Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:26:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) RazoR válasza spank0309 (#1600) üzenetére


RazoR
veterán

Tudtommal sajnos még mindig jelen van az armor bug, van hogy úgy veszi a játék, hogy nincs rajtad se sisak, se mellény. Táskában kell bevinni és bent felvenni.

(#1602) tonermagus válasza RazoR (#1601) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Ez nagyon gyanús nekem is!
Én ugye mindig Exfil/Airframe valamelyikével megyek be játékra, és ha lövök egy másik PMC-t akin ezek közül valamelyik van, akkor bevett szokás hogy a sajátomat dobom egy bokorba, az övét meg felveszem... És ekkor ér a meglepetés, hogy hallom a lélegzetem... Addig meg semmi... Valami bug tuti van, ha más nem akkor a hanggal...

(#1603) Tyler Durden válasza RazoR (#1601) üzenetére

Ghostfreak is mindig így viszi be a cuccát, nála ez úgymond alap.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1604) Shkiz0 válasza tonermagus (#1602) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Bug.
Sőt ha a sajátodat veszed le, vagy nyitod fel a plexit majd zárod le akkor is utána végig hallod.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1605) RazoR válasza Tyler Durden (#1603) üzenetére


RazoR
veterán

Lehet rászokom én is, ma is érdekes volt Interen 1 golyótól haltam úgy, hogy hátba lőttek 4-es armorban.

(#1606) Watto1991 válasza RazoR (#1605) üzenetére


Watto1991
senior tag

Mondjuk a desynch miatt lehet többet kaptál, csak 1 hallatszódott.

(#1607) RazoR válasza Watto1991 (#1606) üzenetére


RazoR
veterán

Egy golyó ment a falba előttem a következőtől meg haltam.

(#1608) tonermagus válasza RazoR (#1607) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Mostantól nekem is minden köröm a szokásos Vazelin kenés + Armor, sisak eldobás és újra felvevéssel kezdődik ;)

Ja, illetve még belefutottam egy bug-ba, amit az egyik streamernél láttam...
Customon befutottunk az Office-ba. Amíg a többiek lootoltál a felső szintet én a főbejárat mellett guggoltam és hallgatóztam. Pár másodperc múlva futást hallottam, szóltak a többieknek hogy valaki jön, szépen végigkövettem hang alapján hogy hol lehet, már készültem is a lövésre. Megjelent a srác, kb. fél tárnyi (!) 5.45*39 BS-t beleküldtem, erre ő megfordult és egy lövésre lelőtt :(

Először cheaterre gondoltam, viszont a Raid értékelésnél látszott hogy én nem lőttem ki egy golyót sem! Eszembe is jutott hogy egy streamer valamilyen Rig bugot emlegetett, amikor is a fegyvered a játék szerint üres de te úgy látod mintha lőnél vele... Erről tud valaki valamit?

(#1609) G**@**B**! válasza RazoR (#1607) üzenetére


G**@**B**!
tag

Sokan elcsodálkoznak a one hit kill-en. Én úgy értelmezem ha az M80 és a 7N1 lövedék átviszi a 4-es armort akkor eldől az ember. Ammo táblázat szerint. De lehet még több is van rég játtszottam már.

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#1610) mind_against válasza G**@**B**! (#1609) üzenetére


mind_against
tag

Teljesen jól látod, ez így működik már elég régóta. Aki Class 5 alatti armorban egy mellkas lövéstől eldől, az ne csodálkozzon.

(#1611) tonermagus válasza mind_against (#1610) üzenetére


tonermagus
aktív tag

A gond inkább az instant fejlövéssel van. Tök mindegy milyen sisak van rajtad.
Jó, tudom így realisztikus, csak kicsit demoralizáló amikor 3.-jára lőnek le egymás után egy fejlövéssel hiába költöttem 400-500K-t csak armorra...

(#1612) RazoR válasza tonermagus (#1611) üzenetére


RazoR
veterán

Ha arcon lő akkor fújhatod a sisakod...

