Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49151) barca4ever


barca4ever
tag

most már egyre rosszabb már a bios-ban is magától ugrál választ ki dolgokat aztán kikapcsol :( :(
valami ötletetek erre ? Én alaplapra gondolok mostmár :(((

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#49152) gozso


gozso
senior tag

kíváncsiságból ránéztem az egyik dell adataira.
ez pontosan mit jelent a garancia ellenőrzésnél?
PSF10 RTD

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#49153) mghltm válasza gozso (#49152) üzenetére


mghltm
addikt

RTD (Return To Depot) - a gep szervizbe juttatasa a te feladatod, mig az nbd-nel hazhoz jonnek az alkatresszel

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#49154) gozso válasza mghltm (#49153) üzenetére


gozso
senior tag

köszi. az nbd-t azt tudtam, de a szervizbe szállítást nem tudtam hogy így rövidítik :) és a PSF10? :)
nem lényeges a dolog, csak kíváncsi voltam

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#49155) mghltm válasza gozso (#49154) üzenetére


mghltm
addikt

psf10-et sajnos nem tudom mi lehet

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#49156) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Egy kis help kellene. Megvan végre a Precision M6800. A HDD-t kivettem és a benne lévő mSata 512GB-os SSD-re feltelepítettem a géphez járó, gyári jogtiszta Win 8.1-et. Ha simán indítom, akkor Csak akkor indul el normálisan, ha F12-vel az UEFI Boot-ból kiválasztom a Windows boot managert. Ha simán indítom, akkor "Invalid partition table" hibaüzenetet dob és megáll. Mit kellene csinálnom, hogy sima indításnál ne keljen az F12-vel bohóckodnom?

Rappi

(#49157) szabonagyur válasza SeatZola (#49156) üzenetére


szabonagyur
félisten

Boot terén van gond.
Telepítéskor msata-ra raktad és benne volt a HDD? Vagy később visszaraktad a HDD-t?
BIOS-ban a Windows boot manager az elsődleges eszközöd a Boot-nál?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49158) BMizutani válasza cs.nalaya (#49139) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . De még mielőbb vennél valamit tesztelni kellene pl számtech boltban szervizben mert nagyon a határon van a megérhetősége . De ezt te tudod .
1 , Töltő a Pa 12 az 65 wattos s újabb , a Pa 10 90 wattos s régebbi konstrukció .
2 . A bővíthetőség a chipszetől függ ram vagy 2 vagy 4 gb , prockó szintén , wifi , 3gmodem?? a laptop előkészítettségi fokától függ ( antenna kábelek benne vannak -e stb) , hdd sata 2.5' .

Amúgy véleményem szerint egy helyesen működő ketyere már az elvárásoknak megfelelően gondolva elégre nem mai gyártmány Linuxal , esetleg win 7 el még elmegy .

(#49159) SeatZola válasza SeatZola (#49156) üzenetére


SeatZola
őstag

Megoldva! BIOS beállítási gond volt csak.

Rappi

(#49160) SzaboZE válasza BMizutani (#49158) üzenetére


SzaboZE
addikt

"1 , Töltő a Pa 12 az 65 wattos s újabb , a Pa 10 90 wattos s régebbi konstrukció "

Ezt honnan szedted? Egyidősek a tápok, a számuk azért más, mert más a teljesítményük.... Egyébként vagy 10 éve ugyanazt a csatlakozót használja a dell, a legújabb E szériás latitude tápokkal is megy ez a gép.

cs.nalaya: Nem egy új konstukcióról van szó, a D520-ban nincs wwan előkészítés, az eredeti konfigban max a procit, memóriát (DDR2@667), a merevlemezt tudod cserélni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#49161) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Pontosan hogy van a DELL gépekre a garancia?
Kinéztem egy inspiron 5558-at, 3 év garit ír, na már most ezt nekem kellene oda vinnem ahol vettem?
Melyik típusokra van háztól-házig gari?

Xbox One: bandymnc

(#49162) somasz válasza bandi0000 (#49161) üzenetére


somasz
Topikgazda

Jellemzően Latitude-re, Precisionre és egyes 7000-es Inspironokra van NBD.

