Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) sheep válasza nonsen5e (#18800) üzenetére


sheep
addikt

Hmm érdekes, ha ez okozna másnál is ilyet tele lennének a fórumok vele. Próbáld meg esetleg akkor a Google maps modot, ez így nagyon ronda.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18802) nonsen5e válasza sheep (#18801) üzenetére


nonsen5e
addikt

Okoz másnál is gondot, csak gondolom nem annyira sokaknál. Én is mástól kaptam az ötletet a hivatalos fórumokon. Rákeresve a problémára jópár thread előkerült ahol hasonlóról számolnak be az emberek.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18803) Csorbi


Csorbi
addikt

Sim Update 14 ma érkezik.

(#18804) v!ct0y válasza Csorbi (#18803) üzenetére


v!ct0y
veterán

jaj neee. Végri le tudtam tölteni minden update-et erre most megint...

(#18805) sheep


sheep
addikt

Egész jó leatt az update nálam, végre nincs ctd amikor zoomolok a térképre, az ATC-n is finomítottak. Viszont most kicsit szaggat ugyanazokkal a beállításokkal, nem olyan sima mint előtte.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18806) macy


macy
addikt

Én le se tudom tölteni a frissítést, elindítottam elkezdte letölteni, de megállt fél órája.

(#18807) cintula187 válasza macy (#18806) üzenetére


cintula187
addikt

50% nál áll nekem is

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18808) v!ct0y válasza macy (#18806) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nekem oylan 1:40 alatt jött le...

(#18809) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Lejött olyan 2 óra alatt. Ezalatt volt egy file amin 20 percig malmozott 0.6mbps sebességgel, majd utána fogta magát és 1 perc alatt ledarálta a maradékot 500mbps-sel.

És egyelőre úgy tűnik, hogy megoldotta a fentebb említett bing data stream CTD problémát. :C :Y

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18810) cintula187


cintula187
addikt

Segítségnek kérnék!
Végre beruháztam egy pedálra. Thrustmaster Tflight.
Eddig a fék funkciót a joystick 1-es gomb látta el. PMDG 737 nél (sima turbopropnál nincs gond) ha akár az egyik pedált is kicsit előrebillentem fékezéshez teljesen megáll a gép. Ahhoz hogy újra előre tudjon mozdulni vagy parking brake on / off vagy a joystickon az 1-es gombot meg kell kicsit nyomnom. Ha törlöm az inputot ehhez a gombhoz akkor nem indul el a gép. :DD

illetve a pedálok ha fizikailag felengedem őket a pilótafülkében nézve benyomva maradnak.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18811) cintula187 válasza cintula187 (#18810) üzenetére


cintula187
addikt

nevermind megoldva. :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18812) cintula187


cintula187
addikt

Boldog Karácsonyt minden lelkes fotelpilótának! :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18813) sheep


sheep
addikt

Boldog Karácsonyt a fórumlakóknak!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18814) cintula187 válasza sheep (#18813) üzenetére


cintula187
addikt

Erre mi volt vajon a parancs az AI nak? :DD

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18815) sheep válasza cintula187 (#18814) üzenetére


sheep
addikt

Jó lérdés, szerintem a Télapó lecseréli a rémszarvasokat sugárhajtású vitorlázógépekre :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18816) macy válasza cintula187 (#18814) üzenetére


macy
addikt

Christmas chemtrail :D

(#18817) cintula187 válasza macy (#18816) üzenetére


cintula187
addikt

Festive Xmas glider with chemtrail, little dude admiring before attacked by effed up gray scarf

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18818) energomatt


energomatt
senior tag

Azoknak, akik szeretnek kísérletezni: [DLOAD]

(#18819) rxmiss


rxmiss
junior tag

sziasztok! nem idevago kerdes, de ti lehettek otthon 3 monitoros konfigokban :) szoval roviden:
haromkimenetes videokartyan _kivul_ milyen hasznalhato megoldasok leteznek meg 3db 4k monitor egyideju meghajtasara kiterjesztett modban (nem tukrozve). elsonek legyen a cel mondjuk 60fps-es 8k (6k) video lejatszasa.

koszi,
rxmiss

(#18820) FLx válasza rxmiss (#18819) üzenetére


FLx
addikt

Attol fugg mi a cel. Promociora wall controller kell, de 4k outputot nem szoktak ezek tudni. esetleg hiper dragan. Otthonra a PC-nel nincs jobb megoldas. Egyebkent meg felprofi kornyetezben (uzletek, irodak) is mini pc-vel szoktak ezt megoldani, bedugnak 3-4 monitort es telepitenek ra egy vezerlo szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#18821) rxmiss válasza FLx (#18820) üzenetére


rxmiss
junior tag

szuper, koszonom. akkor valami kisfogyasztasu pc lesz es kesz.

