Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#132951) #33253120 válasza ServerWorks (#132950) üzenetére


#33253120
törölt tag

72-es Samsung nem ért két éve annyit embereknek, hogy elvigyék.
Amúgy van valami hely, vagy a Csap utcán, vagy a Vendég utcán, ahova az ilyet lerakod, és rászorulóknak kiadják. Nem tudom a pontos nevét, de Google térkép alapján kb a Lépéselőny alapítvány lehet....

(#132952) diablo1984


diablo1984
veterán

Alaplap hibás Samsung NP300-as laptopom gyári töltője(19V, 3,16A) -5,5e ft és gyári akkuja(11,1V/4400mAh,kb 2 órás, 90%-os)- 7e ft eladó!

(#132953) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Egerek valakinek?

Razer DeathAdder Essential : [link]
Logitech G403 HERO : [link]

(#132954) sirály69 válasza diablo1984 (#132952) üzenetére


sirály69
őstag

Imádom ezt a szériát! Már van 5 db, mind alaplaphibás.... :W

Szerver Hosting Debrecenben

(#132955) diablo1984 válasza sirály69 (#132954) üzenetére


diablo1984
veterán

;) :)) de nálam még a táskában állva, még az akku sem volt benne és úgy térdelt le, na az már teljesítmény! :( :O

(#132956) diablo1984 válasza diablo1984 (#132952) üzenetére


diablo1984
veterán

Most jöttem rá, hogy az asszony Samsung R528-asával(az még minőségi volt) is kompatibilis és tudtam egy aida-s képet lőni róla, 96%-os állapotban van, az asszony gépén 3 órán túli időt is írt amikor nyugalmi állapotban volt a gép. :R

(#132957) Peti78 válasza Papaj x (#132949) üzenetére


Peti78
őstag

Ez azért (is) van, mert mindenki jobban ért ahhoz, amihez valójában nem. Ha odateszel elé egy karbantartott autót, aminek vannak (és nyilvánvalóan lesznek) hibái, az nem jó, mert tudja, hogy a vételáron felül x összeget még rá lehet költeni. De ha ezeket nem mondod el, akkor reménykedik, hogy ezt megússza. Nem fogja. Bevallani sem fogja, hogy rácsúszott a szpórollerre. Előre félek, hogy amikor én adom el az autómat kikkel fogok találkozni.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#132958) sirály69 válasza diablo1984 (#132955) üzenetére


sirály69
őstag

Sajnos mind ugyan így ment tönkre... :W

Szerver Hosting Debrecenben

(#132959) Papaj x válasza Peti78 (#132957) üzenetére


Papaj x
tag

Igen.. Sosem lennék autó kereskedő, ez is biztos.. Ha nem baszod át az embereket, akkor eladási esélyeid elég elenyésző, mert a "hibátlan" autónál meg megkérdezi, mi kerül ennyibe..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#132960) Salex1


Salex1
senior tag

Március közepén eladó lesz egy Chevrolet Spark 0.8 klímás 2008-as kisautó. Ha érdekel valakit írjon.

(#132961) atike


atike
nagyúr

Napi - már elnézést - qrvaany... wtf...

[link]

(A Józsán való reggeli átjutás mellett... :DDD )

(#132962) Drughi


Drughi
addikt

Üdv !

Van egy Intel® RAID Smart Battery AXXRSBBU7 típusú valamim.
A bluechip forgalmazott ilyet.

Érdekelhet valakit? Nálam csak porfogó.

Zsír új, bontatlan

[ Szerkesztve ]

(#132963) Salex1 válasza atike (#132961) üzenetére


Salex1
senior tag

Mi a WTF ebben? Caffetéria, már régen is volt, sőt most csökkent sok cégnél. Tavaly kivettek egy csomó adható elemet...

(#132964) atike válasza Salex1 (#132963) üzenetére


atike
nagyúr

...már az első mondat:

"Ön is kap 371 ezer forintos cafeteriát idén?"

Hát persze. :) Ismerek olyat aki kap, de az is töredékét. És a legtöbb ember akit ismerek semmit sem kap...

(#132965) Aryes válasza Drughi (#132962) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudok rájönni, hogy ez mire jó. :N

(#132966) atike válasza Aryes (#132965) üzenetére


atike
nagyúr

Ha áramszünet lenne akkor az elem segítségével a raid vezérlő el tudja menteni amit kell és nem sérül a tömb.

(#132967) Drughi válasza Aryes (#132965) üzenetére


Drughi
addikt

Én sem :B

Előkerült egy dobozban

(#132968) Aryes válasza atike (#132966) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ügyes. Nem is tudtam, hogy ilyen létezik.

(#132969) atike válasza Aryes (#132968) üzenetére


atike
nagyúr

Az Adaptec hardveres vezérlőknél szinte kötelező tartozék... :) De más gyártók is is használják. Dell szervereknél is sűrűn előfordul.

(#132970) adorjant válasza Aryes (#132968) üzenetére


adorjant
senior tag

Hardveres raid-vezérlőknél kb. alap,ezáltal leginkább szerverekben lehet találkozni. Nem csak hogy létezik,de néhány év után cserélni is kell,amikor már sokat veszít a kapacitásából :)

(#132971) pomorski válasza Drughi (#132962) üzenetére


pomorski
őstag

Hát nem lesz könnyű eladni...