Az olcsóbb Inspironokra olyan gyári gari van, hogy be kell vinned a legközelebbi Dell szervizbe, a központtal történt egyeztetés után. Egyes forgalmazók, viszonteladók vállalhatnak rá saját garanciát, ekkor nyilván oda kell visszavinni a gépet. (Ilyesmi asszem a Laptopszalon extra garanciája pl., de lehet, hogy tévedek.)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49163) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!

Egy problémával fordulnék hozzátok. Van egy laptopom, dell inspiron 3542, i7-es változat. A gép maga jól működik, de leállításnál nem akar leállni. Rányomok, hogy leállítás, kijelentkezik, elsötétedik a képernyő, de fut tovább ugyanúgy a hűtőventillátor. Ha így hagyom, akkor kb addig megy, amíg le nem merül. Ilyenkor nem reagál semmire, nem jön vissza a képernyő ha megmozgatom az egeret, vagy röviden nyomom a bekapcsológombot. Csak úgy áll le, ha hosszan nyomom a bekapcsológmbot. Szerintem ez nem normális :F
Próbáltam windows újra telepítéssel, az sem oldotta meg. Mitől lehet ez?

(#49164) bandi0000 válasza somasz (#49162) üzenetére


bandi0000
nagyúr

És van valami lista arról hogy hol vannak a hivatalos márkaszervizek ahova le lehet adni? Kecskeméten lenne legjobb ha van

Xbox One: bandymnc

(#49165) somasz válasza bandi0000 (#49164) üzenetére


somasz
Topikgazda

Hívd fel a dellt, megmondják!

Mattb: Ennyi információból én driver hibára, vagy win10 hülyeségre tippelnék.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49166) balbekk12


balbekk12
tag

Tudnátok ajánlani egy jó DELL laptopot ArchiCAD tervezéshez? 250 körüli összegért.

Vagy van itt olyan aki erre használja?!

Dell Inspiron 5548 176539

Dell Inspiron 7737 INSP7737-8

Bár jobb lenne SSD-vel...

(#49167) somasz válasza balbekk12 (#49166) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ebből a pénzből használt Latitude vagy Precision Quadróval vagy Firepróval.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49168) balbekk12 válasza somasz (#49167) üzenetére


balbekk12
tag

Nem a legújabb ArchiCAD-del dolgozom. Ha nem a vers. 15-16-tal...

(#49169) somasz válasza balbekk12 (#49168) üzenetére


somasz
Topikgazda

és?
15, 16 ajánlott videókártyák

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49170) CTM


CTM
csendes tag

Sziasztok!

A Latitude E5420-osamban Egy Intel Centrino 6205-os Wlan kártya van és egy ideje ledobált a netről Win 8.1 alatt úgy, hogy utána csak a chipset újratelepítése után volt hajlandó újra működőképesnek látni az adaptert. (drivert nem engedett újratenni, mert "van fent újab"). Már utána olvastam és próbáltam különböző drivereket, illetve már win 10 is volt a gépen, de ez a probléma mindig fenn áll. (Perpill teljesen mázli hogy éppen látja-e az adaptert attól függetlenül, hogy működik-e...) Lassan újra kell telepítenem az egészet, mert a "Tethering Control Channel Protocol'-t és 2 másikat is ismeretlenként kezel.
Vki tud megfelelő drivert win 8.1-re és win 10-re vagy felejtsem el ezek stabil használatát ? (Mivel Win 8.0-ra jöttek ki hozzá hivatalosan driverek és ott is kevesebb, mint Win7-re, ezért nem tudom mire számítsak. Új gépet nem igen tudok mostanában venni.)
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#49171) balbekk12 válasza somasz (#49169) üzenetére


balbekk12
tag

Most egy 10 éves Asus laptoppal megy... Csak beszart.. Szóval nem az a kérdés,hogy mi a legjobb erre a célra, hanem hogy kb 250e Ft-ból milyen új gépet lehetne venni erre a célra?

(#49172) Integrale válasza Mattb (#49163) üzenetére


Integrale
veterán

Driver problema lesz. Dell oldalarol telepitettel mindent?

"Bad reklám is reklám too"

(#49173) somasz válasza balbekk12 (#49171) üzenetére


somasz
Topikgazda

Tudnátok ajánlani egy DELL laptopot ArchiCAD tervezéshez? 250 körüli összegért. ;]

Ha újat kértél volna, akkor nem ajánlok feltétlenül használtat.

