Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:26:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Kiskopika válasza tonermagus (#1799) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nem tudom nalam mi a hiba, de epp internet valtasba is vagyok reszben emiatt.
Eun jatszom de sokszor megy a pingem az egekbe ilyenkor ki is dob. Mindig megnezem hogy all a netem ilyenkor es latszolag semmi gond. De ha valtok mobilnetre megjavul ujra vissza terve pedig megint jo par mecsre. Gyanus hogy lokalis problemam van. De majd a szolgaltato valtas utan kiderul

(#1802) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Hát az lett a dolog vége, hogy megkaptam a küldetésért járó THICC-t, és az addig kiadott Item Case-t is megtarthattam. Ez eddig nagyon szép és jó, de a kapott THICC-t nem adhatom el...

Így azt tudtam tenni, hogy a questből kapott Item Case-t feltettem Flee-re, kaptam érte 6 misit, a THICC-t meg megtartottam. Tehát összességében nem hogy profitáltam a végigizzadott questsorozattal, hanem még így is mínuszos a sztori 1 misivel...

De legalább örülhetek hogy "ennyivel" megúsztam... Bárcsak 1 nappal hamarabb végeztem volna a Questettel...

(#1803) vaakuum


vaakuum
addikt

Mi ez a mai 85 megás patch?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1804) Shkiz0 válasza vaakuum (#1803) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

kliens update, meg jött egy kis reserve átalakítás, alul most már van egy bunker rész ami összeköti északot és a dámát.
[link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1805) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Kaptunk 1 millió rubelt, egy hétig lehet átvenni (ahova a visszajött cuccok érkeznek, onnan) :B

(#1806) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Sziasztok. olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy vajon miért nem adja be a menüt a játék?
Jelenleg ezen próbálom:
4670K
R9 280X
8Gb RAM

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#1807) BlackDevil válasza BlackDevil (#1806) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Sikerült megoldani!
Törölni kell a local.ini és shared.ini fájlokat
C:\Users\USERNAME\Documents\Escape from Tarkov

Következő játék indításnál már be is töltött a menü! :DDD

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#1808) vaakuum


vaakuum
addikt

ha beírom az fps 1 parancsot, akkor a jobb felső sarokban mi az RTT és playerRTT?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1809) Chris78


Chris78
aktív tag

Sziasztok. Csak nekem furcsa vagy valóban megszaporodtak a cheater-ek a játékban. Ma egész nap csak a oneshot killeket kapom. Néha nem is hallom csak futok és összeesek. Nem nyafogni akarok csak kíváncsi vagyok másnál is van e?

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#1810) Kiskopika válasza Chris78 (#1809) üzenetére


Kiskopika
senior tag

En lekopogom ritak talalkozom cheaterrel, eddig februar ota egyre tudnam fixen mondani hogy az volt. Persze volt tobb azta k.rva halalom de az nem biztos.
Az hogy egyszer csak osszeesel, vagy a semmitol sebzodsz az desync. Te ugy erzekeled minden rendben de valojaban a karaktered egy helyben all vagy teljesen mashol van meg, a masik player vagy scav meg szepen daralja a szellem nelkuli tested.

(#1811) tonermagus válasza Kiskopika (#1810) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Én wipe óta talán 1-2 alkalommal találkoztam cheaterrel. Legutóbb pár napja interchangen. Írtó gyorsan mozgott.... viszonylag messze volt amikor lelőtt, mire elsötétült a kép+kilépett már a hullámat lootolta... köszi :D

Egyébként egyszer valószínűleg láthatatlan voltam SCAV-ként. 3 embert öltem meg. Az első gyanúsan béna volt... Nem is lőtt vissza csak nézegetett... A második szintúgy. A harmadik meg gyakorlatilag karnyújtásnyira volt és nem lőtt rám csak zavarodottan forgolódott.... Ekkor esett le hogy ezek basszus nem is látnak... Vagy csak ekkora Desync lett volna??? (Amcsi szerveren)

