Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Csorbi válasza wollnerd (#18300) üzenetére


Csorbi
addikt

A szemgolyók is adaptív frissítést kaptak ;]

(#18302) energomatt válasza wollnerd (#18300) üzenetére


energomatt
senior tag

Igen. Egyébként Youtubon már sok videó látható róla. Feltettem a felbontást is full HD-ről 4K-ra, úgy tűnik ez is belefér még, a csúszkák 100-on vannak. 30FPS-re korlátoztam a kártyát 40-ről és 2-3 fokkal kisebb a GPU hőrmérséklet mint korábban volt.

(#18303) dareal


dareal
tag

HVFR következő kiadásába bekerül a teljes 5., 6. és 7. kerület!

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#18304) sheep


sheep
addikt

Nagyon adja ez az új PMDG B737-600, főleg a Malév skinnel, de a sírba visz ez az új parking brake. Mindegy hogy benyomom vagy kiengedem, a gép nem mozdul. Van pedálom, megnéztem egy pár videót hogy hogyan kell beállítani, de az istennek nem működik. Ha befékezem akkor a sziréna is szól meg a jelzőfény is villog, ha kiengedem akkor meg csak nem mozdul a gép, 100% tolóerővel sem. Aztán tízből egyszer hajlandó megmozdulni
Van vmi tippetek erre esetleg? Nekem nem működik úgy ahogy a többiek mutatják, nem tudom mit kellene még belőni.
Másik kérdés, hogy fmc-ben hogyan tudok waypointot hozzáadni az útvonalhoz és kiválasztani hogy az legyen a következő (direct)?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18305) Freiherr válasza sheep (#18304) üzenetére


Freiherr
őstag

Megállás után néhány mp- ig nyomva kell tartani a féket, utána kapcsolhatod csak a parking braket.

XXX

(#18306) sheep


sheep
addikt

Igen olvastam, de hiába. Csak benyomott fékpedállal tudok gurulni, legalábbis a Boeing úgy gondolja hogy az a nem fékezett állapot. De minden más gépnél jól működik, átállítani meg nem lehet ehhez az egy géphez.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18307) Freiherr válasza sheep (#18306) üzenetére


Freiherr
őstag

Érdekes, úgy hangzik, mintha a brake axis fordítva lenne nálad. :F

XXX

(#18308) sheep válasza Freiherr (#18307) üzenetére


sheep
addikt

Igen, pontosan. Másnál is van hasonló probléma ahogy olvasom.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18309) sheep


sheep
addikt

Basszus, meglett a hiba: a pedál egyik szenzora zajos volt és nem ment vissza 0% -ra ha felengedtem a féket, ezért a gép úgy érzékelte hogy be van fékezve.
Újrakalibráltam és most pöpec minden. Hú hogy én mennyit szívtam ezzel.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18310) energomatt


energomatt
senior tag

Mi a LOC pályamegközelítés értelme? A VORDME, az RNAV és ILS megközelítést érteni vélem, de mi az ha a LOC önállóan szerepel valamelyik mellett? Helsinkibe érkeztem és az ILS mellett LOC megközelítés is volt ugyanarra a pályára és az irányító ezt adta meg. Azt tapasztaltam, hogyha az ILS frekvenciát nem aktíváltam, csak a GPS vezetett körülbelül, de nem pontosan a pálya fele. Ez így gyakorlatilag egy visual approach volt.

(#18311) Freiherr válasza energomatt (#18310) üzenetére


Freiherr
őstag

Nincsen siklópálya, csak pályatengely műszeresen ( az alsó gyémánt az MFD-n )
Ja, inkább visual, mert PAPI- val tudod tartani a siklópályát, csak ahhoz ugye visibility is kell néhány mérföld.

XXX

(#18312) energomatt válasza Freiherr (#18311) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm. Erre az alsó gyémántra nem figyeltem, hogy működött-e vajon. (Longitude.)

