Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26451) SzaboZE válasza fogtunder (#26450) üzenetére


SzaboZE
addikt

A 3350 jó lehet hozzá, de szerintem beszerezhető az iso anyag a netről is. A lényeg, hogy legyen legális kulcs hozzá.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26452) Dell XPS válasza MarQs (#26449) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Megy benne...

Üdv, Dell XPS

(#26453) premete válasza SzaboZE (#26451) üzenetére


premete
veterán

Ez a leggyorsabb, én is a netről szedtem le, még kulcsot se kért:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#26454) fogtunder válasza SzaboZE (#26451) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az OEM iso netről volt, ahhoz nem jó az OA kulcs, a dell honlapján nem találtam opciót iso letöltésre. ha minden igaz, a dell telepítő nem is kér kulcsot, csak felismeri, hogy dell gép és boldogan települ, legalábbis abból, amit eddig találtam infót, ez jön le. este rápróbálok a 3350 telepítőjére, aztán meglássuk.

premete: honnan töltötted le?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#26455) premete válasza fogtunder (#26454) üzenetére


premete
veterán

Innen, majd beletettem a magyar nyelvet is, mert eredetileg csak angolul volt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#26456) fogtunder válasza premete (#26455) üzenetére


fogtunder
nagyúr

thx, ha nem megy a vostro telepítő, akkor ez jön. a nyelv nem zavar, melóban úgyis angol rendszeren élek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#26457) Dell XPS válasza csdm (#26447) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Gondolom a díszkeretre célzol, ami illeszkedik a házhoz. Igen, rászerelhető az SSD-re is. Nem volt még utángyártott akkumulátorom, így arról nem tudok nyilatkozni. A 9 cellás akksi természetesen több időt biztosít (nehéz definiálni mert sok mindentől függ, hasznos), de más paraméterű adapter kell hozzá. Így ez már jelentősebb beruházás, Neked kell tudni megéri, vagy sem.

Üdv, Dell XPS

(#26458) SzaboZE válasza Dell XPS (#26457) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem kell hozzá másik töltő, ugyanazzal töltődik csak tovább tart.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26459) Dell XPS válasza SzaboZE (#26458) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tudtam hogy elég a 65W-os töltő hozzá, akkor a többi kategóriában is elég 90W-os, és nem kell a 130W-os adapter a 9 cellás akksi esetén?

Üdv, Dell XPS

(#26460) SzaboZE válasza Dell XPS (#26459) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem kell, a tápigényt a gép hardvere definiálja. Természetesen nagyobb táppal hamarabb töltődik fel az akku is, de nem feltétel a megléte.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26461) MarQs válasza Dell XPS (#26452) üzenetére


MarQs
senior tag

Köszi szépen a megerősítést!
Hogy sikerült rávenni a rendszert, csak szimplán bedobom a cuccost és kész? Mutat valamilyen visszajelzést a rendszer, hogy hé, hát ez az AHCI működik? :)

...most nézem, hogy az előző háeszben rosszul is betűztem a szóban forgó funkciót. :B

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#26462) mghltm válasza Dell XPS (#26459) üzenetére


mghltm
addikt

a notebook-ok nem valogatosak, a dokkolok mar annal inkabb. a dokkolt gephez 90/130w-os tap kotelezo.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#26463) SzaboZE válasza mghltm (#26462) üzenetére


SzaboZE
addikt

Általában 90W kell/jár a maiaknak, a 65W-ért nyikorognak már, régen pedig a 65W is elég volt. De persze géptipustól függ, a subok még ma is beérik 65W-al. Dokkolt géphez mindig eggyel nagyobbat kell venni, mint a géphez. Tehát 65-nél 90, 90-nél 130. A 130W majdnem mindenhez elég (néhány kivétel akad, pl M2010).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26464) Dell XPS válasza MarQs (#26461) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egyből fogadta, nem volt vele semmi gondom....

