Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#1401) radio100jozs válasza 4Grider (#1399) üzenetére


radio100jozs
őstag

De erre ott van a nemrég megnyert 3400 MHz-es sáv blokkjai, vagy akkor csak nem ezt is végfelhasználói sávnak fogja használni? Nem mobilra gondolok, hanem olyan akár fix telepítésű routerekre, amin 4G ezen a frekvencián szolgáltatható.

(#1402) #08205312 válasza sifarr (#1400) üzenetére


#08205312
törölt tag

Az biztos, hogy sokáig nem lesz országos lefedettségük.
- akkor sok előfizetőre nem számíthatnak

A belföldi roamingra kevés az esély.
- én másképp látom...majd lentebb részletesen leírom.

...megoldható az "országos területi lefedettség",.... az előfizető közreműködésével....A digi az előfizetőinek ingyenessé teszi a hívásátirányítás típusok közül a nem elérhetőt...Az előfizető pedig kétkártyás telefont használ...
- ezt egy kicsit túltoltad, mert:
1. sok ember ragaszkodik adott típusú telefonhoz, ami nem elérhető dual SIM-es verzióban (alma, nexus...stb), vagy
2. esze ágában nincs lecserélni a telefonját csak azért egy másik dual SIM-esre, hogy havi szinten 1-2000 Ft-ot spóroljon majd a digimobillal. Mert akkor a telefoncsere többe kerül mint amit esetleg spórolna digivel.
3. így egyszerűbb a spanyol digimobil minta. Megveszed Spanyolországban a SIM-et, és két számod van: egy spanyol és egy román.Mind a két számnak ugyanaz az utolsó 6 számjegye. Amikor Spanyolországban vagy, akkor a spanyol szám működik, amikor Romániában, akkor a román. Roamingban pedig a spanyol. A két szám között pedig automatikus és ingyenes a hívásátirányítás.
Ugyanezt el lehet játszani Magyarországon is, kis csavarral: saját hálózaton magyar szám, de ugyanakkor belföldi roamingban román szám. A román RCS-nek pedig van roaming szerződése a magyar szolgáltatókkal.....

De szerintem meg lesz a belföldi roaming szerződése a magyar digimobilnak is.....hang alapú szolgáltatásokra legalábbis... az adatra nem vagyok ilyen bizakodó...

(#1403) Joe123 válasza #08205312 (#1402) üzenetére


Joe123
aktív tag

3-as verziót tudom leginkább elképzelni, amíg ki nem épül a hálózatuk. Főleg ha jövőre eltörlik a roamingot.

(#1404) trec12 válasza #08205312 (#1402) üzenetére


trec12
addikt

Itt csak az a kérdés, hogy hogyan fér bele az, hogy Mo-n életvitelszerűen élők nemzetközi roamingban folyamatosan használják a magyar hálózatokat. Szerintem itt lehet bukik ez a történet. Esetleg lesz roaming felár alapból, hogy a szabályoknak megfeleljen a Digi? Nem tudom. A másik, hogy a tervezett indulás márc.27 ott pedig még messze nincsen eltörölve a roaming.
Én azt gondolom kell(ene) valamilyen - még ha korlátozott is - megállapodás valamelyik mo-i szolgáltatóval. (vagy akár többel is)
Az meg, hogy nincsen kötelezve a három a roamingra - persze nem úgy, hogy a kárukra legyen - ja hát igen. Ez talán hiba volt ha már annyira versenyt akartunk.
Az továbbra is érdekes, hogy csak 100e számot kért a Digi. Nem tudom ez jelent-e valamit? Valószínű nem ennyi előfizetőt akar mert ez kevésnek tűnik! Gondolom pikk-pakk kérhet továbbiakat ha kell...

De azért jó hír, hogy igaz több mint kettő év eltelt de lesz valami ebből a Digi Mobilból. Még fél éve ezt senki nem hitte volna el szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#1405) Okean válasza trec12 (#1404) üzenetére


Okean
tag

Lehet, hogy két és fél hónapig, korlátozott ügyfélszámmal (Tutira egy hónap alatt 50 ezren váltottak) bevállalják a 0,0114/0,05 € hívásvégződtetési díjakat, viszont adatroaming nélkül tényleg erősen korlátozott lesz a használati értéke.