(#18822) ToMy_ válasza rxmiss (#18821) üzenetére


ToMy_
tag

Azért az nem mindegy szerintem, hogy mi fog menni a kijelzőn, egy 8k-6k / 60fps videót nemigen fog egy minipc jelképes tudású VGA-ja fluid módon lejátszani.

(#18823) rxmiss válasza ToMy_ (#18822) üzenetére


rxmiss
junior tag

igen, koszonom. remelem a modern(ebb) procik vga-i kozul van egy-ketto, ami kepes ra. akkor viszont valoszinuleg dragabb minipc kene.
dedikalt lejatszok lehetnek erdekesek, akkor viszont a tipikusan egyetlen kimenet szetosztasa a nehezites.

(#18824) vlevi


vlevi
nagyúr

Nnnnaaaa.
Most vettem elő hosszú idő után a játékot, és a Saitek kormányomat.
Sikerült YT-on találni videót arról, hogy a gázkar remegését hogyan lehet megszüntetni (tkp. csak ki kell tiszítani a potikat).
De a szarvkormánnyal nem vagyok valamiért kibékülve.
Láttam a YT-on olyan videót, ahol az oldalra húzást javítgatják kalibrálással, ill. a középállás átállításával, de nekem olyan beállítás nincs. Pedig mintha félrehúzna, nekem is. Csak, mintha jobbra, nem balra.
Pedig a kalibrálás képernyőn a középállásban egyáltalán nem rezeg sem az oldalirány, sem a magassági, mindkettő halálpontosan 512 értéket mutat, (0-1024), amikor középen van.
Próbáltam a játékon belül a kalibrálásban de nem igazán sikerült. Mondjuk nem is gondolom, hogy kellene valamit babrálni, mert, mint mondtam, nekem tökéletesen középállásban van a kormány.
Nem úgy, mint ebben a videóban, ahol jobbra eltolva remeg. Ott is ráférne egy poti tisztítás. [link]
Van valakinek valami tippje? Vagy, ennek így kell lennie, egy Cessnánál?
Pedálom sajnos nincs, de az auto rudder be van kapcsolva, mert természetesen anélkül a gurulóútról sem tudnék kimenni a kifutóra.

(#18825) Kbhont válasza vlevi (#18824) üzenetére


Kbhont
senior tag

Felejtsd el...
Én nagyon sokat kínlódtam vele.
Kb 10x szettem szét! Tisztítottam, cseréltem...
Aztán vettem egy TM Boeing yoket! Bár előbb léptem volna meg!
A Saitekkel maximum kamikaze pilótáknak való!
Egyszerűen összehasonlíthatatlan!
Volt szerencsém 0time szimben eltölteni a Malév oktatási központban jó pár órát, de ez kb hasontó érzés!
Aki szeret repülni, annak bátran ajánlom!

(#18826) czakof1946


czakof1946
tag

Üdvözlök mindenkit!
Több mint 2 év egészségügyi gondok miatt, kimaradt a repüléses éveimből. A fórumot sem nagyon látogattam. Arra jutottam, hogy újból elkellene kezdeni. A megjelenésétől kezdve az FSX ment a gépemen. Az előzőeket letöröltem.
Az fsx elég jól ment. A Gudi barátommal /talán emlékszik rá valaki a régebbiek közül/ együtt repültünk. volt egy szerver gépünk.
Látom, hogy a FS2020 a menő. De hát az én gépem még az FS9 idejében lett megépítve. De jól bírta az FSX-et is.
Most arra gondoltam, hogy belevágok az FS2020-ba. De ehhez egy új gépet kellene összerakni.
És most jön a lényeg:
Olyanoknak kellene a segítsége, akiknél jól megy a FS2020 és tudják, hogy mitől megy jól. Vagyis milyen egységek kellenek. Induljunk ki abból, hogy van egy jó nagy házam, amiben még táp sincs. :)
Ha a "sporttársak" segítenének, megköszönném.