Egyébként néha rácsodálkozom, hogy basszus, ebben a játékban mindenki ilyen rohadt jól lő csak én nem??? Olyan még nem volt hogy valaki rám lő és nem talál el... Akár egyhelyben, akár jobbra-balra rohangászva.... hihetetlen, én meg egész tárakat tudok kilőni egy mozgó emberre és egyszer se lövöm el... Sokszor álló embernél is 5 lövésből 2-3 mellémegy a recoil+kapkodás miatti célzás miatt. Más meg simán talál minden lövésével... Hiába, öreg vagyok én már ehhez :D

Tegnap mondjuk volt még egy gyanús eset: Factory-n a középső Breachelős szobában megbújt a játékos, bedobtam egy gránátot és egy karcolás sem esett rajta. Ahogy bementem szitává lőtt. Utánna még 2 másik társam is... Nem mondom hogy Cheater volt, de na... :D

Egybéként meg már pár hete írni akartam, hogy egyszerűen nem hiszem el, hogy a fejlesztők nem bírják ki hogy valamit ne csesszenek el. Most ugye a kereskedők áraihoz nyúltak hozzá, és gyakorlatilag elérték azt, hogy semmit-de semmit nem éri meg legyártani a Hideoutban. Persze a questek miatt megéri, de egyébként pénzszerzés céljából bármit is csinálsz az mínuszos. Eddig legalább naponta legyártottam a kis 300K-s magazin Case-t kb 220.000-ból és lett rajta ~80K hasznom, de most azt is hazavágták. Mennyit ad most érte a kereskedő? 120K-t? 1-2 naponta kiváltottam a Weapon Case-t, feltettem és nyertem rajta 200-300K-t. Tényleg nem értem hogy így mi értelme van az egész hideoutnak...Ezt miért látják jónak? pl. minek csináljak IFAK-ot, ha olcsóbban megveszem a kereskedőtől vagy a fleen. És jelenleg sajnos minden termékkel ez a helyzet... Jó, a bitcoin hozza a lóvét, de persze ahhoz is hozzányúltak, így már csak 112K körül kapunk érte ---> még több idő mire megtérül az 50db videókártya :D

[ Szerkesztve ]

(#1812) mg1992mg válasza tonermagus (#1811) üzenetére


mg1992mg
senior tag

"Egyébként egyszer valószínűleg láthatatlan voltam SCAV-ként. 3 embert öltem meg. Az első gyanúsan béna volt... Nem is lőtt vissza csak nézegetett... A második szintúgy. A harmadik meg gyakorlatilag karnyújtásnyira volt és nem lőtt rám csak zavarodottan forgolódott.... Ekkor esett le hogy ezek basszus nem is látnak... Vagy csak ekkora Desync lett volna??? (Amcsi szerveren)"

Azok nem scav-ek voltak véletlenül? Mert akkor elképzelhető.

(#1813) Hauptmann válasza tonermagus (#1811) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ilyen velem is volt, scav-ként Road To Customs-nál spawnoltam, látom, ember van az egyik fánál, oda futok, nem lő rám, csak elkezd forgolódni. Mondom, jó, AI scav, most nem basztatjuk. Igenám, de ekkor elkezdett futni. Mivel az ai-k még nem futnak, lelőttem. :DDD Gyanítom, teljesen kezdő játékos lehetett.

