Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133551) eami válasza FunPro (#133550) üzenetére


eami
addikt

lesz? xD az eddig is pg 13 család barát cukormaz volt... nyomj inkább egy kis Nolan féle DC xD

(#133552) Źşë' válasza ZsZso (#133531) üzenetére


Źşë'
addikt

én is pont arra gondoltam, 5€ kupon sehol, fura mód se ünnepi avatar, se körítés, epic tényleg jobban odateszi magát 3ezerrel, nyilván kell neki a fogyasztói tábor, steamnek meg megvannak a maga hívői akiket kitudnak még mindig aknázni, ilyen a politika is :D ..ha azt vesszük, öl, butít, nyomorba dönt, ja az az alkohol, na de majdnem :D

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#133553) FollowTheORI válasza Źşë' (#133552) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Alkoholgőz... ütős még. ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#133554) FunPro válasza eami (#133551) üzenetére


FunPro
senior tag

De egyébként jogos, bár a dc-ből inkább az animált cuccok visznek mindent. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#133555) Dilikutya válasza Źşë' (#133552) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tú'tótad Bélám! ;] A Valve nincs rászorulva, hogy felfuttassa a Steam-et, ellenben az Epic-nek (és a mögötte álló cégnek) a Store csak egy szelet a sok közül.
De azért az Origin meg a UPlay se csinál ordenáré nagy akciókat. Sőt a többi viszonteladó sem. És a Steam-en még mindig a kiadók döntik el, akarnak-e neked 90%-os Red Dead Redemption 2-t adni, vagy nem.
Unalmas már a balkáni siránkozás. :) Ez luxuscikk, ennyi erővel a Rolls Royce árán is lehetne vonyítani, szerintem a gyenge forint annak is odabasz rendesen. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#133556) s7evcsenko válasza Dilikutya (#133555) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Te vagy az Crytek? ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#133557) Mr.Csizmás válasza tomsolo (#133519) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezért veszélyes kommentelés közben házi vegyesgyümi páleszt fogyaszani :U :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#133558) Dilikutya válasza eami (#133551) üzenetére


Dilikutya
félisten

Olvasom mostanában ezeket a Kingpin meg Hatchette kiadású régi Marvel sztorikat, Vasember, F4, Pókember, Marvel Kapitány, Hulk, X-Men... jellemzően elég alacsony korhatárú képregények, sőt, tulajdonképpen végig azok, leszámítva a direkt keményebbre vett történeteket, ami szerintem nem is áll jól ezeknek. A legtöbb hős úgyis veleszületett, vagy sugárzás, pókcsípés okozza a képességét, eleve nem kéne véresen komolyan venni. A Batman azért más, mert neki a különleges képessége annyi, hogy kőgazdag és megölték a családját, egyébként nem emberfeletti erejű. A Megtorló ugyanez, csak ő még csóró is. :)
Nolan-nal az a baj, hogy ő még ehhez képest is túl komolyan vette, és át akarta hozni a mi világunkba az egészet. Ezért volt jobb Tim Burton Batman-je, mert a mocskos világ megvan, átjön Wayne drámája, de mégis megmarad képregényszerűnek. Heath Ledger Jokerével meg nagyon nem tudok mit kezdeni, messze nem akkora alakítás, mint Jack Nicholson-é.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#133559) TheNewDawn válasza Dilikutya (#133555) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Abszolút nem csak az Epicről van szó.És de, Steamen kívül minden más értékesítő platform jó akciókat csinál.Csak ahogy már leírták előttem, a sok vallási fanatikus birkát ez nem hatja meg. Hiába 14€ wingamestroreon pl a Control, a nagy mágikus Steamen meg 20, Vagy RDR is volt már 32-33 ért Gamebilleten, Steamen meg 40, Monster Hunter World dettó, vagy GMG n is még csomó AAA címet 20-25% al olcsóbban lehet megvenni , de ugye még a legroszabb Humble is +20% ot ad Steamhez képest ha megvetted az adott havi choicet.