[ Szerkesztve ]

(#1406) viktorhu válasza Joe123 (#1403) üzenetére


viktorhu
veterán

A roamingdíj eltörlése a digi számára semmit nem változtat. Attól neki még fizetnie kell a roaming partnerének, csak ezt már nem számlázhatja tovább a végfelhasználónak. Erre a lehetőség most is megvan (hogy ne számlázzák tovább), szóval ezen nem fog múlni a dolog. Ez a "roamingdíj eltörlése" vonal ilyen szempontból teljes félreértés.

Olyan törvény viszont nincs, ami van a többi EU-országban, hogy a belföldi roamingot önköltségi áron kellene biztosítani a konkurenciának, így nálunk roamingra olcsó szolgáltatást nem lehet építeni.

[ Szerkesztve ]

(#1407) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Érdekes ez a belföldi roaming helyzet. Abban lehet fantázia, hogy esetleg valamelyik hazai céggel köt a Digi egy korlátozott belföldi romaing szerződést, mert anno a Vodának is volt ilyen, amikor pl. Budapesten már kész volt a saját háló (tán 1 évvel az indulás után), és ekkor lekapcsolták a Telekomot, csak a Telenor marad, de Budapesten nem volt roaming, ott csak a Voda saját hálózata működött.

Amúgy az egy dolog, hogy épül 200 vagy ki tudja mennyi Digi bázisállomás, de az elmúlt több mint 20 évet akkor sem lehet behozni csak úgy (Vodának sem sikerült még, pedig csak 5 év késében van a Telekom-Telenor pároshoz), mert a Telekomnak, és a Telenornak 3000 bázisállomása van már, ha nem több, és pont az olyan helyek is számítanak, mint egy összekötő folyosó egy üzletház alagsorában. Észre sem veszi az ember, hogy mennyi helyen van térerő.

Itt meg csak egy kép, hogy milyen sok helyen vannak ilyen rejtet bázisállomások a hegyekben, ez a Szigligeti vár oldalában készült, a kopasz fák miatt láttam meg, és az egyik a Voda tornya, a másik a Telekomé, de itt 4G nincs rajtuk.

(#1408) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Én kis félreértelmeztem a 100 ezres telefonszám mennyiséget, amit kikért az 50-es számmezőben a Digi, mert a számhordozásosok ebben nincsenek benne, mert azok a saját számukat hozzák. Az meg reálisabb, hogy a telített mobilpiacon itt egy új belépőnek a számhordozással átcsábított előfizetők lesznek többségében.

(#1409) viktorhu válasza radio100jozs (#1407) üzenetére


viktorhu
veterán

De amit többször is, többen is leírtunk: akkor a többieket kötelezték (úgy emlékszem, hogy a frekvenciapályázat része volt), hogy beengedjék a vodát a hálózatukra, ma ilyen kötelezettség nincsen.

(#1410) somnia válasza viktorhu (#1409) üzenetére


somnia
őstag

"Területi lefedettségük növelését segíti, hogy a törvényi előírások értelmében a cégeknek meg kell osztaniuk a többiekkel szabad toronykapacitásaikat. Ilyen irányú megkeresés érkezett a Digitől a Magyar Telekomhoz, és a hálózati összeköttetésről is tárgyalnak – ismerte el kérdésükre Szabó János vezérigazgató-helyettes. (Ez egyébként a jelenlegi szereplők között is szükséges ahhoz, hogy hívást lehessen indítani egy másik szolgáltató hálózatába.) "

(#1411) adam3 válasza somnia (#1410) üzenetére


adam3
aktív tag

Csak a tornyukra kell beengedniük a Digi antennáit, nem a hálózatukra az előfizetőit. A hálózati összeköttetés pedig azért szükséges, hogy egy Digi előfizető tudjon hívni egy Telekom előfizetőt. Ez két különböző dolog, hiába emeled ki és húzod alá, akkor sem ugyanaz a két dolog.

