Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) cintula187 válasza pyth (#18249) üzenetére


cintula187
addikt

Méreteken kívűl van más különbség a 600,700,800,900 között? Úgyértem, hogy pl. HUD nincs mindegyikben vagy ilyesmi.
Én elvagyok a legkissebbbel

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18252) energomatt válasza BigBlackDog (#18239) üzenetére


energomatt
senior tag

A konkrét problémáidat a távolból megoldani majdnem lehetetlen. Általánosságban annyit tudok mondani, hogy ez a szimulátor a jelenlegi állapotában nálam és a felhasználók többségnénél is ehhez hasonló gondok nélkül fut. A fejlődés is jól nyomon követhető, mivel egyre ritkábbak az ilyen jellegű panaszok. Szerintem rossz irányban indulsz el, ha ismét az FSX felé orientálódsz.

(#18253) Freiherr válasza cintula187 (#18251) üzenetére


Freiherr
őstag

Biztos hogy semmi különbség nem lesz a rendszerekben.
A 736- osnak nincs teherszállító változata, szerintem azért is lesz olcsóbb.

XXX

(#18254) Korcsii válasza Freiherr (#18253) üzenetére


Korcsii
őstag

Meg kb operátor sincs aki repülne vele.
2x70 az már majdnem 150... nem vágtam, hogy csak egy változattal rajtol.

[ Szerkesztve ]

(#18255) Freiherr válasza Korcsii (#18254) üzenetére


Freiherr
őstag

Real life nincs cargo a 736- on.
A többinek van, de az benne lesz a csomagban a 70 dodóért.

XXX

(#18256) cintula187


cintula187
addikt

Parádés kezd lenni a 737 megjelenés. Jelenleg unavailable a státusza a store ban. [link]
Attól még ,hogy az aktiválás nem megy a vásárlás mehetne. :F
De legalább a streamerek remélem megkapták gond nélkül ingyen a sok droid meg nézheti ahogy repülnek. :W
Ok hogy első nap, de azért nah.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18257) BigBlackDog válasza energomatt (#18252) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Igen, igen, azért azt sejtem, hogy általánosságban nem olyan vészes a helyzet, az olvasottak alapján bőven jobb a stabilitása az FS2020, mint az FSXnek.

Tegnap ismét előjött néhány hiba. Nem egyszer, már felszállásnál is visszaesett az FPS, miközben a GPU kihasználtság csak 20-90% között ugrált (szabad memória volt még ~15 Gb, CPU pedig 20-40% között volt).
Kiegészítők közül nincs sok, innen használok néhányat. Viszont érdekes, hogy legtöbbször pont ezeken a reptereken való indulásnál jött elő ez az FPS visszaesés.
Eddig nagyjából segített az, hogy ha az online funkcióknál a multiplayert átbillentettem a másik állásba. Viszont legutóbbi próbálkozásnál viszont hibaüzenet nélkül elszállt az MSFS.

Aztán az egyik repülésnél, a finalra való ráfordulás közben a Logi Multi panel is kifagyott. :DDD Először csak nem reagált a potméter tekerésre, majd a kijelző jobb oldalán lévő karakterek sem változtak üzemmódváltástól függetlenül, végül a kijelző teljesen elsötétedett és semmilyen gombnyomásra nem reagált. Újraindítás után tökéletes volt.

Szerintem következő lépésben a community folder tartalmát törlöm és elkezdem kisebb adagokban visszatenni a frissen letöltött verziókat.

[ Szerkesztve ]

(#18258) sheep válasza BigBlackDog (#18257) üzenetére


sheep
addikt

Ja hát ezeket én már fel sem veszem, mindig van valami nyűg. Van úgy hogy az utolsó métereken kilép a játék, vagy mostanában pl. kékhalál is szokott lenni, ilyen sosem volt.
Mindegy, sosem lesz tökéletes.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18259) Rakamaz válasza BigBlackDog (#18257) üzenetére


Rakamaz
tag

Felszállás-leszállás, földön laggolásnál segíthet a Developer Mode aktiválása, esetleg be-ki kapcsolása. Forrás link

[ Szerkesztve ]

(#18260) energomatt válasza BigBlackDog (#18257) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem tudok érdemben hozzászólni, nincs kitöltve az adatlapod a profilodban így nem látom a konfigurációdat Nem ismerem a részletes grafikai beállításaidat sem.

(#18261) cintula187


cintula187
addikt

Kiváncsiságból kérdezem,hogy az utóbbi napokban MSFS -ben másnál is van eléggé gyakran offline módba vándorlás vagy csak nálam szarakszik a szolgáltató?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18262) BigBlackDog válasza cintula187 (#18261) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tegnap nem tapasztaltam, viszont az előtte lévő 2-3 napban párszor feldobta a figyelmeztetést.