És még ugye megnézzük a maradék 15-20 legális viszonteladót akiket nem soroltam fel, ugyanez van, legtöbb helyen vagy minimum de de van hogy 30% al is olcsóbb a dolog, vagy "csak" 10-15% al de dollárban, amit ha átváltasz euróra akkor kb 30% nl vagyunk. Szóval ha kevesebb birka bégetne, akkor Gaben nagyon besz. ná, de mivel ez a helyzet ami,addig a kilométer vastag pénzhegyen ülve röhöghet az emberi butaságon.

(#133560) FunPro válasza TheNewDawn (#133559) üzenetére


FunPro
senior tag

Szerintem ebben semmi fanatizmus nincs. Szimplán nem mindenhol csórók az emberek. :K

Három típusú ember létezik azok között, akik vásárlásra adják a fejüket:
A tudatlan, a nemtörődöm és a fillérkufircoló.

Mi vagyunk a fillérkufircoló réteg, és szerintem mi kullogunk leghátul. Utánnunk jönnek szerintem a tudatlanok, akik lehet spórolnának pár petákot, csak azt sem tudják, hogy létezik más alternatíva. Lásd, valakik megveszik a dobozos játékokat is, pedig ugyanazt a steam kulcsot kapod azzal is.

És szerintem globálisan a nemtörődömök vezetik a versenyt, akiknek a 60-80 dollár uzsonnapénz, a 40 dollár/euró meg ingyen van. Én meg abból eszek egy hétig.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#133561) SenorGrande válasza TheNewDawn (#133559) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Elköveted te is azt a hibát, hogy olyan webshopokat hasonlítasz össze a Steammel, amik egy árva, "egyszerű" weblapból állnak. A Steam mögé nem kis infrastruktúra, backend kell.
Azt is elfelejted, hogy ami kulcsot megveszel bármelyik webshopból, amögé is a Steam teszi a backendet.
Ráadásul, Steamen az árakat, kedvezményeket még mindig a kiadó állítja be.

A durrogás, marhaságok mantrázása helyett nem lehetne megpróbálni egy kicsit objektíven (is) rátekinteni a dolgokra?

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#133562) tomsolo válasza TheNewDawn (#133559) üzenetére


tomsolo
őstag

jah csak az ár nem minden,

hiába vettem/kaptam meg gogra egy csomó játékot előbb utóbb kénytelen voltam megvenni streamre is(ami tetszett) mert az a kibaszott magány feeling ami ott van (epic detto ilyen, vagy még rosszabb) az leírhatatlan.

a legrosszabb hogy mindkét kliens pariba sincs a steamével (pl frissítés, letöltés,telepítés terén) pedig az is fostalicska - hogy az olyan extended funkciókat már meg se említsem mint a képfeltöltés vagy a több szekciós fórum szekció/per game és még sorolhatnám.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#133563) TheNewDawn válasza FunPro (#133560) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Az hogy keresed a legjobb árakat, az rohadtra nem legalja vagy fillérkufircolás. Van pl több olyan Svájcban vagy Angliában dolgozó gyerekkori osztálytársam/barátom aki megcsinálta a szerencséjét és mikor évente/pár évente találkozunk és szóba került pár dolog, ő mindig kiemelte, hogy bár most már megtehetné ( hogy 50-60 millája van vagy 5-6X annyi az lényegtelen) de mindig megnézte/megnézi mit hol mennyiért vesz, és ha valami elérhető mondjuk 600 ezerért is, akkor nem fog érte 1 millát adni, ahogy nem húzta be megjelenés napján az RTX 3090 et se.

És akkor rengeteg féle kiadást tudnék mondani, amire nyugaton sokkal sokkal jobban figyelnek mint mi, és tudatosabbak pont az emberek. És igen, lehet sírni hogy jaaaaj de havi 300ból nem lehet félretenni bezzeg 3X annyiból könnyű. De, lehet. Nyilván kevesebbet, de valahol el kell kezdeni.

Meg egyáltalán, nem csak személyes ismerősöknél van ez így, hanem a legtöbb embernél aki vagyonra tett szert (és mondjuk nem úgy hogy kijött a gettóból és élsportoló lett, ezért szerencsétlennek a tehetség mellé agy nem jutott és hiába keres évente mondjuk 5 milliárdot karrierje végén kb hambira se futja mert elszórja az egészet )pénzügyi tudatosság figyelhető meg inkább, nem az, hogy szórják a pénzt.

