Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) Csorbi válasza cintula187 (#18500) üzenetére


Csorbi
addikt

Feltételezem, mielőtt ide írtál volna, rágoogle-ztál. Miket próbáltál ki eddig a találatok közül?

(#18502) cintula187 válasza Csorbi (#18501) üzenetére


cintula187
addikt

XBOX logout, login
hálózati adapter disabled

egyelőre ennyi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18503) Csorbi válasza cintula187 (#18502) üzenetére


Csorbi
addikt

(#18504) cintula187 válasza Csorbi (#18503) üzenetére


cintula187
addikt

Ezek jónak tünnek, ehhez rossz az URL jük
Microsoft Store version - How to repair or remove and do a clean install of Microsoft Flight Simulator
de nézem máshonnan megnyitva

Nálam hiányzik a repair:

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18505) Csorbi válasza cintula187 (#18504) üzenetére


Csorbi
addikt

Az előbb írtad, hogy nincs game passod, akkor miért az ahhoz tartozó javítást akarod megcsinálni?

(#18506) cintula187 válasza Csorbi (#18505) üzenetére


cintula187
addikt

már próbálok kétségbeesésemben mindent csinálni :) Tűzfal kikapcsolás is megvolt

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18507) energomatt


energomatt
senior tag

Kevés idő volt rá, hogy feltérképezzem az engem is érintő változásokat. Kezdem a nagyon negatívval: jól be volt lőve a grafikai beállításom még néhány napja, nem kimagaslóan magas FPS-el, de szaggatásmentes működéssel. Ez most felborult és más fajta beállítások sem segítenek rajta, jelentős szaggatások vannak, ilyen az elmúlt egy évben már nem volt, FSLTL-el használat mellett sem. Pozitívumok: működnek az ILS megközelítések a letöltött reptereken is, ahol eddig nem működtek. Az útvonaltervbe helyenként már beilleszt SID és STAR eljárásokat is, de nem minden esetben. Az azure hang eddig még nem akadt ki, de ez még kérdés, hogy hosszabb utak esetére is érvényes-e.

(#18508) cintula187 válasza Csorbi (#18505) üzenetére


cintula187
addikt

nade várj. nem game passon van meg de attól még ott van a xbox appban is a game.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18509) cintula187


cintula187
addikt

semmi se akarja rendbehozni :W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18510) cintula187 válasza cintula187 (#18509) üzenetére


cintula187
addikt

Most beengedett. Rendszeridőt matatgattam, ami furcsa, hogy az időzóna nem akar automatára beállítódni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18511) cintula187


cintula187
addikt

EGMC-n ki volt a kivitelező? :DD

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18512) sheep válasza cintula187 (#18511) üzenetére


sheep
addikt

Nálam BUD is ilyen kb

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18513) Csorbi válasza cintula187 (#18511) üzenetére


Csorbi
addikt

Az autogen.

(#18514) cintula187


cintula187
addikt

A luegotóbbi MSFS frissítés óta hiába jelölöm be ,hogy a repcsi gate -nél álljon betöltéskor minden eseteben kifutón van és főmenübe vissza lépve és ugyanazt beállítva végre a gate -nel áll. Találkoztatok ilyennel?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18515) BigBlackDog válasza cintula187 (#18514) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én gate-nél nem szoktam indítani, csak parkolóhelyen, de ott nem volt ilyen gondom.

(#18516) energomatt válasza cintula187 (#18514) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem volt ilyen esetem a frissítés óta sem. Mindig egy gate-et választok a saját útvonaltervezőjét használva és oda is teszi. Tehát útvonalterv is van a betöltéskor. Ha betöltés után viszed be az útvonaltervet, az egy másik eset lehet.

(#18517) lo_jo válasza cintula187 (#18514) üzenetére


lo_jo
senior tag

Én jártam így, de csak akkor, ha először választottam parkolóhelyet és utána megváltoztattam a gépet. Ha először gépet és utána indulási pontot, akkor mindig jó volt.

(#18518) energomatt


energomatt
senior tag

Mi lehet az oka, hogy A DLSS egyik beállítása sem hoz az én konfigomon semmi pluszt a TLAA-hoz képest?

