Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Triathlete válasza sheep (#18600) üzenetére


Triathlete
senior tag

:R

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#18602) redriot77 válasza Triathlete (#18599) üzenetére


redriot77
csendes tag

Eddig két órát repültem Budapest felett és a környéken. Nekem tetszett.
1. Szerencsére relatíve friss műholdképekből dolgozhattak. Áll már a MOL torony és az MVM Dome. A Vezér út a XIV. kerületben épp felújítás alatt van a játékban - ez tavaly nyáron kezdődött és idén tavasszal lett átadva, szóval tavalyi adatokból készülhetett az update.
(fun fact: szombat délelőtt készülhetett a műholdkép, mert a Bosnyák téri piacon a parkolóban láthatók az árusok sátrai :) )

2. A photogrammetry elég jó minőségű. 1500-2000ft-en repülve jól nézett ki. Vannak épületek amik nem igazán sikerültek (Clark Ádám téri alagút, Szent István bazilika pl.) de az összhatás jó. Olvadó legókockákkal vagy posztnukleáris tájkép fekete gúlákkal effektussal nem találkoztam.

3. Ami nekem meglepetés volt, hogy a fotogrammatria nem csak Budapestet foglalja magába, hanem az agglomerációt is! Nem repültem be egész Pest megyét, de áthúztam Érd, Dunakeszi, Vác, Pomáz, Szentendre felett és ezeket megcsinálták.

4. A talaj textúrák igen jók, elég élesek és jó a palettájuk. Nem túl fakók a zöldek és nem is túl élénkek, pont élethű árnyalatúak. Két óra alatt nem futottam bele abba a tipikus MSFS hibába amikor két különböző textúra-készlet találkozik, és ott zavaróan látszódik a különbség (árnyalat, felbontás.)

5. Repterek közül Tökölt és Budaörsöt néztem meg, ezek kidolgozottsága a nullával egyenlő.

Valahogy a Hungary VFR-t kéne kombinálni ezzel az update-el. Az összhatás jó, de a normális repülőterek hiányoznak.

Most röppenek egyet Horvátországban is. A hétvégén is akartam de a tengerpart Albánia felé elfogadhatatlanul nézett ki, így otthagytam. Kíváncsi vagyok jobb lett-e...

[ Szerkesztve ]

(#18603) Csorbi


Csorbi
addikt

Nem tudom mindenki tudja-e (itt a fórumban nem találtam rá utalást) de a beállításokban (végre?) ki lehet kapcsolni az iszonyatos intenzív GPU használatot, ami a menüben jelen van.
Ehhez a Options -> General Options -> Experimental menübe kell menni, majd ott a "Low Power Mode" ON beállítást kell alkalmazni.

(#18604) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

A múlt héten az autós szimulátoraimhoz kiépítettem egy 2 tagból álló bass shaker "rendszert", melyeket a SimHub progival vezérelek. Sajnos a SimHub nem támogatja a MSFS-t, de jó volna flightsim alatt működésre bírni a rezonátorokat, illetve az egyiket, ami a székem alatt zümmög. Van rá valami mód? Létezik a MSFS-hoz is valami vezérlőszoftver?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#18605) Triathlete válasza redriot77 (#18602) üzenetére


Triathlete
senior tag

Azért ez jól hangzik. Én Vácott lakom, és nagyon sokszor szoktam a környéken repülni. Köszi az infót!

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#18606) energomatt válasza sheep (#18600) üzenetére


energomatt
senior tag

Akkor még le sem töltődött nálad.

(#18607) redriot77 válasza Triathlete (#18605) üzenetére


redriot77
csendes tag

Jó lesz ez. Vannak magyarok a játék hivatalos fórumán is ott írta valamelyikük hogy Tata, Győr, Szeged, Kaposvár környéke is fel lett javítva. Szóval tényleg Hungary update lett, nem csak Budapest. Biztos vannak hibák, de ígéretes eddig.

(#18608) sheep válasza energomatt (#18606) üzenetére


sheep
addikt

Ha nem töltődött volna le hogyan tudnék játszani? Amúgy sem értem idedobott fél mondatokból hogy ezt mire írtad.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18609) energomatt válasza sheep (#18608) üzenetére


energomatt
senior tag

Ugye azt nem gondolod, hogy eddig nem lehetett Magyarország felett repülni? Miért ne működne letöltés nélkül? Miből gondolom? Abból amit írtál.

