB

4in1 Card reader, 56K modem, DVI port, ExpressCard slot,
FireWire I-link, Gigabit LAN, S-Video,
USB 2.0 (3db), WLAN PRO 3945ABG,

Áfa nélkül ''megúszva''? :)
Game (NWN2 nyilván nem, de szinte), net, Párizs-Kolozsvár havonta oda-vissza.

Mit gondoltok?
Thx.

J-B

(#2560) dabadab válasza HIJ (#2558) üzenetére


dabadab
titán

Mennyire melegszik a geped? (Meg esetleg eljatszhatod azt, hogy addig hasznalod akksirol a gepet, amig le nem merul, hatha csak hulyesegeket beszel, mert rosszul van kalibralva)

DRM is theft

(#2561) Vajar válasza HIJ (#2558) üzenetére


Vajar
csendes tag

Mi írja ki ezt az adatot? Everest? Mert az everest nálam teljesen vadbarom dolgokat mutat!

(#2562) csiramokus


csiramokus
csendes tag

Sikerült a HelpDesk-el megoldást találnia problémára, a FuSi notiknak gyári oprendsz kell úh szépen beballagok a Pro licenszemmel a szervizbe és kapok CDt és rakhatom újra megint a notimat...

Most már csak a WLAN problémára kell megoldást találnom...

Free your mind...

(#2563) kekegsm válasza Bashir (#2559) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerintem ubergep, mindenre jo. Afa nelkul jo ar, afaval mar meggondolando, de megeri.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2564) kekegsm válasza csiramokus (#2562) üzenetére


kekegsm
őstag

mibaj vele?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2565) kekegsm válasza HIJ (#2558) üzenetére


kekegsm
őstag

Nekem 7 honap utan mutat 1%-ot...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2566) Bashir válasza kekegsm (#2563) üzenetére


Bashir
csendes tag

Köszi :)

A kérdés még, hogy az utazgatást hogy viseli vajon?
Egy rozogább vonatút, bőröndös-tömeg, ilyesmi? Vagy ez táska kérdése?
(az én kérdésem, persze). :DDD

J-B

(#2567) NoLF


NoLF
addikt

sziasztok,

úgy tűnik találtam egy érdekes lehetőséget, személy szerint amilo 3667g lenne, 1,8as turion 64el, 1giga rammal, 100 giga hddvel, dl dvdíróval, wlannal, 17es tftvel 270ért, sulinetben (tehát 60 lejön ebből)

kíváncsiságom jelenleg a dvdíró márkájára korlátozódik, tudja vki miylen gyártmányokat tolnak ebbe?

előre is köszöntem.

nolf

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2568) Francesco65 válasza Bashir (#2559) üzenetére


Francesco65
csendes tag

Szia! 1 hónapja használok 1 ilyen gépet semmi gond vele eddig.
Minden frankón megy, nem fagy.
Venti halk 60 foknál indul el.
Vedd meg bátran! :B

(#2569) Francesco65 válasza Bashir (#2566) üzenetére


Francesco65
csendes tag

Szia! APC Travelcase tatyó a pcx.hu-nál br. 9210 ez a gépem barátja.
Nagyon szuper minden belefér és jól ki van párnázva.

(#2570) muzsikpeti válasza NoLF (#2567) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Szia!

Nekem pont ilyen gépem van!
Csak ajánlani tudom neked!
itt pedig a dvdíró pontos tipusa: NEC DVD+ - RW ( ND-6650A ) Dual Layer

(#2571) muzsikpeti válasza HIJ (#2558) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Meg tudod mondani , milyen program mutatta ezt ki neked?

(#2572) lugosi válasza csiramokus (#2562) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

csiramokus: ez azért érdekes, mert nekem az előtelepített xp home van rajta, és nagyon szépen működik a power management, és az itthoni hálózatot is látja, és file- és nyomtatómegosztás is működik, és ugyancsak wireless lan-on. Én ez utóbbit, a helyi hálót nem tudtam beállítani, de eljött egy hozzáértőbb barátom, és megcsinálta. A tűzfalban valami valamik nem voltak beállítva, vagy pont be volt állítva és nem kellett volna, nem tudom pontosan, az a lényeg hogy asztali gép tűzfalában (kerio personal) és a notebook tűzfalában (norton is) kellett engedélyezni hogy lássák egymást, és azt teszik :)

