Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Csorbi válasza BB9000 (#18100) üzenetére


Csorbi
addikt

Azok majd megjavulnak idővel, az FS frissítési anomáliája pedig a fórumokon tömegesével megjelent panaszkodások miatt globálisnak látszik - majd javítják.

(#18102) BB9000 válasza Csorbi (#18101) üzenetére


BB9000
senior tag

A Store lefrissült, de nem javult az FS. Továbbra se indul el. Nekikezdtem a teljes újrainstallálásnak. Abban bízom, hogy az meg fogja oldani. 2-3 óra alatt lejön a 128 GB. Utána a többit majd szép sorban. Most indítottam el.
(Update: 5 perc alatt 2,5 GB jött le)

[ Szerkesztve ]

(#18103) Kaci84 válasza Csorbi (#18099) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszi, így már egy fokkal jobb. Viszont néztem YT-on is magyar videót is és ott egy csomó olyan gombon is állít dolgokat amik nálam inaktívak. Ugyanazon gépen A320.
Továbbá ami idegesítő, hogy sokszor bekapcsolja magától az auto gázt, persze kiélezett helyzetben, nem tudom a valóságban is így van-e.
Továbbá a magaásság, sebesség, irány gombokal se tudom eléri amit szeretnék. Néha az alapján megy néha nem. Pedig próbáltam már robotpilot ki be meg talán az összes gombvariációt is, de nem. Nyílván valami be/ki van kapcsolva vagy állítva, de rá nem jövök mi lehet.

(#18104) lmno


lmno
őstag

FS-ben néha hiába kommunikálok az ATC-vel, pl. felszállásnál, nem reagálnak semmit.
Ez valami bug, vagy mit csinálok rosszul? Xboxos verzió ha ez számít.

(#18105) energomatt válasza lmno (#18104) üzenetére


energomatt
senior tag

Ezt jól gondolod. Ahhoz, hogy mit csinálsz esetleg rosszul, ahhoz nem is kell tudnunk, hogy tulajdonképpen mit csinálsz.

(#18106) wollnerd válasza lmno (#18104) üzenetére


wollnerd
aktív tag

A kis(ebb) repülőtereknél szokott lenni hogy nincs reakció a szimulátorban, mivel ott csak Traffic van a Tower/Ground helyett.
Engem érdekelne hogy IRL hogy van a kis repülőtereknél az irányítás? :) Ha van ott vki aki irányít, akkor van reakció, ha nincs, akkor nincs?
IFR esetén tudom h segít a megközelítésig a légiforgalomirányító, de amikor azt mondaná hogy "contact ... Traffic on ...." akkor ott (a szim szerint alapból) megáll a történet.

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18107) energomatt válasza wollnerd (#18106) üzenetére


energomatt
senior tag

Én nem használok kis reptereket, ezért a szimulátor részéhez nem tudok hozzászólni. A valóságban azonban nem kell, hogy irányítás legyen a kis reptereken, vannak általános szabályok, azok szerint járnak el a pilóták.

(#18108) lmno válasza wollnerd (#18106) üzenetére


lmno
őstag

Lehetséges, de nekem inkább bugnak tűnik, mert csilaggal jelölt reptérnél is csinálta ezt.
A másik meg hogy felszállásnál van hogy nem tudok push backet kérni, meg se jelenik a menüben, pedig ott állnak előttem a csávók.

(#18109) Rakamaz válasza lmno (#18108) üzenetére


Rakamaz
tag

Kisebb repterek is be vannak csillagozva.
Kis reptereknél csak szimplán bejelented a fel- és a leszállást a megadott frekvencián, nincs légi forgalmi irányító. Így az közelben lévő éppen fel-, vagy leszálló gépek is tudnak a műveletedről.
Kis segítség lehet kezdetben mondjuk ez: http://vacchun.hu/elso-lepesek/

bushback: "shift+P" Ja, hogy xbox? Próbáld meg valamelyik gombkombinációra rátenni a pushback-et.