(#1814) Tyler Durden válasza tonermagus (#1811) üzenetére

Van még mindig amit megéri gyártani, de ténykérdés, hogy csökkent a hatásfoka a hideoutnak. Amúgy a példa amit írsz pl bitcoin nerfelése. Szerintem már most is határeset, hogy megéri e beleinvesztálni, ha még 1 nerfet húznak rajta, nagyon egyszerű, nem építek bc farmot. Másik ilyen példa pálinkagyár: előző wipe-ban szerintem alsóhangon 100 pálinkarunt mentek a scaveim, egész jó hatásfokkal hozták vissza az árát magának a pálesznek ami ugye 220k. Most mikor elkezdtem elereszteni a scaveket, köszönhetően az árak megváltozásának /lásd pl fuel cond 100k helyett ~35/ nem hozza vissza még a saját árát sem. Tanulság? Fogod és nem építed meg a scav barlangot, vagy csak ilyen 7k-s köröket futtatsz velük, ár/teljesítményben toronymagasan a legjobb /hja a folderért való futtatás már előző wipe-ban se érte meg, most szerintem totál katasztrófa arra elküldeni őket/. A másik dolog, hogy a legtöbb cuccon 10+% fee van, így 2x is meg kell gondonod, hogy mi az amit kiraksz. Csak egy példa: előző wipe-ban altynokat szép magas áron szórtam kifele flee-re, most ha megnézed simán tolhatod el ragmennek, mert ugyanannyiért veszik meg kb flee-n csak még fizeted a fee-t is. Ami a céljuk volt Nikitáéknak, hogy kevesebb pénz legyen a gazdaságban, meg nehezebb legyen a játék, azt szerintem elérték. A kérdés az, hogy ennek fényében megéri e maxolni a bázisodat..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1815) Watto1991


Watto1991
senior tag

tonermagus: A láthatatlanság téma: nálunk is volt, hogy láthatatlanok voltunk. Woods-on spwanoltunk, elfut a gyerek közvetlen mellettünk, nem lő, megyünk utána, körbejárkáljuk, semmi. Ingyen Killa gear volt nekünk, ő meg szerinte cheaterezett egyet.

Hauptmann: a scavek most is sprintelnek, ha aggróznak

Tyler Durden: ebben a wipe-ban a scav dobozt elengedtem én is, előző wipe-ban sem jött vissza nekem az ára, a bitcoin farm is határeset már, ahogy mondod, valamin maga a pálinka is, hogy 70-80 ezer a cukor darabja hozzá, ez is elég gáz.

(#1816) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Ami nekem fura a piacban, a dobozos lőszer miért eladhatatlan, de ha kicsomagolom, és úgy teszem fel, gyorsan elviszik?

(#1817) tonermagus


tonermagus
aktív tag

mg1992mg: nem SCAV-ek voltak... Először én is azt hittem. De az első lövés után olyan tanácstalanul forgolódtak, kúsztak-másztak bújtak a fék mögöt, peekelgettek hogy már akkor tudtam hogy ezek playerek. A két fegyverről, és megrakott táskák is erről tanúskodtak. Az utánuk érkező PMC meg simán hátba lőhetett volna mert épp lootoltam, ő meg a hang irányába felém nézett... mégsem látott...

Hauptmann: a SCAV-ek tényleg futnak, elbújnak, peekelnek... Sőt most talán azt tervezik hogy lootolnak is majd :D Egyébként a dobozos lőszert ugyan úgy kidobja ha rákeresel a konkrét lőszerre? Mert ha nem akkor azért.

Tyler Durden: sajnos én is ezt tapasztaltam. Wipe előtt simán megérte a Booze/Intelligence is, az ára szinte mindig visszajött. Most az Intell-es totál ráfizetés, 20-30 körből talán 1 volt ami plusszos lett. Így most dobtam, viszont a 85.000-es nagy eséllyel plusszos. Elfog a sírás ha arra gondolok hogy milyen őrült pénz volt legyártani az elején a SCAV Caset. Több misim bánta. Soha nem fog megtérülni. A Bitcoin még kérdéses... 2 nap mulva megépül a Level 3 farm, van bele 50 videókártyám. Solar power miatt az üzemanyagköltség már nem vészes.

