Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) CoctoPerkins válasza Atomgeszi (#4150) üzenetére


CoctoPerkins
csendes tag

Hát igen, szerintem is ez a "névleges" érték a helyes, megfelelő érték. Viszont sok kérdés merül fel a félidióta pályázat miatt:
1) A legfontosabb kérdés az, hogy lehet-e, érdemes-e a fent írt "rugalmas" értelmezéssel próbálkozni?
2) Ha az ember 2,4kW-os teljesítményt szeretne a gyártói/kivitelezői nyilatkozatban, akkor kihez érdemes fordulni? A márka magyarországi forgalmazójához? Esetleg a kivitelezőhöz?
3) Valószínűleg nem okozna problémát az ÉMI-nek az elszámolás során, hogy az 5db klíma a "tervezett átlagos teljesítménnyel" szerepel a nyilatkozatban (nem hinném, hogy ellenőrzik), de ha mégis ellenőrzik az adatokat eltérést tapasztalnak, akkor annak vajon mi lenne a következménye?
Érvénytelenítik a pályázatot?
Ezen és más eltéréseken felbuzdulva leellenőrzik az összes pályázatot?
Tudomásom szerint sok esetben a hűtési teljesítményt adták meg, sőt tudok olyan pályázatról is, ahol értelmezési okok miatt 20%-os eltéréssel 14,4kW-os fűtési teljesítményt építettek be és vélhetően ez a 14,4kW szerepel a kivitelezői nyilatkozatban - na ennek viszont utánajárok.

(#4152) LOTR válasza CoctoPerkins (#4151) üzenetére


LOTR
addikt

pedig egyértelműnek tűnik a kiírás ide vonatkozó része:
"a meglévő fűtési rendszer kiváltása, új, energiahatékony, legfeljebb 12 kW fűtési teljesítményű levegő-levegő, vagy levegő-víz hőszivattyú beépítésével"

ebben a pályázatban (mivel itt nem kellett külön engedélyeztetni a hőszivattyúkat) a gyári katalógusadatok alapján kell meghatározni a teljesítményt

mivel nem tudom, hogy pontosan hogy van, de a 14,4kw összteljesítményt szerintem úgy lehet összehozni, hogy azt a klímát, amivel átlépnék a 12kw-ot, azt a pályázaton kívül építik be

One Ring to rule them all

(#4153) Atomgeszi válasza CoctoPerkins (#4151) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az általuk leírtakat általában csak ők értelmezhetik rugalmasan és izzadságszagúan.
Te csak sodródhatsz az árral és szerintem nem érdemes próbálkozni.
Több levél is lett nekik írva, hogy a pályázati pénzből több levegő-levegő klíma is kiférne, ha kitolnák a 12kW sok házban értelmezhetetlen (a sok tagolás miatt) határát. De nem foglalkoztak vele.

Amit tudsz tenni, hogy pályázati forráson kívül "olcsósítva" beépítetted a kivitelezővel, ha jó fej.
Eleve csodálom, hogy van olyan kivitelező, aki belemegy az 5 klímába, hisz ő 3 klímán többet tud nyerni és senki nem fogja számon kérni rajta, hogy mire ment el a ~2,25 millió Ft, ha darabáron ~350 körül megvan egy klíma egy halandónak.

