- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- SzőkeKapitán: Világ vége túlélők topicja
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Meggyi001: Anya, tudsz segíteni a matekban?....Nem érek rá kisfiam, majd segít a ChatGPT...
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Jack Hunter: Kínai erősítő vásárlási tippek
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
Új hozzászólás Aktív témák
-
npera
addikt
válasz
blueboi69 #89097 üzenetére
Cobra X tök új cucc, eladás esetén ez jobb. A Fatshark meg nagyon jól tartja az árát, szóval az is jó.
A kinézet csak addig számít, amíg felveszed. Utána úgyis csak a kamera képét látod.
Igazából mindkettőt lehet bővíteni, mert láttam már szétmoddolt Scoutot is valami rivjúban.
Nem, a 30 fps a DVR felvételre vonatkozik. Az analóg streamet fel tudod venni SD-kártyára későbbi visszanézés céljából. Hasznos, mert ha lezuhansz egy fás-bokros részen, akkor vissza tudod nézni, hogy kábé hol keresd.
Az összes Fatshark szemüvegben iszonyatosan pocsék gyakorlatilag 15 fps-es anyagból 30 fps-re interpolált mosottrongy minőségű DVR van. Kivéve a Scout 4, ami megkapta az ImmersionRC DVR modulját, ami 60 valós fps-t tud, valamint egyből H264-be vagy mi a neve ment és a felbontása is tök jó. Nem HD, de nagyon jó 700x500 körül felbontása van magas bitráta mellett. Tehát részletes, jó folyékony filmfelvételt ment le. Ez a csúcs DVR az analóg világban.
Ezt meg lehet venni standalone is, az ImmersionRC PowerPlay dobozka ezt tartalmazza kábé 80 dodóért.
A Cobra X DVR-je majdnem ugyanezt tudja, de "csak" valós 30 fps (bőven jó ez is) és a bitrate picit rosszabb, tehát a fű nem lesz olyan szép a felvételen.
-
blueboi69
őstag
Még az is lehet, hogy most tolódik az egész project, mert súlyosbodott az eddigi vízszivárgás. Eddig csak gyanú volt, hogy valahol víz szivárog, mostmár biztos, hogy ez csőtöréssé fajult, mert jött egy 70ezrese vízszámla. Ma jön ember bemérni, hogy hol lehet a csőtörés, ami 100% falbontással is jár. 55ezer csak a bemérés.... Ebből valamennyit fizetni fog a biztosító elvileg, de hogy mikor....
-
blueboi69
őstag
Viszont a CobraX az olcsóbb mint a fatshark....!
https://www.banggood.com/Eachine-and-Skyzone-Cobra-S-800x480-or-Cobra-X-1280x720-5_8Ghz-48CH-RapidMix-Receiver-FPV-Goggles-With-Head-Tracker-DVR-Built-in-Fan-Support-18650-or-2~6S-Lipo-Battery-Support-Shark-Byte-For-RC-Drone-p-1778518.html?utm_campaign=8708270&utm_content=10589&p=WT25071682749201505I&cur_warehouse=CN&ID=62878306299333vs
CobraX-nél 30fps az a fullHD esetében van csak, nem?
cobrax: H264, 30fps,MOV 6Mbps, SD up to 128Gb
fatshark:
- Analog DVR: MicroSD support to 64 GB
- Record Rate: 6Mbps (MJPG compression, 60 fps, MOV)Viszont a fatshark jobban néz ki, jobb anyagminőségnek is tűnik, nem olyan fröccsöntött műanyag. Nabasszameg, nem könnyű döntés.
A többi amit írtál az érthető.És ja, simulátor lesz előtte mindenképpen. Csak nemsokára megkapom nova gépét kölcsönbe, aztán akkor kiderül, hogy egyáltalán jó e a szemüveg nekem vagy nem látok benne semmit.
-
npera
addikt
Nekem most volt 4 érdeklődő is a quadokra, de megmaradtak érdeklődés szintjén. Csinálok pár pofásabb képet a gépekről, mert a marketing a kulcs. És felhajtok még pár helyi drónos adok-veszek fórumot marketplaceen, hogy nagyobb legyen a márkit penetrésün és kávöring.
Ha elmegy az 5" és leginkább a 2,5", akkor kábé egálban leszek a szemüveg tekintetében. Az valami csodálatos lenne.
A héten már nem jön meg a Tango 2, a tracking még nem él. Úgy nézem, hogy a norvégok előbb a fahéjas tekercset mártogatják a tejeskávéba és utána szorgoskodnak csak a kartondobozokkal.
