Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) Gudi válasza Csorbi (#18050) üzenetére


Gudi
tag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ, sok mindent tanultam belőle. Egyébként van 2 db üres SSD is a gépben, majd alkalomadtán oda helyezem ha szükséges. Azt sem tudtam, hogy a szimulátort tartalmazó mappát csak úgy át lehet helyezni :))
Szóval minden maradjon így, és ne törödjek vele, hogy miért nem 127 Gb... Egyébként azt fránya AppData -t nem tudom előhozni (tudom, hogy rejtett fájl) még nem jöttem rá hogyan lehet... :)
Mégegyszer köszönöm a segítségedet!

(#18052) energomatt válasza Csorbi (#18050) üzenetére


energomatt
senior tag

Csak a jószándékot tudom értékelni, némely megállapításodat illetően.

(#18053) Csorbi válasza energomatt (#18052) üzenetére


Csorbi
addikt

Mire gondolsz pontosan?

(#18054) Csorbi válasza Gudi (#18051) üzenetére


Csorbi
addikt


Ezeket beállítod és látni fogod.

(#18055) energomatt válasza Csorbi (#18053) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem illik ennek a topiknak a témakörébe. Egy két hozzászólás persze belefér, de hosszas levelezést a Windows használatáról szerintem privát levelezésben illene folytatnotok.

(#18056) Gudi válasza energomatt (#18055) üzenetére


Gudi
tag

igazad van, elnézést kérek, ez nem informatikai képzés..igyekszem tárgyszerű maradni.. :)

(#18057) Csorbi válasza energomatt (#18055) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem tudom melyik eszmecsere nem érinti a FS-t. :U
Ami tényleg nem, az off-ba van téve. (Talán az AppData megjelenítése egyedül).
De nem látom, hogy moderátor lennél ;)
A kéretlen jótanácsot az illendőségre vonatkozóan köszönjük, de én továbbra is itt fogok hozzászólni, ez egy fórum, másoknak is lehet segítség alkalomadtán bármelyik hozzászólás.

(#18058) bunnyhu válasza Csorbi (#18050) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Szerintem ha áthelyezi a mappát, az újraindításkor rá fog kérdezni a program, hogy hol a rákban van a content folder és megadható az új helye. Vagy legrosszabb esetben áthelyezés, program uninstall, reinstall pár giga csak és a telepítéskor megadja az új helyet, az FS felismeri ami már le van töltve és nem húzza le a száz gigát újra. Nem kell editálni semmi fájlt, és többek között ezért is érdemes a telepítéskor egy egyszerű útvonalat megadni a default helyett.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#18059) Csorbi válasza bunnyhu (#18058) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerinted van ez így, vagy biztosan tudod?
Az általad felvázolt legrosszabb esetnél is sokkal gyorsabb, kb. 1 perc átütni az elérési utat egy nyomorult cfg-ben, rámenteni és már mehet is a móka. És még csak az SSD-t se degradáltattad felesleges írással.

(#18060) bunnyhu válasza Csorbi (#18059) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Újratelepítés biztos, nemrég volt gépcserém. Anélküli hiányzó folder 90%, rémlik hogy csináltam így de van 10% esélye, hogy rosszul emlékszem.

https://divecenter.hu

(#18061) Razor18


Razor18
tag

Ha valakit netán érdekel..:
[1.16.2.0 update out]

(#18062) Cypresss válasza energomatt (#18055) üzenetére


Cypresss
senior tag

Nincs semmi gond ezzel a beszélgetéssel, mivel ez is kapcsolódik az FS-hez. Sok olyan barátom van, aki hasonló problémával küzd. Ez nekik is hasznos lehet. Annyi a kérés, hogy tegyétek az ilyen témákat offba. Én ezt most megtettem.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#18063) Csorbi válasza Cypresss (#18062) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha kapcsolódik hozzá, akkor miért off? :) Pl. az, hogy miként tudod áttenni a LocalCache tartalmát másik helyre? :U

(#18064) Cypresss válasza Csorbi (#18063) üzenetére


Cypresss
senior tag

Mert csak közvetetten kapcsolódik a témához. Tehát nem sceneryvel, vagy kiegészítővel foglalkozik a komment. Ez inkább informatikai tudást igényel, nem szimulátorost.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#18065) ToMy_


ToMy_
tag

Ha valaki kipróbálná, vagy megvenné mostanság az MSFS-t, akkor ismét van "3hónap 300HUF-ért" akció az MS Gamepass Ultimate-re, amelynek része a program, illetve ezzel kedvezményesen lehet megvenni öribe' is.

