Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49051) somasz válasza Rigormortiis (#49050) üzenetére


somasz
Topikgazda

Linkeld be, így nem tudunk segíteni!
Jellemzően, ha nem említik a hirdetésben, akkor nem IPS. Továbbá ha HD felbontású, akkor tuti nem az, ha FHD, akkor még van esélyed erre is, arra is. Ebben az esetben, ha nem IPS, akkor ki lehet cserélni arra.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49052) Rigormortiis válasza somasz (#49051) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Az a baj, hogy kb az összes leírásban a nagytesót dobja be (corei5, 8 giga ram), erröl alig van info, de ha találok, akkor belinkelem. Teljesítményben ez is böven elég nekem, nem akarok plusz 50k-t kiadni az erösebb változatért.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#49053) David3 válasza somasz (#49049) üzenetére


David3
őstag

Azóta nem használom, hogy anno nekem (is) rossz drivert rakott fel Win 8.1 alá (Inspiron 3537).

(#49054) somasz válasza Rigormortiis (#49052) üzenetére


somasz
Topikgazda

A konkrét gépet linkeld be adott boltból, amit megvennél.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49055) Rigormortiis válasza somasz (#49054) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Közben egy angol nyelvü webshpból elötúrtam, hogy nem fullhd és nem ips.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#49056) takjoe


takjoe
tag

Sziasztok! Másfél éves Inspiron 3737-esem bekapcsolásánál a következő fogadott:Your battery has experienced permanent failure and needs to be replaced.Strike the F1 to continue,F2 to run setup the utility.Ezután kipróbáltam, akkuról egyáltalán nem megy csak hálózatról. Lehet-e ,hogy ennyi idő alatt tönkremegy az akku,igazság szerint másfél év alatt keveset használtam csak akkuval.A Dell diagnosztika az akkumulátort teljesen rendben lévőnek találta.Mi lehet a baj? Valóban az akkumulátor ment tönkre? Kösz:János

(#49057) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Meg is vettem. Végül is az 5888as, i3as, nv920as verzióra esett a választásom 154 ezerért. És legalább win8 is járt hozzá.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#49058) szabonagyur válasza Rigormortiis (#49052) üzenetére


szabonagyur
félisten

5558bol csak a 200k koruli kiadas FHD IPS

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49059) szabonagyur válasza takjoe (#49056) üzenetére


szabonagyur
félisten

Probald meg kivenni esetleg stb. Egy ev alatt is siman meghallhat egy akksi nincs erre szabaly.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49060) yanna válasza somasz (#49037) üzenetére


yanna
őstag

(#49061) robin112


robin112
csendes tag

Sziasztok!

Egy Latitude E6520 notin szeretném a Biost frissíteni. Az A19 a legfrisebb, de figyelmeztet a Command / Update h előbb az A08-at szükséges telepíteni, amit viszont nem talál. Manuálisan rákerestem a Dell oldalán és az A08 Forbidden :Y
Ilyenkor mi a teendő?

(#49062) mghltm válasza robin112 (#49061) üzenetére


mghltm
addikt

innen probald meg, nekem lejott azonnal

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#49063) krysal


krysal
újonc

Sziasztok!

Dell Studio 1558-9 laptophoz lenne hatalmas szükségem driver telepítő lemezre. A főnököm elkutyulta a géphez tartozó lemezt, a Dell oldalán meg átláthatatlan, hogy mi való hozzá... Örökké szívembe zárnám, aki esetleg tudna tippeket adni...

Köszi előre is!

(#49064) robin112 válasza mghltm (#49062) üzenetére


robin112
csendes tag

Onnan próbáltam, kattintottam a Download File-ra és Forbidden...Neked most letölti?