Üdítő hír, hogy a franciák viszont mediterrán buzgalommal mozgatják és szkennelik a kis csomagot az FPV Cycle Edition kamerával, már elhagyta a Szüfrázsett-Minyon-Delápoá területet is.
Kabab küldeménye most alighanem sokáig fog iterálni az államok között, mert az amcsik az elnökváltás miatt tutira meg vannak zavarodva.
-
-NoVa-
veterán
válasz
blueboi69 #89090 üzenetére
Annál akad sok újabb/jobb/izébb, aztán az FC sem mindegy, hogy van-e rajta barométer, meg iránytűszenzor, ez mind együtt tud javítani a pontosságon sokat. DJI-nél még szokott a kicsiken a hason optikai elmozdulásszenzor, is előfordulni, a Tello pl GPS nélkül is le tud cövekelni a levegőben ügyesen.
De amúgy ha van a flight controllereden jópár soros (Soros!) port, ledvezérléstől a szervókig bármit bárhová tudsz mapelni szinte. A GPS vevőnél protokollt meg pár apróságot a Betaflight/CleanFlight/iNav felületén be lehet állítani, meg az RGB ledsorra kisakkoztam az egyik ledre sok sok feltétellel, hogy színkóddal/villogásokkal legyen a 4-ből az egyik leden státuszvisszajelzésem a kapcsolatról/erősségről.
Aztán meg a rádió csatornakiosztásnál berakod valahová a triggert, hogy mire legyen pozíciótartás, vagy iNavnál return, és egyéb extremitások. De az más világ, ott már wifi vagy BT modult is veszel, és notebookról térképen pakolsz össze waypointokat, állítasz sebességet hozzá, meg merre nézzen közben, aztán megnyomod az ON gombot, és lerepüli.De előtte leteszed a drónpilótavizsgát, beregisztrálod a géped, kötsz rá kötelező biztosítást, igényelsz légteret 60 nappal előre, leadsz hozzá kockázatelemzést meg műveleti tervet, csatolod a körzeti főerdész véleményét, hogy a repülésed nem zavarja meg a túzok tojásrakását, és stb... Szóval törvénykövető módon valami ilyesmit kell tenni ha long range akarsz nagy komplett géppel repülni anélkül, hogy közlekedési vétséget követnél el.
Én gyorshajtok is (ma a Subaruval), repülök is, de mindkettőt nagyjából etikus határokon belül ingerküszöb alatt, nem is építek waypointrepülésre és távoli izékre alkalmas cuccot.
Hardcoreabb arcok már tervezik a könnyed pirotechnikai katapultot, ami hatósági vész esetén ledobja a kamerát a gépről leszállás előtt
-
npera
addikt
válasz
blueboi69 #89092 üzenetére
Külön móka, hogy ha 100 méteren belül akarsz GPS RTH-t nyomni, akkor nem RTH lesz belőle, hanem disarm. Tehát "levitorlázik". Mint egy tégla. 100 méteren túl, ha volt elég műhold az arm idején és azóta sem vesztette el őket és a sanity check feltételek is teljesülnek, akkor lesz belőle egy RTH próbálkozás (!). Aztán vagy sikerül, vagy nem.
Én kábé itt tartok GPS-ügyben. Még nem olvastam eléggé utána.
-
npera
addikt
válasz
blueboi69 #89090 üzenetére
Igen, láttam a posztot. Felismertem a profilképet, mert gyanúsan ismerős volt a testalkat és a BMW
A Skyzone Cobra X-ről pontosan semmit nem tudok, még nem néztem meg. Láttam, hogy van és kábé ennyi.
Most megnéztem. Ez ígéretes. Bővíthető modul van a vevőnek, de alapból az a technológia van benne, ami a zászlóshajó Sky04X-ben. A neve asszem Rapidmix, ami hasonló technológiát használ, mint a 150 dodós ImmersionRC Rapidfire, amit az összes FPV-s celeb használ. Ez nem az antennák között váltogatva próbál jobb jelet venni, hanem folyamatos üzemben kombinálja össze kábé soronként a képet a vevő modulok között. Szóval jelenleg ez a csúcs.
Ahogy nézem a DVR "csak" 30 fps benne, nem 60 fps, mint a Scout 4-ben, de erre akkor tudsz tenni saját antennákat, amivel elég jól lehet tuningolni a vételt.
A Scout 4 esetén van egy beépített patch antenna, ami arra néz, amerre a fejed. Ha lógatod a fejed, akkor nem sokat ér. Erre rá tudsz tenni egy irányított patch antennát, tehát ha fejlógatós vagy, akkor felfelé hajlítva kábé előre fog nézni majd a patch.
