Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Sziasztok
gamepassban szeretném tölteni az anniversary verziót, kb 2gb-ot letölt az xbox appban aztán írja hogy "játék". Amikor indítom, ugye töltené a frissítést, valami 122gb de ez valami eszméletlen lassú. 7-8 Mbit. Próbáltam mindent ami az összefoglalóban van link, elő fizettem nordvpn-re is, de a helyzet változatlan. Sőt, vpn-el még lassabb 1-2Mbit/s

Mit lehetne tenni még hogy le tudjam tölteni?

(#18702) energomatt válasza cintula187 (#18700) üzenetére


energomatt
senior tag

Miféle update? Csak azt tudom elképzelni, hogy belenyúlt egyes beállításokba.

(#18703) cintula187 válasza energomatt (#18702) üzenetére


cintula187
addikt

Hali. Felrakott nekem ma valamit és nem vagyok beta tag. (héten nem igazán játszottam )
Fura hogy az xbox szerint júniusi a verzió:

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18704) energomatt válasza cintula187 (#18703) üzenetére


energomatt
senior tag

Market place frissítés az volt, az aligha okozna ilyet. Ez valószínűleg csak véletlen egybeesés.

(#18705) sheep válasza RoMix85 (#18701) üzenetére


sheep
addikt

Szia, Milyen neted van?
Én is épp ezekben az órákban rakom újra a Gamepass verziót, nálam ~180Mbit-tel tölt.
Diginet 1000.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18706) cintula187 válasza energomatt (#18704) üzenetére


cintula187
addikt

A release notesban főleg kis gépekre vonatkozó / +garmin frissítést írt.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18707) FLx válasza RoMix85 (#18701) üzenetére


FLx
addikt

VPN nyilvan mindig lassabb lesz, egyebkent meg ez ilyen. Meg kell varni. En altalaban 2 napot szanok egy FS ujratelepitesre, mert siman letolt 3-400 gigat.

(#18708) RoMix85 válasza sheep (#18705) üzenetére


RoMix85
aktív tag

500-as digi, de most szedi 200+-al, az istenért sem akart menni, gondoltam felrakom a Windows 10-et és most megy. Azelőtt Win 11-el próbáltam.

(#18709) energomatt válasza RoMix85 (#18708) üzenetére


energomatt
senior tag

Arról meg már nem is beszélve, hogy Windows 7-el mire lenne képes!

(#18710) Csorbi válasza RoMix85 (#18708) üzenetére


Csorbi
addikt

Semmi köze az OS-hez, sok idő kell neki, a sok kis fájlnál leesik a sávszélesség, a nagyobb fájloknál felgyorsul. Ezzel nincs mit tenni, sajnos nem úgy dolgozik, hogy letölti egyben, majd telepíti, hanem fájlonként leszed-telepít, leszed-telepít, feltételezem a nagy helyigény miatt nem gyorsítótárazik (bár egy 20-30 GB-ot simán betárazhatna...).

(#18711) Csorbi válasza energomatt (#18709) üzenetére


Csorbi
addikt

Vagy Millenniumon!

Ne csináld már! :(

(#18712) energomatt válasza Csorbi (#18711) üzenetére


energomatt
senior tag

A Windows Ironia nem volt meg neked?

(#18713) RoMix85 válasza Csorbi (#18710) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Én nem ezt tapasztaltam. Win 11-nél mikor próbáltam, 8Mbit-nél nem ment többel, kb 3 órán keresztül néztem. Már a 10-nél más volt, ingadozott ez tény, de konkrétan pár perc után volt hogy 200Mbit felett töltött. Volt 50, de volt hogy 2 Mbits de legalább ment.

Írta valaki itt hogy olyan 300Gb a frissítés de nem értem hogy számol a játék, amikor indítottam először, írta hogy 122Gb, aztán hagytam hogy töltse, megállítottam, kiléptem, hogy lássam folytatja e. De nem folytatta ahol hagytam, előről kezdte, viszont már nem 122Gb volt csak 89,6. Amint leszedte már tudtam is játszani. De akkor mi az a 122Gb vagy mi az a 300Gb amit a kolléga említett?!

