Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29901) gilfoyle válasza runner 125 (#29885) üzenetére


gilfoyle
őstag

Van benne msata, pont tegnap tettem 8Gb ramot a 6530-ba, akkor lattam.

(#29902) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Köszönjük a hihetetlenül gyors, korrekt és nagyon segítőkész garanciális szervizügyintézést SzaboZE fórumtársnak és a HUMANsoft Kft.-nek! Ajánlom őket mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#29903) SzaboZE válasza vwpolopg (#29902) üzenetére


SzaboZE
addikt

Örülök, hogy segíthettem :R

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29904) Kari1 válasza Zoleee89 (#29898) üzenetére


Kari1
aktív tag

Azért konkrét adatokat jó lenne írni, pl ha csináltál írás / olvasás tesztet hogy akkor milyen értékek jöttek ki, esetleg mennyi a boot-t idő, stb? Mivel így nehéz megmondani hogy jól működik-e a cucc és csak érzetre lassú vagy van vmi más hiba is.

(#29905) runner 125 válasza gilfoyle (#29901) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csak szipak válaszát tudom idézni, jó volna egy mSata ssd-t is beletolni, h tuti olvassa-e.
De köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29906) Zoleee89 válasza Kari1 (#29904) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Itt van pár kép mérésről:
Samsung magician
http://kepfeltoltes.hu/130309/ssd4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
windows 8 szerint a legutolsó bios müvelet(gondolom ez jelezné a boot időt):5.3mp( normál hhd-vel 6 körül volt emlékeim szerint)
Érzésre kb olyan most a gép mintha normál merevlemez lenne benne.
( flash ssd topik szerint jók az értékek, akkor nem értem miért nem gyorsul )

(#29907) soldi3r válasza Zoleee89 (#29906) üzenetére


soldi3r
veterán

tudsz csinalni tesztet a hdd-rol is? nemigen hiszem el, hogy a kozeleben lesznek az ertekek
tulajdonkepp mit vartal az ssd-tol?

E30 (oo=[][]=oo)

(#29908) BigBlackDog válasza Zoleee89 (#29906) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Érzésre kb olyan most a gép mintha normál merevlemez lenne benne.

Érezni ott kellene gyorsulást, ahol betöltések vannak. Személyes tapasztalat alapján; windows betöltés-itt jelentős gyorsulás volt, programok indítása-nem kerreg, nem vár, szinte rögtön indul, játékok betöltése. Persze ami processzorigényes művelet, ott nem fog gyorsabb lenni a gép (ugye nem lesz több fps-ed, meg hasonlóak). Win8-at nem ismerem, de a 6 mp kicsit rövidnek tűnik boot időhöz képest. Szerintem az valami más akar lenni. Hol látod egyébként ezt a "legutolsó BIOS művelet"-et?

(#29909) tiborandras: Jogos, javítanám akkor. Nem ettől fog megugrani az fps érték.

[ Szerkesztve ]

(#29909) mghltm válasza BigBlackDog (#29908) üzenetére


mghltm
addikt

a minimum fps-re jotekony hatassal lehet az ssd

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#29910) soldi3r válasza BigBlackDog (#29908) üzenetére


soldi3r
veterán

szerintem az a bios-os resze a boot idonek

E30 (oo=[][]=oo)

(#29911) blu3


blu3
tag

Üdv! Inspiron 7720 (17R) ban váltottam HDD-ről SSD-re (samsung 840pro 256GB) friss Win 8, azóta nem látja a gép a GT650M vga-t, csak a Intel 4000-est. Gyári win8 helyére ment szintén jogtiszta buhera mentes angol win8. Persze download centerből leszedtem az összes drivert amit a szervízkódomhoz írt, de semmi. BIOS sem látja stb. tipp?

