Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) energomatt válasza Kbhont (#18550) üzenetére


energomatt
senior tag

LCD tv-n én is alig tudom olvasni a karaktereket. Az első mondatodon jót derültem.

(#18552) energomatt válasza BigBlackDog (#18519) üzenetére


energomatt
senior tag

Három napi stabilitás után, már le merem írni, hogy sikerült megoldanom a problémát! Teljesen jó eredményt értem el, kicsit kalandos módon. Sok ajánlással találkoztam az NVIDIA beállításokat illetően és ezekből 4-5 átmenetileg hatásosnak is tűnt. Azután a beállítások változtatgatása után végül esetleg egy átmeneti javulás után még rosszabb lett a rendszer mint korábban volt, rendszeres szaggatások jelentkeztek. Az történt három nappal ezelőtt, hogy egy FS grafikus beállítás módosítás után NVIDIA meghajtót is cseréltem a legújabbra, ami egyébként már működött nálam kicsit korábban, de visszacseréltem azt egy régebbire. DDU-t használok ilyenkor mindig. Nem indult el az FS ezután a Steam alól, bármit is próbáltam. Kiválasztottam az FS eltávolítását, majd a telepítést (ez csak néhány percig tart), de ez sem segített. Rákerestem a problémára (Steam alól nem indul a program) és azt olvastam erről, hogy video drive csere okozhat pl. ilyet. Volt egy néhány hónappal korábbi elmentett driver verzióm (valószínűleg mindegy melyik, de ha kéri valaki megnézem majd), feltettem azt. Arra gondoltam, hogy most nem állítok el semmit az Nvidia 3d beállításokban, majd lépésről lépésre haladok később. Az FS-ben beállítottam a default HIGH grafikát (1920*1080) és a DLSS + DLAA beállítást választottam, amiről jó véleményeket olvastam, főleg a képminőség vonatkozásában. Ekkor megtörtént a csoda. Előre bocsájtom, hogy néhány kisebb kiegészítő mellett az FSLTL-t is használom, ami csökkenti az FPS-t. Az adatok, tehát ezzel együtt ilyenek: vannak a kiemelten problémás repterek pl. a deluxe verzió London, Frankfurt, New York, ahol megelégszem azzal, ha megvan a 30FPS. Ezeken a reptereken a 30-35FPS elég stabilan meg is van. A többin pedig ami nagyrészt 3d party gyártmány, 40-60 között van a jellemző FPS-em. Felszállás után 80-100 közötti érték sem ritka. Miután megnéztem a fogyasztást a feladatkezelőben 80 feletti FPS esetében (CPU 35-40% GPU 90-98%), bekapcsoltam a Vsync-et 100% (60 Hz a TV frekvenciám) és igy maximum 60 FPS-en a GPU fogyasztás is 60%-ra mérséklődött ebben a szituációban. Reptéren azután felmegy 80% körüli értékre, de ez így nekem most optimális. A futás szaggatásmentes, sima. Hátha más is profitál valamit ebből az esetből, ezért írtam le ilyen részletesen. (HAGS, Game mode off).

(#18553) Csorbi


Csorbi
addikt

World Update XIII out!

Changelog

(#18554) energomatt válasza Csorbi (#18553) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez bizony nagyon out.

(#18555) Csorbi válasza energomatt (#18554) üzenetére


Csorbi
addikt

Pardon...? :U

(#18556) Đusty


Đusty
addikt

Srácok a Highfly végleg bezárt? Csak most jött szembe.
Van még szimulátor Bp,-n.? A pilots még működik ahogy látom azon kívül?

(#18557) sheep válasza Đusty (#18556) üzenetére


sheep
addikt

A Pilots tuti működik, a hvégén voltam.
Asszem a Simflite is megy. [link]
Sajna ahogy látom az összes nagyvas a régi P3D-t használja, az FS után mellbevágóan kopottas a grafika.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18558) energomatt válasza Csorbi (#18555) üzenetére


energomatt
senior tag

Mármint a terület.