(#132972) Drughi válasza pomorski (#132971) üzenetére


Drughi
addikt

Nem egy tömeg cucc, de van itt elég "kocka", hátha valakinek pont ilyen kell.

Enni nem kér, itt porosodott egy fél éve, mire kibontottam, hogy mi ez.

(#132973) mezis válasza Drughi (#132972) üzenetére


mezis
nagyúr

"Enni nem kér"
De bizony, pár évente illik megetetni, különben éhen hal... :K

mezis

(#132974) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Egy darab M.2-es SSD-hez való rögzítőcsavar van valakinek feleslegben? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#132975) wwhy


wwhy
veterán

SandDisk 512 GB M2 SATA, X400 SSD
Pontos típus: sd8tn8u-512g-1016
Nagyon keveset használt, upgrade miatt eladó
18e HUF.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#132976) Salex1


Salex1
senior tag

Valahogy köthet a feleségem Kötelező biztosítást az ő nevére, ha az én tulajdonom az autó?

(#132977) Papaj x válasza Salex1 (#132976) üzenetére


Papaj x
tag

Nem, mivel nem az ő tulajdona.
Ha jóval olcsóbb, akkor üzembentartói (25k körül), s akkor neki kell majd kötni.

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#132978) bob011


bob011
tag

Van olyan alaplap ami támogatja az m.2 ssd-ket, de csak az nvme ssd-ket?

(#132979) bobace


bobace
őstag

Van köztünk olyan aki PWM-es ventit 5V-ról járatott, mondjuk úgy 2 pines megoldással? Rá lehet simán köni a 12V-os vezetékére az 5V-ot?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#132980) Atomantiii válasza bobace (#132979) üzenetére


Atomantiii
őstag

12 V-os venti megy 5 V-tal csak lassabban forog. Nekem is van úgy kötve így viszonylag halk.

Bár lehet csinálni kellene valami szabályzót hozzá.

(#132981) bobace válasza Atomantiii (#132980) üzenetére


bobace
őstag

csak megerősítésként: akkor nem érdekes, hogy nem sima 3 pines hanem PWM, akkor is menni fog? :R

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#132982) Atomantiii válasza bobace (#132981) üzenetére


Atomantiii
őstag

Neked a pirosat kell a plusz 12 / 5 V-ra kötni, a feketét a mínusz 12 / 5 V ágra.

A többi szál nem lényeges ez esetben.
Alapból a piros / fekete szál a 12 V, míg a sárga és a közvetlen a sárga mellett lévő fekete szál az 5 V-os ág a tápon.

(#132983) bobace válasza Atomantiii (#132982) üzenetére


bobace
őstag

Köszi! Ez esetben régi telefontöltő lesz a táp, szóval nincsenek színek, minden fekete a ventiből is:) Csak arra volam kíváncsi, hogy megy-e vezérlő jel nélkül is simán két drótra kötve.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#132984) Salex1 válasza bobace (#132983) üzenetére


Salex1
senior tag

Ha felcseréled a polaritást, akkor fordítva fog forogni. A telefon tápon is szokták jelölni a + t valamilyen formában.

(#132985) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Egy elméleti kérdés, puszta kíváncsiságból:
Adott mondjuk egy lcd tv külső táppal, és egy sztereó erősítő belső, trafós táppal. Mi a jobb a készülékek szempontjából a bekapcsolási tranzienseket is figyelembe véve: állandó készenlét, vagy pl kapcsolós elosztóval midennap ki-bekapcsolás?

-

(#132986) Papaj x válasza 7Sony7 (#132985) üzenetére


Papaj x
tag

Elméletileg ez nem meghatározható, legalábbis szerintem. (vagyis talán de..)
Trafó részen szerintem pl. teljesen mind1, ugyanis addig nincs transzformátor feszültség (helyesebben nem állít elő), még nem kapcsolod azt.
Inverter esetében, hát ez a nehezebb kérdés. Az, hogy az esetleges kisülés-töltődés, avagy az állandó üzem (az egyes részeken, terhelten), nem tudom meghatározható-e. (igen, gyanúsan meghatározható).
Én úgy gondolom az állandó üzem kevesebb "kárt" csinál, mint a folyamatos ki be kapcsolás mint a pufferek, mint pedig az esetleges hirtelen "túláram" miatt, de ha tévedek javítson ki valaki. Ergo. szerintem többet használódik ki be kapcsolásnál, mint folyamatos "áram ellátottság mellett".

Szerk.: Biztos vagyok benne, hogy nem jól fogalmaztam meg információ hiányok miatt, de remélem érhető, mire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#132987) Aryes válasza Salex1 (#132984) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ne viccelj már, ezekben brushless motor van meghajtó elektronikával, fordított polaritással jó esetben csak nem indul el, rosszabb esetben el is füstöl...