(#18714) FLx válasza RoMix85 (#18713) üzenetére


FLx
addikt

Nem kezdi elorol soha, csak ugy latszik. Az a 120 giga meg csak az alap csomag ami kell a jatekhoz, ha letoltod a world update-eket is, az meg sokkal tobb lesz. Altalaban ajanlott egy dedikalt legalabb 1 teras SSD-t hagyni a jateknak, mert nagyon hamar meghizik.

(#18715) lo_jo válasza FLx (#18714) üzenetére


lo_jo
senior tag

Pontosan, a ~120GB az alap, erre jön még a marketplace content, ami nálam Renoval, Top Gunnal, Ancsával és pár egyébb dologgal 330GB-ra egészíti ki, a Community pedig egy alapos takrítás után 400 környéke.

(#18716) RoMix85 válasza FLx (#18714) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Így már értem, köszönöm szépen a felvilágosítást :R

(#18717) energomatt


energomatt
senior tag

Gyanítom, hogy ez ennél sokkal bonyolultabb lehet, de hátha mégis: egy repülőgép összes repülési tulajdonságát meg lehetne változtatni egy másikéra, ami jobban tetszik olyan módon, hogy bizonyos configurációs fájlokat egyszerűen csak kicserélünk?

(#18718) sheep válasza lo_jo (#18715) üzenetére


sheep
addikt

Akartam mondani hogy akkor neked jó sok cuccod lehet ha az alap 120 gb felmegy 300-ra, de most nézem az én FS mappám is 350 gb :D
És tegnap raktam újra úgyhogy ez még csak a kezdet...

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18719) FLx válasza sheep (#18718) üzenetére


FLx
addikt

Nekem a friss telepites 450 giga, ebbol 50 giga a 3rd party cucc. Az is csak a Fenix es a PMDG. Mondjuk ez a premium deluxe es fent van az osszes world es city update es a top gun.

[ Szerkesztve ]

(#18720) energomatt


energomatt
senior tag

Nem tudom mit tapasztaltatok az SU 13 óta? Én kizárólag pozitív dolgokat. A grafikai beállításaimon javítani tudtam majdnem egy egész szintet, eddig probléma nélkül. A kiegészítők nélküli betöltési idő nagyon gyors lett, az én rendszeremen 1 perc + fél perc az indulásig. Ebből nem sokat profitálok, mivel önmagában az FSLTL csökkentett felbontású repülőgépeinek betöltésével, már 3 perc felett vagyok.

(#18721) sheep válasza energomatt (#18720) üzenetére


sheep
addikt

Sokan mondják ugyanezt amit te, de nálam először rosszabb lett az overall performance vr alatt. Kezdődött azzal hogy fel sem tudtam rakni az updatet csak némi hekkeléssel.
Viszont mióta töröltem az nvidia shader fájlokat pöpec minden, sokkal jobban fut.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18722) FLx válasza energomatt (#18720) üzenetére


FLx
addikt

Nekem a PMDG katasztrofa lett. Rosszabb a performanciaja az SU13 utan mint a Fenix. Pedig korabban 10-15 FPS elonye volt. De egyebkent nagyjabol semmit nem valtozott a performancia, 4k-ban jatszom, minden ultra-n.

[ Szerkesztve ]

(#18723) cintula187


cintula187
addikt

Furcsa mód én akkor kezdtem el pozitívan csalódni amikor lecseréltem a VGA -mat 1660 superről 6700xt re. :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18724) energomatt válasza FLx (#18722) üzenetére


energomatt
senior tag

Mindezt azon a configon, ami az adatlapodon szerepel?

(#18725) cintula187 válasza energomatt (#18724) üzenetére


cintula187
addikt

igen. Végre bemerészkedtem EGLL, KJFK-ra FSLTL trafficcal.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18726) FLx válasza energomatt (#18724) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem nincs kint a konfigom, de egyébként 7800x3D es RTX4080.

(#18727) cintula187 válasza energomatt (#18724) üzenetére


cintula187
addikt

bocsi most látom nemide :D

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18728) energomatt válasza FLx (#18726) üzenetére


energomatt
senior tag

Szerinted én nem láttam? Sok hozzászólást csak ennek a függvényében lehet jól értelmezni, pont ezért töltjük ki.
A csúcs konfigokon egyáltalán nem csoda, hogy nem lehet felfedezni különbséget.

