Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#651) gabor9991 válasza trec12 (#650) üzenetére


gabor9991
őstag

Sokmindent nem kötnek az emberek orrára.
Ma indult az HBO Go a diginél, fel vagyok íratkozva a hírlevelükre, de elfelejtették ezt is bejelenteni előre.
Szóval nem lennék meglepve, ha esetleg lennének olyan dolgok a háttérben amiket nem hoznak előre nyilvánosságra.

(#652) trec12 válasza gabor9991 (#651) üzenetére


trec12
addikt

Biztos, hogy sok ilyen dolog van...legtöbbjük üzleti titok a mobillal kapcsolatban meg főleg. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#653) #71835392 válasza gabor9991 (#647) üzenetére


#71835392
törölt tag

Romániában van normális mennyiségű frekvenciájuk, Magyarországon nincs, továbbá Romániában van belföldi roaming partnerük, Magyarországon nincs, ott nincs távközlési adó, itt van, stb. Teljesen felesleges az összehasonlítgatás.

(#654) #71835392 válasza gabor9991 (#649) üzenetére


#71835392
törölt tag

így most építhetnek saját hálózatot, ha szolgáltatni akarnak.
KÖNYÖRGÖM, azt értsd meg, hogy nincs elég frekvenciájuk a normális minőségű önálló szolgáltatásra. Ha nekem nem hiszel, kérdezz meg egy szakember, hogy mire elég a DIGI által elnyert frekvenciaspektrum (főleg sűrűn lakott városi környezetben).

(#655) gabor9991 válasza #71835392 (#654) üzenetére


gabor9991
őstag

Figyelj, én értem amit írsz, de ez a te véleményed.Jelenleg senkinek nincs a birtokában semmilyen hivatalos nyilatkozat arról, mit is akarnak vagy mit tudnak kezdeni a frekvenciájukkal.
Akkor azt is el tudnád érthetően mondani, hogy mi a francnak adtak fel egy darab álláshirdetést is pl. a bázisállomások építésével kapcsolatban?Ezek az állásajánlatok jelenleg is aktívak.Néhány hsz-szel feljebb pedig épp te linkeltél egy oldalt, ahol digi 1800MHz lte bázisállomás építésével kapcsolatban sugárvédelmi számításokat is lehet találni.Azok alapján pedig csak akartak építkezni.Bár az már egy éve volt.
Ha semmit nem tudnak kezdeni vele, és neked lesz igazad, akkor te mit jósolnál, mi lesz ezzel a frekvenciablokkal?

(#656) sebkri25


sebkri25
tag

Sziasztok!
Van egy mf190es stickem, ami sajnos nem működik. Kicseréltetném, de mivel a kupakja törött, irreálisan magas összeg ellenében cserélnék ki. Nincs esetleg valakinek egy eladó példánya vagy egy normális állapotú kupakja?
Köszönöm

(#657) Gézengúz válasza sebkri25 (#656) üzenetére


Gézengúz
addikt

Van egy használaton kívüli MF112-m, mennyire hasonlít?

[ Szerkesztve ]

(#658) sebkri25 válasza Gézengúz (#657) üzenetére


sebkri25
tag

a két linken leírt méretek alapján különbözik : [link1] [link]

(#659) #71835392 válasza gabor9991 (#655) üzenetére


#71835392
törölt tag

Milyen ÉN VÉLEMÉNYEM?
Nem! Ez olyan szakemberek véleménye, akik értenek hozzá. A DIGI által elnyert frekvencián 40mbps-os maximális elméleti sebesség lehetséges cellánként ha nincs hangszolgáltatás. Ha van, akkor ennyi sem. Szerinted ha városban ez a kapacitás meddig elég? A Voda is építi már a 2600as állomásokat, mert sűrűn lakott helyeken kevés a 800as 4g kapacitása, pedig nekik még ott van a 3g meg a 2g is a 4gn felül. A DIGInek meg csak 1800as 4gje lesz (ha lesz), az is fele annyi kapacitással, mint a Vodának a 800as 4g, szerinted ezek tekintetében önálló szolgáltatásnál mire elég?
Nem a DIGI ellen vagyok, hanem próbálom megértetni, hogy felesleges várni a csodára.

