Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36801) Lujza1978


Lujza1978
tag

Sziasztok

Valakinek esetleg ötlete?????????

Tudna abban valaki segíteni hogy Dell 5737-es noti (i5 8870 kari 4 gb ram) win 8,1 -el leállításkor nem kapcsol ki ha megpróbálom a végén vár kiírt egy hibaüzenetet majd kék halál és csak a bekapcs gombbal lehet kikapcsolni gyárilag linux volt rajta azzal simán kikapcsolt.

Előre is köszönöm

üdv

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#36803) HaZse válasza Lujza1978 (#36801) üzenetére


HaZse
őstag

Live UBUNTU-val próbáld ki. Ha ott rendesen leáll, akkor dózer hiba lehet. De milyen hibát ír ki? Mindig ezt csinálta, vagy csak egy idő után?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#36804) Lujza1978 válasza HaZse (#36803) üzenetére


Lujza1978
tag

Mi az a dozer hiba?
A gyári Linuxxal ami rajta volt azzal rendesen kikapcsolt csak le lett cserélve win 8,1-re azóta ezt csinálja.

Power state failure.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#36805) Chabi válasza Giovanni.gff (#36799) üzenetére


Chabi
aktív tag

Szerintem csak egyszerűen állítsd be az fn+f(xy) kombóval amikor töltőn van, és ennyi, amikor kibuzod visszaugrig arra a fényerőértékre amit ugyanígy be tudsz állítani ha akksin van.
Annyit hozzátennék hogy ez egy inspironon működik, nemtudom hogy a latitude-on is fog-e.

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#36806) Giovanni.gff válasza Chabi (#36805) üzenetére


Giovanni.gff
csendes tag

Köszönöm Uram, de sajnos ez nem ment a Latitude nem engedte. :(

BIOS beállítás volt a gond, azon belül van egy Video menü, itt az AC management LCD Brightness le volt húzva 0-ra.
Középállásban most tökéletes lett.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!
:R :R

PÜ-ben minden gyorsabb!!

(#36808) ImI87 válasza premete (#36781) üzenetére


ImI87
őstag

Hello!

Sajna a másik fajta caddy sem működik, eddig már kétfajtát próbáltam. (tök más gyártó, fizikailag is máshogy néznek ki.) Mire gondoltál, hogy nem a leggagyibb kínait kell venni? Tudsz esetleg olyat, ami más gyártmányú, és jobb eséllyel működik ?

(#36809) HaZse válasza RBJ (#36807) üzenetére


HaZse
őstag

Van szerintem hozzá pakk. Az ST alapján kell kikeresni és letölteni. De ha csak a wifi/lan drivert leszeded és a win telepítés után azokat felteszed, akkor onnantól már csak a szükségeseket kell leszedned.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#36812) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egy D630-as géppel kapcsolatban lenne kérdésem.
Nem rég lett véve kéz alól a gép + dokkoló. Win7 x64 lett felrakva, ami szépen beüzemelte a lapost.
Egy asztali gép lett kiváltva a D630-al, így egy 22"-os TFT monitor d-sub csatlakoztatással szolgáltatja a képet + PS/2-es egér-bill páros a vezérlést. Az asztal alatt egy polcon lévő D630 kijelzője lezárva.

Szeretnénk a dokkolón lévő svideo kimenetre kötött hagyományos CRT TV-n képet kapni, de az Intel vezérlőpultban csak a beépített kijelzőt és a csatlakoztatott 22"-os monitort mutatja.

Ötlet, hogy a TV megjelenítés hogyan is lenne megvalósítható?

Van egy olyan sejtésem, hogy a TV-t harmadik kijelzőnek tekinthetjük, amit már nem képes kezelni.

Minden ötlet jöhet, mert ritkán jutok a gép közelébe, aztán jó lenne erre is megoldást találni.

