Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) erahurka


erahurka
félisten

Temuról rendeltem végül egy tokot, remélem beválik. Meg egy 500 forintos TWS fülhallgatót :DDD

(#2652) johnnyjungle


johnnyjungle
tag

Tollat, utángyártottat itthon hol érdemes vásárolni szerintetek? És Kínából? Thx, :R

(#2653) plejik válasza johnnyjungle (#2652) üzenetére


plejik
addikt

Nem javaslom, többen is írták, hogy nem igazán működik vele jól a táblagép. Eredeti, de ugye az meg nem olcsó.. :/

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#2654) ace05


ace05
senior tag

Most passzoltam el 110k-ért a tabletet és ez csak azért sikerült, mert eredeti tollal együtt adtam. Szerintem egyrészt szar üzletet csináltam, mert simán érne 130k-t tollal együtt, de jobban belegondolva, nem igazán mennek itt aprón se ezek a tabok, így elengedtem.

(#2655) bollokcs80 válasza ace05 (#2654) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Annyira nem rossz bolt szerintem, én 110-ért vettem magát a tabot Goboo-ról, 80-90-ért simán bepróbálnám magában is. Itthon 150 körül ment, az utódja is 130-140 újonnan.

B.Cs.

(#2656) *Mukeey* válasza ace05 (#2654) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Én sztem nem adom el. Bár van pár hülyesége, de ennyiért nincs semmi alternativa. Ha lecserélném, akk valami oled kijelzősre max, de azok 300k-tòl indulnak💁‍♂️

Tollal 110k az eléggé áron alul volt szvsz, 130at simán elkérhettél volna.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2657) kbyte1024 válasza *Mukeey* (#2656) üzenetére


kbyte1024
addikt

Én is így vagyok vele,nekem is tökéletes a tablet,el nem adnam :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2658) ace05 válasza *Mukeey* (#2656) üzenetére


ace05
senior tag

Én pont ezt csináltam, váltottam egy Tab s9+ra. Ennek tabnak az árával, meg beszámítottam note 9-es telefonomat. Így csak 250k lett az ára.

[ Szerkesztve ]

(#2659) hroberto


hroberto
veterán

Jött egy kisebb frissítés novemberi security patch - el.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2660) bollokcs80 válasza hroberto (#2659) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Már épp azon gondolkoztam, hogy vége a supportnak? :F

B.Cs.

(#2661) blueye válasza hroberto (#2659) üzenetére


blueye
veterán

Super hír, ha váltanék csak a support miatt vennék 6ost.

(#2662) erzol válasza hroberto (#2659) üzenetére


erzol
őstag

Nálam még semmi...

(#2663) erahurka válasza hroberto (#2659) üzenetére


erahurka
félisten

Én nem merek frissíteni mióta tönkrevágták a Mi Box S-em egy frissítéssel :(

(#2664) hroberto válasza erahurka (#2663) üzenetére


hroberto
veterán

Igazából semmi változás, csak biztonsági frissítés.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2665) erahurka


erahurka
félisten

Elég durván merül a tablet, van esetleg erre valami tipp? :R

(#2666) baal-amiga válasza erahurka (#2665) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Első körben nyomozás a sokat fogyasztó applikáció után, esetleg SDmaiddel egy "mélytisztítás". Ha nem segít, FR.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#2667) eFeMeR74 válasza erahurka (#2665) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Mostanában telepített új app?Már a Play áruház is televan malwares appokkal.
A gyors merülés lehet virus, beragadt app is ami folyamatosan fut a háttérbe. Alapos tisztítás és Restart. Első körben.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2668) erahurka válasza eFeMeR74 (#2667) üzenetére


erahurka
félisten

Nem igen rakok rá semmit, első nap telepítettem ami kell. Factory resetet nem szeretnék. :(

(#2669) *Mukeey* válasza erahurka (#2665) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Mit jelent a durván merül? Esetleg egy screenshot a fogyasztásròl.
Nekem kb 70%ot tud most, mint mikor új volt. Lehet nálam is egy fr jòt tenne....

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2670) sutiand


sutiand
tag

Mi is megkapjuk a HyperOS-t 2024-ben!
Mindenkinek Boldog Karácsonyt!

(#2671) erahurka válasza sutiand (#2670) üzenetére


erahurka
félisten

Aztán nehogy tönkrevágja a tabot.

(#2672) hroberto válasza erahurka (#2671) üzenetére


hroberto
veterán

Nem hinném. Telefonra már megjött, nincs semmi egetrengető változás. Ráncfelvarrott MIUI, új néven.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2673) bollokcs80 válasza sutiand (#2670) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Azt hittem már megvolt a két főverzió és esetleg biztonságikat kapunk még idén. Jó hír, bár korábbi Redmi telóm is elvileg idén tavasszal esett ki a támogatásból, de 2022 január óta egy darab biztonságit se kapott már.:(

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#2674) sutiand válasza bollokcs80 (#2673) üzenetére


sutiand
tag

Android 14 nem biztos hogy lesz, csak MIUI frissítés.

