Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35901) SzaboZE válasza cigam (#35898) üzenetére


SzaboZE
addikt

A 10-es széria kiforrottabb és már I-s proci van bennük én azokat javasolnám.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#35902) HaZse válasza formula01 (#35897) üzenetére


HaZse
őstag

Ha a teljesítmény is fontos és NEM a VGA miatt, akkor a multkor linkeltem egy Vostro 3460-ast. Coráj 5-el 6Giga ram-al. BND garanciával 200k alatt. Inkább az, mint a fos inspirion.

Dehát írtad, hogy kell a CPU erő. Akkor nem értem, hogy minek az U-s proci, amikor az egy alacsony fogyasztású kis teljesítményű cucc.

Akkor Neked coráj 7-es kell és abból is a QM-es.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#35903) fntastic


fntastic
aktív tag

Sziasztok! Van egy Dell Latitude D520 laptopom, T5500 procival és 1GB ram-mal, azon gondolkozom, hogy veszek bele plusz RAM-ot. Mit érdemes tudnom? Van egyáltalán szabad slot benne? Azt kiderítettem elvileg, hogy DDR2-es kell bele. Méretről, sebességről tudnom kellene valamit? (pl. mehet mellé nagyobb sebességű, más márkájú, esetleg nagyobb méretű?)

(#35904) HaZse válasza fntastic (#35903) üzenetére


HaZse
őstag

Maximum 2GB-ot tud lekezelni a chipsett. Elvileg. A T5500-as 667MHz-es, tehát a RM is 667-en fog menni. Gyorsabb mehet bele, de nem biztos, hogy gyorsabban is fog menni a memória, mint 667MHz.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#35905) fntastic válasza HaZse (#35904) üzenetére


fntastic
aktív tag

Megnéztem a specsheet-et, meg CPU-Z-ben a chipsetet és 945GM-es az enyém, akkor elvileg tudhat 4GB-ot is nem? (bár nem biztos, hogy 2-nél többre akarom bővíteni, mivel linux-szal még elég az 1GB is, csak van egy tv tuner-em, amit muszáj windows alatt futtatnom, ha tv-zni szeretnék)
Ja oké az nem baj, ha kevesebben megy, csak kompatibilis legyen.
És akkor a jelenlegi mellé mehet nyugodtan akármilyen márka? (itt nem kell egy-két oldalas ram-ra figyelni, vagy valami megkötés?)

(#35906) Finucsi


Finucsi
csendes tag

Udv.
Lenne egy olyan problemam hogy a gyari dell videokartya driver utan nem tudok ujjabat felrakni elkezdi de utanna kilep a telepitobol.
Valaki erre esetleg tud valami megoldast vagy a gyarit lehet csak hasznalni es annyi, majd ha a hivatalos oldalon lesz friss akkor tudom frissiteni

[ Szerkesztve ]

(#35907) formula01 válasza HaZse (#35902) üzenetére


formula01
aktív tag

Már más leírta szépen neked, az a vostro miért nem felel meg. Ugyan az az indokom. Különben meg ki mondta, hogy a vga nem fontos? Pontosan fontos az is.

Az a baj, te azt nem tudod megérteni, hogy ha valakinek szüksége van arra, hogy közben, nem gyakran de vinni tudja a gépet pl egyetemre, de szeretne rajta játszani is, akkor nem jó neki se egy latitude, se egy asztali, és a dolog nem úgy működik, ahogy te elképzelted, hogy "vegyen alienware-t". Örülj neki, hogy te ilyen baromi jól el vagy eresztve, hogy szerinted ez ilyen egyszerű.

