Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) kelly416 válasza Luck Dragon (#1248) üzenetére


kelly416
veterán

Letojom a védjegyét, annyira "báncsa" a szemem, mint állat. Sokkal, sokkal szebb lenne szerintem kasztni színében. Mondjuk engem a stepway felirat is irritál, de mindegy, nem az én autóm...

(#1252) kelly416 válasza konyi79 (#1249) üzenetére


kelly416
veterán

Annyira. Ez a helyes. De oly távol van. A lökös meg tetősín (merthogy az is hasonló színű) a tükörtől, hogy engem még így is zavar. De a bontós ötlet nem rossz, keresgélek majd, bár szétszedni sem merném egyelőre.

(#1253) Šolaire válasza kelly416 (#1250) üzenetére


Šolaire
veterán

Dehogyis :) élőbe láttál már? Másabb mint képeken.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1254) Dvix


Dvix
senior tag

Ma egy hosszú munkaidő után hazaértem és megnéztem mit is raktak a TCe 100-as motorba. Elf RN-tech Elite 5W-30. :B Szóval kis lelkem megnyugodhat. olaj+szűrő 32ezer, ebből 16420 Ft volt az olaj.
Ma elvittem a kocsikázni a famíliát és mindenki szerette az autót. :C Valaki húzta száját a 1.0 három hengerre, de elment a kedve fanyalogni mikor tapostam a gázt. :DD
Remélem jól sokáig szolgál minket az autó. :K
Az első kamera egyébként valóban hasznos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1255) Luck Dragon válasza kelly416 (#1251) üzenetére

Akkor azt tudom javasolni amit konyi79 kolléga is írt.
Bontóban elcsípni egy színazonos tükör párt és feltenni azt .
A stepway felirat elvileg matrica nem, ami eltávolítható vagy tévedek?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1256) konyi79 válasza Dvix (#1254) üzenetére


konyi79
addikt

Csak ismételni tudom magam, én nagyon kellemeset csalódtam a literesben, simán hozza érzetre a régi 1,6-ost.

(#1253) Šolaire
A garázsban nézegeti otthon :D

(#1257) WolfManus


WolfManus
csendes tag

Az új motorokra vonatkozó "bejáratós" javaslat (kb. 3000 km-ig ne nagyon pörgessem 3000 fölé) még él (a forgalmazó részéről)?

(#1258) Dvix válasza WolfManus (#1257) üzenetére


Dvix
senior tag

Nem él. De Én tesztautót vettem szóval azt 3000-en fölül forgatták tutti :K 3000km nél csak akkor cserélnek olajat ha te kéred. Én is itt értesültem róla. Én cseréltettem 3800 nál :B Ami a fordulator illeti csinált úgy ahogy régen, abból baj nem lehet. :K

(#1259) kelly416 válasza Šolaire (#1253) üzenetére


kelly416
veterán

Asszem. :DDD Ahogy konyi79 is írta. Vagy elbeszélünk egymás mellett...

(#1260) kelly416 válasza Luck Dragon (#1255) üzenetére


kelly416
veterán

Áh, feleségemnek jó így, ahogy van, úgyhogy szerintem marad.

(#1261) Šolaire válasza kelly416 (#1259) üzenetére


Šolaire
veterán

Ja leesett :DD amikor megvetted akkor se tetszett? Nekem bejön.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1262) kelly416 válasza Šolaire (#1261) üzenetére


kelly416
veterán

Valamiért (talán mert sokat terveztem) a színre fújt maradt a fejemben. Amikor átvettük, az illesztési hézagokra, karcolásokra, alján lévő sérülésekre koncentráltam, de szerencsére nem voltak. Na meg a sok minden kiegre, amit rendeltünk. Ez fel sem tűnt. :))

(#1263) konyi79 válasza WolfManus (#1257) üzenetére


konyi79
addikt

Él. Nem csak a forgalmazó részéről javaslat.

(#1264) konyi79 válasza Dvix (#1258) üzenetére


konyi79
addikt

Ez koránt sem igaz. Sok tesztautóval a kereskedés dolgozói járnak többnyire, aki jobban vigyáznak rá, mint a sajátjukra.
Kivétel a roadshow-k autói. Na azok ha mesélni tudnának... ;]

(#1265) mirci18 válasza konyi79 (#1240) üzenetére


mirci18
addikt

Hátul van kamerám így már előre felesleges. Ahol nem látom a parkolót oda tolatva kell beállni. A 360 fokos kamera szerintem felesleges mi szükség lenne rá megnézni mi van körülötted. Ott van rá a két szemed.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1266) konyi79 válasza mirci18 (#1265) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem először próbálj ki egy autót, amiben van.
Nem kell végletekben gondolkozni, nem azért van, hogy folyamatosan azt bámulja bárki. De van élethelyzet, amikor igenis segítség az a +5-10-20cm, amit látsz még biztonsággal, hogy elfér. A te közelítésedből hátra is minek? Nincs tükör?

