Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37651) szabonagyur válasza tvamos (#37650) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van jegyzőkönyv ahogy írtam is, a srác kérés nélkül meg is írta, másolata nálam van, sőt mondta, hogy le sem zárja a jegyzőkönyvet, használjam a gépet minél többet és hétfőn jelezzek vissza neki, hogy mi a helyzet.
A gép szerda dél óta töretlenül megy. Reprodukálni sem sikerült, hiába azóta is akksival megy a gép ahogy előtte. Semmire ők sem cserélnek alaplapot, ha bent hagyom és működik nekik akkor meg ki is röhögnek, hogy semmi baja, nem hogy alaplapot cserélnek. Akksit is cserélte volna szó nélkül a srác mivel gyárilag 98%-os volt, de ráér nekem a gari lejárta előtt pár héttel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37652) SzaboZE válasza tvamos (#37650) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az "elküldött" és a "megbeszéltük hogy" szerintem kicsit mást jelent. Ha a gép hibás, javítják, ha egy egyedi esetről van szó, akkor sokminden lehet, de mivel akku le-fel megoldotta, leginkább eprom gond lehetett, ami ezzel a resettel megoldódott. Ezért pedig valóban felesleges lenne szétrobbantani egy gépet.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#37653) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy a Vostro 3300-as gépemnek az Fn+F2(akksi töltés kikapcsolás) és az Fn+F6(touchpad tiltás) funkciója nem működik miközben az Fn+F1(alvó állapot) igen.Mi lehet a probléma kell valami beállítást végezni a gépen vagy drivert feltenni(itt [link] találtam egyet de ez nem a Vostro 3300-hoz van írva ha felteszem nem lesz gond?)? Win 7 64bit az Op. rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#37654) SzaboZE válasza mis69 (#37653) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezt nem tudom hogy találtad, de nem a gépedhez való:

"Systems
Inspiron Mini 10v
Inspiron Mini 10v N
Vostro 1011 "

A sajátodhoz való driverek közt kell keresgélned dell quickset, system software és touchpad drivereket.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#37655) mis69 válasza SzaboZE (#37654) üzenetére


mis69
tag

A touchpad driverét most tettem fel a másik kettőt itt [link] megtalálom? És akkor valószínű hogy driver problémáról van szó?

(#37656) buca84


buca84
őstag

Milyen új Dell notebookot ajánlanátok általános felhasználásra (net, office, filmek) max 180e Ftig?
Köszi előre is! :R

(#37657) tvamos válasza buca84 (#37656) üzenetére


tvamos
nagyúr

En ilyesmi ala nem adnam.
Refurbished esetleg?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37658) buca84 válasza tvamos (#37657) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Ismerősnek csak új lenne a jó. Ők 15.6" ban gondolkodnak, de megírom neki amit írtál. Köszi!

(#37659) kecz


kecz
aktív tag

Helló!
Olvastam, hogy a Vostro 5470-esekben feles nagyságú msata foglalat van. Kérdésem az lenne, hogy honnan lehet olyat szerezni? Megnéztem egy pár webshopot és csak normál msata ssd-ket láttam.
Illetve az összes 5470-es felszereltségeben benne van az msata, vagy csak külön pár modellben?
Olvastam még, hogy volt akinek nem sikerült bootolásra bírni a windowst, ha msatára tette. Ez valami user error lehetett vagy tényleg fennáll ez a helyzet?

(#37660) ginola


ginola
addikt

Mi ez a nem honosítunk külföldi gépeket a Dellnél?

(#37661) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Kinéztem ezt a Latitude E6530 laptopot.Milyen laptopot vegyek topikban ajánlották. Szerintetek megéri? Vannak szériahibái? A laptophoz nincs se számla, se doboz, csak az akksi és maga a gép. NBD gari így is érvényes rá? Elvileg a gép alfa156-tól lett véve egy éve. Mit kell nézzek, ellenőrizzek, ha meg akarom venni? Mire figyeljek?

Köszönöm!

mod: nagyon fontos, wifi milyen erős benne?

[ Szerkesztve ]

(#37662) soldi3r válasza ginola (#37660) üzenetére


soldi3r
veterán

Milyen kifogassal nem tettek meg?

