Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#301) Vodar válasza AZTA (#299) üzenetére


Vodar
senior tag

Nagyon bátor vagy, ha még használsz Freemailt :) 10-ből 1 levél nem érkezik meg rá soha. És ha valami fontos?

(#302) marstensid


marstensid
csendes tag

Srácok, elég érdekes ez az egész digi move, nem unatkozom miatta az 100 meg most se. A digi ügyfélszolgálata kb. semmit se tud. Amióta megcsinálták a hálózatkorlátozási rendszert az egész egy...
18.-a óta nem működik rendesen(bevolt lassítva, pedig a 3,5GB/9GB). Felhívtam akkor 1272-t hibabejelentő 72 órán belül nem változott semmi.
(2 db előfizetésünk van)A hibabejelentőre a válasz túlforgalmazás volt, ami egyrészt igaz is mert unokatestvérem 21GB-nél tartott mivel addig nem volt korlátozás, de attól még engem nem kellett volna korlátozni. Vele is csináltak vmit de őt ilyen 40-50kilobyte/s néztem is egy kicsit... engem 300 kilobit/s
Stick cserét mondtak. Kicserélték, az a sticket persze hibás volt...(nem is érzékelte a gép) Megint stick csere.
A helyzet nem változott. Még egy hibabejelentő, arra is vmi túlforgalmazás jött vissza, pedig az ügyfélszolgálatos nő többször is megnézte és 3,5 GB adatforgalmam volt, 3-szor is megnézte és még 3 különböző ügyfélszolgálatos is, aztán 1272-n is 3-szor megkérdeztem. Mindegyik 3,5 GB-ot mondott. Végül azt mondták várjam meg a februárt. Működött, gondoltam csak vmi hiba keletkezett a rendszerben a korlátozási rendszer telepítés miatt és nem vették észre. Erre ma egyik másodpercről a másikra megint tapasztalom a lassítást. 1GB adatforgalmam sincs még a rendszer a 3 db adatforgalom mérő programomon + még a hálózati beállításoknál mindig kiirkáltam txt-be mennyit használtam(az nem igazán tévedhet max kicsit). Utána 1272-t felhívtam és megkérdeztem mennyi adatforgalmam van erre hónapra. Így van, nem értem el még az 1GB-ot se. Még lenne 8GB+-om.
Az ügyfélszolgálatos szavait idézem: " Nem győzöm hangsúlyozni, hogy az internetszolgáltatás sebességét nem korlátoztuk" mondom neki,hogy itt látom a speedtesten meg érzem is amikor betöltök egy oldalt. Újabb hibabejelentő:D:D. (Most már az én telefonszámom van megadva,ha hívnak mert rokonomnak azt magyaráznak be amit akarnak, végre talán kiderül mi a baj.) Szerintem lefogom mondani. Digi sokszor megbízhatatlan. A kábelnetét is már ígéri 1 éve és még mindig nem építette ki és minden évszakban a következőt jelölgeti meg.Telenyomorról ne is beszéljünk. Mindenesetre én nem ajánlom a Digi move-ot.
Amm pécsi vagyok.

(#303) marstensid


marstensid
csendes tag

boccs a hüye fogalmazásért :S

(#304) Vodar


Vodar
senior tag

A Diginek semmi köze a mobilnethez, csak egy viszonteladó, amilyen pl. te is lehetnél (túlzok). A mobilnet a Telenoré, teljes egészében ő felel érte. És azért vannak mostanában ilyen fura dolgok, mert a Telenor országos szinten frissíti a szerverek szoftvereit. Még 1-2 hónapig történhetnek furcsaságok, ez benne van a pakliban.

(#305) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok!

Adott egy ismerősömnél egy GoClever R83.2 tablet Android 4.1.1-el.
Van egy Digi Move-os stick.
Bedugom: pin kódot kéri, elfogadja.
szól hogy sd kártya hibás (nincs is benn)

Az itteni első hozzászólás alapján keresek hálózatot akár Digi-t akár Telenor HU-t választok, nem történik semmi. A stick zölden világít.