(#18559) Csorbi válasza energomatt (#18558) üzenetére


Csorbi
addikt

Lehet velem van a baj, de én még mindig nem nagyon értem mit szeretnél mondani :DDD :(

[ Szerkesztve ]

(#18560) energomatt válasza Csorbi (#18559) üzenetére


energomatt
senior tag

Kívül esik a ez földrajzi terület az érdeklődési körömön. Tehát mivel az out szót te használtad előszőr, gondoltam ezt a jelentését is ismerni fogod. (Lásd pl. tenisz.)

(#18561) Triathlete válasza Csorbi (#18553) üzenetére


Triathlete
senior tag

törölve

[ Szerkesztve ]

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#18562) Csorbi válasza Triathlete (#18561) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha MS Store-os akkor onnan, ha Steam akkor pedig onnan.

(#18563) Triathlete válasza Csorbi (#18562) üzenetére


Triathlete
senior tag

Közben rájöttem, köszönöm! :R

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#18564) bunnyhu válasza fatal` (#18542) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Látod erről írtam neked AMD-vel kapcsolatban, hogy mindig ez van, papíron szép meg jó de mindig valami légy kerül a levesbe. Egy 40mp-es boot, egy RAM beállítás minden indításkor, szir-szar alaplapok vagy biosok, vagy most a leégés - baszki felpúposodik a proci ALJA??? ... és a végén az ember marad inkább a papíron lehet lassabb de legalább stabilabb Intel vonalon.

És ez a 13.gen úgy nézem elég jól sikerült.Tegnap beraktam az új procit, 10600K -> 13600K 100% CPU gyorsulás úgy, hogy minden maradt - ram, hűtő, gpu stb. csak alaplap+proci csere.

[link] Én ezzel most hepi vagyok, és még nincs is meghúzva csak minden default BIOS.

https://divecenter.hu

(#18565) Csorbi válasza bunnyhu (#18564) üzenetére


Csorbi
addikt

Ne habosítsd az állóvízet, nincs rá szükség. Az első generáció óta Ryzenem van, semmi ilyen általános probléma nincs velük, amit leírsz, néhány kirívó eset csupán. Nagyon szívesen összeollózok neked ennyit bármikor az intelről is. Menjünk vissza az FDIV bug-ig? ;]

(#18566) bunnyhu válasza Csorbi (#18565) üzenetére


bunnyhu
senior tag

OK, én csak leírtam mi az én és a haveri köröm problémája az AMD CPU világgal. Aztán nyilván sok százezren, millióan használják az AMD-t. Virágozzék minden virág :)

https://divecenter.hu

(#18567) solti_imre válasza sheep (#18537) üzenetére


solti_imre
tag

Teljesen igazad van - RTX4090 és i7-13700KF előtt én is csak szenvedtem és napokat töltöttem repülés helyett azzal, hogy megpróbáljak a sz@rból pár + FPS-t kifacsarni... De a 128GB RAM is segített. A lényeg: Ne várjuk el egy ZX81-től, hogy futtassa a Commodore64 játékait!

[ Szerkesztve ]

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#18568) wollnerd válasza solti_imre (#18567) üzenetére


wollnerd
aktív tag

128GB RAM?! :Y
Biztos professzionális, RAM igényes feladatokat is végzel a gépeden, ha ennyi RAM van benne. 4x32GB? :)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18569) solti_imre válasza wollnerd (#18568) üzenetére


solti_imre
tag

Igen, de azt linux alatt követem el! :-) (32GByte eleve RAM disk, hogy ne kelljen az ideiglenes file-okat SSD-re mentegetnem és a Firefox cache se irkáljon SSD-re) A többi kell Blender és VariCAD alá. (Sajnos nem hiszek billge.cinek...)