Szegény Steamet meg Gabent pedig mindjárt megsajnálom hogy jaaaj de rossz nekik mert inftrastruktúrát is fenn kell tartani, ezért muszáj mindent 30% al drágábban adni mint pl gamesplanet voidu meg egyéb helyeken :D
Sőt, egyenesen emberbaráti szeretetből kifolyólag a kiadókról is muszáj lehúzni a 30% ot.

[ Szerkesztve ]

(#133564) tomsolo válasza TheNewDawn (#133563) üzenetére


tomsolo
őstag

akinek nincs pénze az ne szórakozásra költse hanem költse inkább pl. önképzésre amivel jobb állást nagyobb fizetést tud szerezni magának - ha már pénzügyi tudatosság :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#133565) SenorGrande válasza TheNewDawn (#133563) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Szép adag szöveg, de tartalmatlan, tiszta hablaty, meg sárdobálás. Egy árva érved sincs. Mit lehet erre válaszolni ?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#133566) s7evcsenko válasza SenorGrande (#133561) üzenetére


s7evcsenko
addikt

"A durrogás, marhaságok mantrázása helyett nem lehetne megpróbálni egy kicsit objektíven (is) rátekinteni a dolgokra?"
:Y
Vajon a vásárlók kérték, hogy tömje tele sok haszontalan szarral az áruházát?
Van csupán a fanboyokat akarta kényeztetni kicsit/magához láncolni azzal, hogy ad egy kis extrát a többiekhez képest?
Most meg ezzel takarózni? :N

Az átlag vásárló rohadtul nem nézi szerintem, hogy mi van a háttérben, csupán az árra kíváncsi... és nem, ez nem Magyar sajátosság.
Ha nem adtak volna 20 év előnyt a többiek a steamnek, akkor a jelenlegi mentalitással komoly bajban lenne szerintem.

"Ráadásul, Steamen az árakat, kedvezményeket még mindig a kiadó állítja be."
Ez lehet, de azt viszont kétlem, hogy a többi store-ban nem így lenne, mégis szinte kivétel nélkül olcsóbb minden máshol...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#133567) cskamacska válasza TheNewDawn (#133546) üzenetére


cskamacska
addikt

Megesik hogy a kígyó elesik. :)

Nekem is szeretnem kellett volna a GTA V-öt. Sorrendben a GTA 1, Vice City, 3, 2, San Andreas kedvencek voltak, ebből a VC és 3 rongyosra lett játszva a maga idejétől kicsivel arrébb.

Meg is vettem a legelső alkalommal az V-öt mikor 30 euróra árazták Steamon. Kicsit halogattam az letöltését, ez indítását, aztán a játékban jó 30 perc alatt leesett, hogy nekem a "klasszikus GTA" játékmenet már egyáltalán nem jön be. :(
Prototype 1-2, Saints Row 4, Just Cause 3 mint direkt GTA variációk hetekre lekötöttek előtte és utána is, de pont a grafikában és játékmenetben is kurrens V egyáltalán nem fogott meg. Félig multi miatt lett véve (nagyon be voltak miatta zsongva a népek), így nem lett refund, de ha előbb rájövök hogy az is egy sz@&os grindolós "vegyél játékpénzt" MMO csak, akkor kivágtam volna ezt a játéktörténelmi műremeket az ablakon, tokostul. :U

Dilikutya: Nem tolta túl, Valve már minimális energiát se fektetett az idei Karácsonyba. :U
The Steam Awards - 2019
The Steam Awards - 2020
Egész event egy nagy copy-paste tavalyról, de már a napi kártyázás és 5 eurós kupon(amit eleve csak nagyobb költéssel lehetett használni) is kukázva lett.