Vitát részemről zárom, mert semmi értelme, mindenki vegyen olyan gépet, ami a saját igényeinek, és pénztárcájának megfelel. Azt hiszem, ebben azért egyetérthetünk

[ Szerkesztve ]

(#35908) formula01 válasza HaZse (#35902) üzenetére


formula01
aktív tag

Ami pedig még az általad linkelt vostro ellen szól, nem mintha a 15.6" kijelzővel az inspiron egy óriás lenne, de próbálj meg 13.3"-as kijelzőn programozni pl egy visual studioban, főbe lövöd magad.. :D

(#35909) bmakszim válasza moncsuh (#35889) üzenetére


bmakszim
senior tag

Mi tántorított volna el? Az, hogy HaZse "fosozza" az Inspiront?!
Milyen tesztek eredményét nem hozza? A 8850m-ről eddig csak i5 4200U, vagy i7 4500U-val készült teszteket olvashattál, mert más processzorral semelyik notebookban nem találkozhattál eddig vele. Amit én linkeltem, ott is a gyengébbik i5-tel tesztelték, annál csak gyorsabb lehet a 3537.
Téged miért érdekel az, hogy visszafogja? Nyilván visszafogja, ez nem is kérdés, de még így is sokkal jobb a játékos teljesítménye, mint bármely másik notebooknak ezen az áron.
Nem akarlak rábeszélni semmire, csak nem értem a problémádat.

[ Szerkesztve ]

(#35910) HaZse válasza formula01 (#35908) üzenetére


HaZse
őstag

14"-at linlektem. (3460)

A 13.3"-os, a 13"-os a 15.6"-os is HD (1366x768). Kivéve ha a felbontás nagyobb. De alapból a HD felbontás ugyanaz, csak 13-ason élesebb lesz, mint 15"-on.

De felőlem mindenki olyat vesz, amilyet szeretne. Én a SAJÁT véleményemet írtam le. Ha meg programozni kell és írtad, hogy VB-ben, akkor az integrált VGA is elég oda. Hacsak nem a játék a kényeg és a VB meg másodlagos..... :D

Nem beszélve linlektem is egy képe a saját megoldásomról, ami egy elég jó kompromisszum. Nem beszélve arról, hogy a sajátom még 4-5 év múlva is gép marad.

Fntastic

Igazad van. Max. 4GB-ot tud lekezelni. [link]

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#35911) SzaboZE válasza formula01 (#35907) üzenetére


SzaboZE
addikt

Arra próbál rávilágítani, hogy pl egy suzuki swift is megy 160-at meg egy subaru wrx is, csak hosszútávon lehet hogy az utóbbi javallott erre a használatra...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#35912) soldi3r válasza HaZse (#35910) üzenetére


soldi3r
veterán

na errol van itt szo, itt sokan azt szeretnek, hogy egy olcso jatszos dell laptop ajanlott kategoria legyen :)
aki meg jatszani vesz olcson laptopot, az magara vessen, marpedig akinek ekkora vga kell egy ilyen gepben, az jatszani akar

E30 (oo=[][]=oo)

(#35913) formula01 válasza SzaboZE (#35911) üzenetére


formula01
aktív tag

Jobb példa szerintem, hogy a Suzuki meg 160-al, a limuzin meg 100-al, a Subaru már alienware lenne. :D

És igen, Hazse nem rossz a megoldásod, de akkor ha már külön kötöm hozzá a vga-t, meg külön egy monitort, mert a 14 is pici, külön bill is jöhet akkor már, stb stb.. Akkor már jobb egy asztali pc

[ Szerkesztve ]

(#35914) HaZse válasza formula01 (#35907) üzenetére


HaZse
őstag

Mint korábban írtam. Használtam vettem a Latitude-t. Br. 99k volt a gép. Plusz vettem egy dollokót (5k), 130W-os tápot a dokkolóhoz (3k), LG 23"-os IPS monitort (40k), GTX660OC-t (40k), EGPU-t (24k), XBOX 203W-os tá (3k). Ez összesen Br. 219k volt. És ezért van egy csendes jó akkuval rendelkező gépem, ami hordozható, plusz van egy játékgépem az EGPU-val. Sőt NBD garancia van rá 2016 júniusig.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#35915) somasz válasza HaZse (#35914) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az akkor nagyon sonderaktio volt a 6320-ra, azért ez közel sem mindennapos. 3k-ért is jó vétel volt a táp, merre vetted? Külföldről mindkettőt?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35916) HaZse válasza somasz (#35915) üzenetére


HaZse
őstag

Igazából a monitort hamarabb megvettem egy MacMini miatt. A dokkoló meg megvolt már előtte is, mert előtte is E-s Latitude-k voltak nekem. A tápot itt vettem az aprón. A VGA-t boltban (ÁFA-t visszaigényeltem), az EGPU-t kínából (DHL hoza, ezért vámot fizettem rá, így jött ki a 24k), A notit Alfa156-tól vettem.

