Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) lugosi válasza dabgergo (#38049) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A geotagging nekem működik rendesen.

(#38052) gorgo válasza lugosi (#38051) üzenetére


gorgo
őstag

Erre van több app is, vagy ne álmodjak?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#38053) lugosi válasza gorgo (#38052) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a régi és az új Fuji appal működik. Más progival nem hiszem (de ne zárom ki).

(#38054) benedekco


benedekco
addikt

Na állítólag IBISel jön az új x100. Érdekes lesz remélem nem hízik majd tovább és nem nyúlnak a kijelzőhöz.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38055) lugosi válasza benedekco (#38054) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak az árcédulához, de ahhoz szerintem durván :DDD

(#38056) benedekco válasza lugosi (#38055) üzenetére


benedekco
addikt

Attól tartok én is nagyon. Igaz nem fog érinteni, de a 7-esre szívesen váltanék majd. Az IBIS nekem is hiányzik mikor fent van az 50-es konverter.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38057) dabgergo válasza lugosi (#38051) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, akkor csekkolom h mit kéne jól beállítani.

(#38058) ballington


ballington
addikt

Sziasztok,

javításra adtam XF27 / 2.8-as objektívemet. A javítás 54.000 + Áfába kerülne.
Szerintetek érdemes megjavíttatni? Nekem a képátfogása nem jött be amúgy, amúgy is gondolkodtam a cseréjében.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#38059) gery2123 válasza ballington (#38058) üzenetére


gery2123
őstag

Ha meg csináltatod akkor olyan 90-100 körül el lehet adni szerintem. Így egy 20k lesz belőle, ezt neked kell eldönteni, hogy megéri e a 15-20k hasznot.

-- PSN_ID: GerY2123

(#38060) ballington válasza gery2123 (#38059) üzenetére


ballington
addikt

Köszi, valami ilyesmire tippeltem.
Mennyire lehet kereslet erre az obira? Használtan nem igazán pörögnek, azt látom.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#38061) s4tch válasza ballington (#38058) üzenetére


s4tch
veterán

Volt egy pont ugyanilyen dilemmám tavaly nyáron. Ugyanez az obi (fókusz rendszer teljesen meghalt), azonos javítási költség. A javítás mellett döntöttem. Ha te is így teszel, akkor átvételkor ellenőrizd, hogy minden működik-e. Nálam első körben csak az AF ment, az MF nem működött, így (némi csörte után) vissza kellett adnom ismételt javításra.

(#38062) ballington válasza s4tch (#38061) üzenetére


ballington
addikt

Nálam megszűnt a kommunikáció a gép és az obi között.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#38063) s4tch válasza ballington (#38062) üzenetére


s4tch
veterán

Nálam is az volt a probléma gyökere, kommunikáció híján nem működött a fókusz. Néha csatlakozott az obi a vázhoz, lehetett készíteni 2-3 képet, aztán jött a hibaüzenet, és lehetett kikapcsolni a gépet, az obi tubusát kézzel visszanyomni a helyére, majd pár kép után kezdeni az egészet elölről.

(#38064) gorgo válasza ballington (#38058) üzenetére


gorgo
őstag

érdemes javítani, én pont ugyan ezt az utat megjártam 2022-ben. Akkor is ennyiért javították, szal méginkább megéri

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#38065) lugosi válasza gorgo (#38064) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Aggódva olvasom ezt, akkor ez egy gyakori hiba ennél az obinál? A kedvenc objektívem jelenleg. :((

(#38066) ballington válasza s4tch (#38063) üzenetére


ballington
addikt

Bekapcsolásnál nekem egyből előjött a hibaüzenet, hogy kapcsoljam ki és be, de semmit nem segített.
Egyébként elég gyakori hibajelenség a neten az ilyen jellegű kommunikációs hiba.

gorgo: köszi, szerintem az lesz, megjavíttatom.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#38067) s4tch válasza ballington (#38066) üzenetére


s4tch
veterán

Ha nem nyomod vissza a tubust a helyére, magától nem megy vissza... Utána pár kép erejéig lehet, hogy újra fog működni.

(#38068) gorgo válasza lugosi (#38065) üzenetére


gorgo
őstag

Úgy látszik, átlag feletti a hibaaránya. Ez van. Amúgy én is nagyon szeretem (kicsi, éles)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#38069) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Láttátok az újabb FJ hírt? A pletyka szerint 1600 USD lesz az X100VI ára (ha ez lesz a neve).

Elkezdünk tippelni, hogy az hazai árban mit fog jelenteni?