Ha a Volvó megmondja a kiadóknak, hogy egy nagy Epic fenyítő zakcióban 10 euró lesz az Odyssey, a No Mans Sky, meg a Squadrons ára, és egyébként is 2000-2000 darabot ki fog szórni belőlük adventi virgács gyűjtés keretében, akkor a kiadók ezt nagyon helyeselni fogják, mert Volvó megmondja nekik hogy ezt nagyon helyeselve fogják akarni. ;] :DDD

De nem hogy a kiadók befenyítése nem jött szóba, de még a kitűzők grafikáját is lusták voltak megváltoztatni. :W
Esetleg Zintellel megkonzultálhatná a Gaben, hogy mi történik ha piacvezetőként évekig tosznak bele a nagyvilágba, és csak várják a sült galambot. :o

A "balkáni siránkozás"-ozás meg klasszikus megalkuvó stílus. :P Lehet hogy kiszervezik az országot Szovjet Közép-Ázsiába, de legalább iszunk sok kumiszt, lesznek szép húzott szemű lányok, és csapatjuk a dzsingisz-metálra, meg a dzsingisz-elektropopra.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#133568) TheNewDawn válasza tomsolo (#133564) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jaja meg lopjon mint te és még büszke is legyen rá és torrentezze le a játékokat ugyebár. :)

[ Szerkesztve ]

(#133569) SenorGrande válasza s7evcsenko (#133566) üzenetére


SenorGrande
senior tag

"Az átlag vásárló rohadtul nem nézi szerintem, hogy mi van a háttérben"

Pontosan erről van szó, erről szól a hozzászólásom. Nulla gondolat, hogy mi lehet a háttérben, csak mantrázni a Z-nél olcsóbb X-szel a C. És ennyi, itt megállt a tudomány.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#133570) tomsolo válasza TheNewDawn (#133568) üzenetére


tomsolo
őstag

Ugyebár.

Nyugodtan megnézheted mennyi játékom van a steam profilomon, utána jöhetsz ide sírni a lopással kapcsolatban.

Mondjuk én azt gondolom rólad, hogy a sok nyomorgás miatt érzékenyen érintett az itt folytatott gog/epic evangelizációdat leszóló komment ezért most nagyon frusztrált vagy és ezért viselkedsz ilyen ordenáré udvariatlan módon.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#133571) TheNewDawn válasza cskamacska (#133567) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nagyon jól leírtad, egy az egyben hasonlónak érzem a Steam hozzáállását, mint pl az Intelét, akik 5-6 éven keresztül hátradőltek és nem csináltak semmit ( nyilván túlzás de érted) és csak úgy sütött róluk a lenézés a nagyképűség és a magabiztosság, csak mert versenytár(ak) totál ki voltak ütve és azt gondolták bármit megtehetnek.

Az már más kérdés, hogy most hogy fordult/fordulni látszik a kocka, kiderült, hogy a cuki szimpatikus vesztes AMD se jobb a deákné vásznánál. Meg nyilván Epicen se örökre fog menni a kuponozás/ingyenes játékok stb. De amiket leírtál annyit simán megtehetnének :)

Sőt, szerintem sokan arra is vevők lennének, ha visszahoznák a flash dealeket amik kb 2015-2016 is megvoltak. És ha annyira a refund policy a probléma akkor az ilyen dealben vásárolt játékra nem lenne érvényes a refund.A többség akkor is lecsapna simán ezekre. Csak igen, megint ott tartunk hogy ha így is ott vásárolnak, akkor minek tennék.

(#133572) FunPro válasza TheNewDawn (#133563) üzenetére


FunPro
senior tag

Az, hogy ki milyen embertípusba tartozik, azt nem az anyagi helyzete határozza meg.

Lehet valaki pénz nélkül is nemtörődöm meg gazdagon is fillérkufircoló. Főleg, ha valaki az egyik társadalmi rétegből esik fel vagy éppen le egy másikba.

De itt most nem is erről van szó.

Mi, magyarok rohadtul rossz helyre vagyunk bekalibrálva. Nekünk nem a német/angol/amerikai/svájc... régióhoz kéne tartoznunk, sokkal inkább a ruszkikhoz.

De törődjünk bele, ez van. Gondolkozzunk globálisan.

Ha ebből a régióból megkérdeznél egy átlagos, középosztálybeli emberkét, hogy ő szerinte 60-80 euró sok/kevés pénz, szerinted mi lenne a válasz? Húzná a száját, hogy ennyi pénzt el kell költenie?

És ezután, ha feltenném azt a kérdést, hogy 30-40 euró?

Itt például miért rohan mindenki epic-re? 3000 forintos kupon, évszázados zakció!
Máshol miért? A gyerek látott valamit fortnájt közben, meg kéne neki venni. Jaa, hogy itt adnak kupont is? Dekirály!