(#18066) sheep válasza ToMy_ (#18065) üzenetére


sheep
addikt

Köszi az infót, elő is fizettem újra.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18067) dareal


dareal
tag

HVFR hotfix kiadva, LHSim LHBP-vel már nem crashel.

https://flightsim.to/file/397/hungaryvfr-fs2020

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#18069) cintula187 válasza Csorbi (#18068) üzenetére


cintula187
addikt

A Turtle Beach-től ez a termék nekem teljesen meglepő. De tetszetős.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18070) Csorbi válasza cintula187 (#18069) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem a TB Montego II után már minden meglepő :D

(#18071) Bánkuti Z


Bánkuti Z
újonc

Sziasztok!
Segítséget kérek Saitek quadrant potméter cseréjéhez.
Tudna valaki adni pontos azonosító adatot és esetleg beszerzési helyet ahhoz, hogy ki tudjam cserélni?
Minden megoldás érdekel.
Előre is köszönöm.

(#18072) Csorbi


Csorbi
addikt

Nordic Update

(#18073) Eep 101


Eep 101
csendes tag

Szervusztok ! Kérni, kérdezni szeretnék valamit: Régen, a Malév meg a EEP társaságban Rucz Gábor volt az egyik vezetőségi tag, illetve ebben a címben oktató tiszt. Több oktató videója is volt, az egyiket keresem.Őt, a Gábort sajnos nem érem el, de hátha valakinek megvan ez az anyag.. Címe valami olyasmi volt, hogy : PMDG hajtómű indítás, FMC programozás. Nos szeretném ha valaki akinek ez esetleg meg van valahogyan elküldené, vagy valahonnan letölthetném. Szívesen meg is fizetném ha kell, nem kívánom ingyen...Köszönettel : T.Péter

(#18074) cintula187


cintula187
addikt

Hali!

Nem ma van a SIM update 5? Kiribati időzónával se adta még fel. :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18075) Jadro válasza cintula187 (#18074) üzenetére


Jadro
veterán

De elvileg igen. A mi időnk szerint 17:00. [link]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18076) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Lehet tudni esetleg, hogy kijött e már a teljesítményt tuningoló update?

Megyen!

(#18077) macy válasza Jadro (#18075) üzenetére


macy
addikt

Ez xbox nem? Vagy egyszerre jön a kettő?

(#18078) Jadro válasza macy (#18077) üzenetére


Jadro
veterán

Én úgy tudom, egyszerre jön az Xbox verzió illetve az update5 PC-re. Jelentős optimalizációval.
Közben beléptem és lefrissítette a játékot Store-ban (620MB). A játékban viszont egyelőre nem tud online kapcsolódni, úgyhogy itt megállt a történet. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18079) Jadro válasza Jadro (#18078) üzenetére


Jadro
veterán

Nagy nehezen elkezdte, vany játékon belül is egy 24,16 GiB méretű mandatory update. Ehhez képest nekem most 45,99-et fog leszedni. :) Biztos el vagyok maradva. A sebesség viszont szépen szólva sem acélos, a játék megjelenésénél volt ilyesmi érzés. Szóval ezzel ma nem nagyon kell majd játszani.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18080) CptAdamica válasza Jadro (#18079) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mondjuk ezt én sem értem, hogy miért így oldották meg. Elején, amikor letölt 80+ gigát, akkor is a sok kis fájl nagyon belassítja a letöltést.

Megyen!

(#18081) Jadro válasza CptAdamica (#18080) üzenetére


Jadro
veterán

Igen. Most sem maga a letöltés sebessége a legrosszabb, hanem elgondolkodik minden fájl előtt. Nálam most 340 darabot jelez, amit le fog szedni. Nem baj, van idő! Már a 24. csorog :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18082) pyth válasza Eep 101 (#18073) üzenetére


pyth
tag

Szia! Azt hiszem tudok neked segíteni. Kb. 20 éve vettem Gábortól a CD-ket, úgyhogy super minőségre ne számíts, azt hiszem 240X320 felbontású a videó és szerencse hogy évekkel ezelőtt lementettem a CD-ről az avikat, mert a CD-k már nem is használhatók. De a tartalom a lényeg!
Keress meg privátban és adok elérhetőséget a NAS-omhoz, ahonnan letöltheted.