(#18729) FLx válasza energomatt (#18728) üzenetére


FLx
addikt

Azert lehetne meg javulas, mert felvaltva CPU limites es GPU limites a jatek folyton. A 30-40FPS messze nem normalis ezen a hardveren.

(#18730) energomatt válasza FLx (#18729) üzenetére


energomatt
senior tag

Ha visszaemlékszem az FS korábbi időkre egészen a kezdetekig óriási a javulás, persze elsősorban a hardverek fejlődése teszi ezt lehetővé. Az ár/érték arány jelenleg semmiképpen sem kedvez a 4-es sorozatú kártyáknak. Talán a 4070 már közelít ehhez a határhoz.

(#18731) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok! :) VR-ral (MSFS2020) kapcsolatos kérdésem van, pontosabban abban az egér kezelésével:
Nektek mennyire problémás, frusztrációs az, hogy az egérkurzor VR-ban a virtuális cockpit-ban máshogy mozog, más koordináta-rendszerben, mint 2D-ben? Emiatt nehéz egérrel kezelni különböző gombokat, tekerőket, "nehezebb elérni", félremozog, nem ott van a kurzor valójában, ahol kéne. (Azt hiszem hogy a fejünkhöz van viszonyítva, ami nem jó.)
Kontrétan a FBW Airbus 320Neo-t próbálnám vezetni VR-ban, de a fenti okok miatt nagyon nehéz is lehet a gombokra kattintani (különösen a MCDU-t és a gázkar környékét), végig lapozni a checklist-eken és ezen a különböző kameraállások sem segítenek, inkább csak rontanak. :U
Igen, a kék fókuszálás a gombokon, tekerőkön sokat segítene és segít is, más repcsiken, de FBW A320neo-ból egy frissítés alkalmával, pont eltávolították ezt a funkciót.... Miért, ahelyett a opcionálisan kikapcsolhatóvá tehették volna a tableten, akit zavart???
[MODEL] Remove blue highlights in lock mode - @tracernz (Mike)
Akik VR-ban repülnek, komplexebb gépekkel, hogy hidalják át a problémát? Nálam hiányzik valami? :F

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18732) sheep válasza wollnerd (#18731) üzenetére


sheep
addikt

Szia,
bár én ritkán repülök nagygéppel (akkor is inkább a 737-tel), de eddig nem okozott soha problémát az egér/gombok kezelése vr-ban.
Régi Vive-od van? Mert az azért felbontásban sem vmi erős, lehet ez is gond.
Tabletet is és a legkisebb kapcsolót/megszakítót is kb elsőre eltalálom (Reverb). Mondjuk ez sztem a fejlesztőktől is függ, nem mindegy hogyan implementálják a vr-t, van ahol a visszajelzések alapján javítanak. Nézd át a fórumot hátha vkinek van hasonló problémája, esetleg írj a supportnak hogy rakják vissza az említett kék kiemelést.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18733) wollnerd válasza sheep (#18732) üzenetére


wollnerd
aktív tag

"Régi Vive-od van?"
Dehogy, HP Reverb G2. :) Viszont, nem az alap felbontásával, hanem kicsit lejjebb a OpenXR-ben beállítva, 70% Custom render ÉS még a MSFS-en belül TAA-n van, 80%-kal... Lehet nem kéne...? Nálad hogy van?

Most tűnt fel, hogy az aláírásomat nem frissítettem teljesen. :D Kész :D

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18734) sheep válasza wollnerd (#18733) üzenetére


sheep
addikt

Nekem is hasonlóan volt régebben beállítva a Reverb de nem tapasztaltam akkor sem nehézséget, mondjuk én ezt a kék kiemelést sem használtam soha. Nem hinném hogy ez a gond. A FBW-t nem raktam fel de az alap 320-ast megnéztem (és néhány más gépet is), mindegyiket tökéletesen tudom kapcsolgatni vr-ban.
Nem tudom mi lehet nálad a gond. esetleg próbáld meg a WMR/beállítások/környezet-ben a környezeti adatok törlését, hátha segít. Én néha törlöm az adatokat amikor a headset már sokat ugrál összevissza, és utána jobb lesz a mozgás.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18735) wollnerd válasza sheep (#18734) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Nos nem ugrál a headset összevissza, stabilan tartja a pozícióját.
De viszont a már helyes kifejezésekkel sikerült utánanézni és meglelni talán az okot, amit ezen két topicban írnak:
https://forums.flightsimulator.com/t/mouse-in-vr-does-not-align-with-instrument-knobs/373650
https://forums.flightsimulator.com/t/cursor-focal-point-misaligned-in-instrument-views/509571