Globális viszonylatban nem éri meg ennyi pénzen szórakozni. 10 eurónyi difikkel. Nem éri meg neki időt belefeccölni abba, hogy alternatívát keressen. Ezért írtam, hogy vagy nem érdekli, mert 30 euró bagó vagy senki nem szólt a nagyinak, hogy a tesco-n kívül lehet ám máshol is játékot venni az unokának.

Persze, ha fanatizmusnak vesszük azt, hogy mindig a legközelebbi vagy éppen útba eső boltba mész vásárolni, esetleg megvan, hogy melyik boltban szeretsz illetve nem szeretsz vásárolni, akkor én instant fanatikus vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#133573) Dilikutya válasza s7evcsenko (#133566) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a sok haszontalan szar a Steam-en az, hogy ha megveszed az új Doom-ot a GMG-n, akkor nem a GMG, nem a Bethesda és nem is az id Software adja mögé a hátteret, ahonnan le lehet tölteni, meg a mentéseket kezelni. A többi csak a sallang, szociális részről nekem az Epic is kielégítő, mivel azokat a funkciókat sehol nem használom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#133574) TheNewDawn válasza tomsolo (#133570) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem érdekel mennyid van, te magad írtad le hogy számodra a Gog és az Epic ugyanolyan mint a torrent :) Az is, meg ez is, meg minden egyéb hozzászólásod csakis téged minősit, nem másokat.

[ Szerkesztve ]

(#133575) s7evcsenko válasza SenorGrande (#133569) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az enyém is erről szól: kit érdekel?
Vásárolni akarsz, vagy a store-ban szeretnél játszogatni?
Ez nem tudomány...

#133573Dilikutya
a letöltés/mentés nem sallang kategória, hisz azt mindenhol biztosítják, bárhol veszed meg.
A mentés felhőbe steamnél sincs minden játékra.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#133576) tomsolo válasza TheNewDawn (#133574) üzenetére


tomsolo
őstag

Igen és pontosan így is gondolom.

Akinek a 10 euro komoly érv, hogy kvázi süketen vakon tologossa a pixeleket, az inkább torrentezzen.

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#133577) SenorGrande válasza s7evcsenko (#133575) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Igen, milyen dolog már az, hogy elgondolkodunk, hogy mi miért lehet. Borzasztó.
Egyszerűbb ugyanazt hajtogatni, és verni az asztal szüntelen. :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#133578) Dilikutya válasza TheNewDawn (#133559) üzenetére


Dilikutya
félisten

Humble Choice-t ne vegyük ide, mert az egy fizetős funkció, és a mindig mindent megvevőkön kívül az a 20% nem biztos, hogy ér annyit, mint a havidíj. Régi monthly-ra is egyszer fizettem be, amikor a Call of Duty WWII volt a húzócím, a többi hónapban vagy megvolt, vagy nem érdekelt.

Más oldalak: vegyük pl. a Star Wars Squadrons-t, friss, aktuális cím. Mindenhol 39.99€ az alapára, Steam-en 23.99€ volt a legalacsonyabb ár, most is annyi, az abszolút pedig jelenleg Fanatical-on 21.59€. Mindkettőhöz kell Origin fiók, a Steam-es verzió annyiban más, hogy a letöltést is a Steam kezeli, és ott lesz rendesen a listádban. Ez a +2€ egyébként teljesen elhanyagolható, ha ragaszkodsz ehhez. Nekem személy szerint nincs problémám az Origin klienssel (bár pl. a Steam áthelyezés funkciója könnyű és hasznos), ott is van játékom bőven, asztalról indítva meg mindegy. Az Origin így is, úgy is be fog jelentkezni, amit meg örökké utálok, hogy hiába jegyeztetem meg a jelszavam, baszik rá. De ez a 2.4€ csak nálunk hol 700, hol közel 900 Ft, máshol mindig 2.4€, egy pikoló sör ára.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#133579) Dilikutya válasza s7evcsenko (#133575) üzenetére


Dilikutya
félisten

És mindenhol a Steam biztosítja steam-es játéknál, bárhol is veszed. Pont erről beszélek, ez a "sallang".