'72

(#29912) Kari1 válasza Zoleee89 (#29906) üzenetére


Kari1
aktív tag

Ezek az értékek szerintem is jók.
Ahogy a prohardveres cikken írták itt kell hogy gyorsulás legyen:
"A Windows 7 betöltési idejét a post után eltűnő "Boot from CD-ROM" felirattól mértük odáig, hogy teljesen felállt a rendszer, tehát betöltődött az összes ikon, az összes gadget és a tálcára az összes program (ESET, ATI Catalyst Control Center stb.)."
Illetve ahogy mások is írták a programok betöltése kell hogy gyorsabb legyen / fájlok másolása / minden olyan művelet gyorsulni fog ahol a szűk keresztmetszet idáig a hdd volt.

(#29913) _adaml21_


_adaml21_
őstag

E6530 csuklótámasz melegedésre hajlamos vajon? A touchpad mellett rögtön jobbra nekem néha egészen nehezen elviselhető hőfokot ér el egy ponton - a kellemetlen ebben az, hogy pont ott, ahol a jobb csuklóm "pihen" gépelés közben...
Komolyan mondom, idegbajt kapok, többek közt ezért adtam el a másfél éves XPS-emet, mert melegedett a bal csuklóm alatt elviselhetetlenül, vettem egy majd' másfélszer annyiba kerülő gépet, amiről azt gondolnám, hogy minőségben full-full, erre ennél is fellép a jelenség, csak épp a jobb csuklóm alatt... Miattam melegedhetne bárhol, az alja (ami meleg is), bekapcsológombnál, billentyűzet alatt, de pont a palmrestnél?!?
Bizakodásra ad okot, hogy a palmrest mindenhol máshol tökéletesen hűvös, még ha grafikai alkalmazásokat is futtatok, tehát az adott pont alatt lehet valami gebasz, talán a hálókártya? Intel Centrino 6300 van, lehet hogy az ilyen heves vérmérsékletű? Vagy a memória modulok (2*4GB)?

Kérem, valaki segítsen... Még régebben olvastam itt arról, hogy valaki E6520-re panaszkodott ugyanígy, kíváncsi lennék, abból mi lett? Illetve garanciának érdemes lenne erről szólni?
Megjegyzem, 1 hónapos gépről van szó, tehát a hűtőbordák biztos nem porosak...

(#29914) sdombi válasza _adaml21_ (#29913) üzenetére


sdombi
tag

A vinyó lesz az... gondolom 7200rpm-es seagate. Alapjáraton nálam az a cucc 46-48 fokos, de nem ritka, hogy 58 is néha néha (nyáron főleg). Sajna ez sztem nem a dell sara, hanem a vinyó ilyen fos, én sem szeretem, de ssd-re egyelőre még nincs pénzem sajna... [link]

(#29911) blu3: ne service tag alapján szűrd a drivereket hanem a típus alapján, az a biztosabb.
Nvidia driver fel lett rakva?

[ Szerkesztve ]

(#29915) Zoleee89 válasza Kari1 (#29912) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkitől.
Gép indításnál tényleg nem sok változást érzékeltem.
Windows 8 alapból nagyon gyorsan felállt, ténylegesen még nem mértem le, hogy mennyi idő alatt tölt be a rendszer, de rövidesen megteszem.( jelenlegi mentésem hdd mentésem után )
Annyi plusz vettem észre, hogy ha valami miatt a régi merevlemez(ood helyén) 100%-ra ugrik akkor vele együtt ventilátor is beindul elég hangosan.
Próbálgatom majd az ssd-t, főleg majd hétvégén otthoni géphez képest.

(#29908) BigBlackDog Feladat kezelőn belül indítás fül és azon az oldalon belül jobb felső sarok.

(#29907) soldi3r
Elrontottam a tesztről a linket előzőleg- remélem erre a tesztre gondoltál, ha nem akkor írd meg mire és megcsinálom.

(#29916) _adaml21_ válasza sdombi (#29914) üzenetére


_adaml21_
őstag

A vinyó valóban 7200-as Seagate, de egy ODD Caddy-ben, az eredeti vinyó helyén egy Crucial M4 128GB SSD van, ami a bal csukló alatt helyezkedik el(és így az kellően hűvös is).
Azt mondod, megér egy próbát, hogy kivegyem a HDD-t, és úgy használjam hosszabb ideig? Végiggondolva, a HDD nem tud benyúlni a touchpad jobb széléig... Én inkább valami hálókártyára, vagy RAM-ra tippelek, de megpróbálom...