(#49065) mghltm válasza robin112 (#49064) üzenetére


mghltm
addikt

igen, lejott, csak leall a telepites az e6540 miatt

feltoltottem ide

szedd le, aztan torlom

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#49066) robin112 válasza mghltm (#49065) üzenetére


robin112
csendes tag

Köszönöm, nem láttam h feltetted, de közben sikerült letölteni a Dell oldalról, miután rájöttem h a Download file link nem működik és a mellette lévő Add to download listel próbálkoztam :)

(#49067) Primary92


Primary92
senior tag

Ez jó választás Caddy-nek:
http://www.ebay.com/itm/with-ejector-2ND-HDD-SSD-HARD-DRIVE-caddy-for-dell-Latitude-E6440-E6540-M2800-/281408076466?hash=item41853a7ab2:g:PwAAAOSwd4tT5eNH

(#49068) David3


David3
őstag

Sziasztok!

Dell Inspiron 3537 Windows 10 alatt milyen videokártya-drivert használtok? AMD HD8850M-ről van szó. Nekem eddig a rendszer által felajánlott volt fent, de amióta újrahúztam a gépet, nem tudom működésre bírni... nem indulnak a játékok, amelyik megy, az szaggat, továbbra is szenvedek csak vele.

(#49069) Integrale válasza David3 (#49068) üzenetére


Integrale
veterán

Toltsd le a dell oldalarol a legfrissebbet. Intelt es AMD-t egyarant.
Elotte DDU-val torold a regieket, nezd at a C meghajtot, hogy maradt-e AMD mappa, ha igen torold azokat is.
Aztan mehet fel az uj. Erdemesebb teljesitmenycentrikusra rakni a menedzsmentet.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#49070) David3 válasza Integrale (#49069) üzenetére


David3
őstag

Ezt így ebben a formában még nem próbáltam. Köszi a tippet!

(#49071) David3


David3
őstag

Sziasztok!

A múltkoriban említettem, hogy Windows 10 telepítés után nem akar indulni egy játék sem, hiába próbálkoztam szinte az összes lehetséges módon. Pedig eddig W8.1-ről W10-re frissítve működött minden.

Próbáltam az Dell oldaláról levadászni a drivereket, utána az AMD oldaláról, majd engedtem, hogy a Windows Update frissítsen, ezen kívül frissítettem drivert az eszközkezelőben is, de egyik se akart működni.

Amiről szó van: Dell Inspiron 3537, Intel i7, AMD Radeon HD 8850M, 8 GB Ram

Ma végülis úgy sikerült megoldani a problémát, hogy futtattam a következőt: DirectX_Repair-v3.0

Ez szerencsére rendbe hozta, és most már a játékok is jól futnak (valami a DirectX-szel, esetleg a Visual C++-szal lehetett).

(#49072) Integrale válasza David3 (#49071) üzenetére


Integrale
veterán

AMD oldalarol szarmazo drivert meg felejtsd el. Gyakori kekhalal es alvo modbol sokszor felebreszthetetlen a gep.

Dell oldalarol jelenleg mindegyik mukodik, minden teren.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#49073) scream


scream
veterán

Hali!

Tegnap jutottam hozzá egy Latitude E6430-hoz. Minden nagyon szipi-szuper kivéve azt, hogy egyszerűen nem tudom működésre bírni az ujjlenyomatolvasót.

Melyik drivert-t kéne telepíteni? Win10 x64 alatt vagyok.

E6430-hoz nem találtam kompatibilis Control Point-ot, így nem megy fel se a Security se a Connect se semmi ilyen.

Ha a ControlVault-ot felrakom írja, hogy elavult a Broadcom USF firmware-je, töltsem le a Dell Support oldaláról, de ott a drivereknél sehol nincsen, E6430-nál még Security kategória sincs.

Ha a külön, telepítő nélküli betallózós drivereket rakom fel Sajátgép -> Kezelő-ből, akkor felismeri az eszközkezelő, de hiába húzom az ujjamat rajta nem megy.

