Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) littlekid


littlekid
újonc

nekem ez igy egy kicsit bonyolult le tudnád egyszerűsiteni?

(#5552) Markizmark válasza littlekid (#5551) üzenetére


Markizmark
addikt

Ez ennél egyszerűbben nem biztos, hogy megy.
Kezdésnek nézz utána mi azaz FTP, hogy kell csinálni, mi az a port stb.

Lényeg, hogy a routeredben van a NAS-odhoz kiosztva egy belső IP cím, pl 192.168.1.123.
A router minden eszköznek kioszt egy ilyen címet amivel rácsatlakozol, de mindennek minden újracsatlakozáskor mást, ami éppen eszébe jut. Tehát kezdésnek be kell állítani a routerben, hogy a NAS-odnak mindig ugyanazt ossza ki.
Ezután a routered "forwarding" menüjében a NAS-od belső címe felé nyitni kell egy 21-es számú portot és beálíltani hozzá az FTP protokollt. Nagyjából ennyi.
Kívülről pedig úgy éred el, hogy beütöd a külső IP címed, pl 95.127.132.41 majd a végére :21. és már csatlakoztál is.

Persze magának a NAS-nak a menüjében is engedélyezni kell az FTP-t és beálíltani egy felhasználó nevet és jelszót, különben boldog boldogtalan hozzáfér.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#5553) littlekid


littlekid
újonc

Nagyjábol értem mit kéne csinálnom de azt irj ki hogy "connect the external storage device to the apprpiate port on the back of your and then click refresh Linksys Smart Wi-Fi will add the storage device to your network." valami ötlet?
P.S. az FTP csinálásakor

[ Szerkesztve ]

(#5554) TZMI válasza krealon (#4510) üzenetére


TZMI
csendes tag

Nem ide szántam, amit írtam. Sorry

[ Szerkesztve ]

(#5555) benceje


benceje
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Van vkinek opware telepíthető csomagja mentve?
wolf-u.li-s link ugye már nem él. DLNA telepítéshez kellene dns-320ra.
Másik kérdés: Ha van mentett ffp mappám és visszamásolom az új telepítést felülírva, elindulhat minden (transmission, dlna)?

(#5556) kenwood


kenwood
veterán

D link 315-rol lenne szo,de gondolom, azonos a filerendszer,mint a 320-nal.
Van egy 1 teras vinyo tele adattal,sima windows ntfs, van egy ures is,de a teli menne fizikailag a nasba.
A legegyszerubb,es leglassabb megoldas az lenne, hogy atpakolni az uresre mindent,a (korabban teli) vinyo bemegy a nasba,majd halozaton atdobni ra 10 mega/sec koruli tempoval az 1 tera adatot.
Ezt nem szeretnem.

Olyasmire gondoltam, hogy atpakolni mindent az uresre windowsban, majd format, bemegy a nasba,megcsinalja maganak,utana kiveszem, es
- pcre rakotni,linuxon megtolteni
- pcre rakotni,windowson ext2fsdvel megtolteni.

Valaki probalta a ket opcio egyiket ?
Mukodik ?
Esetleg van harmadik, jobb megoldas?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#5557) KordelHun


KordelHun
csendes tag

Üdv mindenki.
Van egy 320l-em.
Transmission-t használok rajta jó ideje. De mostanában leáll. Újta kell indítanom a nas-t és utána megy egy fél napot. 1.01 van rajta mert a későbbiek még el sem indulnak. Maga a Nas megy. De a torrent azt írja hogy nem elérhető. Már próbáltam az 1.15, 1.16, 1.17-et is. Ezek el sem indulnak. Telepítés után újraindítva sem. Eddig is az 1.01 volt rajta és hiba nélkül ment. Mostanában nagyon sokat töltöttem vele. Azóta betegeskedik.