Watto1991: A pálinka szerintem már előző Wipe alatt sem érte meg, már akkor is 65-70K volt a cukor. Most gyakorlatilag megcsinálod 220.000-ből kb... Akkor inkább már veszek a Flee-n. Eladni meg nem éri meg, akkor inkább eladom külön a cukrot és a SuperWater-t.

Mindenesetre ez a láthatatlanság téma már régebb óta megy. Pár hónapja egyik haverom is megkapta ezt a buffot...Hála istennek én még nem találkoztam láthatatlan ellenféllel, szinte mindig láttam ki lőtt le :D :D

(#1818) Tyler Durden válasza tonermagus (#1817) üzenetére

BC farmról annyit, hogy előző wipe-kor egy srác kiszámolta, hogy ár/teljesítményben a 25ös érte meg legjobban az átlag playereknek. Most szerintem a 3asat ha felhúzod és telerakod karival, akkor szép hosszú megtérülési időt vásárolsz magadnak (: Amit írtam, az a baj az árakkal, hogy minden nagyon olcsón eladható csak. Én pl fegyveralkatrészeken kívül szinte semmit nem rakok fel flee-re, mert nem éri meg, egyszerűbb ha eladom vendornál /az más kérdés, hogy szart sem adnak érte azok sem :D/ Amúgy ezzel a változtatással szerintem nincs baj, annyi, hogy Nikitáék kifelejtették a képletből a hideoutot. Köv wipe-nál már van 1-2 dolog amit megint másként fogok csinálni, nem feltétlen kell full maxra húzni mindent. Air filteringet pl én most nem csinálom meg, felesleges, nem játszok éjjel nappal, hogy ki tudjam használni amit ad. BC-t 2-ig húzom és ott elengedem, nekem nem éri meg az 50 kártya ára..

Más: cheaterekkel ki mennyit találkozik? Még wipe elején mentem volna labra, akkor tele volt velük a map, mostanra ez jobb lett? Amiatt is kérdezem, mert a guide quest miatt mindenképp muszáj leszek bemenni..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1819) Hauptmann válasza tonermagus (#1817) üzenetére


Hauptmann
addikt

Van a flea-n dobozos lőszer, csak elég kevés.

(#1820) Shkiz0 válasza Tyler Durden (#1818) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jah. Én is felhúztam az 50-est, azt erre nerfelik az árakat...
Eladni meg nem tudod, mivel java részt vettem, és ugye vissza már nem tudod rakni.
Plusz 50-es azért sem jó, mert napi 2x (reggel mondjuk munka előtt, meg este mikor hazaérsz) rá kell nézni, mert különben állni fog mert 3/3.
A 25-ös a jó, ha hamarabb nerfelik a BC árát 140-ről akkor meg se csinálom.
Vagy legalább vennék ki, hogy ha megvan a 3 coin akkor megáll.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1821) Tyler Durden válasza Shkiz0 (#1820) üzenetére

Hja azért mondom, hogy változnak itt a dolgok, szal nem szabad agyatlanul pimpelni mindent. Én amúgy félek tőle, hogy köv wipe-ba még kevesebbet fog érni a bc, akkor meg teljesen át kell gondolni, hogy egyáltalán neki áll e riget építeni az ember.. Nekem jelenleg lvl2es /marad is az/ és még csak félig van tele kártyával, azt is kb gyártom bele. /elején amit szereztem vidikarit azt inkább eladtam 500k+-ért/

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1822) vaakuum válasza Tyler Durden (#1821) üzenetére


vaakuum
addikt

Ha most kezdeném, hozzá sem nyúlnék a hideouthoz, amibe bekerül, gyakorlatilag értelmetlen fejleszteni, mert úgyis elviszi a wipe...akkor már inkább felszerelésre menjen minden lóvé

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1823) drzozo


drzozo
senior tag

Ebben a wipe-ban hozzá sem nyúltam a hideouthoz, nem is fogok.