(#660) gabor9991 válasza #71835392 (#659) üzenetére


gabor9991
őstag

Rendben, hiszek neked☺
De a többi kérdésre is szeretnék töled akkor választ kérni.
Miért keresnek bázisállomások építéséhez szakembereket most is?Mi lesz a megvásárolt frekvenciablokkal, ha neked lesz igazad és semmit nem tudnak kezdeni vele?Komolyan érdekel.

(#661) trec12 válasza gabor9991 (#660) üzenetére


trec12
addikt

Próbáljuk meg kitalálni. Épít ahol tud lesz egy valamekkora hálózata majd nemzeti roamingot muszáj kötnie országos szolgáltatáshoz. Kénytelen elindulni mert eddig csak pénzébe került a mobil és egy vasat nem hozott nekik. A végtelenségig ez nem megy. Az előbbiekből kiindulva viszont a romániai árszint az szerintem felejtős lesz. Remélem tévedek !! Az is lehet teljesen máshogy történik majd minden.....
Attól tartok ez a mobilos történet eddig nagyon nem jól sült el. Nagy kár mert igen-igen szükség lett volna felkavarni az állóvizet. A Digin kívül ez egyik mobilcégnek sem érdeke....

[ Szerkesztve ]

(#662) Diák66


Diák66
őstag

Szerintem a DIGI kivár, ugyanis a 700 MHz-re várható pályázat. Az pedig jól jönne nekik. Igaz 2020-nál hamarabb alighanem nem használhatnák.

(#663) trec12 válasza Diák66 (#662) üzenetére


trec12
addikt

Akár milyen jól jönne később de most kellene.
(A telekom adókat sajnos nem vezették ki. Szerintem ez is okozója bizonyos mértékig a mostani helyzetnek.)

[ Szerkesztve ]

(#664) gabor9991 válasza trec12 (#661) üzenetére


gabor9991
őstag

Próbáljuk,vagy olvassuk el, mit írtak erről olyanok, akik cikket írnak róluk, ezért remélhetőleg értenek hozzá. :) és várjuk tovább a csodát :)

1 a sok cikk közül: [link]

"a Digi is megharcolt az általa kinézett tíz megahertzes blokkért az egyik gyors mobilinternetezésre alkalmas sávban. A román hátterű cég annyira fontosnak tartotta ennek megszerzését, hogy az elvárt 2,65 milliárd forint helyett tízmilliárdot ajánlott érte."

" Digi elsősorban saját, közel 800 ezres ügyfélkörének kíván mobilszolgáltatást nyújtani a vezetékes televízió, az internet és a telefon mellé......Ám azért is építhet saját hálózatot, hogy új ügyfeleket „raboljon” másoktól."

"A nagyok ezért kiélezettebb versenyre készülnek, noha nem könnyíti meg a dolgukat, hogy kihívójuk tervei még csak részleteiben sem ismertek. Mindössze annyit lehet tudni, hogy a jelenleg elérhető technológiákkal jó minőségű telefon- és internetszolgáltatást biztosító mobilhálózatot hozna létre, melyet hosszabb távon országossá bővítene."

"Mivel a hálózatépítés tervezett költségeit és időtartamát nem szeretné nyilvánosságra hozni a cég, azt sem tudni, mikor indulhat a szolgáltatás. Szakértők szerint ez akár egy-másfél évet is igénybe vehet, és több tízmilliárd forint ráfordítással járhat, hiszen bázisállomások, adótornyok százait kell engedélyeztetni és építeni, vagy megállapodni a versenytársakkal a betelepülésről a meglévő állomásokra"

Tehát nekem ebből annyi vált világossá, hogy építenek hálózatot, majdnem négyszeres áron vették meg a frekvenciát, tehát tudták, hogy mit akarnak vele, először a már meglévő ügyfeleknek kívánnak szolgáltatni, akik mindössze 800 ezren vannak, tehát akár ki is szolgálhatja őket a 10Mhz, és nincsenek elkésve, hiszen az 2014 októberében is 1-1,5 év volt az az idő amit az elindulásukig jósoltak.

[ Szerkesztve ]

(#665) gabor9991


gabor9991
őstag

Havi 1 millióért bérelnek helyet 2015 novemberétől mobiltelefon bázisállomásaiknak Budapesten, több helyen:[link]

[ Szerkesztve ]

(#666) gabor9991


gabor9991
őstag

Szintén Budapest, Szindbád u.1, 2015 december, itt havi 1,6M-ért sem lesz digi bázisállomás.

