Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1034) Fityo


Fityo
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Privot tábla
Van egy csomó termékem, ezeket termékcsoportba lehet csoportosítani, és ezen kívül fő termékfajták vannak.
Pl. Desszertek (fő termékfajta) / Túrócsoki (termékcsoport) - és itt jönnek a túrócsokik felsorolásai.
Egy Excel állományban van egy munkalap (''Összes''), mely az összes terméket tartalmazza minden infóval (nettó ár, bruttó ár, termékkód termékcsop., termék fő kategóriája stb.)
És kialakítottam minden termék fő kategóriára egy munkalapot (''Desszertek'', ''Tej'', ''savanyútej'' stb.) Ezekbe a munkalapokba kell az összesből a termék fő kategóriájába tartozó termékeket. Ez még nem gond. A kérés az volt, h. ezt Privot táblával oldjam meg. Ez sem gond. Jelenleg viszont úgy tudom megoldani, h. A oszlop - termékcsop. megnevezése; B oszlop - az ebbe a termékcsoportba tartozó termékek külön soron.
Viszont így nem jó.
Úgy kellene elkészítenem a táblát, hogy az A oszlopban pl. A3 - term.csop. megnevezése, és ezalatt lennének az ide tartozó termékek az A oszlopban (tehát A4, A5 ....)
Aztán mondjuk jön a következő termékcsop. az A25-be, és A26-tól a köv-ő termékcsop-hoz tartozó termékek A26, A27 stb.

Eddig akárhogy húzogattam a mezőket, ezt nem tudtam megoldani.
Nincs vkinek tippje, mi lehet a megoldás?

Köszi Erika

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.