(#18083) CptAdamica válasza Jadro (#18081) üzenetére


CptAdamica
veterán

Na, most nekem is bedobta végre a 40 gigás frissítést. Nagyon kíváncsi vagyok erre a teljesítmény javulásra, eddig 30-40 fps között volt 4k-ban, ha feltornázza 60-ra, akkor már örülni fogok, ott már g-sync is segíteni fog. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#18084) Cypresss válasza Eep 101 (#18073) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Ruczi már nem itthon él, hanem az Egyesült Királyságban, de én tudok segíteni. Megvan minden videója, ha jól emléxszem. Szólj, hogy mi kell. Megbeszéltem vele, és megkapod free. ;)

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#18085) Eep 101


Eep 101
csendes tag

Kedves Cypress, és pyth! Már-már elszomorodtam, hogy nem sikerül ez az oktató anyag, de most ÖRÜLÜNK :-)) !! Szóval konkrétan a "hajtómű indítás, és FMC programozás" anyag kellene. Azt igazán nem tudom, hogy honnan és hogyan szedjem, le, mert ugyebár kezdő vagyok :-))) minden esetre előre is nagyon köszönöm a segítséget! Kérek szépen magyarázatot, hogy mit, hogyan hol, és mikor csináljak

(#18086) cintula187


cintula187
addikt

Nem akarom elkiabálni de a performancia SU5 -el ég és föld akorábbihoz képest. Nem mértem FPS-de mivel London nem akad nem is érdekelnek a számok :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18087) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Nem-VR-ban csak érzésre tudom mondani, hogy bőven jobban fut.
VR-ban az ilyen átlag 38ms frametime helyett rendre ilyen 24ms körül szokott mozogni, ami bőven nem jó, de számomra már kezd élvezhető lenni, és elég szép nagy ugrás.
Ryzen 5 2600X, 32GB ram, RX Vega 64

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18088) Jadro


Jadro
veterán

Segítsetek pls, mert valamit nem értek. A valós aktuális LHBP METAR adatok és a játékban lévők hogy térhetnek el ennyire egymástól? [kép]

Konkrétan teljesen más pályairányt jelent a Simbrief tervezés mint a játékban adott adatok alapján történő tervezés. A 360 és a 148 fok majdnem teljesen ellentétes. Ennyire nem kezeli jól ezt a játék, vagy én nézek félre valamit nagyon? Kell ide még valamilyen beállítás?

Azt most engedjük is el, hogy a sky condition clear, közben a játékban dörög az ég rendesen és a clear állapottól elég mesze van így ránézésre. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18089) Jadro válasza Jadro (#18088) üzenetére


Jadro
veterán

Lehet megvan a válasz, új bugnak néz ki: [link]

De elvileg van megoldás is, kipróbálom ha már leszálltam. :)

"Remember, to avoid the “Live Weather not loading at all” bug, always load your flight with Clear Skies weather preset, and after the flight has loaded and you’re sitting in the cockpit, activate the Live Weather from the upper custom toolbar. "

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18090) Jadro


Jadro
veterán

Biztos én vagyok a béna, de lenne egy kérdésem. Budapestről szeretnék felszállni a 31L pályán. Azt látom a flightradaron, hogy a való életben általában így megy ez megfelelő szél esetén. 31L felszállás, 31R le. Ez abból a szempontból is logikus, hogy így kell a legkevesebbet taxizni felszálláshoz illetve leszállás után. A játékbeli ATC-t viszont sehogy sem tudom rávenni, hogy a 31L pályára irányítson, minden esetben a 31R-re visz. Pedig az ATIS szerint mindkét pálya fel és leszálásra is használatban van. Van megoldás azon kívül hogy megyek a 31R-re vagy kikapcsolom az ATC-t?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18091) energomatt válasza Jadro (#18090) üzenetére


energomatt
senior tag

Igen, az útvonaltervben megadhatod a felszállópályát is. De szerintem attól lesz a legkevésbé életszerű a repülésed, ha mindent meghatározol előre.