(#4154) CoctoPerkins


CoctoPerkins
csendes tag

Ismertetem az elképzelésem, ami remélhetőleg minden fenti kérdést megmagyaráz:
A klímás kivitelező (három külön kivitelezőre váltottam a korábbi generálról, főleg a klíma miatt) alapvető érdeke az, hogy az előlegszámla közel egymilliós összegéből legalább önköltség szinten fedezve legyen és még a pályázat esetleges bukása esetén se legyen nagy a vesztesége. Úgy vélem, hogy a legtöbb pályázatnál ez az elv teljesül is a klímák esetében. Az eredeti, nyertes generálkivitelezőm klíma vonalon szerintem összköltségben is alatta maradt volna ennek az egymilliós összegnek, ez volt a kivitelező váltás oka, a döbbenetesen szerény műszaki tartalom (természetesen nem állapodtunk meg előre ezekben a részletekben a pályázati időszakban).
Mivel a szerződésbontást követően az eddigi egyeztetések során egy klímással sem tudtam elérni a számomra megfelelő műszaki tartalmat (a 2,3 millió Ft-hoz közeli klímás beruházást), így a következőképpen működünk majd együtt:
- Előre megállapodunk a közel piaci árban, azaz ~2,3 millió Ft értékű klímaberendezést szerel majd fel nekem. Az 5db 2,6kW-os Hisense Energy Pro Plus szerintem már gyakorlatilag ez a szint, ez számomra megfelelő, elfogadható műszaki tartalom minden szempontból – minőség és darabszám esetében is. Csak hát ez a barom pályázati feltétel...
- Persze jó lenne 6db 2kW-os (vagy 5db 2,4kW-os) Panasonic/Daikin/stb. is, de a japán készülékek olyan drágák, hogy ebbe a pályázati összegbe még ésszerű ráfizetéssel sem férnek bele.
- Az előleg számla kivitelezőnek történő utalása után, a kílmák felszerelésének napján én készpénzben, vagy utalással biztosítékként letétbe helyezem a klímás vállalkozómnál (nyilván nem ügyvédnél, mert minimum fél év lesz a kifizetés) a végszámlának megfelelő összeget, így a klímás engem jóformán lakossági ügyfélként kezel.
- De nem a végszámla kifizetése céljából adom a biztosítékot, hanem azért, hogy ha nem a klímásnak felróhatóan hiúsul meg a pályázat és ezért nem lesz kifizetve a klímásnak a végszámla, akkor átalakítjuk ezt a biztosítékot végszámlává. Az esetleges előleg számla visszafizetésének kérdését is rendezzük írásban (így a klímás jóformán semmit sem kockáztat, én pedig mindenképpen jogszerűen jutok a klímákhoz, csak hát a pályázat bukása esetén ki is fizetem azokat).
- Ha a klímás vállalkozónak végre-valahára utalják a végszámláját, akkor a letétbe helyezett biztosítékot visszakapom tőle.
- Extra csavar: 2023 őszén igen komoly klíma árcsökkenés történt, de a kedvező árak a múlt hónapban szinte minden esetben visszaálltak a megelőző szintre. Ezért azt is szeretném, hogy a készülékeket rajtam keresztül (de rendesen a cége nevére, nem az én nevemre, mert különben a pályázatban nem lesz elszámolható a készükék) vásárolja meg (és azonnal nálam tárolja le) a klímás vállalkozó a szerződéskötést követő napokban, ha lesz még megfelelő készülék a csökkent áron. Ezt az esetleges készülék vásárlást is rendezném a klímással.
- Az a megoldás nem túl vonzó, hogy a kiötlött konstrukcióban 4db középkategóriás klímát rakassak fel kb. 1,6 millióért, a fennmaradó kb. 700.000 Ft-ból pedig számla nélkül két külön klímát építtessek be (pedig lenne helyük). Ugyanis két ilyen számla nélküli klíma pályázati szempontból sem, valamint klímavédelmi hatósági szempontból sem jó ómen. Számlát vásárolni sem szeretnék két külön klímára. Ezért akarok „mindenáron” 5db szabályosan, a pályázatnak megfelelően beépített klímát. Tehát 5db drága szabályos klíma többet ér szerintem, mint 4db nem annyira drága szabályos és 2db szabálytalan.
- Alternatív megoldás, ha az 5db készülék nem jön össze: 4db még drágább készülék teljesítmény trükközés nélkül, de ez esetben is 2,3 millió Ft körüli műszaki tartalommal.
- Tudom, hogy kockázatos a részemről ez az eljárás, de azt meg nem tudom elfogadni, hogy az állam által a nevemben kifizetett 2,3 millió Ft után nekem kb. fele annyi értékű berendezésem legyen. Más módon, kockázat nélkül nem tudom elérni ezt az összeg kimaxolást.

(#4155) Atomgeszi válasza CoctoPerkins (#4154) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, sajnos ez a 12kW egy nagy baromság.
Nekünk is 12,5kW-ra jött volna ki 5 klímával, így meg maradt sajnos 4 klíma. De így meg 10kW-ban vagyunk.
Pedig a szülői ház régi, sok tagolású.
Ráadásul a pályázat kb 27m2 üvegfelületet áll, ehhez hogy számolták a 12kW max fűtési teljesítményt?!
Egy az egyben átemelték a levegő-víz dolgot levegő-levegőre. Holott padlófűtéssel egy sok tagolású házat is ugyanúgy ki tudsz fűteni, de egy levegő-levegővel ugyanez nem mondható el. Főleg, ha emeletes ház is. :F

Fűtőpanel/infrapanel is van nálad?
Most azt nem tudom, hogy a meleg víztárolót azt a napelemesből számlázzák?

(#4156) CoctoPerkins válasza Atomgeszi (#4155) üzenetére


CoctoPerkins
csendes tag

Meg szabad kérdezni, hogy mely klímák épülnek majd vagy épültek már ki? Mert akkor megkérdezem :).
Vannak nálam infra-/fűtőpanelek is (nem volt kötelező elem tudomásom szerint), valamint indirekt tároló is –lehet, hogy az indirekt tároló kötelező elem volt?
Nézd meg a támogatói okiratot. Az infrapanel/fűtőpanel a klímák során van (mivel kiegészítő fűtésnek számít), de a 2,3 millión (vagy az aktuális klíma összegen) felül van rá összeg – ha megítélték. Ha a meglévő fűtési rendszer elektrifikálása sorban több pénz van, mint 2,3 millió, akkor van infrapanel/fűtőpanel is (legfeljebb bruttó 140.000 Ft körül).
Meg tudod nézni az EPTK-ban a „Támogatási kérelem szakmai tartalma” menü „Műszaki tartalom alátámasztása” almenüben, hogy a fűtési rendszer elektrifikálása tételednél szerepel-e kiegészítő fűtés.
Külön soron van a „Használati melegvíz előállítására alkalmas indirekt tároló beszerelése, szükség esetén a kapcsolódó hőcserélő, illetve elektromos fűtőbetét alkalmazásával” tétel a megfelelő bruttó 122.500 Ft körüli összeggel mind a támogatói okiratban, mind a műszaki tartalom alátámasztása almenüben.
Ebben a hozzászólásban vannak további infók az indirekt tároló elszámolásáról (bár a hozzászólásokból úgy látszik, hogy a csoport adminja valószínűleg keveri a paneleket a tárolóval):
https://www.facebook.com/groups/875459333072271/permalink/1409653729652826/

(#4157) Atomgeszi válasza CoctoPerkins (#4156) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mitsubishi AP20VGK. Sajnos ebből sem fér fel az 5. De ez legalább japán. Klímás topikban ajánlották.