[ Szerkesztve ]

(#18110) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Srácok, a G1000-es repcsiken hogy lehet átállítani az órát a képernyő jobb alsó sarkában?
Mert nálam UTC-ben van és nem LCL-ben (local time) van. Így nem pontos az óra, Mo.-n 2-3 óra késésben van...
Próbáltam utánanézni, mind szimulátoros megközelítésből, mind IRL megközelítéssel... Semmit nem találtam... Csak annyit hogy talán az AUX gombon keresztül lehetne az órát módosítani, viszont szimben elakadtam, semmi nem történt AUX-ra kattintva. :F
Illetve azt se értettem hogy szinte az összes MSFS2020 tutorialos videóban LCL-re van állítva az idő... Nálam miért van akkor UTC-ben???

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18111) Cypresss válasza energomatt (#18107) üzenetére


Cypresss
senior tag

Kisgépes világban tájékoztató szolgálat van, ez annyiban más a normál irányításhoz képest, hogy nincsenek kötelezően betartandó utasítások, csak ajánlások.

Az AUX-nak semmi köze az időhöz. Milyen helyi időt szeretnél beállítani, annak a reptérnek a LCL idejét, ahonnan a géppel indulsz, vagy azt szeretnéd, hogy folyamatosan a magyar időt mutassa? Utóbbinak nem igazán látom értelmét, de lehet hogy neked ez kell.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#18112) Korcsii


Korcsii
őstag

Srácok, elővettem megint az MSFS-t, pár napos frissítgetés után próbáltam repülni, de sajnos nem jutottam sokáig.

Itt most mit kellene csinálni? Gondolom a beállításoknál kellene valamelyik értéket a bal egérgombhoz társítani, de melyiknél? Találtam 3 féle interactot, egyikhez próbáltam, azt írta, hogy at Axis X+ már használatban van.

(#18113) cintula187 válasza Korcsii (#18112) üzenetére


cintula187
addikt

Kapcsold ki a fenébe ezt.
General settings > accessibility > cockpit Interaction change to legacy
jelen formában nagyon gáz

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18114) cintula187


cintula187
addikt

FBW 320 és simtoolkit pro / simbrief -ben szeretnék kérni segítséget. Nem akar egyezni pl. a ZFW súlyom az OFP és MCDU között. fuel és payload upload feltöltsé után. mindekettőben LBS a váltóegység.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18115) Korcsii válasza cintula187 (#18113) üzenetére


Korcsii
őstag

Hmm, köszi, hasznos opciók vannak ezen a menü oldalon, úgy látom! :K

[ Szerkesztve ]

(#18116) Cypresss


Cypresss
senior tag

Honeycomb cuccai mai naptól az Aerosoftnál 30 százalékkal drágábban vásárolhatók meg.
Indokok: chip-hiány, gyártási és szállítási költségek emelkedése. :F

[link]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#18117) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali tudnátok segíteni? A játék kiírja frissítés elérhető viszont a storeban nem volt frissítési lehetőség vagy már megtörtént de csak nem engedett játtszani. Leszedtem az egész játékot és letöltöttem újra. El is indult tegnap. Ma akarok játtszani megint ugyanazt írja, hogy új mandatory frissítés elérhető. Tele a hócipőm ezzel a Microsoft szarakodásokkal. Forzánál is volt valami korábban. Nálatok volt ilyen vagy tudjátok mi lehet a megoldás?

(#18118) LWhite válasza Kaci84 (#18117) üzenetére


LWhite
tag

Töltsd le a store-ból az xbox alkalmazást, az fogja látni a frissítést és utána már fel is tudod telepíteni.
Valóban elég idegesítő, hogy frissítés nélkül el sem indul, de ez remélhetőleg megoldja (neked is).

(#18119) BB9000 válasza Kaci84 (#18117) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem is hasonló problémám volt. Csütörtökön többször megpróbáltam a frissítést, de nem ment. Neten rákerestem a problémára, de csak tavalyi posztokat találtam és az MS válasza szerint már tavaly megoldották ezt. Nem sikerülhetett valami jól a tavalyi javítás, mert pont ugyanúgy nem lehetett letölteni, mint ahogy tavaly leírták.
Péntek délután már sikerült a frissítés. Először a store-ban kellett frissíteni, az kb 3 perc volt, utána a játék indítóképernyő közben a megszokott módon letöltött 5 GB-ot, (kb 35 perc) majd magában a játékban kellett frissíteni a World Update-eket. Az újabb 5GB (35 perc) volt.
Ma már minden jó. Próbáld meg újra, a fenti sorrendben.

