Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) energomatt válasza sheep (#18350) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem azt írtam, hogy nem jó, én is ezt használom. De nem adom meg a STAR-t, azt az ATC majd kellő időben megadja, próbáld ki! A SID-et nem kapom meg az irányítótól csak a STAR-t, de remélem, hogy legalább erre a szintre fejlesztik majd az ATC-t.

(#18352) sheep válasza energomatt (#18351) üzenetére


sheep
addikt

Ezt így meg lehet csinálni? Nem is tudtam. És akkor amikor bejelentkezel az irányításhoz akkor kapod meg az érkezési eljárást?
Az érkező repteret megadod de semmi mást? És az FMC-be mit írsz?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18353) energomatt válasza sheep (#18352) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem a bejelenkezéskor, hanem az érkezés előtt kb, 50-100 mérfölddel. Az FMC-be nem kell előre beírni a STAR-t, de én nem is azt használom, mert Longituddal repülök. . Ilyenkor pedig kiválasztom az előírt eljárást és az útvonalterv e szerint máris módosul és ezt követi az autopilot. FMC-ben is természetesen ugyanez megadható, mert régen PMDG 732-vel repültem az IVAO-n és ez akkor is így működött.

[ Szerkesztve ]

(#18354) Korcsii válasza energomatt (#18353) üzenetére


Korcsii
őstag

A legtöbb valós repülési terv manapság már tartalmazza a SID/STAR eljárásokat is. Ezt persze az élet, meg az irányító felülírhatja. Pálya vagy pályairány váltás, baleset, vagy nagyobb reptereken forgalom stb.

Annyiból szerencsésebb megadni jó előre a STAR-t FMC-ben is, hogy akkor süllyedési profilt (illetve Top of Descent pontot) is az alapján számol, ami hasznos, ha nincs irányítás (persze most arról beszélünk, hogy van, vagy gép vagy IVAO/VATSIM, akkor meg úgyis az süllyeszt, hacsak nem "descent when ready").

Ami a süllyedési profilt még kukába dobhatja, az a rövidítés, főleg itt a környékben jellemző maximális forgalomra tervezett S kanyarokkal büszkélkedő STAR-oknál.

(#18355) energomatt válasza Korcsii (#18354) üzenetére


energomatt
senior tag

Az a helyzet, hogy a szimulátor tervezője alapján te választhatsz SID-et és START méghozzá bármelyiket, ami persze a legkevésbé életszerű. A repülés maga pedig irányítás nélkül sosem lesz életszerű, hiába is használsz bármilyen külső tervezőt.. Ezért vagy az irányításra hagyatkozol, ami persze még messze nem tökéletes, vagy azt a kevés esetlegességet is kiiktatod, hogy egy előre nem ismert STAR eljárást kapj az irányítótól. Mert felül sosem fogja írni az előre elhatározott STAR eljárásodat.

[ Szerkesztve ]

(#18356) sheep válasza energomatt (#18353) üzenetére


sheep
addikt

Próbaképp mentem egy rövid Graz-BP útvonalat úgy hogy nem adtam meg megközelítést, és tényleg faszán szólt az atc hogy vordme 13 l -re készüljek. Azt kiválasztottam az fmc-ben és simán levitt aszerint.
Köszi a tippet, ezentúl így csinálom, sokkal élvezetesebb így repülni.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18357) Korcsii válasza sheep (#18356) üzenetére


Korcsii
őstag

Adok egy piros pontot annak, aki megmondja, mikor volt legutóbb VORDME 13L LHBP-n a valóságban. ;] :U

(#18358) sheep válasza Korcsii (#18357) üzenetére


sheep
addikt

Az élmény a lényeg na :D
Nem tehetsz róla ha hülye az atc :)
Nekem is futcsa volt hogy pont ezt választotta a lehetőségek közül, de amit az irányító mond azt végre kell hajtani, nincs mese.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18359) lo_jo válasza sheep (#18358) üzenetére


lo_jo
senior tag

Én ezért nem használok ATC-t IFR-hez. Vatsimhez még hurkának érzem magam, pedig biztos menne, ha nem eventre vagy nagy tömegbe mennék, de a gyári ATC sokszor katasztrófa. A legrosszabb, amikor szépen számolok egy TOD-et, az ATC meg 50nm múlva kezd csak el "levinni", borul az egész kalkulációm. A probléma az, hogy mintha sokszor nem lenne kapcsolat az ATC és a constrainek között. Ha nem importot csinálok a flight planre, akkor is szépen látszik a sebesség és magasság megkötés az adott STAR esetén, de az ATC erről tudomást sem vesz és alá/fölé irányít. FSHud-ra még nem szántam rá magam, de szerintem az lesz a következő lépés.