(#18610) sheep válasza energomatt (#18609) üzenetére


sheep
addikt

Mivan? Hol írtam hogy nem lehetett Mo felett repülni? Bocs de nekem erre nincs időm kibogozni mit akarsz, és nem akarok offolni. Inkább privátban írj pls.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18611) BigBlackDog válasza sheep (#18610) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Ha nem töltődött volna le hogyan tudnék játszani?"

Szerintem innen indult a félreértés, mivel a frissítés letöltődése nélkül is tudsz játszani. :B

[ Szerkesztve ]

(#18612) energomatt


energomatt
senior tag

Tehát nem elég elindítani a programot és letölteni azt amit felajánl, hanem még külön le kell tölteni az FS-ből az updatet is, ami 7 giga. Ez a korábbi World updatek esetében is így volt.

(#18613) sheep válasza energomatt (#18612) üzenetére


sheep
addikt

Na így már értem. És ezt honnan tudom letölteni? Mert nekem nem dob fel semmilyen update-t a játékon belül a content managerben.
Annyit látok hogy pl. a Halászbástya egy lapos textúra, a hidak pedig uhgyanolyan alap modellek mindenhol. Akkor ezek szerinte ennek nem így kéne kinéznie?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18614) nonsen5e válasza sheep (#18613) üzenetére


nonsen5e
addikt

Marketplace > World > World update

Amúgy LHBS-sel elég felemásak az érzelmeim. A környéke érezhetően sokkal jobb mint volt, ahogy maga a pályák is, ugyanakkor a reptéri autogen épületek és a ramp elég kiütnek a photogrammetry környezettől.


(ultra grafika, clear sky)
(ignore az icon pozícióját, slew mode-ban mozgattam fel-alá, hogy rálássak jól az egészre helyre)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18615) redriot77 válasza sheep (#18613) üzenetére


redriot77
csendes tag

A Marketplace-en belül találod meg. A kategóriákból kiválasztod a World-öt, utána a szűrőkben (balra) a World Update-et. Jobbra a sorbarendezésnél válaszd ki a "Newest"-et és akkor ott lesz legelöl.

(#18616) sheep válasza nonsen5e (#18614) üzenetére


sheep
addikt

Köszi, most töltöm, @redriot77 neked is.
Akkor az az alap grafika volt amit én írtam, vissza is vonom.
Kiváncsi leszek milyen lett a Hun VFR-hez képest.
Azt hittem a játék figyelmeztetni fog az update-re (a többi le lett töltve csak ez nem).

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18617) wollnerd válasza AcCEsS (#18604) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Talán a Simshaker segít. Simshaker For Aviators az oldal közepén.
Erről a szoftverről a Next Level Racing HF8 Haptic Feedback Pad miatt hallottam, amit meg is vettem. :)
Ez volt számomra az ismertető videó a szoftverről.

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18618) Csorbi válasza sheep (#18616) üzenetére


Csorbi
addikt

Az előző 13 darab world update-t hogy töltötted le? :)
Egyik sem update-ként jön, neked kell betárazni őket a marketplace-n, ingyenes contentként.

[ Szerkesztve ]

(#18619) cintula187 válasza redriot77 (#18615) üzenetére


cintula187
addikt

Összeakadás lehet a HUngary VFR el? Előtte azt szedjem ki a community mappából?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18620) sheep válasza Csorbi (#18618) üzenetére


sheep
addikt

Ezért nem értem hogy az előzőek hogyan lettek installálva :) Magamtól biztosan nem néztem volna a Marketplace-t az update miatt, valahogy tuti a játék szólt hogy van frissítés.
@cintula187,
én tötöltem a HUN VFR dolgokat előtte hogy ne legyen gond. Ennél a játéknál bármi okozhat problémát..

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18621) lo_jo válasza cintula187 (#18619) üzenetére


lo_jo
senior tag

Minden update után nálam ez a menetrend, nem használok semmilyen mod managert:
1. átnevezem a mappát pl. xCommunity-re, így generál egy üreset az indításkor, így töltöm le az “ingame” update-et és a marketplace cuccokat
2. kitörlöm az üres generált Community mappát, visszanevezem a régit és kimozgatom belőle azokat a modokat, amik érintettek lehetnek, fontos, hogy nem másolom, hanem áthelyezem őket, ha minden jó, megy tovább
3. egyesével visszarakom a korábban kivett modokat, ha minden jó, akkor kész is van, ha nem, akkor jön a fórum/mod túrás

Minden lépés után (a 3. esetén minden mod után) olyan helyen/géppel/körülményekkel megyek 5-10 percet, hogy érintett legyen minden gyári és mod újdonság, lehetőleg kombinálva. Tudom, hogy egy mod manager ezen könnyítene, de annyira izommemória már az egész, hogy maradok ennél.