Fényképeket szeretnének nézni a TV-n, ha összeborul a család

read-only mode on the forum

(#36813) DithenS válasza maxview (#36751) üzenetére


DithenS
senior tag

Szia lehet késői válasz,de de lehet azért nem kapcsol be a 7670-ed mivel aksiről képtelen kihajtani ezért be se kapcsol,nekem egy Dell 3737-es notim van abba egy 8850-es van de csak akkor hajlandó bekapcsolni ha bedugom a legközelebbi kontektorba mert aksiról képtelen kihajtani.

(#36815) mghltm válasza AtHoS (#36812) üzenetére


mghltm
addikt

Van egy olyan sejtésem, hogy a TV-t harmadik kijelzőnek tekinthetjük, amit már nem képes kezelni. - jol gondolod, egyszerre csak 2 kijelzot tud meghajtani

Ötlet, hogy a TV megjelenítés hogyan is lenne megvalósítható?

igen, a kovetkezot probald meg: win7 energiagazdalkodasnal a kijelzo lecsukasakor ne tortenjen semmi ( se alvas, se hibernalas, se kikapcsolas ). ilyenkor a laptop kijelzoje kikapcsol, tehat a dokkolora kotott tft a dsub-on keresztul kapja a jelet es mukodnie kell az svideo-ra kotott katodsugarcsoves tevednek is egyszerre, mert csak 2 aktiv kijelzod lesz

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#36816) AtHoS válasza mghltm (#36815) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sejtettem, hogy ilyesmi lesz a gond.

Mondjuk nem állítottam még semmit igazából W7-ben, de a lapos kijelzője alapállapotban fel sincs nyitva. A dokkolón van dedikált bekapcsoló gomb, így azzal van bekapcsolva a készülék.
BIOS-ban be van állítva, hogy dokkoló használatakor az arra kötött monitor legyen az elsődleges, így szépen meg is jelenik a kép a 22-esen. Mondjuk a beépített kijelző kikapcsolására nem is találtam lehetőséget BIOS-ban.
A TV folyamatosan rá van kötve a dokkolóra, legfeljebb nincs bekapcsolva

Ilyen felállás mellett elviekben 2 aktív kijelzőnek kellene lennie, amiben a beépített nem kellene, hogy szerepeljen.

Megnézem majd az írt energiagazdálkodási beállítást, mert ott nem matattam semmit, de enélkül is úgy működik a gép, ahogy írod. :R de mégis a beépített + tft -t mutatja választható kijelzőként. Hátha ez a beállítás segít

read-only mode on the forum

(#36817) formula01 válasza DithenS (#36813) üzenetére


formula01
aktív tag

8870 van a gépedben... És energia beállításokban kell beállítani, hogy menjen, de semmi értelme akksiról játszani.

(#36818) premete válasza ImI87 (#36808) üzenetére


premete
veterán

Kérdezd meg itt a topikban, van aki olyant vett, ami működik. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#36819) DithenS válasza formula01 (#36817) üzenetére


DithenS
senior tag

Tudom próbáltam de egyszerűen az aksi nem tud annyi áramot leadni rá hogy egyántalán bekapcsoljon,dvga csak is akkor kapcsol be ha hálozatra van kötve sajnos,bár tök mind1 mert szerintem fél óráig menne a cuccos és kész az meg az aksinak se tenne jót.

(#36820) RBJ


RBJ
addikt

Na telepítettem mindent. Van egy kis bibi a gyári dell ethernet driver t nem teszi fel. ha leszedtem a hivatalos realtek drivert többszöri próbálkozásra csatlakozik lan on. de akkor is a wifi net nevét hozza pedig ki van kapcsolva a wifi a routeren. elvileg lan kapcsolat van de érdekes módon csak 10 Mbps t tud csak a 120 Mbps helyett. :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36821) RBJ


RBJ
addikt

Állandóan azt írja, hogy nincs hálózati kábel bedugva.
Biztos én rontottam el valamit mert a wi fi s hálózatom nevével akar kábeles kapcsolatot létrehozni,.
hibaelhárítás semmit nem hoz. :W
Folyamatosan megyen az azonosítás és nincs hálózati kábel bedugva szöveg.
Eszközkezelőben rendben van minden azt mondja.
Hiába szedtem le a drivert sőt a wifi jét leszedtem, hogy ne azon csatlakozzon.
Kábeles csatlakozásnál nem értem miért hozza a wifi s netem nevét. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36822) HaZse válasza RBJ (#36821) üzenetére


HaZse
őstag

Egy ST kódot tudnál írni?