Egyszer sikerült valamit produkálni, akkor talán csak az Access-t raktam fel, szépen végighúztam 5x az ujjimat, kijelentkeztem és hiába húzom le (kiválaszottam a fingert bejelentkező opciónak), azt írja, hogy nem ismeri fel.

Kezdek eléggé bepipulni rá.

Valaki tudna segíteni rajtam?

[ Szerkesztve ]

(#49074) tvamos


tvamos
nagyúr

Ma ez kerult az e6420-ba: CMSX16GX3M2B1600C9. (Corsair Vengeance® — 16GB) Csak most jutott ra zseton. Mar nagyon regen kellett volna! De legalabb annyit tudok mar, hogy viszi a gep a 8GB DDR3L modult.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49075) David3 válasza Integrale (#49072) üzenetére


David3
őstag

Igen, közben már rájöttem...

(#49076) aizen92


aizen92
addikt

Felraktam az a16 bios updatet lefrissült és úgy tűnik bootloop. 8 perce csak pörög a dell logó alatt a loader.

Ilyenkor mi a teendő?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#49077) aizen92 válasza aizen92 (#49076) üzenetére


aizen92
addikt

8-10 perc a bootidőm
Windows meg van őrülve....
Fsza bios frissítés volt.
Hogyan tudnám az előzőt visszarakni?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#49078) hkari válasza scream (#49073) üzenetére


hkari
őstag

Szia.

Win8 x64 drivereknél van firmware update hozzá Szeptember 17. dátummal, nekem azzal működik 10 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#49079) somasz válasza aizen92 (#49077) üzenetére


somasz
Topikgazda

Bármelyik korábbi bios letölt és flashel!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49080) scream válasza hkari (#49078) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm, tegnap már sikerült működésre bírni. :R

Melyik Dell appokat érdemes felrakni? Pl nem tudom, hogy van-e valami Energy Management app hozzá? (különböző profilokat lehet állítani, venti mikor mennyin pörögjön, stb)

Sajnos valamiért a kamerám ilyen képet ad

Mi lehet ez? :F Fw update-et hiába töltöm le, azt mondja, hogy a legfrissebb van fent.

(#49081) aizen92 válasza somasz (#49079) üzenetére


aizen92
addikt

Köszönet!
Megoldotta a boot időt, az ujjlenyomat olvasót és a windows széthullást....
szép volt dell, jó kis update :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#49082) somasz válasza aizen92 (#49081) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nekem sosem volt még hasonló gondom. :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49083) robin112


robin112
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne. Latitude E6520 notiba ssd-t raknék a hdd helyére, amit caddyben a cd/dvd helyén használnék. A biosban (A19) a Sata Operation menüben RAID On a jelenlegi beállítás, át kell állítanom ACHI-ra?

Másik..Feltettem a Dell Data Protection Acces progit, így win bejelentkezésnél már tudom használni az ujjlenyomat olvasót, viszont nem találtam a programban olyan lehetőséget, hogy az egyes internetes oldalak belépéséhez szükséges jelszózást is kiváltsam az ujjlenyomat használatával. Az már csak hab lenne a tortán, ha a gép indítása is lehetséges lenne így :) Tudja ezeket a lehetőségeket a telepített program, vagy egy másik esetleg? :F

(#49084) adamssss válasza aizen92 (#49081) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem is tokeletes. Minden anomaliat megoldott az A16.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#49085) t-zotya


t-zotya
csendes tag

Sziasztok.

Rendelkezek egy Dell Latitude E6410 típusú laptoppal.Lehet hogy hülyeség de olyan kérdésem lenne hogy lehet e tuningolni más videokártyával ezt a típusú laptopot? Ha igen akkor milyennel lehet?? Köszönöm előre is a válaszokat :)

(#49086) aizen92 válasza adamssss (#49084) üzenetére


aizen92
addikt

De nekem pont hogy az A16 ölte meg a gépet :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#49087) somasz válasza t-zotya (#49085) üzenetére


somasz
Topikgazda

Express card slotba eGPU az egyetlen lehetőséged.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49088) Primary92


Primary92
senior tag

Kihez érdemes fordulni, ha alkatrészre van szükségem?
Merevlemezhez 9,5 mm vastag gumi izék: JJFXW K9YXH
A legolcsóbb helyen is több, mint 20k lenne. Most nélküle van benne a lemez, de lehet, hogy kéne nyomtatni egyet.