[ Szerkesztve ]

(#5558) KordelHun válasza KordelHun (#5557) üzenetére


KordelHun
csendes tag

Megoldódott.
Feltettem egy alternativ rendszert az Alt-f névre halgat.
Tökeletes minden vele.

(#5559) TZMI válasza KordelHun (#5558) üzenetére


TZMI
csendes tag

Sziasztok, hasonló a problémám nekem is. Kb. 1 napja dns320l fw 1.11 alatt a transmission 2.84 nem megy. Újraindítom, akkor pár percig üzemel és ismét leáll. Minden másra használható. Mi lehet a gond? Próbálkozzak az ajánlott alternatívával, vagy egy újabb transmission változattal? Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#5560) TZMI válasza TZMI (#5559) üzenetére


TZMI
csendes tag

Sziasztok,
Okát nem tudom aproblémának, de töröltem a régebbi TM-et és a legfrissebb 2.94-es került fel, az most hibátlanul megy.

(#5561) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

igényfelmérés.

2 héten belül eladó lesz a 320L nasom telepített transmissionnal,minidlna-val.
még a fólia rajta van, lehet lesz vele egy 2TB WD purple is,hátha valakit itt érdekelne.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5562) Sygnus


Sygnus
tag

Sziasztok !

Nektek, hogy indul el a Transmission újabb verziója ? Megvettétek a serialt hozzá ?
Mert nekem csak az 1.01 megy alapból a többi mind serialt kér.
Érdemes megvenni? Mivel tud többet ?

(#5563) Kicsirics77 válasza Sygnus (#5562) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nekem megvan a serial hozzá,megmég vagy 15-20 alkalmazáshoz,indul rendesen és annyival tud többet,hogy grafikusan lehet konfigolni webes felületen. Azt a 2$ megérte.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5564) Sygnus válasza Kicsirics77 (#5563) üzenetére


Sygnus
tag

Értem, köszi !

(#5565) wreakz


wreakz
tag

Sziasztok,
Tegnapi nap beüzemeltem egy DNS-320-t, PnP-be hozzáadom a torrentet gond nélkül le is tölti viszont, hálózati meghajtóknál nem láttom a meghajtón a torrent mappáját. Esetleg valaki tud ebbe segíteni ? :R

(#5566) G_Gabi


G_Gabi
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap volt egy win10 reinstall, és azóta se chrome-ban se edgeben se ie11ben nem tudom elérni a webes felületét a NAS-nak. A TV és a transmission látja de a chrome ezt írja: A(z) 192.168.0.107 visszautasította a csatlakozást.

Tudnátok segíteni?

Köszi

(#5567) Tutu7030 válasza G_Gabi (#5566) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem volt előtte fix ip beállítva a winben?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#5568) ccs2929 válasza wreakz (#5565) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Így próbáld: \\ip cím\p2p\, ha a 2-es vinyón van és nem raidben vannak, akkor \\ip cím\p2p_2\

Üdv.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#5569) xrvman válasza G_Gabi (#5566) üzenetére


xrvman
őstag

Nálam is ugyanaz. A PC látja a TV-t, nyomtatót, routert, csak a NAS-t nem.
Fix IP van, ha beírom a címet, akkor valszeg működni fog, csak tudnám mi ért kell eljátszani ezt?
Nem egyszer, hanem már többször is eljátszotta ezt friss telepítéskor.

(#5570) xrvman válasza wreakz (#5565) üzenetére


xrvman
őstag

G_Gabinak is és mintegy magamnak is.
A NAS csak SMB1 protokolt támogat, ez sajnos már elavult.
Windows 10-ben engedélyezni kell az SMB1 protokol támogatását.
Win + R és beírni optionalfeatures és előjön a Windows-szolgáltatások ablak.
Az ablakban megkeresni az SMB 1.0 és ott csak a "SMB 1.0/CIFS rendszerű ügyfél" elé pipát tenni, leokézni az ablakokat, majd újraindítani.
Ezek után, ha beírod a NAS nevét, vagy IP címét a hálózat címsorába, \\192.168.XXX.XXX akkor már elő fogja dobni a NAS-t. Nekem pl tegnap még nem, de ma már automatice ott volt a hálózatokban.