(#18263) cintula187 válasza BigBlackDog (#18262) üzenetére


cintula187
addikt

Állítólag known issue van. jöhetne akkor a hotfix hotfixe :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18264) dareal


dareal
tag

ugy tudom, hogy a rolling cache kikapcsolása megszünteti a hibát

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#18265) dareal


dareal
tag

idő közben a HungaryVFR ORBX partner lett, ez annyit jelent, hogy ORBX Central-on keresztül is beszerezhető, frissíthető a HungaryVFR!
[link]

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#18266) cintula187 válasza dareal (#18264) üzenetére


cintula187
addikt

Kikapcsoltam. TAXI közben máris jön az üzi, hogy az azure text to speech nek annyi switching to offline.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18267) sheep


sheep
addikt

Srácok, az utsó frissítés óta max. fél órát tudok játszani, utána lefagy a játék és kilép. Először BSOD volt mindenféle üzikkel, megnöveltem a lapozófájl méretét és így már nincs kékhalál csak kilép. De csak a FS, semmi mással semmi gondom nincs, és frusztráló hogy nem tudok még egy rövid et sem repülni. Mindegy milyen géppel és milyen útvonalon próbálom.
Amúgy 32 gb memória van, ssd, és körbenézve a neten más is küzd ezzel.
Van esetleg vami ötletetek? Community mappa üres.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18268) energomatt válasza sheep (#18267) üzenetére


energomatt
senior tag

Néztem a configodat, az bizonyára rendben van, legfeljebb a Nissan Qashqai helyett választottam volna valami mást, ami jobban ajánlott. A helyedben egyszerűen csak várnék egy újabb módosításra. Esetleg kipróbálnám full HD felbontásban is, ha most 4k-n van.

(#18269) sheep válasza energomatt (#18268) üzenetére


sheep
addikt

Vr ban repülök, jóval 4k felett, de kipróbálom majd monitoron is, hátha ez kavar be....
Köszi a tippet

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18270) cintula187


cintula187
addikt

Utóbbi órában négyszer kaptam offline módba váltás hibát. :W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18271) dareal


dareal
tag

Flight Simulator 2020-ban készült hazánkról egy kis bemutató videó az ingyenesen elérhető HungaryVFR FS2020 kiegészítőnk felhasználásával.

[link]

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#18272) macy válasza dareal (#18271) üzenetére


macy
addikt

Hungary

[ Szerkesztve ]

(#18273) cintula187


cintula187
addikt

Csodás lett. :C

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18274) sheep


sheep
addikt

Hamarosan jön egy részletesen kidolgozott A320-as a Fenixtől, kicsit borsos lesz az ára de a tesztek alapján simán hozza a PMDG 737 színvonalat, sőt.
Sajnos ez is drága lesz, 50 Ł
Most megint adhatok ki egy valag pénzt a 737 után, ehh.
video
blog

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18275) cintula187 válasza sheep (#18274) üzenetére


cintula187
addikt

Szintúgy PMDG-t húztam be és ennyit megint ennyi időn belül nem adok ki szívesen.
Én lehet várok egy sale -re.
Elvagyok addig az FBW buszával.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18276) energomatt


energomatt
senior tag

A World Map útvonaltervezésnél az add funkció utóbbi időben legtöbbször nem működik, néha mégis igen. Gyanítom, hogy ez bug, vagy ha mégsem, mitől függ?

(#18277) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Optimalizálással kapcsolatban szeretnék egyet kérdezni. Jelenlegi konfiggal (11700k, 32 Gb RAM, 3060 Ti) ezt az eredményt tudom produkálni. Ami zavar, hogy a GPU és a CPU sincs kikoppantva, ennek ellenére 50-60 FPS körül megáll a tudomány, mivel "Limited by MainThread" van. Mindez kis géppel (C172) és egyszerűbb vidék felett igaz. Sűrű terep esetén rosszabb a helyzet.

Hardvert nem fejlesztenék, mert nem látom értelmét. Grafikát sem húznám feljebb egyelőre, elegendő így is. Viszont több FPS jó lenne, illetve örülnék, ha nem esne vissza annyira egy-két helyen (gondolom utóbbit nem nagyon lehet elkerülni). Kérdés, hogy mit lenne érdemes állítani? Hogyan lehetne a jelenlegi MainThread limit helyett átmenni GPU limitbe? :R

[ Szerkesztve ]

(#18278) energomatt válasza BigBlackDog (#18277) üzenetére


energomatt
senior tag

Amióta optimalizálva lett a program arra, hogy egyenletesebben használja a processzor szálakat a mainstread limittel már nem kell foglalkozni. Oylan grafikai beállításokat érdemes használni, amelyek ideálisak. Pl.az én beállításaim nálam jó és problémamentes eredményt adnak full hd-ben. Fontos, hogy a csúszkák ne legyenek 100 fölé húzva.