(#1613) tonermagus válasza RazoR (#1612) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Az hagyján, de a plexit is... És ez a gond :D

(#1614) Tyler Durden válasza tonermagus (#1613) üzenetére

Plexi armorja normál lőszer ellen semmit nem véd (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1615) Hauptmann válasza tonermagus (#1608) üzenetére


Hauptmann
addikt

Vazelin kenés a kör elején miért jó?

(#1616) drzozo válasza Hauptmann (#1615) üzenetére


drzozo
senior tag

Ha durván meglőnének az elején, tovább tudsz menni. Nagyobb pályákon rögtön az elején szerintem felesleges, Labra meg Factory-ra különösen, esetleg még Customs-re ajánlott. Plusz mielőtt belemennél egy fight-ba, szintén érdemes eltolni.

[ Szerkesztve ]

(#1617) mind_against válasza tonermagus (#1611) üzenetére


mind_against
tag

Ez nem a játék hibája és ez nem is kell, hogy másképp legyen. Változtass a játékstílusodon, mozogj többet, ne állj meg látható helyen és kisebb eséllyel kapsz fejre egy hitet.

[ Szerkesztve ]

(#1618) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1619) RazoR


RazoR
veterán

-Street of tarkov teljes designer csapat dolgozik rajta szeretnék 40 fősre csinálni.
-egyedi stimek shorline boss nál
-shoreline boss Combat medic lesz
-customs pálya hatalmas lesz legalább 1 minusz szintel
-újra balanszolják a thermálokat
-új skillek
-Market find in raid lesz!
-0.45 kaliber érkezik.
-vector
-UMP
-Colt1911
-új skillek
- 7-8 thermal lesz összesen
-Részletesebb fegyver módolás
- PPSH
WIPE 12.6 érkezik

Új képek

[ Szerkesztve ]

(#1620) drzozo válasza Shkiz0 (#1618) üzenetére


drzozo
senior tag

Már azzal boldogan ellennék, hogy ha scope-ba belenézek, nem droppolna legalább 30 fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#1621) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Az AI SCAV-ek egy adott helyen újratermelődnek, ha valaki pl a kör elején valaki kiírtotta őket?

(#1622) vaakuum válasza Hauptmann (#1621) üzenetére


vaakuum
addikt

változó, van, ahol szoktak... pl. factoryn elég rendszeresen jönnek,
de pl. sniper scavek nem szoktak, a boss emberei sem termelődnek újra ...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1623) tonermagus válasza RazoR (#1619) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Market find in raid : ez pontosan mit is takar? tudja valaki?

customs pálya hatalmas lesz legalább 1 minusz szintel: a most meglévő customs pályát újratervezik, jól értem?

7-8 thermal lesz összesen : RIP Tarkov. Erre nem tudom mi szükség van... Ezentúl boldog-boldogtalan termálozni fog... Vagy azért mert őrült drága cserébe elég imba, vagy azért mert nem annyira jó viszont még így is jobb mint egy reflex és olcsó... PONT elég volt szerintem 1 (+FLIR) termál is a játékba...

[ Szerkesztve ]

(#1624) Edorn válasza tonermagus (#1623) üzenetére


Edorn
aktív tag

Market find in raid: A bolhapiacon csak azt adhatod el, amin rajta van a find in raid jelölés. Tehát nem csinálhatod, hogy bevásrolsz piacról vagy tradertől olcsón és eladod drágán.

Customs pálya: Az építkezés össze lesz kötve a régi benzinkúttal és lesz ott valami nagy, többszintes (pincés) új épület.

7-8 therm: Hát jaja... Kis öröm benne, vagy inkább csak kevésbé lesz szar, hogy: újrabalanszolják, talán gyengítik és drágítják is... Illetve lesz ellene ruha, amit nem látnak vele... Kérdés, hogy mennyire nem fogják látni így a karaktert és milyen ára lesz a ruhának...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#1625) RazoR válasza tonermagus (#1623) üzenetére


RazoR
veterán

Íme pár részlet arról mi is, ami elhangzott az utolsó TarkovTV Devblogban.

