Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#701) Diák66 válasza loosht (#700) üzenetére


Diák66
őstag

Milyen Stick? Gyártó? Típus?

(#702) loosht válasza Diák66 (#701) üzenetére


loosht
senior tag

Huawei. Típust most nem tudok mondani.

(#703) loosht válasza loosht (#700) üzenetére


loosht
senior tag

Megoldottam. A Digis szoftverben nincs lehetőség a hálózat módjának módosítására és mindig 2G-n megy. Leszedtem a Huawei sajátját és abban be lehetett állítani, hogy 3G-n menjen.

(#704) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Autóba szeretnék netet (nem telefonos megosztással) és gondolkodom Digiben. A stickben van sim kártya vagy a stickbe bele van éptíve?

(#705) pollack válasza Pikkolo^^ (#704) üzenetére


pollack
csendes tag

SIM kártya van benne. Én is egy mobiltelefonban használom második káryaként internetezni. És a sticket nem is kell elhoznod, adják csak a SIM kártyát is.

(#706) Pikkolo^^ válasza pollack (#705) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm.

(#707) gabor9991


gabor9991
őstag

Eddig meg voltam elégedve a digivel, mint szolgáltatóval, de ma sajnos ők is megmutatták hol is tartanak.
Digi mobilnet 2 csomagot használok, az adatforgalmi keret felhasználva.Lassított sebességgel eddig f@szán ment 128/128 sebességgel tovább, szólt a netrádió, működött a voip/viber, lassan, de ment a böngésző.
Ma reggel, történt valami, netrádió folyamatosan szakadozik még 32kb/s sebesség mellett is, voip/viber használhatatlan, böngésző be sem tölt.Speedtest nem fut le, ping 1500ms körüli, de sebességet már nem mér, megszakad a kapcsolat.2G/3G hálózaton egyformán.
Vártam egész eddig, nem javult meg, így megpróbáltam bejelenteni, hátha valami hálózati hiba lesz.
Ügyintéző felveszi a hibát, örülök.Pár perc múlva visszahív, hogy bocsi, mégsem volt jogos a hibabejelentésem, mert már felhasználtam a havi adatkeretemet, így meg már nem reklamálhatok ,nem jelenthetek be sebességgel kapcsolatos hibát!Váltsak nagyobb csomagra, ennyit tud javasolni.
Kérdeztem tőle, hogy az ászf-ben megadott sebesség, a havi adatkeret felhasználását követő időszakra akkor miért van 128/64 kbit/s-ben rögzítve?Hónapok óta így használom, eddig miért így működött?Azt nem tudja, lehet az a maximum, de ő most törölte is a hibajegyem.

[ Szerkesztve ]

(#708) 4Grider válasza gabor9991 (#707) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lassított (elfogyott adatkeretes) mobilnettel azért nem lehet egyik mobilszolgáltatónál sem reklamálni, mert a lassításhoz megadott értékek a maximum értékek. Mindenütt.

(#709) gabor9991 válasza 4Grider (#708) üzenetére


gabor9991
őstag

Így viszont sosem fog kiderülni, hogy mitől nem működik.
Múlt héten is vettek fel egy hibajegyet, lassított net mellett, akkor még lehetett :U , mert mióta megkötöttem a szerződést, azóta nem a csomagban foglalt 2GB adat felhasználása után, hanem már 1GB elhasználását követően lassítottak.De, mivel a lassítás után is használni tudtam arra, amire nekem kell,128/128 megvolt, így nem foglalkoztam addig vele.Egy nap alatt meg is oldották, miután bejelentettem.
Normál esetben nálam a ping 40ms körül van, most meg 1500ms, a speedtest le sem fut, a telefonomon van valami adatszámláló, na aszerint olyan 8-16kbit a sebesség, amikor próbál egy oldalt betölteni, így akár még műszaki hiba is lehetne szerintem.
Szomszéd városban is van egy konkrét hely, ahol H+ full jelerősség mellett, 0 adat jön.Semmi.Viber is kiírja, hogy a kapcsolat megszakadt.3 hónapja, mióta én használom, ott nincs kijavítva ez a hiba, vagy az én simem rossz :).De ez sajnos nem fog kiderülni, mert hibát nem jelenthet be, aki elhasználta az adatkeretét.Eszem megáll komolyan. :O

[ Szerkesztve ]