[ Szerkesztve ]

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#18570) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Nemrég resetelte az MSFS a grafikai beállításaimat. Próbáltam finomítani az eredeti beállításokra, de pl. ez nagyon zavaró és nem tudom milyen beállítás segítene ezen:

A fák, bokrok kb. 2000ft -től lefele nagyon "zajosak". trees = high beállítással.

beállításaink

Van erre tippetek? Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18571) sheep válasza cintula187 (#18570) üzenetére


sheep
addikt

Első tippem az antialiasing DLAA lenne, próbáld meg TAA-val.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18572) cintula187 válasza sheep (#18571) üzenetére


cintula187
addikt

Köszönöm segített.
Illetve evvel találkoztatok már? :)

A víz fura de csak LGKR környékén ilyen.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18573) ToMy_ válasza cintula187 (#18570) üzenetére


ToMy_
tag

Ez vmi sharpening filternek néz ki.

(#18574) cintula187 válasza ToMy_ (#18573) üzenetére


cintula187
addikt

[link] ez van fent és ez van elfosódva

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18575) ToMy_ válasza cintula187 (#18574) üzenetére


ToMy_
tag

a #18570-re írtam a sharpening-et, de sokat segítene, ha nem thumbnail-eket tennél fel, mert piciben nem sokat látni, csak azt hogy szarul néz ki... :D

(#18576) cintula187 válasza ToMy_ (#18575) üzenetére


cintula187
addikt

:R jogos
DLAA -----> TAA volt a megoldás arra.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18577) Korcsii


Korcsii
őstag

(#18578) cintula187 válasza Korcsii (#18577) üzenetére


cintula187
addikt

Kicsit értetlenűl állok ezelőtt. (van pár ilyen dolog :D)
Ez most "verzió" frissítés?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18579) Csorbi válasza cintula187 (#18578) üzenetére


Csorbi
addikt

FAQ

(#18580) Đusty válasza Csorbi (#18579) üzenetére


Đusty
addikt

Továbbra sem értem egészen akkor ebben benne lesz minden ami a 2020-ban is? Mert a trailerben polgári repülést nem nagyon látni, csak az újdonságokat.

(#18581) BigBlackDog válasza Đusty (#18580) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én arra tippeltem, hogy a hasonló, karrier módot kínáló kiegészítőktől (pl. NeoFly, Air Hauler 2, FSEconomy, OnAir) akarják esetleg a usereket elvonni. Egyébként én sem értem a teljesen új verzió kiadásának okát, mikor kb. kiegészítő csak az eddig látottak alapján.

Mondjuk kérdés az is számomra, hogy pl. milyen szintű karrier támogatást ad... Csak új feladatok lesznek, amiket ki lehet pipálni, vagy esetleg komplett üzleti módot is beletesznek cég-utas-rakomány fogalmával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#18582) Csorbi válasza Đusty (#18580) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem ez egy külön, önmagában is futtatható "kiegészító" lesz, amihez nem szükséges maga a MSFS2020.

Vagy nem. :D

(#18583) bazccka válasza Csorbi (#18582) üzenetére


bazccka
tag

nem nyert

(#18584) lo_jo válasza Csorbi (#18582) üzenetére


lo_jo
senior tag

Többen is így gondolják, de szerintem az FAQ elég egyértelmű választ ad: “standalone simulator and the next-generation sequel to Microsoft Flight Simulator that launched in 2020” Persze ez jelentheti azt is, hogy a 2024 “csak” küldetésekre fókuszál, de nagyon nem úgy tűnik. Június 23-tól Flight Sim Expo, remélhetőleg akkor kiderülnek részletek.

Több fórumot olvasgatva azt látom, hogy a 3rd party fejlesztőket is meglepte ez a bejelentés, senkinek nem volt még pletyka szintű infója sem erről, ők sem tudják, hogy mi lesz és mennyi munkával fog járni az átállás a nem marketplace cuccok esetén (ha egyáltalán), főleg a nem sima scenery-repülő-reptér vonalon, pl SimBrief/Navigraph. Amíg nincs hivatalos megerősítés vagy dev beta, addig csak találgat mindenki.

Abban mondjuk a felhasználói részről elég nagy egyetértés van, hogy nagy mod vásárlásba nem érdemes kezdeni, mert minden bizonytalan.

(#18585) fatal` válasza Korcsii (#18577) üzenetére


fatal`
titán

Nagyon jó divergálni a szimulátort... Miért?

Nem azt mondták, hogy 10 évig nem készül új, hanem az előző lesz támogatva?

