- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Gurulunk, WAZE?!
- bigyo108: A vén PC-Főnix újjászületése
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL
Új hozzászólás Aktív témák
-
justgiveup
tag
-
válasz
devil-k #3371 üzenetére
Hiába vigyázok a serpenyőkre egy idő után elhasználódnak, mint minden, amit sokat használnak, nálunk napi szinten van főzés, így ez nem is csoda.
Amúgy meg, mindig van valami új technológia, ami megtetszik és szeretném kipróbálni, pl. kerámia bevonat és társai... Így nem haragszom annyira, hogy nem örök életű egy serpenyő...
-
válasz
devil-k #3368 üzenetére
Ha minden használod nem tart ki egy élten át. Egyrészt, mindig adódik valami baleset, másrészt vannak olyan anyagok, amik nagyon jók ugyan, de nem időtállók...
Milyen edénykészleted van ami ilyen tartós?1-2 serpenyő?
Kell egy palacsinta sütő, 1 kicsi serpenyő, 1 közepes serpenyő, 1 nagy serpenyő, 1 grillserpenyő, 1 agyonhasznált serpenyő, amit lehet gyötörni (pl. pita, vagy tortilla lap készítéséhez használok ilyet), 1 wok serpenyő sem árt... Most ennyi jutott eszembe hirtelen... Szóval, 1-2 nem elég... -
mephi666
nagyúr
válasz
devil-k #3297 üzenetére
nálam a marlenka golyó ami nagy kedvenc
mondjuk olcsóbb, mint a macaron, de sokkal jobban is szeretem... be is van rendesen csomagolva a doboz és nem is értem, hogy tudják ilyen tökéletes formájúra/állagúra elkészíteni... tökéletes puha gömbök, amik enyhe nyomástól már deformálódnak, körbe egyenletes a tésztavastagság és a krém is benne... (általában elfogy gyorsan az egész dobozzal: nem is érdemes amúgy napokig tartogatni, mert ha elkezd száradni, már nem ugyanolyan)
ui: macaron helyett leírtam múltkor a kisdobos receptet (ez a csóró változat) ...alapjaiban más a kettő, viszont kinézetre van kis hasonlóság és a macaron amennyire bonyolult, a kisdobos olyan egyszerű
#3305: na, olyat még nem kóstoltam... natúrt és kakaósat vettünk párszor (3 éve amikor asszony terhes volt, heti szinten szerintem 1-2 dobozzal elfogyott
)
-
válasz
devil-k #3280 üzenetére
Ez gyöngyőrű!
Gondolom, azért te is érzed a különbséget az előzőhöz képest.
Egyébként, imádom a kiflit, így ahogy van magában.És ez igen finomnak tűnik.
Szerk.:
Én ma kovászos pizzát sütök. Kíváncsi leszek mi sül ki. Élesztővel már nagyon sokat készítettem, így van némi rutinom... de ez most egy másik műfaj. -
freaghill
őstag
-
freaghill
őstag
válasz
devil-k #3254 üzenetére
Nem lesz az én általam sütött kenyér olyan szép megkelt.
Sütőben nem ugrik olyan nagyot mint másoknak. Pár napon belül csinálok kenyeret és fotózom a folyamatot.
Bevágásra te mit használsz? Nekem azzal vannak még nehézségeim, van egy bagett irdáló pengém de sose sikerül szépen bevágni.
-
mephi666
nagyúr
válasz
devil-k #3249 üzenetére
tk tönköly van asszem otthon... legközelebb kap abból
ha éhes, akkor összeesik és jön a szag, amit írtál? ha ránézésre szépen emelkedett, levegős, akkor minden oké? (asszony ezt az újabb "kitalációmnak" tartja
...1éve hermelin-nel szórakoztam, de azt valahogy sikerült megrohasztanom és pár napra hazavágtam a gyomrom
)
...régóta tervezgettem, hogy megpróbálkozok a kovásszal, nem is tudom miért halogattam eddig: igazából nem sok időt vesz el, amennyit foglalkozni kell vele
...ha pedig beválik, sokmindent lehet vele készíteni... (akár az is működhet, hogy reggel korán sütünk aznapra pékárut magunknak)
-
válasz
devil-k #2941 üzenetére
"Javaslom, hogy készíts el egy kovászos kenyeret és dobni fogod az élesztőt.
De komolyan"
Elkezdtük itthon sütni a kovászos kenyeret, és hát először is, nagyon nagy élmény, tényleg egy csoda... És hát, elképzelhető, hogy maradunk ennél a verziónál.
Páromnak annyira ízlik, hogy azt mondta, ha pár év múlva megkérdezik miért hízott el, majd azt feleli, azért mert elkezdtünk kovászos kenyeret sütni.
Nagyon finom kenyérkék sültek ki eddig, de azért még folyamatosan tanulok valami újat, és próbálkozom más technikákkal. -
válasz
devil-k #2941 üzenetére
Félreértesz, én nem vagyok a kovászos kenyér ellen.
A kovászos kenyérrel sok a munka és odafigyelést igényel, így sokakat elriaszt, hogy otthon süssenek kenyeret, pedig az élesztővel otthon készített kenyér sokkal jobb, mint amit a boltban meg lehet venni. Csak azt mondom valahol el kell kezdeni, és sokan nem a kovászolással kezdik, az inkább a következő szint.
Mondjuk, én szeretem az élesztős kenyeret, jobban, mint a kovászost...mi nem veszünk boltban ilyesmit, mindig itthon csináljuk, így sokféle pékcucc elkészítése belefér ilyen is olyan is...Amúgy minden téren ilyen fontos számodra az egészséges életmód?
-
-
föccer
nagyúr
válasz
devil-k #2234 üzenetére
Én a sima cukor mellett vaniliás cukrot is teszek bele egy keveset és kihagyom a citrom reszeléket.
Szalagos fánkra van valakinem tuti, atombiztos megoldása? Az utóbbi sütésem valahogy nem volt az igazi, mintha nem akart volna dolgozni benne az élesztő, kissé tömött, ragacsos maradt, nem az a fincsi, felfújt finomság, amit szeretek.
üdv, föccer
Új hozzászólás Aktív témák
- Formula-1
- Warhammer 40.000
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Kerékpárosok, bringások ide!
- EAFC 25
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Profi stratégiára vált a Galaxy S26
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- Alufelni 4 db., R16 méretű gumihoz (pl. Ford Galaxy II) (az ár 4 db-ra vonatkozik)
- Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro újszerű, nagyon keveset ment
- Rohnson R-9450 Steril Air UVC+ION légtisztító eladó JÓVAL ÁRON ALUL! Bolti ára kb 72ezer Ft!
- Alfa Romeo 159 1.9JTD 120le 8v 2009 Facelift
- Ezviz C6N beltéri kamera, 1080p, éjszakai látás 10m, motoros pásztázás 360 , mozgás érzékelés
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
- Asus ZenBook Duo UX8406 -14" 3K OLED 120Hz Érintő - Ultra 7 155H - 16GB - 1TB - Win11- 3 év garancia
- Samsung Galaxy A12 64GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- ÚJ Lenovo LOQ 15IRX9 - QHD 165Hz - i7-13650HX - 16GB - 1TB - RTX 4060 - Win11 - 3 év garancia - HUN
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest