Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) Csorbi válasza cintula187 (#18750) üzenetére


Csorbi
addikt

Sajnos itt, ha előbb érek földet és ennek nekimegyek, akkor crash.

(#18752) nonsen5e válasza Csorbi (#18747) üzenetére


nonsen5e
addikt

Na ilyenek miatt van konstans kikapcsolva a törésmodell. Azt hiszem valahol észak-skandináviában (talán Kiruna) minden gate mögött valamikor láthatatlan bucka volt, és a pushback car pedig amikor nekitolt elkezdett repülni és az Y tengely szerint megemelni a gép orrát amíg ripityára nem törte a fuselage végét. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18753) Triathlete


Triathlete
senior tag

NeoFly-t használ valaki?

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#18754) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Na a legutóbbi kisebb frissítéssel nagyon elrontottak valamit... :((
Nemhogy a METAR adatok lekérése nem működik szimben, (legnagyobb reptereknél is "No METAR available") így a FBW A320-ban MDCU-val sem működik a WX request, de még a live weather-t is elrontották! Clear sky van mindenhol, bekapcsolt live weather mellett is... Modok nélkül is fennáll a probléma. :(
Másnál is van?

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18755) sheep válasza wollnerd (#18754) üzenetére


sheep
addikt

Igen nálam is ez van. Reméljük hamarosan kiadnak vmi javítást.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18756) Csorbi válasza wollnerd (#18754) üzenetére


Csorbi
addikt

FBW-nél nem árt ha tudtok erről, mai friss státusz:

[ Szerkesztve ]

(#18757) wollnerd válasza Csorbi (#18756) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Ezt jó tudni. :R

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18758) sheep válasza Csorbi (#18756) üzenetére


sheep
addikt

Nálam nincs FBW, nem működik egyáltalán a live weather.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18759) Csorbi válasza sheep (#18758) üzenetére


Csorbi
addikt

Valószínűleg lefeküdt a teljes METAR API, amiből a FBW is dolgozik.

(#18760) sheep válasza Csorbi (#18759) üzenetére


sheep
addikt

Ja értem, akkor várunk Vincent :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18761) Csorbi válasza sheep (#18760) üzenetére


Csorbi
addikt

Sok más opció nincs. :) Live weather down November 10th 2023

(#18762) Triathlete


Triathlete
senior tag

Stutteringet okozhat 4éves SSD? Ha igen cserélném, van valami extra, hogy mire érdemes új vásárlása esetén figyelni?

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#18763) nonsen5e válasza Triathlete (#18762) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nekem futott jóval régebbi SSD-n is. Ha nincs tele elhasznált szektorral és/vagy nincs 99%-on tele annyira, hogy ne tudjon normálisan trimelni, nem kéne semmi problémát okoznia.

--------------------------

Nekem amúgy most hetek óta játszhatatlan a játék, és CTD van jobbra-balra. Azon gondolkozom megveszem az X-Planet helyette. Már kb. mindent kipróbáltam amit csak lehetett. :((

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18764) Csorbi válasza nonsen5e (#18763) üzenetére


Csorbi
addikt

Logok mit írnak? MSFS sajátja, illetve Windows eseménynapló. Jó eséllyel valami harmadik fél lesz a ludas, akár OS szinten.
OC, finomhangolás (akár feszültség) van?

(#18765) nonsen5e válasza Csorbi (#18764) üzenetére


nonsen5e
addikt

Este tudok majd logokat szedni, mert tegnap begyűjtöttem párat.
Elég random, hogy mikor jön elő - főmenüben a földgömbön, flight betöltése közben / után is.

- Nincs se OC, se feszültség mókolás.
- Több drivert is próbáltam, köztük DDU törlés
- Community mappát töröltem, semmi 3rd party cucc nincsen.
- Flight simet újratelepítettem.
- Hőmérsékletek meg minden rendben vannak. Jóval gépgyilkolósabb játékok (AW2) is futnak rendesen, semmi más nem crashelt soha. Furmark és prime95 együtt sem. Erőforrás meg azért akad valamennyi: játék m2 ssd-n. r5 5600x, rtx 3080 fe, 32gb ram.
- dx11 és dx12 is. Min és ultra beállításokkal is.
- Windows update és rollback is volt. Sőt, le is nukeoltam mindent és újratelepítettem az egész gépet, majd utána a simet is. Első próbára csak NV driver, Steam és MSFS települt fel. Szintén crashel. E három ellen max elég drágán tudok tenni. :)

Szerintem már minden népi kuruzslást is kipróbáltam amit írtak fórumokon / redditen:
- en-US language meg voice pack, manuál audio driver telepítés, manuál 100gb lapozófile ssd-n, etc..