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#133580) Mr.Csizmás válasza tomsolo (#133576) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagy éppen van szociális élete, és nincs rászorulva a friendlist kukkolására :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#133581) TheNewDawn válasza Dilikutya (#133578) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Most tekintsünk el attól az apróságtól, hogy a kupon miatt Epicen 14€ a Star Wars Quadrons, nem 24 :)
De nyilván most a Steamre szóló kulcsokat nézzük, és valóban ez esetben csak 10% az árkülönbség, és van még pár példa, ahol szintén ennyi. De az általam felhozott Control esetében pl 30%, ami nagyon nem kevés, sőt, ha az átlagot néznénk akkor az közelebb állna a 25 vagy 30 % hoz, mint a 10 vagy 15 höz, ami azért rengeteg.
És ugye újabb AAA játékok esetében ez nem kevés, egy másik példánál maradna RDR 2: Steamen 40.19, Gamebilleten 32.91. Ez majdnem 20% és 8 euró különbség. És sok kicsi sokra megy.

[ Szerkesztve ]

(#133582) s7evcsenko válasza Dilikutya (#133579) üzenetére


s7evcsenko
addikt

én meg arról beszélek, hogy bárhol máshol veszem meg a steam-es kulcsot, mindenhol olcsóbb, mint a steam-en.
Vagyis ez a része nem játszik a sallangnak, mert ezt akkor is megkapom, ha bárhol máshol olcsóbban veszem meg.
Az egyéb sallangot fizesse meg az, aki a store extrákra/pontokra izgul.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#133583) Mr.Csizmás válasza TheNewDawn (#133581) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amíg volt steam, meg origin hoki java alapon és ennyi, ja meg blizz a konkrét 10 db játékával, addig valid érv volt a steam az isten, de azóta eltelt 8-10 év, és kb. mindegy mi fut a háttérben, ha megy a game :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#133584) FunPro válasza s7evcsenko (#133582) üzenetére


FunPro
senior tag

A kulcs ugyan olcsóbb (aminek megvan az oka), viszont refoundot az életbe nem fogsz tudni kilobbizni, ha már egyszer aktiváltad. Nincs olyan opció, hogy ez tegnap kétszer ennyibe került, nincs olyan opció, hogy el sem indul/bugos/unalmas, kérem vissza a pénzem. Ez az ára az "olcsóságnak".

Ha ezzel együtt tud élni az ember, nincs probléma.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#133585) reelc válasza Dilikutya (#133558) üzenetére


reelc
veterán

Egyetértek a képregényes véleményeddel.
Alapvetően próbál minden korosztályhoz szólni, és jól elkülöníthetőek a felnőtteknek szánt tartalmak.
Mondjuk a Megtorlónak jól áll a korhatáros képregény.

(#133586) tomsolo válasza reelc (#133585) üzenetére


tomsolo
őstag

hamár képregény:

egy battle pope játék igazán kijöhetne :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#133587) ayo


ayo
addikt

ahogy látom eléggé jó ez a winter sale ;]

http://jateknaplo.blog.hu

(#133588) FunPro válasza Mr.Csizmás (#133583) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából, ez a "mindegy mi fut a háttérben" addig a pontig igaz, ameddig nem futsz bele valami orbitális blődségbe, vagy nincsenek különleges igényeid. Szóval hasraütésszerűen azt mondom, hogy a játékosok 80%-ának valóban mindegy, mi fut a háttérben.

Viszont ha belemélyedsz a részletekbe, a steam még mindig üt minden platformot. Ráadásul, az eddigi karrierem során ott futottam bele a legkisebb hibával.

Amikre így emlékszem:

- Origin-en az volt a buli, amikor az offline funkció bekapcsolásához online kapcsolat kellett.
- Uplay-en az volt a buli, amikor nem tudtam letölteni semmit a kliensből, mert állítása szerint valami futott a háttérben (nem futott) és olyan opcióval nem volt felruházva, hogy játék közben is le tudjon tölteni.
- Epic-et nem részletezném
- Más lancserek pedig még arra sem voltak érdemesek, hogy letöltsem őket.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#133589) s7evcsenko válasza FunPro (#133584) üzenetére


s7evcsenko
addikt

hát nem tudom.
Én refundoltam humble-n... igaz upay-es vásárlás volt, nem steam-es.
Ezek szerint ebben is előrébb van a konkurencia. ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#133590) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok!
11 éves kissrácnak milyen Open World autós játékot ajánlatátok, ami viszonylag olcsón beszerezhető (lehetőleg 5k alatt)? Akadna hozzá kormány is.