(#38070) s4tch válasza lugosi (#38069) üzenetére


s4tch
veterán

Az XT-5 asszem $1700 és 700-750e körül lehet itthon, ez alapján a 700e nem tűnik elrugaszkodott tippnek. Aztán ha a boltokban épp készlethiányos lesz, akkor majd 850 körül találsz belőle a marketplace-en. ;]

(#38071) hemaka válasza lugosi (#38069) üzenetére


hemaka
nagyúr

800, ha hypeba lesz akkor a jo isten tudja csak. Egy biztos lesz csomo olcso v😂

(#38072) Varoz válasza hemaka (#38071) üzenetére


Varoz
őstag

Amikor képesek 200 ezret adni egy X-E3-ért, amikor 120 ezer egy X-T20? :U :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#38073) lugosi válasza hemaka (#38071) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kíváncsi lennék hogy a vásárlók hány %-a vette meg dísznek, divatból. (70?) :[

(#38074) hemaka válasza lugosi (#38073) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én eladtam belőle pár db-ot anno. Utólag visszagondolva a vásárlókra, a 70% teljesen korrektnek tűnik, sokaknak konkrétan első fényképezője volt, előtte még a kezében sem volt egyáltalán fénykepező...

(#38075) s4tch


s4tch
veterán

Van itthon egy X-M1. Hónapok óta szórakozik a bekapcsoló, exponáló gomb: van, hogy magától kikapcsol, nem érzékeli a félig vagy teljesen lenyomott expo gombot, van, hogy duplán exponál. Szóval haldoklik. Ismert hiba, nem lepett meg. Találtam dpreview-n egy régi fórumbejegyzést, amiben benne van az alkatrész cikkszáma, gondoltam, megrendelem. De még előtte adtam neki egy utolsó esélyt: óvatosan befújtam Kontakt 60 spray-vel. Megmozgattam, és 2 napja hibátlanul működik. El se hiszem.

(#38076) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ha a rawokat átkonvertálom dng-re, mit veszítek szerintetek? Az eredeti rawot nem ágyaznám be, az a fileméret sok.

(#38077) madgie válasza lugosi (#38076) üzenetére


madgie
titán

Az esetleg jobb demosaicot, ami idővel jöhet (bár nem tudom, beállítható-e már másképp, de én szívtam már meg így másfél év anyagával egyszer, azóta nem konvertálok semmit)

(#38078) taranis válasza madgie (#38077) üzenetére


taranis
addikt

A legtöbb ember azt gondolja, legalábbis ezzel vannak tele a fórumok, hogy a DNG-be már bele van égetve az Adobe demosaicja (ha Adobe DNG convertert használsz), én nem tudom honnan ered ez. Ha valaki tud mutatni nekem egy DNG-t ami RAF-ból készült, szívesen megnézem, egész biztos vagyok benne, hogy nem demosaicelt.

colorizer.net

(#38079) Stauffenberg válasza lugosi (#38076) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van amúgy oka annak, hogy nem tárhelyet vásárolsz és inkább időt töltenél a konvertálással? Én compressed RAW-t használok, egyetlen hátránya nekem, hogy nincs előnézeti kép a képnézegetőben (de van mellette Jpeg, szóval nem akkora érvágás).

A Samsung T7-esből 2 TB kerül valami 60 ezer körüli pénzbe, lehet dugdosni MacBookba, iPadbe és van annyira gyors, hogy kedvem sincs róla a belső meghajtóra másolni semmit a feldolgozáshoz.

(#38080) lugosi válasza Stauffenberg (#38079) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kompatibilitás. Az XT-30 II-m rawjait nem ismeri fel a Mac Fotók.

Egyébként a dng kb ugyanakkora (közepes jpg előnézetet választva konvertáláskor).

Egy mai képnél nézem, a compressed raw és a dng is 37.8 mega.
Pont egy 2 terás külső ssd-m van.

[ Szerkesztve ]

(#38081) madgie válasza taranis (#38078) üzenetére


madgie
titán

Régen szerintem volt egy kapcsoló erre a DNG Converterben... de hát már a fene se tudja pontosan, kb kilenc éve nem foglalkozom ezzel.

lugosi: ilyen fontos a Mac Fotók? Kb soha nem használom erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#38082) lugosi válasza madgie (#38081) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, nekem nagyon fontos. Kb mindenre azt használom.

Ennyi opció van benne most.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#38083) Stauffenberg válasza lugosi (#38080) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A többi váz compressed RAW fájljait sem kezeli. Én akkor annyival vagyok beljebb, hogy nem használom a Photost, csak a Findert* és nekem tökéletesen elég a Jpegeket pörgetni és ha valamiből kell RAW-t előszedni, akkor a Lightroom már gond nélkül lekezeli.

*A Finder sem kezeli, csak ott ez kevésbé gond.

(#38084) lugosi válasza Stauffenberg (#38083) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak az a baj, hogy az én vázamnak az uncompressed raw-jait se kezeli. Semmilyen raw-ját nem kezel. Lightroomom meg csak az ipad-re van. De ha lenne, akkor a fotóimat úgyis egy helyen tartanám, ezért is jó a Fotók.

