Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:26:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Rony949 válasza Tyler Durden (#1900) üzenetére


Rony949
őstag

True.

Nekem ha választanom kell headset és sisak között, szinte mindig a headset mellett döntök. A játék nagyon fontos része a hang és a hallás. Jóval többet ér mint a védelem.

Altyn-t például még soha nem hordtam. Képtelen lennék úgy játszani, hogy közben semmit se hallok.

(#1902) Tyler Durden válasza Rony949 (#1901) üzenetére

Nálam ugyanez a setup van, füles must have, 1etlen helyre vittem altynt, mikor factoryn office-ban kellett pmc-t ölni. Akkor nem volt nagy meglepi, rush office-ba azt lőni ami a csövön kifér (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1903) Rony949


Rony949
őstag

Mit szóltok a 12.8 patchnotes-hoz? [link]

Végre jön az iránytű. Az 'U' betű lenyomásával lehet előhozni és nem lehet majd kilootolni mástól, szóval nem kell attól parázni hogy valaki elvenné tőlünk.

Jön a Heavy Bleeding effect, amit speciális itemekkel lehet csak meggyógyítani. Most ezt nem teljesen értem mit takar, lehet hogy csak a Sawela vagy az IFAK a jó, de lehet az is, hogy el kell használni rá egy CMS-t, nem tudom. Illetve fontos információ még, hogy a Heavy Bleeding-től vérnyomokat hagysz magad után.

'Z' gomb dupla lenyomással egyből ledobod a táskát a földre.

A lobbiban mostantól látni fogjuk a társaink karaktereit, a neveivel együtt.

A raid utáni kill list-en írva lesz a lövési távolság is.

Mikor kilépnél a játékból, kapni fogsz egy figyelmeztetést, hogy a generátor még megy.

Ctrl+R=Lőszer kivétele a fegyvercsőből
Alt+R=Lőszer betöltése a fegyvercsőbe

Therapist gyógyítás ingyenes az első 5 szinten.

A héten 100% nem jön az update.

[ Szerkesztve ]

(#1904) Hauptmann válasza Rony949 (#1903) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én ezt várom nagyon.

'botok mozgás közben lóbálni fogják a fegyvereiket'

(#1905) Rony949


Rony949
őstag

12.8-as update várhatóan jövőhét szerdán jön...vagy korábban. (ezt konkrétan így írták le Twitteren)

(#1906) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

- Standard Edition - 25% discount
- Left Behind Edition - 25% discount
- Prepare for Escape Edition - 25% discount
- Edge of Darkness Limited Edition - 25% discount

Start of discounts: 15/10/2020 at 00:01 MSK.
End of discounts: 16/10/2020 at 23:59 MSK.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1907) RazoR


RazoR
veterán

Szerda van...hol a 12.8?
...soonTM :U

(#1908) Shkiz0 válasza RazoR (#1907) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

[link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1909) tankraid


tankraid
aktív tag

majd hétvégén amikor amúgy is 2x annyi ember játszik, hogy leégjenek a szerverek vagy olyan desync legyen hogy én 6 fejlővéssel nem szedem ki a srácot ő meg finoman kényelmesen rideg egykedvüséggel beolajozza magát megordul és fejbe *a**sz egy lővéssel..... ;] :P
de azért szeretem nyugi. :DD

(#1910) Rony949


Rony949
őstag

Holnap 10 órakor jön az update.

(#1911) vaakuum


vaakuum
addikt

Nem tudom mi volt ez a frissítés, de 32 fps-re esett le offline-ban is a frissítés, ami korábban simán megvolt 60. Ennyire nyomatni akarják az újabb vga-kat?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1912) gbela válasza vaakuum (#1911) üzenetére


gbela
senior tag

Csak offline-ban csesztek el valamit, on-lineban megy mint elotte.

(#1913) tankraid


tankraid
aktív tag

ennyire halott ez a fórum? :(

(#1914) Szeszkazán válasza tankraid (#1913) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Rég volt wipe, nincs új nagy tartalom

(#1915) Hauptmann válasza Szeszkazán (#1914) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem halott, csak most nincs mit megbeszélni, ha nem merül fel konkrét kérdés.

(#1916) vaakuum


vaakuum
addikt

Remélem nem a vizsgaidőszakban resetelnek :U ...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1917) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Az előbb, 31-es USEC, konkrétan 1 szál faszban, nem volt nála semmi, kés sem. Mire gondolt?