Én, ha jól tudom, akkor a 2,3 millióból megy az infrapanel is, bár igaz, hogy 140 ezret tesz ki belőle, nem nagy összeg.
A 122.500-at megtaláltam én is, meg ,hogy 320 ezer a vezetékek kiépítése a klímákhoz.

(#4158) CoctoPerkins válasza Atomgeszi (#4157) üzenetére


CoctoPerkins
csendes tag

Ha jól sejtem, akkor nálad/szüleidnél sem készültek még el a klímákkal - egyáltalán hogy sikerült rávenni a kivitelezőt 4db-ra ebből a drága típusból?
Nálam sajnos kimaradt a villanyszerelés tétel a klímákhoz, így buktam 320-at :(.

Azt nem tudom, de hamarosan utána nézek, hogy a többi tétel hogyan áll nálam, kimaradt-e még valami, illetve milyen tételek kerültek a pályázatba feleslegesen.
A felesleges, el nem végzendő tételekből is lesz még baj (pl.: 3 fázisra bővítés, ha van már 3 fázis, stb.), mert a barom lebonyolító nem hajlandó csökkentett támogatási összeget fizetni az el nem végzett munkára hivatkozva. Ez helyett akadályozza a kifizetést. A Széchenyi Programirodában azt mesélte nekem a tanácsadó, hogy az EON-nal (remélem jól emlékszem a szolgáltató-vállalkozóra) is szívózik az ÉMI ilyen esetben és azt tanácsolja, hogy hozzon alvállalkozói számlát az el nem végzett munkáról - amit az EON nem tud leszámlázni, mert nem végzett el...

Külön összeg van a panelekre, ha nem hiszel nekem, akkor nézd meg a pályázati felhívást.
"3.1 PÉNZÜGYI TERVEZÉSRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK" fejezetben
- levegő – levegő hőszivattyú maximális elszámolható költsége 1 ingatlanban: 2.296.134 forint;
...
- fűtőpanel 1 db (beszereléssel):80.157 forint;
- fűtőpanel maximális díja 1 ingatlanban: 140.915 forint;
Nekem ezen fenti 140 ezer miatt nem ~2,3 millió, hanem 2,436 millió a támogatói okiratban a fűtési rendszer elektrifikálása tétel. Neked mennyi ez a tétel, ha nem vagyok indirekt? :)

(#4159) Atomgeszi válasza CoctoPerkins (#4158) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Úgy, hogy gyakorlatilag nem sokkal több, mint egy SmartR, amit alapból akartak hozni. De klímából kínai nem kell. :D
A generálkivitelezésen meg eleve iszonyat nagy hasznuk lesz, ha egyszer fizet majd az állam nekik.
Azt látom,hogy külön van írva, csak nem értem, hogy miért?!
"Meglévő fűtési rendszer elektrifikálása"
Nyilván a fürdőbe is kell fűtés, ha a régi fatüzelésűt akarja valaki kiváltani. :DDD
Ami levegő-víz hőszivattyú esetén megy elvileg, de levegő-levegő esetén nem. Tehát alapból kötelező valahogy megoldani.

Mondjuk nem mondták nekem, hogy nem hoznak fűtőpanelt. 11,2 milliónál nem azon a 140 ezer ft-on fog múlni. :D
Az elektrifikálásra a maxot adták, 2 247 476Ft.

A nyílászáróra viszont nem kaptuk meg a maxot, mert az energetikus egy két helyen szerintem hasraütésszerűen mérte a nyílászárókat és kevesebbet mért, emiatt kevesebb támogatást adtak, viszont kötelező volt cserélni mindent, így gyakorlatilag + 350 ezer ráfizetés a pályázati összegre, mert több a nyílászáró m2-ben, mint amennyire támogatást adtak. :W És persze mindenhova 3 rétegű jó, szóval, emiatt 350 ezer plusz kellett.
Csak ez ugye abból kellemetlen, ha jön újra az energetikus, akkor mit ír rá? Az újjal számol, akkor meg kitalálják, hogy többet cseréltettünk, mint amennyi volt, vagy vágtunk pár új nyílást? :DDD

Na szóval azért gondolom, hogy a fűtőpanel ára benne van az elektrifákálásban és elírás történt a klímák max összegére, mert így jön ki jól az összpályázati pénz. :F

(#4160) asdf_ válasza Atomgeszi (#4159) üzenetére


asdf_
veterán

Aranyból van az a fűtőpanel 140 ezerért?

(#4161) Atomgeszi válasza asdf_ (#4160) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Remélem valami szép márvány, mint ez: [link] ;]

(#4162) Janou válasza Atomgeszi (#4159) üzenetére


Janou
őstag

"De klímából kínai nem kell." Azért vannak ott is nem szar márkák... (Midea, Gree)

(#4163) Atomgeszi válasza Janou (#4162) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Persze, vannak ott is jobbak. De azért a japán egy jóval kiforrottabb technika. Van nálunk Gree és Mitsubishi is, igaz, hogy árkategóriában sem volt egy a kettő(emiatt nem igazságos az összehasonlítás sem) , de ég és föld.

A SmartR-rel a 0 fok körül állandóan működő csepptálcafűtés is bajos volt.. Plusz a klímás topikban is inkább a Mitsubishit javasolták fűtésre még akkor is, ha abban nincs csepptálca fűtés. Ha meg kellene ne adj isten, akkor meg lesz bele rakva, de egy egyedileg leprogramozott, ami tényleg csak akkor kapcsol be, ha muszáj.

