Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37851) B-L-A-C-K válasza Yiggdrasil (#37850) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért nem osztod meg a vinyót két részre? Egyiken az adatok, másikon a rendszer, és kész...Azaz nem kell mentegetned az adataid, ha újra akarod telepíteni. Mivel ilyenkor ugye az oprendszeres partíciót fogod formázod, és oda telepíted újra a wint, a másik meg megmarad ahogy volt...Egy jól beállított újra telepített rendszerről meg csinálsz egy image-t, és ott lesz mindig ha kell.

Nekem SSD előtt mindig így volt...

[ Szerkesztve ]

(#37852) Yiggdrasil válasza B-L-A-C-K (#37851) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Eddig nekem is úgy volt, hogy 2 partíció, csak mindenhol azt olvasom, hogy ha megbontom a partíciót akkor a recovery nem fog többet működni.
De akkor csináljak egy imaget a frissen recoveryből visszaállított rendszerről, és formázzam le az egész vinyót, 2 partíció és kész?

(#37853) B-L-A-C-K válasza Yiggdrasil (#37852) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen ha megbontott utána sajnos nem működik. Én úgy csináltam régen hogy beállítottam feltelepítettem mindent ami kell, és arról a rendszerről csináltam egy image-t és kész.

[ Szerkesztve ]

(#37854) Victoryus válasza somasz (#37846) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Megnéztem aidaval is, csak a lant írja. Az realtek. Szervizkod alapján kerestem drivert. Alapesetben nincs. A google viszont talált a dell ftp oldalán de azt is hiába tettem fel. Fn+f2 lenne a vezeték nélküli de csak a bluetoothot kapcsolja. Tel ér vannak a fórumok ugyanezzel a kérdéssel. Tele ... a dellel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#37855) FRENK1988 válasza Victoryus (#37854) üzenetére


FRENK1988
veterán

vedd le a hátlapot és nézd meg a wifi tipusát és ugy keress rá drivert

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#37856) kornél88


kornél88
csendes tag

Ahogy olvasgatom itt a hsz-okat úgy látom nem éri meg felrakni a dell notikra a win7-et! Jól érzem?
Nekem nagyon nem jön be a win8 így 4 nap használat után. Nem nagyon tudom megszokni a hiányzó dolgokat pedig telefonon simán megszoktam a win8-at!
Szóval mehet fel a win7 vagy inkább maradjon a 8 driverek miatt?

(#37857) somasz válasza kornél88 (#37856) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem jól érzed.
Meg kell nézni előtte, hogy van-e a gépedhez win7 driver. Ha nincs, akkor is van még remény, hogy egy rokongép driverével megy majd.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#37858) leslieke válasza kornél88 (#37856) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van egy rakat start menü, amivel megkapod a Win7 érzetet is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37859) B-L-A-C-K válasza kornél88 (#37856) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha van driver akkor miért ne érné meg? :) Ha nincs akkor értelemszerűen nem, mert nem lesz tökéletes. Én legutóbb egy új Asus gépre akartam felvarázsolni és a fele driver nem létezett win7-re akár hogy próbáltam...
Amúgy a Win 8.1 szerintem már teljesen korrekt lett...

(#37860) tvamos válasza kornél88 (#37856) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha ugyis ott van a dobozos win 7, akkor mindenkepp megeri megprobalni.
Meg, ha meglenne a wifi modul pontos tipusa, szerintem lenne ra driver is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37861) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok!

Adott egy DELL 5537-es gép, Win8.1-el, és ezzel a kikapcsolhatatlan hibával (a gép nem kapcsol ki, csak a képernyő sötétül el). Utánaolvastam itt a dolgoknak, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:

- Win 7 alatt is fennáll ez a probléma, vagy csak a Win 8 / 8.1 a ludas benne?

(#37862) odrif


odrif
MODERÁTOR

Dobhatom ki a vostro akksiját?

20 éve a Prohardveren

(#37863) bajaki válasza evitiguF (#37861) üzenetére


bajaki
őstag

Kapcsold ki a "gyors indítást" az energiagazdálkodási beállítoásoknál. Nekem ez megoldotta.

