Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26401) soldi3r válasza SzaboZE (#26396) üzenetére


soldi3r
veterán

ha megkérdezhetem mi a véleményed/tapasztalatod, az e6320 és e6220-as gépekről?

E30 (oo=[][]=oo)

(#26402) odrif válasza B-L-A-C-K (#26400) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy beporosodott és az miatt?

20 éve a Prohardveren

(#26403) B-L-A-C-K válasza odrif (#26402) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pár napos a gép, de nem tudom mi köze lenne amúgy is hozzá...

(#26404) odrif válasza B-L-A-C-K (#26403) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én is hallok ciripelést a Vostromból ha teljes a csend.
De mondjuk a halk Tv melett nem hallom.

20 éve a Prohardveren

(#26405) Liudvikas


Liudvikas
tag

helló

eléggé tele van szemetelve az n5110em,ès holnap újratelepíteném a windowst.
az egèsz vinyót ledarálnám,az a kérdésem,hogy érdemes lenne-e a drivereket letölteni egy adathordozóra? nem emlékszem már annyira a drivertelepítés menetére, csak hogy sokat szívtam vele :(

egy-két hasznos tanácsot szívesen hallanék :B
köszi előre is :)

(#26406) odrif válasza Liudvikas (#26405) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Érdemes leginkább a hálózati kártya driverét, mert ha az fent van akkor minden egyéb elérhető a neten.

20 éve a Prohardveren

(#26407) Dell XPS válasza Liudvikas (#26405) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Természetesen ez nagyon jól jöhet, ha előre leszeded a driver-ket. Hiszen egy ilyen esetben csak rámész az ismeretlen eszközre, majd telepítés és megadott útvonalon (lemez vs pendrive) megtalálja magának a saját driver-ét. Lehet hogy innen már ismerős.....Dell sopport oldaláról töltsd le a gépedhez a driver-ket.
Vagy belépsz a DELL oldalára tag számmal, azonosítja a géped típusát, és onnantól kezdve minden adott. Nem akartad használni a Recovery partíciót?

Szerk:(#26406) odrif később fejeztem be, sorry!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#26408) Liudvikas válasza Dell XPS (#26407) üzenetére


Liudvikas
tag

az a baj,hogy kicsit alulméreteztem, (15gb talán) és alig 7 gb szabad hely van a C/programok partíción. ez nem kevés?

igazából az zavar,hogy percek alatt bootol be :(
és elvileg a legújabb n5110 driverek vannak,mégis sokkal szebben futnak a játékok ismerősöm i3as változatán :F

[ Szerkesztve ]

(#26409) Liudvikas válasza Liudvikas (#26408) üzenetére


Liudvikas
tag

hmm most értem haza,igazából 60ra volt méretezve :W

(#26410) SzaboZE válasza soldi3r (#26401) üzenetére


SzaboZE
addikt

Annyira csendesek, hogy néhány ügyfél zaklat minket az cpu speedstep okozta ciripeléssel. Más gond nem nagyon volt velük.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26411) SzaboZE válasza Liudvikas (#26405) üzenetére


SzaboZE
addikt

Gyalu előtt nézd meg az eszközkezelőben a wifi kártya pontos tipusát, hogy könnyebben megtaláld a drivert hozzá.

support.dell.com

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26412) SzaboZE válasza B-L-A-C-K (#26398) üzenetére


SzaboZE
addikt

A speedstep miatt jelentkező alharmonius zajokat hallani, ez minden géppel így van, mióta a speedstep létezik. Ha max órajelre állítod a cpu-t, akkor megszűnik, de érthetően gyorsabban merül az akku és jobban melegszik a gép.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26413) B-L-A-C-K válasza SzaboZE (#26412) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt nem tudtam, energiagazdálkodásnál mondod ezt a max cpu használat beállítást?

(#26414) GaborGh válasza SzaboZE (#26410) üzenetére


GaborGh
őstag

:D

(#26415) Liudvikas


Liudvikas
tag

na megtörtént a win7 reinstall, sokkal gyorsabb minden :))

kérdés, hogy játékra a high performance-t ajánljátok? nem öli meg hamar a hardvert a folyamatos hő? vagy levegyem a max órajelet 85-90%ra?

(#26416) kiskaktusz válasza Liudvikas (#26415) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Játékra elsősorban PC-t ajánlunk

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#26417) Liudvikas válasza kiskaktusz (#26416) üzenetére


Liudvikas
tag

bátyám laptopja tönkrement időközben, és nekiadtam a PC-t, hogy tudjon dolgozni. nincs pénzem másikra. (diák vagyok)

eladhatnám a laposom kb 80ért. :)

(#26418) SzaboZE válasza kiskaktusz (#26416) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez is PC :) Inkább asztalit :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26419) kiskaktusz válasza SzaboZE (#26418) üzenetére


kiskaktusz
addikt

PC alatt nem personal computert értettem, hanem asztali gépet :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#26420) foxxmotor


foxxmotor
tag

A gépemen egy külön partíción van egy eredeti windows telepítő. Mikor bekapcsolom a gépet, mi az a billentyű kombináció amivel elő tudom csalogatni a telepítőt, egy esetlegs újratelepítés végett?
Előre is köszönöm!