(#710) #71835392 válasza gabor9991 (#709) üzenetére


#71835392
törölt tag

Mondd le és rendelj helyette blue mobileos kártyás netet. Árban nagyjából ugyanez, lassítós. Egyrészt az tudja a 4gt, másrészt a Digi egyáltalán nem lát rá semmire a mobilnettel kapcsolatban, mivel a Telenorét szolgáltatja tovább, viszont probléma esetén a két cég között kb 0 a kommunikáció, a felmerült hibákat is így nem hárítják el. Ja, és a Telenor 3gje egy ótvar szar valami, 4g meg a Digiseknek nincs, nem is lesz már.
Jótanácsként írom.

(#711) gabor9991 válasza #71835392 (#710) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha így marad, sajnos felmondom.Digi online-t fogom sajnálni csak, net nélkül azt sem használhatnám.
Sajnos a bluemobile is 32kbit/s-re lassít, mindenki ezt csinálja :O az nekem kevés a 128 az már elég volt.4-5GB/hó ami kell.Lehet lesz inkább egy Domino NetPlusz XXL, 5GB 3290-ért ahol most az első 2 hónapban négyszeres adatforgalom jár.
Ahol én használom, (egy acélszerkezetes épületben), ott a lefedettsége is jó a telenornak 3G-n, a vodafone gyakran még 2G sincs, telenor itt pont 100x jobb.
4G nem fontos, a telefonom nem ismeri a falusi 4G-t.
Nem tudom a panaszkezelést hogyan intézik egymás között a két cégnél, de ahogy írtam a múlt héten egy nap alatt elhárították a bejelentett hibát.
Mondjuk most, egy olyan hölggyel beszéltem, aki nem tudta, hogy 128kbit az épp egyenlő 16KByte-tal.
Mondtam neki, hogy mi a problémám, hogy eddig ment a lassítás után is 128kbit/s-mal a net, erre mondja, hogy akkor örülhetek, mert hivatalosan amúgy csak 16KByte a sebesség lassítás után.Az is maximum.
Mondom neki, egyről besztélünk drága, a 128kilobit az 16 kilobájt :)
Furcsa lenne, ennyit mondott rá. :K

(#712) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Én most arra leszek még kíváncsi, hogy a nyáron pályáztatásra kerülő 3600 MHz-es 4G vagy 5G-re is felhasználható sávokból fognak-e vásárolni, mert arra ez jó lenne, hogy a sűrűn lakott részeken pontszerűen kapacitást bővítsenek, és a frekvencia sem egy drága.

(#713) adam3 válasza radio100jozs (#712) üzenetére


adam3
aktív tag

A 2600MHz is alig megy be beltérbe, ez még rosszabb. Kétlem, hogy a Digi ebből venne, ez max kapacitásbővítésnek jó nyílt tereken vagy nagyforgalmú beltereken (pláza stb).

Emellett nem sok készülék kompatibilis ezzel a sávval, én hirtelen most egyet sem tudnék mondani.

[ Szerkesztve ]

(#714) 4Grider válasza radio100jozs (#712) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem max. felhordóhálózatnak jó a 3.6 GHz.

(#715) Diák66 válasza radio100jozs (#712) üzenetére


Diák66
őstag

Ezekre a sávokra a jelenlegi szolgáltatók fognak pályázni, akik használják... digi nem biztos. (Jelenleg MT, Invitel, AH és GTS) A jogosultak állandóhelyű pont - többpont hálózatokat üzemeltetnek.

Már, ami a 3400 MHz-et illeti, 3600 kihasználatlan, de kb egyre megy.

[ Szerkesztve ]

(#716) radio100jozs válasza Diák66 (#715) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, ez volt eddig, de most már ez is LTE, vagy 5G mobilhálózati sáv lett.

Részlet a frissen megjelent pályázati tervanyagból:

"A 3400–3800 MHz frekvenciasáv használatával lehetőség
nyílik nagy sűrűségű és nagy sebességű, vezeték nélküli széles sávú hálózatok telepítésére, melyeken
innovatív elektronikus hírközlési szolgáltatások nyújtása valósulhat meg a végfelhasználók számára. A
3400–3800 MHz frekvenciasáv illeszkedik az ún. „mobil sávok” sorába olyan módon, hogy a meglévő
„mobil sávok” bővítő sávja lehet, de akár azoktól függetlenül is használható, és az 5G rendszerek
spektrumszükségletét is támogathatja."