(#18519) BigBlackDog válasza energomatt (#18518) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam érezhető az előny. Mármint nem feltétlen FPSben, hanem GPU frametimeban. Szerintem Nálad procilimites lehe a szituáció. Én esetemben is hiába van ott a 11900k 5.0 GHz allcore-al, csomó helyen a mainthread megfogja (egy magot kiterhel és kész) és 45-55 FPS körül urgál. Frametimeok alapján a GPU pedig tudna 60-70 FPS-t is TLAA-val, míg DLSS-el 80-95-öt is.

(#18520) energomatt válasza BigBlackDog (#18519) üzenetére


energomatt
senior tag

Mint egy hullámvasút. Rátalálok néha egy jó beálltásra, azután másnap kiderül, hogy az mégsem jó. Ma éppen megint a felső holtpont körül járok. Azt hiszem jó döntés volt 2 és fél éve, hogy az I5-öt választottam.

(#18521) bunnyhu válasza energomatt (#18520) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Én most állok át 13600K-ra ha végre lesz a nagykerekben, nagyon komoly ugrásnak tűnik a tesztek alapján a 13.gen. főleg a mostani 10600K-hoz képest. Jön a DCS-is MT végre, szóval úgy gondolom most érdemes CPU-ra is hangsúlyt helyezni.

https://divecenter.hu

(#18522) BigBlackDog válasza bunnyhu (#18521) üzenetére


BigBlackDog
veterán

X3D prociban nem gondolkoztál 13600k helyett? :B

(#18523) energomatt válasza bunnyhu (#18521) üzenetére


energomatt
senior tag

Kifejezetten FS tesztekben? Mert úgy általában engem nem érdekel, mert ezen a configomon csak FS fut.

(#18524) fatal` válasza bunnyhu (#18521) üzenetére


fatal`
titán

Szimulátorokhoz inkább X3D AMD szerintem. :) Főleg MSFS-hez.


Amúgy van 13600k készleten szerintem szinte mindenhol. Az X3D-re viszont tényleg várni kell.

(#18525) sheep válasza fatal` (#18524) üzenetére


sheep
addikt

A 4090--es kártyát nem tudom miért tesztelik 1080p-ben, az 4k-ra és vr-ra való, ott meg eléggé elvérzik az AMD.
Én játékra kizárólag Intelt vennék. Tudom hogy vannak grafikonok ahol porba alázza az AMD a kékeket, de a saját -és a fórumokban olvasott- tapasztalatok alapján maradok a kék oldalon.
No offense, aki elégedett a vörös cuccokkal használja sokáig egészséggel.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18526) BigBlackDog válasza sheep (#18525) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha szabad kérdezni, miért maradnál Intelnél? Én is erősen gondolkozok váltáson, de eddig semmi rosszat nem tudtam felhozni az X3D ellen. És -sajnos- nem csak grafikonon tűnik erősebbnek, hanem itteni beszámolóból is egyre többet olvasok, ami ezt mondja (FS2020 terén). :B

[ Szerkesztve ]

(#18527) energomatt válasza fatal` (#18524) üzenetére


energomatt
senior tag

Igen. Sejthető volt, hogy három-négyszeres-ötszörös áron valamivel jobb eredményt lehet elérni. Az "ésszerűségi" grafikont viszont nehéz felrajzolni hozzá, az valószínűleg ellenkező irányban emelkedik. Az látszik, hogy önmagában a még több mag minimális pluszt hoz.

(#18528) lo_jo válasza sheep (#18525) üzenetére


lo_jo
senior tag

Azért tesztelik így, hogy ne a GPU legyen a bottleneck. Alapvetően a játékok legnagyobb része GPU heavy, ezért szokták a CPU teszteken alacsony felbontáson futtatni a csúcs GPU-kat. Mit mondana az az eredmény, ahol a GPU limit miatt a legtöbb CPU ugyanarra lenne képes? Semmit. Nem valós használatot mutatnak ilyenkor, de mégis közelebbit a valósághoz, mint a pontszámot kiköpő szintetikus tesztek.