(#18120) cintula187


cintula187
addikt

Időgíorsítás nem működik nektek furán? 1-2 perc múlva magától visszaáll normál időre. Beraktak evvel kapcsolatban valami beállítást vagy csak bug?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18121) Rakamaz válasza cintula187 (#18120) üzenetére


Rakamaz
tag

FBW A320 experimental verzió?

Dolgoznak rajta:
https://forums.flightsimulator.com/t/a320nx-fbw-experimental-latest-09-19-2021-7de8f12-not-allowing-changing-sim-rate/455304/33

Én visszaálltam a stabil v0.6.3-ra. (A 0.7.x-ben mintha a fogyasztással is problémák lennének.)

[ Szerkesztve ]

(#18122) cintula187 válasza Rakamaz (#18121) üzenetére


cintula187
addikt

Bizony. Köszi az infót.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18124) Korcsii válasza Csorbi (#18123) üzenetére


Korcsii
őstag

Érdekes lehet majd azt ott körülülni... valahogy zavarónak tűnik :F

(#18125) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Másnak is előjött olyan bug a tegnapi update óta hogy TBM930-ben a folyamatosan sípol a figyelmeztető hang, amikor bekapcsoljuk az elektronikát? Hiába nyomom be a 'master alert' gombot, sose hagyja abba, hiába ellenőriztem minden mást is, folyamatosan csipog. :(
Longitude-vel is ez a helyzet...
Az eddigi workaround amit felfedeztem hogy leveszem teljesen a warnings hangcsúszkát, de akkor ugye nem halljuk a figyelmeztető rendszereket... :(

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18126) cintula187 válasza wollnerd (#18125) üzenetére


cintula187
addikt

Ránézek este a tbmre. btw azt megjavitották, hogy ne lehet a throttle-t kiszedni csat trükközve high idle bol?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18127) Csorbi válasza wollnerd (#18125) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen: [link]

(#18128) cintula187 válasza wollnerd (#18125) üzenetére


cintula187
addikt

Nálam nincs sipolás amit ne tudnék kussoltatni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18129) fatal`


fatal`
titán

20% sale van a héten, ha valakit még érdekel.

(#18130) macy


macy
addikt

Nem tudom mi van ezzel a túróval, de napok óta próbálunk együtt repülni haverral és nem megy. 1-2 hónapja működött a multi, de most invitnél csak azt írja invitation pending.

(#18131) Đusty válasza macy (#18130) üzenetére


Đusty
addikt

Már be lehetne ülni egy fülkébe ketten?

(#18132) macy válasza Đusty (#18131) üzenetére


macy
addikt

Nem egy repülővel akarunk repülni.

(#18133) Đusty válasza macy (#18132) üzenetére


Đusty
addikt

Ja, én úgy nem sok értelmét látom engem a co-pilot érdekelne ha már szimulátornak mondja magát ez a valami :)

(#18134) macy válasza Đusty (#18133) üzenetére


macy
addikt

Az havert nagyon nem érdekli, hogy csak ott üljön, nem repül nagy gépekkel.

(#18135) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Azok akik főleg fejhallgatóval vagy bármely másodlagos eszközzel repülnek, pláne pl. communication out beállítással. (3. opció) Azoknak nem idegesítő egy aktív ATC frekvenciánál ott van ez az állandó (recsegő?) statikus zaj, pláne akik felhangosítva hallgatják az ATC-t is? Ez normális? Való életben is ez van? Engem idegesít, mert kiakartam próbálni ezt a 3. opciót, igencsak felerősítve hisz hallássérült vagyok..
Hangszóróból defaultban nem annyira feltűnő.

