Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:26:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Hauptmann válasza spank0309 (#1950) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszi. Prapor dobál még naponta cuccokat, de az random, hogy mit.

Holnaptól twitch drop-ok is lesznek.

(#1952) Imilenni válasza Ezekiel. (#1949) üzenetére


Imilenni
addikt

Ilyen gépem volt, azért közelsem volt 60 FPS.
Bár még i5 4440-el nyomtam.

Hauptmann
Van valami cikk róla vagy valami?
Hol kéne nézni, hogy lesz-e drop?


Az egyik streamnél a címben az volt hogy 6.-áig lesz drop, ez igaz lehet?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#1953) RazoR válasza Imilenni (#1952) üzenetére


RazoR
veterán

(#1954) Ezekiel. válasza Imilenni (#1952) üzenetére


Ezekiel.
tag

De élvezhetően futott? 8GB ramod volt?

(#1955) heihachi válasza Ezekiel. (#1954) üzenetére


heihachi
addikt

Nálam rendszeresen 12 giga ramig megy fel a memória használat, a 6 gigás videókártya is fullon van általában, és a stabil 60 fps-hez bizony vissza kell venni egy 1660ti és i7 6c/12t társaságában 1080p-ben nem kevés beálltást. Nyilván lehet végtelenségig csökkenteni a grafot, de azért komoly igényei vannak a játéknak.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#1956) Ezekiel. válasza heihachi (#1955) üzenetére


Ezekiel.
tag

Akkor inkább hagyom nem kockáztatok. Gondolom ilyen demo teszt verziója meg nincsen a játéknak :(

(#1957) mg1992mg válasza Ezekiel. (#1956) üzenetére


mg1992mg
senior tag

8 GB RAM-mal felejtős a game, még a 16 is necces. Sajnos demo verzió nincs :( Még az alap kiadás is "drága", mert az a csodás 27% ÁFÁ-t a weboldalukon lévő ár nem tünteti fel, csak majd amikor a fizetéshez érsz, akkor pakolja rá.

(#1958) spank0309


spank0309
tag

Én is csak azt tudom alátámasztani hogy a játék olyan 12-13 GB Ramot eszik.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#1959) vaakuum


vaakuum
addikt

Lehet tudni, mi volt ez a mai gyorsfix?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1960) Mike Farrel


Mike Farrel
tag

Ezzel a ram mennyiséggel bajban leszel.

Előző konfigom az i5-4570, gtx 1070 és 8gb ram volt. A játék úgy nézett ki, hogy mentem két kört ott bedobott a többiekkel úgy ahogy kellett, utána a harmadik körtől kb 2 perc vagy még több csúszással dobott be a játék a többiekhez képest (mindenki más 16 giga rammal nyomja). Ilyenkor mindig gépresi és lehetett élvezni megint 2-3 körre a játékot. Ezt elégeltem meg és vettem Ryzen 5-3600-at mellé meg 32 giga ramot, videókártya maradt. Így teljesen jól fut a game, mindenhol én vagyok az első a többiekhez képest és most én várok rájuk( többiek konfigja ryzen 5-2600x meg 16 giga ram, vidikari változó 1080ti-tól 2080-ig). A 13-14 giga ramot fixen megeszi a játék, ami nálam a legdurvább ram használata volt, az 24 giga volt de az egyszer fordult elő és máig nem tudjuk mitől Interchangen.

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#1961) Imilenni


Imilenni
addikt

8GB Rammal nyomtam igen, tényleg esélytelen volt.
Az 1060 is elég kevéske volt hozzá.

6k XP és megvan a 10-es szint..sokkal gyorsabban sikerült mint előző wipe alatt (amikor el sem értem).. ;]
El is felejtettem, mennyire szívás volt piac nélkül játszani :N

Press "F" to pay respects.

(#1962) spank0309 válasza Imilenni (#1961) üzenetére


spank0309
tag

A 1060 bőven elég neki, nekem is elég volt anno, igaz nekem i7 volt mellette meg 16g ram.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#1963) tankraid válasza vaakuum (#1959) üzenetére


tankraid
aktív tag

mikor valami ládát lootolál nem adta be kétszer is rá kellett nyomni. azt a bug-ot javították.