(#18529) fatal` válasza sheep (#18525) üzenetére


fatal`
titán

Azért tesztelik 1080p-ben, mert CPU teszt és nem GPU teszt. A HUB-nak van egy videója erről, ha nem érted, hogy miért van.

A V-Caches CPU porba gyalázza az Inteleket MSFS-ben. Ez pont az a játék, ahol a sok cache számít. És még kevesebbet is fogyaszt, nem is kevéssel.

Én aztán nem akkor senkit meggyőznit semmiről, aki Intelt akar, használja egészséggel :)

#18527: Hol kerül a 7800X3D többször annyiba? Bruttó 210k. Alig drágább, mint egy 13700k.

[ Szerkesztve ]

(#18530) sheep válasza BigBlackDog (#18526) üzenetére


sheep
addikt

Én kizárólag a saját tapasztalatok alapján választom az Intelt. Ha nem vr lenne akkor lehet hogy AMD lenne sem lenne AMD :)
Volt régebben mert spórolni akartam, köszi de nem kérek többet, inkább kifizetem és nyugodt vagyok.
Elismerem hogy az AMD olcsóbb és biztosan sokmindenre jó. Abszolút nem akarok vitát nyitni ezen, de engem senki sem fog meggyőzni hogy cpu/gpu vásárláskor a vörös oldalt válasszam. Egyszerűen a saját tapasztalatom miatt (fagyások, driver problémák, csak a szokásos. Tudom, user error, én nem tudom használni)
Nem a 7xxx AMD-vel szemben mondom ezt, mivel nem volt olyan procim. Ha legközelebb cserélek az 1300k lesz és 4090. Vr-ra.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18531) BigBlackDog válasza sheep (#18530) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R De pontosan mi miatt maradtál a 13. generációs Intelnél a 7xxx-es AMD-kel szemben? Milyen pozitív tapasztalataid vannak újabb Intelekkel? Én is hasonló helyzetben járok és érdekelnének az okok. :B

[ Szerkesztve ]

(#18532) energomatt válasza fatal` (#18529) üzenetére


energomatt
senior tag

10600-asom van, ahhoz képest pl. Az laplap cserét még nem is számítom.

[ Szerkesztve ]

(#18533) fatal` válasza sheep (#18530) üzenetére


fatal`
titán

Nem olcsóbb az AMD.

GPU oldalon én sem vennék AMD-t VR-hoz, CPU oldalon viszont semmi különbség, a cache intenzív cuccokban, mint az MSFS elmarad az Intel.

Ahol a frekvencia számít inkább, ott meg az AMD. :) A non-3D CPUknál jobb az Intel, ez az előző generációnál is így volt. Cserébe a 13xxx-ek irdatlan sok áramot zabálnak. Simán játék alatt annyira nem vészes, de ha másra is használod a cuccot, akkor pörgeti az órát rendesen.

Semmiféle fagyás és driver probléma nincsen és nem volt már az előző generációnál se (korábbiakkal nincs tapasztalatom, Intelem volt előtte és lesz is, ha azt tartom éppen jobbnak). GPU esetén voltak gondok, én is lecseréltem az 5700-at annó a pocsék drivere (és az aorus szar venti vezérlése miatt). VR-ban meg pocsékak most a VGA-ik (néhol lassabb a 7900XTX mint a 6900XT).

Az Arrow Lake-kel lehet, hogy majd megint előrelép az Intel, illetve hátha előbb-utóbb ők is raknak 3D stacked cachet a CPU-kra, a verseny jó. :)

#18532: Jah hát egy meglévő cucchoz képest nyilván. :) Ha csak monitoron játszol nem biztos (biztos, hogy nem) érdemes cserélni, ha kiszolgál még. :)

[ Szerkesztve ]

(#18534) bunnyhu válasza BigBlackDog (#18522) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nem gondolkozom AMD-ben. Nem vagyok intel fanatic, ne értsd félre, de eddig akárhány barátom próbálkozott amd procival nagyon rövid időn belül mind szűkölve rohant intelre. Nyers adatok alapján faxa cuccok, csak szoftver oldalon gatya. És sajnos ez elmondható a GPU-król is, nekem 6800xt-m van ami amúgy nagyon jó kis kártya, árban is tudásban is csak épp VR-ben olyan hibákat produkál a catalyst driver, hogy egy ideje visszaálltam a default win10 driverre! Szóval nem köszi, a következő gpu nvidia lesz, VR-ben amúgy is jobban támogatott prociból pedig nagyon sokat kell dolgozniuk, hogy elnyerjék a bizalmam.

