Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) CYBERIA válasza Ptech (#11046) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ennyi a szövegkörnyezet:

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#11052) Ptech válasza CYBERIA (#11051) üzenetére


Ptech
őstag

Így egyszerűbb meg bonyolultabb is, szerintem a legegyszerűbb az, hogy "A mi jövőnkben nem lennének kételyeid"
vagy esetleg "A mi jövőképünkben (mármint a kampányoló, és/vagy a képen láthatók jövőképében) nem lennének kételyeid"

Egy kicsit (valószínűleg direkt) több féle képpen érthető, mert hát rasszizmus elleni kampány, milyen legyen :)

(#11053) Hasaggymeg válasza CYBERIA (#11051) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nálunk a jövőnek nincs bőrszíne.A mi jövőnk színvak.Nálunk a holnap előítéletmentes.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11054) alratar


alratar
addikt

Hátha így könnyebb:

A "Declaration of Friendship" between two or more players means, in the most basic sense that these players now have a mutual interest in looking out for each other (typically this involves becoming trade partners and sharing resources).

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#11055) Hasaggymeg válasza alratar (#11054) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez már inkább együttműködési nyilatkozat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11056) Lauda


Lauda
félisten

Azt meg tudna valaki mondani, hogy a rendhagyo igek miert azok? Tobb ezer ige van, de ez az x darab ige miert rendhagyo? Ha valami butasagot kerdeztem, akkor elnezest. :)

(#11057) tildy válasza Lauda (#11056) üzenetére


tildy
nagyúr

Mert nem a szokasos alakban van a multidejuk, hanem valtozik.
Alapesetben ugye a (e)d jelzi a multidot, rendhagyo igeknel ez valtozik, pl. fly , flew, flown

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11058) samfishR válasza tildy (#11057) üzenetére


samfishR
senior tag

szerintem arra gondol, hogy miért pont ezek az igék lettek rendhagyóak. hát szerintem ez náluk olyan, mint nekünk az ly.

(#11059) #72042496 válasza Lauda (#11056) üzenetére


#72042496
törölt tag

A történelem során változik a nyelv. Az angolban is sokminden egyszerűbb lett, de bizonyos dolgok tartják magukat - a rendhagyó igék is ilyenek.
A nyelvészek könyveket tudnának írni róluk, szóval ez az ultrakompakt válasz.

Találtam is egy kis összefoglalót. Angolul van, de tanujjá', aztán hamar meg fogod érteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#11060) #72042496 válasza #72042496 (#11059) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kimaradt, hogy jellemzően a sűrűn előforduló igék maradtak rendhagyóak, míg a ritkábbak az egyre gyakoribb helytelen használatnak köszönhetően végül szabályosak lettek. Kivéve, amikor nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#11061) Lauda


Lauda
félisten

tildy, samfishR, Balika911

Koszonom szepen a felvilagositast! :R Valamiert izgatta ez a fantaziam, hogy miert nevezik oket rendhagyonak, mikor annyi mas ige van meg az angol nyelvben, de most mar tudom. :)

(#11062) VOid


VOid
tag

Sziasztok,

Lenne néhány kérdésem a will használatával kapcsolatban:

Even when it's freezing cold, some people will wear just jeans and a T-shirt.

Ebben a mondatban ha egyszerű jelent használnék az miért nem lehet jó?

Shall I ask Sandra?' 'No, don't disturb her - she'll be working.'

Ebben a mondatban ha azt írom hogy "She is working" az ugyanazt jelenti?

Köszi a segítséget előre is.

(#11063) dabadab válasza VOid (#11062) üzenetére


dabadab
titán

A will nem csak a jovo ido segedigeje, hanem a jelenideju tortenesekre is hasznaljak.
Tulajdonkeppen mindket mondatot mondhatnad sima jelennel is, alapvetoen nem jelentenenek mast, csak plusz jelentesarnyalatot ad hozza: az elso esetben a hajlandosagot, a masikban pedig a szinte biztos joslasest:

"Egyesek akkor is kepesek farmerban es poloban rohangalni, amikor fagy."

"Ne, ne zavard - biztosan dolgozik"

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11064) tildy válasza VOid (#11062) üzenetére


tildy
nagyúr

En is szerettem anno a shall-t , de tobben nem is hasznaljak, masok, finomkodonak mondjak...
A will a fenti mondat eseteben nem jovoidot, hanem akaratot jelol , ha jol tudom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11065) tildy válasza tildy (#11064) üzenetére


tildy
nagyúr

Vagy bizonyossagot, ahogyan dabadab is irta.