(#2675) blueye válasza sutiand (#2674) üzenetére


blueye
veterán

Gondolom biztonsági frissítés is.

(#2676) bollokcs80 válasza sutiand (#2674) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Tudom, az Xiaominál elválik.

B.Cs.

(#2677) *Mukeey* válasza sutiand (#2670) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Semmi nem változik a kinézetben.
Kicsit lehetett volna fantáziadúsabb a Xiaomi😏

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2678) bollokcs80 válasza *Mukeey* (#2677) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

És megcsinálhatnák a PC módot is már..... :U

B.Cs.

(#2679) erahurka


erahurka
félisten

Nem szoktatok időnket úgy járni hogy nem tudtok videókat lejátszani? Mintha az appok nem férnének hozzá a tárhelyhez, csak homokórázik.

(#2680) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Jött egy patch, 2024 januári biztonsági csomag.

B.Cs.

(#2681) hroberto válasza bollokcs80 (#2680) üzenetére


hroberto
veterán

És tényleg. :P

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2682) blueye válasza bollokcs80 (#2680) üzenetére


blueye
veterán

Jó hogy emiatt nem vettem 6ost, itt is jön még 👍

(#2683) bollokcs80 válasza blueye (#2682) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igen, elég korrekt a támogatás. Nekem is fontos, de emiatt még nem dobnám ki, nem használom olyan dolgokra, ami miatt aggódni kellene (pl. Netbank).

B.Cs.

(#2684) hroberto válasza bollokcs80 (#2683) üzenetére


hroberto
veterán

Úgy tudom a HyperOS - t is megkapja.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2685) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

Én a pc módot támogató utolsó verzió óta nem frissítettem. Nem ezen bankolok :)

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#2686) erzol válasza hroberto (#2684) üzenetére


erzol
őstag

(#2687) bollokcs80 válasza erzol (#2686) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ez klassz, én is olvastam valahol. 3 év support egy középkategóriás cuccnál elég korrekt.

@baal-amiga: Az nekem is hiányzik. :(((

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#2688) Exelsior24 válasza bollokcs80 (#2680) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szupi, jó látni, hogy még nem felejtkeztek meg teljesen erről a kis táblagépről. :))

Most, hogy már semmiféle Android - MIUI frissítést nem is tervez rá a Xiaomi (talán még azt a HyperOS-t megkapjuk azért, és lehetőleg nem cseszik szét vele a tabletet), legalább a Google Biztonsági Frissítések még érkezgetnek az eszközre.
Mondjuk még egy Android főverzió frissítést szerintem simán kiadhattak volna rá, csak akkor kevésbé vennék a Pad 6-ot, meg persze más gyártóknak is ilyen a hozzáállása a középkategóriás eszközökhöz sajnos, bár talán egy kicsit kezd kitolódni a támogatás egyes gyártóknál.

Mindenesetre ez a 2024 januári biztonsági csomag azoknak biztosan jól jön, akik mondjuk netbankolnak rajt, mint ahogy mások is említették előttem, mivel az olyan applikációk szigorúan nézik az Android verziót és a Google Biztonsági csomag verzióját a legtöbb esetben, és régebbi sérülékeny verziókkal sokszor már el sem indulnak.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#2689) bollokcs80 válasza Exelsior24 (#2688) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én is örülök neki, anno előrendelési akcióban 110 körül vettem, kaptam.hozzá tokokat meg.MiBand 6-ot, nagyon megérte. Sajnos a frissítések ilyenek, céges Redmi Note-omat is elengedték 2 év után..... :((( A biztonságra meg muszáj is figyelni netbanknál, ezer veszély leselkedik ránk.

B.Cs.

(#2690) yzww81


yzww81
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbiban kérném segítségeteket:
Xiaomi pad 5 esetén milyen usb-c csatlakozós eszközzel oldható meg, hogy egyszerre ket ANC-s vezeték nélküli fühallgatóval lehessen BT csatlakozással zenét hallgatni/filmet nézni?

Egyszerre két eszközt sajnos nem enged sem a tablet, sem a Galaxy A telefonom csatlakoztatni, ezért gondolkodtam el valami külsős eszköz megoldáson.
Köszönöm

(#2691) Digger


Digger
senior tag

Angol nyelvű Youtube video nézése közben, ha bekapcsolom a CC funkciót, akkor hang alapján automatikusan angol feliratot tud generálni. Lehetőség van arra is, hogy ezt a feliratot röptében különböző nyelvekre lefordítsa és eleve ezeket a feliratokat jelenítse meg az angol helyett. Ez remekül működik Windowsos gépeken magyarul is, de sajnos itt ezen a tableten, vagy eleve az Androidon a választható nyelvek közül hiányzik a magyar nyelv! :F
Létezik erre valami megoldás? Nem lehet valamiképpen telepíteni, vagy beállítani a magyar nyelvű fordítást?