Ha van rá dodó, akkor a Cobra X alighanem jobb vétel, mint a Scout 4, de a Scout 4 is nagyon jó szemüveg. Én majdnem megvettem, de aztán a norvég kolléga jó áron átadta a gyakorlatilag zsírúj Dominator v3-at.
A 4:3 és 16:9 dolog túl van szerintem misztifikálva. A Dominator v3 16:9-es volt és összenyomta a 4:3-as kamera képét. Abszolút nem zavart repülés közben. Nem monoszkópot nézek és azt elemzem, hanem a repülést élvezem.
Ez a Cobra X 4:3-as alapból, azt feltételezem, hogy vagy széthúzza a 16:9-es kamera képét vagy letterbox lesz belőle. A 4:3 előnye, hogy többet látsz felfelé és lefelé, jobban magába szippant az élmény.
Elsőre sok szimulátort ajánlok. Én elképesztően megszopattam magam azzal, hogy zéró szimulátorral és 5"-os géppel kezdtem. Nem tudom emlékszel-e a maiden flightra, itt a videó. A fülembe ugató és körbe ugráló megszaladt boxer kutya csak hab volt a tortán akkor, a nulla quados tapasztalat és éles maiden volt a fő gond.
-
blueboi69
őstag
jó, majdnem beleröhögtem a reggeli meetinge miközben olvastam
"Tehát ez nem egy DJI termék, nagyon nem."
Igen ez tiszta. Árban sem, ahogy néztem. Viszont első körben nem repkednék túl messzire még a szimulátorban sem
Ha mégis lezuhan, ne kelljen messzire sétálni. Meghát gondolom a jel sem visz el túl messzire, talán valami 100-150m rémlik.
De értem, oké. GPS akkor lesz jó, ha eleve magasabban van a drón. -
npera
addikt
válasz
blueboi69 #89090 üzenetére
Kell egy szabad UART az FC-n, arra ráforrasztod. TX és RX padra. Meg táp és föld. Asszem ennyi. Aztán lehet belenézni a mély rabbitholeba, mert ahogy nézem ez a GPS téma nagyon nem egyszerű.
Néztem pár videót, ahol különféle 4" gépeken nyomnak RTH-t. Szakácsok vélhetően örülnének, mert nagy rántással operál, aztán egyszerűen elindul hazafelé, mint Michael Douglas az Összeomlás című dokumentumfilmben.
Ez nem finomkodik selymesen bársonyos ívekkel és akadályok kikerülésével. A magasságot is úgy tartja, ahogy egy átlag GPS tudja (függőlegesen nagyon pontatlanok). Ha alacsonyan repülsz mondjuk fakorona van feletted és akkor jön az RTH failsafe, akkor teligázzal belek*rja a gépet a fakoronába. Ha van egy domb közben, ami magasabb, mint a beállított magasság (+/- a tűrés, ami nem kevés), akkor belek*rja a dombba.
Szóval egy ilyen GPS az én felfogásom szerint kábé arra jó, hogy ha teljesen elméred a meddiget és túl sok lesz, aztán a szemüvegben csak hangyák háborúja megy, akkor vagy a gép nyom egy RTH-t vagy te kapcsolod be és utána vársz türelemmel, hogy legyen újra jel. Aztán ha van, akkor vagy átveszed vagy nem veszed át, de árgus szemekkel figyeled, hogy nem megy-e neki valaminek. Aztán az OSD-ben lesz hazafelé kis nyilacska és távolság. Tehát visszatalálsz.
De közben simán elveszítheti a holdakat, vagy ha szoftveres UART van csak az FC-n, akkor lefagy a jel és megszűnik a GPS, meg hasonló nyalánkságok.
Tehát ez nem egy DJI termék, nagyon nem.
-
blueboi69
őstag
Ó perszemár
De mindenestre jól hangzik!
Közben visszanéztem, azt a nova féle gps modult azt hogyan lehet hozzáilleszteni a meglévő rendszerhez?Amúgy a drónos csoportban rákérdeztem a szemüvegre, szerintem láttad is a postomat.
Ott ajánlották még ezt: Skyzone Cobra X
Illetve, hogy volt aki szerint a 16:9 az hátrány tud lenni.
Nem teljesen értettem. Ha 4:3 jel jön, akkor azt széthúzza a kijelzőre vagy beleméretezi és oldalt marad két függőleges fekete sáv, vagy netán a bejövő képből esik ki a teteje és az alja?
Mondjuk a dagicápi jobban tetszik
Mit ajánlotok még? Esetleg ejtőernyő a drónra? Meg vízálló burok? Vagy légkört elhagyó héliumos lufit rákötni? -
npera
addikt
válasz
-NoVa- #89087 üzenetére
Ő lesz a mi úttörőnk! Minden olyat kipróbáltatunk vele, amit mi nem mertünk vagy nem volt rá pénzünk. Aztán akkor nekünk nem kell ugyanabba a hibába beleesnünk. Profit!