Szerk.: amit az irányító mond azt végre kell hajtani, nincs mese
Ugyan nem vagyok pilóta, de ha jól tudom, ez nagyon nem igaz. A végső döntés mindig a pilóta kezében van, ha úgy ítéli meg, felülbírálhatja az irányítást. Persze az nem elég indok, hogy "márpedig én másik STARt megyek, mert úgy kényelmesebb". Viszont az már reális lehet, hogy ha az ATC 4-5k ft/min süllyedést akar és megvétózod.

[ Szerkesztve ]

(#18360) energomatt válasza lo_jo (#18359) üzenetére


energomatt
senior tag

Persze mindenki olyan módszereket választ amilyeneket csak akar, az ATC messze nem tökéletes, viszont pl. az IVAO VATSIM légiirányítás csak bizonyos helyeken és bizonyos időben létezik, sokszor az irányítók kezdők, bénáznak, stb. Az ATC fejlődik, később jobb lehet, de az legalább valamilyen tekintetben stabil és mindig mindenhol használható, valamiféle pótlék, mint ahogy az egész szimuláció maga is az.

(#18361) Freiherr válasza lo_jo (#18359) üzenetére


Freiherr
őstag

Kérsz egy altitude decrease- t, hogy ne pofázzon annyit, aztán vagy megadja vagy nem. :) Általában megadja
A pilótás téma az úgy van, ahogy mondod.
" Captain ", mint a hajózásban, a fedélzeten ő az úr, az utasok felett is.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#18362) sheep válasza lo_jo (#18359) üzenetére


sheep
addikt

"A végső döntés mindig a pilóta kezében van, ha úgy ítéli meg, felülbírálhatja az irányítást."
Ez igaz a valós repülésben, de a játékban sajnos nem tudsz kérni más megközelítést, legalábbis nem mindig ad lehetőséget. Így meg muszáj végrehajtani azt amit ő ad.
Az irányítás nélküli repüléssel meg az a bajom hogy számomra nagyon steril. Persze a repülés szempontjából realisztikusabb mert tudod követni pontosan a tervet, viszont én nem szeretek csendben végigmenni egy útvonalon. Nekem is legfőképpen azzal van a bajom amit te is írsz, hogy az utolsó utáni pillanatban ad parancsot a süllyedésre, és vért izzadok hogy levigyem a gépet arra a magasságra amit megad.
Szóval nem hibátlan ez tény, de én mégis inkább ai atc-vel repülök mint nélküle.

@Freiherr
igen kérheted a fl csökkentést csak azzal meg az szokott a probléma lenni hogy az útvonal végén ugyanúgy megkér hogy ugyan má emelkedjél vissza arra amit eredetileg megadott, így meg nincs sok értelme. Legalábbis nálam ezt kb. mindig eljátsza.
Azt szoktam csinálni hogy a tervezőben megnyitom a flight plant és ott a repülési magasságot átírom picit alacsonyabbra, pl. 28000m helyett 24, és így annál magasabbra nem visz, így valszeg több időm lesz a süllyedésre.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18363) lo_jo válasza sheep (#18362) üzenetére


lo_jo
senior tag

Persze, "ízlés" kérdése. Nekem sokkal többet ront az immerzión a rossz ATC, mint az, hogy nincs ATC. Sokszor fordult elő, hogy megközelítés közben FL100-ról vissza akart küldeni FL180-ra, majd valamikor FL140 környékén szólt, hogy akkor újra FL100. Ja és ezt úgy, hogy közben a 2 waypoint között nem volt hegy, cserébe a másodiknál már 8000 láb cstr. Esélyem sem volt még a 10000-re sem leérni, nem hogy a 8000-re. Amikor többször is eljátszotta ezt több megközelítésnél is, akkor döntöttem úgy, hogy többet nyerek az ATC nélküli valóban steril repüléssel, mint amennyit veszítek.

@Freiherr: Tudom, hogy kérhetnék, de amikor épp a STAR közepén vagyok és már a 10000 lábra lassulok, készülök a landing light kapcsolásra és bemondja az ATC a FL180-at, akkor nem fogok nekiállni "vitatkozni" vele, hogy én kérjek alacsonyabb magasságot. Próbáltam korábban egyszer, elég volt, inkább maradok ATC nélkül.