(#5571) Digger


Digger
senior tag

Egy kis irodában öt éve dolgozik hiba nélkül egy ilyen NAS!
Valaha én telepítettem és már fogalmam sincs milyen admin jelszót állítottam be rajta! Van rá esély, hogy adatvesztés nélkül belépjek rá?

(#5572) xrvman válasza Digger (#5571) üzenetére


xrvman
őstag

Kiveszed a HDD-t. és pendrive alól futtatott Linuxal az adatot lemásolod magadnak.

(#5573) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
NAS-on a transmission 2.83 van fent, és ezt a hibát látom: Scrape error: scraping is not supported.
Mi ennek az oka?

Egy log részlet:
[2020-01-21 16:06:40.774 UTC] Kin.2018.720p.BluRay.DD5.1.x264.Hun-ARROW Retrying scrape in 20 seconds. (announcer.c:1288)
[2020-01-21 16:07:00.774 UTC] Kin.2018.720p.BluRay.DD5.1.x264.Hun-ARROW Scrape error: scraping is not supported (announcer.c:1279)
[2020-01-21 16:07:00.774 UTC] Kin.2018.720p.BluRay.DD5.1.x264.Hun-ARROW Retrying scrape in 345 seconds. (announcer.c:1288)
[2020-01-21 16:08:38.774 UTC] Saved "/mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon/resume/Joker.2019.1080p.UHD.BluRay.DD+7.1.x264.HuN-No1.105377608688c0f6.resume" (variant.c:1214)
[2020-01-21 16:08:38.774 UTC] Saved "/mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon/stats.json" (variant.c:1214)

(#5574) Bishop1


Bishop1
tag

Sziasztok!
A napokban hozzám került egy zsír új 320L. Új vagyok a nas-ok világában.
Sikerült felraknom egy régi PLEX addont, de nem hajlandó bejelentkezni a profilomba.
Az asztalin gond nélkül, tehát nem rossz jelszóval próbálkozok. A PC látja a nas-t mint meghajtót. Bejelentkezés nélkül pedig könyvtárat nem tudok csatolni. Inatív a könyvtár hozzáadása és a tovább gomb is.
Lehetséges hogy valamilyen router beállítás a problémám gyökere?

(#5575) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

Van egy DNS320L-em. Jelenleg egy 1TB-os vinyó van benne, ezen már vannak adatok filmek stb.
Szeretnék beszúrni mellé egy 2TB-at. Ha ezt a vinyót előre megformázom ext4-re, felismeri a NAS?
A lényeg, hogy nincs mire lementenem az 1TB-at és nem szeretném, ha törlődne.
Meg lehet ezt valósítani, van rá mód?

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#5576) wd.taz válasza wd.taz (#5575) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Megoldottam...

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#5577) vatomi


vatomi
aktív tag

Sziasztok. Elbírja ez a NAS a 4K 60hz HDR videókat hálózaton vagy sem? SSD menne bele, ezen nem múlna. Köszi a válasokat.

(#5578) kyle16


kyle16
tag

sziasztok.
adott a nas már 4 éve használom. most újra tettem a windowst és sehogy sem tudom új meghajtóként felvenni a nast. ergo nem érem el a gépről. látni látom hogy benne van a hálózatba de egyszerűen nem tudom hozzá addolni a saját gépbe pl (Z) meghajtóként ahogy eddig is volt. van megoldás rá? nem akarom újra húzni a nas tartalmát
kösz előre is

(#5579) benceje válasza kyle16 (#5578) üzenetére


benceje
csendes tag

SMB1 engedélyezve van a win10-en?