A lényeg, hogy a kurzor pozicionálás a bal szemoldalon van. Hmm.. Érdekeseket írnak hogy csukjuk be ilyenkor az egyik szemünket.. Már akinél, ahol a probléma fennállhat.
Ugyanis, szemüveges vagyok. (egy kicsi szemüveggel használom a VR szemcsit.) és kancsal is a szemem egy picit, a bal szemen elég gyenge, így a "fókusz látásom" a jobb szememmel történik, ergó a headsetben a jobb lencsét látom többségben, a bal lencsét gyakorlatilag nem látom, hacsak nem nézek a szemgolyóimmal balra.
Jó lenne egy beállítási lehetőség, hogy jobb oldalt legyen a kurzor a bal szemoldal helyett, vagy nemtom... Fogalmam sincs, hogy más játékokban hogy oldják meg az ilyesmit. :D
A szembecsukás tippet megnézem, hátha. :D

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18736) wollnerd válasza wollnerd (#18735) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Jéé, nem is tudtam hogy a default egérkonfigurációval van jobb egérgombbal zoom és a legjobb hogy, mivel alapkamera pozícióból (abban nincs kurzor misalign, ahogy 2. link mutatja) zoom-olással sincs misalign, mégis jobban láthatom pl. MCDU apró részleteit, s tudom kezelni :D
Van egy kérdésem:
Miközben TO checklist-eztem A320-ban, La Guardia 31 kifutópályája előtt, míg egyszer csak felugrott "You crashed into water" ablak. Szép és hajkitépős bug, mondhatom. :D Közelébe se voltam a víznek...
Íme a kérdés:
Menjek szemben az etikával és mégis kapcsoljam ki a crash damage-t a szimben, amit már kezdettől fogva bekapcsolva tartottam? Van ajánlások e témában, vagy ez tényleg csak preferencia kérdése? :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18737) sheep válasza wollnerd (#18736) üzenetére


sheep
addikt

Nem ismerted a zoomot? Pedig anélkül elég nehéz ügyködni, főleg vr-ban. Amúgy szerintem is valszeg a szemed miatt van a gondod, amit írtál.
A damage-el kapcsolatban sztem hiába kapcsolod ki, ha víznek érzékeli akkor mindegy nem? Akkor vége a repülésnek. Nincs vmi mod felrakva, reptér vagy vmi ami miatt lehet az a bug?
Én kikapcsoltam az aircraft stress damage-t mert anélkül egy ablaknyílást sem lehet elhúzni egy kisgépen, egyből végzetesen károsodik a gép és refly, ami hülyeség.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18738) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Sziasztok (sheep, wollnerd)!

Látom adatlapjaitok alapján mindkettőtöknek 3080 + Reverb G2 van. Hogyan fut vele a játék és milyen felbontási skálázás / milyen beállításokkal? Mennyire olvashatóak a steam gauge / glass panel műszerek?

Gondolkoztam, hogy kéne újítani headsetet. Most Vive (1.0) van, bár nagyon fun, de max VFR-ra jó, arra is neccesen. A műszerek borderline olvashatatlanok, szóval kb. csak annyit látok, hogy az ASI mutatója kb. piros/sárga/fehér/zöldre mutat-e, azt már nem, hogy milyen számra, stb. :B Emellett őszintén a teljesítmény sem annyira rózsás, szóval nem tudom mire kellene számítanom amikor majdnem 4x annyi pixel jelenne meg a G2-n vagy valami hasonlón.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18739) sheep válasza nonsen5e (#18738) üzenetére