(#2573) DiXoN008 válasza DiXoN008 (#2555) üzenetére


DiXoN008
tag

Na magamnak válaszolva, feltettem ezt a nemhivatalos driver frissítő pakkot. Szerncsére nem rontotta el a rendszert és megmaradt a gyors indulás, csak frissebb driverekkel.
Olyan sok különbséget nem tapasztalok, mondjuk leginkább csak 3D Markot néztem a 6.9-es Catalyst miatt, de nem sokat változott, 2001-ben kevesebbet teljesít 03-ban kb ugyanannyit a 05-ben meg kb 100 pontal csinál többet. Szóval nem lett sem rosszabb a gépem teljesítménye, talán tényleg ez a catalyst frissítés hozhatott volna valamit, mert ezenkívül csak chipset, lan, wlan tapipad drivert meg talán raid drivert (de abban nem vagyok biztos) dobott csak fel. De azért még megfigyelés alatt tartom a rendszert hátha megfigyelek valamit.
Szóval ha valaki frissebb drivereket akar a notijára a fusiján, akkor leszedheti a notijához a frivereket, de nem fontos.

(#2574) kekegsm válasza Bashir (#2566) üzenetére


kekegsm
őstag

Persze egy uzleti noti jobban birja, de ha vigyazol ra, es jo a taskad, akkor nem hiszem hogy gond lenne. Ha nagyon gaz az utazasi korulmeny, akkor esetleg elgondolkodhatsz aluminium taskan is.

[link]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2575) Antibazsi válasza DiXoN008 (#2573) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

A telepítés indításakor milyen kulcsot kér?

[Szerkesztve]

Üdv, Balázs

(#2576) NoLF válasza muzsikpeti (#2570) üzenetére


NoLF
addikt

ó köszönöm szépen :)
azt hiszem akkor ebbe beruházok, sulinettel 270 br az ára, tehát effektíve 210ért megkapom ezt a nem szar notit...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2577) HIJ válasza kekegsm (#2565) üzenetére


HIJ
őstag

Everest mutatja ezt az adatot, de mikor már megvettem akkor is 6% volt. Viszont szinte alig használtam akkuról és így is ekkora az elhasználódás... Hogy lehet teljesen lemeríteni az akkut? Mert ugye még ezt nem próbáltam, de elvileg nem tud teljesen lemerülni win alatt. Esetleg próbáljam biosban lemeríteni :F

HIJ

(#2578) DiXoN008 válasza Antibazsi (#2575) üzenetére


DiXoN008
tag

Az info.txt-ben benne van, nekem a supportaz-5013, volt de szerintem ez típusonként más, de az info.txt-ben tuti benne van.

(#2579) csiramokus válasza lugosi (#2572) üzenetére


csiramokus
csendes tag

lugosi:

hát, nekem nem volt tűzfalam és sehogy sem tudtam beállítani, viszont Proval működik a háló ... meg most már mind1, sose árt egy FuSi-s pro. Lehet h akkor én voltam a béna, de nekem eddig nem ment egy Home-os és Pro-s gép egy hálóban...mindig hozzáférés miatt nyivákolt. A power management naná hogy jó a gyári oprencel, pont ezt mondta a helpdesk is. azért thx.

kekegsm:

csak kicsit ingatag volt a wlan kapcsolat, de aztán kiderült h a hálóval van baj nem velem. thx

Free your mind...

(#2580) DjvT


DjvT
csendes tag

sziasztok

én is laptop vásárláson töröm a fejem és szemet is szúrt egy ilyen pa1538-as
de ahogy nézegettem a többit is valahol kell lenni valami bibnek, mitől ilyen olcsó ez?
átlagos használat mellett aksi időt tud nekem valaki mondani?

Gigabyte P35 DS3, Q6600, 4gb Geil ultra

(#2581) csiramokus válasza DjvT (#2580) üzenetére


csiramokus
csendes tag

átlagos használat nálam = wifi, net, office, zenehallgatás, múvi stbstb ez így 2 óra kb.

ha gamelek, nos akkor a felére csökken.

egyelőre semmi bibi vele. nagyon faja. ennyiért

Free your mind...

(#2582) lugosi válasza csiramokus (#2579) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

csiramokus: ja, lehet hogy ott volt a kutya elásva, hogy neked ezek szerint az asztali gépen xp pro van, nekem meg ott is home. És lehet, hogy a pro-d valami olyanra van beállítva (mittudomén... talán tartomány?), amit a home nem támogat. De ehhez már nem értek...