Akarat abban az esetben, hogy mar megvolt az elhatarozas korabban. Legalabbis igy tudom, remelem kijavit , aki jobban ert hozza.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11066) CYBERIA válasza Hasaggymeg (#11053) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ok, kösz mindenkinek!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#11067) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Valami olyasmit akarok,hogy "koszi hogy meglátogattad az adatlapomat"

Thank you for visiting my profile

Ez így helyes? :U

(#11068) dipeti válasza ToBeY (#11067) üzenetére


dipeti
senior tag

:K

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#11069) ádika86


ádika86
aktív tag

helló ismét!
nem értem ezeket a szakmai szövegeket :(

"Reed–Solomon error correction is an error-correcting code that works by oversampling a polynomial constructed from the data. The polynomial is evaluated at several points, and these values are sent or recorded. By sampling the polynomial more often than is necessary, the polynomial is over-determined. As long as "many" of the points are received correctly, the receiver can recover the original polynomial even in the presence of a "few" bad points.
Reed–Solomon codes are used in a wide variety of commercial applications, most prominently in CDk és DVDk, and in data transmission technologies such as DSL, DVB and WiMAX"

:R :R

Predator G3-571-77QK

(#11070) dabadab válasza ádika86 (#11069) üzenetére


dabadab
titán

(#11071) VOid válasza dabadab (#11063) üzenetére


VOid
tag

Köszönöm, igen erre voltam kíváncsi, a jelentésbeli különbségekre, azt tudom hogy itt nem jövő időt akar kifejezni, csak kicsit nehéz elfogadnia a fülemnek:D mer eddig a jelenhez szoktam hozzá.

A második mondatnál ugye "biztos dolgozik" az olyan "biztos" ami nem tuti biztos?:D már mint úgy értem ha "must"al mondanám "she must be working" az is biztos, csak az erőteljesebb nem? Igaz az ebbe a párbeszédbe nem illene bele.

(#11072) ádika86 válasza dabadab (#11070) üzenetére


ádika86
aktív tag

igen-igen ezt én is megtaláltam, de ez a rövid leírás nekem épp elég lenne :)

Predator G3-571-77QK

(#11073) Lauda


Lauda
félisten

Valami nekem nem tiszta.

I would like a cup of coffee.
I would like a glass of water.

Ez igy helyes ugye? Igy tanultam.

Erre most olvasom egyik konyvben, hogy ha csak targy van a would like utan, akkor kell a "to have"

tehat I would like to have a glass of water. :F :O

(#11074) dabadab válasza Lauda (#11073) üzenetére


dabadab
titán

Tulajdonkeppen ott van az a "to have", csak gyakran nem mondjak ki.

DRM is theft

(#11075) Lauda válasza dabadab (#11074) üzenetére


Lauda
félisten

Na ettol megint csak boldogabb lettem. :W :DDD Imadom az ilyeneket az angolban, amikor igy is lehet meg ugy is, ami nem is lenne baj, csak mikor ezekbol is mar van vagy 10 fele, amit tobb alakban is lehet hasznalni, az kellemes.

Ez a have meg a have got is igen tetszik, meg a something es anything, nothing es igy tovabb, amibol ugye elvileg az anything mehet kerdo/tagadoba, de neha a something-et is lehet kerdoben hasznalni, sot, az elobeszedben foleg usaba gyakran hasznaljak is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11076) samfishR válasza Lauda (#11075) üzenetére


samfishR
senior tag

ja, have utan got-ot elszokták hagyni, pl i have GOT? a sister. i have a sister és kész:D got már csakhogynem furán hangzik. szerintem.

(#11077) Lauda válasza samfishR (#11076) üzenetére


Lauda
félisten

Persze el lehet, de jobb ha tudja az ember ha veletlen olyan helyre teved, ahol hasznaljak. :D

Vannak a kreativ angolnak ilyen gyakorlo lapjai azokat forditgatom, eleg copatos neha. :))

[ Szerkesztve ]

(#11078) #72042496 válasza Lauda (#11075) üzenetére


#72042496
törölt tag

A legtöbb nyelvben lehet így is megy úgy is, ez a szép benne. :)

Persze, az elején még pislog az ember, hogy ez most mi meg hogyan, de megtanulod, aztán egy idő után menni fog az magától is. Remélhetőleg. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#11079) Lauda válasza #72042496 (#11078) üzenetére


Lauda
félisten

Az igaz, csak az elejen azert meg sok minden elvonja az ember figyelmet. :)

Meg azert is gyakorolgatom a tok alap dolgokat is, hogy azok biztosan menjenek, ne az legyen, hogy mindent tudok, de semmit se igazan.

