Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#147501) mezis válasza z0d1AK (#147499) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi az a foci? :F ;]

mezis

(#147502) mghltm válasza mezis (#147501) üzenetére


mghltm
addikt

amivel jol lehet keresni

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#147503) lappy válasza z0d1AK (#147499) üzenetére


lappy
őstag

Minek tanfolyam a focihoz és sok máshoz Mo.-gon mindenki ért :DD ;]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#147504) Dan-szan válasza lappy (#147503) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Mert így papírod is lesz , hogy te értesz hozzá és később nem kerülsz címlapra, hogy csak kamuztál .
+1 amit mghltm is linkelt, ennyi "melóval" nem sok helyen keresel ennyi pénzt.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#147505) lappy válasza Dan-szan (#147504) üzenetére


lappy
őstag

Játékvezető nem egyenlő játékossal

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#147506) Dan-szan válasza lappy (#147505) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Bocsi, igaz akkor javítom
: papírod lesz róla, hogy értesz hozzá és "ennyi" melóval de mindezt olcsóbban vállalod, édesanyáddal együtt akit sokat fognak emlegetni.

Senkit nem akarok lebeszélni róla.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#147507) mongo


mongo
csendes tag

Párom szeretne elkezdeni horgolni.
Ismertek olyan helyeket (vagy a saját párotok), ahonnan az alapanyagokat be lehet szerezni Debrecenen belül?
Rendelős oldal is érdekelne, ha megéri. (nem ali, és társai)

[ Szerkesztve ]

(#147508) KROK640 válasza mongo (#147507) üzenetére


KROK640
veterán

Röltex, Széchényi u

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#147509) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Debrecenben tudtok olyan üzletet mondani, ahol nagyobb választékban és viszonylag jó áron lehet ajtó-ablak nyílászáró szigetelő szalagokat venni?
Pl. ilyesmire gondoltam: [link]

Köszönöm szépen előre is.

(#147510) Zsoleszhun válasza peter889 (#147509) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A szivárványban van választék és méterre lehet venni.

¯\_(ツ)_/¯

(#147511) Salex1


Salex1
senior tag

Még ez a szekrény és a kinyitható ágy maradt, valakine kell valakinek, akár tüzelőnek? [kép] [kép]

(#147512) Ádám16 válasza Salex1 (#147511) üzenetére


Ádám16
addikt

Fb-n létezik olyan, hogy Hobbi bútorfestők csoportja (s ezek társai).
Ha oda bedobod, szerintem egyből megmenti valaki, és felújítja magának. :)

(#147513) bobace válasza mongo (#147507) üzenetére


bobace
őstag

Debrecenben sok mindent nem lehet megkapni. Mi online szoktunk rendelni legtöbbször, egyrészt töredékáron van, mint a boltokban, és helyben sok minden nincs is.
Aliexpress, magyar webshopok vegyesen.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#147514) peter889 válasza Zsoleszhun (#147510) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ, erre gondoltál?: [link]

(#147515) Zsoleszhun válasza peter889 (#147514) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Igen :K

¯\_(ツ)_/¯

(#147516) dewil666 válasza peter889 (#147509) üzenetére


dewil666
őstag

HBZ

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#147517) Papaj x


Papaj x
tag

Viszonteladót keresek pár asztali gépre, aki magára ismer, keressen meg kérem. :)

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#147518) atike


atike
nagyúr

Használ itt valaki Xiaomi MI TV Sticket....? Lenne egy kérdésem (egy adott app telepíthető-e)... Köszi.

(#147519) Shummo


Shummo
aktív tag

Nem annyira a a fórum téma, de ha esetleg valaki tudna segíteni megköszönöm:

ÉRdekelne, hogy mire van szükség ahhoz, hogy a fennálló
laktóz-intorelanciámra tekintettel 5 évre visszamenőlegesen tudjam
érvényesíteni az adójóváírást?
H2 kilégzési + genetikai laktóz teszt alkalmas arra, hogy az orvos VISSZAMENŐLEG IGAZOLJA a intorelanciát, ha a genetikai teszt is pozitív? Egyáltalán megoldható?
Vagy törödjek bele, mert csak a H2 kilégzési tesztől kezdve a jörő nézve jár az adókedvezmény.
Az interneten talált infromációk alapján ez sajnos nem egyértelmű.