(#2583) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Viszont! Ma volt alkalmam kipróbálni egy 13''-os kijelzővel szerelt Macbook-ot, intel core duo procival. Mit mondjak... Eszméletlenül elfogadnám a 13''-os kijelző ide vagy oda!!! Mocskosul össze van rakva. A legjobb billentyűzet van benne, amit eddig láttam. huhh... nagyon ott volt.

Annál nagyobb trauma már csak a mellette lévő iMac volt, szintén core duo, 17''-es apple monitor ugye... Oké, most nem az, hogy jól nézett ki a billentyűzet, meg jó volt rajta gépelni, meg olyan szépen van integrálva a billentyűzet az oprendszerhez... Cd-kiadó gomb, hangerő. Hanem a kezelőfelület! Innentől windows=monnyonle, megkockáztatom hogy a jelenlegi OS X még a vistával is pariban van... A Mighty Mouse meg a legjobb, amit idáig próbáltam valaha... Miért nem csinálnak a PC gyártók ilyet? Kézreáll, és az a görgő, integrálva az asztali widgetekkel... Igazából nem tudom elmondani, ezt ki kell próbálni menet közben. Az biztos, hogy Mac fan lettem 15 perc alatt. Ha egyszer lesz pénzem, én bizony áttérek az inteles iMac-Macbook párosra.

(#2584) Alukard válasza lugosi (#2583) üzenetére


Alukard
senior tag

ha nem akarnék jáccani (tudom gyenge kifogás, elég sok játék jelent meg Macre is), és nem lenne 1 windows os PDA-m, nekem is macbook om lenne...

https://blackfyre.ninja

(#2585) lugosi válasza Alukard (#2584) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez viszont onnantól fogva nem igazi kifogás, hogy az új inteles macekre lehet (külön partícióra persze) mindenféle hekkelés nélkül telepíteni az xp-t is. Na, jössz? :B ;)

(#2586) Vajar


Vajar
csendes tag

Helló!

Megtaláltam az első gyenge illesztést a gépemen. Kérdés, hogy mindig is ilyen volt-e, vagy csak a ''használat'' alatt lett ilyen .kb 6-szor utaztattam, és akkor is úgy mint a hímestojást. A konkrét hiba: a noti bal hátsó részén van egy kis müanyag , ahogy nézem ez csak egy takaró elem lehet, mert alatta fém van. Abban mozog a a kijelző tartó tengely. Szal szerintem nincs funkciója, csak azért gáz, hogy máris rossz. A másik ami bosszant, hogy az ilyenre a szervíbe azt mondták, hogy nincs gari.
Amúgy a gép fain lenne, de hát ha tényleg ilyen sz@r a burkolat, akkor nem ér semmit az egész.

Üdv vaj

(#2587) Alukard válasza lugosi (#2585) üzenetére


Alukard
senior tag

ami azt illeti macbook on láttam LiveOS váltást, 3 párhozamosan futó NEM virtuális OS ek közt váltogatott az emberke....
Amúgy most 1előre el vagyok az amilócskámmal meg az ímétemmel (qtek 9000), majd legközelebb :DDD

https://blackfyre.ninja

(#2588) sgery


sgery
őstag

sziasztok!
ha valaki rendelkezik itt a1650g-s kütyüvel az irjon please, wlan kérdésem lenne, ugyanis még mindig csak 11mbit-en megy. bár fura, mert a routert itthon csak g-s jel adására állítottam és igy is látja a notit. szóval nem értem.
másik kérdésem annyi lenne, hogy a notiban a kijelző kicsit fura lett, amelyik oldallal lefele szállítom ott egész oldalt 5cmen kb világosabb lesz a kép, felülről nézve pedig teljesen sárga. fél óra használat után pedig lefolyik a sarokba és ott mégjobban megerősödik. Tehát vmi folyadék vándorol. de ez miért van? ha hosszab szünet lesz beadom szervizbe, csak most nincs időm hoszabb szünetre...
3.kérdés, hogy mindenkinek 2db256os kari van benne? azt hittem 1db 512es:( most bővítésnél néztem csak:/
jah, amúgymeg garivesztést okoz ha befújom a házat vmilyen szinüre?:)
amúgy 4év garim van rá, jöhet bármi baj, 4évig semmi gond:D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#2589) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!
Tegnaptól én is AMILO tulaj vagyok, mégpedig egy M1450esé.Sajnos ma egész nap hiába próbáltam rákötni az otthoni routerre haramadiknak, kijelzi h él a hálózat, a router is észleli, csak a laptopról nem lehet elérni a netet, még a routert sem...
Esetleg van még vki aki routerrel használja?Hogyan kell beállítani?