(#1824) Tyler Durden válasza vaakuum (#1822) üzenetére

Az, hogy elviszi a wipe, az eddig is így volt. Inkább itt az a történet lényege, hogy nagyon hosszú ilyen árak mellett a megtérülési idő, illetve nem mindenki játszik napi 10-12 órát, így méginkább felejtős az egész. Nem gondolták ezt végig, hogy ha esnek az árak, akkor rework kell a hideoutra is..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1825) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Nemrég kezdtem a tarkovot, csapattársat keresek. :)

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#1826) Rony949 válasza BlackDevil (#1825) üzenetére


Rony949
őstag

Én már duózok valakivel, de ha nagyon kéne egy szárnysegéd, én itt leszek. :)

Discord: Rony#2974

(#1827) mesysil


mesysil
csendes tag

Sziasztok,

én is csatlakoznék valakikhez tarkovozni. 400 órám van a játékban szóval már nem vagyok kezdő, de egyedül elég nehéz egy teamet legyűrni.

(#1828) BlackDevil válasza mesysil (#1827) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

én mennék veled, bár én még kezdő vagyok.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#1829) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Már régebben is érdekelt a játék, és most megnéztem egy 7 hónappal ezelőtti bemutató videót, de a hivatalos honlapon "pre-order"t meg bétát ír.. Nem teljesen értem a sztorit..
Valaki felhomályosítana? Köszönöm szépen. :)

(#1830) Hauptmann válasza default. (#1829) üzenetére


Hauptmann
addikt

Béta még a játék. Nem is lehet még tudni, mikor lesz 1.0. De talán hamarabb, mint a Star Citizen. :DDD

(#1831) default. válasza Hauptmann (#1830) üzenetére


default.
őstag

Na, ezt nem tudtam, meg látom, máshol nem is kapni csak a hivatalos oldalon.
Egyébként lelkes érdeklődőként elég megvenni a Standard verziót? (Csak a stash méret miatt kérdezem, a többi extra nem foglalkoztat.) Vagy ez később bővíthető?

Köszönöm szépen,
Üdv

(#1832) Hauptmann válasza default. (#1831) üzenetére


Hauptmann
addikt

Kezdésnek elég az alap, aztán ha tetszik, feljebb lépsz. Persze, bővíthető bármikor nagyobb csomagra, csak a különbözetet kell megfizetni. Néha van 15-20%-os kedvezmény az árból. A legnagyobb, az EoD elvileg limitált, de nem tudom, mikor veszik ki a boltból.

(#1833) Rony949 válasza default. (#1831) üzenetére


Rony949
őstag

Stash méret bővíthető. Ha nem érdekel a sok grind, akkor nyugodtan vedd a standard verziót. De amúgy is ezt ajánlom első sorban, mert az se biztos hogy tetszeni fog a gameplay.

Biztos hallottál már arról az angol mondásról, hogy "easy to learn, hard to master". Na most a Tarkov inkább "hard to learn, almost impossible to master".

Én még 200+ óra játék után is rengetegszer halok és még 1000 óra után is halni fogok, mert a Tarkov már csak erről szól. Ha nem tudod elfogadni a halálokat, akkor nem ajánlom neked. Viszont ha ez téged nem érdekel, akkor bátran ajánlom, mert amúgy az egyik legegyedibb FPS élmény az elmúlt 2-3 évben.

A játék sajnos még mindig Early Access (béta) állapotban van és ez főleg a szerverekben nyilvánul meg. Főleg idén a legjobban észrevehető. 2020-ban annyi új játékos jött, hogy a szerverek sokszor nem bírják és összeomlik a játék, esetlegesen laggol, desync-es lesz stb.

A fejlesztésről annyit, hogy körülbelül félévente eddig mindig kaptunk komoly kontent update-eket, Twitter oldalukra is sokszor raknak ki fejlesztési képeket hogy esetlegesen mi a legújabb dolog amin dolgoznak (jelenleg az iránytűn (is) dolgoznak). Szóval foglalkoznak a játékkal, de nem szabad elfelejteni hogy Early Access játék, szóval teli van buggal. Ennek ellenére én imádom, mert mint mondtam, egyedi élménnyel ajándékoz meg, olyan élménnyel, amit más játék jelen pillanatban nem tud.