(#5580) kyle16 válasza benceje (#5579) üzenetére


kyle16
tag

az volt a probléma köszi. viszont lenne egy másik kérdésem is
legfrissebb firmware van fent a NAS-on de akármit csinálok nem bírom frissíteni a transmissiont. leszedtem ezt a verziót DNS-320L Transmission Package v1.11 és addon centerbe hozzáadtam meg is csinálja majd rá kérdez hogy frissítse az új verzióra a régit (jelenleg 1.01 van fent) megcsinálj a frissítést aztán az applikációk között rámegyek a transmissionra és enable. bekerül az engedélyezettek közé de amikor indítom megint 1.01 verziót ír ki. mitől van? szóval röviden marad az a verzió fent ami volt de nem ír semmi hibát ami arra utalna hogy nem jó

(#5581) csonaak


csonaak
friss újonc

Sziasztok,

olyanban kérnék segítséget tőlem hozzánk értőtől, hogy van egy DNS-320L amit az egyik rokonomnak adtam mert én újabbat vettem. eddig nálam tökéletesen működött Transmission letöltés/feltöltés minden. Átvittem hozzá 2 másik vinyot bele formáztam össze dugtam és az 1000mb-et neten 0-4 mega között ingadozva tölt le, se korlátozás se semmi nem lett bekapcsolva. az istenért nem találok megoldást. Valaki estleg?

(#5582) aldebaran válasza csonaak (#5581) üzenetére


aldebaran
őstag

Vidd vissza magadhoz és nézd meg. Ha nálad továbbra is jó, akkor ott a hiba: kábel, router, gép, egyéb....

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5583) KoL74 válasza xrvman (#5570) üzenetére


KoL74
újonc

Sziasztok!
A DNS-320 SMB1 vs Win10 portokol hibát megoldottam. Sikeresen frissítettem SMB2-re a NAS rendszerét. Ha valakit érdekel akkor leírom, jelenleg tesztelés alatt van. Egy kicsit kell hackelni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#5584) aldebaran válasza KoL74 (#5583) üzenetére


aldebaran
őstag

Írd le, légyszi. Köszi!

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5585) KoL74


KoL74
újonc

Sziasztok!

Első körben leírom, hogy nálam milyen paraméterekkel üzemel a NAS:

Típus: D-Link DNS 320
Firmware: 2.06 (DLINK_DNS320.2.06b01 2.13.0322.2019)
FunPlug_v07
SSH elérés
SMB megosztások léteznek

A telepítés után a már meglévő könyvtár megosztásokat webes felületen (Account Management \ Network Shares) nem célszerű módosítani ugyanis az felülírja az itt alább leírtak egy részét. Ha mégis szükséges a módosítás vagy megosztás törlése esetleg hozzáadása, akkor a visszaáll az eredeti állapot (SMB1), amit a telepítés teljes 3. valamint az 5. pontnak egy részének megismétlésével lehet orvosolni (kiemeltem vastagon azokat a lépések, amit meg kell ismételni).

Telepítés menete:

1. FunPlug install
2. SSH elérés beállítása
3. Otware install
4. SMB update
5. SMB2 beállítása

1. FunPlug install ezt szerintem már mindenki ismeri aki ilyen eszközt használ, azért itt egy link ahol meg lehet nézni.

2. SSH elérés beállítása szintén nem új dolog az is elolvasható itt.

3. Otware install ez sem újdonság szerintem.

SSH belépés root jogosultsággal eé az alábbi parancsokat kell kiadni egymás után:
wget http://wolf-u.li/u/233 -O /ffp/start/optware.sh --no-check-certificate
chmod a+x /ffp/start/optware.sh
/ffp/start/optware.sh start

4. SMB frissítése csomagtelepítővel. SSH belépés root jogosultsággal és frissíteni kell az smb-t nálam a frissítés előtt a 3.5.11 verzió volt fenn (ez a verzió nem támogatja az smb2-t ezért szükséges a frissítés). A verzió az smbd -V paranccsal ellenőrizhető. A frissítéshez az alábbi parancsok szükségessel:

ipkg update
ipkg upgrade samba36

Futó smb verziójának ellenőrzése szintén a smbd -V parnccsal lehet ami ha sikeres a frissítés akkor 3.6.23 lesz.