De ez titok, nem szólunk neki
Igazából az a vicc, hogy most olyan cuccokat vesz majd, amivel nekem kellett volna kezdeni. A rádióm egy Turnigy 9X volt, amibe beleforrasztottam egy FrSky DIY modult. Aztán a rádió alaplapja bekrepált, akkor vettem az Q X7-et.
Ha lett volna ilyen Jumper multiprotokoll rádió, akkor az jobb lett volna egyből.
A 7"-os monitoros szenvedés helyett pedig egy Fatshark Scout 4 ezerszer jobb lett volna. Akkor kapásból lett volna jó vétel, nagy látószög, és a legjobb DVR, ami létezik. 60 fps, mp4 és magas bitrate.
Az egész torta tetején a rumosmeggy pedig a TinyHawk II, azzal kellett volna kezdeni. Mondjuk akkor még talán csak az első volt, de az is király kis gép lett volna.
Meg szimulátor is kellett volna, azzal nagyon megszívattam magam.
-
npera
addikt
válasz
-NoVa- #89079 üzenetére
Köszi!
Én csak azért tenném rá, hogy ha sikerül durván túlmenni a VTX hatótávján, akkor vissza tudjak jönni.
De ezen még gondolkodom, hogy mennyire értelmes dolog long range repkedni úgy, hogy nem teljesen pusztaság felett csinálja az ember. Eleve városba nagyon nagy no-no, víz felett fosatós. Ami érdekelne az a városon kívül a szigetvilág egyes részei, de ott észnél kell lenni, mert sok katonai létesítmény van. Kikötő érdekelne szintén, a nagy hajók. De azokkal is észnél kell lenni.
Szóval maradnak a szélkerekek, meg a különféle öblök és hasonló néznivalók. Meg naplemente különféle magasságokból (max 30 méter szigorúan, he-he) és irányokból.
Agyalok még rajta hónapokat, nem sietünk.
-
akkor lett volna meg igazán, ha látom, hol ereszkedik, persze akkor meg el tudtam volna terelni valami biztonságosabb helyre. sokkal stresszesebb volt, amikor a lánchíd környékén a duna fölött közölte, hogy kritikus akkufeszültség, és most le fog ereszkedni. szerencsére vissza tudtam rángatni az alagút tetejére, de az egy hosszú út volt
a becsületes megtalálónak nagyon örültem, kapott is egy bekeretezett képet, amit még a gép elvesztése előtt lőttem.
-
-NoVa-
veterán
Előástam a rendelésből, UBLOX 7 N32+ GPS modulom van. Nem drága, viszonylag pillanatok alatt talál jelet, és BetaFlight alatt tudott a helyén maradni 10 percig a levegőben kb 2 méter ingással. Aztán a kiváncsiságnak eleget tettem, működő, kipróbált megoldáshoz méltón levettem a gépről, és elraktam. Annyira nem megyek messze, és nem parkolok levegőben, de ki kellett próbálni ezt is.
-
npera
addikt
válasz
qnadam #89071 üzenetére
Volt pár vegzálás, elég keményen rámentek az ISP-kre, hogy adják ki a logokat, aztán kirakatpereket nyomtak pár szerencsétlennel, amíg még volt a sajtóban lendülete a Pirate Bay pernek.
Volt egy időben egy külön behajtócéges móka is, amikor mofóra kiküldtek behajtócégek bírságokat privát polgároknak, hogy tudják, hogy letöltöttek és fizessenek hamar, de gyorsan. Aztán ezeket helyrerakták picit és most kábé szélcsend van, de azért, mert nagyon sokan VPN-el nyomják.
Ha újra beindul a The Grand Tour, akkor lehet szükség lesz VPN-re...
-
npera
addikt
válasz
-NoVa- #89052 üzenetére
Nova, te már ledoktoráltál GPS-ből? Ahogy nézem az alap 4" LR buildekben nem misztifikálják túl a GPS kérdést. Aztán utána lehet várakozni a lockra sokáig.
Kábé dupla annyiba kerül, de egy jobb Matek M8Q-5883 már iránytűt is kap egyből.