(#18364) sheep


sheep
addikt

Online repülésnél ti a valódi géptípusokat látjátok az adott skinekkel? Mert én bármit állítok nekem generic modelleket ad, pl. F18-ast Airbusnak mutatja, stb. A beállításokban már néztem és ott meg van adva hogy ne általános modelleket mutasson, de mégis ezeket látom mindenhol. Nagyon illúzió romboló, viszont a yt-n nézegetve a videókat másnál simán láthatóak a különféle géptípusok.
Nincs vmi tippetek erre esetleg?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18365) energomatt válasza sheep (#18364) üzenetére


energomatt
senior tag

Mondjuk F18-asok nincsenek polgári reptereken. Én őszintén szólva nem nagyon figyelem ezeket, de, hogy fejlesztik majd a programot ebben az irányban is, az remélhető. Jobban zavar, hogy nincs lehetőségem nagyobb forgalmat generálni. Ha növelem az AI forgalmat, az csak abban nyilvánul meg, hogy az ATC folyamatosan kommunikál más gépekkel, amelyek azonban nem láthatóak. Ezért is marad a live mód és a minimális forgalom, főleg napközben.

(#18366) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Elérhető az x-plane 12 korai hozzáféréssel, van ingyenes demo is.
[link]

https://divecenter.hu

(#18367) sheep válasza bunnyhu (#18366) üzenetére


sheep
addikt

És te le tudtad tölteni a demot? Én napok óta próbálom de nem sikerül.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18368) Freiherr válasza bunnyhu (#18366) üzenetére


Freiherr
őstag

Inkább kihagyom [link]

XXX

(#18369) wollnerd válasza Freiherr (#18368) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Ez mindent elárul. :U Én nem is kételkedtem hogy továbbra is a MSFS2020 fogja még mindig uralni a grafikai előnyt....
Még a Xplane autogen-je is csúnyán alulmarad a MSFS-éhez képest.
Nem is volt kérdés számomra hogy továbbra is maradok a MSFS-nél....

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18370) sheep


sheep
addikt

Na sikerült letöltenem nekem is, de le is töröltem hamar. Azt hittem az XP 11-el játszom, ugyan az a menü, grafika, minden, legalábbis így emlékszem rá.
Vr-ban ugyanúgy alig elérhetőek a gombok/kapcsolók, látszik hogy nem foglalkoztak vele.
Negyed óra demo Seattle közelében semmire sem elég....
A grafika csapnivalóan gyér az MSFS után, nagyon lehangoló.
A hangok viszont szerintem sokkal jobbak mint az FS-ben, itt még lehetne fejlődni.
Okés hogy kell neki pár év mire koforrja magát de szerintem így nem ellenfele a FS-nek.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18371) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Bocs, hogy nem reagáltam de születésnap aztán bringatúra. Természetesen le tudtam tölteni a demót amikor írtam, igen. A grafika ... hát igen, pont erről ment az eszmecsere az xplane scenery csoportban, hogy ortho nélkül az FS2020 mellett nehéz lesz. A HC szimesek számára nyilván érték a profibb fizika, de az édeskevés fentartani egy fejlesztő céget, ha a casual tömeg meg odahány a monitor mellé ha meglátja. Meg azon is ment a röhögés, hogy azzal promóznak, hogy milyen szépen mozognak a fák a szélben ... hát ez qrvafontos egy repszimben, tényleg. Szóval jah, jó kérdés, mire lesz elég. Nyilván a kemény mag megveszi, én is megfogom (majd brekkfrájdéj), de még énis, aki szeretem a szimulátorokat amióta kint az fs2020 az XP11-et szinte nem is használom, pedig van rajta ortho meg mindenféle pimpelés. Egyszerűen az, hogy bárhova a földön elmehetek és műholdas táj felett repülhetek - akkora élmény, hogy izé. Szóval meglátjuk, akinek fontos a minél életszerűbb az azért megtalálja a számítását az XP12-vel szerintem, de egyelőre ugye ez beta állapot, ne várjuk tőle sokat.
Főleg, hogy az FS2020 éles megjelenés után mennyi ideig volt nyűgös, a VR-ról ne is beszéljünk, ami ugye nem is volt :D

https://divecenter.hu

(#18372) Thea válasza Dade (#2) üzenetére


Thea
kezdő

Üdv!