-A 0.12.5-ös patch a következő hét elején várható, ezután pedig majd a 0.12.6 következik, ennek a verziónak jelenleg nincs várható ideje, még a változásokat összefoglaló lista sincs kész, jelenleg tesztelés alatt van.
-Lesz wipe a 0.12.6 verziónál, viszont a tárgyismeret és a fegyver összeállítások megmaradnak majd.
-A wipe előtt 3-4 napig eventek lesznek ezekről az infók az érkezésük előtt jönnek.
-A wipe után a bolhapiacra már csak olyan tárgyakat lehet majd feltenni, amiknek „found in raid” (raidben talált) státusza van
-A „Run through” (Átfutás) raid utáni státusz elveszi a lootolt tárgyak „found in raid” státuszát
-A 0.12.5 patchel nem érkezik tartalom, csak javítások, optimalizáció és új mechanikák (gyors gyógyulás Therapist által, egér érzékenység az irányzék nagyításához viszonyítva és stb.)
-Tervezzük a zsákmányolható tárgyak helyének az átalakítását és a helyeken található tárgyak köre is változni fog
-A véletlenszerű loot rendszer tervben van. Ezen kívül még tervezzük, hogy az AI védeni fogja azt a helyet ahol értékes loot található
-A skill (képesség) rendszer újra dolgozása a 0.12.7-ben jön
-Ami a Steam Audio-t illeti: a Hired Ops fejlesztői elkérték a BSG-től a modult hogy beépíthessék a játékukba (Hired Ops). A pozicionálás már jól működik, nem csak azt tudod eldönteni hogy az ellenség jobbra vagy balra van, hanem azt is hogy feletted vagy alattad van. Az Escape From Tarkov a 0.12.6-os patchben kapja meg a Steam Audiot, de a Hired Ops-ban már kipróbálhatjátok ezt a funkciót.
-Új kaliber kerül a játékba ami a .45 ACP lesz. A 0.12.6-ban érkezik a Colt 1911, később az UMP majd pedig a Kriss Vector.
-Majdnem az egész pálya tervező csapat az új területen dolgozik ami a Streets of Tarkov. Nikita megerősítette hogy akár 40 ember is lehet majd a térképen. A fejlesztőknek tetszik az az ötlet hogy eltévedhetsz a területen. A pálya be lett mutatva sceenshootok között, az a kép ahol a helikopter elrepül az emeletes épületek előtt.
-Készítés alatt van egy új scav felszerlés csomag ami rosszul kinéző, olcsó túlélő felszerelésnek néz ki
-Tervben van a különböző hőkép leképzők újra egyensúlyozása, miután bekerült a többi is
-Új boss Shoreline-on, a neve Sanitar. Nem egy harcos típus, inkább stimulánsokat használ. Ezek mellett sok egyedi stimulánst fog magával hordani. Egy ezek közül a MULE nevű, ami a maximális terhelést növeli, a másik pedig egy olyan ami a „Obdolbos” nevű hatást váltja ki, ezek mind Sanitar készítményei.
-Customs kibővítése a 0.12.6-ra van tervezve. Az új épületek egyike Reshala és a bandája bázisa lesz. Talán lesz egy földalatti szintje az új területen vagy valamelyik épületben.
-A 0.12.7-ben vagy a 0.12.8-ban tervben van az USP pisztoly három variánsban egyszerre
-Bemutatásra került a fegyverek részletesebb testreszabása a Colt 1911-en keresztül
-Bemutatásra került videóban a készítés alatt álló PPSH is. A fegyver bemutatása a játékban logikus és valósághű mert rengetek katonai raktár van Oroszországban, ahol nagy mennyiségben tárolnak PPSH-t.
- A csalókról: naponta 1500-2000 játékos kerül bannolásra. Márciusban kb 50000 ilyen ember lett bannolva. Ebben a hónapban még több bannolás várható, a csapat folyamatosan együtt dolgozik a BattlEye fejlesztőivel a hatékonyág érdekében.
-A játéknak lesz jelentés rendszere, ahol lehet majd jelenteni a furán viselkedő embereket, azokat, akik exploitokat használnak ki vagy bugokat, ezek mellett akiknek zavaró nick nevük van.
-A Post-FX szűrők a 0.12.5-ben jelennek meg. Az NVIDIA előrre kikapcsolta a FreeStyle szűrőket. De most már újra működnek, de Május 1-től teljesen kikapcsolása kerülnek. Az NVIDIA Highlights is kikapcsolása kerül mert ezt a rendszert is használják a csalók.
-A játékosoktól lootolt tárgyak még mindig nem kapják meg a „found in raid” státuszt.
-A dögcédulák bartel (csereüzlet) kereskedése tovább bővül. Tervben van az ezekkel való kereskedés átdolgozása (mennyiségben, szintekben)
-Ami a kultistákat illeti, Nikita nem adott róla információkat, azt mondta, hogy a játékosok észreveszik, ha bekerülnek. Hogy melyik patchben? Bármelyikben
-Tervben van a Unity frissítése a 2019-es verzióra, ami még több lehetőséget ad a fejlesztőknek az optimalizációra és a project fejlesztésére.
-A spawn pontokkal való munka állandóan folyik, a hibák javításra kerülnek és a pontok folyamatos változáson esnek át, ezek között vannak a játékosok visszajelzésen alapuló változások is. A következő patchek változásokat fognak hozni a spawnokban.
-A wipe-al együtt jönnek az VAL/VSS karakterisztikai változások
-A raid utáni kezelés alatt láthatsz majd statisztikákat a sérült testrészeket -sérüléseket(hol, hogy, és milyen lőszer által). A részletesebb jelentések a jövőben érkeznek.
-A páncélozott mellények és a plate carrier-ek (Páncélbetétes taktikai mellény) testreszabása elég nagy és komoly funkció így valószínűleg a 0.13-as patchben kerül be, a Streets of Tarkov-al együtt.
-Az iránytű valószínűleg a 0.12.7-be kerül be