Aztán belépek az APN beállításokhoz és nincs ott semmi.

Új APN

kitöltök minden mezőt

azt írjátok itt nyomjam le a menü gombot és a mentés opciót.
Na most nincs menü gomb. Bárhova nyomok a táblán eltűnik a kitöltött APN rész és nem menti el.
Akármenyik gomb, a bal alsó sarokban vagy a jobb felsőben nyomom, egyszerűen eltűnik.

Mit tudok tenni?

Köszi

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#306) kano válasza marstensid (#302) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem is valami hasonló problémám volt még az indulásuknál. Az aktuális havi forgalmat túlléptem, majd lekorlátozták. Azonban az új hónapban nem oldották fel a korlátozást (az ÜFSZ szerint fel volt oldva). Kicsit telefonálgattam, de semmi. Lemondtam a fenébe és szereztem egy T-s mobilnetet. Azóta semmi gondom és sokkal gyorsabb is. Sajnos a Telenor egy sz*r.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#307) mycso válasza Reac^ (#305) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem konkrét menü gomb kell, hanem helyi vagy további menü, tehát lent a tálcán, vagy esetleg fent valahol.

Nálam jobb fent van az aktuális helyi menü:
[/L]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#308) mycso válasza Reac^ (#305) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem konkrét menü gomb kell, hanem helyi vagy további menü, tehát lent a tálcán, vagy esetleg fent valahol.

Nálam jobb fent van az aktuális helyi menü:

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#309) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
[Ezzel menne] a Digi Move ???
:U

(#310) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

A DU Meter ~ 12 GB elhasznált havi adatforgalmat ír, a Digi Move progija pedig 2,16-t. Szerintetek? A 12 GB egyébként jórészt netes játékból jött össze. Csak a Digi Move nem számlálta, vagy a Telenor rendszerében sincs benne ez a ~ 10 GB többlet?

(#311) bbenjamin


bbenjamin
csendes tag

Digi mobilinternetnél honnan számolják az adatforgalmat? Hó elejétől vagy minden hónapban az internet megrendelésének napjától?

(#312) Zeeba


Zeeba
csendes tag

Segtséget kérnék, DIGI SIM kártyával szeretném használni a SAMSUNG N150-es netbookomat. A beépített modem "megfelelően működik". A SIM beállításokat megtaláltam. Windows7-et használom, hogyan tudok kapcsolódni a net-hez?

[ Szerkesztve ]

(#313) NGA


NGA
addikt

Keresek digi move (ZTE MF190) USB sticket, vagy csak kupakot!

Ha valakinek lenne, priviben irjon rám

Köszi

(#314) club1 válasza Zeeba (#312) üzenetére


club1
veterán

Általában van minden beépített 3G modemmel bíró hardverhez egy olyan szoftver, ahol az apn-t és a behívószámot be lehet állítani. Ezt telepíted majd megnyitod, és beállítod a digi apn nevét meg a behívószámot, majd kapcsolódsz vele...

(#315) ekitep78


ekitep78
csendes tag

Sziasztok. Kellenne egy kis segítség.
Van egy ONDA V701-es tabletem. Szeretnék rajta netet. Meg is csinálok mindent, van hálózat is, de nem csatlakozik a nethez. DIGI MOVE-al szeretnék csatlakozni. Már mindnet próbáltam. a 3G ikon meg sem jelenik. 4.0.3-as android van a tabon. Valakinek valami ötlet? Köszönöm.

(#316) riki válasza ekitep78 (#315) üzenetére


riki
senior tag

Ezekkel a beállítással próbáltad ?[link]
Én is köszönöm az infót Mycsonak. Nálam tökéletesen megy a digi így. :R

[ Szerkesztve ]

(#317) kisbrekes100


kisbrekes100
tag

Sziasztok.