(#1964) vaakuum


vaakuum
addikt

Lenne egy technikai kérdésem!
Ha Tarkovban a FOV értéke mondjuk a legkisebbre van véve, akkor mi a különbség a fullhd és az uhd kép között? Az uhd így is nagyobb látható képtartományt mutat ugyan azzal a FOV értékkel, vagy pontosan ugyan azt mutatja, mint a fullhd, csak részletesebben, sokkal több pixelen?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1965) spank0309 válasza vaakuum (#1964) üzenetére


spank0309
tag

https://www.youtube.com/watch?v=kEqKcfsFSGs

Nemrég néztem én is ezt, szerintem ki van vesézve ezzel a videoval.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#1966) vaakuum válasza spank0309 (#1965) üzenetére


vaakuum
addikt

:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1967) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Sziasztok!

Hogyha egy külsős oldalról veszem meg a játékot kaphatok kitiltást? (eredeti oldalon még a 35euró mellé rádob +~10eu-t..)

(#1968) Hauptmann válasza Ezekiel. (#1967) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, nehogy külsősről vedd.

(#1969) Ezekiel. válasza Hauptmann (#1968) üzenetére


Ezekiel.
tag

Most komolyan akkor 18k-ba fog kerülni?

(#1970) Hauptmann válasza Ezekiel. (#1969) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen. Ha nem sürgős, várj vele, szokták 20-30%-al akciózni. Most volt karácsonykor, lehet, majd lesz tavasszal megint.

(#1971) Ezekiel. válasza Hauptmann (#1970) üzenetére


Ezekiel.
tag

Hát nem tudom..

De ha tiltanak ha nem onnan veszed meg akkor miért árulják máshol? Egyátalán fixen kitiltanának? Nem szívesen adnék érte +5k-t.

(#1972) Hauptmann válasza Ezekiel. (#1971) üzenetére


Hauptmann
addikt

Egy a lényeg, hivatalosan csak a fejlesztőktől lehet megvenni. Minden egyéb esetben fennáll a tiltás veszélye. A Te döntésed, hogy bevállalod ezt a veszélyt, vagy sem.

Konkrét példa, haverom a G2A-n vette meg, 1 hetet élt az acc-ja.

(#1973) Ezekiel. válasza Hauptmann (#1972) üzenetére


Ezekiel.
tag

Ott sose venném meg, csak megbízhatóbb oldalon, pl. instantgaming vagy kinguin. Na mindegy várok még néhány fórumtárs válaszára.

(#1974) zola09 válasza Ezekiel. (#1973) üzenetére


zola09
aktív tag

Ne haragudj, hogy belebeszelek, de azt a megbizhatobb jelzot azert a jovobeli vasarlasaidra igencsak atgondolnam. Nagyon mas valasz nem lesz, ezeken az oldalakon nagyon nagy reszt szurke kulcsok vannak, es barmikor tilthatjak oket. Nem csak tarkovnal, barminel. Addig jar a korso a kutra, ugye.

(#1975) Ezekiel. válasza zola09 (#1974) üzenetére


Ezekiel.
tag

Eddig szinte minden játékomat ilyen oldalon vettem, egy játékom se lett letiltva. De van igazság benne amit mondasz.

(#1976) Imilenni válasza Ezekiel. (#1967) üzenetére


Imilenni
addikt

Máshonnan vettem, viszont ment az upgrade EOD-ra hivatalos forrásból, 1 éve van még és nem volt még baj :)

Press "F" to pay respects.

(#1977) Hauptmann válasza Ezekiel. (#1973) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mondom, a döntés a Tied, onnan veszed, ahonnan akarod. De ha a szürke mellett döntesz, ne szídd a fejlesztők kurva anyját, ha esetleg egyszercsak nem tudsz belépni.

(#1978) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Egyetértek, ráadásul a Tarkov-ban már már túlzás így is az azonosítás mánia.

(#1979) SidCorky válasza Ezekiel. (#1971) üzenetére


SidCorky
senior tag

Én is hónapokig halogattam a vásárlást, viszont úgy voltam vele, hogy a fusi oldalakon sem sokkal olcsóbb, sajnálnám elbukni, inkább nem veszek meg más játékot, vagy várok még egy hónapot és megveszem teljes áron, de én nem akarok izgulni, hogy mikor nem tudok majd belépni. Év végén aztán le is akciózták, kb az áfa mértékével lett olcsóbb, így teljesen megérte és biztos forrás. :) Inkább várj egy akciót és vedd a fejlesztőktől, vagy szánd rá a teljes árat.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#1980) Mike Farrel válasza Ezekiel. (#1967) üzenetére


Mike Farrel
tag

Mint a huzat. Haver is akart rajta spórolni, megvette külső forrásból (G2A) 2 napig élt az accountja.