Mehetsz egyedül is, nem mondom hogy lehetetlen, mert nem az. De társsal könnyebb tud lenni, plusz a fejlesztők is alapvetően úgy tervezték/tervezik, hogy több társsal vállvetve harcolj. Én pl. az első 100 órámat egyedül toltam le, voltak szar pillanatok, jó pillanatok és összességében jól boldogultam, szóval teljesen okés a solo játékmód. Pár hónapja viszont elkezdtem duózni is és ennek is megvannak az előnyei, illetve hátrányai. Ha szeretnél társat, van magyar Discord szerver, ahol kereshetsz magadnak egyet.

(#1834) default. válasza Rony949 (#1833) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm a részletes leírást!
Hauptmann: köszönöm!

(#1835) DrTechnoid válasza Rony949 (#1833) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Én arra vagyok kiváncsi hogy jön e valaha steamre, mint ahogy a saját fórumon egyszer beharangozták , vagy megeszi az Epic őket is. Vagy időközben úgy döntenek hogy maradnak sajátkliens vonalon.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#1836) Rony949 válasza DrTechnoid (#1835) üzenetére


Rony949
őstag

Azt mondták, hogy majd ha megjelenik a teljes, LEHET megjelenik Steam-en. De a 4 év alatt a játék még csak 0.12-nél tart. Nagy valószínűséggel soha nem lesz 1.0, főleg hogy olyanokat is olvasok már hogy Nikitáék legszívesebben már a Russia 2028 nevezetű singleplayer játékot csinálnák, Tarkov előtt ez is volt az eredeti terv, csak gondolom nem volt pénzük.

(#1837) Hauptmann válasza Rony949 (#1836) üzenetére


Hauptmann
addikt

Na, akkor viszont elmennek a kurva anyjukba, ha ez tényleg igaz.

(#1838) Rony949 válasza Hauptmann (#1837) üzenetére


Rony949
őstag

De ezt csak pletykaként kezeld.

(#1839) RazoR válasza Rony949 (#1836) üzenetére


RazoR
veterán

Elvileg Nikita idén szerette volna kiadni, de a csalók és pénzzel ügyeskedők miatt meg vannak csúszva a fejlesztéssel.

(#1840) Rony949 válasza RazoR (#1839) üzenetére


Rony949
őstag

Idén? A pályák fele még meg sincsenek csinálva. Teli van a játék buggal és a szerverek sem százasok.

(#1841) tankraid


tankraid
aktív tag

Szerintem meg mindig erősen osztani kell amit mondanak. (főleg a nagyon távoli terveket mint pl. másik game tőlük)
Hányszor van az, hogy azt mondják majd valami bene lesz a patch-ben de már utánna következőnél hozzá teszik, hogy jah nem ebben hanem a köviben aztán meg abban sem vagy azóta sem.....ettől függetlenül minden hiba ellenére már most simán kiadhatnák full game-ként. Vannak kint sokkal kevésbé kiforott játkok meg olyanok amikben kétszer ennnyi bug, pobléma van meg fele ennyi tartalom.....

Mondjuk az amúgy nagyon szomorú, hogy le voltak hasalva a szervek és olyan szépen kibővítették őket sokáig nem is volt gond de most meg pár hete olyan desync van hogy pff..... :((

[ Szerkesztve ]