Én le vagyok maradva a TDU2-nél és az NFS Undercovernél.

(#133591) Mr.Csizmás válasza Primary92 (#133590) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én locsolnék rá egy kis zsét, és forza horizon 4 (ultimate akár). 3-at most vették le pár hónapja :( drágább, cserébe rengeteg óra gameplayt garantál.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#133592) tomsolo válasza Primary92 (#133590) üzenetére


tomsolo
őstag

crew 1—2

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#133593) reelc válasza Primary92 (#133590) üzenetére


reelc
veterán

Szia!

Ha nem lenne az open world kikötés, ezt a bundlet mondanám, mint olcsó autós játék.

(#133594) ayo válasza Mr.Csizmás (#133591) üzenetére


ayo
addikt

+1 forza

http://jateknaplo.blog.hu

(#133595) FunPro válasza s7evcsenko (#133589) üzenetére


FunPro
senior tag

Nekem meg tavaly a tescoban visszaadták egy kibontott lepedő árát, azelőtt az obiban pedig egy villanykörtéjét. :U

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#133596) Primary92 válasza Mr.Csizmás (#133591) üzenetére


Primary92
senior tag

Az lenne a legjobb. Vannak oldalak, ahol 8 alatt van az ára, csak nem tudom, hogy ilyen random helyről merjem-e.

#133592 tomsolo: A The Crew 2 nekem szimpatikus.

#133593 reelc: Ezt lehet, hogy megveszem magamnak. A Dirt sorozattal most is az enyémmel játszik, megosztottam vele.

(#133597) echterion válasza FunPro (#133595) üzenetére


echterion
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy most besült az érvelésed és amit írtál ide, az nem vág ide? A steam extrái a nagy többségnek nem kellenek, egyedüli nélkülözhetetlen feature-e az a letöltés lehetősége. Aki ezért hajlandó a felárat kifizetni, egészségére, de erre azt mondani objektíven, hogy jobb, mint a többi, az nem igaz. Lányom elég komoly online kapcsolathálóval bír (tini a lelkem), még sincs szüksége a steam-re, nem csináltunk neki külön fiókot se, azt használja, amit én, mégis meg tud mindent osztani a barátaival, amit szeretne. Mondjuk ez utóbbi talán Dilikutyának szól, mobilról kicsit macerás lekövetni a szálakat.

**********

(#133598) TheNewDawn válasza Primary92 (#133590) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mindenképp Forza, ha Open World, versenytárs nemigen van, jó hát a Crew 2 kuponnal 5 euró csak, de cserében hatalmas kakkantás.

(#133599) Mr.Csizmás válasza Primary92 (#133596) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

umm ha jól emlékszem xbox bundleből is árultak kódokat, mert alldigitalos. hardverapró, maybe.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#133600) FunPro válasza echterion (#133597) üzenetére


FunPro
senior tag

Kb. annyira illett ide, mint a humble-s uplay refound (tippre linkelt/kapcsolt fiókról) a steam kulcsok esetében. :K

Én objektíven ki merem jelenteni, hogy a steam még mindig ver minden mást (érvekkel alátámasztva), ahogy azt is belátom, hogy ez a felsőbbrendűség kimerül a felhasználók nagy többségének lényegtelen funkciókban.

Az a baj, hogy az átlag felhasználó nem tud mihez viszonyítani. Itt is kimerül abban, hogy a steamen szar az akció, xy helyen sokkal jobb. Csak például az van elfelejtve, hogy xy egy a steam után teperő, feltörekvő valami. Majd ha xy elér arra a szintre, ahol most a steam van, kíváncsi leszek, ott milyen akciók lesznek akkor. Feltéve, ha eljutnak egyáltalán arra a szintre.

Mondjuk ez ugyanaz, mintha arról vitatkoznánk, hogy minek vesz valaki luxusautót, ha busszal is el lehet menni a-ból b-be.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.