(#4164) Janou válasza Atomgeszi (#4163) üzenetére


Janou
őstag

Nyilván a Fujitsu, Daikin, Mitsubishi-vel nem érnek fel. :R Csak annyi, hogy Kínában sem minden gyártó kutyaütő. :D

[ Szerkesztve ]

(#4165) Atomgeszi válasza Janou (#4164) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Persze tudom, tele vagyunk amúgy Xiaomi-val itthon, szóval.. :D

(#4166) CoctoPerkins válasza Atomgeszi (#4159) üzenetére


CoctoPerkins
csendes tag

A levegő-levegő hőszivattyú legmagasabb elszámolható ára nem az általad linkelt, direkt kihagytam az előző hozzászólásomból a levegő-víz hőszivattyús részt a 3.1. fejezetből, de nézzük újra:
- levegő – levegő hőszivattyú szett (1 kültéri és 4 beltéri egység, beszereléssel): 1.148.067 forint15;
- levegő – levegő hőszivattyú maximális elszámolható költsége 1 ingatlanban: 2.296.134 forint;
- levegő – víz hőszivattyú kültéri és beltéri egységgel: 2.247.476 forint;
- fűtőpanel 1 db (beszereléssel):80.157 forint;
- fűtőpanel maximális díja 1 ingatlanban: 140.915 forint;
- zártrendszerű használati melegvíz tároló és fűtő kivitelezése: 122.511 forint;

Szóval nem értem, váltasz levegő-vízről levegő-levegőre és azért írsz "rossz" összeget, vagy csak elnézés történt?

Az EPTK oldalon meg tudod nézni, hogy mi van a pályázatod műszaki tartalmában ezen a részen (lásd a korábbi útvonalat, csak pár kattintás):

Most kapkodok a klímás vállalkozóval történő megésett szerződés miatt (jó lenne két napon belül aláírni, hogy a másik két cég is le tudja hívni az előleg számlát), így nincs elég időm idegeskedni a későbbi, már most előre látható végszámla elszámolási problémák miatt.

(#4167) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Off

[ Szerkesztve ]

(#4168) Boond válasza siti (#4137) üzenetére


Boond
addikt

Lehet valaki őstermelő, adószáma is lehet csak ne legyen összefüggésbe hozható az adott ingatlannal a tevékenysége. Ennyi a lényeg állítólag. Tehát ha a konyhát használod, akkro már kiesett. Nem számít elvileg az összeg, tehát hiába nem kell adózni utána, akkor is jövedelemnek számít.

(#4169) Atomgeszi válasza CoctoPerkins (#4166) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem tudom, majd valami lesz. :D

(#4170) Atomgeszi válasza Boond (#4168) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi az, hogy a konyhát használod?

Én még mindig azon vagyok fennakadva, hogy volt egy pályázati kiírás, amit nem jól írtak ki. Nem jól bírálták el akkor a pályázatokat és most mindenkivel cseszekednek. Ez így tisztességtelen.

(#4171) Boond válasza Atomgeszi (#4170) üzenetére


Boond
addikt

Ezt a 66%ra írtam.

https://logout.hu/tema/napelem_100_os_tamogatasu_palyazat/hsz_4146-4146.html

Rákérdeztem, és azon az ingatlanon nem lehet gazdasági jövedelem termelő tevékenység. És hiába írja, hogy "adó szempontjából jó vagyok", bármilyen bevétel számít, nem függ attól, kell-e adózni vagy sem.

vannak buktatók.

[ Szerkesztve ]

(#4172) Atomgeszi válasza Boond (#4171) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja mindig belekavorodok, hogy itt a 66 osrol van szó.

(#4173) CoctoPerkins válasza CoctoPerkins (#4148) üzenetére


CoctoPerkins
csendes tag

Úgy néz ki, hogy lesz a magyaroszági forgalmazótól megfelelő igazolás a névleges fűtési teljesítményre és így működhet az 5db Hisense.
A Hisense képviselet tájékoztatása szerint a többi gyártó (vagy forgalmazó, stb. képviselője) is ki tud állítani ilyen igazolást a saját termékére, hiszen minden gyártónak megvannak a saját termékeire a nem is olyan egyszerű (vagy egyértelmű) fűtési teljesítmény adatok. Én azonban eddig csak a Hisense esetében láttam, hogy közzétették a részletesebb adatokat (pl.: ezt a kiszemelt tervezési átlagos teljesítményt).
Továbbá olyan infót kaptam, hogy mások is élnek a vállalkozó felé történő biztosíték/előleg fizetéssel, hogy ne túlárazás legyen a dologból - csak hát van némi kockázat.

(#4174) Borisz76


Borisz76
veterán

Eltelt 1 hónap !!! Napelem fórum hsz : 60008

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4175) asdf_


asdf_
veterán

KÖZLEMÉNY
a támogatásban részesített pályázatok megvalósítási határidejéről, 3 hónapot meg nem haladó késedelemről

Tisztelt Kedvezményezettek!

Ezúton szeretnénk tájékoztatni Önöket, hogy az RRF-6.2.1-2021 Pályázati Felhívás keretében a megvalósítási határidő meghosszabbítására a Helyreállítási Tervben Magyarország által tett vállalások teljesítése érdekében nincs mód.