(#18827) sheep válasza czakof1946 (#18826) üzenetére


sheep
addikt

Hello
MIlyen gép kell hozzá? Nagyon egyszerű, a legjobb :)
Sajnos az MSFS 2020 a legdurvább konfigot is meg tudja zabálni reggelire, bármit is raksz alá. 4090-es kártyám van és nem tudom maxon futtatni még így sem.
A kérdés inkább az hogy mekkora kompromisszumot vagy hajlandó bevállalni.
Milyen felbontáson futtatnád? 1080p-re végül is nem kell olyan durva gép.
Mekkora a keret?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18828) BigBlackDog válasza czakof1946 (#18826) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Első körben kipróbálnám azon a gépen is, amid van. Csak, hogy lásd, hogy mit tud. Azért, ha van egy erősebb kompromisszum, számomra meglepő konfigok esetén is egész pozitív tapasztalatokat olvastam.

Keret van valami? Procik terén AMD vonalon X3D-s procikról néznék néhány tesztet első körben, hogy FS2020 alatt hogyan alakítanak! :K

(#18829) FLx válasza czakof1946 (#18826) üzenetére


FLx
addikt

Csak penz kerdese a dolog. Alapvetoen, ha mindenbol megveszed a legdragabbat, akkor turhetoen tud menni 4k-ban egy monitoron, ultra grafikan. Mondjuk 30-40FPS. 3 monitoron nagyjabol semmi nem birja jelenleg es fix 60FPS felett se nagyon.

Erdemes kitalalni, hogy milyen igenyek vannak. Pl. kellenek-e airliner-ek, kellenek-e 3rd party repulok, repterek, traffic injection. Ez mind extra eroforrast igenyel. Ha csak GA repulokkel szeretnel a sivatag kozepen repkedni, ahhoz nem kell olyan oriasi eromu.

(#18830) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
PMDG fórumokat bújok segítségét kérném!
Az elmúlt hetekben többször is elő fordult, hogy 736-737 rendszerei tönkre mennek.
A vezérlőkkel beviszed az feladatot, pl. Flaps. A kar be is mozog a beállított állásba, de a szárnyakon a mechanikák nem mozdulnak! Vagy beléped a pedált, a kokpitban mozog a pedál, de a vezérsíkon semmi.
Van fent 4 gép . B736, B737, B737BBJ, B737BDS, Egymás után mennek szét. egyiknél ez, a másiknál az jelentkezik.
Aztán mikor az összes szét hullik, törlöm a PMDG állományt és újra rakom őket. Aztán egy pár hét után megint kezdődik minden elölről.
Esetleg van valakinek valami tippje?

(#18831) czakof1946


czakof1946
tag

Köszönöm a hozzászólásaitokat. Valóban pénz kérdése az egész.
A jelenlegi gépemen többnyire Cessna 172-vel és PMDG 747-el repültem. és elégedett voltam a minőséggel. Két monitort használtam. Egyiken a FSX a másikon az fsc9 ment.
KIváncsiságbol megnéztem a sheep fórumtárs gépét, és egy-egy egység árát, nagyon visszariadtam :)
Szoktam autós videókat készíteni és a 1080p60 HD nagyon jó minőségű képet ad, még akkor is ha 60"-os tv-re teszem át. Vagyis ez a minőség megfelelne.
A jelenlegi gépemben egy i7 3770-es proci és RX 480-as VGA 16 gb ram van.
A prociból indulnák ki és ez köré építeném a gépet. Tudom, hogy már a 14. generációnál tartunk.
A Intel Core I7 9700K már csak használtan kapható.

(#18832) sheep válasza czakof1946 (#18831) üzenetére


sheep
addikt

Az én setupom ne vegye el a kedved, igazából az is már csak egy erős közepesnek számít ( a vga kivételével), de én vr-ban repülök és ahhoz sajnos kell a delej. A 9700k proci a gyenge pont nálam, de most nem akarok költeni rá, jó lesz még egy darabig.
1080p-re nem kell a legdurvább cucc, akár tehetsz is egy próbát a mostani konfiggal, némi grafika feláldozásával lehet nagyjából elfutna. A legolcsóbb ha előfizetsz egy havi PC gamepassra, és onnan feltelepíted. Így meg tudod nézni hogy elég-e ez neked vagy mindenképpen fejleszteni kell.
Találtam egy yt videót ahol MSFS-sel játszanak hasonló konfigon mint a tiéd:
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18833) FLx válasza czakof1946 (#18831) üzenetére


FLx
addikt

Erdemes lehet nezni valami hasznalt konfigot is akar. Egy AMD 5800x3D es egy RTX3070/3080 kombo boven jo tudna lenni meg a PMDG gepeihez is.