(#717) Diák66 válasza radio100jozs (#716) üzenetére


Diák66
őstag

Na, de hol van még idehaza az 5G? :) Annyira előre nem lehet kiszámolni a jövőt, nem gondolkoznak még ebben, hidd el. 5 év sok idő, mire idehaza komolyan foglalkoznak majd vele.

(#718) radio100jozs válasza Diák66 (#717) üzenetére


radio100jozs
őstag

Az biztos, hogy amikor volt ennek sávfelhasználási meghallgatás, akkor a Telekom nyilatkozta, hogy LTE használatra javasolja TDD-ben megnyitni egyben pályáztatva a 3400-3800 MHz-es sávot, bár azt is mondták, hogy még 2018-ig biztos nem kell nekik semmire sem.

http://nmhh.hu/cikk/165387/34003800_MHz_meghallgatas_hatosagi_tajekoztato_szolgaltatoi_velemenyek_termekek_es_technologiak_kerultek_napirendre

(#719) #71835392 válasza radio100jozs (#718) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nagyon kiváncsi lennék mi a francra fogják a 3,4-3,8ghzes frekit használni, ami szarul terjed és zavarérzékenysége az égben van, mikor nemhogy 2600 de még 1800mhzen se tudnak normális beltéri 4g lefedettséget csinálni.
Az egyvalamire jó, amire most is használják, mikróval fix pont-pont ill fix pont többpont kapcsolatot kialakítani.

A DIGI is HA egyáltalán pályáz erre max felhordóként fogja használni, ugyanis nincs neki saját mikrós felhordója, csak kábeles ill. bérelt.

[ Szerkesztve ]

(#720) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Nem tudom ez volt-e, de egyértelmű, hogy épül a Digi mobilhálózata már.

http://jozsefattilalakotelep.hu/2016/02/08/penzert_nyelnek_bekat/

(#721) Diák66 válasza radio100jozs (#720) üzenetére


Diák66
őstag

Igen volt róla szó. Továbbá Budapest, Soroksár, Székesfehérvár, Győr, Kaposvár és Pécs is a listán van. 2015 eleje óta kötik a szerződéseket. Székesfehérváron áprilisban már szerelik az antennákat.

(#722) #71835392


#71835392
törölt tag

Egyébként érdekelne, miért várjátok a Dig mobilt mint a messiást? Mit vártok?

Mert aki sokat beszél, annak ott van valamelyik DPI flottacsomag a 3 közül, bárki beléphet aki kér a mobiflottás topikban kontaktot. Aki keveset beszél az meg rendel havi 490Ftért egy lassítós mobilnet csomagot a blue mobilnál, ráteszi a Dellmont Voip klienst és 3-8 forintos díjakkal telefonál, mivel már ott is van 4g egész országban működik.

A mobilnet árak amúgy a blue mobilnál vagy a Telenornál egész versenyképesek, akinek meg korlátlan mobilnet kell, annak szintén ott a DPI Flotta Hipernet42 csomagja korlátlan opcióval havi 6.500ftért.

(#723) Diák66 válasza #71835392 (#722) üzenetére


Diák66
őstag

Talán azért, mert (még ha nem is vagyok szakmabeli, vagy csak félig meddig) érdekel az egész..... mit kezd a frekvenciáival, mivel fog megjelenni, hogyan stb....

Érdekesnek találom a hálózat kiépítésének folyamatát, és talán még álláslehetőség is lesz náluk. (ami a minimálbérnél többet fizet)

Nem feltétlenül váltanék, de biztos lesznek páran, akik egy jó ajánlat esetén megteszik.

A Telenor DPI flottát meg ne hozd fel többször kérlek. Ezt szajkózod minden topikban. (gondolom Telenor érdekeltségbe tartozol) Egy flotta másképp működik, mint a publikus csomagok, ott flotta kapcsolattartó stb... van. Köszönöm nem kérek belőle. Szóval kérlek a reklámot fejezd be.

(#724) gabor9991 válasza Diák66 (#723) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem hinném, hogy telenoros, a múltkor pont hogy szidta a telenort, mert szar a hálózatuk.