Van ismerősöm is aki hasonló problémákkal küzd / küzdött régebben. Tök más, illetve hasonló géppel is. Ő annó nem tudta kijavítani a problémát. Én eddig már 3 "különböző" géppel játszottam, egyikkel sem volt még gond (r5 2600, r5 5600, 16gb ram, 32gb ram, sata ssd, m2 ssd, r9 nano, rx vega 56, rtx 3080); most is láthatólag a gép és szoftver konfigurációtól függetlenül jött elő ez a probléma pár hete.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18766) v!ct0y válasza nonsen5e (#18765) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nálam is van ilyen hiba. Teljesen random, hogy mikor jön elő. Van amikor 3 óra alatt se, de van amikor már 5 perc alatt. Pedig most elég jó akció van a játékra 24k a fullos csomag.

[ Szerkesztve ]

(#18767) nonsen5e válasza v!ct0y (#18766) üzenetére


nonsen5e
addikt

Tbh. CTD mindig is volt a játékban nekem is - tényleg ilyen van, hogy egy nap 2x, de van, hogy hetekig semmi gyakorisággal.

Mostanság az a probléma, hogy fixen nem telik el fél óra egy crash nélkül.

Én még ennél is jobb dealt fogtam ki amikor véletlenül sikerült elcsípnem azt az 5 percet tavaly decemberben amikor 80%-os ár helyett 80%-os kedvezménnyel került ki a steam sale-re. Előtte game pass-ről pörgött. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18768) energomatt válasza nonsen5e (#18767) üzenetére


energomatt
senior tag

Én jó három év óta CTD-k nélkül használtam a szimulátort. A SU13-ban valóban elrontottak valamit és a térképen csak óvintézkedések mellett lehet CTD nélkül tervezni. Vagy át kell állítani a szűrőt Sat-ról IFR-re, vagy nagyítás nélkül kell megadni a végpontokat. Nálam most a legutolsó Win 11 frissítés, valamint az utolsó NV driver cseréje óta nem volt CTD-m az indulás után, ami szerencsére korábban is csak néhányszor fordult elő SU13 után. Az, hogy sok mindent kipróbáltál már nem jelenti azt, hogy ne lehetne mégis valahogy megoldani ezt a problémát.

(#18769) nonsen5e válasza energomatt (#18768) üzenetére


nonsen5e
addikt

"Az, hogy sok mindent kipróbáltál már nem jelenti azt, hogy ne lehetne mégis valahogy megoldani ezt a problémát."
- Épp ezért vagyok itt és kérdezek, hátha van valakinek még valami ötlete. :)

Amúgy nem csak térképen, hanem pl. landing challenge betöltésekor/után is, az meg ugye semmilyen térképesdit vagy szűrőt nem használ

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18770) lo_jo válasza nonsen5e (#18769) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ugyan nem lesz közvetlenül segítség, de leírom, én hogy szívtam és mi lett a megoldás.

Nálam csak repülés közben, vagyis a földön, de már a gépben ülve volt CTD. Win event log nem igazán segített, volt Community mappa pucolás, MSFS újratelepítés, épp akkor vettem új SSD-t, így arra szűz win és MSFS telepítés, mindenből gyári, azon belül is OC mentes értékre állás (XMP ki, VGA gyári OC helyett referencia freki, stb).

Egyszer kipróbáltam a yoke nélkül, xbox kontrollerrel és jó volt. Egyik fórumon kaptam egy tippet: nézzek FSUIPC logot, lehet, hogy valmelyik hw vagy annak a drivere nem jó. Így meg is lett a probléma okozoja, a Logitech Switch Panel. Gyakorlatilag másodpercenként 5-6x spammelte a simet egy instrument background fényerő le-fel állítással, ami egyébként nem funkciója a switch panelnek. Mint később kiderült, nálam összeakadt a Logitech drivere valamivel, így ha fent volt a hozzá való sw, ment a spam. A megoldás a Spad.NEXT lett, abban kellett a switch panel kapcsolóit a funkciókhoz rendelni, azóta is hibátlanul megy minden.

(#18771) nonsen5e válasza lo_jo (#18770) üzenetére


nonsen5e
addikt

Erre nem is gondoltam, de most már ettől félek, hogy valami ilyesmi lesz, mivel van konstans rádugva a gépre egy T-Flight HOTAS és Rudder. A Vive összes cuccát volt eszem kihúzni próba gyanánt, de ezeket nem. Este erre is ránézek! :R

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18772) sheep válasza energomatt (#18768) üzenetére


sheep
addikt

Ezt jó tudni, ahogy zoomolok egyet a térképen már ki is vág. Kipróbálom a filter átállítást hátha segít.
Arra esetleg tudsz vmi megoldást hogy ha kiválasztok egy induló SID-et akkor ne a kifutóra rakjon ?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18773) energomatt válasza sheep (#18772) üzenetére


energomatt
senior tag

Természetesen mindenre tudok. :N
Tehát ami biztosan segíthet. Kapcsold ki előszőr a live weather-t. Később ha fut már a szimulátor visszakapcsolhatod. Előszőr a repülőgépet válaszd ki. Ha utólag választod, akkor rak a kifutóra. Szűrők kiválasztása SAT-IFR. Elkészíted a tervet. Szűrő vissza SAT-ra. FLY!