[ Szerkesztve ]

(#1626) Hauptmann válasza Edorn (#1624) üzenetére


Hauptmann
addikt

Market find in raid, lelőtt játékos cuccain sem lesz ilyen jelölés, azok sem mehetnek majd piacra. lelőtt AI SCAV cuccokról viszont nem esett szó.

Az nVIDIA Highlights-ot viszont sajnálom, egy-egy szebb lövést mindig jó visszanézni.

[ Szerkesztve ]

(#1627) RazoR válasza Hauptmann (#1626) üzenetére


RazoR
veterán

Bindeld be a visszafele felvételt és állítsd be 30mp-re.

(#1628) Hauptmann válasza RazoR (#1627) üzenetére


Hauptmann
addikt

Azt hogy kell?

(#1629) RazoR válasza Hauptmann (#1628) üzenetére


RazoR
veterán

Azonnali visszajátszás az Experienc-ben, be tudod állítani, hogy hány mp/percet vegyen fel visszamenőleg ahhoz képest amikor megnyomod a billentyűkombinációt.

(#1630) Hauptmann válasza RazoR (#1629) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszi, megnézem.

(#1631) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Srácok aki régi motoros az válaszoljon léci erre.
Interchangre mentem küldizni (tartálykocsik megjelölése) PMC-vel. Spawnom az idea mögötti gokartpályánál volt az út túloldalán.
Onnan szép komótosan elindultam a scav base felé, ahol az egyik tartálykocsi van. Kb 1.5-2p lehetett mire a sátrakhoz értem, (poppolás után körbenézés, fájdalomcsillapító bevétele stb).
Telibe az egyik sátornál voltam ahol nyitott ablak van amikor spawnolt 2 ember, mint kiderült playerek voltak. 1-1 golyó megoldotta a szitut, de eskü sajnálom őket, mert mind a kettő 40 feletti volt, full cuccban, egyiken NV a sisakon, másik meg NV-s SVS.
Viszont akkor mi a lópikula értelme van, hogy a meccs elején írja, hogy szinkronizál a többi playerrel?
Mert ez így eléggé unfair. Most épp nekem kedvezett, de tegnap pl haltam emiatt Reserven én is, mert később dobott be. Sőt ott volt durvább is pár napja, mégpedig olyan, hogy a heating pipe melletti őrtoronynál volt a spawnom, onnan leszaladtam a hátsó markedes felé, átnéztem mind a két házat majd indultam tovább a kerítés mentén a fenti őrtorony felé, a sineken túl. Ahogy a toronyhoz értem, épp akkor rakta ki elém a playert. Ez alap hangon is 3-4p de inkább több mire odaértem. És rendes PMC volt minden esetben dogtaggel, cuccokkal stb. De láttam hasonlót akár streamen is, (Cucu, Kodiak, Ceee) hogy ketten már rég a pályán voltak a harmadiknak meg még "synchronizing with other players" volt.
Ez így normális? Mert szerintem nem kéne, hogy az legyen