Kizárólag napelemes rendszer létesítésére irányuló projektek esetében a Támogatói Okirat hatályba lépésétől számított 20. hónapon, míg a napelemes rendszer létesítésére és fűtéskorszerűsítésre irányuló projektek esetén a Támogatói Okirat hatályba lépésétől számított 26. hónapon jár le a megvalósítási szakasz, melyről részletesen a Pályázati Felhívás 5. pontjában tájékozódhat.

Felhívjuk a figyelmüket azonban arra, hogy amennyiben a beruházás fizikai befejeződése három hónapot meg nem haladó késedelemmel valósul meg, abban az esetben a beruházás elfogadható, záró elszámolás és beszámoló benyújtható!

Fontos, hogy ezen esetben a késedelem tényét nem szükséges módosítási igény formájában az EPTK felületen, vagy egyéb módon bejelenteni, azonban azt a záró elszámolás benyújtása során az elszámolási felületen részletesen indokolni szükséges. Ezen változás Támogatói Okirat módosítást nem von maga után.

Amennyiben a lakossági napelemes pályázat keretében támogatott beruházás teljes mértékben megvalósult és az üzembehelyezés lezárult, valamint a kivitelező kiállította a szükséges dokumentumokat, kérjük, hogy az EPTK felületen a záró elszámolás és beszámoló rögzítését haladéktalanul tegye meg. A Pályázati Felhívás értelmében a beruházás befejezését követő 15 napon belül a záró elszámolás és beszámoló kötelező jelleggel benyújtandó. A napelem pályázati portálra feltöltött segédletekben lépésről-lépésre bemutatásra kerül a beadás módja (https://napelem.palyazat.gov.hu/lakossag/felhivas).

Amennyiben jelen közleménnyel kapcsolatban bármilyen kérdés merülne fel, kérjük keresse ügyfélszolgálatunkat az alábbi elérhetőségeken: telefon: 06-30-705-2388 e-mail: nap@emi.hu
Tisztelettel, Nemzeti Hatóság

[ Szerkesztve ]

(#4176) Boond válasza asdf_ (#4175) üzenetére


Boond
addikt

Ez a 100%-ra vonatkozik ugye?

(#4177) asdf_


asdf_
veterán

Igen.

Komoly, csinálok egy topikot a NPP-snek, mert megy a keresztbe. És már jön a harmadik pályázat is ;)

[ Szerkesztve ]

(#4178) Aidan85 válasza asdf_ (#4177) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Csak azt nem értem, miért pont a gázhálózat csatlakozás megléte a feltétele. Ha mondjuk csak szigetelést csináltatnék... :W

(#4179) 313313 válasza Aidan85 (#4178) üzenetére


313313
addikt

Mert a gázfogyasztás csökkentése a cél? Az elavúlt készülékek/nyílászárók cseréje...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4180) Aidan85 válasza 313313 (#4179) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Én azt hinném az épületek energetikai korszerűsítése, itt a faluban sokan vegyes tüzelésű kazánnal, fával fűtenek (többek között én is, várom is a hőszipkát a komplex-ből), ők kapásból kiesnek, pedig lehetne mit korszerűsíteni, nyílászárók, szigetelés teknitetében.

(#4181) 313313 válasza Aidan85 (#4180) üzenetére


313313
addikt

Feleségem átolvasta a részleteket, pár újságcikkbe
- 1990 előtt épült házak pályázhatóak
- 30%-os energiahatékonyságot kell legalább elérni
- régionkét/városrészenként döntik el mekkora a kp-s támogatás, a maradékot hitelként kell felvenned 8 évre
- kell majd valamennyi önerő is

Így ez számomra tervezhető, átlátható, vállalható. Jah nem...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4182) asdf_


asdf_
veterán

7M a keret, 1M az induló cash önerő, településre vonatkozó jövedelemtől függően pedig a 6M támogatásból 2,5-3,5M a támogatás, a többi kamatmentes(?) hitel, ami 8 év alatt törlesztendő (fejből 28-37e havi törlesztőt írnak). Értelemszerűen pesten a 6M megoszlása 2,5M támogatás 3,5M kölcsön,, Borsodban meg 3,5M támogatás, 2,5M kölcsön.
Tehát arányaiban majdnem egy OFT. A nagy kérdés, hogy csak csinálni kell és villantani a számlákat, vagy a 100%-os és a NPP-s bürokráciahegy és vemhes csigával vetekedő lebonyolítói ügyintézés? Mert egy ház- és födémszigetelésre bojlercserével beneveznék, ugyanakkor, fiatal vagyok még egy infarktushoz... (mondjuk egy bojlercsere az összes fölösleges saját bürokráciájával már önmagában is egy fél infarktus, óra le, gázterv, gázmeo, EPH, óra fel, és a sok szar sallang kétszer annyiba kerül, mint a bojler -állítólag 1M körül tud megállni, egy új kondenzációs meg úgy 400e).

[ Szerkesztve ]

(#4183) 313313 válasza asdf_ (#4182) üzenetére


313313
addikt

Szerintem pályázatírás és etc.... Kell legalább 2db elektronikai vizsgálat.
Hitel jó-jó, de ha van annyi önerőm, minek a hitel...

Mondjuk ez a pályázat a "Kádár kockálra" és társaira lett kiírva...
Nem tudom, egy 10*10-es ház teljes nyílászáró cserével és szigeteléssel kihozható-e 7 millából.(ha nem te csinálod, hamem céggel csináltatod, pályázatban mondjuk...) Amibe ugye a belső helyreállítás nincs benne. (Ebbe szaladtal bele a 100%-osak is, nyilászáró cserénél, csal ott külső/belső helyreállítás kellett...)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4184) asdf_ válasza 313313 (#4183) üzenetére


asdf_
veterán

Hitel jó-jó, de ha van annyi önerőm, minek a hitel...