(#11080) tildy válasza Lauda (#11079) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem rossz, ha az elejen a nyelvtanra mesz kokemenyen ra. Legalabbis azon az elven vagyok, hogy inkabb tanuljon meg az ember tarsalogni, ha rosszul mondja, majd kijavitjak, majd hallja hogy beszelnek, es felszedi. A kisgyerek sem az altalanos iskolaban tanul meg beszelni.... Foleg nem 12 eves korban, mikor vegulis elkezdika nyelvtant. Ha gondoljatok, rakhatok fel tesztlapokat, amiket mi a suliban csinalunk:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11081) Kidus válasza tildy (#11080) üzenetére


Kidus
őstag

Anyanyelv mas.
Idegen nyelvet meg szerintem erdemes nyelvtannal tamogatni erosen, mert ha elkezdtel mar magadtol osszepakolaszni egymas moge szavakat, es berogzul, baromi nehez attanitani magad, hogy mashogy mondd, mint ahogy neked magadtol jott az elejen.
Nem azt mondom, hogy a legbonyolultabb szerkezeteket kell nyomni, de az alapveto nyelvtan egyaltalan nem nehez, es igencsak hasznos/szukseges.

Assuming Control

(#11082) tildy válasza Kidus (#11081) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem nem, es szerencsenkre a tanarunk is ezen az allasponton van.

Folyamatosan javit ki bennunket, de nem ugy hogy megmondja a megoldast, hanem visszakerdez, hogy egy ifes mondatnal was ? was? Ja would, oke. Szoval mintakat tanit, es ugy van vele, ez sokkal hatasosabb, legalabbis hamarabb lesz sikerelmeny belole, es tud kommunikalni, mintha magolna az ember a hulye peldamondatokat.

Mondom ezt ugy, hogy alapesetben a logikus dolgokat kedvelem, a nemetben pl. nagyon is nagy segitseg volt pl. a KATI(R) , de itt vettem eszre magamon, mintakat megtanulni sokkal masabb...

Gondolkodom felrakjam-e azt a hangreszletet, amit a grammarrol mondott. Kella grammar, de szerinte nagyon nem az elejen. Az elejen az kell, hogy valodi angolt -es nem lengyelek altal beszeltet- halljon es lasson az ember. Es akkor pontosan ugy szedi fel, ahogyan az ember a sajat anyanyelvet is. illetve pont ugy ahogy te is irod, az alapveto szerkezeteket is igy szedi fel, hiszen ezt latja, ezt hallja. A lenyeg, hogy a forras megfelelo legyen. Egy pillanatig sem felnek valakit bbc-bol, vagy filmekbol tanittatni angolul.

Kb. 3. lepcsoben johet a grammar.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11083) Lauda válasza tildy (#11080) üzenetére


Lauda
félisten

Ruhellem a nyelvtant mint az allat, de anelkul hogy tanuljak meg tarsalogni? Hogy helyezzem el a szavakat egy mondatban ha nem tudom a sorrendet? Hova kerul a kerdoszo, a hatarozo? Mit hasznalhatok kerdo/kijelento mondatban? Es meg ezer millio dolog van, amit sajnos nyelvtan nelkul nem fogsz tudni megfeleloen hasznalni. Hallott beszedbol lenne nagyon jo tanulni, de nincs kit hallgatnom. ;)

A relaxa villam angolt szoktam kozben hallgatni, abbol is el lehet csipni mondatszerkezeteket, ami hasznos lehet, meg azert szokja az ember a hallott beszedet. :K

[ Szerkesztve ]

(#11084) dipeti válasza Lauda (#11083) üzenetére


dipeti
senior tag

Sorozatokból nagyon sokat tanulhatsz, mert ott ugyanazok az emberek beszélnek és egyre jobban rááll a füled a kiejtésükre. Így, egyre jobban érted, egyre jobban tudsz figyelni a szófordulatokra.
A filmeknél, ugye mire hozzászoksz a kiejtéséhez a szereplőnek addigra vége a filmnek.
Legalábbis nekem ez bejött. :B

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#11085) tildy válasza Lauda (#11083) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugy, hogy filmeket nezel (angol felirattal) , ugy hogy bbc-t hallgatsz, netan angol felirattal.
Ha van egy alap szokincsed, mar latod mi hova kerul.