[ Szerkesztve ]

(#667) br.rak válasza gabor9991 (#664) üzenetére


br.rak
őstag

Nem tudom, jelenleg a telenor hypernetját átbrandelve árulják, egész jó áron, hűség nélkül.
Esetleg ha UPC mobilhoz hasonló konstrukciót tudnak kialakítani ( alacsony sávszélességgel korlátlan mobilnet, hálózaton belül kedvezményes hívások) akkor lehet értelme, bár a szokásos titkolózás megy, facebookon és az ügyfélszolgálaton még indulás előtt fél órával is tagadni fogják, hogy egyáltalán tervben lenne ilyesmi :D

(#668) trec12 válasza br.rak (#667) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem kevés lesz a UPC mobilhoz hasonló történet.....

(#669) trec12 válasza gabor9991 (#664) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem nemzeti roamingra mindenképp szükség lesz.

(#670) #23310336 válasza br.rak (#667) üzenetére


#23310336
törölt tag

Nem igazán mondanám jó ajánlatnak a Digis mobilnet csomagokat, a Telenor kártyás mobilnet csomagjai jobb ár-érték arányban vannak (a havidíjasokról nem is beszélve), főleg, hogy azok 4G képesek, tehát városon kívül is van velük normális sebességű net. A Digis csomagok egyetlen előnye, hogy az adatkeret elérése után lassítanak.

(#671) #23310336 válasza gabor9991 (#665) üzenetére


#23310336
törölt tag

Kiváncsi lennék, hogy melyik beszállító eszközeit fogják telepíteni (ZTE, NSN, Huawei, Ericsson)? Nekem a ZTE lenne a tippem, mivel a vezetékes hálózatuk is ZTE eszközökből áll, illetve árban verhetetlen ajánlatokat ad a ZTE.

Ha nem lesz nemzeti roaming, akkor minimum 1-2 évig úgyis csak másodlagos városi mobil lesz a DIGI, ennyi idő minimum kell, mire használható szintre építenek országos hálózatot, valamint én abban sem vagyok biztos, hogy lesz egyáltalán hangszolgáltatásuk.

[ Szerkesztve ]

(#672) gabor9991 válasza #23310336 (#671) üzenetére


gabor9991
őstag

(#637) kovlaj122 hsz-ben található linken itt a kathrein 742 215- típusú antennák szerepelnek.Nem tudom ez neked mond-e valamit?Milyen színvonalúak ezek?
A #665 és #666 hsz-ben pedig az a lényeg, hogy már a felszerelt antennák bérleti díjában egyezkednek, van ahol kisebb, van ahol nagyobb sikerrel, tehát építenek saját hálózatot, el akarják indítani a szolgáltatást.Ha tippelnem kellene, milyen szolgáltatással indulnak, akkor valami kis sebességű, de korlátlan mobilnetre tippelnék, mellette pedig a voipra ami most is van náluk, egész jó díjakkal, csak ugye nem reklámozzák sehol magukat.Bár ez [link] alapján tényleg kár a csodát várni. :)

[ Szerkesztve ]

(#673) trec12 válasza gabor9991 (#672) üzenetére


trec12
addikt

Érdekes ez a közvélemény kutatás dolog....

[ Szerkesztve ]

(#674) Diák66 válasza gabor9991 (#672) üzenetére


Diák66
őstag

Annak a közvélemény kutatásnak sok köze nem volt a Digihez, egy erre szakosodott cég csinálta, de az se biztos, hogy megrendelésre. Vagy hogy a digi rendelte meg..... Meg a tarifacsomagok kb a mostani feltöltősök (3 meglévő) voltak benne. (Később valami Sonus Mobile került be a digi helyére és lényegében tök ugyan az a sablon volt a kérdőív)

Szerintem a Digi a saját közvélemény kutatására fog hagyatkozni, ami a saját oldalukon volt kitölthető, nyereményjáték keretében. Volt egy kérdés arra vonatkozóan is, hogy szívesen lenne-e tesztelő....