#722 kovlaj122 :

Részben én is azért várom, amit Diák66 is írt, kíváncsi vagyok, a sokak által lesajnált "román" cég mit fog az elszemtelenedett, (szerintem is) kartellező másik hárommal szemben kitalálni, hogy megtérüljön a tízensokmilliárdos befektetése.Majd szép lassan profitot is termeljen.
Másrészt, miután elindultak, ha elindulnak, kíváncsi vagyok mennyire fogják a jelenlegi publikus áraikat letörni a három nagy szolgáltatónak.Amikor a műholdas szolgáltatásuk elindult, pár hét leforgása alatt csökkentek egy 40%-ot a konkurenciánál az árak, ha jól rémlik :)
Kb. ennyi.Ha lesz jó ár-érték arányú szolgáltatásuk, megbízható lesz, meg lesz jó lefedettség, megfelelő ügyfélszolgálat, biztos lesz elég ügyfelük.

(#725) g0dl válasza #71835392 (#722) üzenetére


g0dl
addikt

Aki keveset beszél, az sem szereti a 40-50 forintos percdíjakat. És voip nem minden helyzetben annyira megbízható.
És a hazai "szolgáltatókra" ráfér egy kis verseny.

(#726) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A lényeg jól össze lett foglalva, hogy miért várjuk, mert én is műszaki, szakmai oldalról, meg egy kis nyüzsgés legyen ebben a mobil állóvízben már. Emlékszem mikor indult a Vodafone 1999. november 30-án, munka után első volt, hogy mentem a WestEndbe, és vettem egy Vitamaxos Motorola 3888 mobilt, mekkora kánaáni volt a belföldi roaming.

Amúgy érdekes, a Voda 1999.07.07-én nyerte meg a freki pályázatot, 10.08-án kötötték meg a koncessziós szerződést, és 11.30-án már indult is, igaz még csak Budapest, meg egy-egy város lefedésével azt hiszem, meg a belföldi roaminggal. Sőt 1 évre rá már a Westeltől el is lehetett búcsúzni, csak a Pannon maradt meg mint belföldi roaming partner. Volt ilyen egy oldalas Vodkás Westel fricska reklám is az újságokban. Ezzel szembe a Digi sehol sincs még ennyi idővel..

[ Szerkesztve ]

(#727) trec12 válasza #71835392 (#722) üzenetére


trec12
addikt

Azért várjuk, hogy többek között ne a VoIP-al kelljen szarakodni hanem normális, megfizethető percdíjak legyenek mindenféle flottás "trükközések" nélkül. Ha így lesz a Digi felkavarhatja rendesen ezt az állóvizet. (De most is azt mondom roaming nélkül szerintem nem fog menni. Saját hálózata meg ott lesz gondolom ahol van optikája ergo antennát ezeken a településeken telepít.)

[ Szerkesztve ]

(#728) gabor9991 válasza trec12 (#727) üzenetére


gabor9991
őstag

Ezért, ami jelenleg a 3 nagy szolgáltatónál van, és itt arra gondolok, hogy gyakorlatilag nulla verseny mellett, nagyrészt borzasztó rossz ár-érték arányú publikus tarifákra lehet szerződni, na ezért az emberek nagyban felelősek szerintem.Kollégáim közt is vannak, akik alig várják hogy a hűség 24 hónapjából elteljen 21, mert akkor újra tud venni 0 kezdővel (horror áron) telefont, újabb 2 év hűséggel.Aztán meg panaszkodik, hogy sok a telefonszámla havonta, nem is használja ki.
Így nem is lesz verseny az ügyfelekért soha, ha a birkák maguktól járnak vissza hogy aláírhassanak újabb éveket, adott esetben még úgy is, hogy a telefon drágább, mint függetlenül.Drága percdíj, perc alapú számlázás, 100-500 MB adatmenyiség ami, ha elfogy ki is kapcsolják, évekre elköteleződve, na ezért még sorban is állnak az emberek.
Nekem is most járt le a szerződésem, én is birka voltam eddig, de most, amikor felmondtam, hirtelen fontos lettem már, kértek, gondoljam meg, maradjak, az addigi tarifámban foglalt percek/adatmennyiség kb. háromszorosát kaptam volna, ha maradok, újabb hűség nélkül.
Ha majd egyszer lesz igazi alternatíva és az emberek elkezdik otthagyni a saját szolgáltatóikat, akkor majd esetleg lesz valami változás.
Most egy dual sim telefont használok, hűséget nem írok többé alá, ha kell bármikor tudok bármire váltani.