[ Szerkesztve ]

(#18313) Freiherr válasza energomatt (#18312) üzenetére


Freiherr
őstag

👍

XXX

(#18314) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok,

MSFS, eredeti PMDG 737-600. 2 óriási bug van benne amit nem értek. Egyik hogy felszállásnál nyomok egy TO/GA-t, be van kapcsolva ugye az autothrottle. Felviszi a tólóerőt, aztán azt tartja egy kicsit majd őrült módjára feljebb veszi a gázt amíg a 2 hajtómű piros lesz. Nem is értem. Másnál is volt ilyen?

A másik, miután ezt leküzdöm, LNAV, VNAV, CMD A. És talán a magasságot jól kezeli, de egyszerűen nem simul rá a gép az FMC-ben megadott útvonalra, tehát használhatatlan az autopilot...

Valaki tud ezekre vmit mondani?

Galaxy S23 256GB Cream

(#18315) sheep válasza Simivok (#18314) üzenetére


sheep
addikt

Nálam nincs gond az autopilottal, rendesen teszi a dolgát, követi az fmc-t. Azt nem tudom hogy az autothrottle hogy kellene működnie mert én csak felszállás után kapcsolom be, de nincs gond azzal sem.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18316) Simivok válasza sheep (#18315) üzenetére


Simivok
senior tag

Értem. Én a 737-600-at vettem meg, mert az volt jó árban. Nem lehet hogy az a gond, hogy korábban a 737-700 tört verziója volt fent? (hogy kipróbáljam hogy bírja a gép) Mert ez a tört szar csinálta ugyanezeket mint az eredeti... közben újratettem az os-t mielőtt megvettem az eredetit, és a játék egy külön ssd-n van így nem töröltem ki a játék mappáját hogy ne kelljen leszedni újra 100 gigát de nem töröltem ki a mappából a törtet. lehet ez a gond?

Galaxy S23 256GB Cream

(#18317) sheep válasza Simivok (#18316) üzenetére


sheep
addikt

Lehet az kavar be, ha lesz időd próbáld meg újrarakni a játékot ha sehogy sem javul meg. Ha ilyen gondok lennének az ap -val, tele lennének a fórumok.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18318) Simivok válasza sheep (#18317) üzenetére


Simivok
senior tag

okés, akkor teljes reinstall :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#18319) Korcsii válasza Simivok (#18314) üzenetére


Korcsii
őstag

És ha CMD A, LNAV, VNAV sorrendben kapcsolod?

(#18320) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Hogy szereztek kedvet újra elindítani a játékot amikor egy long-haul final közben nyom egy crash to desktopot a játék...? :((

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18321) Csorbi válasza nonsen5e (#18320) üzenetére


Csorbi
addikt

2 deci pálinka mindig segít. :D

(#18322) energomatt válasza Csorbi (#18321) üzenetére


energomatt
senior tag

De még inkább a long-haul repülések mellőzése. Hacsak nem fizetnek érte.

(#18323) cintula187 válasza nonsen5e (#18320) üzenetére


cintula187
addikt

Csorbi + valami közeli ész nélküli repkedés az ICON A5 -el. :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18324) Simivok válasza Korcsii (#18319) üzenetére


Simivok
senior tag

Megpróbálom, de attól még az A/T ugyanúgy bugos, szóval muszáj lesz a reinstall.

Galaxy S23 256GB Cream

(#18325) cintula187


cintula187
addikt

Ha már a longhaul. :Y
[link]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18326) nonsen5e válasza cintula187 (#18325) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ez (külcsínre) már most jóval kidolgozottabb mint az A32NX. :Y

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18327) cintula187 válasza nonsen5e (#18326) üzenetére


cintula187
addikt

A texturák igen. Nem tudom alternativaként beszerezzem e a fenix Airbusát. HW igénye sokkal magasabb mint az A32NX nek?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18328) dareal válasza cintula187 (#18327) üzenetére


dareal
tag

ellenkezőleg, jóval kisebb :)

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#18329) nonsen5e válasza dareal (#18328) üzenetére


nonsen5e
addikt

Beszámolók alapján én másra emlékszem, de a mai flight legek + munka + whatever után terveztem megvenni, szóval majd este beszámolok én is. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18330) cintula187 válasza nonsen5e (#18329) üzenetére


cintula187
addikt

Kiváncsi lennék mert kb pariban van a gépünk CPU, GPU ja :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18331) nonsen5e válasza cintula187 (#18330) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hupsz, nem frissítettem leírást 1-2 hete. Cseréltem a 2600-at 5600-ra. :((