(#18834) czakof1946


czakof1946
tag

Kezd alakulni a gépem. A családon belüli informatikusok besegítenek. Következő kérdés a program megvásárlása. Láttam a neten, hogy létezik Microsoft Flight Simulator 2024, vagy ez még csak tervezet?. Melyiket és hol érdemes megvenni. Van egy ismerősőm, aki kb. 2 évvel ezelőtt a Streamrol szedte le, de nagyon sokat kínlódott a letöltéssel, mire használható lett. De azóta is már többször kellet neki újra és újra letölteni.

(#18835) FLx válasza czakof1946 (#18834) üzenetére


FLx
addikt

Csak 2020 van egyelore. Steam-en a legegyszerubb megvenni, nincs azzal semmi baj. A telepites utan ugyis letolt meg par 100GB-ot, par nap alatt meg is van. :)

(#18836) sheep válasza czakof1946 (#18834) üzenetére


sheep
addikt

Én a Microsoft Store-ból töltöttem le, azzal sincs probléma. Ha átállítot Izlandra sokkal olcsóbban megveheted, bár a Steam-en is szokott lenni akció.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18837) czakof1946


czakof1946
tag

A korábbiakban említett barátom egészségügyi gondokból kifolyólag úgy döntött, hogy abba hagyja a repülést. A MSFS 2020-t a steamról vette meg és töltötte fel a gépére. Átadná nekem, de nem tudjuk, hogy van-e legális lehetőség és mód az átadásra, egy másik gépre.

(#18839) BB9000 válasza czakof1946 (#18837) üzenetére


BB9000
senior tag

A Steam-en játék átadása funkcióról nem tudok, de létezik egy családi megosztás funkció. Itt olvashatsz róla

(#18840) czakof1946 válasza BB9000 (#18839) üzenetére


czakof1946
tag

Köszönöm!

(#18841) Jorus


Jorus
nagyúr

Tegnap hosszú idő után elővettem az MSFS-t, Steam Premium Deluxe verzió van meg, el is kezdte telepíteni, aztán elkezdte letölteni az update-eket, ez lassan 24 órája zajlik. Ma reggelre a Steam alatt az MSFS mappája felkúszott 164 GB-ra, azóta a mappa mérete nem változott, de elvileg még fut az update, megy lassan a csíkocska. Várhatóan ez még mennyi időt fog jelenteni szerintetek?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18842) Csorbi válasza Jorus (#18841) üzenetére


Csorbi
addikt

Csak annyit lehet kijelenteni biztosra, hogy SOKAT. :C
Ezermilliárd körülménytől függ.

(#18843) Jorus válasza Csorbi (#18842) üzenetére


Jorus
nagyúr

Oké, köszi, akkor izgatottan várom tovább. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18844) v!ct0y válasza Jorus (#18841) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hát szerintem ez már nem updatel semmit. Ez a játék betöltő képernyője.

(#18845) boeing válasza Jorus (#18841) üzenetére


boeing
senior tag

Sajnos ilyen lassú én éjszaka szoktam a updateket fel rakni.

(#18846) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Nekem ez az update nem igazán jött be!
Letöltés és indítás után az összes beállítás törlődött!
Esetleg tudjátok melyik könyvtrában , melyik mappában vannak ezek mentve?
Pont reggel csináltam biztonsági mentést az egész Community mappáról! Remélem ott voltak ezek is!

(#18847) macy válasza Kbhont (#18846) üzenetére


macy
addikt

Nem ott vannak. C:\Users\"neved"\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator

(#18848) Kbhont válasza macy (#18847) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszönöm szépen! Megoldodott!

(#18849) sheep válasza Jorus (#18841) üzenetére


sheep
addikt

Nah úgy néz ki tegnap óta én is ezzel szenvedek. Megpróbáltam átrakni másik ssd-re a játékot, nem engedte, letöltöttem újra az egészet és megadta magát sajnos a töltőképernyőnél nálam is.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18850) Jorus válasza sheep (#18849) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tegnap nekem még letöltött valamennyit, most 184 GB a Steam mappája, aztán amikor megállt a betöltő képernyőnél megint, akkor kilőttem és olvastam, hogy ilyen esetben meg lehet próbálni -FastLaunch opcióval indítani, azóta rendben működik.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.