Ha kamatmentes (márpedig annak tűnik, mert kalkulálva 3,5M 8 évre havi 55-65e), akkor jó az, nem nálad romlik a della, addig berakod másba a sajátot és keresel vele.

(#4185) 313313 válasza asdf_ (#4184) üzenetére


313313
addikt

Mondjuk a 2,5-3,5 sincs kőbevésve, azt írja maximálisan adható...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4186) asdf_ válasza 313313 (#4185) üzenetére


asdf_
veterán

Nyilván ha csak 5M a projekt, akkor a 7, 1, 2,5, 3,5-öt szorozni kell majd 5/7-el. De amúgy jogos, mert nem írtam, hogy a 7M a maxi, bár azért elég evidens.

(#4187) 313313 válasza asdf_ (#4186) üzenetére


313313
addikt

Én arra értem, hogy 7m a projekt. 1m az önerő, kapsz ingyen 1,5 millát (mert csak, gazdag város, gazdag környék) 4,5m meg majd lesz kamatmentes hitel...

Bojler/gázkazán cserén túlvagyok 2022 októberében... gázóra le/fel 51k, kémény katasutrófa védőknek 35k....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4188) asdf_ válasza 313313 (#4187) üzenetére


asdf_
veterán

Ahogy én vettem ki, 7M esetén a 2,5M és a 3,5M az a két véglet. Tehát nem tud 1,5M-es verzió lenni. Csóróéknál 50:50, vastagéknál 35:65 az önerő:támogatás arány. Külön édes, hogy nem az számít, hogy mennyire vastag az ember, hanem hogy a környék ahol lakik, tehát pest megyei csórók így jártak.

(#4189) Janou válasza 313313 (#4181) üzenetére


Janou
őstag

Akkor ezt el is engedhetem. Pedig bíztam benne hátha tudok majd teraszt befedetni valami támogatással, de ez így biztos esélytelen.

(#4190) asdf_ válasza 313313 (#4181) üzenetére


asdf_
veterán

A legfontosabbat amúgy kihagytad: bekötött gáz alapfeltétel.

(#4191) Boond válasza asdf_ (#4177) üzenetére


Boond
addikt

Milyen harmadik pályázat? a otthon felújítás? A 100%nak miért lett külön topikja? HA NPPnek lesz majd linkeld köszi, hogy tudjam olvasni.

(#4192) Borisz76 válasza Boond (#4191) üzenetére


Borisz76
veterán

- 100%-s pályázat ( Ebben a fórumban vagyunk most )
- 66%-s pályázat
- Új otthonfelújítási program - 2024

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4193) Boond válasza Borisz76 (#4192) üzenetére


Boond
addikt

igen erről hallottam, de az nem nap elemes.

(#4194) siti válasza asdf_ (#4175) üzenetére


siti
senior tag

Ezt hivatalosan kirakták valahova?
Nekem május 5-én lejár a TO és még semmi sincs. Előleget ugyan utaltak decemberben (ezzel el is ment 14 hónap a 20-ból, amíg erre vártunk), csak azóta a kivitelező is ment a levesbe, most kb nulláról kell kezdenem.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#4195) asdf_ válasza siti (#4194) üzenetére


asdf_
veterán

Nyilván a pályázati oldalról másoltam, persze hogy kirakták.

(#4196) siti válasza asdf_ (#4195) üzenetére


siti
senior tag

okés, mert én már kaptam olyan emailt a Széchenyi Program Irodától, amiben felhívták a figyelmem arra, hogy levelüket ne osszam meg nyilvánosan, még zárt körökben sem.
¯\_(ツ)_/¯

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#4197) asdf_


asdf_
veterán

Az új napelemes pályázattal erre tessék fáradni, csináltam hozzá topikot:

Napenergia Plusz Program (66%-os támogatású)

Meg ez nem napelemes, de ilyet is:
Otthonfelújítási program (2024.)

(#4198) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Sziasztok.Akinek Sungrow invertere van,megy az ISolarCloud?Nekem azt írja,valami gond van a fiókommal,cseréljek jelszót.De hiába cseréltem,így sem tudok belépni és az alkalmazás is ezt írja.

(#4199) Janou válasza Harkovz (#4198) üzenetére


Janou
őstag

Nekem az van és megy.

(#4200) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok, a palyazat kereteben telepitettek nalunk napelemet.
Iden marcius elejen helyeztek uzembe, akkor jottek ki az aramszolgaltatotol es kaptuk meg a Merohelyi Munkalapot az Elmutol, azota is uzemel a rendszer.
A szolgaltato az MVM/ELMU.
Azota mar jott ket villanyszamla, amiken semmi nem latszik a HMKE altal termelt energiabol, a szamla vegosszege is annyi, mint eddig. Eddig altalanyt fizettunk, tovabbra is ezek a szamlak erkeznek.
Azt olvastam, hogy az uzembehelyezes utan par heten belul kellett volna kapnunk egy lezaro elszamolo szamlat a szolgaltatotol, de mi semmi ilyesmit nem kaptunk. Kellett volna?
Neztem HMKE reszt az MVM honlapjan: https://www.mvmnext.hu/aram/pages/aloldal.jsp?id=12796452

Ha jol ertem, akkor jogosultak vagyunk a szaldo elszamolasra (2023.07.07-en erkezett meg az elfogado valasz a szolgaltatotol a HMKE igenybejelentesre).

