Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#801) trec12 válasza 4Grider (#799) üzenetére


trec12
addikt

Na és az anyacég?

(#802) mycso válasza Syz (#798) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, igen még azok az árak/feltételek. [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#803) gabor9991 válasza 4Grider (#799) üzenetére


gabor9991
őstag

A HWSW cikke szerint a vodát 84-102 milliárd közötti értékűre saccolták.
Teszári privát vagyona ennek többszöröse, 480-500 millió euró, szerintem így hitelképes :) Ráadásul a vodafone egy stabil, működő cég, nem pusztán egy elképzelés, amit majd hitelből próbálnának felépíteni, és nem tudni sikeres lesz-e vagy nem.
Ennek tudatában a 10Mhz-ért kifizetett 10 milliárd elképesztően sok, ha tényleg csak erre a minimális frekvenciára alapozva akartak még újabb tízmilliárdokért felépíteni egy egészt szolgáltatót, adótornyostól, ügyfélszolgálatostól, üzletestől, takarítónőstől...sajnos ezt se tudja senki pontosan mi volt az eredeti elképzelés.

(#804) gabor9991 válasza trec12 (#800) üzenetére


gabor9991
őstag

Persze, ahány ember annyiféle felhasználói igény.
Flottát és roamingot azért hoztam fel példaként, hogy az 50 forintos feltöltőkártyás percalapú számlázáson túl is vannak lehetőségek.
Én most léptem be egy flottába, számomra ez a tökéletes :) Másodperc alapon számláz, 13/perc áron, a netet meg 300kbit körülire lassítja, mivel nekem fontos, hogy tudjak netrádiózni, ez így tökéletes.Egy hónap alatt két óra beszélgetés és 8GB adatforgalom 2500 forint körül van így.
Ezzel még a digi sem tudna árban versenyezni szerintem, de kíváncsi leszek rá, mivel jönnek majd.
Persze másnak meg más fontos, korlátlan beszélgetés vagy még több, vagy gyorsabb internet, nekik meg ez a tarifa nem felelne meg.

(#805) 4Grider válasza gabor9991 (#803) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bár folyamatosan csökken a vagyona, annyira nem lett volna hüle, hogy egyetlen befektetésbe betegye a megmaradt pénzének a 2/3-át. Az is kérdés, hogy a 150-155 milliárdos vagyon mennyire likvid.

(#806) gabor9991 válasza 4Grider (#805) üzenetére


gabor9991
őstag

Itt nem arra gondoltam, hogy a saját vagyonából megvette volna a vodafone-t, hanem arra, hogy egy ekkora vagyon plusz a megvásárolni kívánt vodafone összesen már elegendő fedezet lett volna a vodafone megvásárlásához szükéges hitelhez.

(#807) trec12 válasza Diák66 (#744) üzenetére


trec12
addikt

Lassan itt az április vége. Gondoltam szólok, hátha majd többet tudunk.... :)

[ Szerkesztve ]

(#808) Syz válasza mycso (#802) üzenetére


Syz
senior tag

Köszi, már írzam is az ügyfélszolgálatnak hogy melyiket szeretném. Egyébként ezt a fajta mobilnetet össze lehet hozni valahogy a telefonommal? OTG képes.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#809) gabor9991 válasza Syz (#808) üzenetére


gabor9991
őstag

ppp widget 2 képes kezelni a sticket, ha rootolt a telefon.

(#810) Syz válasza gabor9991 (#809) üzenetére


Syz
senior tag

Nem az, most vettem 2 hete és még csak ismerkedünk :) egy Alcatel Idol 3-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#811) Diák66 válasza trec12 (#807) üzenetére


Diák66
őstag

Jelenlegi állásajánlataik:

Tervező

Szerkezeti szerelő - kivitelező

Erősáramú villanyszerelő

Call Center munkatárs

Ha nem csúszik a bázisállomások felépítése (ezeket valószínűleg alvállalkozók helyezik ki), akkor még többet fogunk tudni. Az biztos, hogy már megvannak a tervek és az indulás előkészítése zajlik.