Energomatt: Kifejezetten FS tesztet nem néztem, de minden teszten agyonerte a mostani 10600K konfigomat a haverom a 13600K-val, szóval részemről meggyőzött :)

https://divecenter.hu

(#18535) energomatt válasza bunnyhu (#18534) üzenetére


energomatt
senior tag

Ahhoz tesztelni sem kell, hogy ezt ne sejtenénk. Most viszont FS topikban értekezünk és itt speciálisan egy mag ütközik rendszeresen korlátba. Tehát speciálisan FS tesztre van stükség.

[ Szerkesztve ]

(#18536) bunnyhu válasza energomatt (#18535) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Abban nem tudok segíteni. Mondjuk én nem korlátozom magam fs2020-ra (amúgy a topic se "FS topic" ;) ) , részemről főleg a DCS MT miatt lépek, úgy néz ki végre érdemes alárakni rendes procit és a GPU-m is talán jobban kifutja magát. DE meló miatt is kell extra sebesség, szóval mindenképp cserélek.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#18537) sheep válasza bunnyhu (#18534) üzenetére


sheep
addikt

Én is így gondolom. Én sem vagyok Intel/nvidia fanatikus, de nem a tesztek alapján döntök, mert szerintem tök felesleges cinebench / 3dmark meg egyéb programokkal szintetkusan mérni hogy mit tud az adott proci/gpu. Én vr-ban repülök, ezért én a vr teszteket nézem, és ez alapján teljesen biztos vagyok benne hogy az egyetlen jó választás a 4090+ 13900k az FS-hez, ha fejleszteni akarok.
De én kizárólag csak arra hallgatok a témában akinek vr tapasztalata van az adott hardverrel, ráadásul az én személyes tapasztalaom is egybevág az ő véleményükkel. Az AMD-vel 10 éve is gondok voltak a repszimek alatt meg most is, számomra ebben semmi meglepő sincs (sajnos).
Szóval aki akar vegyen AMD-t, de én biztosan nem fogok. Aki nem vr-ozik annak jó lehet más is, ezt nem kétlem. De ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18538) fatal` válasza sheep (#18537) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, hogy jönek ide a szintetikus tesztek, mert senki nem beszélt róluk. Én VR-ozok, a vcache miatt ott is gyorsabb az X3D, egyszerűen ez egy ilyen engine, pont a itt számít a legtöbbet. Ez nem az FSX és nem a bulldozer CPU-k.

Ettől még jó az Intel is és olcsóbb, nem is kevéssel.

VR-hoz GPU-ból kizárólag nv.

Persze mindenkinek magának kell eldönteni, ebben egyetértünk. Szerintem zárjuk ezt a szálat :)

[ Szerkesztve ]

(#18539) bunnyhu válasza fatal` (#18538) üzenetére


bunnyhu
senior tag

De most neked van is ilyen AMD procid, és saját tapasztalatból beszélsz? Mert elég friss dolog.

https://divecenter.hu

(#18540) fatal` válasza bunnyhu (#18539) üzenetére


fatal`
titán

7950X3D-m van.

[ Szerkesztve ]

(#18541) energomatt válasza fatal` (#18540) üzenetére


energomatt
senior tag

Persze az sem jó, mert akkor meg elfogult vagy. ;)

(#18542) fatal` válasza energomatt (#18541) üzenetére


fatal`
titán

Nem vagyok elfogult, azért van ilyen CPU-m, mert a saját felhasználásomra jobb, nagyrészt szimulátorozok, ha játék. Price/perfben jobb lenne az Intel, mert lényegesen olcsóbb.

Voltak Intel configjaim is és, ha úgy alakul még lesz is.