sheep
addikt

Szia,
én is elfelejtettem frissíteni, már lecseréltem egy 4090-re, de elég sokáig használtam a 3080-ast. És persze a procitól is sok függ, főleg FS-ben.
Én azt ajánlanám hogy ha csak szimre használod akkor egy Reverb G2-t keress használtan, annál jobbat nem találsz. Sokan mondják hogy kicsi a sweet spot ami igaz, de ez pl. engem sosem zavart mert úgy fel tudom húzni a grafikát hogy nem probléma.
A standalone wifis hmd-ket azért nem ajánlanám szimre mert azokhoz tényleg kell a 4090 hogy kihozd belőlük a maximumot, anélkül szenvedés lesz, de egy használt Quest 2-t esetleg meg lehet próbálni és legfeljebb eladod ha nem jön be.
A 3080 elég erős kártya, kompromisszumokkal jó képminőséget be lehet lőni vele ha használod az openxr toolkitet is (ffv, felskálázás), szerencsére jól be lehet skálázni a grafikát.
3080-nal kb. minden műszert normálisan láttam a fülkében, a digitális/analóg cuccokat is, a perifériákon nem de kicsit oldalra fordítod a fejed és okés az is.
Leszálláskor tisztán látszik a papi, a 737 pfd-n le tudtam olvasni a segesség/magasság adatokat, stb. A kisebb gépeken látod a sebesség mutatót és az értékeket, mondjuk a barometrikus nyomást nem , ahhoz közel kell hajolni.
Azt azért hozzátenném hogy a legjobb döntésem volt a 3080-ast lecserélni egy 4090-re. Tudom hogy baromi drága és nem sokan engedhetik meg, de majdnem maxra tudtam rakni a grafikát, nincs felskálázás, baromi élesen kirajzolódik minden, mintha egy másik játék lenne. Teljesen lesokkolt mennyire erős kártya és mennyire jó vr-ban (most már csak egy új headset kellene ami jobb lencséket használ, de egyelőre nem találok olyat amire jó szívvel lecserélném a Reverbet).

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18740) wollnerd válasza nonsen5e (#18738) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Szia!
Ahogy a sheep írja, elég jó kártya, de valóban kellett nálam is kompromisszumokat kötnöm. (ami biztosan a már 3 éves, s már nem atomstabil Windows 10-em miatt is van, kéne már reinstall) Ahogy már írtam: 70%-os custom render, a szimben TAA 80%-os render-rel (már 70%-os, mert nálam van egy-két képrecegés, amikor mozgatom a fejem, nem tudom mitől, mert stabil 35-45 fps-el is van.) És PLUSSZ a OpenXR Toolkit, amivel VR-ra tudok varázsolni DLSS-t, pontosabban NIS-t és a Fixed foveated rendering-et. Ez a kettő megnöveli a teljesítményt, jelentős képromlás nélkül.
És nálam nagyon is szépen fut a MSFS, viszonylag magas (azért nem ultra!) grafikai beállításokkal. Airbus-ban is sokmindent jól látok. :) De az általam nem rég megismert zoom is sokat segít. Eszméletlen jó vezetni repcsibuszt is VR-ban. :DDD

sheep:

Nem tudom, ismered-e a VR Flight Sim Guy-t és csatornáját? Ő elég sok VR headset tesztet, összehasonlításokat csinál a MSFS és társaihoz. Gyakran a Reverb-bel is összehasonlítja az új headset-eket.
Talán segíthet eldönteni. :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18741) sheep válasza wollnerd (#18740) üzenetére


sheep
addikt

Ismerem a srácot, részt szoktam venni a közös repüléseken is :)
Pont amiatt nem tudom eldönteni mert ő is azt mondta hogy ha van egy erős géped és meg vagy elégedve a Reverbbel akkor igazából nem biztos hogy megéri váltani, mert egyik úgy hmd sem ad annyival jobb képet, viszont a Reverb többszörösébe kerülnek. Na de majd meglátjuk...
Amúgy vmi nekem nem tiszta azzal kapcs amit írtál:
"OpenXR Toolkit, amivel VR-ra tudok varázsolni DLSS-t"
Én úgy tudom hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz. A játékon belül kell beállítanod a vr fülön hogy milyen élsimítást használjon, ott állítod be hogy TAA vagy DLSS legyen. Az openxr toolkitben már csak a skálázást állítod be hozzá (ha akarsz), de attól még az élsimítás marad az amit megadtál. A NIS és az FSR az felskáláz, a CAS pedig csak élesít.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18742) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Köszönöm a tanácsokat, véleményeket!