[ Szerkesztve ]

(#812) trec12 válasza Diák66 (#811) üzenetére


trec12
addikt

Helyes...! ;) De ezek arra utalnak, hogy most kapcsolnak csak rá...Nagyon kíváncsi vagyok lesz-e roaming és ha igen kivel v. esetleg kikkel? :U Mert mai tudásunk szerint országos szolgáltatást akarnak (hangot is), anno ezt kommunikálták és ugye ahhoz meg elvileg kevés a frekijük...

[ Szerkesztve ]

(#813) trec12


trec12
addikt

----

[ Szerkesztve ]

(#814) #71835392


#71835392
törölt tag

Na, ez a hónap is eltelt érdemi változás nélkül (pár álláshirdetés nem az!), szóval erről ennyit...
Szerencsére a másik három nem így épít és fejleszt hálózatot, mert akkor nemhogy 9×%os 4g lefedettség sem lenne, hanem a 2g is fél országban működne.

Mégegyszer: a Vodafone 1999ben a tender elnyerésétől számított 5 hónapon belül elindult saját szolgáltatással, a megyeszékhelyeken saját hálózattal. Innentől meg lehet ítélni, hogy a Digi mennyire gondolja ezt az egészet komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#815) Sayuar válasza #71835392 (#814) üzenetére


Sayuar
őstag

Mindezt úgy, hogy a konkurenciát roamingra kötelezte a hatóság....

(#816) #71835392 válasza Sayuar (#815) üzenetére


#71835392
törölt tag

A nemzeti roaming irreleváns e szempontból, attól még el lehet indulni saját hálózattal, kis lefedettséggel. Ha van rá komoly akarat. Rengeteg országban lehet rá példákat látni, hogy enélkül indul szolgáltató és 2 év alatt építi ki a lefedettséget.
Pont a DIGI rá egy példa Romániában, egy csomó ideig nem volt nemzeti roamingja, mégis ment a saját szolgáltatása fokozatosan bővülő lefedettséggel. De a DIGI amit e téren Magyarországon művel, az már a szánalmasnál is szánalmasabb...

Amúgy a nemzeti roaming még ha kötelezően nyújtandó sincs ingyen és csak az ügyfeleknek jó, a szolgáltatóknak kevésbé, mivel a versenytárs a bőrt is lefejti róla olyan árat kér érte.

(#817) Sayuar válasza #71835392 (#816) üzenetére


Sayuar
őstag

amiről te beszélsz az egy 16 évvel ezelőtti történet.
Ugye te sem gondolod komolyan, hogy ma ugyanaz a helyzet, mint akkor volt :F

Ügyfélszámot tekintve 115 %-ban telített, 95%-ban szolgáltatással lefedett piacon megjelenni foltszerű lefedettséggel? Így gondoltad? Ez lenne a kovlaj122 modell amit a digi be kellene vezessen, mert egyébként "a DIGI amit e téren Magyarországon művel, az már a szánalmasnál is szánalmasabb".

Csak egy kérdésem lenne: van-e valamilyen egyetemi okleveled telekommunikáció, vagy marketing, netán cégmenedzsment területen, hogy úgy érzed, jobban átlátod a dolgokat, mint a digi szakemberei. Ha a válaszod igen, akkor ajánlom, hogy jelentkezz egy meghallgatásra, és győzd meg őket!

Digi románia: azt ne felejtsd el, hogy ott 2007-ben jelent meg, amikor a mobilinternet még csak bontogatta a szárnyait, sok ember azt se tudta mi a "tapogatós" telefon. 2*15MHz-es blokkal indítottak, pont 3-szor annyival, mint amit itt sikerült megszerezni. És a saját lefedettségüket akkor sikerült országosra fejleszteni, amikor sikerült egy 2*5MHZ-es blokkot megszerezni 900 MHZ-en.

A nemzeti roaming kérdése igenis fontos. Hogy "a versenytárs a bőrt is lefejti róla olyan árat kér érte" ... az biztos, hogy a telekommunikációs szektor nem szeretetszolgálat. De azért az lássuk be, hogy egy hatósági roaming kötelezettség jót tett volna.

(#818) Diák66


Diák66
őstag

Na emberek! Hogy félreértés ne legyen, a képen 3 db antenna látható kábelezés és RRU nélkül.

NEM állítom azt, hogy DIGI, mert lehet egy meglévő szolgáltató pakolja át az antennáit, vagy éppen az MVM-é lesz. Kitudja, mindenki döntse el maga.