Részemről mindenki azt vesz, amit jól esik :) GPU-ból nem vettem AMD-t, mert VR-ban pocsék és a szoftveres körítés se az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#18543) sheep


sheep
addikt

Fs-ben meg vagy elégedve a 4090 teljesítményével? Ki tudod maxolni a Questet?
Kb. mindenhol azt olvasom hogy ez az egyetlen gpu ami már elfogadható, szinte kompromisszummentes grafikát ad egy jó procival.
Kiváncsi vagyok a véleményedre hogy szerinted megéri-e.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18544) fatal` válasza sheep (#18543) üzenetére


fatal`
titán

FS-t még nem volt időm belőni rendesen, de kimaxolni biztosan nem tudod (amennyiben ezalatt a natív 5408x2736-ot, ultrat és fix 90fps-t értünk), autószimulátorok alatt veszett jó lett a 3080 után, ACC-t leszámítva, de 72hz-en az is megy VR EPIC-kel. ASW-vel 45 FPS talán járható, hétvégén megpróbálom belőni.

Persze az egész erősen függ a használt addonoktól is, nagygépest repülsz?

GPU tempóban a 3080-hoz képest nagyjából 2x-es gyorsulással lehet számolni, ami azért elég sok. Ha a következő generációnál megint elérik ezt, akkor az már valóban kompromisszummentes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#18545) sheep válasza fatal` (#18544) üzenetére


sheep
addikt

Inkább kisgépekkel repülök földközelben, felfedezem a világot. Azt észrevettem hogy a PMDG 737 nagyon visszaveszi az fps-t nálam, néha a kép is megakad mikor körbenézek a kabinban.
Igazából nem is a kimaxolás a lényeg, én már annyak is örülnék ha a reverbet fel tudnám tolni natívra és meglenne a 60 fps asw.
Most 80% on van és medium-high beállításokkal, így nagyjából tratja a 30 fps-t. De kipróbáltam resolution downscale nélkül is és tök jó éles volt a kép. Csakhát a 3080 nem bírja :D
De a 4090 meg csak úgy éri meg ha van hozzá egy jó proci is, szóval teljes gépcsere lenne. Az meg durva lóvé lenne, egyelőre kibírom így is.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18546) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Én is hardver csere előtt állok.
i7 7820X
Dominator Platinium 4x8GB 3200Mhz CL16
Asus Strix GTX1080Ti
LG55UJ 4096X2160 60Hz

Első körben a 1080 menne nyugdíjba és egy 4080 jönne a helyére, aztán a nyáron cpu-ram csere lenne a következő.
Kérdés, hogy a 7820x 4,0GHz mennyire tudja kihajtani 4080-at MFS2020 ?
Nálam is nagy kérdés ez az Intel/AMD kérdés. Ja és persze nálam is csak a szimre van használva

[ Szerkesztve ]

(#18547) energomatt válasza fatal` (#18542) üzenetére


energomatt
senior tag

A mosoly jel kevésnek bizonyult.....

(#18548) fatal` válasza energomatt (#18547) üzenetére


fatal`
titán

Bocs, nem esett le. :D

(#18549) energomatt válasza Kbhont (#18546) üzenetére


energomatt
senior tag

Ha már mindenáron így döntöttél, akkor is ésszerübbnek gondolom egyben összehozni az új konfigot, nem pedig két lépésben. Én 4k-s OLED tv-t használok monitornak, de nem tartom fontosnak a 4k-t erőltetni. Apró előnyt hoz jelentős költségért cserébe.

(#18550) Kbhont válasza energomatt (#18549) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen, de Te még fiatal vagy és jó a szemed. ;) Sajnos nem tudok szemüveget hordani és mikor az PFD-n már nem látom a számokat az nagyon rossz érzés. Próbáltam lejjebb vinni a felbontást, de akkor már össze esnek a karakterek az én szememmel. Szóval ragaszkodnék a 4k-hoz. Egyébként még szeretnék egy 65" kijelzőt, mert ez az 55" elképesztő élményt ad és kiváncsi lennék a 65" ra.
Évekig egy hajlított 35" monitorom volt, de nagyon örülök, hogy kipróbáltam ezt a LCD tv-t monitornak. Fantasztikus!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.