(#132988) Aryes válasza Papaj x (#132986) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem igazad van, de a dolgot árnyalja, hogy a switching tápokban a nagykapacitású pufferkondik feszültség alatt jobban öregszenek. De tapasztalat alapján szerintem is inkább bedugáskor/bekapcsoláskor szoktak tönkremenni az ilyen cuccok.

(#132989) Papaj x válasza Aryes (#132988) üzenetére


Papaj x
tag

Nem, mivel nem végeznek "munkát", nem úgy mint ki bekapcsolás esetén. Természetesen ez jó hálózati áram is szükséges, ezért nem biztos, hogy meghatározható, ez csak a "laboratóriumi" szempont. Ezen tápokban mivel low esr kondi van, így ez nem igaz, legalábbis ezen felállásban, ergo nem fognak több munkát végezni, mint ki-be kapcsolás esetén, kb. sosem. Nagykapacitás nics egy kapcsoló üzemű tápban, nem úgy mint egy transzformátoros erősítőben, ahol akár 10emikrókról is beszélhetünk. Igen, annak is jobb lenne az állandó fesz. (feltételezve a normális üzemárami ellátottságot), mintsem ki be kapcsolni, csak fizetni is kell azt a villany számlát.
Összegezve, nem véletlen a "sztendbáj", szerintem sem. :)
Salex1: Igen, ahogy a kollega is írta, max füstöl (nem, nem szokott), fordítva nem fog forogni, ugyanis ez nem kefés motor, s nincs tényleges/névleges "polaritás váltás". Induktivitás csak egy irányban lesz, így nem csinál semmit. De ugyan úgy mint a hangszórónál is megvan, ott a jobb oldalt a pozitív, másik oldal a negatív, ez venti esetében is adott, de pontosan nem emlékszem mi módon.

S megjegyzem ismételten, ez csak az én tapasztalatom, s reálisan nézve így kellene lennie..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#132990) Papaj x válasza Papaj x (#132989) üzenetére


Papaj x
tag

Ez megint jó hiányos lett..
De pwm-es venti "alaplapján" biztos, hogy fel van tüntetve a polaritás.

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#132991) Peti78


Peti78
őstag

Debrecen-Nyíracsád útvonalon a Vámospércsi út felé tragédia az út minősége. Nyíradony felé érdemesebb menni? Nagy előszeretettel kímélem az autóm futóművét.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#132992) Aryes válasza Papaj x (#132989) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Nem, mivel nem végeznek "munkát", nem úgy mint ki bekapcsolás esetén. "
Ez csak az ideális kondenzátorokra igaz, egy tökéletes világban. :) A gyakorlatban a kondiknak mindig van valamennyi vesztesége, önkisülése, vagyis bekapcsolt állapotban folyamatosan megy a töltés-kisütés, ezt szerintem nem számoltad bele a dologba. :R Bár arról fogalmam sincs, hogy ez mennyi munkát jelent egy ki-bekapcsoláshoz képest. De a józan ész alapján naponta egy ki-be kapcsolás nagyobb sokk lehet, mint 24h standby.

(#132993) Papaj x válasza Aryes (#132992) üzenetére


Papaj x
tag

Azért említettem az ideális tápfeszültséget, s az "ideális kondit" nem igazán értem. Van, ez az esr, vagyis az elektronit ellenállás, ha fogalmazhatok így, de ez pl egy 100 mikrón 50V-on 0.33 (a norma), ami azért elég pici.
Igen, gyanúsan az, de csak normális tápellátás esetén, vagyis hálózati feszültség megléte nagyon csúnyán fogalmazva "folyamatos".

Peti78: Hát nem tudom melyik jobb.. Bár 1 út megtétele éppen lényegtelen. :) De adony felé értelmesebb lehet, bár nem most jártam.

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#132994) Papaj x válasza Papaj x (#132993) üzenetére


Papaj x
tag

Ebbe megint lett elírás bőven.. :W

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#132995) 7Sony7


7Sony7
addikt

JANIKAKA és aryes:
Köszönöm a válaszokat, végül is megerősítettétek amit gondoltam. Takarékoskodni akartam, de talán többet vesztenék a vámon, mint amennyit nyernék a réven.

-

(#132996) Aryes válasza Papaj x (#132993) üzenetére


Aryes
nagyúr

Úgy értettem, hogy az ideális kondenzátor végtelen ideig tartja a töltést. A valóságban mindnek van önkisülése.

(#132997) Sanki


Sanki
addikt

Valaki esetleg lidl-ben nézte a mától kapható autós akkumulátor töltőt?
Mennyire kapkodták el?
Ma el akartam menni venni egyet, de nem jutottam el odáig..

(#132998) pyxystyx válasza Sanki (#132997) üzenetére


pyxystyx
tag

Szia! A tócóskerti Lidlben délután háromkor még volt kitéve vagy 20 darab.

(#132999) Sanki válasza pyxystyx (#132998) üzenetére


Sanki
addikt

Köszi. :R

(#133000) Zola007 válasza atike (#132961) üzenetére


Zola007
veterán

Tegnap reggel volt alkalmam látni reggel 7.10-kor a Józsa felől Debrecenbe igyekvő kocsisort.
Én biztosan nem állnám végig évi 250x

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.