Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) Füge007


Füge007
senior tag

Sziasztok!

Volna egy feladatsor amit meg kellene oldani, én Excel-ben nem vagyok otthon. Tudna valaki nekem segíteni?

Füge

(#13452) Fire/SOUL/CD válasza DopeBob (#13450) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Az NMÉ képlet paramétereit be lehet valahogy egyszerűen írni, ha mondjuk 100 nagyságrendű paramétere van?"
Nem, mivel max 29 értéket lehet megadni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13453) DopeBob válasza Fire/SOUL/CD (#13452) üzenetére


DopeBob
addikt

(#13454) Fire/SOUL/CD válasza DopeBob (#13453) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor légy oly szíves vagy írni, vagy az adatlapodon feltüntetni, mert nem tudhatjuk, én meg 2010 x64-et használok, amit adok megoldást az ebben biztosan megy, de ha valaki korábbi verziót használ (és tudom, mert írta, vagy feltüntette az adatlapján, aláírásában stb), akkor igyekszem ahhoz alakítani a megoldást. :R

Elméletben lehet rá makrót írni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13455) Fire/SOUL/CD válasza DopeBob (#13453) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Private Sub CommandButton1_Click()

Dim MyParamsRateValue As Integer
Dim MyParamsValue As Integer
Dim MyParamsCount As Integer
Dim MyRange As Range
Dim MyParams As Variant

'NMÉ képlet RÁTA paraméterének értéke
MyParamsRateValue = 25
'NMÉ képlet ÉRTÉK paramétereinek értéke
MyParamsValue = 1000
'NMÉ képlet ÉRTÉK paraméterinek a száma
MyParamsCount = 1
'A CELLA címe, ahova képletet szánod
Set MyRange = Range("A5")

MyParams = "=NPV(" & MyParamsRateValue
For i = 1 To MyParamsCount
MyParams = MyParams & "," & MyParamsValue
Next i
MyParams = MyParams & ")"
MyRange.Formula = MyParams

End Sub

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13456) DopeBob válasza Fire/SOUL/CD (#13455) üzenetére


DopeBob
addikt

Köszi :R

MZ/X

(#13457) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok.

Összerúgtam a port a 2010-es excellel :)
Következő a tényállás:

Kirakok néhány jelölő négyzetet , vagy csekboxot, vagy bármien vezérlőt egy sheetre. Eddig ok.
De én ezt a munkalapot duplikálni akarom sokszor mert mindig ez az alap. Erre egyszerűen rögzítek egy makrót és hozzá rendelem egy objektumhoz (teljesen mindegy mihez). DE amikor rákattintok akkor olyat csinál, hogy létre hozza ugyan az új munkalapot de a régin duplikálja illetve eltolja a vezérlő elemeket, mindig amikor rányomok a makróra csinál az eredetin egy másolatot a vezérlőkből. Mi a fene van?

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#13458) gyga


gyga
senior tag

Na még valami előjött. A kihelyezett vezérlők vándorolnak :D Bővebben ha meg nyitom az excell filet akkor mindig eltolódnak jobbra kb 1 oszlopnyit

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#13459) Fire/SOUL/CD válasza gyga (#13457) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Normál esetben nem kell makró hozzá, egyszerűen a munkalap fülön jobb egér és az áthelyezés vagy másolás opciót használd. Az a fontos, hogy mielőtt ezt megléped, mindig az adott munkalap egy üres cellájára kattints, ne egy vezérlőn legyen a fókusz. Ebben az esetben az eredetivel teljesen megegyező másolat jön létre, ahol minden vezérlő pozíciója is megegyezik az eredetiével. (Lehet, hogy a "vándorlást" is megoldódik így, bár azt más is okozhatja)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13460) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Sziasztok!

2007-es Excel-t használok és olyan problémám akadt, hogy lenne két egymás melletti cellám, elsőben egy számtartomány kiindulópontja a másodikban ennek a vége van, tehát pl. első cella 1 a második 10 (vagyis 1-től 10-ig).
Van valami jó képlet arra, hogy az Excel kiszámolja a 2 tartomány közötti értéket és egy új lapra, egymás alá sorban kiírja az elemeket? (Magyarul 1,2,3,4...10 egymás alá)
Valami ilyesmit szeretnék elérni, csak az én adatbázisomban ezek a számok mind 9 jegyűek. Valakinek ötlete?
Köszönöm előre is!

Üdv,
TB

(#13461) Fire/SOUL/CD válasza ThaBoss (#13460) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Valami ilyesmit szeretnék elérni, csak az én adatbázisomban ezek a számok mind 9 jegyűek."
Na erre mutass példát és hogy mit jelent a "...Excel kiszámolja a 2 tartomány közötti értéket" (nem világos mit is kell kiszámolni) és akkor megoldható lehet a feladat.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13462) ThaBoss válasza Fire/SOUL/CD (#13461) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Sorry, valóban kicsit nehezen tudom elmagyarázni!
Szóval adott egy ilyen sor:

És valamilyen képlettel szeretném sorokra bontani, hogy így nézzen ki:

Tehát az első képen látható számok közti értékeket sorokra bontva írja ki.