(#18622) cintula187 válasza lo_jo (#18621) üzenetére


cintula187
addikt

jól hangzik :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18623) redriot77 válasza cintula187 (#18619) üzenetére


redriot77
csendes tag

Én inkább töröltem nehogy amiatt fagyjon vagy dobjon az asztalra. Reptereket nem tudom lehet-e a HUNVFR-eből külön felrakni, az jó volna azért.

(#18624) AcCEsS válasza wollnerd (#18617) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm szépen a tippet, "rárepülök a témára"! :DDD

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#18625) Csorbi válasza sheep (#18620) üzenetére


Csorbi
addikt

Mindig szól, most is szólt, a jobb felső sarokban a kis harang ikonnál. De ez is csak azt jelzi hogy nyisd meg a marketplace-t, mert ott érhető el a cucc, ott meg ki kell keresni (vagy kézzel, vagy rászűrsz a free tartalmakra, és azok közt lesz)

(#18626) cintula187 válasza redriot77 (#18623) üzenetére


cintula187
addikt

Lassan de lejött a map. 2-hvfr-sightseeing-bp-city benne maradt a community mappában és egész szép együtt. :)

Persze ha fagy akkor nem kombinálom inkább.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18627) sheep válasza Csorbi (#18625) üzenetére


sheep
addikt

Én úgy emlékszem hogy a download managerbe szokott dobni és ott írja mi az amihez van elérhető frissítés. Ott kiválasztottam és le is töltöttem tegnap ezt az updatet is, de most hogy szóltatok beléptem a marketplace/world update részbe és ott is volt még 7gb frissítés.
Ami azért fura mert ezt így én sosem csináltam, és most átnéztem az összes wu frissítést és mindegyik okés volt csak ez nem. Nem értem hogy akkor azok hogy lehetnek napra készek.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18628) lo_jo válasza sheep (#18627) üzenetére


lo_jo
senior tag

A content managerben a már megvett tartalomhoz érkezett frissítéseket adja, az új mindig a marketplace alatt lesz. Én pl. nem indítottam a legutóbbi óceánia óta, így a content managerben nem volt ott, azt is marketpalce-ből kellett "megvennem". Jó kérdés, hogy nálad hogyan települtek a marketplace-es vásárlás nélkül.

(#18629) Csorbi válasza sheep (#18627) üzenetére


Csorbi
addikt

Összekevered a frissítést végző helyet (content manager) és az új cuccok beszerzését (marketplace).
Tudom, hogy a world update-ben az "update" szó megzavarhatja az embert, de ettől ez még egy különálló, ingyenesen beszerezhető cucc, aminek a funkciója az eredeti kinézet "updatelése".
Tényleg hülye a logika, de azért nem kell hozzá agysebészet... :))

(#18630) sheep válasza Csorbi (#18629) üzenetére


sheep
addikt

Okés, nem akarok ezen lovagolni, a játék két éve megvan és sosem csináltam wu-t a marketplace-ről. Akkor hogy lehet hogy az összes wu ami eddig kijött telepítve volt? Egyedül egy Texas update volt ami nem volt meg, azt is felraktam.
Ezért volt nekem fiurcsa amikor ma mondtátok hogy ezt külön meg kell csinálni a marketplace-ről is. Vagy ez egy új fícsör hogy a wu most így működik?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18631) Csorbi válasza sheep (#18630) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem új dolog, ez mindig így működött.
Lehet vannak dolgok, amik kimaradnak nálad emlékezetileg, nem nagy ügy. :))

(#18632) sheep válasza Csorbi (#18631) üzenetére


sheep
addikt

Az mondjuk lehet hogy szenilis vagyok, öreg vagyok már, nem jár úgy az agyam mint régen.

Most néztem BP-t és nálam pl. nincs irányítótorony Ferihegyen, ez másnál is így van vagy nálam lehet vmi gebasz? Az azért gáz ha ilyesmi kimarad egy szimből.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18633) Csorbi válasza sheep (#18632) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha nem vetted meg pl az LHSim Ferihegy kiegészítőjét, akkor igen, az alap Ferihegy csak autogen reptér, lapos, üres, semmilyen.

(#18634) energomatt válasza Csorbi (#18633) üzenetére


energomatt
senior tag

Még csak az sem kell hozzá. A VFR LHBP majdnem tökéletesen illeszkedik hozzá.A kifutópályára rákerül egy keskenyebb szürke betoncsík. Remélem majd ezt is megoldják a VFR Hu készítői.