[ Szerkesztve ]

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#1981) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Értem, köszönöm a válaszokat.

(#1982) ratJAM


ratJAM
lelkes újonc

Hali, aki esetleg szeretné elkezdeni a játékot, vagy ajándékba adná valakinek, 11.500,- ért van egy Standard Tarkovom, előre adom, utána jöhetnek az anyagiak. (0 perces, hivatalos EFT oldalon lett vásárolva, van róla nyugta)

[ Szerkesztve ]

Acer PREDATOR XB253QGX | Glorious Model D + XL pad | HyperX Alloy FPS Pro MX Blue | Logitech G Pro Headset

(#1983) Imilenni válasza ratJAM (#1982) üzenetére


Imilenni
addikt

Képtelenség eladni, itt nem is szabad.
25e ért nem ment el az EOD-om, már vagy fél éve árulom.. :O

Press "F" to pay respects.

(#1984) Sanyaaa26 válasza ratJAM (#1982) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Az a baj az eladással, ne vedd sértésnek, ha bármikor a késöbbiekben jelzel hogy ellopták az accod visszakapod, ismerős így járt, vett ment fél evét majd az eladó mégis játszani akart. Természetesen nem lehetett többet elérni :N

(#1985) ratJAM válasza Sanyaaa26 (#1984) üzenetére


ratJAM
lelkes újonc

Nem veszem annak. :)
Természetesen vannak ilyen emberek, de én nem szeretek kiszúrni senkivel. [egyébként elkelt]

Acer PREDATOR XB253QGX | Glorious Model D + XL pad | HyperX Alloy FPS Pro MX Blue | Logitech G Pro Headset

(#1986) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Sziasztok!
Egyik haverral megvettuk a jatekot par hete, tudtuk mire vallalkozunk es tetszik is az egesz.
Amire viszont nem szamoltunk, hogy iszonyat kicsi esetben jutunk ki (elve).
Neztunk mar par tutorialt, de nincsenek egybehangzo velemenyek es valahogyan nem olyan helyzetekbe kerulunk mint a leirasokban. (Sokszor osszefutunk full geares playerekkel, a kis sima pisztolyainkkal...)
Interchange es customs amin mentunk eddig a legtobbet.
A kerdesem az lenne, hogy ki mit ajanl kezdesnek, milyen tutorialra eskuszik?
Esetleg valaki tapasztaltabb nem akarna teamben jatszani es kozben kicsit oktatni? :D
Mindketten 30 korul vagyunk, dolgozunk, szoval leginkabb estenkent tudunk jatszani.

Elore is koszi!

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1987) Rellind válasza LoyalGuard (#1986) üzenetére


Rellind
senior tag

Szia. Én is rookie (41) vagyok, én egyelőre csak customs mapon játszom. Ami a lényeg, legyen egy térképed kinyomtatva vagy tableten. Érdemes gear nélkül bejárni a helyeket vagy offline-ba és akkor nincs gáz :) Én egy tapasztalt barátommal játszom, ő fejből tudja már a kijáratokat plusz neki már jobb cuccai vannak és hoz be ezt azt :DDD

(#1988) LoyalGuard válasza Rellind (#1987) üzenetére


LoyalGuard
tag

Szia!

Igen, nekem tableten van mellettem a terkep mindig, nagyjabol mar kiigazodunk rajta :DDD
Bejaras is megvolt, de akcio kozben azert masabb kicsit.

Ez az ami neknuk is hianyzik, hogy legyen mellettunk egy guide. Nem mondom hogy lehetetlen kuldetes nelkule, de sokat segit az tuti. :D

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1989) nejad válasza LoyalGuard (#1986) üzenetére


nejad
aktív tag

Tutorial multiban? :DDD Scav-ezetek amikor csak lehet az ingyen pénz, meg megismeritek a pályát, meg csináljátok a küldiket. [link] Itt mindent megtaláltok a játékról.