[ Szerkesztve ]

(#13463) Delila_1 válasza ThaBoss (#13462) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az O2 képlete =INDEX(Munka1!N:N;DARAB2(Munka1!N:N)).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13464) ThaBoss válasza Delila_1 (#13463) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszi!
De ezt így beírtam de csak N1 elemét, azaz az első értéket adta vissza minden sorban.

(#13465) Delila_1 válasza ThaBoss (#13464) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Munka2!N2 -> =Munka1!N2
Munka2!N3 -> =HA(N2+1<=Munka1!$O$2;N2+1;"")
Munka2!O2 -> =HA(Munka1!$O$2>=N2;N2;"")

A két utóbbit kell másolnod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13466) ThaBoss válasza Delila_1 (#13465) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszi szépen, így már jó lesz!

(#13467) Delila_1 válasza ThaBoss (#13466) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13468) ThaBoss válasza Delila_1 (#13467) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Esetleg ki lehetne egészíteni picit?
Mert ez addig tökéletes, amíg nem írok Munka1N3 és O3 cellákba más értéket. A képlet teljesen rendben van, csak nekem van még kb. 20000 sorom, mindegyikben más tartománnyal és velük is szeretném ezt megcsinálni.
Így már megtudnám oldani, csak át kell írnom a képletet. Csak kicsit nagy meló ekkora vagy nagyobb adathalmazzal. :)

(#13469) csdm


csdm
senior tag

Sziasztok!
egy emelt érettségi feladattal fordulok hozzátok.
Feladatsor itt van (6.oldaltól kezdődik)

Forrásfájlok a feladathoz
Egészen konkrétan a 4. feladattal van problémám. Döbbenten állok előtte, fogalmam sincs, hogy csináljam. Próbáltam sok HA függvény egymásba ágyazásával, de nem jött jó megoldás ki, soha. Azt sem értem, hogy az első helyre is a jól másolható függvénnyel kell kitölteni az adatot, holott, nem tudjuk, hogy az első autós előtt volt-e valaki, kellett-e várakoznia.
Ebben kérnék segítséget, hogyan lehetne megoldani a fent linkelt 2.feladat(Kocsimosó) 4.feladatát.

(#13470) Delila_1 válasza ThaBoss (#13468) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ebben az esetben a lenti makróval oldd meg.

Sub Valami()
Dim sor%, sor1%, WS1 As Worksheet, WS2 As Worksheet
Set WS1 = Sheets(1)
Set WS2 = Sheets(2)

sor% = 2: sor1% = 2
WS2.Cells(sor1%, "N") = WS1.Cells(sor%, "N")
WS2.Cells(sor1%, "O") = WS1.Cells(sor%, "N")

Do While WS1.Cells(sor%, "N") <> ""
If WS2.Cells(sor1%, "N") < WS1.Cells(sor%, "O") Then
WS2.Cells(sor1% + 1, "N") = WS2.Cells(sor1%, "N") + 1
WS2.Cells(sor1% + 1, "O") = WS2.Cells(sor1%, "N") + 1
sor1% = sor1% + 1
Else
sor1% = sor1% + 1: sor% = sor% + 1
WS2.Cells(sor1%, "N") = WS1.Cells(sor%, "N")
WS2.Cells(sor1%, "O") = WS1.Cells(sor%, "N")
End If
Loop
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13471) Delila_1 válasza csdm (#13469) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az F2 képlete: =DARAB2(B:B)-SOR()+1

Az első autó azért első, mert nem volt előtte senki. :D

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13472) ThaBoss válasza Delila_1 (#13470) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Bár azt írja, hogy Runtime error: 6 Overfow, a Munka2 fülre A : B és N : O oszlopokba is helyesen kiszámolta!
Úgyhogy köszönöm a segítséget! Immár tökéletes lesz! :R

[ Szerkesztve ]

(#13473) Delila_1 válasza ThaBoss (#13472) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kapcsold be a bővítmények közül a két Analyzis kezdetűt!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13474) ThaBoss válasza Delila_1 (#13473) üzenetére


ThaBoss
senior tag

OK, már rendben lesz!

(#13475) csdm válasza Delila_1 (#13471) üzenetére


csdm
senior tag

Ez miért jó képlet?

(#13476) Fire/SOUL/CD válasza csdm (#13475) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát mert nem jó... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13477) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#13476) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tényleg nem jó, töröm a fejem a megoldáson.
Te tudod?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13478) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#13477) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

csak az elvet, meg nem írtam a képletet, de nem vészes. Azon kocsik darabszámát kell meghatározni, amelyek érkezési ideje kisebb, mint az előző kocsi távozási ideje.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13479) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#13478) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

F2 képlete, amit aztán lehet lemásolni: =DARABHATÖBB(D2:$D$31;"<" & E2)

A megoldás eleget tesz a "– az érkezőt is beleértve –" kitételnek is.