(#37864) ronati


ronati
tag

Sziasztok.
A Dell 6410-ben meghalt a WD 160Gb-s Hdd.SSD-t vennék bele,mit ajánlotok. Van valami infó hogy, van-e buktató ebben a cserében. Előre is köszönöm a választ! Üddvvvvvvvvvvvvvvvvvvv ronati

[ Szerkesztve ]

(#37865) drmazsi válasza ronati (#37864) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Hello

Őt : 120GB

Vagy Őt : 250GB

Nem lesz gubanc ha kicseréled

Don't hate the player, hate the game ...

(#37866) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Nem tudja valaki h Dell 7537-nél van e Wifi kártya whitelist?

Don't hate the player, hate the game ...

(#37867) ronati válasza drmazsi (#37865) üzenetére


ronati
tag

Kösz a gyors választ.Csak a Samu a befutó,(nincs vele semmi gondom) vagy ez az ár/érték legjobb? Vagy ezzel nálad már ment a dolog. Vagy lehet más gyártó is, ha megfelelőbb az ára. A csere után gondolom szabadon választhatok Op.-rendszert,

(#37868) drmazsi válasza ronati (#37867) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Én a 120-as tesóját hajtom, és hibátlan.
Tervezek cserélni egy 250-esre, kell a hely, hiába van 2 Tb-os külső, nem mindig van nálam, és akkor nem árt ha rendelkezel egy kis plusz szabad hellyel /Nekem videóvágásnál és szerkesztésnél kell a sebesség miatt főleg SSD/

A csere után gondolom az eredeti oprendszert felpattintod, és annyi, az OM szám ott lesz a laptopod alján

Don't hate the player, hate the game ...

(#37869) ronati válasza drmazsi (#37868) üzenetére


ronati
tag

Én is úgy gondolom hogy, a nagyobb tárhely a megfelelőbb. Kösz a segítséget!!!
Üddvvvvvvvvvvvvvvvvv ronati

(#37870) drmazsi válasza drmazsi (#37866) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Erre valaki? [link]

Don't hate the player, hate the game ...

(#37871) Nethunter válasza drmazsi (#37870) üzenetére


Nethunter
csendes tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben próbáltam rájönni, hogy mitől van magas system interruptja a gépemnek, és mint kiderült az optibay miatt, bármilyen kombinációban rakom be a vinyókat, ha benne az optibay, akkor 30% körül pörög a proci alapjáraton. Ellenkező esetben 4% top.
Kipróbáltuk bátyám Lattitude E6400-jában, neki nincs vele semmi problémája.
Az én gépem Dell Inspirion 5737, a gyári 1 terás WD blue mellett egy Kingston hyperX-en megy a rendszer.
Az AHCI drivert ajánlották, hogy rakjam újra, az sajnos nem oldotta meg.
Ha valakinek bármilyen ötlete lenne annak nagyon hálás lennék, mert mostmár nagyon bosszant.

(#37872) B-L-A-C-K válasza Nethunter (#37871) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Biztos nem fut semmilyen program a HDD-ről a háttérben?

(#37873) Nethunter válasza B-L-A-C-K (#37872) üzenetére


Nethunter
csendes tag

Nem kellene neki, sőt ha jól emlékszem frissen telepített Windowsnál is már megvolt ez a probléma

(#37874) B-L-A-C-K válasza Nethunter (#37873) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aha, hát passz...Nekem is úgy van pedig megoldva egy E5530-asba szintén egy HyperX-el (3K), csak nekem mellette egy 320-as HDD-van, de alapjáraton ilyen 0-4% körül van a CPU terhelésem. Sose volt ilyen problémám egyik gépnél sem, de így látatlanba tényleg passz, át kellene nézni az egészet.