Jol gondolom, hogy ebben az esteben az alabbi adatlapon tudom kervenyezni, hogy a HMKE altal megtermelt energiat "szembeallitsak" a fogyasztassal es (az elosztoi alapdijat leszamitva) nullas szamlakat kapjunk? (A HMKE termelese meghaladja a fogyasztasunkat.)
https://www.mvmnext.hu/aram/servlet/download?type=file&id=15916

Ugy hallottam, hogy az EON honlapjan be lehet allitani hogy mennyi a becsult fogyasztas es mennyi a HMKE becsult termelese, de az MVM/ELMU feluleten semmi ilyesmit nem talaltam.

Van valaki esetleg szinten az MVM/ELMU-nel es hasonlo szituacioban volt?

Koszonom elore is,
Tamas

(#4201) fil válasza Sleed (#4200) üzenetére


fil
őstag

Én mikor bementen az Eon-hoz kérni az óracserét, egyúttal kértem az éves szaldó elszámolás beállítását is 0 becsült fogyasztással.
Szerintem az elszámolási mód módosítását neked kell kérni.
Az óracsere megvolt ad-vesz okosórára?

(#4202) Sleed válasza fil (#4201) üzenetére


Sleed
aktív tag

Igen, az megtortent, csak sajnos nem en voltam otthon, igy nem tudtam beszelni az uriemberrel aki vegezte a cseret.

(#4203) LOTR válasza Sleed (#4202) üzenetére


LOTR
addikt

a havi átalányfizetést te tudod kérni és megváltoztatni éves elszámolásra, az nem automatikus

One Ring to rule them all

(#4204) 313313 válasza Sleed (#4200) üzenetére


313313
addikt

Valószínű, hogy az elosztód Elmű/Eon nem jelentette az MVM-nek az óracserét és a HMKE bekapcsolást. Ezért kapod még mindig a megszokott általányt. Gondolom a mérő gyáriszáma a számlán még a régi....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4205) Levi123 válasza Sleed (#4200) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia!
Nálunk uez volt/van mint nálad.
ELMŰ-nek fizettem be a fázisbővítést, EON terület de az MVM-nek fizetünk :)
2023.augusztus 3-án bekötötték az új mérőórákat, vezetéket stb.
Munkalapot kitöltötték (később kiderült, hogy rosszul, erre kérnünk kellett felülvizsgálást.. mindegy ezt nem részletezem), majd bekapcsoltuk az invertert, termel a rendszer.
Az MVM ugyanúgy számlázott, felhívtuk szeptemberben, nyomkodás stb telefonos hölgy elmondta, hogy azért van a számlázás mert nem kapták még meg a papírokat. Erre jött minden hónap elején ugyanúgy, de minden hónapban amikor megkaptuk felhívtuk az ügyintézőt aki azt mondta, most már átállította :D
Végül az utolsó hívásnál februárban a számlázás menüpontnál lévőt választottuk, a hölgy elmondta, hogy átállítja és nem kapunk számlát, meg kérte hogy küldjük el emailben a papírokat és az ügyszámra kellett hivatkozni, meg a beszélgetés azonosítójára. Ez most úgy néz ki bejött, mert most áprilisban, májusban nem kaptunk számlát.

Javasolnám neked, hogy hívd fel őket - fontos a számlázás menüben kérd az ügyintézőt, készítsd oda az összes számot ami kell (szerződés azonosító, vevőazonosító stb. és mondd el nekik így, meg azt is, hogy szeretnéd meggyorsítani az ügyintézést és elküldenéd a munkalapot szkennelve - nálunk ez bejött.
Remélem tudtam valamit segíteni...

[ Szerkesztve ]

Levi

(#4206) Reynaldo válasza Sleed (#4200) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Érdekes, hogy az Elmü/Eonnál ilyen is van, a Démásznál minden beavatkozásnál jegyzőkönyveznek, óraállást rögzítenek, fotóznak, és szerintem azonnal, vagy legalábbis aznap küldik az MVM-nek és azok napokon belül számláznak is. Az advesz óra is 1-2 nap alatt bekerült a rendszerbe.
Ha valahol elakadnak, érdemes telefonálni, akár számla vagy más ügyben, nekem ez mindig bejön, mert ugyanúgy email-ben is lehet az MVM-nek írni, de az hosszabb idő mire átfut rajtuk.

(#4207) prtvlogan válasza Reynaldo (#4206) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Megerősítem. Démász területén jöttek órát cserélni a bekötött napelem miatt. Személyesen én sem voltam otthon, a szaki megállapította, hogy órát cserélni nem szükséges, mert a szabványosítás során olyan típusú mérőórát tettek fel, ami megfelel a célra. Kicsit zsörtőlödött, hogy ha központ ezeket jelezné neki, akkor nem futná a fölösleges köröket. Rögzítette a mérőállást, kitöltötte a lapot, az éves fogyasztásom, és a napelem teljesítménye alapján beállította a havi 0 kwh fogyasztást. Eddig nem is kellett fizetnem, és a fogyasztásunk alapján az éves leolvasáskor sem kell majd. Nem számottevő, de kaptam 2x 5.000 Ft kötbért is tőlük, mert valamelyik papírmunkával elmaradtak.
És ez teljesen automatikusan "lefutott" mivel csak a feleségem tartózkodott otthon, aki azon kívűl, hogy beengedte őket, sokat hozzászólni az ügyhöz nem tudott.