(#18279) BigBlackDog válasza energomatt (#18278) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csúszka alatt a LODos csúszkákat érted? Nálam talán 200-as értékre van belőle a Terrain LOD.

Ami zavar, hogy nincs kihasználva a GPU, így elvileg lehetne folyamatosabb, magasabb FPS is. Viszont mivel a MainThread a limitáló tényező, így annak a gyorsítását kéne megoldani gondolom, hogy a GPUt is tudja 99-100%-on használni. Erre akkor semmi megoldás nincs?

(#18280) Csorbi válasza BigBlackDog (#18279) üzenetére


Csorbi
addikt

Nincs, a motor egyelőre ennyit tud, majd talán ha megérkezik a végleges, stabil DX12-es változat, de én erre még éveket jósolok (mire az add-onok is menni fognak alatta).

(#18281) energomatt válasza BigBlackDog (#18279) üzenetére


energomatt
senior tag

A grafikai beállítások csúszkáit természetesen.

(#18282) Csorbi


Csorbi
addikt

REX Weather Force-t használja valaki? Megéri? Továbbra is úgy látom a gyári realtime időjárás egy nagy kalap ..... :W ha pl olyan helyen repülök, ahol a közelben lévő repterek közül egynek sincs METAR adata.
Esetleg mi lehet még jó alternatíva?

(#18283) sheep


sheep
addikt

Pár hete tesztelgetem és úgy néz ki hogy nálam vmi összeakad a 3rd party gépekkel. Bármivel repülök, egy idő után (10p-fél óra) a gép lefagy. Nemcsak a játék fagy le, hanem a gépet is újra kell indítanom mert nem reagál semmire.
Ha alap Asobo géppel repülök akkor nincs probléma (vagy nagyon ritkán).
Bújom a fórumokat de semmi hasznosat nem találtam eddig, illetve amit kipróbáltam az nem segített, és ugye egy csomó pénzt kifizettem már az addonokra, az lenne pont a lényeg hogy ezek működjenek.
A community mappám egyébként üres, csak a plusz gépek vannak telepítve.
Volt esetleg valakinek hasonló problémája, van vmi tippetek mit kellene megnéznem?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18284) Csorbi válasza sheep (#18283) üzenetére


Csorbi
addikt

Leginkább a Windows eseménynaplót, valamint a Megbízhatóságfigyelőt is indítsd el, hátha mutat valamit.

(#18285) energomatt válasza sheep (#18283) üzenetére


energomatt
senior tag

Ilyen hibák okát, csak tematikusan lehet kiszűrni, nem kis munka árán. (Szerencsére nincs szükségem addon gépekre, bár van néhány raktáron). Mire a hiba oka esetleg kiderül addigra meg lehet, hogy okafogyottá válik. Az upgradek és frissítések többnyire majd úgyis megoldják az ilyen hibákat.

(#18286) ToMy_ válasza sheep (#18283) üzenetére


ToMy_
tag

A "(vagy nagyon ritkán)" kitételből következően én a probléma okát nem szűkíteném le az addon gépekre.
Ha ugyanazt produkálja Asobo géppel is, akkor mással van a gond.
Clean install (akár a windows-t is, ha nagyon ráérsz, up-to-date driverek, up-to-date oprendszer), tesztelés csak Asobo-val, ha oké, akkor jöhetnek az addon gépek, egyesével, tesztelni.
Nyilván ez nem 10 perces meló, de valamit valamiért.

(#18287) sheep


sheep
addikt

Köszi a tippeket mindenkinek!
@Csorbi:
megnéztem az eseménynaplót és rákerestem azokra a hibákra, de az általános dolgokon kívül (régi driverek) semmi konkrétabbat nem ír sajnos. Ezeket mind megcsináltam de nem segített sajnos.
@energomatt:
én is abban reménykedem amit te is mondasz, hogy az új su megoldja a gondokat. Ahogy észrevettem kb. a legutsó frissítés óta ilyen instabil. És más szimekkel/játékokkal is játszom, sosem fagy semmi, csak és kizárólag a MSFS, a fizetős gépekkel.
@ToMy_:
az Asobo gépekkel tényleg nagyon ritkán jön elő, írhatnám hogy szinte nulla az esélye. Viszont bármelyik más fizetős géppel van hogy egy perc sem kell és kidob.
A játékot már újraraktam de nem lett jobb, a win install is megfordult a fejemben de megvárom az új updatet és meglátjuk javul-e a helyzet. Kb. 3 hete tesztelgetem, elég sok órát beletettem, emiatt merem azt mondani hogy az adott gépekkel nem kóser valami.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18288) Csorbi válasza sheep (#18287) üzenetére