(#729) lck


lck
senior tag

Helló !
Egy olyan kérdésem lenne, hogy valaki használja-e a műholdas Digi + Digi mobilinternet mellett ezt a szolgáltatást ?
Ha jól értem 3000+1500 ft előfizetés mellett bármely 3 eszközön nézhető online 30 csatorna. Nem csak a Digi mobilinternet kapcsolaton keresztül ugye ?
Van valakinek erről tapasztalata ?

[ Szerkesztve ]

(#730) 4Grider válasza lck (#729) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sokan használják ezt a szolgáltatást. Bár az aktuális androidos verziója nekem most nagyon bugzik a telefonomon. Magyar ip-vel használható, bármilyen magyar szolgáltató netjét használva.

(#731) lck válasza 4Grider (#730) üzenetére


lck
senior tag

Köszi !
Tehát akkor 4500 Ft-ból jönne ki a dolog. Esetleg olyan infó lenne, hogy a csatornakínálat változhat -e, változott -e az indítás óta. ( Igazából nekem leginkább Eurosport kellene online-ba. )

(#732) 4Grider válasza lck (#731) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs rajta Eurosport. Csak a Digi sportcsatornái, az M4 és a Sport 1-2 van rajta. Bővítéstől nem hallottam.

(#733) G4bi89 válasza lck (#731) üzenetére


G4bi89
senior tag

Eurosport szerintem nem lesz, :( mert nekik van saját fizetős szolgáltatásuk az Eurosport player stb stb... és gondolom nem akarnak kib*szni saját magukkal.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#734) 4Grider válasza G4bi89 (#733) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel a Horizon (UPC) és TV GO (Telekom) online csomagjaiban is benne van az Eurosport, valószínűleg csak pénz kérdése az online elosztási jog. Mivel a másik kettővel szemben Digi az alacsony költségű tv csomagjairól híres, ezért eléggé valószínű, hogy nem akar többet fizetni azért, hogy online is továbbíthassa az adót. Részemről is inkább maradjon az Eurosport online elérhetetlen a Digi-nél, mint hogy az összes előfizetőnek ezért kelljen havi 50-100 Ft-al több havidíjat fizetnie a Digi tv csomagokért.

(#735) #71835392


#71835392
törölt tag

A DIGI frekvenciaspektruma alapján 40mbps elméleti maximális sebességű adatszolgáltatást tud cellánként nyújtani 1800mhzen.
Hogyan fogják megoldani, hogy ez a kapacitás elég legyen városi környezetben? Ugye ebben az esetben a cellára kapcsolódó készülékek között oszlik meg a kapacitás, mínusz hangszolgáltatás.

Csak 4g szolgáltatást indíthatnak, ha ezen lesz is hangszolgáltatás az csak VoLTE lehet. Azt meg egyelőre csak a prémium kategóriás telefonok ismerik.
Hogyan fogják tudni rákényszeríteni az emberek többségét ilyen kategóriás telefon vásárlására (sőt a az emberek egy részét egyáltalán okostelefon használatára) mikor a DIGI előfizetőinek nagy része roppant árérzékeny?

Szerintetek?

(#736) gabor9991 válasza #71835392 (#735) üzenetére


gabor9991
őstag

Mivel építik a hálózatukat, ez már 100%, biztos van valami tervük az árérzékeny réteg kiszolgálására. :)

(#737) G4bi89 válasza 4Grider (#734) üzenetére


G4bi89
senior tag

Jogos, a konkurenciát nem néztem, hogy ott mi a helyzet. Mondjuk nekem sem hiányzik mert csak teniszt meg WTCC -t nézek rajta max. Utóbbi van M4-en is, teniszre meg mindig akad egy rakat stream is. :P

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#738) radio100jozs válasza #71835392 (#735) üzenetére


radio100jozs
őstag

"Csak 4G szolgáltatást indíthatnak", ez nem igaz. Ilyen a szerződésben sincs. Az, hogy adott frekvencián ki mit szolgáltat, azt NMHH rendelet szabályozza, ez alapján az 1800 MHz-en GSM, és LTE hálózat üzemeltethető hazánkban. Így semmi akadálya annak, hogy a Digi GSM szolgáltatást is nyújtson ezen a sávon.