(#1267) mirci18 válasza konyi79 (#1266) üzenetére


mirci18
addikt

Annyira azért vérpistike nem vagyok.
Mivel hátulra nem látok ki az holttér számomra.
De a kocsi oldalához simán kilátok a tükörből az pedig bőven elég nekem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1268) Luck Dragon

Jah hogy valakiknek itt kamera is van, aha! ;] :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1269) Dvix


Dvix
senior tag

én használom a 360 fokos kamerát egyébként! :B Az oldalsóknak még nem láttam értelmét de az elsőt már többször is használtam. :C

(#1270) Šolaire válasza Dvix (#1269) üzenetére


Šolaire
veterán

Én már teljesen megszoktam a kocsit de volt olyan helyzet mikor jól jött volna, annyi hülye van hogy gondolkodok egy kamerán előre.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1271) Luck Dragon válasza Šolaire (#1270) üzenetére

Én Xiaomi Yi DashCam-et használok 1080/60 beállítás. Adnak hozzá ha jól emlékszem 3M töltő kábelt ami elér az autó hátuljához.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1272) Šolaire válasza Luck Dragon (#1271) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi ránézek. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#1273) Luck Dragon válasza Šolaire (#1272) üzenetére

Szívesen, YouTube tele van vele készítették videókkal. Érdemes megnézni főleg az éjszakai felvételeket.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1274) Šolaire válasza Luck Dragon (#1273) üzenetére


Šolaire
veterán

Szoktam járni Polgárra anyóshoz és egy hónapon belül két halálos baleset is történt, a mai a hírekbe is benne volt. Sok az őrült is az utakon úgy érzem jól jöhet.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1275) Luck Dragon

Elhiszem, magam is azért választottam mert add nekem egy plusz biztonsági érzetet, mert naponta magam is megteszek pár métert az autókkal.

Most is haladok Fehérvár felé egyszercsak haza érek már én is és végre hétvégét csapok. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1276) Šolaire válasza Luck Dragon (#1275) üzenetére


Šolaire
veterán

Ingázni fogok augusztustól én is napi szinten, kell nekem is ilyen kamera. :)
Vezetel? Úton vigyázzál.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#1277) Luck Dragon válasza Šolaire (#1276) üzenetére

Én nagyon ajánlom, lehet elsőre picit sokba kerül. De ha úgy adódik sokat segít a történet tisztázásában . Mert úgy is már a rendőr első kérdése az hogy van kamera?
Én nagyon örülök hogy 2018-ban változtattak a jogszabályon nem kell külön regisztrálnod meg hitelesíteni a fedélzeti kamerát és végre egyből a kamerát kérik az ügy érdekében.

Majd fogok , csak most "elmacskásodtam" . :D

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1278) Šolaire válasza Luck Dragon (#1277) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi a sok infót. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#1279) golyós válasza WolfManus (#1257) üzenetére


golyós
őstag

Él. Elmondták átadáskor, és az összes nagycsaládos Lodgynál is. Mondjuk 3000 fölé sosem kellett még pörgetnem. 120-nál nem pörög 2300 fölé. 1.33 TCE

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1280) kelly416 válasza golyós (#1279) üzenetére


kelly416
veterán

Nekünk nem mondtak hasonlót sem. Mondjuk attól még óvatosba toltuk, mert szeretnénk ha autó lenne bőven gariidőn túl is.

(#1281) WolfManus


WolfManus
csendes tag

Köszi!
Pörgetni nekem sem kell, (hegymenet 5. fokozat, 1500-tól már kellemesen húz...), de 1-2-ben nagyon könnyen "elpörög", próbálok fokozottan vigyázni. 0.9 TCe, 1.2 TCe-nél említették, de ennél nem emlékeztem...

(#1282) Dvix válasza WolfManus (#1281) üzenetére


Dvix
senior tag

Jah igen, fentebb kicsit félre értelmeztem magamnak a kérdésed :B Ismétlem konyi79 -t Él h ne forgasd 3000 fölé 3000km előtt. Nem csak a forgalmazó részéről javaslat. :B

(#1283) Dvix


Dvix
senior tag

Ti honnan rendeltetek gumiszőnyeget meg csomagtértálcát a Daciátokba? :U

(#1284) kelly416 válasza Dvix (#1283) üzenetére


kelly416
veterán

Én gyárit, de csomagtértálcát elfelejtettem. Nem is baj, mert állítólag a Rider-nél rendelhető az 5 és a 7 személyhez is kompatibilis a Lodgy-ba, gyári csak vagy ilyen, vagy olyan van. De ajánlom körülnézni a többi típushoz való tartozékokat is.