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18332) cintula187 válasza nonsen5e (#18331) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor is érdekel, hogy érdemes -e nekem is mert be van tervezve. :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18333) nonsen5e válasza cintula187 (#18332) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mindenképpen, legkésőbb szerdáig megteszem aztán írok beszámolót performanceról.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18334) nonsen5e válasza nonsen5e (#18333) üzenetére


nonsen5e
addikt

Na lehet mégsem lesz belőle semmi, kicsit utánaolvastam; az MSFS default navdatát nem használja és pont, tehát navigraph vagy hasonló előfizetés nélkül nettó használhatatlan. :W

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18335) lo_jo válasza nonsen5e (#18334) üzenetére


lo_jo
senior tag

Én eljutottam oda, hogy ha valami miatt úgy alakulna, akkor előbb mondanám le a Netflix-Spotify-PS Plus szentháromság valamelyikét vagy mindegyikét, mint a Navigraph előfizetést.

Sajnos a MSFS sincs még nálam azon a stabil szinten, hogy teljes játék árát hajlandó legyek kiadni egy gépre, így várok még a Fenix vásárlással is, de a Navigraph az szent és sérthetetlen. Persze a listám első helyén van és már párszor köröztem a kurzorral a gombon, de eddig erős voltam. Sajnos még mindig tud furcsa dolgokat művelni a sim, de az irány tetszik, csak idő kell még az Asobo-s srácoknak.

És egy érdekesség, ez már nem válasz:
1 év 10 hónap után bemondta az unalmast a Logitech yoke-om. Gépbe dugva a Win10 felismerte, a rajta keresztül csatlakoztatott dolgokat is látta és működtek (pedál+switch panel), de a yoke és a throttle quadrant egyik tengelye vagy gombja sem működött, se SPAD.neXt-ben, sem a Windows joy.cpl-ben. A kijelzője csupa 0 maradt, nem váltott a gép idejére, a function gombra sem reagált, a mode választó sem mutatta, hogy 1, 2 vagy 3 állásban van. Áramot kapott, világított a kijelző és a throttle quadrant led, de ezen kívül semmi. Másik gépre dugva, ahol soha nem volt hozzá driver telepítve, ugyanez, a Win leszedte a drivert, ami alapján látszott, hogy Flight Yoke System, de 0 input.

A számlát nem találtam már hozzá, de a logitech saját webshopjából vettem, akkor még account nélkül, így felmentem az oldalra, beregisztráltam a már meglévő accountomhoz a serial number alapján, viszont a számlát nem tudtam letölteni, system errort dobott rá.

A Logitech support oldala azért megér egy külön misét, katasztrófa az egész, ahogy van, hiába kattintasz végig a garanciális igény benyújtása ösvényen, a végén nincs egy form, amit kitölthetnél, csak egy fórumos kereső, ahol vagy találsz megoldást a problémádra vagy nem. Így úgy voltam vele, hogy akkor írok a jobb alsó sarokban a chatre. Nem meglepő módon először egy bot kérdez ki, hogy milyen kategóriában szeretnél segítséget, serial number után kiköpi, hogy ez valóban egy Flight Yoke System, ki is adott 3 lehetőséget, amiből legjobb esetben is maximum az első volt félig-meddig releváns (USB device hiba egy 2018-as Win update miatt), a másik kettő abszolút mellélövés (BT disconnect probléma és num lock probléma). Itt már felajánlotta a bot, hogy ha egyik sem oldja meg, akkor "valós ügynökhöz irányít". Éjszaka 0:30-kor választottam, hogy emberrel szeretnék kommunikálni, 0:33-ra már meg is kaptam az indiai supportos kollégát, leírtam neki a bánatomat, 0:35-kor már nyitotta is a ticketet, hogy majd keresnek a részletekkel.