[ Szerkesztve ]

(#18092) Jadro válasza energomatt (#18091) üzenetére


Jadro
veterán

Persze én megadom és tudok is aszerint repülni, de az ATC mintha nem ismerné a másik pályát, konzekvensen a jobbra visz minden esetben. Eközben a flightradaron látom, hogy a bal van inkább használatban felszállásra 31 irányban.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18093) energomatt válasza Jadro (#18092) üzenetére


energomatt
senior tag

Az ATC tökéletlensége persze látszik, de még mindig jobb ezt használni, mint nem használni. Én szinte minden alkalommal más útvonalakat repülök, bárhonnan bárhová és nagyon nem érdekel, hogy éppen mi történik ezzel párhuzamosan a való életben, erre kár is lenne időt pazarolni. Az egész szimulátor amúgy is csak egy illúzió és érdemesebb ezt így is kezelni.

(#18094) Jadro válasza energomatt (#18093) üzenetére


Jadro
veterán

Jó meglátás, köszönöm! :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18095) BB9000


BB9000
senior tag

A Microsoft Flight Sim indításakor az első percben jön az üzenet:
"GAME UPDATE AVAILABLE
A new mandatory update is available. Please update Microsoft Flight Simulator in the Microsoft Store before launching"
De amikor megpróbálom a store ban frissíteni, ott nincs erre lehetőség.
Mi lehet a probléma? Találkozott ezzel már valaki?

(#18096) -Nándesz- válasza BB9000 (#18095) üzenetére

Én, rendszeresen, minden update után, egyszerűen visszadob a store kezdő oldalára.
Fix megoldásra még nem jutottam vele, nagyjából az szokott bejönni, ha a xbox app-ot bezárom, vagy kijelentkezek, esetleg restartolom a gépet. Egy ilyen restart után próbáld meg konkrétan az appból indítani az FS-t. Egyszer majd beadja.

Ha van valakinek ennél szofisztikáltabb megoldása, ne tartsa magában.

(#18097) Csorbi válasza BB9000 (#18095) üzenetére


Csorbi
addikt

Megnyitod a Store-t, jobb felső sarok három pötty, saját tartalmak, ott megnyitod (nem indítás!!!) a FS-t, és elvileg ott le fog frissülni. Legalábbis nálam eddig mindig lefrissült ott a megnyitás után néhány másodperccel.

(#18098) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali, új vagyok a MFS 2020 játékkal. Kérlek segítsetek már abban mi módon lehet a full szimulátor módban menni? A word map menüben szoktam indítani a repülést. Viszont azonnal a kifutóról indulok és a gép és kész van már felszállásra. Flight assistant menüben minden hardon van. Nem tudok jól külföldiül, hogy kibogárásszam, hogy mi micsoda így a YT videókat se nagyon értem amik esetleg erről szólnak.
Training nincs teljesen kész ha esetleg ettől függne.

(#18099) Csorbi válasza Kaci84 (#18098) üzenetére


Csorbi
addikt

A kiindulásnál valamelyik parkolóhelyet válaszd.

(#18100) BB9000 válasza Csorbi (#18097) üzenetére


BB9000
senior tag

Köszi a tippet. Ezt is próbáltam már, de a három pötty mögött sincs frissítés. Gép újraindítás se segített, ki be lépés se.
Korábban soha nem volt ilyen gondom. Az FS2020 megjelenése óta folyamatosan játszom vele.
Gondoltam, várok egy napot, hátha megjavul, de sajnos hiába, mert ma se jó. Próbáltam hívni az MS supportot is, de nehezebb őket elérni mint Erzsébet Királynét. :)
- - -
Lehet, hogy köze van a problémához annak, hogy a Store-ban a Frissítések letöltésénél van négy frissítés, amit nem tud letölteni. Csak pörög, hogy tölti, de sose készül el vele. A négy közül az egyik a Microsoft Store. Van még a 3D Viewer, a Paint 3D és a Posta és Naptár.
Ezzel mit lehet csinálni? (Win 10 Pro 21H1 verziójú az op rendszerem. A windows update szerint naprakész.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.