(feladatsorban nem találtam, hogy hányas Office verzió használható, és kérdezőnk sem írta, úgy hogy ez természetesen Office 2010-ben megvalósítható megoldás)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13480) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#13479) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sajnos ez sem jó. A 2. kocsi érkezésekor az első már lelépett, így az F3 cellában 1-nek kellene szerepelnie, nem 2-nek.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13481) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#13480) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De jó, csak nézd meg az időértékeket még1x... ;)
A 2. kocsi 6:25-kor érkezik is 6:28-kor távozik, viszont a 3. kocsi még a 2. kocsi távozása előtt megérkezik 6:27-kor.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13482) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#13481) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első 6:24:41-kor távozott, a második ezután 28 másodperccel érkezett.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13483) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#13481) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=DARABHATÖBB(D2:$D$31;"<" & E1)+1

Ezt is ellenőrizni kell több sorban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13484) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#13482) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igazad van, az Érkezésének pillanatában kitétel is szerepel, bocsesz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13485) Delila_1 válasza Delila_1 (#13483) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez sem jó. Az F10-ben 2 helyett 3-as értéket ad a képlet. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13486) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#13485) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jó kis fejtörő, iszom egy kávét, szívok egy cigit, lenyelem az ebédem és nekiugrom. Tetszik. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13487) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#13484) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ezt valakinek át kellene néznie, én már csillagokat látok tőle. Azt hiszem, ez a jó megoldás.

=DARABHATÖBB(D$2:$D31;"<" & E30;E$2:E31;">"&E30)+1

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13488) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#13486) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem jó a sorrend. Ebéd, kávé, cigi a helyes.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13489) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#13488) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na, korábban ezt kellett volna tennem, egyből meglett a megoldás :DDD

F2-be: =HA(D2=MIN($D$2:$D$31);1;DARABHATÖBB($E$2:E2;">" & D2))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13490) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#13489) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez is elmászik a 10. sorban.

Szerk.: szerintem jó a 13487. Több sorban ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13491) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#13490) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem mászik, van még 2 kocsi bent. [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13492) Delila_1 válasza Delila_1 (#13487) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ügyesen az F31 képletét adtam meg.
F2 -> =DARABHATÖBB(D$2:$D2;"<" & E1;E$2:E2;">"&E1)+1

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13493) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#13491) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hurrá! Nagy vagy, mehetsz vacsorázni. :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13494) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#13493) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ne tessék gonoszkodni a néninek. :DDD Majd az teszi fel az I-re a pöttyöt, amikor érkezik csdm mester és benyögi, hogy "hát de 2003-al kell megcsinálni"... Na akkor megyek vacsorázni. :))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13495) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#13494) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Semmi gonoszkodás, komolyan gondoltam, hogy nagy vagy!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13496) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#13495) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Köszönöm, viszont! :R (Amúgy a vacsorázásra értettem a gonoszkodást... Az úgy hajnali fél 1 tájékán szokott esedékes lenni) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13497) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Hogyan tudom elérni, hogy ha egy cellába teszek egy hiperlinket ami ugyanannak a munkalapnak egy másik cellájára mutat akkor a hivatkozott cella a bal felső cella helyére kerüljön a kattintás után?

[ Szerkesztve ]

(#13498) Fire/SOUL/CD válasza m.zmrzlina (#13497) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

nem tudom, hogy ezt a linkel hogy hozod össze, de az biztos, hogy így lehet(ha jól értettem, amit kérdeztél) Itt az U66-os cella lesz a kliens terület bal felső sarkába görgetve.

Application.Goto Range("U66"), Scroll:=True

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13499) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#13497) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Vegyük, hogy a Munka1 lap B4 cellájába tennéd a linket.
Ne tedd be, csak egy szöveget írj oda, ami utal az ugrás helyére.
A lap kódlapjára:

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Target.Address = "$B$4" Then _
Application.Goto Sheets(2).Range("U66"), Scroll:=True
End Sub

felhasználva Fire előbbi hozzászólását.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13500) Delila_1 válasza Delila_1 (#13499) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Későn vettem észre, hogy ugyanannak a lapnak egy másik cellájára kell ugrani. Természetesen hagyd ki a Sheet(2)-t.

Ha több ilyen elrugaszkodási pontod van, Select Case szerkezetben adhatod meg a kiindulási pontot. A példa szerinti ugrások B1-ből D3-ba, vagy B4-ből G5-be:

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Select Case Target.Address
Case "$B$4"
Application.Goto Range("G5"), Scroll:=True
Case "$B$1"
Application.Goto Range("D3"), Scroll:=True
End Select
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.