(#1412) somnia válasza adam3 (#1411) üzenetére


somnia
őstag

...de ha nem engedik be a Digi előfizetőit, akkor hogy fog mondjuk egy Vodás felhívni egy Digist?... :F

(#1413) 4Grider válasza somnia (#1412) üzenetére


4Grider
nagyúr

A zárójelben lévő résznek nincs köze az előtte lévő mondathoz. A zárójelben lévő rész már most biztosított, az összekapcsolási lehetőség ui. mind a 3 mostani szolgáltatónál biztosított összekapcsolási díj fejében.

(#1414) adam3 válasza somnia (#1412) üzenetére


adam3
aktív tag

Van egy Digis mobil hálózat Digi antennákkal, Digi telefonközponttal. Van egy Vodafone mobil hálózat Vodafone antennákkal, Vodafone központtal. A két központ között lesz kapcsolat, azaz a Digis fel tudja hívni a Vodafone előfizetőt a központokon keresztül, és ez vissza is igaz. Ami nem fog működni, az az, hogy egy Digis előfizető nem fog tudni csatlakozni ahhoz a Vodafone mobil hálózathoz, amit a Vodafone antennái sugároznak.

(#1415) somnia válasza adam3 (#1414) üzenetére


somnia
őstag

...aha, köszi így már értem...

(#1416) #71835392 válasza radio100jozs (#1407) üzenetére


#71835392
törölt tag

A Voda azért nem tudta behozni a hátrányát, mert amellett, hogy indulásuk ót volt egy csomó sunyi húzásuk, amikkel jól megutáltatták magukat, 2012-ig műszkilag is egy összetákolt szar, megbízhatatlan hálózatuk volt. Arról nem is beszélve, hogy a piaci trendeket nem tudták soha megfogni, valamint a műszaki újdonságokat az országos 3gt kivéve mindig utolsóként vezették be.
A Digi meg teljesen más utat folytatott a hazai színrelépése óta, egy kiszámítható egyenes kommunikációjú szolgáltató jó árakkal, megbízható szolgáltatással.

(#1417) Joe123 válasza viktorhu (#1406) üzenetére


Joe123
aktív tag

Jogos.

Viszont valami módon a többi szolgáltató hálózatát is használniuk kell majd eleinte, 200 állomással nem lehet rendes szolgáltatást nyújtani, amikor a többieknek 3000 van. Kíváncsi vagyok milyen megoldást találtak ki.

(#1418) H.Istvan25 válasza #71835392 (#1416) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A Voda azért behozta a hátrányt 2012-re.

Huawei Mate 9

(#1419) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

A Diginek szerintem elég lenne 2G roaming szerződést kötni valamelyik céggel. Abba talán bele is egyeznek. A városokban lenne 4G, útközben meg 2G. Ez a legtöbbeknek meg is felelne, figyelembevéve azt hogy mennyien veszik a B20 nélküli kínai telókat. Én viszonylag sokat járok vidéken, de ha jó áron lenne a Digi, tuti váltanék. Esetleg lenne egy Vodás prepaid kártyám tartalékba, ha falun lennék hosszabb ideig, akkor azon neteznék.

Huawei Mate 9

(#1420) radio100jozs válasza H.Istvan25 (#1418) üzenetére


radio100jozs
őstag

De csak a 3G-vel, a 2G terén mai napig sem, a 4G terén meg egyenlőre ismét lemaradt.

(#1421) gulac12


gulac12
tag

Számíthat-e valamit a DIGI mobil hazai bevezetésében a hwsw.hu Jövőre teljesen összeomolhat a feltöltőkártyás piac című cikkében található információ, miszerint:

Az uniós roaming 2017. júliusára tervezett eltörlése révén a környező országok e téren jóval kevésbé szigorúan szabályozott piacairól gyakorlatilag ellenőrizhetetlenül áramolhatnak be a pre-paid SIM-ek az országba, melyeket a jelenleg ismert roamingszabályozás-tervezet szerint Magyarországon ugyanolyan tarifával lehet majd használni, mint az anyaországban

(#1422) 4Grider válasza gulac12 (#1421) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bizonyára olcsó lesz ezeket a szlovák/román/horvát/osztrák számokat visszahívni. Vagy nem, mert nemzetközi hívás lenne.
Szóval annyira azért nem eszik forrón a kását. Ha meg igen, akkor állam bácsi majd lépni fog (mivel csökkennek az adóbevételei), és kitalál valamit. A mostani bagázs ötletekben kifogyhatatlan...