(#739) trec12 válasza #71835392 (#735) üzenetére


trec12
addikt

Amit tudni, hogy építik a hálózatot. Amit nem, hogy mikor, mi hogyan lesz. Szerintem nagyon valószínű csak a tényleges induláskor derül ki minden részlet.

[ Szerkesztve ]

(#740) #71835392 válasza radio100jozs (#738) üzenetére


#71835392
törölt tag

Aha, 2×5mhzen 4g+GSM is. Gondolkodni szoktál néha?

(#741) adam3 válasza #71835392 (#740) üzenetére


adam3
aktív tag

3MHz duplex LTE, plusz 10 DCS csatorna. És hirtelen az is tud Digin telefonálni akinek nem VoLTE képes telefonja van. Azt még simán kinézem a cégből, ha a VoLTE percdíjak még alacsonyabbak is lennének, hogy ösztönözzék a telefonok mihamarabbi cseréjét.

(#742) radio100jozs válasza #71835392 (#740) üzenetére


radio100jozs
őstag

És te? Mert sehol nem írtam, hogy 4G+GSM!

(#743) radio100jozs válasza adam3 (#741) üzenetére


radio100jozs
őstag

Akár simán, főleg ha megnézzük, hogy jelenleg is milyen mobilnet csomagok vannak sebességileg a Diginél, és ne felejtsük el az UPC-t sem, ahol megy a nagy tapsvihar, hogy 1-2 Mbps sebességért cserébe adnak korlátlan mobilnetet, így miért kellene 40 Mbps LTE a Diginek? Főleg úgy, hogy a VoLTE készülék ellátottság terén pont a Digi árérzékeny fogyasztóinál nem lesz egy jelentős mennyiségű az elkövetkező 5 évben sem. Azért vegyük már észre, hogy a Digi nem a z Iphone telefonnal rohangáló előfizetői csoportot célozza meg. Az meg a másik, hogy a többi hazai mobilszolgáltató jelenleg is kínálatban tart olyan okostelefonokat, ami nem tud 4G-t kezelni. Hol van még itt VoLTE, csak ezért nem érdemes felhúzni egy egész országos hálózatot, és üzemeltetni, így én nem tartom reálisnak, hogy a Digi beszédhívásra csak VoLTE megoldást fog kínálni. Az esetleg elképzelhetőbb, ha mobilneten fog kínálni Voip SIP telefonszolgáltatást, ha tényleg csak LTE hálóban gondolkozik.

(#744) Diák66


Diák66
őstag

Szerintem április végén többet fogunk már tudni :)

(#745) g0dl válasza radio100jozs (#743) üzenetére


g0dl
addikt

Mobilra nekem most bőven elég lenne 1-2 Mbps. ( persze tudom, hogy van aki benchmarktól élvez)
Persze ugye jön a foci-eb, meg az olimpia, akkor lehet jól esne egy-egy stream, de egérmozira talán akkor is elég.

(#746) g0dl válasza Diák66 (#744) üzenetére


g0dl
addikt

Igen, de mindenki figyeljen, mert április elsejével kezdődik!

(#747) trec12 válasza g0dl (#746) üzenetére


trec12
addikt

Itt mire gondolsz pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#748) trec12 válasza g0dl (#745) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem meg édeskevés. Nekem max. 7-el ment sokáig majd feloldották a korlátot (Telenor). Ég és föld pedig csak böngészek, mail, meg egy kis voip.

[ Szerkesztve ]

(#749) #71835392 válasza g0dl (#746) üzenetére


#71835392
törölt tag

Undorítóak ezek a sejtelmeskedő hozzászólások. Ha tudsz valami konkrétat mondd el, ha nem tudsz, akkor ne szivasd a többieket azzal, hogy játszod itt a felsőbbrendű benfentest. Igaz ez Diák66ra is.

(#750) #71835392 válasza adam3 (#741) üzenetére


#71835392
törölt tag

Igen, és szerinted hány percenként omlana össze a hálózat, ha városi környezetben rázuhanna a több tíz-százezer ügyfél erre a "hatalmas" kapacitásra? Az is egy kisebb csoda lesz, ha normális minőségű adatátviteli szolgáltatást tudnak nyújtani ekkora kapacitással kapacitásproblémák nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.