Ja, és kimaradt, hogy vettem hozá 12k-ért egy USB 3.0-as bővítőt az optikai meghajtó helyére.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#35917) cigam válasza SzaboZE (#35901) üzenetére


cigam
félisten

Akkor ez lenne a tuti vétel?
Az EXTRA -adapter, E-Port+ replikátor, az a dokkoló?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35918) premete válasza formula01 (#35897) üzenetére


premete
veterán

Latitude esetén más ügyekben is ritka, hogy szervizt kellene hívni; autós hasonlattal a Suzuki Ignis reklámja is a "Tűzön-vizen", terepen mégis más egy Mitsubishi Pajero: csak az emberek szívesen elhiszik, hogy az olcsóbb ugyanazt tudja, mint a drágább.
Ha pedig a rászánt összegből egy használt üzletit ajánlunk, akkor finnyáskodnak, hogy nem kell olyan gép, ami már be volt kapcsolva, hiába van még rá 4 év garancia. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35919) formula01 válasza premete (#35918) üzenetére


formula01
aktív tag

:D igen ez a használt cuccoktól irtózás rám is igaz. De egyébként nekem nem az a problémám egy géppel, hogy használt. Sokkal inkább az, hogy fogalmam sincs, az előző tulaj hogy bánt vele. Nyilván ha nincs behorpadva lekopva mindenhol a gép, akkor nem azzal frizbizett, de akkor sem mindegy. Na meg ha egy vizonylag új géptől valaki meg szeretne válni, felmerül a kérdés, mi az az ok, ami miatt nem elégedett vele, miért szeretne rajta túladni.

[ Szerkesztve ]

(#35920) Tompie válasza formula01 (#35919) üzenetére


Tompie
őstag

+ üldözési mánia :D

[ Szerkesztve ]

(#35921) borg001


borg001
csendes tag

Sziasztok!
Van egy E6530-am ( HD4000, nincs dedikált video ). Az normális, hogy WoT közben a proci felmelegszik 80-85 fokig is? A venti 3700-4000 körül forog. Szinte minimum grafikán játszom.
Kitakarítottam a hűtést (nem nagyon volt benne por) és újrapasztáztam a procit. AIDA64 tesztben fél óra alatt 87 fokig melegedett fel (GPU Stress-el) a venti 4000-en pörgött és maradt is ezen a hőfokon.
GPU teszt nélkül 75 fok körül állt be.
Ez a hőfok ill melegedés mennyire lehet ártalmas a notira?
(Pls, a "...nem játékra való..." trollok kíméljenek - most ez van)

[ Szerkesztve ]

(#35922) soldi3r válasza borg001 (#35921) üzenetére


soldi3r
veterán

105 fokot szoktak elturni a procik
ha az ember hajtja, melegszik - ez van

E30 (oo=[][]=oo)

(#35923) somasz válasza borg001 (#35921) üzenetére


somasz
Topikgazda

Tudtommal az egy proci igényes játék, nem kell meglepődni, ha meghajtja... Egyébként csak azt nem írtad le, milyen proci az, ami nálad melegszik. :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35924) Chaser válasza borg001 (#35921) üzenetére


Chaser
titán

Cpu agyon van terhelve, teljesen normális.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35925) borg001 válasza somasz (#35923) üzenetére


borg001
csendes tag

Köszi mindenkinek! Akkor ez van, én játszom, a proci meg melegedjen :)
Egy i5-3320-as proci van a notiban.

(#35926) sanzi89 válasza sanzi89 (#35802) üzenetére


sanzi89
addikt

Kijött a szerelő, kicserélte a hűtőt. A proci (i3-2310m) 64 fokos IDLE (csak Windows). Ez mennyire egészséges, nem túl magas érték kicsit?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35927) somasz válasza sanzi89 (#35926) üzenetére


somasz
Topikgazda

miért, hangos?
terhelve mennyi?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35928) sanzi89 válasza somasz (#35927) üzenetére


sanzi89
addikt

Őszintén tök halk, alig megy a venti. Terhelve kipróbálom holnap a melóban.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35929) PNP


PNP
őstag

Üdv!