Csütörtökön kell be mennem Egerbe a netér. A 15 gigás csomagot fogom választani.

Annyi kérdésem volna, ha le megy ez a nappali 15 gigás adatforgalom, azután körülbelül mekkora letöltési/feltöltési sebességre számíthatok? Nektek mennyi szokott lenni?

(#318) club1 válasza kisbrekes100 (#317) üzenetére


club1
veterán

Elsőként mindenképp nézd meg, hogy van-e nálatok a Telenyomornak stabil 3G-je. Másodsorban pedig én nem szerződnék olyan szolgáltatóval, ahol nem írják le sehol (sem a weblapon, sem az ÁSZF-ben), hogy az adatforgalmi korlát túllépését követően mennyire korlátoznak.

(#319) Vodar válasza club1 (#318) üzenetére


Vodar
senior tag

Az nem számít, hogy a nyilvántartásuk szerint van-e ott 3G. Elvileg nálam se lenne, mégis majdnem elérem az elméleti maximumot HSDPA+-on (7/3 MB/s). A korlátozást követően 25-30 kB/s a letöltési sebesség.

(#320) club1 válasza Vodar (#319) üzenetére


club1
veterán

A fordítottja is elő szokott fordulni. Azaz ahol a Telenyomor feltünteti a 3G-t ott vagy van, vagy nincs, és ezek szerint vica versa is így van...

(#321) Vodar válasza club1 (#320) üzenetére


Vodar
senior tag

Hát igen... a Digis mobilnetben az a jó, hogy nincs rá hűségidő, szóval ki lehet próbálni :)

(#322) qkaleko


qkaleko
tag

Üdv!
Nem vagyok digi előfizető, de szeretnék előfizetni 2 gigás csomagra, mi kell hozzá?
Nyilván személyi igazolvány, azon kívül van valami költség, belépési díj vagy helyszínen fizetendő egyéb összeg? Ja és modemre nincs szükségem, mert van itthon, meg amúgyis telefonban lesz használva, csak SIM kártyát is lehet kérni?

(#323) gtgt válasza qkaleko (#322) üzenetére


gtgt
csendes tag

Az alapvető papírokon kívül (személyi, lakcímkártya) nem kell hozzá semmi. Nincs belépési díj, egyéb díj (modem nem kell ugye). Nincs hűség sem, bármikor visszaadhatod. 5-10 perc alatt megvan az egész.

(#324) gtgt válasza Vodar (#304) üzenetére


gtgt
csendes tag

Igen, ez pontosan így van. Még a SIM kártyán is Telenor logó van. Az ügyfélszolgálat pont ezért necces. Nem nagyon tudják a Telenornál éppen mi a helyzet. Max SIM kártyát vagy sticket tudnak cserélni, ha elromlott. Technikai problémával (nekem még nem volt) én megpróbálnám a Telenor-t hívni, hátha nem hajtanak el...

(#325) Thrawn


Thrawn
félisten

Sziasztok!

A Digi normál vagy micro méretű SIM-kártyát ad? Lehet választani is esetleg?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#326) Thrawn válasza Thrawn (#325) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet választani, akkora méretűt lehet kitörni a kártyából amilyen kell :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#327) mycso válasza Thrawn (#326) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ezt jó tudni, régebben sima normál simet adott, amit nem lehetett sehová tovább törögetni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#328) Thrawn válasza mycso (#327) üzenetére


Thrawn
félisten

Én is így emlékeztem ezért is kérdeztem meg előbb. Aztán a gyakorlati tapasztalat megmutatta, hogy 2 in 1 SIM-kártyával dolgoznak már (normál vagy micro).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#329) k_zsolt válasza Vodar (#319) üzenetére


k_zsolt
tag

Na én kipróbáltam a Vodafone mobilinternetet Vitamaxhoz, meg most tegnapelőtt lett nekem ez a Digi-s, amit a fórumtársunk beírása alapján sikerült beizzítanom, köszönet érte :)

A Vodafone 3G tudott 21Mbit/s-t is lefelé, de ahogy látom ez a Digis már nem tud. Ez csak Digi korlátozás vagy a Telenor alapból csak a 7.2Mbit/s-t tudja adni 3G-n?