(#37875) Nethunter válasza B-L-A-C-K (#37874) üzenetére


Nethunter
csendes tag

Értem, azért köszönöm! :)

(#37876) B-L-A-C-K válasza Nethunter (#37875) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pedig valami a HDD-ről is fut biztos, hiszen ha ugye állítólag tesódnál nem csinálja ezt, csak nálad akkor erre lehet következtetni. De így látatlanba tényleg nem tudok segíteni, hátha másnak lesz valami ötlete.

(#37877) Tybe3e


Tybe3e
tag

Sziasztok!
Adott egy Dell Inspiron n7110-es notebook, integrált intel és dedikált nvidia grafikus gyorsítókkal. Az a problémám, hogy ha gépet a külső monitoromhoz (szintén Dell) csatlakoztatom VGA kábellel, nagyon vékony horizontális szürke csíkok mennek végig a képernyőn folyamatosan. Ez fehér színek(weboldalak, stb) esetén eléggé zavaró :( HDMI-vel minden tökéletesen működik.
Kipróbáltam már másik kábeleket is, de nem jutottam velük semmire (pedig máik gépnél tökéletesen működnek).
A kérdésem az lenne, hogy: ennek mi lehet az oka, illetve hogyan lehetne megoldani?

Joggal kérdezhetitek, hogy miért akarom használni a VGA csatlakozást. Az az oka, hogy a linuxban képtelen voltam normális működésre bírni a HDMI-t, ugyanis ennél a gépnél a HDMI-t az nVidia vga kezeli, amihez meg nem találtam normális drivert, vagy workaroundot, pedig nagyon sokáig kerestem. Jobb híján maradt a VGA.

Előre is nagyon szépen köszönök bármilyen segítséget. :R

(#37878) B-L-A-C-K válasza Tybe3e (#37877) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Más vga kábellel próbáltad már?

(#37879) Tybe3e válasza B-L-A-C-K (#37878) üzenetére


Tybe3e
tag

igen, 2 másik kábellel is, amik közül az egyik aktív napi használatban van és tökéletesen szolgál :)

(#37880) B-L-A-C-K válasza Tybe3e (#37879) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor próbáld meg azt hogy rákötöd a monitort és felveszed a hertzet maximumra (azaz amennyit bír a monitor).

(#37881) leslieke válasza Tybe3e (#37877) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Melyik linux van rajta?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37882) Tybe3e válasza B-L-A-C-K (#37880) üzenetére


Tybe3e
tag

Kipróbáltam, de semmi változás. Konkrétan egyik elérhető opciónál sem láttam különbséget :N
leslieke: a legújabb ubuntu, mint, debian, #!, elementary. igen, próbálkoztam :D

(#37883) B-L-A-C-K válasza Tybe3e (#37882) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor passz, nálam is volt ilyen már ilyen többször, de vagy a kábel volt rossz, vagy kihúzódott a csati, vagy ez a hertz állítás segített, mondjuk ezek mind Win rendszer alatt történtek.

(#37884) Tybe3e válasza B-L-A-C-K (#37883) üzenetére


Tybe3e
tag

Köszönöm azért a segítséget :) Lehet hogy befizetek egy minőségi(bb) kábelre, hátha a monitor (vagy a notebookom) ilyen válogatós :DDD

(#37885) sirszevenap válasza zetzza (#37781) üzenetére


sirszevenap
őstag

Te próbáltad ezzel a 14.2-vel? Nekem hiba nélkül fel sem telepíti az amd oldaláról töltöttet. A 3DGurus jó de nem alszik, viszont Titanfallba kaptam +10 FPS-t :DD

Bankkártyával? Hát persze!

(#37886) SzaboZE válasza Tybe3e (#37884) üzenetére


SzaboZE
addikt

Másik konnektor? :) Vagy legyen a noti akku üzemmódban a teszt erejéig.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#37887) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel azonos problémával küszködöm én is, nincs rá megoldás? :F

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#37888) bajaki


bajaki
őstag

Van valami megoldás a kikapcsolt kijelző esetén jelentkező problémára? Konkrétan arra gondolok, hogy nem jön vissza a gép alvóból. :F

(#37889) evitiguF válasza bajaki (#37888) üzenetére


evitiguF
senior tag

Ez fura, mert tegnap épp Te mondtad nekem, hogy mivel lehet megoldani. Vagy az alvóra nem vonatkozik, csak a kikapcsolásra? (Alvóban még nem próbáltam)

(#37890) bajaki válasza evitiguF (#37889) üzenetére


bajaki
őstag

Azt a kikapcsolásra értettem. Nálam az oldotta meg a dolgot amit tegnap is írtam. A gyors indítás kikapcsolása.