GPS-t csak akkor mernék használni, ha már kiveséztem volna a megfelelően árnyékolt installáció mikéntjét, valamint kiismerném a quadot annyira, hogy merjek vele kábé 500 méteren túl menni. Addig még kifejlesztenek 2 újabb generációt vélhetően, mert lassan kell sietni
-
Sipi-
őstag
Néztem ma egy Focust. Szüleim küldték, hogy nézzem meg. Nem is értettem igazán, mert eddig az volt az egyik feltételük, hogy nem kék a színe
A színnel nekem nem lenne problémám, a tolatóradar hiánya lenne nálam csak kizáró ok. A kocsi egyébként egyben van, kicsit leütött-karcos itt-ott (egy full polírozás ráférne meg egy helyen festésjavítás is). Belül a tetőkárpiton két folt (hogy a fenébe lehet összekenni, azt nem értem) meg egy helyen a középkonzol csúnyán meg volt kopva. Flottás autó volt, az ajtókrók a cégreklám ragasztója még rajta volt
Végül az a döntés lett, hogy nem kell.
Subaru sem(csak 1.6-os szívóbenzin 5 ajtós Focus)
-
npera
addikt
válasz
blueboi69 #89063 üzenetére
Oké, a Banggood linken van akkor kétféle, ami a táblázatban is látszik.
Az olcsóbb a CC2500-as, ahogy nézem az is tud FrSky protokollt.
A drágább (marginálisan) a fullos 4:1 modullal jön JP4IN1, ami gyakorlatilag mindent tud, kivéve Crossfire.Én megvenném a drágábbat, mert akkor az összes létező whoop menni fog, plusz Spektrum, Futaba, FrSky és FlySky. Szóval akkor gyakorlatilag akármilyen akár használt RX-et is vehetsz majd.
A Crossfire az egy külön világ. A Team-BlackSheep fejlesztette ki. Alapvetően egy long-range rendszer, ami a hagyományos rádiókhoz képest alacsonyabb latencyvel fut (többnyire) és a hatótávja elég nagy. Ez sok paramétertől függ, de vannak 40+ km-es repülések is, meg azóta már tutira tolták tovább is. Persze szárnyakkal, nem kopterrel.
Ez egy 900 MHz-es rendszer, ami tud sok olyat, amit más rendszerek nem tudtak. Viszont nagyon specifikus antennák kellenek és rádiók. Vagy modulok. Nem túl olcsó, de cserébe nagyon komoly támogatottsága van, a legtöbb beta FW is stabil már, és állandóan fejlesztik tovább.
Most jött ki a 2,4 GHz-es változata, ami asszem harmadolja a tipikus latencyt, valamint még mindig kábé LR-rendszer, bár nem annyira mint a CRSF. Most a celeb quadosok és versenyzők erre kattannak rá éppen, mert ha tényleg penge vagy, akkor nem mindegy, hogy 15 ms a latency vagy csak mondjuk 4 ms. Nekem kábé 1000 ms a fejemben a latency, szóval nem én vagyok a tipikus Tracer benchmark target key user
A quadon a T-alakú az Immortal T antenna hozzá.
-
npera
addikt
válasz
blueboi69 #89054 üzenetére
Ha az opciós Crossfire modult akarod hozzá, akkor az az 1-cellás akksi miatt 25 mW-on van limitálva. Míg egy micro modul asszem 250 mW-ot is tud (ha az országban engedélyezett), de a fullos Crossfire modul 2W-on tud adni. Amihez már combos akksi kell. És olyan ország, ahol ezt szabad....
Számodra az egész teljesen irreleváns, mert nem hiszem, hogy egyből Crossfire protokollal érdemes komplikálni az életed.
Ha van olyan olcsó változat, ami csak bizonyos protokollokat tud, akkor olyat válassz, ami tutira tudja az FrSky protokollt. D8 és D16, akkor "be vagy biztosítva" egy időre.
Pontosan melyik változatot akarod megvenni? Linkre gondoltam, hogy átfussam a speckót.
-
Samott
addikt
#comic pictures
-
zetor2000
őstag
Ha kéne, van meghívóm... ha esetleg vásárolnál kontentot, vagy csak be-benézni, hogy mi a kínálat, mert most pl. Eddie Murphy új filmjére pályázok, mert az is valami "exkluzív" lesz, talán moziba se kerül. Bár a mozik most épp zárva. De mire ideér, lesz e rá szinkron... addig is szeretnék röhögni.
-
blueboi69
őstag
Ezt elkezdtem nezni, de az elejen dicseri. Most nem tudom megnezni, de a kommenteknel valami 25mW van emlegetve. Az mit jelent mennyire keves?
Nemertem amit irtal. Miazhogy tobb radio van? Azt ertem, hogy sokfele gyarto, sajat protokollal, de ha nagyreszet tudja, akkor jo nem? Nekem a D8 kell, de azt irja frsky prokolt tudja. Remelem jol irtam. De a hawk II is ezzel iranyitodik.