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de World Map alatt hogy lehet légi társaságot választani? Nekem mindig csak az alap van.

(#18373) Thea


Thea
kezdő

Nem válaszolni akartam, ez véletlen volt. Egyébként a 2020as Flight Simulatorról van szó.

(#18374) sheep válasza Thea (#18373) üzenetére


sheep
addikt

Ha kiválasztod a repülőgépet akkor tudsz festést is választani a 'liveries" menüpontban. Ha valami olyasmit akarsz ami nincs a játékban akkor innen tudsz letölteni mindenfélét:
[link]
Letöltés után kicsomagolod és a szim "community" mappájába kell bemásolni.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18375) energomatt válasza sheep (#18374) üzenetére


energomatt
senior tag

Csak egy apró pontosítás: jobb megoldás nem a community mappába helyezni a kiegészítőket és megfelelő kezelő programmal csak az éppen szükségeseket kijelölni.

(#18376) sheep válasza energomatt (#18375) üzenetére


sheep
addikt

És mi ez a kezelő program? Még nem hallottam ilyenről.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18377) bunnyhu válasza energomatt (#18375) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Na ez nekem is új, miért és mivel?

https://divecenter.hu

(#18378) Freiherr


Freiherr
őstag

[link]

XXX

(#18379) energomatt válasza bunnyhu (#18377) üzenetére


energomatt
senior tag

Elsősorban azért, mert a kigészítők -főleg a sceneryk- jelentősen meghosszabbíthaják az FS betöltési idejét. További előny lehet, hogy másik meghajtókra is könnyen el lehet helyezni ezeket. Az FS futtatása előtt kell a beállításokat elvégezni.

(#18380) bunnyhu válasza energomatt (#18379) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Cool, na majd kipróbálom amit Freiherr belinkelt (köszi!), a betöltési idő gyorsítás az mindig jól jön az fs2020-nál :D

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#18381) cintula187


cintula187
addikt

PMDG 737 -jén nem jött elő ez másnak?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18382) Rakamaz válasza cintula187 (#18381) üzenetére


Rakamaz
tag

Másoknál, és közben nálam is előfordul egy-egy útnál, de szerencsére csak ritkán.

PMDG fórumán ezt találtam: "A lot of topics regarding this you guys, this has been a known issue for a while now. It is fixed in Sim Update 10 that is set to release soon. This is not a PMDG issue, it is a sim issue on Asobo side."

[ Szerkesztve ]

(#18383) cintula187 válasza Rakamaz (#18382) üzenetére


cintula187
addikt

Érdekes. Nekem most jött elő első alkalomma, de akkor várok.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18384) sheep


sheep
addikt

No, vélemények a dlss-ről? Nálam vegyes, a glass cockpit tényleg szinte olvashatatlan, a játék maga viszont szebb és jobban fut.
A Boeingnél nagyon közel kell hajolnom hogy lássam az fmc-t (vr), viszont az ablakon kinézve sokkal élesebbnek látom a távolabbi dolgokat.
Tesztelem még...többet vártam picit de nem rossz azért.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18385) energomatt válasza sheep (#18384) üzenetére


energomatt
senior tag

Én azonnal elvetettem. E nélkül is megvan a megfelelő gördülékeny futás nálam.

(#18386) nonsen5e válasza sheep (#18384) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hasonlót tapasztaltam még egyszer amikor próbáltam ismerősnél.

Az FMC és a műszerek java nettó olvashatatlan, különösen vicces, ahogy az AI próbál kitalálni számoknak kinéző dolgokat a speed tapen, és csak egy vibráló karaktereknek kinézni próbáló massza lesz az eredmény tetszőleges közelségből.
Én sima monitoron próbáltam.

Nekem minden tekintetben jobb volt a vizuális élmény natív felbontáson mint bármilyen DLSS vagy más skálázó opcióval.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18387) cintula187


cintula187
addikt

MIért nem tudták SU10 ben se megoldani hogy a kisgépek trimje a menüből visszalépve ne legyen -100% on?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18388) energomatt válasza cintula187 (#18387) üzenetére


energomatt
senior tag

Szerepel a hibajegyzékben?