(#1423) radio100jozs válasza gulac12 (#1421) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ezzel egy bibi van, hogy Magyar számról hívni egy külföldi mobil számot irtózatosan drága, átlagban 160-200 Ft/perc. Nem beszélve arról, hogy pl. banki sms-nél nem is adható meg külföldi szám. Ja a külföldi számra küldött sms is drága mulatság az átlagban 50-60 Ft/db áron.

Úgyhogy ez a majd Román digi számmal flangálok itthon hülyeség, mert ezzel jól megszívatja magát az előfizető.

(#1424) #08205312 válasza radio100jozs (#1423) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nem igazán értem miért jöttök mindig ezzel a "magyar számról hívni egy külföldi mobil számot irtózatosan drága" illetve "Bizonyára olcsó lesz ezeket a szlovák/román/horvát/osztrák számokat visszahívni. Vagy nem, mert nemzetközi hívás lenne." mantrával... :U

1. dual SIM-es telefon: egy külföldi szám + egy magyar (1x töltöd évente) amin hívást fogadsz
2. ha tényleg olcsó lesz a külföldi SIM-mel a net roamingban, akkor pedig a single-SIM-re is van megoldás: +3621-es virtuális szám formájában
3. az is lehet, hogy a román digimobil számokhoz hozzárendelnek egy magyar számot is, ahogy a spanyollal és az olasszal csinálták

(#1425) radio100jozs válasza #08205312 (#1424) üzenetére


radio100jozs
őstag

Az 1. pontot nem értem. A magyar szám milyen hálózaton működik?
Vagy most úgy értsem, hogy én a külföldi számról hívok mindenkit itthon roamingolva, mert az írtó olcsó lesz (gondolom üzleti modellben nagyon megéri majd a szolgáltatónak), míg engemet meg a magyar számon hívnak. Biztos örülnek a partnereim, hogy figyu, két számom van, ha én hívlak, akkor ezt a külföldi számomat mentsd le, de ha te hív engemet, akkor meg ezt a magyar számomon hívj. Vicc az egész, arról nem is beszélve, hogy kéne dual simes mobil is hozzá. A mobilnetről meg nem is beszéltünk még.

(#1426) trec12 válasza #08205312 (#1424) üzenetére


trec12
addikt

Az RCS-RDS-nek tudtommal nincsen saját hálózata Románián kívül. Mivel nálunk lesz neki szerintem teljesen más így a helyzet. Ilyen-olyan csiribú-csiribá megoldások nekem személy szerint nem tetszenek. Sőt a váltási hajlandóságot is hátrányosan befolyásolhatja. Sanszos, hogy az emberek nagy többsége meg sem érti ezt v. nem is érdekli. Ide belföldi roaming kell(ene) én úgy gondolom és ebben "támogatni" kellene a Digit. Annál is inkább mert szinte az összes felmérésben Magyarország listavezető a mobilszolgáltatások árát illetően (igaz itt a Tuti meg a Telekom feltöltős ajánlata de a Telekomé mindjárt csak póromban így ezek még kevesek) Részben vigasz, hogy a mobilszolgáltatások pontosabban mobilnetben sebességben, lefedettségben is benne van a topban.