(#49089) adamssss válasza aizen92 (#49086) üzenetére


adamssss
veterán

mmint azt akartam írni, hogy nekem tökéletes "is" nélkül. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#49090) somasz válasza Primary92 (#49088) üzenetére


somasz
Topikgazda

9,5mm-es vinyóhoz kell? vagy olyan, ami vékonyabból csinál nem lötyögőst?
20e? az igen!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49091) Primary92 válasza somasz (#49090) üzenetére


Primary92
senior tag

Már kb 3 hónapja használom minden nélkül a vinyót, de majd szerintem nyomtatok, mert rend a lelke mindennek.

(#49092) somasz válasza Primary92 (#49091) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nálam csak 7mm-es van elfekvőben. :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49093) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok.

Egy ideje együtt élek egy Latitude E6540 -el.

Hardwerileg elég jó, de SW támogatástól a hajam égnek áll.
Azon már túltettem magam, hogy fülhallgatót a gyári driverrel nem lehet kezelni, csak külső hangszóró vagy semmi, Skype viszont sehogyan sem megy.

Viszont a WLAN kártya csatlakozási sebessége nagyon misztikus. 72 nél jobb kapcsolatot sehol sem hajlandó összehozni sehol. Más eszközöknek nem probléma ennek lelépése, de egy ilyen gépnél, hogy se normális hangkártya se rendes wlan driver az nagyon csúnya...
Gyárilag ubuntu linux -al jött, annak nem voltak driver kezelési problémái. Simán csatlakozott 150 .el bárhova, hang is volt fülesen vagy külsőn.

Jelenleg W7 fut rajta. Igen legális, céges.
Driverből minden az amit a dell szerint gyári...

Valakinek valami ötlet? :F

(#49094) somasz válasza Benőke (#49093) üzenetére


somasz
Topikgazda

Wifi kártya típis megnevezése nélkül nem fog menni a segítség.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49095) Benőke válasza somasz (#49094) üzenetére


Benőke
őstag

Sima Intel 6235...

(#49096) kali válasza Benőke (#49093) üzenetére


kali
legenda

szia,

az a wifi modul 300 Mbps sebességet tud, persze feltétel, hogy legalább 300-as eszköz legyen az ellenoldalon is, illetve mind a kettőnél engedélyezve legyen a 40 MHz.
feltétel persze az is a megfelelő működéshez, hogy minden illesztés telepítve legyen; chipset, wifi, illetve az audio is, úgy a hang is okés az általad elvártak szerint.
mindenhez van megfelelő illesztés.

[ Szerkesztve ]

(#49097) somasz válasza Benőke (#49095) üzenetére


somasz
Topikgazda

ezzel a típussal még nem volt problémám, megpróbálnám az inteles drivert is, meg egy live-linux alatt is, hogy kizárjam a hardveres hibát

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49098) robin112


robin112
csendes tag

A 49083 hsz-re van valakinek ötlete? :F

(#49099) Primary92


Primary92
senior tag

Ha valaki másnak is hiányzott volna a menü gomb a billentyűzetéről, akkor a Shift+F10 kényelmetlen kombóval pótolhatja. baromira idegesített, mert én aktívan használtam, aztán mióta új gép van, nyoma veszett.

(#49100) sigidi


sigidi
tag

Üdv!

E5430-as lapost jó használni egy DA65NS3-00 típusú töltővel? Nagyon meleg szokott lenni, főleg amikor tölt is az akksin.

Expect the unexpected.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.