KÖszönöm

(#147520) lappy válasza Shummo (#147519) üzenetére


lappy
őstag

"az orvos VISSZAMENŐLEG IGAZOLJA a intorelanciát" - és itt meg is bukik a történet

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#147521) mezis válasza atike (#147518) üzenetére


mezis
nagyúr

Op. rendszer?

mezis

(#147522) Dan-szan válasza Shummo (#147519) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Attól is függhet a dolog, hogy mikortól tudod papírokkal igazolni a probléma meglétét és, hogy ezzel kapcsolatban jártál dokinál (ez szakrendelést jelent) rendszeresen, kontroll stb.

lappy : nem feltétlenül, én is így tudtam igénybe venni

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#147523) Shummo válasza Dan-szan (#147522) üzenetére


Shummo
aktív tag

Probléma már több mint 15 éves. FIgyelemmel arra, hogy nem kell orvosnak lenni a probéla diagnosztizálásához, így megoldottam magamnak. Ezért vizsgálat is csak most volt, mert most tudtam meg az adójóváírás lehetőségét.

Ott keződik a probléma , hogy a covid miatt a szakrendelés nem fogad...marad a magán.

Elsőnek tehát a kapott utasítás alapján genetikai tesztre mentem. eredmény: CC homozygóta, szóval genetikailag örököltem a hibást géneket ahhoz hogy az intolerancia kialakulhasson.
Ez azonban semmire nem volt jó.
Másodjára jött H2 kilégzési teszt, ami szintén pozitiv lett>erre kaptam olyan szakvéleményt, hogy vizsgálattól végleges a betegség.
Össze vissza mindenki mást mond, és nem értem miért küldtek genetikai tesztre, ha semmi pluszt nem ad. :W
ÉS azt se értem, hogy a neten mi alapján van mégis az, hogy 5 évre visszamelőleges lehet érvényesíteni, ha az igazolás szerint már korábban is fenn állt.

Ezért reménykedtem hogy valaki tud segiteni, aki már letolte ezt a kanosszát. :R

(#147524) Dan-szan válasza Shummo (#147523) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Sajna az 5 év az a max ameddig visszaigényelhető az adójóváírás. Hiába áll fenn régebbóta a betegség, és te csak most tudtad meg, hogy van ilyen lehetőség az ugye nem a NAV problémája, mondhatják miért nem jártál utána hamarabb...

És lehet nem kell orvosnak lenni, de orvosi papír kell róla, hogy ez neked van. Elég egyszer megszerezni az igazolást, ott lesz rajta, hogy végleges az állapot, csak tedd el jó helyre.
Sajna nem tudok másban segíteni, csak szurkolni, de ne hagyd elveszni járj a nyakukra.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#147525) belinho válasza Shummo (#147523) üzenetére


belinho
senior tag

Valószínűleg azért küldtek genetikai tesztre, hogy megállapítsák genetikailag is a betegséget.
Sokan hordozzák a hibás gént, és lehet meg sem betegszenek, ezért nem mérvadó a teszt.
Lehet én is hordozom a hibás gént, de hiába mennék dokihoz tünetmentesen, nem fog papírt adni az adókedvezményhez csak a teszt alapján.

(#147526) Aryes válasza Shummo (#147523) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az 5 év arra vonatkozik, hogy akinek már 5 éve is orvosilag igazolva volt a probléma, de nem tudott az adójóváírásról, vagy nem vette igénybe, annak él a lehetőség. Szerintem.

(#147527) DrBubo77 válasza Aryes (#147526) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Én is így tudom.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#147528) Papaj x


Papaj x
tag

Minden eladó!