(#37891) odrif válasza odrif (#37862) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Erre valaki? [link]

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#37892) Chabi válasza odrif (#37891) üzenetére


Chabi
aktív tag

kidobni szerintem nem kell de ha jobb hasznákati időt akarsz akkor szerezz be egy újat, de szerintem tartalékakksinak még tökéletes.
De ha nem tapasztalsz üzemidőbeni csökkenét akkor még nem kell uj.

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#37893) malphitee


malphitee
senior tag

Sziasztok. Aki ért hozza, mondja meg legyszives hogy, a közeljövőben inviteltől rendelnek egy laptopot (egy fajta van csak nekik sajnos) ami dell inspiron 3521 névre hallgat.

Dell Inspiron 3521

Tulajdonságok:

Windows 8 operációs rendszer
Intel® Pentium® 2127U Processzor
15.6” képátlójú, WLED HD kijelző
4 GB memória
500 GB merevlemez
USB 2.0 csatlakozó x 2 és USB 3.0 csatlakozó x 2
Bluetooth 4.0
WIFI
HDMI kimenet

Had kérdezzem meg az a processzor nagyjából gyors egy win8 alatt, tud futtatni a beépített HD 4000 el full HD filmet , illetve 3D is? Illetve milyen a laptop szét szedése az alján ? Hozza lehet férni ennél a típusnál a processzor hoz az alján a műanyag levételevel? Gondolkodom hogy egy i3 bele raknak , bár nem ismerem a 2127U teljesítményét . Gondolom nincs benne meg egy winyo hely, gondoltam arra is az 500gb HDD lecserelem egy olcsóbb ssd re. Bár sokat töltenek le a laptoppal kene winyo is;(

[ Szerkesztve ]

(#37894) Chabi válasza malphitee (#37893) üzenetére


Chabi
aktív tag

itt meglehetösen részletesen elemzik ;)

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#37895) Yany válasza Mákos7észta (#37887) üzenetére


Yany
addikt

Közben megnéztem az E5530-nak az Intel driver-ét és abban van ez az DPST opció, meg a frekit is leveszi 40-re akksinál. Ezeket ki lehet kapcsolni. Az 5470-esen nincsenek ott ezek, bár a "melyik notebookot válasszam" topicban megmondták nekem, hogy én vagyok a hülye. :D

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37896) formula01 válasza bajaki (#37890) üzenetére


formula01
aktív tag

jó driver kombináció

dell oldalán levő intel vga + dell oldalán levő amd vga driver (de ezzel van teljesítménybeli gond bőven)

vagy dell oldalán levő intel, meg 3d guru-s 13.12-es amd

Én ezeket próbáltam, nekem mindkettővel működik minden rendesen.:)

(#37897) formula01 válasza malphitee (#37893) üzenetére


formula01
aktív tag

Nem tudsz beletenni másik procit, ezek forrasztva vannak.

(#37898) malphitee


malphitee
senior tag

Valaki válaszoljon a fentebb feltett kérdésemre ha mar lelohadtam mire megírtam ;)

(#37899) premete válasza Mákos7észta (#37887) üzenetére


premete
veterán

Google első találat, bios és quickset megvolt?

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#37900) Minstrel


Minstrel
senior tag

Sziasztok, kis segítséget szeretnék kérni WWAN ügyben. Van egy E5530-as gép aminek az akksija mögött van SIM kártya foglalat és az érdekelne, hogy ha veszek bele egy ilyet [link] akkor tudom használni azzal a kártyafoglalattal?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.