Másnap délelőtt egy másik supportos írt, kb. a szokásos sablon kezdéssel: telepítsem újra a drivert, próbáljam ki USB 3.0 vagy 3.1 helyett 2.0 csatlakozóban, ne használjak USB hubot, hanem közvetlenül menjen a gépbe, nézzem meg joy.cpl-ben, nézzem meg másik simben, nézzem meg másik gépre dugva. Ja és kérte, hogy adjam meg az adataimat, pontosabban: bizonyíték a vásárlásra, név, cím, telefonszám. Válaszoltam, hogy ezeket mind kipróbáltam, leírtam, hogy milyen eredményeket kaptam, ahogy azt is, hogy a számlát tőlük tudnám letölteni, de nem érem el.

Itt nagyjából el is könyveltem magamban, hogy 51k ment a lefolyóba, mert visszaküldést fognak kérni és úgyis találnak valamit, ami a nem rendeltetésszerű használat kategóriájába esik. Ehhez képest a válasz még aznap megjött: jogosult vagyok a cserére. Mit cserére, egyből küldik is az újat, a régit legalább addig tartsam meg, amíg megérkezik az új, de van rá esély, hogy el fogják kérni, hogy bevizsgálják. Azóta meg is jött az új csomag, teljes egészében, nem csak a "base", hanem throttle és lefogatók is, így most van egy 2 éves, valószínűleg board hibás és egy hibátlan yoke szett nálam. Utána olvasva sajnos kiderült, hogy a gyárilag hozzá járó throttle-ben nincs semmi vezérlés, az a yoke-ban van, így egy PS2-USB átalakítóval nem lesz 6 kar (2 throttle, 2 prop, 2 mix), de még várok egy kicsit, hogy kérik-e a régit. Ha nem, akkor egy Leo Bodnar board és egy kis forrasztás után hadrendbe állítom, jól fog jönni multi engine GA repülésekhez. Ennek ellenére még mindig gondolkozom, hogy ha enyhül a válság, érdemes lenne egy Honeycomb Alpha+Bravo upgrade-et meglépni, de óriási plusz pontot kapott nálam a Logitech, hogy gyakorlatilag nettó 2 nap, bruttó 6 alatt lement az egész ügyintézés (a kettő között nekem nem volt időm 4 napig válaszolni) és a probléma jelzésétől számítva 1 hét alatt már kézhez is kaptam az új csomagot (pedig a UPS vidékre elég gyatra, home officban vagyok 2 éve és már 2 csomagra is először sikertelen kézbesítést írtak, pedig mindkétszer itthon voltam egész nap, még WC-re is úgy mentem, hogy bármikor csöngethet a futár).

(#18336) cintula187 válasza lo_jo (#18335) üzenetére


cintula187
addikt

1 hónapig bírtam ki nélküle. :DD A simtoolkit nem volt valahogy az igazi nélküle. A chartfox meg egy vicc. Viszont egy évre előre sajnálom kifizetni az ultimate díjat. Neked havi vagy éves?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18337) nonsen5e válasza lo_jo (#18335) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ja hát nekem olyanok elvből nincsenek is.
És itt is kisebb részt az, hogy szívom a fogam, hogy milyen drága, és nagyobbrészt az elvek meg az, hogy utálom az elmúlt pár év hozományát, hogy manapság minden IS előfizetéses, és még az is előfizetéses ami nem.
A legtöbb ilyen annak függvényében jó vagy rossz deal, hogy az ember mennyit használja. MMO-s ismerősök akiknek az egyetlen szórakozása a WoW, vagy a netflix előtt döglés a 9-5 után azoknak mindkettő tök jó deal. De ha én meg sok mindennel szeretek keveset foglalkozni, akkor már jeff bezos sem tudná kifizetni azt a mennyiségű előfizetést amennyit kéne. Meg sem lepne ha holnaptól az utcára kilépést is havidíj mögé zárnák.