(#1990) Sanyaaa26 válasza LoyalGuard (#1988) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Customs kezdésnek elég gyilkos pálya, ott van shoreline, aránylag nagy bejárható van loot bőven frekventált helyeket el tudjátok kerülni ha akarjátok.

(#1991) LoyalGuard válasza nejad (#1989) üzenetére


LoyalGuard
tag

Hat azert ez nem egy COD :D ott adja magat minden.
Itt azert boven van mit tanulni.
Igy 30-40 jatek utan erezzuk ezt a "guide" dolgot.
A wikipedia hasznos es a baratunk, de mint ahogy az elet legtobb teruleten, a field experience sokszor tobbet er mint a tankonyv. :))
A masik hogy oke, bemegyunk Scav-el, de ha 1-2 perc utan arcbalonek az nem nagy fun.
Se loot, se penz es meg varhatunk is sokaig.
A missionoket meg nem nagyon ertem hogyan szamolja, megoltam mar eleg sok masik scav-et, megsem szamolja. :F


#1990 Sanyaaa26

Na ez az, hogy volt ahol a customs volt az idealis kezdo :DDD
Shoreline-on szerintem meg nem is voltunk...

Koszonom a tippeket!

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1992) nejad válasza LoyalGuard (#1991) üzenetére


nejad
aktív tag

A küldiket pmc-vel tudod csak csinálni. Az eleje nagy szívás vagy elfogadod vagy keress inkább mást mert csak feleslegesen idegesíted vele magad. Jó lőszer legyen mindig a fegyóban még ha alap fegyver is arra ne sajnáld a lóvét. Pl: az elején ott az mp5 olcsó fegyó hozzá AP 63-as lőszer. Ja és ne féljetek a harctól mert ha kerülitek nem fejlődtök. Nemrég kezdődött ez a szezon, sok a kis szintű meg az új játékos a droppos hájp miatt, szal van kit leaprítani.

(#1993) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok :)

Nagy általánosságban mikor szokott időszakos akció lenni a játékra? 4-en tervezzük megvenni, és jó lenne kedvező időben beleugrani a dolgokba :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#1994) Ezekiel. válasza Cheesus (#1993) üzenetére


Ezekiel.
tag

Én is ezen gondolkozom tehát engem is érdekelne ez :D

Amúgy valaki vette már meg VPN-el a játékot? (Tudom nem szép dolog de undorító, hogy rádob még 5ezret kb..)

(#1995) nejad


nejad
aktív tag

Most volt karácsonykor valszeg húsvét körül lesz legközelebb, a vpn asszem már nem járható út ha jól rémlik vagy voltak vele gondok, talán más jobban tudja.

(#1996) spank0309 válasza Ezekiel. (#1994) üzenetére


spank0309
tag

Nagyon nagyon régen volt ez járható út (kb. 3-4 éve), én 25ért vettem meg anno az eod-ot. Ma már esélytelen ezzel játszani.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#1997) Ezekiel. válasza nejad (#1995) üzenetére


Ezekiel.
tag

@nejad, @illest309 Hogy-hogy nem járható út? Kipróbáltam és valahol csak 2 dollár + -ot adott hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1998) LoyalGuard válasza Ezekiel. (#1997) üzenetére


LoyalGuard
tag

Probaltam en is mindenhogyan a karacsonyi learazasnal, de sajnos a revolut katyaval valo fizetes talan a legjobb. (UK adot szamit fel)
Bar a font draga, de ado az kevesebb mint itthon.
Sajnos hiaba hasznalsz VPN-t, amint beirod a kartyadat, a kibocsato osrzag adatait veszi alapul.
Igy hiaba akartam en Svajcikent vasarolni, a magyar OTP kartyam miatt egybol minden visszaugrott a hazai cuccokra.

Nagyjabol 1-2 orat szoszoltem igy vele, persze szived joga probalkozni :)

[ Szerkesztve ]

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1999) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Megéri-e megvenni a játékot (Standard Edition) véleményetek szerint? És kb. lehet bármiféle értelmes fps-re számítani i7-8700k/GTX 1060/16GB RAM esetén?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2000) Ezekiel. válasza LoyalGuard (#1998) üzenetére


Ezekiel.
tag

Hát akkor lehet "használtan" veszek majd valahol, csak félek átvernek :)

Köszi a választ.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.