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1632) Kiskopika válasza Shkiz0 (#1631) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Igaz nem vagyok regi motoros, de latespanoltak. Elofordul. Sokat szamit hogy ssd en vagy hdden van a jatek.Es a szervertol is. Tarsam rendszeresen 2-3 perccel kesobb jon jatekba mint en. O hdd es ssd.

(#1633) Shkiz0 válasza Kiskopika (#1632) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez oké, de nem erre lenne hivatott a játék eleji szinkronizálás?
Úgy lenne fair, ha egyszerre dobna be mindenkit.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1634) Hauptmann


Hauptmann
addikt

05.08.-05.09. között akció van, ha valaki drágább csomagra váltana.

(#1635) Kiskopika válasza Shkiz0 (#1633) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Gondolom de erre van es var is biztos x ideig, de ha valaki meg nem toltott be addig akkor is indul. En is szivtam mar e miatt hogy mogem spawnolt valaki es kaptam hatulrol a fejest.

(#1636) Imilenni válasza Kiskopika (#1635) üzenetére


Imilenni
addikt

Azért nagy gearesek nagyon ritkán late spawnolnak, max ha direkt húzzák az egészet.

Press "F" to pay respects.

(#1637) Kvg válasza RazoR (#1625) üzenetére


Kvg
senior tag

A Wipe mikor lesz, ha nem vagyok indiszkrét?

[ Szerkesztve ]

(#1638) Ombi5 válasza Kvg (#1637) üzenetére


Ombi5
őstag

Honap vege...

(#1639) Sanyaaa26 válasza Ombi5 (#1638) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Plusz pár hónap, ezeknek nem hiszem el csak azt ami elmúlt.

(#1640) Kvg válasza Sanyaaa26 (#1639) üzenetére


Kvg
senior tag

Én elhiszem.. ;)

(#1641) Sanyaaa26 válasza Kvg (#1640) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Hány wipe-on vagy túl? :)

(#1642) Shkiz0 válasza Sanyaaa26 (#1641) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hónap végét én sem tartom valószínűnek, mert múltkor azt mondta Nikita a dev streamen, hogy ugyan a kövi 0.12.6-al jön a wipe, de még azt se tudják pontosan mit fog tartalmazni az az update, jelenleg állítják össze a changelogot.
Plusz ismerve azt, hogy eddig is kevés dolog jött időben, én leghamarabb június végére, július elejére tenném. De amúgy időben megtudod, mivel előtte még lesz pár napig "event" és szerintem még vagy wipe előtt vagy rögtön wipe után lesz még megint leárazás is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1643) RazoR válasza Kvg (#1637) üzenetére


RazoR
veterán

Soon, soon, not too soon, but soon...

(#1644) Kvg válasza Sanyaaa26 (#1641) üzenetére


Kvg
senior tag

Őö, semennyin októberben vettem meg a gamet. Korábban azért már több wipe is volt.
Én nem várom a törlést, csak kiváncsi voltam kb mikor lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1645) Sanyaaa26 válasza Kvg (#1644) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Akkor még azért hiszel nekik :D Mostani nem emlékszem pontosan de 3 hónapot tuti csúszott.

(#1646) RazoR válasza Sanyaaa26 (#1645) üzenetére


RazoR
veterán

Mikor volt a legutóbbi wipe?

(#1647) Shkiz0 válasza RazoR (#1646) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Úgy rémlik Nov. 8

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1648) mind_against válasza Ombi5 (#1638) üzenetére


mind_against
tag

Másold be pls a hivatalos forrást, ahol olvastad. Thx.

(#1649) mind_against válasza RazoR (#1646) üzenetére


mind_against
tag

2019.10.27

(#1650) mind_against válasza Sanyaaa26 (#1645) üzenetére


mind_against
tag

A jelenleginek júliusban kellett volna lennie eredetileg.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.