Tudtommal az MSFS egyik húzó feature volt, hogy na itt már van gyári navdata, amit frissítgetnek is X időközönként.
Az FBW meg a PMDG is támogatja a navigraphot, de egyiknél sem vagyok rákényszerítve. Eddig tök jól elvoltam a skyvector/adott országok vatsim közösségei által ide-oda felpakolt és tipikusan up to date chartokkal, itt meg vagy vehetem a navigraphot vagy használhatatlan az egész. Az nem tetszik, hogy az opciót sem hagyják, hogy mást használjak.
A cinikus énem azt mondaná, hogy kaptak egy nagyobb lapát pénzt a navigraphtól, hogy így tegyenek. És így marketingelni is tudják, hogy milyen olcsók $50-ért, naja csak a rejtett költség az meg tart a végtelenbe. :U

----

Na ma is kifagyott egy pár órás út, hagyom is az egész játékot egy időre, most ezektől besokalltam. :(((

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18338) lo_jo válasza cintula187 (#18336) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ugyanígy vagyok vele én is, kb. másfél hónapig bírtam nélküle. Tudom, hogy össze lehet vadászni a chartokat ingyen és van navdata update is gyárilag, de mégis annyival "tisztább és szárazabb érzés" a beépülő addonban vagy épp a FBW tabletjén chartokat nézni, hogy nekem megéri. Én sem vettem egy évre, először úgy voltam vele, hogy nem igazán tudtam, kell-e nekem egyáltalán, így kap egy hónap próbát. Azóta ez megy, de ha csak 3-4x repülök egy hónapban, már úgy érzem, hogy megérte.

@nonsen5e: Én nem elvek mentén döntök, hanem felmérem, hogy egy szolgáltatás nyújt-e annyit számomra, hogy azt mondjam, befizetek rá. Meg persze mérlegelem az egyéb lehetőségeket kényelem szempontjából. Ja és tudom, hogy milyen, amikor nem annyit vagy egyáltalán nem fizetnek a munkámért. Persze lehet azzal jönni, hogy az ilyen szolgáltatások mögött gazdag befektetők állnak, de mi mögött nem? Sokat hallgatok zenét munka közben, néha még a második monitoron elfér egy sorozat vagy film is, így szerintem "kihajtom" bőven, amit elkérnek érte. A PS Plus-t tartom egyedül szemétségnek, 2022-ben a multiplayerért és a cloud save-ért pénzt kérni nagyon elmaradott hozzáállás, a havi játékokat meg megtarthatnák opciónak, akinek kell, vegye meg olcsón.

Viszont azt is megértem és elfogadom, hogy a Navigraph előfizetés pont nem az, ami működhetne úgy, hogy egyszer fizetsz érte. Folyamatos update, munka van vele, szerverek vannak mögötte, stb. Persze azt is értem, hogy akinek nem kell az ezzel járó kényelem és extrák, az ne legyen kirekesztve, mert elérhető a gyári navdata és az is frissül, amikor új AIRAC cycle jön.

(#18339) cintula187 válasza nonsen5e (#18334) üzenetére


cintula187
addikt

Én is majdnem behíztam ma, de aztán láttam hogy jön a GSX for MSFS is és lehet annak is horror ára lesz.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18340) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok,

#18314 hsz.-től ecseteltem hogy elemelkedéskor pirosba mennek a hajtőművek, illetve AP nem követi az útvonalat. Újratettem az egész MSFS-t meg PMDG737-600. Főmappákat is letöröltem, ahol volt a telepítés. És ugyanúgy ugyanezek a hibák.

AP-ről csináltam is fotót:

Lehet a PMDG esetén az appdatában vagy hol is kellett volna törölni dolgokat?

Mi lehet a gond?

Galaxy S23 256GB Cream

(#18341) Csorbi válasza Simivok (#18340) üzenetére


Csorbi
addikt

PMDG 737/MSFS uninstall: [link]
Lehet érdemesebb a PMDG fórumban kutatni a megoldás után. :U