(#18635) Eep 101


Eep 101
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni:korábban megvettem a LHSim hungary-west kiegészítőt, ami nagyon tetszik, most megjött a Word update, ami szintén tetszik, csakhogy Pannonhalma duplán látható, kettő torony, egymásba ágyazódó épület, az egyiket ki kellene törölni, valahogyan valahol eltávolítani. Én a sim frissítésből venném ki valahogyan az Ő Pannonhalmájukat, de nem tudom hogyan kell illetve hol keressem.
Ugye van az "Onstore, azon belül a Easteurope mappa, és itt megállt a tudomány...
Ja, és a Point of interst kék jelzőkorong is dupla, ha közelről nézem .

(#18636) Eep 101


Eep 101
csendes tag

Ha esetleg valaki segíteni szándékozott volna , megköszönöm, de sikerült megoldanom!! :K :C

(#18637) energomatt válasza Eep 101 (#18636) üzenetére


energomatt
senior tag

Hasonló kérdés, hogy pl. Az LHSIM LHBP re rátelepülő fehér betonpályákat ki lehetne-e venni?

(#18638) Eep 101


Eep 101
csendes tag

Szerintem ebben az LHSIM szaki tudna segíteni, mit ahogy a Budapest city Ekre által megalkotott gyönyörű munkáját is nagyon érdemes lenne "megmenteni"illetve összehangolni a Word update-val, mert sok-sok objektum szebb, mint a update-ben.

(#18639) cintula187 válasza Eep 101 (#18638) üzenetére


cintula187
addikt

+1
Parádés lenne ha a kettő addon egyszerre tudna kiváló képet adni a városról.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18640) energomatt válasza Csorbi (#18603) üzenetére


energomatt
senior tag

A hozzászólásokat átolvasva nekem az jött le, hogy full screen módban, ahogy én is használom, nincs érdemi különbség.

(#18641) Csorbi válasza energomatt (#18640) üzenetére


Csorbi
addikt

Melyik hozzászólásokat?

(#18642) energomatt válasza Csorbi (#18641) üzenetére


energomatt
senior tag

Az FS fórum hozzászólásait.

(#18643) Csorbi válasza energomatt (#18642) üzenetére


Csorbi
addikt

Rengeteg különbség van. Elég egy GPU-Z-vel megnézni közben a GPU használatot+hőfok+fogyasztás, de a hűtésen is bőven hallani.

(#18644) lo_jo válasza energomatt (#18640) üzenetére


lo_jo
senior tag

Nekem fullscreen módban is pörgette a GPU-t, mintha nem lenne holnap, gyakorlatilag teljes 3D profilban (200W, 2000MHz órajellel), utána pedig sima 2D profilban (800MHz, töredék fogyasztás) tökéletesen működött. Ha jól emlékszem, a Dx12 update kicsit bezavart ebbe, de az is lehet, hogy akinek még mindig 3D-ben ragad, az perf módot erőltet a GPU-ra (Windows profil, MSI AB fix órajel, stb) vagy driver problémája van.

(#18645) energomatt válasza Csorbi (#18643) üzenetére


energomatt
senior tag

Szuper! Mindenesetre be van kapcsolva nálam is. A ventillátorok zaján én nem hallom, mert azt már más módszerekkel megoldottam.

(#18646) dareal


dareal
tag

előzetes peccs WU14-hez, még csak Bp sightseeing update, photogrammetry sceneryhez! előző törtlendő!

[link]

[ Szerkesztve ]

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#18647) Eep 101


Eep 101
csendes tag

Kedves dereal, szeretném megköszönni a gyors munkádat, de sajnos nálam a pesti oldal épületei félig bele vannak süllyedve a talajba. Kiemelkedik a Szent István bazilika, a parlament, meg egy pár nagyobb épület .Persze mindent úgy csináltam, ahogy mondtad, régi töröl, új letölt, és community-ba áthelyez.Próbáltam a Word Update nélkül is, ugyan az az eredmény...!

(#18648) dareal


dareal
tag

ezzel sajnos nem tudunk mit kezdeni, asobo-ra vár. a magassági adatok sok helyen nem jók, most így szembetűnőbb. próbálom majd a legoptimalisabban, de tökéletes soha nem lesz.

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#18649) Eep 101


Eep 101
csendes tag

OK! Köszönöm!

(#18650) dareal


dareal
tag

jó hír, kaptam egy mail-t az MS QA csapatától, elkezdték a Budapest photogrammetry scenery felülvizsgálatát.

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.