Itt is tobben irtak, filmekbol lehetetlen megtanulni angolul, nos minimum 4-5 embert ismerek a kornyezetembol, akik abbol tanultak meg , nagy reszuk kozep-felsofokon ir es beszel angolul....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11086) Lauda


Lauda
félisten

dipeti, tildy

Igen, a filmekbol sokat lehet tanulni, a bbc-bol is, ha mar van egy eros alap nyelvtanod es par ezer szavas szokincsed. Ez a cel elsosorban. Multkor olvastam valahol, hogy 1-2 ezer szoval mar el lehet beszelgetni. Na azt megneznem, hogy mirol, mert tudok kb 1500 szot es max a legalapabb dolgokrol tudnek beszelgetni, de azt is korlatozott ideig. ;)

(#11087) tildy


tildy
nagyúr

Rossz a hangminoseg, es en is rontottam.
Itt van amirol beszeltem.
Hadn't use helyett didn't use kell , de ezt mar csak akkor vagtam, mikor mar kimondtam. ( Hasonloan vagyok az s-ekkel E3-ban, belevertek a fejembe nyelvtanilag, hogy kell, azt megis neha lemarad, meg irasban is , pedig tudom hogy kell ....)

Szerintem hallgasd meg. :U Erdemes. Ugy fogsz megtanulni belole, hogy latod mi hol van a mondatban. PArom szerint , ha egy mondat tul nyakatekertnek hagzik, akkor ott valami bibi van a mondatban, egyszeruen egy ido utan lehet erezni, minek hol van a helye, foleg, ha tobbnyire mar lattal/hallottal hasonlo szokapcsolatokat .

Kidus: Ujra elolvasva amit irtal, a mondandod masodik reszevel ertek egyet, az elso resze volt az , amivel nem :U ;)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11088) Lauda válasza tildy (#11087) üzenetére


Lauda
félisten

Hat en ezt hallgathatom, semmit se ertek belole. :) Illetve egy-ket szot.

(#11089) dipeti válasza tildy (#11087) üzenetére


dipeti
senior tag

huhh, ez nagyon rossz minőség, torzul. Alig érteni valamit. :(

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#11090) tildy válasza dipeti (#11089) üzenetére


tildy
nagyúr

Irtam is , hogy rossz a minoseg, fejhallgatoval ertheto azert. Itteni angolorank egy reszlete amugy. Amugy ez brit(illetve kisse ir) angol, LEVEL 2 szinten. (pre-intermediate)

Meg az elozohoz:

Az ugy fogsz megtanulni az nem erre a hangreszletre vonatkozott, mielott felreertheto lenne :B :U

Hanem a BBC-n, CNN-en lathato es hallhato szovegekre.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11091) Lauda válasza dipeti (#11089) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem a because atjott. :DDD

(#11092) oxox


oxox
addikt

Ave Guruk!

Melyik a helyesebb?
pls be informed that below mentioned... vagy a pls be infromed about below mentioned.....

thx
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#11093) finest válasza oxox (#11092) üzenetére


finest
őstag

Attól függ, h mivel folytatod.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11094) oxox válasza finest (#11093) üzenetére


oxox
addikt

Pls be informed that b/m shipment will be o/b on .....
o/b -on board

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#11095) lama_lamm válasza oxox (#11094) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Szerintem csak egy "the" hiányzik a that után.

(#11096) oxox válasza lama_lamm (#11095) üzenetére


oxox
addikt

nem vagyok nagy angolos (mint a mellekelt abra mutatja), de tuti kell az a "the"? ill. about-al helytelen?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#11097) lama_lamm válasza oxox (#11096) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

A the mindenképp kell. Én nem írnám abouttal, kicsit hülyén hangzik:) de meg fogják érteni úgy is:) Ha megmondod magyarul, hogy pontosan mit akarsz írni, lehet, hogy jobban tudok segíteni:)

(#11098) samfishR válasza oxox (#11096) üzenetére


samfishR
senior tag

írd már le értelmesen, hogy mit akarsz..

(#11099) oxox válasza lama_lamm (#11097) üzenetére


oxox
addikt

:R szeretnem informalni oket (legyenek informalva arrol), hogy a lentebb emlitett kuldemeny fent lesz az xy jaraton (flight)..

thx in advance
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#11100) Psychonaut válasza oxox (#11092) üzenetére


Psychonaut
addikt

that the item mentioned below

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.