(#1842) vaakuum válasza tankraid (#1841) üzenetére


vaakuum
addikt

Tartok tőle, hogy érzik, akiket érdekelt ez a játék, már beszálltak, és innen már csak egyre gyérülő profitot tudnának termelni, az meg nem biztos, hogy már megéri a belefeccölt munkát. Ezért tartom reálisnak azt a pletykát, hogy egy teljesen másik játékban gondolkodnak, mert erről már lehúzták azt a bőrt nagyrészt, amit lehet... Nem mondom, hogy nem tudnak még némi aprópénzt összeszedni vele, de ha van olyan tervük, amivel meg azonnal nagyobb lóvékkel tudnak indulni, akkor érthetően már inkább arra akarják áldozni az erőforrásokat, ezt meg valahogy még itt-ott toldozzák, tesznek bele új fegyvereket, meg némi látványos módosítást, esetleg még egy pályát...
Meglepő módon az elmúlt két hétben azt érzem, hogy nagyon megcsappant a játékosok száma, érezhetően hoszabbak a várakozások, mire meccset talál. Mi lesz, ha megkezdődik az oktatási időszak is? Szerintem :U még kevesebben lesznek a játékosok.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1843) tankraid válasza vaakuum (#1842) üzenetére


tankraid
aktív tag

Igen csak ahogy írtad 'gondolkodnak'. Mikorra lesz abból játék?Valószínűleg nem idén meg nem is jövőre ha csak nem csinálnak nagy bővítést.
Amúgy igen kevesebben vannak én örülök neki.... :P

(#1844) Rony949


Rony949
őstag

Idén azért jelentősen megugrott a játékosszám a tavalyihoz képest. Lassacskán, de egyre népszerűbb lesz a Tarkov.

(#1845) Ombi5 válasza vaakuum (#1842) üzenetére


Ombi5
őstag

REmelem sok balfax camper, es liberó király eltavozik vegre!!!

(#1846) Shkiz0 válasza Hauptmann (#1837) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kb én is így vagyok.
Értem, hogy nem kötelező megvenni az EOD-t, de azért lássuk elég borsos ár az EOD egy bétához képest. Nyilván elkezdtem tavaly simával, tetszett, majd upgradeltem, akkor nem bántam meg. Ha viszont ez a wipe tavaly van fixen nem fizetek ki közel 40K-t érte.
Hogy miért? Mert kicsit az az érzésem, hogy minden egyes updattel, és minden egyes héttel csak árt a játéknak az a dagadt ruszki pöcs :D
Kezdve azzal, hogy elég ellenszenves lett sokak szemében azzal, hogy jött ez a 10perc / 600XP marhaság. Értem én, hogy a hatchet köröket akarták visszaszorítani, de ez így ebben a formában szar. Mégpedig azért hiába harcolsz te nagyobbat mint Rambó, és kapsz a végén akár 2-3000 xp-t ha halsz ugyanúgy nem lesz FIR a tárolód tartalma. Ezt simán lehetne úgy is megcsinálni, hogy amennyiben van mondjuk xy sebzésed, vagy legalább 1 killed akkor a konténer tartalma FIR lenne. De ez csak egy ötlet a sok közül.
Másik, hogy botrányosak a szerverek és egy telibefosott búvárruhát nem érnek sokszor. Kör elején csapattárs / enemy van úgy, hogy 1p-ig is teleportálgat. (és EU-ról beszélünk nem amcsi meg társai)
A raiderek, és scavek néha elképesztő mire képesek. Van, hogy kb egy helyben állnak, még ha meg is lövöd őket, máskor meg GOD módban működnek. Előfordult már, hogy falon keresztül agrózott rám scav, és túrta a falat konkrétan.
Másrészről itt a rengeteg ígérgetés, ahogy már fentebb is írták. Mindig be van harangozva ez meg az jön a kövibe, aztán kb 10-ből 1-2x ha igaz, a többi esetben csúszik. Ez volt most a custom bővítéssel is, miközben meg reserve váratlanul jött be. Én főleg reservestem amúgy mert ott volt a legjobb a loot, de mióta General Sam megcsinálta azt az undorító videóját azóta a kedvem is elment tőle, meg a sok élettelen sarokban vagy exit campertől is.
Igaz most már az emberek legalább értelmes lőszereket használnak többnyire, de nem sok a jó geares player sajnos. Lab megoldás lenne erre, de ott meg 10-ból fixen 6-7x lecsalnak, és ugye ott még insurance sincs.
Nikita mindig hangoztatja, hogy nem könnyű játék, meg ez lesz az eddig valaha kijött leg-leg-leg realisztikusabb game. Ezzel részben egyet értek, de vannak oltári marhaságok benne.
Pl én már kb sisakot se veszek fel sokszor mert értelmetlen 250-300K-t kiadni akár exfillre mikor még a PS is átüti a F.Shieldet. Mondjuk ez még úgy ahogy elmegy, mert való életben is jó eséllyel egy fejesbe döglenél.
De a vicc, hogy ha pucer embert lősz, van hogy 3-4 lövés kell bele ha nem head, miközben egy PACA armorban fix 2 lövés és halsz.
Tudom, mert rengeteget idegeskedtem a napokban, mikor a 6b47 + Paca + 10 PMC kill küldit csináltam.
És amúgy lehet azt mondani, hogy velem van a baj, de az összes haverom, és a hazai streamerek is akik játszanak vele (Kodi, Ceee, Sicario, Cucu, stb stb) ugyan így látják mint én.
Márpedig akkor ez alapján az emberek többsége úgy érzi, nem jó irányba tart a játék.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1847) Tyler Durden válasza Shkiz0 (#1846) üzenetére