[ Szerkesztve ]

(#29917) sdombi válasza _adaml21_ (#29916) üzenetére


sdombi
tag

Bocsi félreértettelek, a touchpad-tól balra olvastam, te pedig jobbrát írtál :B
Ez esetben csak a ram lehet, mivel a wifi az máshol van, nem a touchpad-nál [link] [link]. Ez viszont érdekes, mert nem gondolnám, hogy a ram-nak ennyire melegednie kéne. Ha nagyon "égető" a probléma, akkor sajna szerviz... Lehet, hogy egy ilyen hőtappancs vagy mi lesz a megoldás

(#29918) _adaml21_ válasza sdombi (#29917) üzenetére


_adaml21_
őstag

Kifejezetten észrevehető különbség van az ott található ~3 cm átmérőjű folton, és a palmrest többi részén - és ergonómiai szempontokból a legrosszabb helyen van ez a hiba, mert pont ott van a jobb csuklóm gépeléskor. Számomra már kifejezetten kényelmetlen fél percnél tovább ott tartani a kezemet.
Úgy gondolod, a szerviz tud ezen segíteni? És mi ez a "hőtappancs"?

(#29919) sdombi válasza _adaml21_ (#29918) üzenetére


sdombi
tag

tudnia kell segíteni!!
A pontos megfogalmazás "gap pad" [link]
Egyik ismerősömnek csinálták azt, hogy a burkolat felső részén lekopott a festék (inspiron n5110), ez azért lett mert a noti állandóan forró volt és ott kikopott a festék. A szervizes meg fogta és ahol ez a hiba volt oda a burkolatra (csak belülről) nyomott pár ilyen kis gap-pad-et hogy elvezesse a hőt onnan (természetesen a burkolat csere után). Nem azt mondom, hogy hűvös lett az a rész, de legalább már nem izzad rá az ember keze...

(#29920) blu3 válasza sdombi (#29914) üzenetére


blu3
tag

A baj az, hogy az sem jött be amit a szervíz mondott, hogy ha felteszem a hd4000 driverét a Dell honlapról akkor tudom feltenni az nvidiáét. Egyszerüen mintha nem lenne a GT650 a gépben :(

'72

(#29921) sdombi válasza blu3 (#29920) üzenetére


sdombi
tag

Hát ez feletébb különös, mert ha jól tudom az a sorrend, hogy intel, aztán nvidia telepítése... chipset telepítés megvolt?

(#29922) blu3 válasza sdombi (#29921) üzenetére


blu3
tag

Igen, és már egyszer újra húztam a win8-at, de semmi. BIOS frissítés, bár abból a legújabb van fent.

'72

(#29923) sdombi válasza blu3 (#29922) üzenetére


sdombi
tag

furcsa hiba, talán tapasztaltabb dell-esek tudnak valamit mondani rá

(#29924) McLaca


McLaca
őstag

E6410-es zsanérjai házilag meghúzhatók?
Abban a pozícióban, vagyis egy szög-intervallumban, ahol a leggyakrabban áll a kijelző, kezd kotyogni, és idegesít. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#29925) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

1-2 hónapon belül lehet, hogy le tudom cserélni a jelenlegi gépemet és az alábbi notit néztem ki.

Dell Inspiron 5520 (i3-3110,6GB,1TB,HD7670) Silver15.6" notebook

Játékra is szeretném használni és ezt a gépet jelenleg 149.000.-ért tudnám megvenni.
Vélemény?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#29926) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ide is beírom, hátha tudja rá a választ: [link]

(#29927) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Dell Precision M4600-zal kapcsolatban vannak olyan negatív tapasztalatok, ami miatt esetleg nem érdemes megvenni?

Skynet is real. It's called Google.

(#29928) lamazonia válasza FehérHolló (#29927) üzenetére


lamazonia
tag

az árán kívül nem nagyon tudok róla :))

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#29929) _adaml21_ válasza FehérHolló (#29927) üzenetére


_adaml21_
őstag

Az ára, meg hát azért küllemre nem épp egy MacBook...