Ha a kijelzők olvashatóak és közben (bármilyen beállítások mellett) tűrhetően fut, akkor az nekem már elég lesz mostanra. A Reverb-et meg már itteni aprón láttam 120k or so körül, annyit simán megér.

Én abszolút a kábeles cuccok híve vagyok, azzal semmi problémám nincs. Főleg ha az alternatíva az, hogy zuckot engedem be 15 kamerával a házamba. :P

Amit nem tudok, hogy mennyire működik a tracking ha mást játszok, pl. beat saber ahol a hátam mögött hadonászok a kontrollerekkel. Ugye inside-outos, szóval itt gondolom nem kapok 100%-os lefedettséget mint a Vive lighthouse dobozkáival.

I guess megengedhetném magamnak a 4090-et meg minden, de most inkább spórolósabb üzemmódon vagyok, mert a következő 2-3 évben össze szeretnék guberálni egy CPL ME/IR kombót :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18743) sheep válasza nonsen5e (#18742) üzenetére


sheep
addikt

A hadonászós cuccokhoz sajnos nem igazán jó a Reverb, ahogy írod a kontrollereket nem tudja követni.
Hajrá CPL :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18744) nonsen5e válasza sheep (#18743) üzenetére


nonsen5e
addikt

Indexnek meg sajnos a felbontása marad el eléggé a Reverb-től, pedig máskülönben az tök jó lenne, és asszem még a régi lighthouse rendszerrel is menne.

Nyah, utána kell még ezt a témát járni azért jobban.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18745) wollnerd válasza nonsen5e (#18742) üzenetére


wollnerd
aktív tag

"Amit nem tudok, hogy mennyire működik a tracking ha mást játszok, pl. beat saber ahol a hátam mögött hadonászok a kontrollerekkel. Ugye inside-outos, szóval itt gondolom nem kapok 100%-os lefedettséget mint a Vive lighthouse dobozkáival."

Ez igaz, a fényalapú követés nem pontos (a gyors játékokhoz biztosan). viszont, amit egyrészt nem írtam be az aláírásomban, másrészt, csak nemrég, miután a HP reverb jobb kontrollerének a ravasz gombja tönkrement így egy érdekes útmutatás segítségével a régi Vive kontrollereit használom bázisállomásokkal. :D A lényeg hogy a régi Vive-m is van bedugva a PC-mbe (Csak USB szinten a Vive Linken keresztül) és az áram alatt van, + bázisállomások és egy szoftver amivel átkalibráltam a Vive kontrollerek koordináta rendszerét a Reverb-éhez. Ilyen módon kivilágított szobában (a headset-nek) és bázisállomások lézernyalábjai segítségével intenzíven tudok, pl. Pistol Whimper-t is tolni. :D A módszer csak SteamVR (környezet) alatt működik.

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18746) nonsen5e válasza wollnerd (#18745) üzenetére


nonsen5e
addikt

Óóóó, az ilyesmi gányolással nagyon elememben vagyok. :C :R

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18747) Csorbi


Csorbi
addikt

Ilyennel találkozott-e már valaki (szép nagy "lépcső" keresztben)?

A MSFS up-to-date, csak az LHSim LHBP up-to-date van fent, illetve a HungaryVFR hotfix for World Update 14.

(#18748) sheep válasza Csorbi (#18747) üzenetére


sheep
addikt

Az szép. Remélem a terepgumik fent vannak.
A HUN VFR nálam is okozott anomáliát LHBP-n, nálam a gurulóútról felmenni a 13L -re olyan mintha egy dombra mennék fel, a többi gép pedig a fölt felett pár méterrel mozog. . Letöröltem, most csak az alap van fent.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18749) Csorbi válasza Csorbi (#18747) üzenetére


Csorbi
addikt

Új értelmet nyert a pályaküszöb. :D

(#18750) cintula187 válasza Csorbi (#18747) üzenetére


cintula187
addikt

13L B5 nél sajnos nálam is ilyen. visszagurul a neo :DDD

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.