[ Szerkesztve ]

(#1427) #08205312 válasza radio100jozs (#1425) üzenetére


#08205312
törölt tag

radio100jozs
Nyilván nem az üzleti szegmensre gondoltam (hanem a nagyon spórolni akarókra, elég belekukkantani a voip topikba mire képesek az emberek pár száz Ft spórlás végett), csak felvázoltam egy lehetőséget. Annak idején, amikor Magyarországon még 49 Ft volt a percdíj én is gondolkodtam az általam 1. pontban leírt dolgon, de le is tettem róla: túl sok macera, és nincs kedvem minden egyes ismerősnek megmagyarázni, hogy erről hívlak, de a másikra hívj......Aztán ha visszahív a külföldi SIM-re (mert rányom a híváslistájában található fogadott számra) akkor majd átkoz egy 10 perces (1500 Ft-os) beszélgetést követően.....

trec12
egyet értek veled. Itt belföldi roaming nélkül esélye nem lesz a diginek. Hátha az NMHH belenyúl jövőre ebbe...
Talán azt még elfogadnám, hogy csak a hang alapú szolgáltatásokra van roaming (lásd a digi román roaming működési elvét).

(#1428) stefanbeer


stefanbeer
kezdő

bakker erre nem [link]is gondoltam:

(#1429) #08205312 válasza stefanbeer (#1428) üzenetére


#08205312
törölt tag

(#1430) stefanbeer válasza #08205312 (#1429) üzenetére


stefanbeer
kezdő

Igen de az általam linkelt cikk a szakmaikapcsolatokra jobban rávilágít és értelmet nyer egyszerü halandóknakis

(#1431) jaroslav válasza stefanbeer (#1428) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Itt már többen elemezték szakmailag, hogy mire lehet elég a Digi birtokában lévő frekvencia.

A korábban megszerzett frekvencia csomagok, kiegészítve a kolléga által belinkelt cikkben említett új frekvenciákkal, már elég (lehet), egy komoly lefedettséggel bíró szolgáltatáshoz?

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#1432) 4Grider válasza jaroslav (#1431) üzenetére


4Grider
nagyúr

Felhordó frekvenciájuk már van. De az ügyfeleket kiszolgáló rész elég karcsú, ott még nem látszik, hogy olcsó vagy flat csomagokkal meg tudnának próbálkozni.

(#1433) jaroslav válasza 4Grider (#1432) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi az infót!

Kíváncsian várom, hogy mi kerekedik ki a dologból.
Feltételezem, van valami koncepciójuk, ha már költöttek a projektre 10 milliárdos tételben.

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#1434) #08205312 válasza jaroslav (#1431) üzenetére


#08205312
törölt tag

Jó minőségű szolgáltatások nyújtására az agglomerációkban 20-30 MHz lenne szükséges. Itt a sűrűn telepített állomások miatt az 1800-, vagy a 2100 MHz is megfelelő.

Az országos lefedettséghez (a költséghatékony kiépítés miatt) azonban legalább 10 MHz alacsony frekvencia is szükségeltetik 700-800-900 MHz-en.
Ezt a mintát valósította meg a digi Romániában: amikor indultak csak a 2100 MHz-et pályáztatta az állam, itt nyertek 2*15 MHz-et, majd a későbbi tenderen elnyertek 2*5MHz-et 900-on.

A 3400-3600 MHz-es bevásárlásuk pedig maximum plázák lefedésére alkalmas, vagy point to point szolgáltatásra.

Szóval nekem továbbra is rejtély milyen szolgáltatás fog megszületni az elnyert 2*5 MHz frekvenciából, pláne úgy, hogy a védősávok miatt ez inkább 2*4,8 MHz.

[ Szerkesztve ]

(#1435) #71835392 válasza #08205312 (#1434) üzenetére


#71835392
törölt tag

3400-3600 MHz-es bevásárlásuk

Az egyetlen amiben van megvalósítható koncepció, mégpedig az amit te is írsz pont-pont kapcsolattal kvázi fix telepítésű otthoni szolgáltatást adni ahol nincs ott a kábelük vagy nem érné meg kiépíteni. A 26ghzcel meg mostmár gyakorlatilag bárhova el tudják lőni a jelet az országba. Csakhogy ez nem lesz mobilszolgáltatás, viszont pénzt tudnak vele keresni.

(#1436) gulac12


gulac12
tag

Hozzászólás magyarfilm fórumtárs részéről másik topikban:

Újabb frekvenciákhoz jutott a mobilszolgáltatónak készülő DIGI

(#1437) 4Grider válasza gulac12 (#1436) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kb. egy hete van erről szó itt a topicban. De lehet, hogy kettő.