(#819) 4Grider válasza Diák66 (#818) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyet én is tudok. Sima BRSDC, látszik, hogy nagy területet fog lefedni, nem kell az interferenciától félni. Azaz egyértelmű a szolgáltató...

(#820) Diák66 válasza 4Grider (#819) üzenetére


Diák66
őstag

Vagyis? :) Inkább MVM?

[ Szerkesztve ]

(#821) Syz


Syz
senior tag

Tegnap elhoztam a sticket,elvileg már aktiválták is.Viszont még mindig nem működik.Felrakom a progit az itthoni gépre és mindig azt írja ki hogy regisztráljak a hálózatra kapcsolódás előtt vagy azt hogy kapcsolat lezárva.A beállítások menüpontban nem tudok kiválasztani azon a részen semmit,még azt sem hogy manuálisan állíthassam be.Az lehet hogy még nincs aktiválva a stick?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#822) #71835392 válasza Diák66 (#820) üzenetére


#71835392
törölt tag

MVM: a kiépítések egyike sem úgynevezett zöldmezős, azaz egyetlen új tornyot sem épít a generálkivitelező, hanem meglévő adótornyokra, illetve egyéb, adott esetben állami ingatlanokra települ be a szolgáltató.

Ráadásul az LTE450es antenna és RRU így néz ki:

Majd ha lesz ott RRU, akkor tedd fel a képet.

[ Szerkesztve ]

(#823) #71835392 válasza Sayuar (#817) üzenetére


#71835392
törölt tag

Ésszerűen gondolkodó döntéshozó egyrészt a freki árverés eredményének tudatában elállt volna ettől a szerződéstől. Ekkora kapacitással partner nélkül belevágni nem sok értelme van, mert vagy kevés ügyfél lesz, vagy nagyon limitált kapacitású szolgáltatás.
És ésszerűen gondolkodó döntéshozó ha már ennek ellenére aláírta a szerződést akkor nem vakargatja a tökét még másfél évig úgy, hogy a érdemben semmi nem történik, de közben a cége milliárdokat dob ki az ablakon, mert a frekiért így is fizetni kell akár használja akár nem.

Jópár szolgáltató elindult a válság után is a világon, sőt Európában is, sokszor teltebb piacon, mint a Digire vár (Nézd meg pl a Swan szolgáltatót Szlovákiában ami tavaly indult), de ilyen pöcsölés sehol a világon nem volt, hogy másfél év elteltével nemhogy szolgáltatás nincs, de még egy állomás sincs telepítve.

(#824) Diák66 válasza 4Grider (#819) üzenetére


Diák66
őstag

Bár igen távoli a kép, így semmit se mond...

De ha ez ugyan ahhoz a hálózathoz tartozik (fog tartozni), akkor 1,6 KM van jelenleg közöttük.

(#825) Syz


Syz
senior tag

Még mindig nem sikerült működésre bírni a sticket.Egyébként nem is egy ZTE fekete,hanem egy fehér Huawei sticket kaptam..

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#826) Syz válasza Syz (#825) üzenetére


Syz
senior tag

Bakker..megvan a hiba.Az asszony kitörte a nagy SIM kártyából a kicsit és úgy volt betéve a stickbe.Most hogy kitörtem az adapter részét is és beraktam,így már kérte a pin kódot és kapcsolódik is :D

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#827) #71835392 válasza Diák66 (#818) üzenetére


#71835392
törölt tag

Tudnál majd olyan képet is felrakni, amelyen látszik az RRU is?

(#828) Diák66 válasza #71835392 (#827) üzenetére


Diák66
őstag

Ha lesz fent..... és ha arra járok fényképezőgéppel. Jelenleg csak ez van. Antenna es tartószerkezet.

(#829) Diák66 válasza #71835392 (#827) üzenetére


Diák66
őstag

Belebotlottam amúgy a harmadik ilyen rejtélyes bázisállomásba.

(#830) Sayuar válasza Diák66 (#829) üzenetére


Sayuar
őstag

....nem nehéz kitalálni...