(#26421) kiskaktusz válasza foxxmotor (#26420) üzenetére


kiskaktusz
addikt

F2, bios és boot sorrendállítás

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#26422) soldi3r válasza SzaboZE (#26410) üzenetére


soldi3r
veterán

na ez jó hír! :) az e6400-am kicsit hangosabb volt mint a mostani x200-as tp
mindkettőben csak az 1 egész és 2 feles mini pci-e port van? msata-s?
ezeknél nincs olyan dokkoló, ami tartalmaz optikai meghajtót?
igazából a 13"-ost néztem ki magamnak, (12"-osbol valszeg x220-at vagy 2560-at vennék)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#26423) foxxmotor válasza kiskaktusz (#26421) üzenetére


foxxmotor
tag

Nem erre gondoltam, mert ott nem lehet ilyesmit beállítani. Ha CD -ről akarnék bootolni akkor egyértelmű, hogy azt kell előrébb tennem.
Az a kérdés, hogy van egy recovery partíció amin a win 7 telepítő van. Ha újra akarom telepíteni a gépet, akkor hogy tudom előcsalogatni a telepítőt?
Volt Asus gépem amin szintén így lehetett újratenni a win -t és ott bekapcsoláskor ha megnyomtam egy adott billentyűkombinációt akkor automat elindult a telepítő a recovery partícióról.

(#26424) Dell XPS válasza foxxmotor (#26423) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehet hogy erre gondoltál: Ctrl + F11 Recovery system

Üdv, Dell XPS

(#26425) foxxmotor válasza Dell XPS (#26424) üzenetére


foxxmotor
tag

Szerintem igen, köszönöm.

(#26426) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Sziasztok!

Hozzám kerülte egy DELL laptop a következő problémával: nem tölt az akksi, azt írja ki, hogy: "csatlakoztatva, nem töltődik". Mivel úgyis újra kellett telepíteni, akksirendelés helyett azzal kezdtem, és meglepődve tapasztaltam, hogy windows install közben végig töltött (gyári Win7 x64 DELL dvd). Felraktam a drivereket, minden ok, elkezdett frissíteni a windows, restart után megint kiírta. Gondoltam ok, sebaj, felraktam újra a wint (tölt rendesen), aztán már a driverek felrakása után szarakodott. Kikapcsolva ugyanúgy nem tölt, viszont ha belépek a bios-ba, akkor simán feltölti az akksit, majd ahogy belépek a win-be megint rossz.

Miután bios-ban tölt, én kizárnám a hardveres problémát (gyári akksi, gyári töltő amúgy).

Amiket próbáltam:
- ac ki, akksi ki-be
- a ki, akksi ki, bekapcs gombot 60 sec-ig nyomom, ac vissza, akksi vissza
- Microsoft ACPI vezérlő uninstall / reinstall
- bios frissítés a legfrissebbre
- csatlakozók tisztítása (rájöttem, fölös, hisz bios-ban tölt)

Van valakinek ötlete?

tuctuc

[ Szerkesztve ]

20 éve a PH-n

(#26427) tuctuc válasza tuctuc (#26426) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Időközi fejlemény: 0-70%-os akksi között csak biosból/rendszerellenőrzésből/boot választóból, magyarul a win7 betöltése előtt lehet tölteni, amint eléri a 70%-ot, lehet windowson belül is tölteni, igaz sleep/kikapcs után megint rossz.

20 éve a PH-n

(#26428) B-L-A-C-K válasza tuctuc (#26427) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Valószínű aksi hiba...

(#26429) M3xx válasza tuctuc (#26427) üzenetére


M3xx
tag

Nálam is ugyanez a hiba jelentkezett kb. 1 hónapja 1525-ös Inspironnál (4éves). Miután megrendeltem az új aksit, gondoltam ránézek, hogy is áll az aksi, valószínűleg megijedhetett, mert azóta teljesen normálisan üzemel... :) Tölti rendesen, működik telepről is. Igaz leszedtem a battery info view nevü progit, aszerint 62,5%-os a telep. Az új aksi még nem jött meg, plusznak nem baj, de remélem, hogy nem az AC adapterrel volt/van gond.

(#26430) nVIPER


nVIPER
senior tag

Szétbontottam csuklótámaszig egy Vostro 3460-at. De ebben hol van az MSATA foglalat? Ahol lennie kellene ott hiányzik a csatlakozó

[ Szerkesztve ]

(#26431) Dell XPS válasza nVIPER (#26430) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hol kerested?