(#1438) 4Grider válasza 4Grider (#1437) üzenetére


4Grider
nagyúr

Megtaláltam, csak 5 napja volt erről szó itt az 1396-os hozzászólásban.
.

(#1439) radio100jozs válasza #08205312 (#1434) üzenetére


radio100jozs
őstag

Tévedés, mert a 3400-3600 MHz-es sávban a Vodafone vásárolt be 2*30 MHz-es FDD blokkot, a Digi csak a 3600-3800 MHz-es sávban vásárolt be kemény 20 MHz-et, ami TDD blokk.

http://nmhh.hu/dokumentum/170831/NMHH_34003800_MHz_kihirdetes.pdf

(#1440) trec12


trec12
addikt

Sebesség helyett minőségre fókuszál a Vodafone

Az utolsó bekezdésben ami a Digi Mobillal kapcsolatos.

(#1441) radio100jozs válasza trec12 (#1440) üzenetére


radio100jozs
őstag

Meg a cikkben említett bázisállomás szám is mérvadó, hogy csak Budapest és agglomerációban 700 bázisállomás. Ma ezt arányosítsuk a Digi országos 200 bázisállomás induláshoz.

(#1442) trec12 válasza radio100jozs (#1441) üzenetére


trec12
addikt

Lila gőzöm sincsen mivel fognak előrukkolni. :( Ha meg belföldi roaming nélkül indulnak... :U

(#1443) Joe123 válasza trec12 (#1442) üzenetére


Joe123
aktív tag

Valami módon fel kell jutniuk a már meglévő hálózatokra, 200 állomással nem lehet szolgáltatást nyújtani, amikor a többieknek cirka 3000 van.

(#1444) somnia


somnia
őstag

...már elég régen olvasom ezt a topikot és minden hozzászólás után elcsodálkozom a véleményeken...ugyanis nem tudom elképzelni, hogy a Digi csak úgy vaktában, minden kidolgozott terv nélkül állt neki több milliárd elköltésének... :F

(#1445) trec12 válasza Joe123 (#1443) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem megsokszorozhatja ha a többiek állomásaira/tornyaira felmegy. Ugye a cikkben is ott van, hogy erre fel kell engedni ezt törvény szabályozza.

[ Szerkesztve ]

(#1446) nikos21


nikos21
aktív tag

sziasztok az egyik koléga bent volt ma az egyik digi ügyélszolgálatnál és a telóján bal fent nem a vodafone szerepelt hanem ez mi lehet ez?

(#1447) trec12 válasza nikos21 (#1446) üzenetére


trec12
addikt

Valahol talán egy ilyen készülék működött.
Vodafone Mini Bázis

[ Szerkesztve ]

(#1448) nikos21 válasza trec12 (#1447) üzenetére


nikos21
aktív tag

ja értem köszi :R

(#1449) Diák66 válasza nikos21 (#1446) üzenetére


Diák66
őstag

Így van, ez egy Vodafone minibázis. Nem hiszem, hogy az üzletben lett volna elhelyezve, bár ha jól tudom a digi céges (dolgozói) mobiljai 70-esek. Így akár ott is működhetett. (jó tudom, mobilnet meg 20-as, és céges tabletek stb is...)

(#1450) Joe123 válasza trec12 (#1445) üzenetére


Joe123
aktív tag

Biztos hogy ez sokat segít, de ezzel együtt is nehezen tudom elképzelni hogy tavaszra össze tudnak hozni egy megfelelő saját hálózatot. Télen rövidebbek a napok, sokszor nem lehet kint haladni az időjárás miatt, stb.
Vagy már van nekik belföldi roaming szerződés valamelyik meglévővel vagy lesz, bár logikusabb, hogy előre kötötték meg, mivel most már kevésbé lennének jó tárgyalási pozícióban. Vagy az átmeneti időszakban itt is ez a dupla számos megoldás lesz. Kb ezeket tudom elképzelni jelenlegi publikus infók alapján.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.