Üdv, Dell XPS

(#26465) fogtunder válasza fogtunder (#26456) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nos, a Vostro telepítője jó volt, nem kért kulcsot, aktiválva mászott fel a gépre. azon viszont még mindig nem bírtam napirendre térni, hogy egy gyárilag 4 giga rammal szerelt gépre valaki kitalálta, hogy 32 bites windowst rakjanak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#26466) SzaboZE válasza fogtunder (#26465) üzenetére


SzaboZE
addikt

4GB-nál nem olyan észveszejtő dolog az, a 8-nál annál inkább... Én a médiacenteremre kénytelen voltam 32 biteset tenni, mert a szuper harmincezres lcd-s távirányító nem megy 64 bitessel...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26467) MarQs válasza Dell XPS (#26464) üzenetére


MarQs
senior tag

Értem, köszi a választ!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#26468) fogtunder válasza SzaboZE (#26466) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem észvesztő, de ha levonom azt is, amit az igp levesz magának, akkor nem olyan túl sok marad, és ha dolgozni kell, akkor nagyon jól jön a többlet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#26469) Иван


Иван
őstag

Hali!

Adott egy Inspiron 1525-ös lapos, Merom magos CPU-val, 4 éves.
Pár hete elkezdődött az, hogy a CPU 80 fok fölé kúszik egy 20 perccel a hidegindítás után. Gyanúsan hangos a lapos, mintha nem menne a venti benne, és 20 perc múlva le is áll a gép. Nyilván, hogy ne süljön meg,

Azt akarjuk a tulajjal, hogy szétszedjük és kipucolja esetleg a felgyülemlett por miatt, vagy megnézze milyen is a dolog, hátha valami triviális Ezt a linket találta mint tutorial, de túl meredeknek tartja (én se szívesen kezdek bele, mert nem vagyok annyira szaki). Kérdés, hogy megpróbáljuk magunk megcsinálni, vagy szervízbe küldjük?

Azért kérdezem, mert én már raktam össze gépeket, pucoltam is, de laposhoz még nem volt dolgom. Egyszerűbb beadni egy szervízbe, vagy szerintetek megéri megpróbálkozni tehát nem nagyon tudjuk-e elrontani?

Már ha ez a problémája a masinának.

Előre is köszönöm a tippeket :R

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26470) kbenceta


kbenceta
csendes tag

Hello!

Kinéztem egy Dell Inspiron 5720-as gépet. 17,3" Intel i7, 6gb ram, 1TB merevlemez, GeForce GT 630 stb. Mi a véleményetek róla?

(#26471) MarQs válasza Иван (#26469) üzenetére


MarQs
senior tag

Ha asztali gépek, hardverek terén magabiztos vagy, csináltál már CPU/GPU pasztázást, esetleg némi moddolást, tudsz finoman bánni azzal az egy-két szerszámmal, ami kellhet, van kézügyességed, akkor nem hiszem, hogy égető szükség lenne egy takarításhoz a szervizre. Persze mindezt kezeld fenntartásokkal - tehát csak saját felelősségre!

Kaptam már szét egy hasonlóan koros masinát nem egyszer - Inspiron 6400 - és szerintem kis túlzással olyan mint a legó. :)
Elsőre azért szánjatok rá néhány órát - ajánlott inkább hétvégén nekiállni - mert ezt csak nyugodtan lehet csinálni... meg a "gyönyörködéssel" is el lehet bőven piszmogni az időt. Az sem árt, ha előre alaposan átnézitek azt a tutoriált, hogy folyamatában, logikailag jól követhető e...

Ui.: és ha már úgyis könyékig lesztek a cuccban, érdemes elgondolkodni a CPU újrakencézésén - igaz ehhez mélyebbre kell "ásnotok"... Négy év után már az "illik" kategória.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#26472) Иван válasza MarQs (#26471) üzenetére


Иван
őstag

Hát őszintén, gépet csak összeraktam, moddolás tuti nem volt, pasztára nem emlékszem (de nem rémlik). Amúgy tudok finoman bánni az ilyenekkel, szóval lehet megpróbálom.