5. SMB2 beállítása. A telepítés után egy új helyen lesz elérhető a samba méghozzá a /opt/etc/samba/ helyen. A régi samba konfigurációs beállításokat át kell másolni az új helyre:

cp /etc/samba/smb.conf /opt/etc/samba/

Ezután a konfigurációs fájl [global] részén kell elvégezni egy kis módosítást két sort kell beírni, mondjuk az elejére:

vi /opt/etc/samba/smb.conf

[ global ]
min protocol = smb2
max protocol = smb2

Ezután újra kell indítani a samba szolgáltatást.

smb stop
smb start
vagy
smb restrat

Ezután már látszik a Win10-ben a megosztás az SMB1 bekapcsolása nélkül is (vagyis csak akkor látszik ha ki van kapcsolva). Ha nem lehet kapcsolódni a megosztásokhoz a megszokott felhasználónévvel és jelszóval, akkor ellenőrizni kell az smb felhasználókat a következő parancs futtatásával:

pdbedit -L -v

Ha a parancs kiadása után nem történik semmi akkor hozzá kell adni újra a már létező felhasználókat

smbpasswd -a létező_felhasználó
New SMB password:
Retype new SMB password

smb stop
smb start
vagy
smb restrat

Elvileg minden működik a megszokott módon, de már smb2-n.

(#5586) aldebaran


aldebaran
őstag

Sajna besz.rt az egyik hdd-m. Raid0-ban vagyok. Milyen hdd-k most a kompatibilisek? Vagy mindegy? A kompatibilis lista 2015-ös. :(((

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5587) royal-rolls


royal-rolls
csendes tag

Sziasztok...
Van egy DNS-320-am.
Itthoni adattárolásra használnám.
Három laptop-ról szeretném elérni.
De mindig csak egy látja.
Változó, hogy melyik. Úgy vettem észre, hogy az amelyik hamarabb csatlakozik hozzá.
Ha kikapcsolom azt a laptopot amelyik épp eléri akkor egy másik már el tudja érni.
Segítséget előre is köszönöm.
Péter

(#5588) xrvman válasza KoL74 (#5585) üzenetére


xrvman
őstag

Szia!
Neked sima 320 vagy a 320L NAS van?

(#5589) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Sziasztok! A villogó led= nem indul hibára (hőszenzor) van már valami megoldás vagy még mindig csak a hűtőszekrényes sztori működik?

(#5590) aldebaran válasza impmammuth (#5589) üzenetére


aldebaran
őstag

Vagy az működik, vagy szerviz. Nekem csak a márkaszerviz tudta megcsinálni.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5591) impmammuth válasza aldebaran (#5590) üzenetére


impmammuth
csendes tag

Ááá már nem garos, azért köszi!

(#5592) aldebaran


aldebaran
őstag

Tudna valaki belinkelni működő linket, ahonnan a plex 1.06-ot le lehet tölteni, vagy az uccsó még ingyenes verziót?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5593) Digger


Digger
senior tag

Szolgáltatóváltás után a router címe 192.168.0.1-re változott, így természetesen nem tudják elérni a NAS-t.Az eredeti felállás szerint 192.168.1.200 címen volt.
Hogyan tudok most admin felületet elérni? Ráadásul az admin jelszó hat éve lett beállítva, úgyhogy kérdés, hogy be fogok e tudni lépni rá! :( Tippjeim vannak, de hányszor enged próbálkozni? Le fog tiltani, vagy esetleg időzítve tilt egy időre?