(#4208) LOTR


LOTR
addikt

korábban volt szó a 100%-os pályázatban megvalósítandó napelemes rendszer maximális méretéről, kértem én is állásfoglalást és sajnos a válasz szerint az 5kwp a felső limit

sajnos nem engedélyezi a pályázat azt, hogy 5kw-os rendszer esetén is legfeljebb 20%-ban tovább lehessen növelni a panelkapacitást önerő bevonásával

kettő részt másolnék ki az emailből:

1) Napelem panelek teljesítményváltozása
a. a növekedés engedélyezett maximum 1 kWp teljesítményváltozásig, saját fogyasztás, illetve az 5 kWp limitek betartása mellett;

2. A pályázaton kívül, önálló rendszer telepítése nem tiltott, amennyiben a kiépíteni kívánt napelemes rendszer teljesen független (mind a szerződés, mind az inverter és mind az ad-vesz mérő tekintetében, valamint nem ütközik a jelen Pályázati Felhívás egyéb feltételeivel) a jelen pályázat kereteiben kivitelezni kívánt rendszertől, abban az esetben megvalósítható.

One Ring to rule them all

(#4209) prtvlogan válasza LOTR (#4208) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

és mi a kérdés?

(#4210) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Jee, most jott:

"
Ezúton tájékoztatjuk, hogy a RRF-6.2.1-21-4-2022-xxxxxxx azonosítószámú támogatói okirathoz kapcsolódóan a/az ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. 1 736 979 Forint támogatási összeg folyósítását jóváhagyta.
A levelét az Elektronikus Pályázó Tájékoztató és Kommunikációs Felületen megtekintheti. "

[ Szerkesztve ]

OK

(#4211) User_2 válasza Z_A_P (#4210) üzenetére


User_2
tag

mikor zárte le a pályázatokezelőd a záróelszámolást?

(#4212) Z_A_P válasza User_2 (#4211) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ah, halvany lila gozom sincs :D
Ok kezelik az egeszet, nekem jelszavam sincs a palyazati oldalhoz, azt is ok intezik az en nevemben.
(ezt is emailben kaptam, onnan copy-paste)

OK

(#4213) Z_A_P válasza Z_A_P (#4212) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na, rakerestem, emailben ezek vannak még meg:

Apr 3
2. számú Záró elszámolás és 1. számú Záró szakmai beszámoló hiánypótlás benyújtása szükséges 10 napon belül - RRF-6.2.1-21-4-2022-xxxxx

Apr 4
2. számú Záró elszámolás hiánypótlása beérkezett - RRF-6.2.1-21-4-2022-xxxxx

Apr 16
2. számú Záró elszámolás és 1. számú Záró szakmai beszámoló elfogadásra került - RRF-6.2.1-21-4-2022-xxxxx

Apr 26
Tájékoztató: Támogatási összeg folyósítása jóváhagyásra került - RRF-6.2.1-21-4-2022-xxxxx

[ Szerkesztve ]

OK

(#4214) Z_A_P válasza Z_A_P (#4213) üzenetére


Z_A_P
addikt

Támogatási összeg folyósítása jóváhagyásra került

Ez akkor mit jelen? Utaljak vegre? Mikor? Ezzel vege az egesznek? Akkor levehetem a sarga cetlit? :D

[ Szerkesztve ]

OK

(#4215) User_2 válasza Z_A_P (#4214) üzenetére


User_2
tag

2026 végén vehetd le a táblát ha erre gondolsz
én így emlékszem

kell lennie még egy " Záró elszámolás beérkezett " levélnek is.

és akkor nekem előbb még lesz egy hiánypótlás kör.
:)

(#4216) Z_A_P válasza User_2 (#4215) üzenetére


Z_A_P
addikt

Email 30 nap utan torli ami a trash-ban van, ezeket talaltam mar csak a trash-ben. Lehet amit irtal mar torolve lett, nyilvan korabban jott.

[ Szerkesztve ]

OK

(#4217) Z_A_P válasza Z_A_P (#4216) üzenetére


Z_A_P
addikt

VÁRJ, megvan, azt nem töröltem ki valami folytán. Ez az?

Jan 29
Tájékoztató: 2. számú Záró elszámolás beérkezett - RRF-6.2.1-21-4-2022-xxxxx

[ Szerkesztve ]

OK

(#4218) User_2 válasza Z_A_P (#4217) üzenetére


User_2
tag

igen, köszi

akkor még várhatok 1-2 hónapot, hogy jelezzék a hiánypótlási igényt.

(#4219) BlackJack21 válasza Z_A_P (#4214) üzenetére


BlackJack21
tag

Emlékeim szerint( ami 2 év távlatából lehet megkopott), a pályázat lezárása( veled kapcsolatban) utáni 3. év elteltével lehet levenni az EU-s támogatási táblát.

(#4220) Levi123 válasza User_2 (#4218) üzenetére


Levi123
senior tag

Mi április 20-án adtuk be, zártuk le, majd megírom ha írnak valamit.

Levi

(#4221) LOTR válasza prtvlogan (#4209) üzenetére


LOTR
addikt

korábban volt ez téma, és ott elvileg bemásolta valaki az émi válaszát, amiben nem ez szerepelt, így ha maradt volna valakiben kétely, azoknak talán segítség

One Ring to rule them all

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.