[ Szerkesztve ]

(#675) trec12 válasza Diák66 (#674) üzenetére


trec12
addikt

Azért írtam én azt, hogy elég érdekes egy dolog. Valahogy fura nekem, hogy pont a Digi tudakolódik ilyen magas tarifákkal saját magáról. :)

(#676) gabor9991 válasza Diák66 (#674) üzenetére


gabor9991
őstag

"Annak a közvélemény kutatásnak sok köze nem volt a Digihez"

Azt hiszem, ebben egyetértünk. :K

(#677) Diák66 válasza gabor9991 (#672) üzenetére


Diák66
őstag

Kathrein antennákat használ többségében a másik 3 szolgáltató is. A lényeg alatta van. ;) Az RRU-tól kell nézni, azt már a szerződött beszállító cég hozza.

(#678) LacekHUN


LacekHUN
csendes tag

Sziasztok! A mi tetőnkön is lesz DIGI állomás. 2015 szeptemberében köttetett meg a szerződés, de azóta semmi sem történt. Az meg a másik, hogy 2 mellettünk lévő házon is van már állomás (Telekom, Telenor)

A Telenoros toronyra kikerült plusz 3 "keskenyebb" antenna is az elmúlt napokban. Azok mire szolgálnak?

Azért IS költöztem ebbe a panelba 5 éve, mert itt nincs a tetőn antenna.

(#679) 4Grider válasza LacekHUN (#678) üzenetére


4Grider
nagyúr

Emiatt a sugárzás miatt ne aggódj, néhány méterre az iránysugárzótól már nincs élettani hatása. Alatta meg jó eséllyel kisebb a térerő (az iránykarakterisztika miatt), mint amit a szomszéd ház tetején elhelyezettől kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#680) LacekHUN válasza 4Grider (#679) üzenetére


LacekHUN
csendes tag

Szia!
Köszi! És a szomszéd tornyon a 3 új antenna mit jelent?
Kb 10cm széles, másfél méter magasak így ránézésre.

(#681) adam3 válasza LacekHUN (#680) üzenetére


adam3
aktív tag

Valamelyik szolgáltató amely a tetőn van, eddig ott nem használt frekvencián valószínűleg LTE szolgáltatást indított.

[ Szerkesztve ]

(#682) #71835392 válasza Diák66 (#677) üzenetére


#71835392
törölt tag

Na erre befizetek, hogy mikor lesznek ezeken a helyeken üzemelő állomások. Ha esetleg tud valaki már meglévő, akár nem üzemelő Digis állomásról, ne titkolja. Főleg azért érdekes a dolog, mert a magyar Diginek a mai napig nincs szerződése egyik hálózati beszállítóval sem. Mondjuk lehet nem is lesz, hanem a román anyacégen keresztül szerzik majd be a hálózati elemeket.
Röhej a töketlenkedése ennek a cégnek, itt van példaként szomszédban Szlovákiában az igen hasonló helyzetben lévő Swan szolgáltató, akik egy év alatt a nagyobb városokat lefedve indultak és elég jól haladnak a hálózatépítéssel, a többi helyen meg nemzeti roaminggal. Ehhez képest a Digi még mindig lófaszt se csinált.

(#683) Diák66 válasza #71835392 (#682) üzenetére


Diák66
őstag

Budapest, Soroksár, Győr, Székesfehérvár és Kaposvár. Ezeken a helyeken mozgolódnak már egy ideje, csak kérdés van-e antenna.....

(#684) trec12 válasza #71835392 (#682) üzenetére


trec12
addikt

Nekem az elképzelésem, hogy ott ahol van optikája saját hálózat épül a többi roaming. Csak hát valóban elég lassan mennek a dolgok.... :U Eltelt már lassan másfél év de még mindig rejtély mindenki számára mi lesz ebből?

[ Szerkesztve ]

(#685) Sayuar válasza trec12 (#684) üzenetére


Sayuar
őstag

Azért nem mindenki számára 😉

(#686) trec12 válasza Sayuar (#685) üzenetére


trec12
addikt

Hát az Insider-ek számára biztosan nem. :)

(#687) Diák66 válasza Sayuar (#685) üzenetére


Diák66
őstag

Remélem nem feledkezel meg rólunk fórumozókról és ha van valami publikus információ, velünk osztod meg először. ;)

Én úgy gondolom most már lassan lépni kell valamit. Sokáig nem lehet kivárásra játszani.