(#37661) johnny82, Felroppent a hir, hogy ezeket a "szurkeimportos" gepeket mar nem szivesen szervizelik papir nelkul. En ennek mindenkepp utana jarnek vasarlas elott.
Nekem ugyan ilyen wlan kartyam van, nincs vele gondom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#37663) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

DELL 7720-as notebookban hol lehet beállítani, hogy a dedikált VGA-t használja a Windows 7, és ne a CPU-ba integrált video vezérlőt?

(#37664) tvamos válasza johnny82 (#37661) üzenetére


tvamos
nagyúr

Beszelj az eladoval, service tag alapjan meg lehet nezni, meddig tart a gari, meg ilyesmi..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37665) ginola válasza soldi3r (#37662) üzenetére


ginola
addikt

Azt írták, hogy nem honosítható.

(#37666) SzaboZE válasza ginola (#37665) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha US gép, akkor nem csodálkozom. Az egy másik piac...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#37667) johnny82 válasza soldi3r (#37662) üzenetére


johnny82
őstag

+(#37664) tvamos

Azt honnan tudom, hogy szürkeimportos? Meg minek és hogyan, kinél járjak utána? Eladóval beszéltem, ő írta, hogy service tag alapján van 2016 januárig nbd gari a gépre, ezért nem kell hozzá se számla semmi. Adásvételit azért mindenképp íratnék.

Megéri amúgy szerintetek?

(#37668) somasz válasza johnny82 (#37667) üzenetére


somasz
Topikgazda

Kérd el az ST-t és hívd fel a dellt.
Az ára kiváló!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#37669) Tussky válasza szabonagyur (#37632) üzenetére


Tussky
tag

Immáron win7-ről, driverek beszerzése kissé nehézkés win7 alá,de megoldható. Az inteles wifi drivert raktam fel és teljesen maxon van ott a wifi jel,ahol tegnap 2/5-ön volt ubuntu alatt. Minden gyorsan betöltődik,úgyhogy azt tudom mondani,hogy a wifi probléma nálam nem létezik. :)

(#37670) szabonagyur válasza Tussky (#37669) üzenetére


szabonagyur
félisten

EZ jó hír akkor :) Igen a win7 driverek de néha a win8 driverek is elég érdekesen vannak felrakva ennél a 35/55/7537 és társai gépeknél, néha úgy kell összevadászni a társgépek oldaláról. Szerencse, hogy hardveresen nagyrészt ugyanazok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37671) ginola válasza SzaboZE (#37666) üzenetére


ginola
addikt

Nem, német a gép!

(#37672) premete válasza ginola (#37671) üzenetére


premete
veterán

1, Megvannak az eredeti tulajdonosának az adatai?
2, Van rá még garancia?
3, Nincs bejelentve a rendőrségen, hogy lopott?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#37673) soldi3r válasza johnny82 (#37667) üzenetére


soldi3r
veterán

Jo gep, jo aron. A kerdes egyedul a gar honositasa, arra csak a Dell zold szam fog tudni valaszolni.
De ugy tunik mostanaban kerik az elozo tulaj(ok) adatait.

E30 (oo=[][]=oo)

(#37674) FRENK1988


FRENK1988
veterán

urak mire való a 6520ban a sata flash feliratú csatlakozó aljzat? Oda egy félmagas msata ssd belemenne? és ha igen akkor bootolható vagy csak amolyan cache szerepét tölti be?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#37675) Tothgera30 válasza FRENK1988 (#37674) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem fog menni -> [link].