Vostro 1510 miért csinálhatja azt, hogy folyamatosan ki-be kapcsolgatja a ventit? Vagy áll, vagy nagyon fúj, nincs átmenet.

(#35930) somasz válasza sanzi89 (#35928) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha halk, akkor szarni bele, új hűtőd van, ~60°C meg semmi...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35931) rfjanika


rfjanika
tag

dell vostro 5470es laptopot vettem nemrég
érdeklődnék mi lehet a baja,hogy pl megnyitok egy képet és szemmel látszik hogy egy kicsit elsötétedik a kijelző.van hogy egy két oldal között is árnyalatkülönbség van
vkinek vmi ötlet esetleg?

(#35932) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Helló! Az lenne a kérdésem, hogy azt valahogy tudom ellenőrizni, hogy játékok alatt tényleges a dedikált videókártyát használja a progi és nem csak az integrált intelt?

(#35933) mghltm válasza matthew95(2) (#35932) üzenetére


mghltm
addikt

az fps-ekbol latni kellene azonnal, ha intel-en fut modern jatek, akkor erosen diavetites lesz

masik lehetoseg: monitorozod a gpu-k kihasznaltsagat gpu-z-vel

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#35934) borg001 válasza borg001 (#35921) üzenetére


borg001
csendes tag

Azért az újrapasztázás és a tisztítás csak jelentett WoT közben kb. -10 fokot :)
75 fok fölé nem megy, ráadásul a venti is 3200-at forog csak :)

(#35935) matthew95(2) válasza mghltm (#35933) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Okés, megnézem köszi. Mondjuk annyira diavetítés nem volt, 20-25 FPS körüli értékre saccoltam, akkor lehet ennyit tud a 8730m.

(#35936) SzaboZE válasza cigam (#35917) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az E-port "dokkoló", valójában a gép portjainak külső manifesztálódása :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#35937) PNP


PNP
őstag

Dell Vostro 1510-en próbálnék BIOS-t frissíteni W7/64 alatt. Winphlash mondja:

"Cannot load driver C:\LENOVO\FLASH\61JY48USA\PHLASHINT.SYS. Please check your accounts, if you have no administrator privilege, please login again! The driver has been blocked from loading Error code: 1275"

Adminisztrátorként futtatom, de nem segít. Ahogy néztem a Dell oldalát, XP és Vista támogatása van a gépnek, lehet hogy Win7 alatt ez nem fog menni? Mivel tudok még BIOS-t telepíteni?

(#35938) mghltm válasza PNP (#35937) üzenetére


mghltm
addikt

C:\LENOVO\

a dell oldalarol toltotted le a bios-t?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#35939) PNP válasza mghltm (#35938) üzenetére


PNP
őstag

Azt csak másoltam netről, természetesen a Dell oldaláról van.

(#35940) somasz válasza PNP (#35939) üzenetére


somasz
Topikgazda

Vista kompatibilitási módban sem megy?
A15-öt akarod felrakni? Nem lehet, hogy követelménye egy korábbi verzió és előbb azt kéne?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35941) PNP válasza somasz (#35940) üzenetére


PNP
őstag

A programmal van a gond, nem a biossal szerintem. Vista kompatibilitási módot hol találom?

(#35942) somasz válasza PNP (#35941) üzenetére


somasz
Topikgazda

A15
exét letölt, rá jobb klikk és tulajdonságok, kompatibilitás, kiválasztod a vistát.

De a kompatibilitással bohóckodás nélkül is mennie kéne innen.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35943) szabonagyur válasza PNP (#35937) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Minek Windows alól csinálod? Azt szokták legkevésbé ajánlani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35944) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy Sata1 vagy Sata2-e az XPS M1530?
(tudom, hogy nem egy mai darab, de hát ha van róla valakinek kézzel fogható infó-ja, mert a neten keresgélve ki az egyiket mondja, ki a másikat)

[ Szerkesztve ]

(#35945) Shatanka


Shatanka
csendes tag

Én hőseim fórumhuszárok!