(#18774) sheep válasza energomatt (#18773) üzenetére


sheep
addikt

Megnézem majd, köszi a tippeket!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18775) nonsen5e válasza nonsen5e (#18771) üzenetére


nonsen5e
addikt

Spéci perifériák nélkül is ugyanúgy crashel. :((

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18776) sheep válasza energomatt (#18773) üzenetére


sheep
addikt

Működik így, köszi!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18777) Đusty válasza v!ct0y (#18766) üzenetére


Đusty
addikt

hol?

(#18778) Csorbi válasza Đusty (#18777) üzenetére


Csorbi
addikt

Microsoft Store

(#18779) Đusty válasza Csorbi (#18778) üzenetére


Đusty
addikt

köszi, onnan nem kell :)

(#18780) Csorbi válasza Đusty (#18779) üzenetére


Csorbi
addikt

Az mivel tud kevesebbet?

(#18781) v!ct0y válasza Đusty (#18779) üzenetére


v!ct0y
veterán

Itt mégolcsóbb [link]

(#18782) ToMy_ válasza Đusty (#18779) üzenetére


ToMy_
tag

Amúgy mi a terv? Inkább megveszed CD-n? :D

(#18783) Đusty válasza v!ct0y (#18781) üzenetére


Đusty
addikt

nem rossz
esetleg ez? ez ugyanaz?
Spórolj meg 40%-ot a(z) Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary Edition árából a Steamen (steampowered.com)
+delux és + prémiumnál mi a különbség az alaphoz képest, címszavakban?

[ Szerkesztve ]

(#18784) sheep válasza Đusty (#18783) üzenetére


sheep
addikt

Plusz kontent, repülőgépek és talán pár reptér. De én az alapot venném, a gyári Asobo-s cuccok nem sokat érnek, ami normálisan meg van csinálva az úgyis fizetős.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18785) Đusty válasza sheep (#18784) üzenetére


Đusty
addikt

Van már normális shared cockpit, hogy ketten egy fülkében és bármelyik csinálhat bármit?

(#18786) sheep válasza Đusty (#18785) üzenetére


sheep
addikt

Erről sajnos nincs infóm, de nem igazán hallottam róla, úgyhogy sztem gyárilag nincs.
Vmi shared cockpit nevű addon van amivel lehet mókolni de még sosem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18787) Đusty válasza sheep (#18786) üzenetére


Đusty
addikt

:R
az elég gáz nagyjából bármely játék tudja a coop módot jó sok éve,
na mindegy, köszi

[ Szerkesztve ]

(#18788) energomatt válasza Đusty (#18787) üzenetére


energomatt
senior tag

Jól gondold meg mielőtt belevágsz, még egyéb meglepetések is érhetnek. Talán az is jelez valamit, hogy semmilyen más "játék" sincs a PC-men. Te sokkal jobb helyzetben vagy nálam, hiszen annyi mindennel játszhatsz.

(#18789) nonsen5e válasza Đusty (#18787) üzenetére


nonsen5e
addikt

yourcontrols a plugin neve.

Már 2020-ban is kinda egészen jól működött - aztán elég sokáig szünetelt a fejlesztése, majd újra folytatódott. Azt nem tudom, hogy most milyen.

Fontos, hogy nem támogat minden repülőt, nézd meg a kompatibilitási listát az oldalukon.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18790) Đusty válasza nonsen5e (#18789) üzenetére


Đusty
addikt

köszi, hát ja sajna szinte semmit nem támogat b737 a321 vonalon

(#18791) sheep


sheep
addikt

Találtam egy érdekes addont ami megoldás lehet az alap gyári ATC problémáira. Még nem jelent meg, 2024-re tervezik, és persze kérdéses lesz az árazás, de ha ez így megvalósul akkor simán játszható lesz vatsim nélkül is ifr. Felismeri a beszédet és válaszol sőt korrigál is ha pl. rosszul olvasod vissza az adatokat, többféle dialektus az adott országnak megfelelően, stb.
Vélemények?
BeyondATC

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18792) energomatt válasza sheep (#18791) üzenetére


energomatt
senior tag

Valaki elég jól összefoglalta a hivatalos fórumon, hogy milyen problémák vannak jelenleg az ATC-vel, így tehát nem beszélhetünk csak úgy "az ATC" hibájáról, mert nem tudjuk, kinek mi a problémája vele ezek közül? Nekem pl. jelenleg elég jól működik. A hangalapú kommunikáció igénye az egy másik kérdés, én személy szerint nem igénylem, azt rábízom a másodpilótára. 2024-ben nem csak ez a program jelenik meg, hanem az új FS is. Nem tudhatjuk, melyik, kinek mit old meg majd.