Csakmert ha ez megvan 25bol, a dron 35bol, akkor maris tobb penz marad szemuvegre es abbol johet egy jobbfele. -
-NoVa-
veterán
A kábelek meglepően nehezek tudnak lenni, pont mostanában néztem fülestémában futáshoz a mérlegen, hogy azonos jellegű cuccok közül van 13 grammos karbon vékony kábeles bigyóm is, az YBF-ed 23 gramm.
Aztán ott a planar a komolyabb amperigényeivel, és a hozzá tartozó rézköteggel, 50 gramm.
De oda a TWS a nyerő, a BT súlytalan.
-
npera
addikt
Blueboi, ezt a rivjút nézd meg mindenképpen. A csávó elég objektív, és igen sok részletről beszél. Például arról, hogy nem egyféle ilyen rádió van, hanem többféle és meg kell nézni, hogy melyik protokollt akarod használni. Tehát a legolcsóbb lehet nem lesz jó.
-
-NoVa-
veterán
válasz
zetor2000 #89043 üzenetére
Jó, én hardcore user vagyok, megnézem Netflixen, meghallgatom Spotifyon, vagy Tidalon, aztán a gyerekeknek meg ha nincs szinkronizált, egyelőre akkor nyúlok ilyesmikhez. Aztán a nagyobbiknak már elég natívközeli a kiejtése, és folyamatosan bővül a szókincse, valamire jó azért, hogy akad olyan tanárja is, aki nem is beszél magyarul.
-
npera
addikt
válasz
-NoVa- #89034 üzenetére
Nova, kez alakulni az Excel táblázat. Megvárom, hogy lesz-e bónusz, de akkor lehet veszek.
Diatone Roma f4 LR váz, 47g
GepRC 1404 2750 kv motor, 4 db 39,2g
iFlight Beast 55A AIO, 8,8g
Runcam Phoenix 2 Joshua Bardwell Edition (lehet OSD-n programozni), 9g
TBS Unify Pro Race, 5g
Lumenier AXII 2 VTX antenna, 7,8g
Crossfire Nano RX, 0,5g
Immortal T RX antenna, 3,4g
GNB 4S 1100 mAh XT30, 88g
Gemfan 4023 3-blade, 4 db 8,4gTotál tömeg 217 gramm. Erre még rájön a motorok csavarjai, a propok csavarjai, a kábelek, meg adott esetben a GPS, ha találok valami jót, ami nem 10 perc alatt talál holdat.....
Nem lehetetlen 250 gramm alá szorítani.
-
zetor2000
őstag
válasz
-NoVa- #89025 üzenetére
Én ilyenekhez nem értek, és nincs is nagy igényem rá.
Biztos jó dolog, de nem vagyok sorozat rajongó sem. Általában ha valami érdekel, annak nézek utána, honnan lehet olyan kiadást utolérni, amit én is tudok hasznosítani. Legyen az film, sorozat (néha nézek, de nem vagyok nagy filmbubus, nincs kedvenc sorozat, meg ilyenek), alkalmazás vagy bármi más. -
zetor2000
őstag
-
zetor2000
őstag
-
eattila
őstag
Szombat délután megnézem az A7s-t. Valszleg el is hozom
-
-NoVa-
veterán
válasz
WiZARD #89038 üzenetére
Azóta megtaláltam én is első tipp alapján, koss reddit stock szavakra keresve
A kísértés adott, hogy játékpénzzel elkezdjem követni az ilyesmiket, de az önvédelmi reflex is megvan, ha eddig nem tettem, valószínűleg én lennék A balek, akinek a pénzén lehet az ilyeneket szponzorálni.
-
npera
addikt
válasz
-NoVa- #89031 üzenetére
Itt van egy whoop board, ami nem alapfokon overkill, de sok UART van rajta.
Kabab elemezte, ott említi, hogy akadnak akik 7"-os gépet hajtanak róla, mert azt is bírja. Akkor egy 4"-os LR gépbe is elég kell legyen.
Van rajta barométer is, ami LR esetén jó.
-
-NoVa-
veterán
Amikor a részvények és az audiohobbim találkozik rovat... Mi a fene történt a Koss-al?
-
npera
addikt
válasz
blueboi69 #89022 üzenetére
Egy csomó rivjúer kapja Banggoodról a cuccot, aztán illik dícsérni. Vannak, akik már megengedhetik maguknak, hogy ne minden terméket dícsérjenek.
De ha a sorok között olvasol, akkor ki lehet azért vonni belőle a lényeget. A fogását nézd, meg a funkciókat. Ahogy nézem 18650-es hajtása van, ami jó, mert lehet cserélni egyszerűen. A multiprotokoll igen jó, aztán a szimulátor menjen még vele és kábé meg is érkeztél.