Sisakot jelenleg max design miatt viszel be kb. Én már előző wipe-ban nem értettem, hogy ki az a kretén aki 2k$-t kiad egy pimpelt exfilre, miközben ugyanúgy eldől 1 fejestől. Mivel rengeteg fejest kapok én is, így én se mindig viszek be sisakot, inkább lekapom a scav/raider/player hullájáról. Szintén egyet értek veled, kevés a geares player, én még mindig azt mondom, hogy ezt vmilyen szinten force-olni kéne, hogy ne csövesbánatba jöjjenek be. Azért az vicc, hogy ellövöm a 40+ playert és vmi félfos ak van nála meg fitymasisak és társai..
A bejelentett fejlesztésekkel kapcsolatban a legröhelyesebb az iránytű. asszem 2018 közepén bejelentették, hogy mingyá ittvan, nahh azt azóta sincs semmi, végülis lehet simán kommunikálni a pozíciódat woods-on úgy is, hogy itt állok a fa mellett :D
Én nagyon szeretem a játékot, de most kicsit kiégtem, köv wipe szerintem kimarad..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1848) Shkiz0 válasza Tyler Durden (#1847) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az iránytűt hagyjuk is. Azt rögtön gondoltam, hogy nem felül lesz egy sáv mint a legtöbb játékban mert hát ugye, ultra realisztikus akar lenni. Viszont simán lehetett volna úgy megoldani mint a Metro Exodusban pl, hogy a csuklójára lepillant.
Most a képek alapján ez ilyen zsebiránytű féleség amit elő kell venni kézbe. Így meg megint nagyon jó lesz ha a karakter kézbe veszi amíg ránéz, aztán addig 3-an hugyoznak körbe :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1849) RazoR válasza Shkiz0 (#1848) üzenetére


RazoR
veterán

Lesz olyan verzió is (SOON) ami a csuklón lesz, de egyenlőre csak ez a zseb verzió kerül be 12.8-al majd.

(#1850) Rony949 válasza Shkiz0 (#1848) üzenetére


Rony949
őstag

Nekem ezzel őszintén szólva semmi bajom sincs. Post Scriptum-ban is így van/volt megoldva. (igaz, az merőben lassabb játék)

De ha olyan helyzetben vagy, hogy nem tudod elővenni az iránytűt, mert lőnek téged és közel vannak, akkor valószínűleg oda nem is kell az iránytű, mert egyértelmű lesz honnan lőnek.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.