Köszönöm a tanácsot. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26473) MarQs válasza Иван (#26472) üzenetére


MarQs
senior tag

Nagy levegővel, némi bátorsággal, okosan csinálva menni fog! :K

Ui.: nézem ezt a belinkelt tutoriált... feltűnt, hogy a srác csupasz kézzel "műt". Biztos, ami biztos legalább a szerszámmentes kézen legyen valamilyen vékony kesztyű. Akár textil, csak ne nagyon szöszöljön!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#26474) Иван válasza MarQs (#26473) üzenetére


Иван
őstag

Nincs több kérdésem, több HSZ-t nem érmele. Köszönöm :R

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26475) SzaboZE válasza Иван (#26469) üzenetére


SzaboZE
addikt

Alul van pár csavar, kitekered és leveszed az alját. A hűtőt 5 csavar tartja. Szedd ki, valószínüleg már pollenszűrő alakult ki a lerakódott porból.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26476) vilmaboy válasza Иван (#26474) üzenetére


vilmaboy
őstag

A nagy levegőről annyit, hogy ne van erre srpay, ami tuti nem tartalmaz olajat, vizet stb, mai a levegőben van. A kompresszorok levegője sem a tuti erre. Abban is van pl olaj és nem csapatja le tökéletesen a vizet sem. Lehet kapni számtek - elektronikai boltokban levegő sprayket.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#26477) MarQs válasza vilmaboy (#26476) üzenetére


MarQs
senior tag

A nagy levegő szerintem nagy lélegzetvétel akart lenni... :U bár ettől függetlenül hasznos az infó!
:)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#26478) vilmaboy válasza MarQs (#26477) üzenetére


vilmaboy
őstag

őőőőőőő. :Y lehet... :B

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#26479) Edorn


Edorn
aktív tag

Van valakinek tapasztalata ezen laptoppal kapcsolatban?

Dell Inspiron N5050-i5 notebook
http://edigital.hu/Notebook/Dell_Inspiron_N5050-i5_notebook_fekete_+_Windows_7_operacios_rendszer-p326921.html

Munkához kellene (weboldal programozás/programozás, kis photoshoppolás, játék[LoL, WoT, talán GW2]).
Elég sokmindent szoktam egyszerre futtatni, így terhelném rendesen (több böngésző egyszerre jó sok oldallal, excel, photoshop vagy gimp, biztonsági mentések, skype, dropbox, programozáshoz szerkesztő (phpEdit, vagy Microsoft Visual Studio) + zenehallgatás)

Bírni fogja? Laptopokkal nagyon nem vagyok képben...

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#26480) SzaboZE válasza Edorn (#26479) üzenetére


SzaboZE
addikt

Munkára pont nem javasolt ez a kategória.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26481) Edorn válasza SzaboZE (#26480) üzenetére


Edorn
aktív tag

Miért?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#26482) SzaboZE válasza Edorn (#26481) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mert nem egy strapabíró felépítés.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26483) Edorn válasza SzaboZE (#26482) üzenetére


Edorn
aktív tag

Tudsz ajánlani helyette mást?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#26484) odrif válasza Edorn (#26483) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Latitude, Vostro szériákat keresd és nem fogsz csalódni.

20 éve a Prohardveren

(#26485) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok,

Dell Studio XPS 1640-es gepnek szeretnem a garanciajat meghosszabbitani.

Tudtok-e ajanlani uzletet, ahol meg tudom ezt oldani?

Koszonom elore is!

udv,

Cseh Peter

(#26486) Attix70


Attix70
aktív tag

Sziasztok !

A napokban szert tettem egy D620-ra ( ismerőstől , törött kijelzővel ajándékba ) .
A készülék sajnos nem kapcsol be ( külső monitoron ).
Van ezeknek valami sarkalatos pontjuk ami miatt meghibásodhatnak.

Üdv , Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#26487) SzaboZE válasza Attix70 (#26486) üzenetére


SzaboZE
addikt

Videokártya szokott meghalni. Saját kijelzőjén van kép?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26488) Attix70 válasza SzaboZE (#26487) üzenetére


Attix70
aktív tag

Sajnos az törött , de a háttérvilágítás sem kapcsolt be rajta

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#26489) vilmaboy válasza Attix70 (#26488) üzenetére


vilmaboy
őstag

az nem jó jel... valszeg videochip, de eztet mérni kéne, hogy tuti legyen.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#26490) Attix70 válasza vilmaboy (#26489) üzenetére


Attix70
aktív tag

Mérni hogyan lehetne ?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#26491) nkmedve válasza SzaboZE (#26487) üzenetére


nkmedve
őstag

Újabb gépeknél még mindig szoktak a GPU-k leválni? Pl. a GT525m-nél találkoztatok ilyen jelenséggel? Prociknál fordult elő hasonló gond?