-
-NoVa-
veterán
válasz
blueboi69 #89016 üzenetére
Az egyetlen olyan lehetséges igény, amit ez a táv nem tud, a kockák meg igen, a monitorkonzol. Extrém rétegigény, én pl értékeltem, ha a gyerekekre is rálátok repülés közben, meg nem is nagyon repültem úgy, hogy járulékosan épp ne rohangáltak volna körülöttem, úgy tudok repülésidőt nyerni, ha őket is lefoglalom. Na épp ezért a szemüvegem akkuit nem a sűrű töltögetés fogja elfogyasztani egyelőre, igen keveset használtam.
De amúgy tetszik, BG wishlistemen már régebben beraktam, hogy legyen róla nyom, hogy létezik. Amíg nincs végleges dróntörvény, nem költök előre fölöslegesen egy kriminalizált hobbira, a mostani cuccaim is teljesen jók játszani.
-
-NoVa-
veterán
válasz
zetor2000 #89023 üzenetére
Flexget + Transmission, a Flexget tud feedet nézni. Azaz nem kell letölteni a torrentet, csak bedobni az NCoreon lévő + ikonnal az ottani kedvencek közé, teljesen mindegy, honnan, milyen eszközről, aztán otthon a PI meg nekiáll, és letölti. Tud még durvábban automatikus dolgokat is, pl nézze meg a sorozatok RSS-ét úgy generál, és ha X nevű valamiből kijön új rész, és 720p, akkor azt szedje.
Szóval automatizálok, mint úgy általában mindent, de ezt nem csak én szoktam. Vagy de. Programozó.
-
zetor2000
őstag
válasz
qnadam #88989 üzenetére
Én DC++ akármin (HUB nak hívták) voltam "op", torrenten már nem.
Ilyen kérdéseket ne nekem tessék feltenni...Én még az elődökre regeltem, az Endless-re és a Skyline-ra. Amikor összebútoroztak, akkor valahogy átkerültem, valami oldal segített ebben, még az arányokat is valahogy rendezte.
15éve és 48 hete ennek, hogy azt az oldalt megnéztem. -
blueboi69
őstag
Oké, egyelőre kurvára dicsérik...
https://www.youtube.com/watch?v=QCc3SNYWA9Y&fbclid=IwAR2HL6JM9ENFOlCPAVnO3tYrSOnidPjrucqSyEmfw0bp7OWQarabZXTkXZQ -
npera
addikt
Nova, jön a csomag benggúdról. Ebben van a goggle, az antennák, meg pár antennaszerelvény és egy fordított csipesz. EU prio line csomag, meg tariff insurance és package insurance. Remélem féreglyukon jön és a vámhivatal csak annyit mond, hogy nincs itt semmi látnivaló.
-
npera
addikt
válasz
blueboi69 #89016 üzenetére
Hacsak nem elképesztően kényelmetlen vagy rettentő hülye bug van benne, amit sosem javítanak ki vagy valami nagyon drága főelem megy tönkre benne, akkor sok indok nincs lecserélni.
Aztán úgyis az van, hogy megtetszik egy másik és elkezdesz vágyakozni.... been there, done that....
-
npera
addikt
válasz
blueboi69 #89013 üzenetére
Végső soron átrakható, de kisebb gépeken forrasztani szokták, hogy a csatlakozó tömegét megspórold és rövidebb legyen a kábel.
Mondjuk lehet dugóval is csinálni, de ezek nem arra vannak, hogy gyakran cserélgesd, mert valami elfárad egy idő után.
Kábé 120-150 SEK egy vevő, nem az a drága.
-
blueboi69
őstag
Akkor lehet, hogy meg is van amit kerestem, mert ez kielégiti minden igényemet.
Lehet bármi oka, hogy ezt később lecseréljem? Amugy a gamepad jellegű távoknak megvan az előnye, hogy természetes kézállásban kell őket fogni, nem pedig egy kis téglalpot kell szorongatni. Szóval igazából ez tetszik!
-
Samott
addikt
Fura, elvileg tegnap elesitettek az uj oldalt, tele a youtube ilyen videokkal. Eleg eros rancfelvarras mondjuk az az uj kormany peldaul nem nagyon tetszik nekem.
-
npera
addikt
válasz
blueboi69 #89010 üzenetére
Ezt szokták csinálni, hogy az OpenTX egy branchét fejlesztik, aztán amikor készen vannak, akkor beillesztik a fő OpenTX buildbe.
A Jumpernek volt a JumperTX, a Team Black Sheep pedig a Tango esetén a FreedomTX-et kreálta. Aztán idővel lesz belőle OpenTX. Tipikusan tök ugyanúgy néz ki, csak a splash screen más.