(#1285) Dvix válasza kelly416 (#1284) üzenetére


Dvix
senior tag

Lodgyba, ettől a cégtől ez egész jól néz ki :B [link]

(#1286) Luck Dragon válasza Dvix (#1285) üzenetére

Ezt a fajtát használtam eddig én is saját autómba , szerintem nagyon jó . Most semmi sincs .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1287) kelly416 válasza Dvix (#1285) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi. Mondanám, hogy veszek egyet innen meg egyet rider-től és összehasonlítom, de nincs "kedvem".

(#1288) Luck Dragon

Most vettem észre hogy a Renault topic már Renault/ Dacia topic lett .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1289) Šolaire válasza Dvix (#1285) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem is ez a fajta van a Logan- be teljesen jó.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1290) Šolaire válasza Luck Dragon (#1288) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi, követem is a totyikot. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#1291) Luck Dragon válasza Šolaire (#1290) üzenetére

Ahogyan vissza olvastam , páran nem örültek neki , mármint a plusz névnek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1292) Šolaire válasza Luck Dragon (#1291) üzenetére


Šolaire
veterán

Miért? Végülis a Dacia egy Renault. :DDD

“Praise The Sun” \[T]/

(#1293) Luck Dragon válasza Šolaire (#1292) üzenetére

Nem tudom, valaki azt írta hogy ennyi erővel akkor írják mellé a Nissan, Mercedes-t is. :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1294) gyemipapa válasza Dvix (#1282) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Csak a történelmi hűség kedvéért: az a 3 ezer km csak ezer a kézikönyv szerint:
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1295) Šolaire válasza Luck Dragon (#1293) üzenetére


Šolaire
veterán

Mindegy nekem amúgy. :) de beleolvasgatok hátha tanulok valamit. Dacia után lehet Renault kéne az új Capture nagyon állat.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1296) kelly416 válasza Šolaire (#1295) üzenetére


kelly416
veterán

Ülj bele, aztán majd megtudod. Vagy nem abban ültem? Valami suv-ba beültem a szalonban, cipőkanállal tettek be. Utána bele csüccsentem egy clio-ba (mert abból több is van a családban csak öregebbek, de nem ilyen picik) és lám, az tágasnak érződött. Egyébként a családban van grand scenic, az sem igazán tágas a lodgy-hoz képest. Önmagában nem kicsi, de sok ment rá a "dizájnra", és kevés maradt az utasoknak ahhoz képest, hogy külsőleg kb ugyanakkorák.

(#1297) Dvix válasza Šolaire (#1289) üzenetére


Dvix
senior tag

Az autofelszerelések pont hu rol rendeltem gumiszőnyeget most Frogum-ot , gyári 2 db rögzítő pattentel 8ezerért normális ár. Plusz itt a kép nem stimmel de egy prémium Frogum gumi csomagtértálcát(13e), és a leírásban is 2017-től írják; de a típusszám okés, hogy Duster II-höz való szóval majd rákérdezek holnap mi a helyzet. :U Google képkeresőben normálisan kihozza a képet(dacia duster frogum tm400887), hogy ahhoz való. :P
[link]

Igen! Én is ezt olvastam, a kézikönyvemben :P :K (#1294) gyemipapa

[ Szerkesztve ]

(#1298) Šolaire válasza kelly416 (#1296) üzenetére


Šolaire
veterán

Még nem ültem benne őszinte leszek. :DD ebből a szempontból szeretem a Dacia- t, magas vagyok de kényelmesen elférek benne. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#1299) Šolaire válasza Dvix (#1297) üzenetére


Šolaire
veterán

A 8 ezer tényleg baráti ár. Én is kértem patentot ne csúszkáljon a lábam alatt.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1300) kelly416 válasza Šolaire (#1298) üzenetére


kelly416
veterán

Én 169 "mély" vagyok, ahogy a barátaim csúfolni szoktak, úgyhogy Neked sem lesz tágas. Nem, mintha soványka lennék, de a sejhajom mérete mit sem befolyásol azon, hogy a fejem felett sem volt már sok hely. És nem, nem álltam az autóban ekkor a további fricskák elkerülése végett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.