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#147529) atike válasza mezis (#147521) üzenetére


atike
nagyúr

Android TV 9 elvileg. Vagy valami ilyesmi. De Android az a lényeg. .)

(#147530) peter889 válasza dewil666 (#147516) üzenetére


peter889
őstag

#147516 dewil666, #147515 Zsoleszhun,
Köszönöm szépen a tippet. :R

(#147531) aero. válasza atike (#147529) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Google TV-m van, a Xiaomi-n is tiszta droid van, ha segít, megnézem.

(#147532) Zola007


Zola007
veterán

Gázkazánt cserélt valaki mostanában?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#147533) kovacs65 válasza Zola007 (#147532) üzenetére


kovacs65
senior tag

Most nyáron.
De Nyh-n

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#147534) Zola007 válasza kovacs65 (#147533) üzenetére


Zola007
veterán

Hova került fel?
Mik voltak a legfontosabb kiválasztási szempontok?
Mit vettél végül?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#147535) kovacs65 válasza Zola007 (#147534) üzenetére


kovacs65
senior tag

A lakásban mindig is volt kazán, annak a helyére. A folyosó végén van egy kb 30-40 cm mély kazánházszerű rész.
Kéményes (külön kéménye van minden lakásnak), az elsőn lakunk egy négyszintesben. Melegvizet is gyárt. Nagyon halk.
A szerelő ajánlotta. Mindent tudott intézni (terv, engedély, villanyszerelő stb)
Saunier Duval.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#147536) mezis válasza z0d1AK (#147499) üzenetére


mezis
nagyúr

Játék? :F
Hajdanában a vadállatoktól kellett ráccsal, ketreccel óvni a nézőket...

mezis

(#147537) Cs1csó válasza mezis (#147536) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. a játék gyenge harmat gyenge
2. nem kell újat kitalálni, csak azt ami pl. Angliában működik: ha nem is végleges de mondjuk 5 éves eltiltás (tehát még egy esélyt adni)
3. több biztonsági ember, több ember aki akár a kamerán nézi a közönséget, mikrofonos kapcsolattartás.

Röviden: ki kell szórni a balhézókat

(érzelmileg megértem őket, ez egy piszok jó feszültséglevezetés, hogy kiabálsz a rendőrökkel a másik táborral stb. plusz nem rossz egy kis balhé néha de ez akkor sem tartható)

[ Szerkesztve ]

(#147538) Aryes válasza Cs1csó (#147537) üzenetére


Aryes
nagyúr

Találjanak ki egy sportot, csak nekik.

(#147539) gyulazsolti válasza Aryes (#147538) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Van, ketrecharc. :D

(#147540) Cs1csó válasza Aryes (#147538) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

Van amúgy - amit szerintem hagyni kellene - a két tábor telefonon lebeszéli a találkozót egy nyugodt helyen ahol jól megverhetik EGYMÁST tehát nem mást.
Létezik ilyet én ismertem is ilyen embert. Amúgy van film is amiben ez benne van az Eliah Wood nevével fémjelzett futball huligános film.

[ Szerkesztve ]

(#147541) bul07 válasza mezis (#147536) üzenetére


bul07
nagyúr

Beszántani az összes pályát sóval felszórni. A játékosokat megélhetési sportolókat meg elvinni egy szemátelepre dolgozni ott talán csinálnának valami értelmes munkát

És erre mennek ell milliárdok.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#147542) Cs1csó válasza bul07 (#147541) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azzal 100%-ig egyetértek, hogy NULLA forintot adni az adókból befolyt pénzekből (azért írtam így mert rengeteg módon folyik az adópénz csak átcímkézik de attól még az a magyar adófizetők pénze vagy esetleg olyan pénze ami nekik járna pl. EU-s pénzek de azt is erre fordítják magyarán ellopják.
Jah én SEMMILYEN professzionális sportra nem adnék pénzt ott van menjenek a Coca-Cola, céghez vagy a Gillett céghez vagy bármely nem állami céghez.