Mellesleg egyik általad linkelt gép sem 250e.

7737-tel wifiantenna probléma lehet, 5548-at passzolom. Egyikért sem adnék ennyit. :N

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49174) falaci2002 válasza falaci2002 (#49148) üzenetére


falaci2002
tag

Üdv!

Magam kérdeztem, magamnak válaszolok, mint a seregben, hátha valakinek segít. :)

A "gép nem kapcsol ki" probléma úgy oldódott meg, hogy mivel proci csere volt, szétszedtem, proci ki, proci vissza, pasztázás, gomb elem ki, fél óra múlva vissza. Egy-két dolgot újra kellett rajta igazítani szoftveresen, mert elfelejtette, de azóta kikapcsol. Legalábbis az eddigi 4-5 alkalommal jó volt.

Nem mondom, hogy mindenkinél működni fog, és azt sem tudom nálam meddig, de a gombelem kivétele lehet, hogy egy opció a megoldásra.

Nem magam jöttem rá, egy külföldi oldalon olvastam.

(#49175) balbekk12 válasza somasz (#49173) üzenetére


balbekk12
tag

Akkor mit ajánlanál újat?

(#49176) somasz válasza falaci2002 (#49174) üzenetére


somasz
Topikgazda

Egy bios reset is segíthetett volna akkor valszeg.

balbekk12: Nem foglalkozom új gépekkel, ott a Milyen notebookot vegyek? topik, ott biztosan tudnak segíteni, fáradj át oda. Lehet, hogy más gyártónak versenyképesebb gépe lesz a nyerő az adott árkategóriában. (pl. talán az ASUS N551 - ennek az elődje sokáig ajánlott volt 200-250 közt, aztán lehet, hogy a 300e-es ára teljesen fölöslegesen drága neked...)

Én továbbra is a használt üzleti vonalat ajánlanám, NBD garanciával. Többen árulnak számlásan, ha csak emiatt keresnél új gépet.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#49177) draco31


draco31
veterán

Vostro V130 kamera drivert keresem, de nem találom a driverei között. Amit a Win10 telepít, azzal meg nem működik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#49178) BMizutani válasza SzaboZE (#49160) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . A tápos választ onnan vettem (gondoltam ) , hogy mind a kettő van pa 12 a géphez pa 10 dokkolóhoz a pa 10 es kocka alakú zömökebb nehezebb , minta a pa 12 dizájnosabb , ebből gondoltam hogy régebbi .

A nalayahoz intézett válaszod is hibás , amit d520 ast láttam azokban volt wlan antenna csak a wifi modul hiányzott , volt kettő ill három kábeles . De mivel nem szervizes vagyok így nem láttam mindent .

[ Szerkesztve ]

(#49179) szabonagyur válasza BMizutani (#49178) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dokkolohoz nagyobb teljesitmeny kell ezert nagyobb, nehezebb is az adott tolto.

wwan antenna meg opcios, sok gepet utolso atomig lehet valasztani, es igy van is konfig boven.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49180) draco31 válasza draco31 (#49177) üzenetére


draco31
veterán

Találtam egy Dell Webcam Central nevű programot, azzal működik már végre. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#49181) G-Bali válasza adamssss (#49121) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm úgy néz ki megoldodott a BIOS frissítésel, vagy legalábis halkabb lett a ventilátor :R

(#49182) SzaboZE válasza BMizutani (#49178) üzenetére


SzaboZE
addikt

Olvasd el mégegyszer amit írtam. WWAN <> WLAN

A PA-10-es táp járt alapban a nagyobb teljesítmény igényű gépekhez is, mint pl Latitude D820, D830 etc. Kérlek akkor adj tanácsot, ha tudod is miről beszélsz.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#49183) SzaboZE válasza barca4ever (#49151) üzenetére


SzaboZE
addikt

Olvass is, ne csak írj, kaptál rá választ.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#49184) Mattb válasza Integrale (#49172) üzenetére


Mattb
senior tag

Még nem volt telepítve semmi onnan, de most felraktam őket. Egyedül a Wireless 1704 wifi driver nem települt fel, de a 1705-ös az igen. Kíváncsi leszek. :)