Szerk.:

Szerintem ez van benne: Realtek LAN RTL8106E Ethernet Controller Driver [link]

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#36823) szabonagyur válasza RBJ (#36820) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Légyszíves próbálj meg helyesebben írni mivel kicsit össze-vissza a dolog így most.

LAN mivel 100Mb-es nem tudhat sehogy sem 120-at.

Ha jó drivert szedtél le annak menni kell, 3537e-n tutira megy próbáltam.
LAN neve azért lesz Wifi név mivel le tudja kérni, vagy ha fel is mentél egyszer wifivel akkor utána az is marad mivel a hálózati beállítások ugyanaz mint a Wifi-é, ez amúgy nem probléma, de olyan nevet adsz neki amilyet akarsz.
Router beállításai jók? Routeren MAC cím szűrés vagy valami? Ha normálisan be van állítva akkor mennie kell.

ÉS a DELL honlapon lévő driverek jók feltéve ha jót szedsz le!

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36824) RBJ


RBJ
addikt

3ZCKQY1

Driver al nem lehet gond, feltelepült, az eszközkezelő is rendben találja. Én tojhattam el valamit mert nyilvános hálózatnak hozza a dolgokat és lehet otthoni ra kellene állítani amit nem tudok.
Régen nem használok win t ezért megkoptam. :DD

Direktbe van kapcsolódva a modemmel. Én is csodálkozok, hogy így szívok de nem szégyenlem.
Pedig pár gép megfordult már nálam, igaz mostanában egyre ritkábban.
Na mindegy kezdem rendszer-visszaállítással és kezdem előröl. Elsőnek a lan drivert teszem fel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36825) HaZse válasza RBJ (#36824) üzenetére


HaZse
őstag

Kábeltörés? Kontakthiba szokott ilyet csinálni. Ki kell próbálni egy másik géppel a kábelt. Régen egy asztali géppel volt ilyen problémám. Ott drivercsere segített. Esetleg a realtek honlapjáról le lehetne szedni egy fris drivert.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#36826) RBJ válasza HaZse (#36825) üzenetére


RBJ
addikt

Lehet. Elég bibis a kábel.
Nem állnak rendelkezésre kapcsolatok. azonosítási problémát ír ki.
Érdekes mikor megyen a kapcsolódás egy pillanatra kapcsolódik utána ledobja magát. És ez megyen felváltva.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36827) HaZse válasza RBJ (#36826) üzenetére


HaZse
őstag

Szerezz be egy másik kábelt. Tecsóban is lehet kapni 0-24 között. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#36828) RBJ válasza HaZse (#36827) üzenetére


RBJ
addikt

NIncs kábel gond mert a saját gépen megyen rendesen róla. Sőt a saját gépem kábelére téve a dell ugyanúgy nem megyen.
Újrarakom az egész gépet, kezdem előröl. :DDD
De úgy láttam a videó kártya driver t se vette elsőre. Az eszköz kezelőben gondot mutatott.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36829) RBJ


RBJ
addikt

Újratettem nem megyen. se az egyik se a másik kábellal amivel meg a saját gépem vígan megyen.
Hálózati térképet nem tudja megcsinálni. Azt se értem mikor megadom a hálózat típusát otthoninak az elején miért keres más gépet vagy ajánlja fel a megosztás lehetőségét mikor ilyet nem szokott.
Meg arra hivatkozik, hogy nyilvánosra van állítva a hálózat, állítsam át otthonira.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36830) RBJ válasza RBJ (#36829) üzenetére