Röviden: nem baj.
-
npera
addikt
válasz
blueboi69 #89006 üzenetére
Jó lehet, de garancia persze semmire sincs. Nagyon kevés rivjú van még róla, de ilyenkor még lehet a komolyabban QC-zott darabok mennek ki, szóval semmit nem veszítesz ha örli adopter leszel.
Ez ilyen mindent vivős elvileg.
Internal Multi-protocol modul
Support Jumper 915 module (sell seperately) compatiable with Jumper R900 series receivers, Frsky R9 series receivers,full speed TBS NANO Crossfire supported
Az első sor, amit adnak vele. A beépített modul visz "mindent", tehát kábé 40-féle protokollt. Ezek közül az egyik nagy valószínűséggel a FrSky D8 (amin a TinyHawk II megy), meg a D16, amin a most kapható FrSky RX-ek 99%-a.
ACCESS nem fog menni rajta egy ideig, mert a FrSky pont azért csinálta az ACCESS-t, hogy akik visszafejtették a protokollját és árulják a multimodul cuccokat (lásd Jumper) azok szívjanak.
Ettől függetlenül még jó ideig fogsz tudni repülni vele, mert nem csak a FrSky csinál modulokat, hanem vannak Jumper modulok is, meg FlySky meg sokféle amivel fut a rádió.
-
hobizoli
nagyúr
válasz
Samott #89007 üzenetére
a regi ModelS a Ferrari F8 Tributo ellen is tesztelte
402m-n az S P100D 10.4-t ment, a Ferka F8T 10.2-t
a 3. sebesseget leforogva utol a lendulettel rajt utan 140kmh korul ~180m-nel, es 4.-ben megy el mellette
ezt az uj S mar meg fogja enni
foleg, hogy +200lo es -150kg ahogy olvastam -
Samott
addikt
Mar rendelheto az uj Model S.
140e USD -> 1100 paci, 800Km hatotav, 300 feletti vegsebesseg, 2 masodperc alatt szazon, 9 masodperces negyedmerfold...
-
blueboi69
őstag
npera, nova, ez jó távirányító lehet?
-
eattila
őstag
-
Jahno
veterán
válasz
eattila #89003 üzenetére
Takuból az 1.8/55 teljesen marha jó, néha ingadozik az ára, ellenben most az 1.4-es már nem megy annyira, mint 1-2 éve, néhányan eladják, vagy drágán akarják eladni.
MILCre pár éve emlegettem, hogy alternatív márkát is érdemes nézni, nem csak M42 van.A zóta azoknak is kúszik fel az ára. Én mondhatom, hogy mi az ami nekem van és bejött, mi az amit nem tudok eldönteni, vagy mi a takony szar. Jupiter 9ről pld. legendák mesélnek, de szerintem takony szar :-D Próbáltam pár Minoltát is, meg volt azoknak is a baja. Szóljak ha látok valamit? EXÁval meg mindenféle P6al is lehet menni vele, csak kérdés érdemes-e. Főleg ha annyi adaptert veszel, mint én. Meg elfogultnak kell lenned a Nikkor/37A vonalon, ott azért magas a léc
-
Jahno
veterán
válasz
eattila #88998 üzenetére
Szerintem van. Kb. minden is van, mert mindig más gépet tahálok valakitől :-D Meglesem. FDvel óvatosan, nekem nagyon nem jött be.
A ritkább cuccaik jó, mittomén, a 85mm-es, de az meg drágább, mint egy értelmes modern obi. Az alap 2.8/28at és 50est meg se nézd. Főleg mert Te Nikkorhoz és egyébhez szoktál. Én úgy kiszórtam ezeket, hogy ihajj. Egy darab 24mm Sigma még akad a polcon, de lehet az is megy apróra. 35ös Takumar is ment a levesbe, mostanában sokat megy a 14-140 alap kit, oszt jóvanazúgy. Meg persze ND sort kellene vennem, de abból a kínai sem olyan olcsó. Legalábbis 8, 16, 64 kellene. Este az ezres már sok. Nappal meg kevés.
Tartozékokból most pld. a fordítógyűrűket pótoltam ki, hogy legyen sor. Egyszer majd tokba is rendezem jól.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Dell Latitude 5590 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I CAM I W11 I Gari!
- ASUS 18W USB ADAPTER
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával!
- ÚJ HP EliteBook 840 G8 - 14"FHD IPS - i5-1145G7 - 32GB - 512GB SSD - Win10 PRO - Garancia
- Frederick Forsythe: Isten ökle (nem olvasott)