(#330) gypali27 válasza mycso (#308) üzenetére


gypali27
csendes tag

Szia!

Elolvastam sok hozzászólásod, de gondoltam írok, hasonló problémám van,mint amiket itt megoldottál.
Vásároltam most karácsonyra páromnak egy prestigio multipad 7.0 tabletet és sajnos sim foglalat nincs rajta így én is digis mobilnettel próbálkoztam.

Alapból azt hittem nem támogatja az otg-t az a probléma,mert kábelt sem adtak hozzá, pedig a csomag tartalma szerint lennie kellene benne.

Na lényeg.Rádugom a digis sticket világít, kéri a pin kódot.Ki is írja telenor 3G.
Csak a térerő jelzés szürke tehát nem aktív.Csak akkor ha a wifi is megy.De mint írtad, a wifi az elsődleges ezt olyankor lekell kapcsolni.
Van egy olyan menüpont hogy mobilhálózatok ott a digire ha kattintok, azt írja a hálózatra nem tud csatlakozni próbálja később.

Én az APN beállításokat nem piszkáltam, amit itt leírtál kifpogom próbálni este, remélem sikerül.
Persze a nő azt mondta a diginé, hogy nem biztos fog működni.

Gondoltam én majd úgy is felismeri, mert linuxon mac-en is használtam már ilyet és nem volt vele gond.
De hát nincs internet továbbra sem.Remélem az APN beállítás megoldja.
Köszi a leírtakat.

Üdv:
P

(#331) mycso válasza gypali27 (#330) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hello, ha már pint kér és az apn beállítások is megjelennek, akkor az már félsiker.
Sok esetben az volt a baj, hogy szoftveres oldalról (driver) nem támogatta 1-1 tábla az adott sticket.

Nos, amit leírtál, az alapján az apn bekonfigurálása után mennie kell.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#332) gypali27 válasza mycso (#331) üzenetére


gypali27
csendes tag

Na ott tartok, hogy nem engedi átírni a telenor beállításait, vagyis átírni áttudom de nem menti el...Ha újat hozok létre nem tudom elmenteni......

(#333) gypali27 válasza gypali27 (#332) üzenetére


gypali27
csendes tag

Elmentettem sikerült....de még semmi......nincs net....

(#334) gypali27 válasza gypali27 (#333) üzenetére


gypali27
csendes tag

Köszönöm szépen sikerült.....újraindítás után megoldódott :D

Kellemes ünnepeket és köszönöm a segítséget nagyon hasznos ez a fórum!

(#335) Lasy


Lasy
veterán

sziasztok, egy kis segítség kellene nekem.
Hátha olvassa még valaki ezt a fórumot. :)

van egy mobil WIFI-m (mifi) R206
A függetlenítése sikerült NCK szerint.
Ami fontos lenne, hogy itt a beállításoknál megtaláltam, és be is írtam, hogy DIGI az APN-hez, de valami számot kér még.
Ez milyen szám lenne?

+36702778032

(#336) Lasy válasza Lasy (#335) üzenetére


Lasy
veterán

woooowww kicsit túl akartam komplikálni.
sikerült, ez nagyon király, mert...
nem kérnek pénzt a szolgáltatásért, és nincsen korlátozva sem.

+36702778032

(#337) tyll30


tyll30
tag

Keresek (ZTE MF190) USB sticket, vagy csak kupakot!
Ha valakinek lenne, priviben irjon rám
Köszi

(#338) Lasy válasza tyll30 (#337) üzenetére


Lasy
veterán

pont van egy de a kupak fogalmam sincsen hol van. :)

+36702778032

(#339) tomcsa44


tomcsa44
tag

Sziasztok!