RBJ
addikt

Érdekes míg az előző hozzászólást megírtam csak csatlakozott.
De nem teljes értékű a hálózat, csak 10 Mbps lefele de felfelé is. :Y
Most hogy figyelgetem kapcsolódik pár mp ig jó utána ledobja magát.
Valami hardveres dologra gondolok. Miért akarta a kölyök, hogy levakarjam az ubuntu t?
Lehet kapott a pofájára a gép? :((

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36831) soldi3r válasza RBJ (#36830) üzenetére


soldi3r
veterán

Attol biztosan nem nem ment tonkre. En teljesen eltavolitanam a drivert es nem telepitenem, hanem a gyarto honlapjarol letoltve az eszkozkezeloben hozzavalot betalloznam. Hulyeseget mondok, visszaraknam a linuxot :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#36832) RBJ válasza soldi3r (#36831) üzenetére


RBJ
addikt

live usb linux ot futtatva semmi gond. rendesen 100Mb/s a hálózat tulajdonsága, zokkszó nélkül megyen a net.
Windows alatt minek dobálja lefele nem értem. Hardveres gond nem lehet.
Megpróbálom eszközkezelőből.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36833) RBJ


RBJ
addikt

Ha nagy nehezen kapcsolatot csinál akkor meg csak 10 Mb/s ami a saját gépemre dugva ugyanazzal a kábellal 100 Mb/s el megyen.
Ha van is kapcsolat átjárónak tünteti fel a hálózati térkép megnézésekor.
Lehet csak az új modem hülyéskedik és a saját gépem az alapértelmezett ez meg másodlagos lesz? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36834) RBJ


RBJ
addikt

Eszközkezelőben szétnézve. háló kártya rendben de az egyéb eszközöknél a hálózati vezérlőre ír gondot.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36835) szabonagyur válasza RBJ (#36834) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Megadnád, hogy milyen a hálózatod felépítése otthon? Van router is vagy csak a modem? Esetleg milyen szolgáltató stb?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36836) RBJ


RBJ
addikt

modem. upc. tc 7200. már kezdem unni másnak a szívesség tevést. egész du nom rámegyen erre.
MInek kell 19 driver egy laposhoz. Érdekes máshol felteszed max a vga, hálókari drivert és megyen minden. itt :W
Amúgy az egyéb eszközök/ hálózati vezérlő problémát ír ki.
a dell hivatalos vizsgálója meg mindig kiírja, hogy két chipset driver telepíteni kell de minek mikor fent van.
Vagy nem értem a kétféle telepítő exe t se.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36837) szabonagyur válasza RBJ (#36836) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt nem tudom 100%-ra de a szolgáltató nem szűri MAC cím szerint a gépet és azért nincs a Dell-en net?

Amúgy nem tudom hány gépet telepítesz de más gépekhez is kell driver bőven, hiszen minden elem külön gyártó stb, ez főleg igaz az új gépekre mivel azokat az oprendszer sem támogathatja alapból.

Eszközkezelőben megjelenik a Wifi amúgy meg a LAn is? Melyik nem?

Van exe meg csomagolt formában is, azt szeded le ami szimpibb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36838) RBJ válasza szabonagyur (#36837) üzenetére


RBJ
addikt

van net de az is csak 10 Mb a 120 hoz képest.
Meg mondom az eszköz kezelőben egyéb eszközöknél a hálóvezérlőt jelzi hibásnak de konkrétan ha ránéznék az eszközre miről van szó semmit nem mutat. pci max ennyi.
Meg le fel dobálja és esetleg sokadszorra marad a net.
ha lenne szűrés akkor linux alatt se menne. ja 28 hibakód van.

ezért szeretem a linux ot. ott nincs ennyi bibi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36839) szabonagyur válasza RBJ (#36838) üzenetére


szabonagyur
félisten

120-as net nem lehet alapból, mivel 100-as a kártya benne de ezt írtam korábban is már..