(#49185) seniman válasza SzaboZE (#49182) üzenetére


seniman
addikt

PA-10 van nekem is.Ennél normális,hogy kézmelegítőnek is lehet használni?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49186) SzaboZE válasza seniman (#49185) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ha eddig kibírta, igen :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#49187) seniman válasza SzaboZE (#49186) üzenetére


seniman
addikt

Utoljára a C64 tápja volt ilyen kellemes meleg :D Ha beszereznék egy emberesebbet,elképzelhető hogy kevésbé fűtene?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49188) SzaboZE válasza seniman (#49187) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az újabb kockatápok is fűtenek. Azt teheted, hogy veszel mondjuk 110-130W-osat, az a kisebb terhelésen kevésbé melegszik, cserébe nagy :DDD

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#49189) seniman válasza SzaboZE (#49188) üzenetére


seniman
addikt

Nincs nagyon mozgatva a gép,elfér itt a nagy is.Olyan nagyon a fűtés sem zavar,nem tapizom.Ha meg nem rendellenes a melegedés,akkor főleg nem,csak szeretem hűvösen tudni a dolgokat. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49190) SzaboZE válasza seniman (#49189) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor vegyél egy nagyot otthonra, hordozósra meg megtartod a 90-est.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#49191) seniman válasza SzaboZE (#49190) üzenetére


seniman
addikt

Nem is rossz ötlet.Van is az aprón két 130W-os.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49192) bandi0000


bandi0000
nagyúr

a notebook.hu áruházról van valakinek valami tapasztalata?

Milyen garancia papírt kellene hogy kapjak egy Dell gép mellé? inspiron 5558

Xbox One: bandymnc

(#49193) szabonagyur válasza bandi0000 (#49192) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs vele gond, az én egyik gépem is onnan van veheted nyugodtan. Rendes 3 éves garit kapsz mellé.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49194) BMizutani válasza SzaboZE (#49182) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Te is olvasd el a válaszaimat nagy hülyeséget nem írtam , talán a tápok korára történő utalás kivétel , a 3gmodem mellet szerinted miért vannak kérdőjelek .

(#49195) bandi0000 válasza szabonagyur (#49193) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi megnyugodtam :D

Na már most akinek van tapasztalata DELL IPS és TN paneles géppel, az elmondaná hogy megéri a felárat az ips variáns? tehát ha nyitom csukom akkor nem lesznek nagy eltérések a színek között?

Xbox One: bandymnc

(#49196) Patryk91


Patryk91
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy Dell Inspiron n5110-zes laptopom és szeretnék benne ventilátort cserélni. Az lenne a kérdésem, hogy ebbe milyen ventilátor jó?

https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/Rt3VUyBMKtFaTybe.large

Ez lenne maga az adott ventilátor + a "háza", igazából annyi kérdésem lenne, hogy ahogy nézegettem a többi laptopot hasonló volt maga a hűtő, legalábbis az alakja.

Mivel nem igazán foglalkoztam még ezzel, így kb fogalmam sincs, hogy mit kéne megvenni és hogy az jó lenne-e ehhez. Keresgélek gyári hűtőt, de a legtöbb helyen egyben van a hűtőtönk meg a ventilátor, de nekem csak a ventilátor kéne, mivel a többi az jó, csak már zúg a venti.

(#49197) szabonagyur válasza bandi0000 (#49195) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A TN elég gagyi szokott lenni, főleg HD felbontásban, IPS mindenképpen megéri.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49198) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Volna egy gondom, SSD van az eredeti HDD helyén (Dell E6510) és ODD helyére secondary HDD van (2TB) és nem tetszik nekem az, ahogy kezeli a gép magát a secondary HDD-m (lásd kép)

/lehet ezen változtatni valahogy, hogy ne külső meghajtóként kezelje az ODD helyére rakott HDD-t?/ :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49199) mouzrr


mouzrr
őstag

Lehetséges valahol azt megnézni Windowson, hogy hány órája megy akkumulátorról?

(#49200) bandi0000


bandi0000
nagyúr

HELP

Dell Inspiron 5558-179395 ez a típusú laptop IPS paneles? egyik oldal azt írja, a másik TFT-t ír, a gyártó honlapján meg nem találom

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.