(#1918) vaakuum válasza Hauptmann (#1917) üzenetére


vaakuum
addikt

Valszeg nem jött össze neki a zero to hero kihívás...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1919) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

(#1920) Hauptmann válasza vaakuum (#1918) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ja, hogy van ilyen küldetés?

(#1921) vaakuum válasza Hauptmann (#1920) üzenetére


vaakuum
addikt

nincs szerintem, a twicserek és youtuberek szoktak ilyet csinálni rendszerint. Ha "zero to hero takov"-ra keresel, szerintem dob kismillió találatot. Valszeg aki unja a játékot, ilyenekkel próbálja színesíteni magának. Veszteni nem veszít vele semmit...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1922) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

holnap wipe

(#1923) Hauptmann válasza Szeszkazán (#1922) üzenetére


Hauptmann
addikt

Bebaszna. :DDD

(#1924) Szeszkazán válasza Hauptmann (#1923) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Televan a net vele, jön reggel 12.9 patch wipe al

(#1925) Hauptmann válasza Szeszkazán (#1924) üzenetére


Hauptmann
addikt

Remek, akkor a küldetések megbaszhatják magukat. én biztos nem állok neki sokadjára ugyanazokat megcsinálni, baromi unalmas.

(#1926) zserrbo


zserrbo
aktív tag

https://forum.escapefromtarkov.com/topic/143015-patch-0129-patchnotes/

Nekem ez volt az első wipe ami fájt. Az előző kb pár hetesen ért, de tökre értelmetlennek tartom az elejéről kezdeni mindent. Legalább a case-ek és az aktuális stash méret ne reset-elődne. Így nem lesz kedvem játszani vele, pedig jó játék lenne.

Ráadásul 1 nappal előtte szólni...

(#1927) nejad válasza zserrbo (#1926) üzenetére


nejad
aktív tag

neszarjá majd beszippant újra ;]

(#1928) zserrbo válasza nejad (#1927) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Nem erről van szó. Nem akarok olyan játékba időt ölni, aminél ekkora visszaesés van és sosem fogok eljutni pl a kappa vagy melyik ládáig a küldetésekkel. Csináljanak valamit ha kell a market balanszolására, de a teljes wipe kösz nem.

[ Szerkesztve ]

(#1929) Hauptmann válasza zserrbo (#1928) üzenetére


Hauptmann
addikt

Pontosan, nekem nincs sok időm játszani, így baromi lassan lehet haladni. Most, ebben a szakaszban nagy nehezen elértem a 35-ös szintre, küldetéseztem is. De most akkor lehet az egészet elölről kezdeni, ugyanazokon a küldetéseken végigkínlódni. Na, ez utóbbihoz már nincs kedvem.

Persze, a prók, meg a kevésbé pró nolifer-ek elérik hamar ugyanazt, de akinek nincs ideje sokat játszani, annak szopás a wipe. Én pl. azt csinálnám, hogy mondjuk minden wipe-kor a 40-es szinttől törlés, minden második wipe-kor 40 alatt is. Talán ez lenne a korrekt azokkal szemben, akik nehezebben érik el a magasabb szinteket.

(#1930) spank0309


spank0309
tag

Nem értem mit sírtok, 4 éve játszok megéltem vagy 10 wipe-ot. Nekem sincs időm játszani, de leszarom, bármikor bármennyi pénzt lehet csinálni a játékban és ennyi az egész. Itt nincs vége a játéknak... Mi a szopás a wipe-ban? Ki mondta hogy végig kell csinálni a küldetéseket? Minden elérhető a marketen... Lehet küldetések nélkül is játszani. Lehet Gear nélkül is játszani egy szál pisztolyban. Nem az a kihívás hogy elérd a 60-as szintet, vagy hogy kivigyél minden küldetést, az hogy továbbra is szeresd ezt a játékot, mert akárhogy is nézzük nincs hasonló sem. Bár őszintén régen ez is jobb volt... valamikor a 0.4 környékén, Mindjárt alpha után. Volt akm meg m4 meg sv, mindhez 3 féle lőszer és kész, volt gunfight, most csak a headek hullanak, nincs értelme se sisaknak, se armornak, sosem vettem mostanában azt sem, se drága lőszert. Legyen Wipe.... Mindig is lesz. Béke.