(#18389) sheep


sheep
addikt

Én is visszaállítottam taa-ra az élsimitást, sokkal jobb így mint dlss-el.
Azt viszont észrevettem hogy a szaturációval biztosan állítottak valamit, mert eddig szinte vakítóan fehér volt a futópálya ha napsütéses idő volt, és szinte semmit sem láttam. Egybeolvadt a föld és az ég és nagyon zavaró volt. Most viszont tökéletesen látszik minden, a távolti látóhatáron is jó kivehetőek a hegyek.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18390) Rakamaz válasza sheep (#18389) üzenetére


Rakamaz
tag

Az "eye adaption" nevezetű beállításon variáltak valamit. Eddig ha nappal a műszerfalat nézted nem láttad a környezetet, és fordítva, most már sokkal jobb a helyzet.

link

(#18391) Csorbi


Csorbi
addikt

Ha valakit érdekel, kijött az FSLTL végleges verziója MSFS-hez. És tök free.
Nem, még nem próbáltam :)

(#18392) sheep válasza Csorbi (#18391) üzenetére


sheep
addikt

Én próbáltam és szuper. Egyetlen nagy gondom hogy vr-ban így is küzdeni kell minden egyes fps-ért, ez pedig elég erőforrás igényes a nagyobb reptereken. Viszont a hangulat az nagyon ottvan. Különböző festésű gépek, mind rádiózik, épp kitolják egyiket, a másik gurul felszálláshoz, szóval van élet. Nem ez a lehangoló Asobo féle ai fos.
Majd kísérletezgetek vele mert be lehet állítani a gépek mennyiségét, meglátjuk.
Amúgy az új nvidia driverrel megint kipróbáltam a dlss-t és nagyon jól működik. Olvasható a glass cockpit, olyan mintha taa-n lenne,és több az fps.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18393) Csorbi válasza sheep (#18392) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszi, délután én is kipróbálom :)

(#18394) 3L1T3


3L1T3
addikt

Sziasztok,

Milyen joystickot ajánlotok ha valaki csak hobbi repülgetne MSFS-ben meg akár néha DCS-ben. Leginkább a vadászgépek mozgatnak meg.

Köszi

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#18395) BB9000 válasza 3L1T3 (#18394) üzenetére


BB9000
senior tag

Thrustmaster-t. Válassz egy neked tetszőt.

[ Szerkesztve ]

(#18396) sheep válasza 3L1T3 (#18394) üzenetére


sheep
addikt

Ha nem fontos hogy új legyen ár/érték ben én csakis egy használt X 52-t vennék
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18397) lo_jo válasza 3L1T3 (#18394) üzenetére


lo_jo
senior tag

TM HOTAS X-szel kezdtem, T16000M HOTAS-t próbáltam, egyértelműen az utóbbi. Kényelmes, nagyon jó a hall szenzoros megoldás, sok gomb a joystickon/mellett, jól használható gázkar szintén sok kapcsolóval/tengellyel.

(#18398) Freiherr válasza sheep (#18396) üzenetére


Freiherr
őstag

+1

XXX

(#18399) lo_jo válasza Freiherr (#18398) üzenetére


lo_jo
senior tag

Szigorúan a saját véleményem, de sosem vennék használt perifériát.

Vigyázok a saját dolgaimra, tudom, hogy hogy kéne kinéznie x idő használat után egy használt egérnek, billentyűzetnek, kormánynak, yoke-nak, joystick-nek és sajnos nagyon ritkán látom a hirdetésekben, hogy másoknál is így néznének ki. És akkor ez még csak a külső, ki tudja, hogy milyen poros helyen volt tartva, mennyi dzsuva gyűlt össze a belsejében, hányszor rángatta valaki recsegve-ropogva a végponton túl, stb. Ha pedig képek alapján is nagyon jó állapotú, akkor sokszor ennek megfelelően a ceruza is vastagon fog. Akkor én már úgy vagyok vele, hogy fogjon igazán vastagon, cserébe "én fingok bele először" és van teljes garanciám is.

Sok dologban nagyon jó a használt piac, nálam perifériában teljesen esélytelen.

(#18400) Freiherr válasza lo_jo (#18399) üzenetére


Freiherr
őstag

Én vennék, de csakis tőled, ha így állsz hozzá. :DDD
Egyébként én is így vagyok vele, de az emberek többsége nem hiszem. Kétszer vettem kormányt innen apróról, nem volt velük semmi gond, lehet mákom volt.
Ilyen hobbirepülgetésre én azért nem ajánlanék 60k- s HOTAS-t.Kezdjen valami olcsóval, aztán úgyis feljebb lép, ha komolyan gondolja, ha meg nem, akkor nem bukik akkorát.

XXX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.