[ Szerkesztve ]

(#18793) sheep válasza energomatt (#18792) üzenetére


sheep
addikt

Az összes problémára gondolok ami a fórumon van. A fő problémám nekem az hogy egymás után darálja az atc a magassági adatokat és mindig mást ad meg. Lehetetlen követni. Ha ez nem lenne számomra egész tűrhető lenne.
A 2024-től meg nem várok sokat, sztem kb. ugyanez lesz mint a 2020, biztos vagyok benne hogy semmi forradalmi újítás nem lesz benne, kb. rókabőr.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18794) energomatt válasza sheep (#18793) üzenetére


energomatt
senior tag

Feltételezem, hogy a sűllyedési szakaszra gondolsz? Nagyobbrészt ki tudod ezt védeni a vertical speed szabályozásával. Vagy konkrétabban írj le egy szituációt. (?)

(#18795) sheep válasza energomatt (#18794) üzenetére


sheep
addikt

Igen a süllyedési szakaszon.
Pl. megadja az atc hogy süllyedjek mondjuk 16e-ről 4e lábra, nyugtázom, és beállítok egy vertical speedet. Amint nyugtáztam, egyből szól megint hogy süllyedjek 4500 lábra. Nyugta, megint szól hogy 5200. Nyugta, 5500. És így megy megállás nélkül, váltogatva a target magasságot, perceken kersztül, amíg át nem adnak a következő kontaktnak.
nagyon idegesítő, mert ha nem nyugtázod akkor ifr cancelled, ha nyugtázod akkor új magasságot ad.
Nálad nem ilyen? Mert nálam ez sajnos vagy egy éve így működik és nem találtam rá megoldást a fórumokban sem.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18796) nonsen5e válasza sheep (#18795) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nálam szintén ilyen.
Meg amikor a STAR közepén vagyok bőven, mondja is, hogy descend 3000, majd 10 másodperccel később climb and maintain FL180. u wot m8? De közben semmi cancel landing clearance, go around vagy bármi (na nem mintha standard missed approach procedúra lenne az FL{sok} :DDD ).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18797) sheep válasza nonsen5e (#18796) üzenetére


sheep
addikt

Igen ez is dettó. Ha ez nem lenne meg lennék elégedve a beépített irányítással.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18798) energomatt válasza sheep (#18795) üzenetére


energomatt
senior tag

Előfordul ilyen eset nálam mondjuk 5-ből egyszer. Ha még nem kaptam meg a leszállási eljárást, akkor a hátralévő távolság függvényében felmérem, hogy mennyire reális a megadott magasság. Vagyis mennyi időm van lesüllyedni a megadott szintre. Ha gyanúsan sok, akkor nem használom a FLC-t, hanem beállítok egy mérsékelt vertical speedet esetleg 1000 láb körülit. Így, ha előszőr 16000-ről 4000-et mondott, majd később 5600-at mond akkor nincs hullámvasút, mert még mindig jóval felette vagyok. Ha viszont már egy Start repülök ott egyszerűbb a helyzet, mert látom az egyes waypontokhoz tartozó magasságokat és tudom egyrészt, hogy milyen parancsok várhatóak, másrészt itt még inkább jól be tudom lőni, hogyan süllyedjek.

(#18799) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok! ATR -t vásároltam meg. Próbálok ismerkedni vele eddig zuhanás nem is történt :DD WIN
Tutorial videokat próbálom követni.Minden alkalommal taxizás közben ha idle a tolóerő akkor visit a warning( több soros sárga üzenet),hogy kevés áramot adnak le a generátorok. Amint kicsit is feljebb megy a throttle egyből megszűnik. Ez így "normális " vagy valamit bénázok?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18800) nonsen5e válasza nonsen5e (#18775) üzenetére


nonsen5e
addikt

Na lehet megtaláltam a hibát okozó dolgot. A Bing data streaming az. Ha kikapcsolom rögtön nem crashel. Kár, hogy szíve-lelke a látványvilágnak, és anélkül úgy néz ki mint az FS2004..

Ez 1440p ultra bing maps nélkül: :((

D4 klán: HunPH - invért privát rám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.