(#18342) energomatt válasza Simivok (#18340) üzenetére


energomatt
senior tag

A telepítésnek nem a törlés az ellentéte. Pl. A Geek uninstaller jó ilyen esetekben, mert megkeresi a telepített programhoz tartozó bejegyzéseket is. Az előbbi konkrét tipp pedig a konkrét esetre bizonyára még egyszerűbb és biztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#18343) Simivok válasza energomatt (#18342) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszi szépen a válaszokat, a link szerint fogok eljárni, remélem az már megoldja :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#18344) kkarika válasza Simivok (#18314) üzenetére


kkarika
csendes tag

A to/ga megnyomása után az A/T beállítja a tolóerőt és utána THR HOLD módba kapcsol. Így nem szabályoz tovább, a pilóta be tud avatkozni bármikor a gázkart mozgatva. Ha fizikai throttle van a pc-den és esetleg zajos a tengely, és max közelébe van állítva, akkor ilyenkor magasabb gázt ad a gépnek a beállítotthoz képest.

lnav probléma: ki van kapcsolva minden segítség az msfs opciókban? Az kinyírhatja a pmdg autopilotot, ha valami AP-s segítség be van kapcsolva. Esetleg a flight modelt is érdemes megnézni, azt modernre kell állítani.

(#18345) dareal


dareal
tag

HungaryVFR FS2020 v0.9 - kis rövid bemutató az új verzióból
[link]

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#18346) Simivok válasza kkarika (#18344) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszönöm szépen, a link szerint jártam el. Valamint tényleg bekavart a flight model meg a segítség.

Más: másnak is bekavar a pause at T/D? Active pause-ba teszi a gépet, nagy nehezen tudtam folytatni, de pl nem volt hangja a hajtőműveknek. Csak az segített, hogy elmentettem az állást és betöltöttem újra. klasszikus pause nincs is mint mondjuk p3d?

Illetve valami jó ingyenes flight plannert nem tud valaki? Én ezt használom, de nem az igazi [link]

Galaxy S23 256GB Cream

(#18347) sheep válasza Simivok (#18346) üzenetére


sheep
addikt

Én a pause opciót kikapcsoltam, igazából nem is tudom mire jó. A klasszikus pause az amikor megnyomod az esc-t és kilépsz a menübe :)
A flight planningra a beépítettet használom a gyári atc-vel, egyelőre tökéletesen megfelel nekem: indulás-érkezés és a sid/star kiválasztása, IFR low alt airways, és a legenerált útvonalat bepötyögöm az FMC -be ( ha az az ifr mapot előhozod az mutatja a waypointokat is, az alapján meg lehet oldani a discontinuity-t is). Onnantól az ATC is aszerint irányít.
Igaz hogy nem a leg kifinomultabb de gyakorolni jó és ingyenes, nem kell hozzá addon sem.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18348) lo_jo válasza Simivok (#18346) üzenetére


lo_jo
senior tag

Nekem a pause megöli a szimulációt. Próbálom mindenben a lehető legélethűbben csinálni, egy active pause ezzel nálam teljesen szembe megy. Persze így néha inkább nem repülök, mert tudom, hogy nem tudnék 100%-ban erre koncentrálni, megszakítanának, stb.

Ingyenes flight planningre én a Little Navmap-et használtam. Nem a legkönnyebb a használata, kell hozzá pár alapismeret és szokni kell a kezelését is, de ha belerázódsz, egy nagyon kellemes kis tool. Ha jól tudom, működik az MSFS gyári navdata is, de Navigraph előfizetés miatt nálam mindig a latest AIRAC cycle van importálva.

(#18349) energomatt válasza sheep (#18347) üzenetére


energomatt
senior tag

"Onnantól az ATC is aszerint irányít......." azaz valójában nem az ATC irányít, hanem te irányítottad az ATC-t. Nekem a legérdekesebb rész a repülésben, ha a leszállás előtt kapom meg valamelyik előre nem ismert leszállási eljárást és akkor tényleg történik valami, amire reagálni kell.

(#18350) sheep válasza energomatt (#18349) üzenetére


sheep
addikt

Igen ez igaz de mint írtam ingyenes és nem kell moddolni hozzá. Első lépésnek jó, aztán ha az alapok mennek lehet továbblépni.
Tudsz valamilyen ingyenes alternatívát arra a amit írtál? Mert én is szívesen továbblépnék de a vatsim és hasonló élő rendszerek még túl erősek nekem.
Az meg nem köt le hogy semmiféle irányítás (vagy annak illúziója) nélkül repüljek.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.