Csorbi
addikt

régi driverek - ez pontosan mit takar? :U

(#18289) sheep válasza Csorbi (#18288) üzenetére


sheep
addikt

A pontos hibakódot nem tudom most kapásból megmondani mert volt jópár, de rákerestem a neten az összesre és kb. mindegyikre azt írták a microsoft oldalakon hogy leginkább a régebbi driverek (gpu és audio) okozhatják, vagy pedig nem megfelelő tápellátás. Az összes driverem frissítve van (és volt is mindig), szóval ez nem játszik. A tápom 850w gold Seasonic.
Futtattam memtesztet, visszavettem a cpu tuningot, mindent alapra állítottam, csekkoltam a az ssd-t, de sajnos mindig összeomlás a vége.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18290) Csorbi válasza sheep (#18289) üzenetére


Csorbi
addikt

Hja úgy értettem az eseménynaplóban kerestél rá a hibákra, és az panaszkodott régi driverekre. :))
BIOS friss? OC tényleg legyen OFF, RAM XMP legyen csak, és minden feszültség auto-n. Ja és a Fast boot-ot is kapcsold ki, ha esetleg nem lenne...
A Windows ugye nem Insider résztvevő?
Ha nézel egy combosabb CPU+VGA+RAM stressz tesztet (pl. OCCT) és ott minden oké, akkor nem valószínű a hw hiba, ez a jobbik eset.

(#18291) sheep válasza Csorbi (#18290) üzenetére


sheep
addikt

Igen, ezeken végigmentem, a gyári értékek vannak beállítva a biosban.
Az az érdekes hogy most nyomtam egy egy órás repülést Kanadában a Cessna 414-el és tökéletesen ment minden, egy röccenés nem volt.
Ki érti ezt....holnap megint futok egy kört egy másik géppel.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18292) Csorbi válasza sheep (#18291) üzenetére


Csorbi
addikt

Jutottál valamire? :))

(#18293) sheep válasza Csorbi (#18292) üzenetére


sheep
addikt

Hát, érdekes ez az egész :)
Egyre kevesebbszer van probléma, alapra állítottam a cpu és a gpu tuningot is, sőt a memória xmp-t is kikapcsoltam, úgy tűnik így stabilabb és már csak ritkán fagy le.
Szóval úgy tűnik ez az egyetlen játék amely kényes a tuningra (legalábbis nálam), semmi másnak nincs gondja ezzel, de pont ez az mihez a legjobban kéne a tuning.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18294) BigBlackDog válasza sheep (#18293) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hasonlót én is megfigyeltem. GPU OC után Furmark, 3DMark alatt semmi gond nem volt, mindkettő szépen futott, akárhányszor próbáltam. FS2020 alatt meg furcsa hibák jöttek elő. Főmenü legtöbbször betöltött, de pl. a térképen, reptérre zoomoláskor már minden 3. indításkor elszállt a process (hibaüzenet nélkül). Ha itt is továbbjutottam, vagy nem zoomoltam a műholdképes térképre, akkor minden 2. alkalommal a betöltéskor szállt el. Ha sikerült betölteni, akkor meg repülésnél jött a váratlan crash. Mivel nem volt máshol hiba, én is kicsit szkeptikus voltam, hogy ennyire bugos az FS. OC-t visszavettem, azóta nincs probléma.

(#18295) sheep válasza BigBlackDog (#18294) üzenetére


sheep
addikt

Nálam ugyan ez a probléma volt utolsónak, a térképre zoomoláskor lefagyott.
Akkor lehet tényleg a tuning volt a baj, meglátjuk hosszabb távon is működik e így.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18296) energomatt válasza sheep (#18293) üzenetére


energomatt
senior tag

Milyen különbséget mértél tuning esetén?

(#18297) sheep válasza energomatt (#18296) üzenetére


sheep
addikt

Csak a beépített fps számlálót nézem, openxr toolkitet használok ffv-vel és így is kb megvan a 30 fps mindenhol (pl. New York). A cél a 45 lenne, nem annyira frekventált helyeken meg is van.
Kb. 5-10 fps-el több volt tuninggal, de így sem kell igazából visszavennem semelyik grafikai beállítást.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18298) energomatt válasza sheep (#18297) üzenetére


energomatt
senior tag

Na persze. Nem frekventált helyeken nincs jelentősége az FPS-nek. Az mindig ott érdekes, ahol a legalacsonyabb. Én 40-re korlátozom az Nvidia beállításokban, egyébként a 30-60 közötti sávban lenne.

(#18299) energomatt


energomatt
senior tag

Az SU10 (béta) után szinte új dimenzióba lépett az FPS értékelése. 20 FPS esetén is filmszerűvé válik minden. A 40-es korlátozást le is veszem 30-ra.

(#18300) wollnerd válasza energomatt (#18299) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Filmszerűvé? Nincs akadás, folyamatosnak látja a szem? o.O

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.