Kinek mi a véleménye a Digi Mobilnet csomagjairól? Én az 1 gigásat néztem ki 1500ft-ért, havidíj nélkül. Mennyire megbízható, milyen gyors? (Azt tudom, hogy a Digi a telenortól bérli a hálózatot.) Simet esetleg adnak? Telefonba kéne és nem OTG megoldással.

Köszönöm!

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#340) Lasy válasza tomcsa44 (#339) üzenetére


Lasy
veterán

ugyan az mint a telenor.
hiszen telenoros simet kapsz hozzá.

+36702778032

(#341) tomcsa44 válasza Lasy (#340) üzenetére


tomcsa44
tag

Köszönöm szépen a választ!

Azért is tetszik, mert nincs hűség. Egy utolsó kérdésem lenne. Dual simes telefonom van (telenor és voda). Működne úgy, hogy az egyikbe a digi simet rakom, a másikba a telenorosomat (voda meg egy másik telefonba)?

Mert a Lumia 625-öt, amit majd netezésre akarok használni (függetlent veszek), majd a nyáron veszem meg. Addig meg netezek majd az alcatelemen.

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#342) Lasy válasza tomcsa44 (#341) üzenetére


Lasy
veterán

persze csak az APN-hez a digi-t írd.

+36702778032

(#343) club1 válasza tomcsa44 (#341) üzenetére


club1
veterán

Nekem dual simes készülékeken nincs jó tapasztalatom két, azonos szolgáltatót (igazából azonos frekvenciát) használó kártyákkal.

(#344) Lasy válasza club1 (#343) üzenetére


Lasy
veterán

készülék függő...

+36702778032

(#345) zichie válasza club1 (#343) üzenetére


zichie
senior tag

Ez még akkor is igaz, ha az első kártya Telenoros 2G módban használva, míg a második Digis (a Telenor hálózatán) csak 3G-n? Tervezem, hogy tavasszal a jelenlegi Telekomos mobilnetemet lecserélem Digisre.
A teló Samsung Galaxy S Dous.

[ Szerkesztve ]

(#346) club1 válasza zichie (#345) üzenetére


club1
veterán

Pont Galaxy S Duos-el (S7562) volt a kedvezőtlen tapasztalatom egy szolgáltatóval (Telenorral). Mondjuk azon a készüléken két külön szolgáltatóval sem egy élmény a netezés, mert a netes kártyát jóval kisebb sebességgel lehet használni ha be van pipálva a sim kártya-kezelőben a "bejövő hívások fogadása adatszolgáltatás használatakor". Ha viszont ez nincs bepipálva, akkor a net gyors lesz ugyan, de a másik (nem netes) kártya le-feltöltés közben nem lesz elérhető (hívható).

(#347) zichie válasza club1 (#346) üzenetére


zichie
senior tag

Nálam nincs bepipálva, mert a teló nincs állandóan mobilneten, csak akkor, amikor szükségem van rá. Ha VOIP (Delmont) telefonálok, akkor sajnos az első (nem mobilnetes) kártyát deaktiválnom kell, mert szakadozó lesz a hívott fél oldalán a beszélgetés.
Digi Move esetében ugye nincs tiltva a SIP?

(#348) _csocso_ válasza zichie (#347) üzenetére


_csocso_
senior tag

Sziasztok, erre én is kíváncsi lennék, hogy megy e a voip/sip, illetve viber skype hanghívás. Köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#349) kg4u válasza _csocso_ (#348) üzenetére


kg4u
csendes tag

Megy a sip és a skype is.

(#350) kg4u válasza kg4u (#349) üzenetére


kg4u
csendes tag

Bocs a viber lemaradt, az is működik :)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.