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37676) FRENK1988 válasza Tothgera30 (#37675) üzenetére


FRENK1988
veterán

az enyémre sata flash van irva

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#37677) Tothgera30 válasza FRENK1988 (#37676) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem is, de még én se próbáltam.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37678) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

az mitől lehet, hogy az E6420-at megpróbáltam összekötni HDMI-n egy P42ST50E plazmával, de semmi... próbáltam 2 kábellel, (más cuccok mennek a kábellel), a 3 HDMI mindegyikén....
W8.1 64. annyit sikerólt elérni, hogy a belső képernyő is fekete lett :D (visszavarázsoltam másik monitorral). semmi, csak fekete képernyő... hozzáteszem a dokkon lévő DVI-t használom a monitorhoz való csatlakozáshoz..

egyébként a sandys latitude szériában tényleg mi a szarnak összesen 3db mPCIE hely?? 1wifi, 1wlan, de a többi? :D semmi értelmét nem látom

[ Szerkesztve ]

(#37679) FRENK1988 válasza eastsider (#37678) üzenetére


FRENK1988
veterán

msata lesz a 3. ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#37680) eastsider válasza FRENK1988 (#37679) üzenetére


eastsider
nagyúr

nonono tesztelték a topikban...

az van ráírva, hogy mini mylar. az már megint mi a retek? :D

[ Szerkesztve ]

(#37681) soldi3r válasza FRENK1988 (#37679) üzenetére


soldi3r
veterán

14"-ig nekem nem ment az msata a 30-as szeriaban.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#37682) cellpeti


cellpeti
veterán

5520ról mi a vélemény? esetleg 6410ről a Core i7es változatról?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#37683) B-L-A-C-K válasza cellpeti (#37682) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

E5520 ajánlott darab, masszív gépek, lényegében ugyan az mint az utód (E5530-as), csak kicsivel gyengébb cpu, meg vga. HD kijelzője gyenge, ha teheted csak FHD-ban vedd. E5530-asom van jelenleg előtte nekem is E5520-asom volt...:)

(#37684) FRENK1988 válasza eastsider (#37680) üzenetére


FRENK1988
veterán

akkor minek a vérnek irja h sata flash?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#37685) eastsider válasza FRENK1988 (#37684) üzenetére


eastsider
nagyúr

Látod hogy írtak hogy nem megy...

Van olyan msata ssd ami tartalmazza a vezérlőt is. Na az meg vele :)

(#37686) Tothgera30 válasza cellpeti (#37682) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mindkettő jó, de ha inkább asztalon lenne többet, akkor az 5520-ast hoznám, viszont ha sokat cipeled akkor a 6410-est. Az i7-es elég jó, simán lehűti, ne aggódj, és elég erős a napi teendőkhöz (pl.: én konvertálok néha i7-es 6520-assal).

FRENK1988: Pár Gb-os Sata kártyák mennek vele, jól rémlik, úgy használja mint ha SSHD lenne a gépben, ezzel gyorsítva a folyamatokat, és a többször/gyakran használt pogikat felírja a memóra.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37687) cellpeti


cellpeti
veterán

erről vélemény?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#37688) soldi3r válasza cellpeti (#37687) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez nem business class.

E30 (oo=[][]=oo)

(#37689) Tothgera30 válasza cellpeti (#37687) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem rossz, de köze nincs az üzleti gépekhez, inkább csak egy hajszálnyival jobb az Inspirionoktól. Nézz egy használt 6410-est, tegyél bele gyors HDD-t és SSD-t, azzal évekig elégedett leszel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37690) littlejohnny


littlejohnny
tag

Udv Mindenki,
notivasarlas elott allok. A milyen notebookot... topicban mar kerdezoskodtem, privatban is, s dontesre erett a dolog: az eddig is tuti volt, hogy valami Dell notesz kellene, s mar az is veglegesse valt, hogy Latitude. Nade! Innen tovabb nem nagyon jutok... Asztali helyett kellene, jobbara alap dolgokra (de lehetoseg szerint nem 1-2 evre), megspekelve CorelDRAW illetve Photoshop progikkal. Szeretnek legalis Win7et, valamint jol esne valami erosebb cuccos (i5) es lehetoseg szerint garancia (amit akar boviteni is tudnek). Kepernyomeret, felbontas csak atmenetileg erdekes, mert kulso monitorral hasznalnam hosszabb tavon.
Ha barkinek barmi konkretuma lenne 130-150k korul, kerem jelezze. Koszonom!
Es bocs, ha esetleg OFF voltam.