3,5-4 hónapja kb. egy "fos" DELL inspiron 5537 használok. A legerősebb verzióját 4500U + 8 GB + 8850M.

Driverek:
Alapból windows 7 akartam rá tenni, de 1 nap szenvedés után sem sikerült rendesen feldriverezni. Majd követező nap megkapta az eredeti wondows 8at, driverek fel és azóta is köszöni jól van.

Minőség:
Hagy kívánni valót maga után. Hangos touch pad gombok.
Billentyűzetet erősen megnyomva hajlik befele a panel.
Laptop felső részét már egy gyenge erőhatás is behorpasztja.
Úgy az egész gépen érezni az olcsó jános kategóriát. 200 ezerért nem ezt várnád.

Teljesítmény:
Windows gyors, jól kezeli az órajelváltásokat a gép, SolidWorks renderel és fut, mint a kisangyal. L4D2 viszi ( bár nem nagy gépigényű valami ), ARMA 3 is elkocog high-med beállítások mellett...
Játszani xbox360 van, gépen hetente 1 órát max.

Összegzés:
Vegyetek használt gépet, nem játszott, mert ÁFA visszaigénylés miatt új kellett. Azért 155 000 HUFért, ilyen teljesítményt és 3 év garanciát nem sok helyen kapsz. Drágábbat vehettem volna de nem látom értelmét, mert amennyivel többet ráköltök most, annyival később kerül lecserélésre...
Beszélgetünk itt, hogy olcsó kategória. Igen az! Ha átszámolod csak 900$ ba kerül a laptop itthon. Semmivel nem rosszabb minőség, mint a hasonló áru és teljesítményű asus, msi ...

Megvenném-e még egyszer:
Szerintem igen, de el kell fogadni, hogy kompromisszumokkal jár...

EGPUs srácnak:
Gratulálok ilyen bazári összeválogatást már rég láttam... Nem leszel helikopter bármennyire is akarod.

(#35946) HaZse válasza Shatanka (#35945) üzenetére


HaZse
őstag

Már megbocsáss, de van nevem is. :W

És engem nem az érdekel, hogy hogy néz ki, hanem az, hogy működjön mindenféle barmolás nélkül. Nekem működik és ennyi bőven elég. Mellesleg van asztali i5-ös gépem is. Direkt játékra. De mivel előbb volt meg az EGPU, ezért kipróbáltam úgy is.

Te huszárjancsi. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#35947) Chabi


Chabi
aktív tag

Üdvözletem, az újévtől én is egy dell laptop tulaja lettem :)
Bármi kérdésem van remélem jöhetek :D
Inspiron 15r

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#35948) Micsurin


Micsurin
nagyúr

inspiron 3537-ben gondolkodom játékra (nekem elég egy medium/low graf is....) szeretném h menjen akár lowon a bf4 , cod ghost ... meg egy pár mmo : SWtor , WarThunder , stb.....

ez a cikk reális? a tesztelt játékok tényleg mennek a laposon?
és az a "fos" mennyire "fost" takar....?? nem éri meg venni fél millió alat laptopot ???? :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35949) Chabi válasza Micsurin (#35948) üzenetére


Chabi
aktív tag

Csak a második feléről tudok nyilatkozni, és nem kell fél millát költeni arra hogy vigye a jobb játékokat, az enyém sem volt több 250-nél és eddig ami uj game fent van az a rivals és közepes beállításokon teljesen smooth-nak tűnik.

Szerk.:Most van beszerzés alatt az AC4 és ha azt teljesen jol viszi közepes/low grafikán akkor tudom tutira mondai hogy a 200-300 között beszererhető dell laptop-ok többsége már viszi az uj game-eket, nyilván sokmindennek kell utánajárni hogy mik vannak.az adott laptop-ban.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#35950) szabonagyur válasza Micsurin (#35948) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

Nem mindegy melyik 3537-et akarod megvenni játékra, mivel közel sem ugyanaz a teljesítményük.
Mennyit akarsz játszani rajta? Ez sem mindegy.
Hol láttad, hogy "fos" vagy mire írták?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.