Azért kérdezem, mert most szereztem be egy XPS 15z-t 2.8GHz-es kétmagos i7 procival és a fennebb emlitett GPU-val, FullHD képernyővel és próbálok elővigyázatos lenni, hogy minél tovább birja (csak 1 év garanciám van rá és a i7 procis alaplapot utólag megvenni nem olcsó mulatság, ha cserélni kell).

A GPU elég hűvös (60-70 fok játék alatt), de a proci forrófejű tud lenni terhelés alatt ha a Turbo be van kapcsolva (3.3 GHz-en 90 fokig fel tud menni simán, ezzel fűtve az egész házat és a GPU-t is), Turbo nélkül 10-15 fokkal hűvösebb és a hűtés se visit annyira. Érdemes lenne kikapcsolni a Turbót, vagy nincs amiért aggódjak?

Amúgy szeretem a gépet, bár a billyentyűzete 3db Latitude után elég siralmas. Ennél a modelnel (XPS 15z) milyen gondokkal szoktatok találkozni?

(#26492) Dell XPS válasza Attix70 (#26490) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Nem egyszerű ajándékkal leptek meg, magam sem tudnám hol kezdjem. Szeretnéd rendbe hozni?

Üdv, Dell XPS

(#26493) Attix70 válasza Dell XPS (#26492) üzenetére


Attix70
aktív tag

Szia !

Külső monitorról szeretném használni .
Vinyó ram és proci van benne.
Sokat nem költenék rá.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#26494) Attix70 válasza Attix70 (#26493) üzenetére


Attix70
aktív tag

A proci ventilátor sem kapcsol be , csak a bekapcsolást jelző led világít.
Kikapcsolni ki lehet , nem fagy meg a gép.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#26495) Dell XPS válasza Attix70 (#26494) üzenetére


Dell XPS
veterán

Néztél már bele alaplapot?

Üdv, Dell XPS

(#26496) Attix70 válasza Dell XPS (#26495) üzenetére


Attix70
aktív tag

Még nem , tudsz talán ajánlani hozzá ?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#26497) Dell XPS válasza Attix70 (#26496) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem, akkor mondtam volna. Amennyiben találsz, és Te is kitudod cserélni akkor ez az egyetlen út, hogy az elképzelés megvalósuljon. Itt is nézz körül, meg úgy mindenhol hátha van bontáson olyan amelyikbe jó az alaplap. Majd össze kellene vetni egy javítási árral is, hogy melyikkel jönnél ki jobban...

Üdv, Dell XPS

(#26498) Attix70 válasza Dell XPS (#26497) üzenetére


Attix70
aktív tag

Az általam leírt jelenségek videochip hibára utalnak egyértelműen ? , vagy más is meghibásodhatott ?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#26499) Dell XPS válasza Attix70 (#26498) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amikor egy laptopnál külső monitoron sem látható kép, vagy hibás, az a VGA-ra utal. Nálad nehéz egyértelműen megfogalmazni, mert nincs LCD megjelenítés és még semmit nem tudunk az előzményekről. Mitől tört be a kijelző, (lesett valahonnan) van még máshol is meghibásodás, stb... HDD milyen állapotú? Vajon ha lesett sérült-e? Szóval érdemes mindent számba vetni, mielőtt Neki látsz. Hol tart most egy ilyen gép egyben? Lehet ha összeadod a ráfordítást, plusz kiárulod ami van, azért egy régebbi de használható gép elé ülsz le azonnal.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#26500) SzaboZE válasza nkmedve (#26491) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mivel az új gépek még nem futottak éveket, ezért nem tudok nyilatkozni :) Mindenesetre az E szériában az nvidia hiba elcsitult. Szerintem terjeszd ki azt a garit 3 évre, mert nagyon költséges tud lenni egy meghibásodás.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.