(#5594) aldebaran válasza Digger (#5593) üzenetére


aldebaran
őstag

A routerben a LAN címet vissza kell írni arra, ami volt.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5595) balu1977


balu1977
senior tag

Sziasztok! Mitől lehet az,hogy router csere után kb 10 percenként beindul a hűtés? Ha kihúzom a net kábelt belőle akkor nem kapcsol be. Az új router redmi ac2100.

(#5596) BardiZoli válasza kyle16 (#5578) üzenetére


BardiZoli
újonc

Szia
Nekem gond nélkül viszi a 4K videókat.
Üdv

(#5597) balu1977


balu1977
senior tag

Elvinne a nas 2 ventit is? Régebben cseréltem noctuara ,de szerintem csapágyas lett,mert hallom. Gondoltam veszek egyből kettőt és a vezetékeit összekötném. Működne? Elvinne kétszer 5voltos ventit?

(#5598) posan.adam


posan.adam
újonc

Sziasztok!

Adott egy DNS-320-as NAS amit fájlszerverként szeretnék használni. Amit tudni kell, hogy a megosztott mappákat több (tartományi)felhasználónak is el kellene érni. Na már most Csoportházirend szerkesztőben a tartományi szerveren beállítom az adott felhasználókra vonatkozó szabályt, hogy bejelentkezéskor csatolja fel x, y, z hálózati meghajtókat a nason létrehozott felhasználó bejelentkezési adataival (azaz "csatlakozás másként" lehetőséggel), ám mégse jelennek meg ezek a meghajtók bejelentkezéskor. Lognál "CIFS: Authentication for user [<felhasználónév>] has FAILED" jelenik meg bármivel is próbálkozom. Próbáltam logon scripttel is megoldani a helyzetet (net use x: \\<nas>\<megosztott_mappa /user:<felhasználó> <jelszó>), de így sem járok sikerrel.

Meg lehet valahogy ezt oldani, hogy felhasználói beavatkozás nélkül (azaz ne kelljen a Win intéző "hálózati meghajtó csatlakozás" vagy felhasználó önkezüleg elindítson egy .bat fájlt minden bejelentkezés után) menjen a csatolás?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

Üdv.
Ádám

(#5599) xrvman válasza posan.adam (#5598) üzenetére


xrvman
őstag

Windowson az SMB 1 protokoll engedélyezve van?

(#5600) posan.adam


posan.adam
újonc

Igen, engedélyezve van.

(#5601) aldebaran válasza posan.adam (#5598) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez milyen operációs rendszer?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5602) posan.adam válasza aldebaran (#5601) üzenetére


posan.adam
újonc

Mármint mire gondolsz?

A kliensgépek Windows 10 Enterprise-t futtatnak. A szerver Linux (Ubuntu) alapon megy, azon a Samba tartományvezérlői szintre állítva. A NAS firmware-je 2.05 (05/07/2014) verzió.

(#5603) aldebaran válasza posan.adam (#5602) üzenetére


aldebaran
őstag

Windows serveren állítod be a jogosultságokat? A NAS-ban beállítod a jogosultságokat?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5604) posan.adam


posan.adam
újonc

A NAS-on létrehozom a felhasználót (pl. media), jelszóval, írási/olvasási jogokkal, majd a szerveren megadom, hogy a csatolásokat ezzel a felhasználóval (media) hozza létre, de nem teszi. Mint ahogy feljebb írtam, se csoportházirendben, se logon script formában nem hajlandó tenni a dolgát, csak ha a kliensgépen manuálisan adom meg a csatolást.

(#5605) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Sziasztok! Érdekelhet még valakit egy ilyen (320L) nas? Hőszenzor baja ennek is megvan. (Hűtőszekrény után működik.) Lehet kérni érte valamennyit? Mennyit?

(#5606) Digger


Digger
senior tag

Adminként belépve a NAS felületre, kötethibát írt.
Elindítottam a helyreállítást. Most azt írja, hogy szinkronizálja a két lemezt egymással.
Ha bezárom a böngészőablakot és leállítom a gépemet, akkor is folyatja a rebuildot?