[ Szerkesztve ]

(#688) Sayuar válasza Diák66 (#687) üzenetére


Sayuar
őstag

Hogy miért kellett eddig várni?
2014 áprilisában 2 évre roaming szerződést kötöttek a román vodafone-nal.
2 év alatt sikerült kiépíteni a hálózatot úgy, hogy a romániai népesség 94%-nak elérhető kültéri 3G (2016-03-04 adat).
Ezeken a településeken már nem elérhető a belföldi roaming, még manuális hálózat kereséssel sem. A maradék 6% kisebb falvakból áll, ahol még van belföldi roaming.

Most már a magyar hálózatépítésen a sor...

(#689) gabor9991 válasza Sayuar (#688) üzenetére


gabor9991
őstag

Most már a magyar hálózatépítésen a sor...
Komolyan hiszek abban, hogy el fog indulni a szolgáltatásuk, de ha romániában is két évig építették a hálózatot, mire kész lett 94%-ra, nálunk meg még csak most kezdenek hozzá...kell hozzájuk türelem :)

10MHz szerinted elég lesz?

[ Szerkesztve ]

(#690) LacekHUN válasza Diák66 (#683) üzenetére


LacekHUN
csendes tag

Friss! Áprilisban épül a tetőnkön (Székesfehérvár) az állomás, tegnap voltak méréseket végezni, konkrétan megtervezni az antennák helyét, irányát.

Nehéz helyzetük van, sokszor nem találnak rendes helyet - a lakógyűlés nem szavazza meg, stb.

[ Szerkesztve ]

(#691) trec12 válasza LacekHUN (#690) üzenetére


trec12
addikt

Gondolom betelepülni sem olyan egyszerű más szolgáltatókhoz vagy lehetetlen, nem éri meg stb. ill. lehet nem is akarnak ilyent.

(#692) #71835392 válasza trec12 (#691) üzenetére


#71835392
törölt tag

Majd légyszíves érdeklődj utána vagy lesd meg, hogy milyen márkájú eszközöket szerelnek fel. Nem lesz nehéz, mert lesz egy hűtő méretű rackszekrény azon biztos rajta lesz, meg az RRU-n is.

(#693) trec12 válasza #71835392 (#692) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem ezt LacekHUN-nak akartad írni ő írta, hogy náluk lesz a tetőn. ;)

[ Szerkesztve ]

(#694) LacekHUN válasza #71835392 (#692) üzenetére


LacekHUN
csendes tag

Antenna az Katherin lesz az tuti.

(#695) Diák66 válasza LacekHUN (#694) üzenetére


Diák66
őstag

Kathrein ;)

(#696) #71835392 válasza LacekHUN (#694) üzenetére


#71835392
törölt tag

Figyi, ez nem a tippmix, másrészt az antenna alatt kezdődik a lényeg, az RRUnál.

(#697) Diák66 válasza #71835392 (#692) üzenetére


Diák66
őstag

Szép nagyfelbontású fotó is jó lesz. :) Győrben még nem láttam, hogy felszerelték volna.

Romániában mit szereltek?

[ Szerkesztve ]

(#698) trec12 válasza Diák66 (#697) üzenetére


trec12
addikt

Azt nem tudod esetleg Győrben hol lesz(nek)?

(#699) #71835392 válasza Diák66 (#697) üzenetére


#71835392
törölt tag

Na igen, az RRUk annyira egyedi formájúak, hogy abból meg lehet mondani, hogy melyik gyártó eszközei vannak fent, sőt nálunk még azt is, hogy melyik szolgáltatóhoz tartozik az állomás!

Romániában NSNnel kezdtek anno, hogy aztán azt azóta cserélték-e más beszállítóra arról sehol semmi infó, ahogy arról sem, hogy a 4gre melyik beszállító eszközeit használják. Sajnos nem járok arra, de ha van valakinek ottani ismerőse fényképeztessen már le egy állomást jól látható RRUval.
Itthon a ZTE azért lenne logikus, mert a vezetékes hálózatuk is abból áll, meg mert igen nyomott áron lehet hozzájutni köszönhetően a kínai állam dotálásának. Okosabbak leszünk amint végre lesz egy felszerelt állomás.

[ Szerkesztve ]

(#700) loosht


loosht
senior tag

Létezik, hogy a stick csak 2G-t tud? Telefonban simán megy max térerőn a 3G, de gépen a stickkel csak 2G van.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.