[ Szerkesztve ]

(#831) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Amúgy az is nehezíti a Digi helyzetét, hogy ma már nagyon kevés az, ha egy városban felpakoljuk a mobilantennákat, és toljuk ami kifér jelerősség. Mert már elmúlt az a korszak, amikor még a metróban, aluljáróban, mélygarázsban...stb megszakadt térerő híján a mobil beszélgetés. Ma már alap, hogy a bevásárló központ minden szintján van térerő, és még a -3 szinten a garázsban is, vagy a metróban van végig lefedettség, vagy aluljárókban is vannak antennák amik biztosítják a vételt. Így a nagyobb falat majd ez lesz, már ha használható lefedettséget is akarnak, és nem csak otthoni internet mobilon megoldást.

(#832) LacekHUN


LacekHUN
csendes tag

nálunk a tetőn (Székesfehérvár) MÉG nem épül az állomás. Viszont kb 100 méterre ez van kint az egyik lépcsőház ajtajában:

[ Szerkesztve ]

(#833) trec12 válasza radio100jozs (#831) üzenetére


trec12
addikt

Bárcsak már itt tartanánk.... :K

(#834) #71835392 válasza LacekHUN (#832) üzenetére


#71835392
törölt tag

Az a baj, hogy ez megint nem konkrétum, de persze nem a te hibád, jelenthet ez bázisállomás telepítést is, de akár a vezetékes hálózatukat is bütykölhetik, (pl aktív eszközök cseréje, meglévők karbatartása, stb.) Továbbá ugye bázisállomást nem a lépcsőházban szoktak telepíteni, hanem a tetőn, a rackszekrényt is vagy kívülre teszik, vagy a (lift) gépházba.

(#835) #71835392 válasza radio100jozs (#831) üzenetére


#71835392
törölt tag

Ennél jelenleg sokkal nagyobb problémájuk van, méghozzá, csak oda tud állomást telepíteni, ahol ott van a gerince, mivel egy deka mikrós frekije nincs, ami nélkül egy csomó helyre hiába rak állomást, nincs amivel "bekösse" a hálózatba. Így meg viszonylag nehéz még normális városi lefedettséget is csinálni, nemhogy vidékit.

A Pláza, mélygarázs, Tesco, stb az más, ott általában az üzemeltető csinál saját érdekből és beruházással beltéri lefedettséget nem a szolgáltató, a metrónál meg a kisföldalattin kívül mindegyik vonalon megy a közösködés most is, azaz az egyik kiépíti, a másik kettő meg bérli tőle a kapacitást (M2-M3: Voda, M4: Telekom).

(#836) moriak


moriak
tag

Sziasztok. Olyan problémába futottam bele, hogy nem tudok internetet megosztani (személyes hotspot) iPad Mini 3 készüléken. Úgy néz ki, hogy ez szolgáltató hiba lesz, Telekomos kártyával tökéletesen működik. Találkozott valaki hasonló problémával? Van erre esetleg valamilyen megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#837) 4Grider válasza moriak (#836) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bizonyos szolgáltatóknál bizonyos mobilnet-előfizetéseken tiltott a tethering (megosztás).
Nem írtad milyen csomagot használsz és melyik szolgáltatónál, így nem tudom linkelni az adott csomagoz tartozó egységes internet szolgáltatás-leíró táblázatot. De majd megkeresed magadnak az adott szolgáltató oldalán. A több saját eszköz közötti megosztás lehetősége sort kell keresned. Ha ott nincs szerepel, akkor tiltott a csomagban a tethering.

Most nézem, hogy az összes Digi mobilnet csomagban engedélyezett a tethering. Hívd fel az ügyfélszolgálatot és jelentsd be hibára, ha tutira működik Telekom kártyával az adott készülékben a megosztás.

[ Szerkesztve ]

(#838) 4Grider válasza moriak (#836) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mobilnet tutira megy az iPad-en? Mert ha az sem, akkor rossz APN-el ismeri fel a Digi sim-et.

(#839) moriak válasza 4Grider (#838) üzenetére


moriak
tag

Elnézést csomag lemaradt. Igen, Digis alap csomagom van és mobilinternet egyértelmű, hogy működik. Telekom kártyával valóban megjelent a menüpont. Másik Digis kártyával vagy Telenorossal nem volt lehetőségem kipróbálni. Ebből ügyfélszolgálat lesz. Köszönöm.