(#38085) Stauffenberg válasza lugosi (#38084) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor tényleg a DNG-be konvertálás maradhat utolsó mentsvárként. Szerintem kezdj el vele kísérletezni és ha nem találsz benne minőségi problémát, akkor ne törődj semmi mással.

Szerintem többet ér egy rendszerezett, feldolgozott, megszerkesztett fotóalbum, mint akár csak egy kicsike minőségromlás (ami ráadásul elméleti, az is lehet, hogy nincs).

(#38086) lugosi válasza Stauffenberg (#38085) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, én is erre jutottam. Pont ebben voltam tegnap, állítgattam a beállításokat.

Véletlenül az összes, elmúlt 1-2 évben készített raw file-t tartalmazó mappát konvertáltam, így beleesett pár Panasonic és pár iPhone raw is. Az iPhone raw-jai hibásan jelennek meg a dng konverzió után.

(#38087) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Azt figyeljétek, hogy a Capture One meghosszabbította az Express elérhetőségét feb.12-ig.

(#38088) Kameleon5


Kameleon5
csendes tag

Sziasztok. Végül egy X-T30 lett a befutó. 18-55 f2.8-4 obival meg egy 56 f1.2-vel. Még csak ismerkedek a géppel. Első benyomások jók voltak, éles teszt talán a hétvégén lesz. Amiben viszont segítséget szeretnék, az a színprofilok. Tudok létrehozni sajátot? Mert jelenleg ha módosítom valamelyiket, addig marad a beállított érték, míg át nem kapcsolom másikra, ha onnan vissza rakom, megint a gyári beállított értékek vannak. Ettől jelenleg befonom a hajam, pedig alig 1-2 centi... :W

(#38089) vakablak93 válasza Kameleon5 (#38088) üzenetére


vakablak93
őstag

IQ menü legallján ott van hogy : "egyéni beállítások mentése" az X-T30 esetében 7db magadnak összerakott profiolt tudsz elmenteni.
Ezt utána kiteheted gyorsgombra is valahova ahol neked tettszik.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#38090) benedekco válasza Kameleon5 (#38088) üzenetére


benedekco
addikt

El lehet menteni a q menübe. Profilokat meg különböző beállításokat

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38091) Kameleon5


Kameleon5
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, biztos voltam benne, hogy tudnia kell a gépnek, csak nem találtam. Ha megtalálom a használati útmutatót neten, letöltöm elolvasom. Ki is próbálom a profil mentést. :R

Szerk: meg is van. Na így már királyság. :C

[ Szerkesztve ]

(#38092) lugosi válasza Kameleon5 (#38091) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a beállítás legyen pluszban bekapcsolva, hogy ha valamit állítasz az egyik profilban, akkor azt automatikusan mentse.

(#38093) Kameleon5 válasza lugosi (#38092) üzenetére


Kameleon5
csendes tag

Rendben, az hasznos lehet, köszönöm. Megkeresem azt is.
A tárcsán van Adv.1-2 menük, ott számomra gagyi filterek vannak sorakoztatva. Azokat is lehet testre szabni vagy kicserélni olyanra ami nincs ott a menüben?
Elnézést ha butaságokat kérdezek, csak teljesen új a fuji világa. Pláne ez a finomhangolható jpg. Az elmúlt bő 10 évben csak RAW volt és semmi más.

(#38094) lugosi válasza Kameleon5 (#38093) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt az “ADV” részt nem használom. Viszont a bracketing alatt van olyan lehetőség, hogy filmszimuláció bracketing, amikor három, általad választott szimulációban menti el a jpg-t. Szerintem ez is nagyon jópofa.

(#38095) Kameleon5 válasza lugosi (#38094) üzenetére


Kameleon5
csendes tag

Igen, hasznosnak hangzik. Sőt. Igazából ha van 3 befutott profil, akkor nem kell előre eldönteni nelyik állna jobban a témának, elég eldönteni utólag. Jó lesz ez. :D ki kell ismerni a lelkét.

(#38096) benedekco válasza lugosi (#38094) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem az hiányzik a braketingből hogy komplett preseteket csináljon :O

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38097) makosp


makosp
csendes újonc

melyik lenne a 'megbízhatóbb' obi vásárlás?
e-infin-ről újat vagy itthonról használtat? nincsen túl nagy különbség az árban
sajnos itthon az új jóval több volna

(#38098) Matska válasza makosp (#38097) üzenetére


Matska
senior tag

Én itthonról vásárolnék, ha nem túl öreg a gyári szám alapján.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#38099) makosp válasza Matska (#38098) üzenetére


makosp
csendes újonc

és azt hogyan állapítom meg?
ha pl. 23A-val kezdődik, akkor 2012 3. negyedévében készült vagy 2022 3. negyedév?

[ Szerkesztve ]

(#38100) makosp válasza makosp (#38099) üzenetére


makosp
csendes újonc

-

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.