Üdv, Dell XPS

(#26432) soldi3r válasza nVIPER (#26430) üzenetére


soldi3r
veterán

ez segít?

http://forum.notebookreview.com/dell-latitude-vostro-precision/683038-vostro-3460-owners-lounge.html

E30 (oo=[][]=oo)

(#26433) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

13,3"ba keresek Core i procis gépet, amely sokáig bírja akksiról(7-8óra). Létezik ilyen?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#26434) premete válasza cellpeti (#26433) üzenetére


premete
veterán

Dell Latitude E6320-as, 9 cellás akkuval szerintem elmegy annyit, mivel az enyémben 6 cellás akku van, és az ~6 órát elmegy netezéssel, wwannal, vagy wifivel.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#26435) nVIPER válasza Dell XPS (#26431) üzenetére


nVIPER
senior tag

ugye így kellene neki kinéznie:

Az enyém pedig:

(#26436) soldi3r válasza cellpeti (#26433) üzenetére


soldi3r
veterán

latitude e6320-ra írnak 6 óra felett
12,5"-ban nagyobb lenne a választék

E30 (oo=[][]=oo)

(#26437) cellpeti válasza soldi3r (#26436) üzenetére


cellpeti
veterán

ott milyen gépet ajánlanál?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#26438) nVIPER válasza nVIPER (#26435) üzenetére


nVIPER
senior tag

Szóval azt nem tudom, hogy az enyémről direkt maradt le a csatlakozó, vagy lehagyták a gyárban? SzaboZE nem tudsz segíteni ebben?

(#26439) soldi3r válasza cellpeti (#26437) üzenetére


soldi3r
veterán

na ez itt a jó kérdés :) én is épp ilyesmit keresgetek, de nekem ennyire nem fontos az akkuidő
thinkpad x220, latitude e6220, e6320 vagy elitebook 2570
nekem nagyjából ez a sorrend a szimpatikus

E30 (oo=[][]=oo)

(#26440) SzaboZE válasza nVIPER (#26438) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az egy WWAN foglalat és mivel WWAN előkészítés nélkül lett rendelve a gép se antenna, se foglalat. Pfff, spóroltak 2 dollárt :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26441) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

E5520-ashoz nincs valakinek valami normális színprofilja? Olyan fos ennek a kijelzője hogy szörnyű, még magamnak sem tudom normálisan belőni...

(#26442) Dell XPS válasza nVIPER (#26435) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sorry, most értem vissza, de látom Z' már válaszolt is Neked.....

Üdv, Dell XPS

(#26443) nVIPER válasza SzaboZE (#26440) üzenetére


nVIPER
senior tag

Köszi a választ. Legalább a 9,5mm-es HDD-k beférnek???, mert ugye gyárilag 7mm-es Hitachi-val szerelik őket.

[ Szerkesztve ]

(#26444) vilmaboy válasza nVIPER (#26443) üzenetére


vilmaboy
őstag

a 3350be belefér a 9,5mm.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#26445) nVIPER válasza vilmaboy (#26444) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ebbe nem biztos. SzaboZe talán meg tudja mondani.

(#26446) SzaboZE válasza nVIPER (#26445) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerencsére még nem kellett szervizelni 3460-at, de ha le tudod szedni a fedelet alul, akkor meg tudod nézni, hogy van-e még hely a hdd alatt.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26447) csdm


csdm
senior tag

Ha SSD-t szereled egy Dell D630 gépbe a gyári HDD helyére, akkor át tudom szerelni a műanyag takaró elemet is a HDD-ről az SSD-re?

Utángyártott 6 vagy 9 cellás akkumlátor mennyire megbízható? a 9 cellás mennyivel bírja tovább, nem melegszik túlságosan?

(#26448) soldi3r válasza csdm (#26447) üzenetére


soldi3r
veterán

persze, konzolostul, a hdd-t meg teheted az optika helyére
ebay-en jó áron kapsz gyári akksikat is

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#26449) MarQs


MarQs
senior tag

Üdv!
Egy Inspiron 6400-as notiba pakolnék SSD-t, de a BIOS-ban semmi nyoma, hogy támogatná az ACHI-t a gép, ellenben a chipset (ICH7-M) adatlapján az Intel jelöli a funkciót.
Van esetleg tapasztalat a géppel kapcsolatban e témában? A külföldi oldalakon nem valami meggyőzőek az infók...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#26450) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

bedobom ide is a kérdést, hátha valaki próbálkozott már ilyennel.

tegnap vettem egy e6320-ast, amit felettébb okos módon 4 giga rammal és 32 bites oprendszerrel szállított a dell az eredeti tulajának. tehát van egy win 7 prof OA licenszem, meg egy telepítő lemez, amiről fel tudok rakni egy oprendszert, ami nem látja a teljes memóriát és ez nem jó.

tegnap este hirtelen felindulásból felraktam egy OEM win7 pro angolt, amit persze az OA kulccsal nem tudtam beaktiválni. tudnék szerezni egy 3350-es vostrohoz adott 64 bites win 7 lemezt, de hobbiból nincs kedvem windowst telepítgetni, jó lenne vajon ez a lemez a latitude-höz is? illetve mi ilyenkor a megoldás, ha nem jó? hívjam fel a dellt és kérjek tőlük lemezt?

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.