(#18586) Korcsii válasza fatal` (#18585) üzenetére


Korcsii
őstag

Én még mindig az utolsó Windows-t, a 10-est használom. ;]

(#18587) BB9000 válasza Đusty (#18580) üzenetére


BB9000
senior tag

A bejelentés hátterében a profitmaximalizálás áll. Számolgattak és arra jutottak, hogy itt az idő újabb rókabőrt lehúzni a vásárlókról. Ennyi.

(#18588) sheep válasza BB9000 (#18587) üzenetére


sheep
addikt

Ennyi. 4 év letelt, ideje kijönni az új résszel, mégha semmi újdonságot nem is tartalmaz.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18589) nonsen5e válasza fatal` (#18585) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azt nem tudom mondták-e, hogy nem fog új készülni, csak azt, hogy támogatva lesz. Papíron az is támogatás, hogyha kiadnak évente egy vulnerability bugfixet, 2025-ben egy Windows 12 compatibility patchet, 2030-ban meg egy Windows 13 fixet. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18590) atesz999 válasza sheep (#18588) üzenetére


atesz999
tag

4-5 év az nagy idő a játékfejlesztésben is manapság. Még az évente kiadott játékok esetén is észre lehet venni a fejlődést 4 év után, elég csak összehasonlítani az F1 2019-et meg a 23-at. De ugyanez igaz a Forza Horizon-ra is.
A P3D pl 2 évente adott ki új részeket, nah ott pl kevésbé volt látható a fejlődés, mert alapból egy ősrégi engine van a játék alatt, és mégsem morogtak miatt , hogy pénzlehúzás az egész.
Tehát ha tényleg bele adnak mindent, akkor 4 év alatt bőven látható a fejlődés. És aki 4 évente nem tud kiadni 60-100 dollárt egy ilyen játékért mint az MSFS, az inkább ne is játsszon vele. Havi szintre lebontva pár száz Ft.

(#18591) lo_jo válasza atesz999 (#18590) üzenetére


lo_jo
senior tag

Szerintem itt nem is azzal van a baj, hogy 4 évente újra meg kell venni a játékot, hanem azzal, hogy 10 év support alatt mi játékosok nem azt értjük, hogy addig lesz pl. Bing adat, időjárás, real traffic, stb. streamelve, hanem bugfixeket (amiből egy ilyen kaliberű címnél sosincs elég) és akár ingyenes, akár fizetős kontentet.

Teljesen jogosan merül fel a kérdés, hogy mennyi figyelmet fog így a 2020 kapni és annak milyen eredménye lesz, főleg annak fényében, hogy amikor elvileg a 2020 volt a fókuszban, akkor is jöttek olyan bugok, amik sokaknál konkrétan játszhatatlanná tették az egészet vagy bizonyos módokat, gépeket. Amikor meg 3 év után sokan úgy érzik, hogy kis túlzással ugyan, de félkész jópár eleme az egésznek, akkor 1: mi garantálja, hogy a 2024-ben javítva lesz, 2: mi garantálja, hogy a következő félkész elemre nem a “vedd meg a 2028-at” lesz a válasz.

Tudom, régen ennél sűrűbben jöttek az új verziók, de azok nem live service modelben mentek, márpedig a live service akkor működik jól, ha sokáig kap értelmes frissítéseket és tartalmakat. Így a játékosok sem érzik lehúzásnak. Persze ez részemről is csak spekuláció, mivel még mindig nincs több hivatalos infó az FAQ-n kívül, de teljesen megértem a kételkedőket.

(#18592) cintula187


cintula187
addikt

Tehát ha tényleg bele adnak mindent, akkor 4 év alatt bőven látható a fejlődés. És aki 4 évente nem tud kiadni 60-100 dollárt egy ilyen játékért mint az MSFS, az inkább ne is játsszon vele. Havi szintre lebontva pár száz Ft.