Xbox GT: nozsolt

(#2590) Alukard válasza nofi (#2589) üzenetére


Alukard
senior tag

Mazzag vagy WLAN? Ha WLAN akkor nincs véletlenül beállítva Acces Controll? Vagy WEP vagy WPA kulcs? Fix IP-t használsz otthon, vagy a Routert használod DHCPnek?

https://blackfyre.ninja

(#2591) kekegsm válasza nofi (#2589) üzenetére


kekegsm
őstag

Nincs veletlen a wlan ikonjan a talcan egy kis sarga alapon fekete felkialtojel? (limited connection...)

[Szerkesztve]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2592) kekegsm válasza sgery (#2588) üzenetére


kekegsm
őstag

Be van kapcsolva, hogy g-ben menjen? a wlan tulajdonsagai kozt. Ha kell, kuldok screen-t, mire gondolok.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2593) kekegsm válasza Vajar (#2586) üzenetére


kekegsm
őstag

Az uj koraban ismozog, egy rapattintott muanyag, no para. Ezt nem csavar fogja, levetelnel alateszel egy penget, es lepattanik.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2594) Vajar válasza kekegsm (#2593) üzenetére


Vajar
csendes tag

De csak a bal mozog. A jobb az stabil (egyenlőre). Ok, hogy nem létfontosságú alkatrész, de azért jobban szeretném, ha nem mozogna.

Vaj

(#2595) Vajar válasza sgery (#2588) üzenetére


Vajar
csendes tag

Helló!

WLAN: vezetéknélküli hálózatok-> tulajdonságok-> a hálókártya meletti beállítások gomb-> vezeték nélküli üzemmód. Ott állítsd be, hogy milyen szabványt használjon. Nemtom ez mindegyiknél így van-e, de az inteles-nél igen.
A kijelző miatt én minél hamarabb elvinném szervízbe. Hátizsákban cipeled? Vagy miért nem az alja van lefelé?
2*256 ram? Vagy milyen karira gondolsz? Nemzom notinál van e olyan, hogy dual módban kezeli a ramokat. Ha van, akkor gondolom azért van két modul. Az enyémben is 2 van.
Nem 3 év az a 4?

Vaj

(#2596) Vajar válasza nofi (#2589) üzenetére


Vajar
csendes tag

Nincs a routernél beállítva a mackaddres (vagy hogy hívják angolul? fizikai cím) szűrés? Vagy esetleg más módban működik a router, mint a noti.

Vaj

(#2597) sgery válasza Vajar (#2595) üzenetére


sgery
őstag

ott már néztem, eszközkezelőből is el lehet érni, de nekem ott nem lehet átállítani, sőt a beállítási listákban csak b-s szöveg van.

laptop táskában hordom, el van benne fektetve.

2x256mb van, mind1, a lényeg hogy ez van. irtam amúgy nekik, az hogy én cserélem ki az már garivesztés. eszem megáll, miért van ez? de egyépként nem látszik hogy én cseréltem ki, csak 2db csavar lett nagyon ronda, azok helyet veszek másokat és ennyi:D honnan tudnák hogy szétszedtem? nem tudjátok hol kapok olyan csavart?
egyépként a fedőlapok alaból karcosak voltak néhol, ez miért van? mármint a billentyüzet alatt.

ő, összesen most 4év gari van rá, 1év alapból és vettem +3évet hozzá.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#2598) sgery


sgery
őstag

meg asszondják fujiék hogy nem lehet befesteni a házat, szürnyű, hát akkor mit lehet?
ennyire le van korlátozva ezeknél minden?
lehet kár volt vennem még garit hozzá.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#2599) kekegsm válasza Vajar (#2596) üzenetére


kekegsm
őstag

Ha szurve lenne a MAC, akkor b-s wifi se lenne. 2 dolog lehet szerintem:

-a wlan nincs g-sre kapcsolva (vagy ha van kulon sebesseg, akkor az nem 54 vagy MAX beallitason van

-van neha egy win hulyeseg, altalaban osszevissza eltarolja az ipket, hostokat, erre van egy kis progi, amivel ki lehet utni, utanna muxik a dolog.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2600) sgery válasza kekegsm (#2599) üzenetére


sgery
őstag

A router szerintem jól van beállítva.
a hálókari beállításainál sehol sem lehet sebességet van b/g-t állítani.
mi az a progi pontosan?

majd áthozom haverom hp-s lapját és menézem neki mennyivel másol, aztán meglássuk

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.