(#37691) soldi3r válasza littlejohnny (#37690) üzenetére


soldi3r
veterán

Donteni neked kell. 14"-ben az E6430-at keresd, 15"-ben pedig az E6530-at. Ezek meg masfel - 2 evig garisak. Az elotte levo 20-as szeria pedig meg atlagban 1 evig, az sem rossz valasztas.
Felszereltseg (proci, ssd vagy hdd, memoria, vga, kijelzo felbontas) altalaban arfuggo.
Garancianal jelenleg szempont, hogy be tudd azonositani az elozo tulajt, hogy honositani tudd.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#37692) Benzoldog


Benzoldog
tag

Egy rokonom nézegette a Latitude E5530-at és érdekes mód valahol az írják, hogy van benne beépített webkamera, valahol pedig azt írják, hogy nincs. Ezek szerint van webkamerával ellátott változat, illetve anélküli?

(#37693) somasz válasza Benzoldog (#37692) üzenetére


somasz
Topikgazda

pontosan!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#37694) johnny82 válasza soldi3r (#37691) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Garanciával kapcsolatban annyi, hogy kérdeztem korábban itt erről az E6530 notiról. Az eladónak nincs hozzá számlája. Megadta, képen elküldte a service tag-ot. Ma reggel felhívtam a dell zöld számát és kérdeztem, hogyan működik a garancia. Kérte a servce tag-ot. Bemondtam és mondta, hogy nem kell hozzá se számla, se semmi. A garancia érvényes. Service tag alapján 2016 januárig, de mivel nincs meg hozzá a számla, így +3 hónapig, tehát 2016 áprilisig. Ezt mondjuk nem értem. Honosítás, vagy ilyesmiről nekem nem beszélt semmit. Szóval vásárlás előtt mindenkép érdemes felhívni a zöld számot és érdeklődni. Ha minden igaz, holnapután kapom meg, már nagyon várom. Köszi nektek utólag is a segítséget! :R

Üdv!

mod: ja, azt is kérdeztem, mi van, ha a hdd-t ssd-re akarom cserélni. Azt mondták semmi, ha akarom magam is megtehetem, a garancia nem fog elveszni.

[ Szerkesztve ]

(#37695) szabonagyur válasza johnny82 (#37694) üzenetére


szabonagyur
félisten

A számla akkor lényeges inkább, ha mondjuk a Dell rendszerében dátum és a valódi vásárlás dátuma eltérő. Pl nekem is Shipping date október 20 körüli, vettem november 20 körül szóval ha szükséges az 1 hónap jól jön a számla.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37696) soldi3r válasza johnny82 (#37694) üzenetére


soldi3r
veterán

Magyar a klaviatura, igy azert megvan az eselye, hogy mo-i vasarlas. Akkor gondolom nem kell honositani.

(#37695) szabonagyur, szamlaval 1 honapot nyersz, szamla nelkul 3-at :D

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#37697) premete válasza szabonagyur (#37695) üzenetére


premete
veterán

Azért próbáld meg levezetni, mitől jobb a +1 hónap a +3 hónapnál. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#37698) johnny82 válasza soldi3r (#37696) üzenetére


johnny82
őstag

Mondjuk nem kérdeztem, de alfa156-tól vette, ő meg nem nagyon árul magyar gépeket, de ettől persze még lehet, hogy magyar volt. Ez a számla nélkül +3 hó ez hogy van? Nem értem a lényeget a Dell szempontjából.

(#37699) szabonagyur válasza premete (#37697) üzenetére


szabonagyur
félisten

Arra a részre válaszoltam csak, hogy miért lehet jó ha megvan a számla, azt a részét, hogy minek van plusz 3 hó gari azt nem tudom, de nektek is mint mindig a lényegbe sikerült belekötni... Ha ilyen okosak vagytok megírhatnátok a +3 hó garit is kapásból...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37700) Thronks.90


Thronks.90
tag

Sziasztok! Hamarosan megérkezik az 5737es laposom, és az volna a kérdésem, hogy a merevlemezt egyből cserélném egy Kingston SSD Now v300- ra. Ez simán belemegy? Ha nem, akkor milyet kellene vennem? Mert akkor még most beszerzem, hogy ne egy belakott rendszert kelljen majd klónozni az ssd-re. Köszi a segítséget :))

https://www.twitch.tv/thronks_

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.