De azt nézd meg amit írtam légyszi. Eszközkezelőn belül a hálózati kártyáknál milyen kártyák vannak?
Képet róla ide légyszi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36840) RBJ


RBJ
addikt

Kezdem megutálni a dell t.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36841) RBJ


RBJ
addikt

Érdekes próbálkozik vagy 5 percig utána jó.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36842) AtHoS válasza RBJ (#36841) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Eléggé úgy néz ki, hogy nem jó a telepített meghajtó. Egy másikat kellene keríteni hozzá
pl. AIDA-val ki lehet szedni hardver azonosítót az eszközök - windows eszközök részen (ilyesmi szerű értéket kell keríteni: PCI\VEN_8086&DEV_1503&SUBSYS_849C1043&REV_05)

Ezzel már tudunk mit kezdeni, mert pontosan azonosítja az eszközt

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#36843) szabonagyur válasza RBJ (#36841) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem rakták fel mindent nekem nagyon úgy fest.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36844) RBJ


RBJ
addikt

na újraraktam a drivereket, eltűnt az egyéb eszköz hiba. maradt még a vga.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36845) RBJ


RBJ
addikt

Érdekes eltűnt az egyéb eszközök most már nem írja a hálozati vezérlés problémát.
de visszont így is vagy 2 percig próbálkozik míg csatlakozik végleg. :F

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36846) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!
A Latitude 14-es gépeknél meg lehet úgy oldani a tárhelyet, hogy egy msata SSD + egy HDD van a gépben? Különösen a 7000-es sorozat érdekelne. Jó lenne az oprendszert SSD-re tenni a sebesség miatt, de mellettekelleneleglaább 1TB tárhely is, mivel elsődeleges és egyetlen gépnek lenne használva.
Köszi!

(#36847) RBJ


RBJ
addikt

Saját tapasztalat alapján egy kalap a dell és suportja.
Hiába a service tag alapján letöltött driverek gond van vele.
Most is vagy 20-30 szor próbál csatlakozni míg létrejön a kapcsolat, de az is csak tizedét hozza annak amit kellene.
Vga driver sem akar működni. Akkor minek a service tag ha egy kalap szar.
Szó szerint mindent fel kellene tenni? pl a bios driver nem raktam fel mert a legfrissebb van fent abból is.
Hál istennek az egész du tánom ráment tegnap. :W :W
Ja az online diagnózis szerint nincs fent a két chipset driver, azt meg hogy mikor fel van rakva. :O

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36848) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Akinek 5537 es gépe van az megtenné légyszi,hogy megfüleli az akksi környékét töltés közben? Nekem sistergés hallatszik, de ha kihúzom a tápot akkor elhallgat. Vajon ez normális lehet?

Köszi!

(#36849) RBJ


RBJ
addikt

szerintem a dell nem jó driver t tett fel. a 8106e csak 10/100M fast ethernet.
nem ilyen értéknek kell lennie? 10/100/1000 gigabit

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36850) premete válasza #16820480 (#36846) üzenetére


premete
veterán

Szia, meg lehet oldani msata ssd+hdd-vel; annyi, hogy papíron csak 5mm-es hdd megy bele, de még a 9.5-ös is belemegy (ez határeset), a 7mm-es pedig simán. Annyi a hátulütője, hogy csak 1 minipcie hely van, tehát vagy msata ssd, vagy belső wwan modem. Nekem a belső wwan a fontosabb, így egy Samsung 840 Pro-t tettem bele, abból is van 1 TB-os (nekem elég a 256 GB-os is).
Nekem is elsődleges gép (23 éve nincs asztalim), a saját 500 GB-os hdd-je a backup. Ha még nem vettél, próbálj erősebb cpu-sat keresni, a 4300U nem egy sebességbajnok már sima netezésben sem.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.