(#840) Diák66


Diák66
őstag

A győri márkaképviseletük június közepétől átköltözik a GYŐR PLÁZÁBA

http://digi.hu/node/220

Gondolom az új üzletben lesznek már mobilok is :D

(#841) 4Grider válasza Diák66 (#840) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem csak Győrött van így. A Pólusba (Bp. XV.) is beköltöztek. A plázákba kötözés valószínűleg valami új marketing eszköz lehet, de persze anno ezt több más (köz)szolgáltató is eljátszotta. Lásd pl. az okmányirodákat.

(#842) g0dl válasza 4Grider (#841) üzenetére


g0dl
addikt

Hát pl. aki dolgozik, annak nem egyszerű elkapni a munkaidőben nyitva lévő irodákat. A plázában valamiért a nyitvatartás is hosszabb.

(#843) #71835392


#71835392
törölt tag

Most már tele van a weboldal karrier része mobilhoz kapcsolódó hirdetésekkel. Egy szépséghibája a dolognak, hogy ezzel minimum egy év késésben vannak és ha csak most keresik az embereket mikor lesz ebből éles hálózat...

Továbbá nagyon kiváncsi vagyok mi az a csodafegyver a kezükben amivel 2x5mhzen adatot és hsnagot is tudnak majd szolgáltatni sok ügyfélnek...

(#844) trec12 válasza Diák66 (#840) üzenetére


trec12
addikt

A helyi konkurencia már régebb óta ott van. :-) A Digi is puccos helyre megy reméljük az árak nem mennek utána....Gondolom ez egy átfogó stratégia része mivel több helyen is költöztek vagy esetleg fognak.

[ Szerkesztve ]

(#845) trec12 válasza #71835392 (#843) üzenetére


trec12
addikt

De végre csinálják. Szerintem csakis roamingra lehet gondolni, másra mire? Mert ugye országos szolgáltatást akarnak ezt kommunikálták.

[ Szerkesztve ]

(#846) moriak válasza 4Grider (#838) üzenetére


moriak
tag

Megkaptam pár levelezést követően a választ:
Tisztelt Ügyfelünk!
Az illetékes kollégákkal történő egyeztetés után az alábbiakról tudjuk tájékoztatni:
Telenoros SIM kártyával üzemszerű működés, hogy nem jelenik meg az iPad-en az említett funkció, ez nem hiba. :)

(#847) 4Grider válasza moriak (#846) üzenetére


4Grider
nagyúr

Üzemszerű... A 15 ezer Ft-os gagyi androidos tableten vagy telefonon meg simán beállítod.

(#848) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Lehet a Digi azért nem halad még a mobilhálózat kiépítésével, mert ahogy írtátok, nincs felhordó hálózata, jó vezetékes van, ahol van saját hálózata, és ott be tud csatlakozni a bázisállomás, de ez nem országos. Így szerintem benne van a pakliban, hogy a 3,5 GHz-es frekvenciapályázaton érdekeltek, és ott vásárolnának, ami két dologra is jó lehet, mobilfrekvencia sávszélesség növelés, már ha arra is használnák a sávot, és a másik pedig felhordó hálózatnak is jó lenne nekik ez a frekvenciakészlet. Így még várjuk ki a nyarat, amikor eredményt hirdetnek ezen a frekvencia tenderen, és ott lesz-e a Digi.

(#849) Diák66


Diák66
őstag

Még mindig nincs RRU. Csak tartószerkezet és antennák.

(#850) #71835392 válasza Diák66 (#849) üzenetére


#71835392
törölt tag

Tudomásom szerint a magyar Diginek nincs élő szerződés hálózati beszállítóval, valószínűleg ezért nincs RRU (meg más sem) felszerelve.
Most vagy az van, hogy folyamatban van a kiválasztás és a szerződéskötés, vagy az anyacégen keresztül megy a beszerzés és még nem érkeztek meg a hálózati elemek. Vagy alvállakozó szereli a vasat, a hálózati elemeket meg a Digi fogja kivitelezni, de ez enyhén szólva sem szokványos.

Mondjuk kérdés, hogy a győri Agrokeren lévő állomást hogy fogja mikró hiján hálózatba kötni, lévén a közelben nincs kábele(s területe).

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.