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18136) Jorus válasza wollnerd (#18135) üzenetére


Jorus
nagyúr

A való életben elég nagy az alapzaj a cockpitben, így nem tűnik fel :), egyébként csak forgalmazáskor van bármilyen háttérzaj, amikor hozzád vagy a többi körzeten belüli géphez beszélnek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18137) wollnerd válasza Jorus (#18136) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Végül is igen, az állandó statikus zaj csak akkor nagyon hallatszik aktív freq mellett, ha még nincs beindítva a motor pl. C172-ben, de azért üresben járó motornál is jobban feltűnik nekem, de állandóan van a szimulátorban, akkor is amikor csend van a ATC részéről. Bug? Tovább játszadoztam a hangcsúszkákkal a hangbeállításokkal, pl. környezeti hangerőt is levettem, így még jobb számomra. :)
"hozzád vagy a többi körzeten belüli géphez beszélnek"
Akkor az nem bug hogy a szimben az összes repcsinek atc kommunikációját is hallom adott freq-án? A való életben is meg kell (kénytelenek) hallgatniuk a közelükben lévő repcsikhez kötődő kommunikációt a pilótáknak és így mindig figyelniük kell a callsing-re?

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#18138) Jorus válasza wollnerd (#18137) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, a valóságban is hallod az adott frekin az összes gép és az ATC forgalmazását, és a callsignra kell figyelni, hogy mikor szólnak hozzád. Volt, hogy jöttünk LHPB-re valahonnan, és a TMA-n belül a forgalmazásból hallottuk, hogy a BRU járat bő óra késéssel jön meg épp előttünk, és akkor jött a duma, hogy na, a Gyuri (a BRU járat kapitánya) felesége megint pipa lesz, mert nem ér haza időben. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18139) macy


macy
addikt

Kijött az Aerosoft CRJ 900/1000.

(#18140) cintula187


cintula187
addikt

FS2020 ban szokott nálatok olyan előfordulni (most láttam ilyet előszőr helyszín KBOI), hogy bizonyos szögből a levegőben nem látszódnak a pályafények? CSak kékesen a taxiway.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18141) macy


macy
addikt

Jó lenne ez a google térkép de sajnos ilyen hibák vannak benne.
És ez a játékban is ugyanígy látszik.

(#18142) energomatt válasza macy (#18141) üzenetére


energomatt
senior tag

Ha nem látszana, akkor nem Flight Simulátor lenne, hanem Google térkép javító.

(#18143) Korcsii


Korcsii
őstag

Funfact: Steam-en 2 óra játékidőig lehet refundot kérni. Letöltőképernyő rulz...

PMDG 737 NG3 képek, megjelenés még idén
747 szim hamarosan nyílik BP-n
X-Plane 12 infók szállingóznak
#rövidhírek

[ Szerkesztve ]

(#18144) Rakamaz válasza cintula187 (#18140) üzenetére


Rakamaz
tag

Nálam is többször előfordul, hogy nem látszódnak, hiányosak, vagy vibrálnak a pálya fények.
Volt hogy a pálya túl oldalán akartam leszállni, mert csak a túloldali PAPI látszott a pálya mellett.

(#18145) Csorbi


Csorbi
addikt

(#18146) cintula187 válasza Csorbi (#18145) üzenetére


cintula187
addikt

Most ez a goty edition hogy van? Ha nekem standard van akkor bukó? vagy valahogy az is lejön a hozzá elérhető tartalmakkal vagy csak felárral?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18147) Csorbi válasza cintula187 (#18146) üzenetére


Csorbi
addikt

Passz. Letöltöd és kiderül - mivel még csak 14 perce jött ki, én is a frissítésnél tartok.

(#18148) cintula187 válasza Csorbi (#18147) üzenetére


cintula187
addikt

:R Azért a letöltési sebességük az első update -ekhez képest parádésan jobb lett.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18149) Csorbi válasza cintula187 (#18148) üzenetére


Csorbi
addikt

Cirka 13-14 hónap telt el azóta, annyi idő alatt, ennyi pénzből lehet infrát fejleszteni ;]
Engem még mindig rohadtul zavar ez a "letölt-kicsomagol-letölt-kicsomagol-letölt-kicsomagol" sorminta. :W Letolhatná egyben az egészet, sokkal optimálisabb lenne a sávszélhasználat.

[ Szerkesztve ]

(#18150) sheep


sheep
addikt

Vr-ban szívás repülni, az update óta nem nagyon működik az egér.
Ehh remélem jön vmi fix hamar.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.