Lehet szarrágónak nevezni de ez nem egy freemium játék amire néha befizetek egy kisebb nagyobb összeget. Nem is bérlem a játékot hogy x évente megújítsam

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18593) Cypresss


Cypresss
senior tag

Sziasztok,

#18556Đusty: Hahó, ezer éve. Mi természetesen működünk mindhárom szimmel. Hétvégén 3-4 hétre előre tele vagyunk. Simflite is működik, csak sajnos nagyon drága. A többiek bezártak. :(( Illetve a Simnest van még, de ott kizárólag fizetős oktatás van, de úgy tudom ha kifizeted, náluk is lehet repülni, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Más: Mivel az elmúlt egy évben nulla aktívitásom volt a topikban, úgy gondolom itt az ideje, hogy megkérdezzem, van-e kedve valakinek átvenni tőlem a topikgazda feladatait?
Amennyiben igen, akkor legyetek kedvesek nekem privátban írni. Előre is köszönöm. :R

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#18594) Đusty válasza Cypresss (#18593) üzenetére


Đusty
addikt

Szia!

Köszönöm a választ, az jó hír ha megy az üzlet.

(#18595) sheep válasza atesz999 (#18590) üzenetére


sheep
addikt

Oké, és ezt miért nekem írod?
Bőven 100e ft felett költöttem erre a játékra és még nem is vettem meg mindent ami érdekel, plusz a vr-t is emiatt vettem, szóval ha valaki költött rá akkor az én voltam. Elhiheted hogy nem érdekel a havi párszáz ft kiadás.
Csupán annyit jegyeznék meg hogy a trailer alapján nem sok feljődést látok.
Majd hamegjelenik, kijönnek az első tesztek, akkor visszatérhetünk rá hogy megéri-e vagy nem. Egyelőre én nem látok semmi olyat amiért érdemes lenne megvenni mert többet nyújt a moddolt 2020-nál.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18596) bunnyhu válasza cintula187 (#18592) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Igazából de, manapság már az összes játékot kvázi csak bérled. Mióta online kliens kell a játékokhoz teljesen rá vagy utalva a gyártóra, hogy X év múlva még működni fog-e a gáma vagy el se indul, mert már lelőtték mögötte a szervert, arról nem beszélve ha pl. a steam/epic stb bezár akkor minden ott megvett cuccodról max egy screenshot maradt meg.
És az se megoldás, hogy "megveszem lemezen" mert egyrész az a lemez max az első telepítésre lesz jó, másrészt induláskor úgyis keresi a neten a túloldalt és ha nincs, nem fog elindulni arról nem beszélve, hogy manapság 50 giga alatt semmi sincs.
Szóval barátkozz a gondolattal, a már simán 20 rugós átlag játékárakkal bizony csak béreled a játékot.
Jelenleg a GOG tudomásom szerint az egyetlen felület, ahol még a klasszikus módon valóban birtoklod a játékot legalább telepítő szinten, de az online kapcsolatot ott se tudod nélkülözni ha olyan a gáma.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#18597) sheep


sheep
addikt

Azt csiripelik a madarak hogy 25.-én jön a World update, benne (tádáám) Magyarország és Közép-Kelet Európa. Kiváncsi leszek Budapestre.
A Local Legend pedig az egyik kedvencem, a Aero Vodochody Aero Ae-45 lesz. Régóta várok erre a gépre, remélem An2 minőségű lesz.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18598) bunnyhu válasza sheep (#18597) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nocsak, nocsak. Felkerülünk a térképre :D

https://divecenter.hu

(#18599) Triathlete


Triathlete
senior tag

Valaki próbálta, nézte milyen lett? Budapesttel és Dubrovnikkal kapcsolatban mi fejlődött?

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#18600) sheep válasza Triathlete (#18599) üzenetére


sheep
addikt

BP elég alap. A Parlamentet szépen megcsinálták, de a Hungary VFR mapont meg sem közelíti. Én nem látom a hidakat sem pl.
Budaörs egy mező...
Dubrovnikot nem néztem.
Sajnos az Aero sem egy nagy szám, bár erre számítottam mert az Aeroplane Heaven készítette (a legrosszabb modulokat eddig ők csinálták).
3500 ft-ért okés de semmi extra. Csak az fáj hogy meg lehetett volna csinálni jól is.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.