(#147543) torcsrent válasza gyulazsolti (#147539) üzenetére


torcsrent
csendes tag

A börtön rácsai mögött folytatódhat a harmadik félidő. Ott nem zavar senkit. A nyertes marad, a vesztest átviszik a börtönkórházba lábadozni (van már az is a közelben), majd utána újult erővel térhet vissza :D

(#147544) SOAD19 válasza bul07 (#147541) üzenetére


SOAD19
addikt

Még egy kis türelmet, lassan jönni fognak az eredmények. Ha már ennyi pénzt beleöltünk, akkor ne vesszen el. Még 2007-ben a Puskás Akadémia megnyitóján a vezérünk azt jövendőlte, hogy 7-8 év elteltével lesz 50 olyan játékosunk, aki a 4 legjobb európai bajnokságban (angol, spanyol, német, olasz) fog játszani kezdőként: [link]
Igaz már 7 évvel túl vagyunk a tervezett időponttól, de már, csak idő kérdése és itt jön az áttörés, hisz az nem lehetséges, hogy Viktorunk tévedett, én továbbra is hiszek benne. Ennyi pénznek, csak lesz eredménye. ;)
Nem hiába épül új stadion nyíregyházán is 19 milliárdért: [link]

[ Szerkesztve ]

(#147545) bul07 válasza Cs1csó (#147542) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért vannak olyan sportok amiket támogatnék
Főleg az olyanokat amik most nem olyan nagy támogatás mellet is letesznek az asztalra eredményeket

De amúgy Szerbiába minek kell milliárdokat tolni sport támogatásra, mi köze van annak mihozzánk

(#147544) SOAD19

Amennyi pénzt beleöltek ebbe a nyomorúságba már megtehették volna hogy összevásárolják a jobb játékosokat és azokkal talán jutottak volna valameddig
Királyunk meg mint mond, hagyjuk

Nem tudom miért nem indult még egy olyan mozgalom a szavazásra hogy:
Ki a fenét érdekkel Márki-Zay, de menj el szavazni, és szavaz a Fidesz ellen az ellenzékre hogy a pökhendi korrupt semmirekellők bukják a választást és jól megszívják. ;] :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#147546) Aryes válasza SOAD19 (#147544) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#147547) SOAD19 válasza Aryes (#147546) üzenetére


SOAD19
addikt

Soros bérenc fakenews oldal. :P Szerintetek véletlenül épül Zuglóban is 22 milliárdért stadion és különböző sportlétesítmények?! Mi nem vagyunk beavatva, de a szakemberek már látják az eredményeket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#147548) SOAD19 válasza SOAD19 (#147547) üzenetére


SOAD19
addikt

[link]

De legyen egy kis móka is. Illetve kérdezném, hogy miért nincsenek már manapság ilyen istentiszteletek a hitgyülinél? Rendkívül szórakoztató, szívesen nézném minden hét vasárnap. Annyira megkomolyodtak, hót unalmasak a mostani istentiszteletek. Na, mindegy. :D

[ Szerkesztve ]

(#147549) Aryes válasza SOAD19 (#147548) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezek mit szívtak? 🤔

(#147550) SOAD19 válasza Aryes (#147549) üzenetére


SOAD19
addikt

Semmit vélhetően. Gondolom az első két sorban ülő nagy része beépített ember, akik csinálják a showt. A többiek meg hinni akarnak, és dolgozik a tömegpszichózis. Itt egy hosszabb, és durvább felvétel: [link] Amúgy nem hogy ilyen helyekre jártak volna anno a játékosmegfigyelők, nem mindennapi futóteljesítményeket lehet felfedezni a felvételeken. :D
Amúgy komolyra fordítva, az a szőrnyű ebben, hogy gyerekeket is kitettek, ennek a borzalomnak. Az egyik hozzászóló írja is, hogy hét évesen része volt benne, és elsírta magát, ahogy a nagynénje meg nagyanyja is vergődött.

Befejeztem a szemetelést, bocs!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.