(#29930) FehérHolló válasza _adaml21_ (#29929) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem csajozni kell az érintettnek. :D

Köszi a véleményeiteket!

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#29931) kiskaktusz válasza _adaml21_ (#29929) üzenetére


kiskaktusz
addikt

meg hát azért küllemre nem épp egy MacBook...

A Precision nem is abban a kategóriában indul... Az egy munkaállomás, épp ezért masszív, nem pedig egy divatmajom dizájncucc.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#29932) albi31 válasza FehérHolló (#29927) üzenetére


albi31
senior tag

Itt van egy cikk,érdemes elolvasni!

(#29933) Dhampir válasza albi31 (#29932) üzenetére


Dhampir
félisten

A bejegyzésben olvasható:

A csatlakozók túl szorosak, mégsem érintkeznek megfelelően.

Amit a csatlakozók problémájáról ír a cikkben, az nagyon egyéni vélemény, én semmi ilyen jellegű problémát nem tapasztaltam, ez ne vegye el a kedvét annak, aki egy kitűnő munkaállomást keres.

Ez is röhejes:

Frissítés 4.: Szintén több helyről visszahallott panasz, hogy a gyakran használt aljzatok ergonómiailag teljesen átgondolatlanok. Ha valaki rendszeresen hurcolja a gépét, a hátulra került táp- és RJ45-ös aljzatokhoz elég macerás hozzáférni. Ráadásul a Dellnél (illetve a beszállítójánál, a Flextronicsnál) úgy látszik, nem hallottak még a pipa alakú dugókról. Így most a gép fenekéből még megtörve is legalább 6 cm-re kiáll a tápkábel, feleslegesen elvéve a helyet az asztalon.

Ilyen f@sza megoldás csak a felsőkategóriában van. Az Internet és a tápkábel is hátul csatlakozik, éppen az, hogy nem vesz el feleslegesen helyet. Nézzünk meg például egy Probookot, na annál tényleg idétlenül vannak elhelyezve a csatlakozók oldalt és előre téve.

[ Szerkesztve ]

(#29934) Dhampir válasza Dhampir (#29933) üzenetére


Dhampir
félisten

Ráadásul az is nagyon jó megoldás, hogy hátrafelé távozik a meleg levegő. Jó csendes gép, két venti is dolgozik benne, nagyon hatékony a hűtése.

(#29935) albi31 válasza Dhampir (#29934) üzenetére


albi31
senior tag

Mondjuk ventilátorban nem erőltették túl magukat,nyilván éves szinten való karbantartás megelőzi a problémákat!...

(#29936) albi31 válasza Dhampir (#29933) üzenetére


albi31
senior tag

Én azt gondolom,hogy ebbe a kategóriába a jelzett hibák nem megengedettek,én is cserélném le,ha hasonló problémával szembesülnék!

(#29937) SzaboZE válasza albi31 (#29936) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azért megnézném melyik gyártó mobil munkaállomása ennyire átgondolt ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29938) premete válasza Dhampir (#29933) üzenetére


premete
veterán

Az se sok laptopot látott, aki ezt írta. :)
Hol legyen a táp és lan csati,elöl, a touchpad alatt?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29939) albi31 válasza SzaboZE (#29937) üzenetére


albi31
senior tag

nincs összehasonlítási alapom.

(#29940) SzaboZE válasza albi31 (#29939) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez ellentmondásos, hiszen magad írtad: "Én azt gondolom,hogy ebbe a kategóriába a jelzett hibák nem megengedettek". Ezért érdekelne, hogy mihez képest? ;) A kategóriatársai ugyanis korántsem jobbak szerintem.

Üdv,
SzaboZ

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29941) albi31 válasza SzaboZE (#29940) üzenetére


albi31
senior tag

Azt gondolom,hogy egy 600eFt-s gép süssön-főzzön mosogasson....ennyi,ebben benne van minden..és ha egy LAN csati el van baszarintva,az megengedhetetlen,ennyi.Az összehasonlítási alapot DELL-re értettem,én LENOVO párti vagyok,ott tudnék nem egy példányt,ami ebben a kategóriában nekem szimpatikusabb!