(#5607) Parokesz G


Parokesz G
csendes tag

:((

(#5608) Parokesz G


Parokesz G
csendes tag

Valaki olvassa még ezt a fórumot?

(#5609) cellpeti


cellpeti
veterán

nem hiszem, pedig én is most szereztem be ilyen NAS-t

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5610) Muszakishop


Muszakishop
csendes tag

Elakadtam a konfigurálásban.

Van két shared mappám a Volume_1 és a P2P.

A tv-n viszont csak a Volume_1 látszik (illetve az ez alatt lévő összes mappa) kivéve a p2p pedig az lenne a legfontosabb.
Az upnp av setting-nél is csak a volume_1 állitható be.

Van valakinek ötlete?

(#5611) aldebaran válasza Muszakishop (#5610) üzenetére


aldebaran
őstag

Hány hdd van a nas-ban? a p2p az a volume_1 alatt van, vagy hol?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5612) Muszakishop


Muszakishop
csendes tag

A mostani 1TB-os HDD-t le szeretném cserélni 4TB-osra. Van lehetőség, hogy egy az egyben mindent átmásoljak NAS-on belül ?

(#5613) Bence_


Bence_
tag

Hihetetlen, hogy van akinél megy. Nekem évekkel ezelőtt leépült, egy idő után már csak ftp kapcsolaton lehetett elérni.

(#5614) szeemee


szeemee
újonc

Tavaly év végén 7 éves korában nálam is bedobta a kulcsot. B1-es verzió, ezeken nem lehet firmware-t frissíteni. Le volt lassulva, ezért valahonnan rátettem az első, egy kisebb verziószámú firmware-t (1.02 helyett 1.00), na onnastól kezdve hol ment, hol nem. A napokban újra előszedtem, most úgy látom, a tápja kezdhetett el hülyéskedni. Mivel az utód megvan, max mentésre használnám valahol (harmadik-negyedik példánynak). Ha valakinek még van ilyen és működik, annak ajánlom ezt a figyelmébe: Alt-f -> https://sourceforge.net/projects/alt-f/
Kipróbáltam, működik, a source list átállítása után normálisan beállítható és használható. Kezelőfelülete elég minimál, de mindent be lehet rajta állítani és ezen a hardveren támogatja az smb2-őt is, sőt elvileg 6TB-ot kezel!

(#5615) naja0905


naja0905
újonc

Üdv
új vagyok a fórumban, de nem új az informatikában
Egy ideje már használom a NAS 320L szerveremet és Transmissiont is
Most viszont belefutottam egy nem várt hibába.
Hibás torrent file-t töltöttem a Transmission programba.
Innentől nem kapcsolódott a szerverhez.
Letöröltem a Transmission programot és újra installáltam.
A hiba nem oldódott meg !
Korábban ez működött, de most tanácstalan vagyok.
Ha tudnál rajtam segíteni megköszönném !
üdvözlettel naja54
0905naja@gmail.com
06205974465

(#5616) kiraly965


kiraly965
csendes tag

Sziasztok! Egy DNS-320-as nasom van esetleg tudna valaki minidlna linket dobni? :R Böngésztem sokat de csak halott linkeket találtam a neten.

(#5617) balu1977


balu1977
senior tag

Nektek mennyivel tölt a transmission? Nekem max kb 5megával.

(#5618) bulek válasza balu1977 (#5617) üzenetére


bulek
tag

Sajnos ennyit tud... Nekem inkább 3-4 között.
De arra jó, hogy elindítom távolról és mire hazaérek, lent van a cucc

(#5619) balu1977 válasza bulek (#5618) üzenetére


balu1977
senior tag

Eddig engem se zavart mert kb ennyit tudott az akkori netem, de most már 500as van.

(#5620) balu1977


balu1977
senior tag

Valaki még nem próbálkozott meg esetleg a házat meghagyva például egy mini pc beépítéssel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.