(#2692) popoiu válasza Digger (#2691) üzenetére


popoiu
csendes tag

Nekem YouTube alkalmazásban sosem ment a fordítás úgy ahogy leírtad, ellenben ha a Google böngészőböl nyitom meg a YouTube-ot asztali módban akkor mindent is tud. :C

(#2693) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Megjött a HyperOS. :C

B.Cs.

(#2694) erahurka válasza bollokcs80 (#2693) üzenetére


erahurka
félisten

És jó vagy tönkrevágta a cuccot?

(#2695) Criminal017 válasza bollokcs80 (#2693) üzenetére


Criminal017
őstag

Rövid ideig volt kint, mire rányomtam a frissítésre addigra se híre, se hamva... :(

(#2696) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nekem is feljment este 8 körül. :B

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2697) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

Pc mode-dal mi a helyzet? Emiatt nem frissítettem már korábban sem, higy megmaradjion.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#2698) Criminal017 válasza Criminal017 (#2695) üzenetére


Criminal017
őstag

Reggelre nálam is "visszajött":

(#2699) bollokcs80 válasza erahurka (#2694) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem sokat nyomkodtam, főleg dizájnbeli változások vannak, meg friss security patch.

baal-amiga: Szerintem az már nem.fog menni, emiatt ne várj. :(

B.Cs.

(#2700) Criminal017 válasza Criminal017 (#2698) üzenetére


Criminal017
őstag

Mondjuk az Android 14 az elmaradt, maradt A13... :(((

(#2701) baal-amiga válasza bollokcs80 (#2699) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Köszi. Akkor maradok az utolsón, amin megy még. Semmilyen hátrányát nem érzem.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#2702) SL-27


SL-27
tag

Nálam semmi. Ugyan kiírta a Beállítások > "A tabletről" mellé, hogy FRISSÍTÉS... kiválasztani semmit nem lehetett. Azóta ez is eltűnt :DD

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#2703) guftabi96


guftabi96
addikt

Megjött nekem is a HyperOS.

Most én vagyok a vak, vagy tényleg nem lehet beállítani, hogy hányszor hanyas rácsban jelenjenek meg az appok a képernyőn?
Most egymás mellett csak 4 app lehet, nekem 5 kellene. Ezt eddig lehetett állítani, most nem találom.

További észrevétel:
Attól, hogy az értesítési sáv és a vezérlőpanel szét van bontva és nem ugyan onnan kell lehúzni őket még mindig a hajam hullik. Főleg, hogy a vezérlőpanel konkrétan csak a képernyő negyedét foglalja el, mellette ott a temérdek kihasználatlan hely. De legalább nincs felirat a gombok alatt, hogy pontosan mit is kapcsolsz vele. (számomra pl van olyan, ami elsőre nem esett le, hogy mit is csinál).

#KeepFightingMichael

(#2704) bollokcs80 válasza guftabi96 (#2703) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az első engem is zavar, nem találtam rá opciót. Már az utolsó MIUI is ilyen volt, uh. én tettem rá egy Nova Launchert.

B.Cs.

(#2705) SL-27


SL-27
tag

Ma délután csak megjött... már a frissítés :DD

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#2706) erahurka válasza guftabi96 (#2703) üzenetére


erahurka
félisten

Fú ez engem is zavar. Főleg hogy nem használok olyan appot ami érdemi értesítéseket küldene.

(#2707) erzol válasza guftabi96 (#2703) üzenetére


erzol
őstag

A vezérlőpanel gombjainak felirata bekapcsolható a beállításokban.
Viszont miért nem lehet a képernyőt bármely pontján dupla koppal zárni? :F

(#2708) guftabi96 válasza bollokcs80 (#2704) üzenetére


guftabi96
addikt

Az lesz akkor nekem is. Nagyon régen meg is vettem még, de már jó pár éve nem használtam.
Nem fér a fejembe, hogy egy ilyen dolgot miért vesznek ki. Agyrém számomra.

Almára is pont ezért nem váltottam még, mert a hajam hullik attól az UI-tól (ott is 4 app lehet egymás mellett, a vezérlőpanel és az értesítési panel külön van ott is stb stb)

Szidják sokan a OneUI-t, de számomra még mindig sokkal élhetőbb kezelőfelület, mint az előbb említettek

#KeepFightingMichael

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.