(#29942) soldi3r válasza albi31 (#29941) üzenetére


soldi3r
veterán

kinek mi a szimpatikus elrendezes, nekem a hatso tap es lan csati sokkaj jobban fekszik
mi van ha jobb oldalrol kapod a tapot de bal oldalon van a tolto csatija, akkor 180 fokban meg kell torni a kabelt
az igaz, hogy egy tp nekem is szimpatikusabb lenne, ha pl lenne az arahoz meretezett szervizhattere, illetve lenne 12-13"-os gepuk odd-vel
de 14"-os meretben egy t420s-t valasztanek egy e6420-szal szemben

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#29943) premete válasza albi31 (#29941) üzenetére


premete
veterán

Miért, a lenovókban a táp és a lan csati a laptopok elején van? Szerencsére, amikor Lenovom volt, még nem volt ez ott sem divat. :)
@ Mondjuk éppen olvasom a belső levelezésben, hogy a T420-asokban mindben ki kellett cserélni a hűtőventillátort, mert gyári hibások voltak.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29944) nemcso


nemcso
senior tag

A hátsó táp és LAN lenne a normális, de sajnos elég sok az oldalra tett LAN, ami rossz, ha pont a másik oldalról kapja azt. Munkára tervezett notinál pedíg nekem lényegtelen, ha "nagyobb" a trafó, csak legyen tartós és erős.
Ilyen notihoz pedíg használjunk normális méretű táskát, amiben a gépen kívül szerintem sok másnak is illik elférnie.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#29945) premete válasza nemcso (#29944) üzenetére


premete
veterán

Üzleti gépeknél ez teljesen logikus: az áram és a lan úgyis hátulról, az asztal alól jön fel, minek vinnék oldalra, hogy útba legyen? Arról nem is beszélve, hogy a dokkolókon, amin ezek a gépek általában vannak, azokon is hátul vannak a csatik.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29946) albi31 válasza premete (#29943) üzenetére


albi31
senior tag

Nincs semmi bajom az elhelyezésével,hanem hogy a cikkben írt módon van kialakítva,vagyis rettentő nehéz bepattintani....

(#29947) SzaboZE válasza premete (#29945) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én is azt mondom hátul legyen a lan/táp. Strapabírásról annyit, hogy egy ügyfelünk pont egy ilyen m4600-at ejtett le a lépcsőre, emeletről. Mivel biztosítás van a gépen, ingyen lesz javítva, mondanom sem kell, hogy a gép hibátlanul működik, csak itt-ott meggörbült :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29948) szipak válasza runner 125 (#29905) üzenetére


szipak
tag

ahogy sejtettem, e6420 és e6430 is csak usb-over-minipcie bővítőhellyel rendelkezik, így az msata nem támogatott. marad a caddy-be kipakolt hdd, eredeti helyre meg mehet az ssd. optikai meghajtóhoz meg lehet venni esata+usb táp kábel kombót, ha szükség van rá, csak be kell dugni :) pl ez a csomag pont erre szolgál

(#29949) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne egy Dell inspiron mini 10-el kapcsolatban hogy: Gyárilag ugye xp vel adták amihez van mindenféle driver én most win8 -al használlom. Az előző win7 alatt is van/volt egy hardver az eszközkezelőben amit nem ismer fel most a win8 sem tud mit kezdeni vele. Mi lehet az? Minden működik aminek működnie kell. A BT-n gondolkodom de a gyártó hnlapján is azt írják hogy opcionális nem is tudom nekem van e benne. Hogy tudom kideríteni mi az? Driver Chekker és társai nem hoztak megoldást. Én annak idején hibás HDD vel vettem a gépet a tulaj nem tudott róla semmit doboza papírjai nincsennek ezért nem tudom mi lehet benne.A HDD csere miatt szét kellett szedjem akkor 3G modemet (elvileg lehet benne) nem láttam.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#29950) FehérHolló válasza akoska23 (#29949) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nincs hozzá service tag?
Az egyértelműen azonosítja a konfigurációt is, ha bepötyögöd dell oldalán.

Skynet is real. It's called Google.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.