[ Szerkesztve ]

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#1931) Hauptmann válasza spank0309 (#1930) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mondjuk, ebben igazad van, a 10-es szint elérése nem kihívás. Armor meg csak scav-ek ellen jó (néha ellenük sem). A fejeseket meg nem vágom, futás közben, 200 méterröl. 10 esetből mondjuk 2 pró (tőlük nem sajnálom), 2-nek kipörgött a 3 cseresznye, és beadta (ezzel sincs baj). A maradék 6 meg csaló.

(#1932) zserrbo válasza spank0309 (#1930) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Te melyik verzióját vetted meg? A pouch-ra gondolok, hogy mekkora nálad? Mert az Alpha az elég kicsi, a 6 hely kell. És azt viszont nem tudod küldetések nélkül megkapni. Aztán ott vannak a karakter skilljei, akinek több ideje van annak jobban fog fejlődni nyilván.
És a Stash vagy a ládák? Nem azért farmolom össze hogy pár hónap után kezdjem totál a legelejéről bocs.

[ Szerkesztve ]

(#1933) Tyler Durden válasza zserrbo (#1932) üzenetére

EOD van neki, mint a legtöbb régi játékosnak. A pouch méret sem probléma, kicsit belejössz, akkor kb úgy kezdesz, hogy a Prapor punisher quest line-t végigtolod /nem egy nagy történet/ és máris ott egy Y konténer, ami 4x2-es. Eleinte sok minden nehéznek tűnik, de a befektetett idővel egyenesen arányosan egyre könnyebb lesz a haladás.
Amúgy gondolj bele, ha nem lenne wipe, akkor egy idő után mindenki többszáz millió rubelen ülne, mindenki maxos cuccokban rohangálna stb.. Fogd fel úgy, hogy mint sok más lövöldében seasonok vannak, tart ameddig tart, ki kell élvezni. Még vmi, ha kevesebb időd van, amit bele tudsz tolni a játékba az se feltétlen baj, vannak budget weaponok, amivel simán el tudsz rakni fullos playereket is, szal kitartás és élvezd a gamét (:

Kellemes Karácsonyi ünnepeket a topiklakóknak

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1934) zserrbo válasza Tyler Durden (#1933) üzenetére


zserrbo
aktív tag

És mi akadályozza meg a fejlesztőket, hogy elvegyék a pénzt, de a többi dolgot meghagyják? Csak a szándék. Persze gondolva a kiskapura hogy előtte nem vesz mindenki valamit belőle, de remélem érthető voltam. Az egy dolog, hogy a market újrabalanszolása céljából visszaesik mindenki vagyona de a teljes reset teljesen elvette a kedvemet az egésztől, amíg ez nem fog változni játsszon aki akar.

update: ezt a hozzászólást emelném ki a Tarkov oldaláról: [link]
Tehát valaki azt írta miután kilép a bétából a játék valami nyitott világba (mint a gta gondolom) tud belépni a játékos és végig tolni a story-t. Lesz 2 PMC 1 örökre, 1-et meg sújt a szezonális wipe. Erre válaszul írja, hogy ez a "Diablo" model. Nem játszottam a Diabloval így nem tudom. Kíváncsi leszek rá mikor jön el, mert elég stabilnak érzem a játékot már, sok más játékhoz képest. De a béta remek kifogás mindenre.

Kellemes ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#1935) vaakuum válasza zserrbo (#1934) üzenetére


vaakuum
addikt

A skilleket nagyon nem kellene leresetelni, így is ezer büntetést raktak már a fejlesztésére. Miért kell fullos skillekhez maxlvl + 20000 óra játék? Lőjék be úgy, hogy a lvl 30-nál már kb. minden 50%-os lehessen, lvl 40-nél már kb. minden 75 százalék, 50-nél meg lehessenek már kb. fullosak a skillek is.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1936) Tyler Durden válasza zserrbo (#1934) üzenetére

Ebben a játékban pont, hogy a pénz nem gond. Én azt mondom a komfortos játékhoz kell ~20 milla, utána gyakorlatilag már túléled a swingeket, mikor egy este 6-7x zsákban jössz ki. Illetve a másik, ha meghagyják mondjuk a maxos bázisodat, akkor szerinted mennyit számít, hogy nullázzák a pénzedet? Seperc alatt visszaszeded..
Bétából nemtudom, hogy valaha ki fog e lépni ez a játék, de mind1 is, megvan egy stabil mag aki ezt tolja, mert egyedülálló a maga nemében. Szerintem ne fogd fel ennyire tragikusan, nem kell ráfeszülni, annyit gamelj vele, amennyi jólesik. Ha csak 1 raidre van időd, akkor annyit, ha erölteted, akkor csak ki fogsz égni (:

vaakuum: skilleket sajna nem lehet normál játékidővel elérni ez ténykérdés. Haveromnál láttam aki ebben a wipe-ban maxolta az endu/str kombót, hogy iszonyatosan durva a maxos str, kb nem tudsz overweight lenni, illetve jóval kevesebb kg vagy azonos gearrel /asszem pl a chest armor súlyát nem számolja bele maxos str-nél/
Amit mondasz abban van ráció, de mivel jópár ember van, aki baromisok időt rak bele, így szerintem ez a közeljövőben nem fog változni.. Én spec ki is hagyom a mostani season-t, utóbbi 2-t letoltam, most egy időre elég volt, vmi lightosabbra vágyom (:

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1937) vaakuum válasza Tyler Durden (#1936) üzenetére


vaakuum
addikt

Én lehet most majd azt csinálom, hogy max 2-3 kört tudok úgyis menni egyszerre, tehát tolok egy scavet, utána egy offlinet a starter cuccokkal csak hogy szokjam milyen a gagyi pmc-vel a nulla recoil kontroll, majd ismét egy scavet. Lehet nem is fogok pmc-vel játszani, mert a skillek úgyis használhatatlanok, a scavet meg nem sajnálom, rusholok vele, mintha nem lenne holnap. A bázissal meg a küldikkel szívjon az, akinek két anyja van...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1938) vaakuum


vaakuum
addikt

Nálam elindult, karaktert kreálok. Persze a választható hangokat nem lehet meghallgatni ;]
Viszont lvl1 tradereknél nem kell mindent examinolni, ez legalább 1000 kattintást megspórol.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1939) zserrbo válasza vaakuum (#1938) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Igen. A fegyver presetek is megmaradnak. Én már le is töröltem az egészet :D

(#1940) vaakuum


vaakuum
addikt

Azt jól látom, hogy a korábbiakban használt lehívható bónusz csomagok eltűntek? Ha jól rémlik, abban volt scav láda meg orvosi láda is...

Nincsenek makarovok sem, csak 9 milis pisztolyok... teljesen más az induló inventory tartalma...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1941) Hauptmann válasza vaakuum (#1940) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, a bónuszcuccok, twitch drop-ok elvesznek.

(#1942) Tyler Durden válasza vaakuum (#1940) üzenetére

Az EOD-os pakk is változott, az van amit kaptál és ennyi.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1943) Imilenni


Imilenni
addikt

Jó volt ez a wipe iS.
Első kör, Customs.
Spawn a régi benzinkútnál, mire elértem a hídhoz, már kaptam a fejest SVD-vel :R
Második kör, SCAV.
3 full geares csávó campelt a 12. percben (customs) Dormsban.

Rohadtul sajnálom a játékot, de 2-3 wipeal ezelött kezdtem, akkor nem volt ennyi camper.
Valahogy jobb volt az egész játék.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#1944) vaakuum


vaakuum
addikt

Lerakott office mapon egy player scavvel szemben... éltem 1.3 másodpercet.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1945) Tyler Durden válasza Imilenni (#1943) üzenetére

Sajna itt hatványozottan igaz, hogy az jár jól az elején (is), aki csapatban megy.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1946) Hauptmann válasza Tyler Durden (#1942) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ja, feltűnt, hogy vasn benzin a csomagban, eddig az nem volt.

(#1947) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Ez az első olyan wipe-om, ahol újra kell tanulni a cuccokat a raktárban.

Mentem pár kört, siralmas, csak úgy repkednek a gyanús fejesek. Lehet, pár napig hagyni kéne az egészet, míg lemegy az őrület.

(#1948) Tyler Durden válasza Hauptmann (#1946) üzenetére

Jaja, Icase meg nincs ami élről feltűnt stb.. Nerfet kapott de hát ez van. Részemről ezt a seasont tutti skip, 2-t végigtoltam, most kicsit chillelek (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1949) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Nagyon gondolkozok a játékon, csak nem vagyok benne biztos, hogy futna-e játszhatóan a gépemen, a játék viszont nagyon drága és végül kiderül, hogy nem is fut élvezhetően akkor jól megszívom..

I3 6100, GTX 1060 3GB, 8GB RAM szerintetek futna élvezhetően? (full hd-ban)

(#1950) spank0309


spank0309
tag

Az újévei csomag kivehető az oldalról srácok, hex AK, éjjellátó egy karton BP meg a Ammocase meg tudom is én még mi volt...

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.