Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Luck Dragon

Én ezt az egész LPG-s rendszert nem értem miért kell erőltetni. Országszerte sok helyen van ahol 100-Km körzetben nincs olyan kút ahol találni lehetne LPG-t. És gyanítom hogy ahová ezeket az autókat szánták, azaz a fejlődő vagy elmaradott országokba hasonló a helyzet vagy még rosszabb. Inkább maradt volna a sima 100TCE variáns, arról nem is beszélve hogy az LPG-s autókat ugyanúgy kétévente kell műszaki vizsgára vinni, mint bármelyik másik normál használatú személyautót, de pluszban el kell végeztetni egy gázbiztonsági szemlét ami plusz költség. Na meg ha valami nem jó akkor meg találni hozzá megfelelő szakembert és szervizt , "Számomra" az egész egy újabb nyűg forrás az egész rendszer.

Igaz most magunk ellen írok ,de az autó piaci árához képest tett ár növelése reális, ha azt nézem hogy most az új Suzuki Swift hybrid 350,000-Ft a Vitara meg Scross 500,000-FT növekedett az árképzésük. 4.55M től induló Vitara most 5M
De ez eszméletlen árnövekedések. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#352) AMD Power válasza Luck Dragon (#351) üzenetére


AMD Power
titán

Eleve ezek a szempontok amiket irtal. Eleve en nem akarol LPG-t. Sot nekem kell potkerek, es nincs kedvem a 530e Ft erre + kifizetni. Foleg ugy,hogy most 3.2 millaert Swift vany erosebb motorral.... :U Bar az nekunk kicsi lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#353) Luck Dragon válasza AMD Power (#352) üzenetére

Most ahogyan nézem a piac minden egyes márkája árnövekedésnek indult , ugye ahogyan írtátok, infláció, meg az emissziós dolgok és még ki tudja mi miatt. Kb ugyan ott állunk mint ahol egy hete ,csak most drágábban. Ez egyben nevetséges és szomorú egyben.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#354) AMD Power válasza Luck Dragon (#353) üzenetére


AMD Power
titán

Lassan mar en is ott tartok,hogy minek probaljam ki. Ugyis csak azt "tudnam" megvenni. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#355) Luck Dragon válasza AMD Power (#354) üzenetére

:DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#356) AMD Power válasza Luck Dragon (#355) üzenetére


AMD Power
titán

Amugy szerintem mint lattad feltettem egy kerdest a FB csoportban. (Tudom,hogy tudod,hogy ki vagyok :DDD ).

Itt is fel fogom tenni.

A véleményetekre vagyok kiváncsi. Szerintetek évi 7-8000km használatra, 70% városi használat, sokszor 2-3 napig csak állna az autó a ház előtt, egy évben max 2x lenne megpakolva nyaralás miatt , mennyire van "értelme erre venni egy csont új 0 km autót? Én kb 10 év alatt raknék bele 100.000km. Az elmúlt 6 évben átlagosan 8.000km körül mentem úgy a kocsival ,hogy én mindenhova azzal megyek ha kell. Nem spórolok a benzinnel meg ilyesmi. Mindig tele van tankolva , szervizelve stb..... szóval nincs fukarkodás vagy ilyesmi. Igy szerintetek mennyire van értelme venni újat?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#357) Luck Dragon válasza AMD Power (#356) üzenetére

Ha tíz évre tervezed akkor simán megéri.
Használt autóval a kor haladtával ami nem is a kilométereknek köszönhetően egyre több pénzt fog elvenni a családi pénztárcából.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#358) AMD Power válasza Luck Dragon (#357) üzenetére


AMD Power
titán

Azt mondom ,hogy 5-6 évig biztos lenne használva.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#359) konyi79 válasza AMD Power (#356) üzenetére


konyi79
addikt

Ezen én is sokáig matekoltam, mire új autó lett. Nekem második autónak kellett valami többcélú eszköz, elsősorban hobbicélokat kiszolgálni. Ami később lehet egy elektromos mellett megoldás nagyobb távokra is.
Amit látok magam körül, az autók szerelése annyira bonyolult lett, márkaspecifikus ismeretek nélkül nagyon könnyen lehet késleltetve beinduló láncreakciót elindítani, ami egy eredetileg még elfogadható állapotú autót is pénztemetővé változtat. Hasonló eset nem egy volt a környezetemben:
Futóműjavítás miatt leengedett bölcső, ahol a hűtő nem lett tehermentesítve, és elrepedt: Két hét múlva elfolyt hűtővíz, hengerfejes autó.
Kuplungtárcsa csere, ahol a hidraulikus kinyomócsapágy nem lett cserélve: 8000km után ismét kuplung+ szerkezet+ kéttömegű csere

Másik oldalról is példa: A problémás korai 1,5dci motorokból is ismerek 400e km-t futott darabot, aminek a szerelője tudta, hogy a gyári kicsi olajszűrő helyett nagyobbat tesz fel, ragaszkodik a gyári 2 mikronos üzemanyagszűrőhöz, és 100e km előtt lecseréli a hajtókarcsapágyakat a javított verzióra.

Szóval sejtheted, el vagyok a környezetben szerelő barátokkal látva, akiktől sorra hallom a rémtörténeteket. Így álltam neki keresni valami használtat tavaly nyáron, amibe majdnem beleőszültem. Ritka kivételtől eltekintve borzalmas a mai használtpiac. Én nem tudom, de még 10-15 évvel ezelőttihez képest hihetetlenül leromlott a használtautók állapota. Össze-vissza gányolt vackok, arcpirítóan tekert órák, hamisított szervízkönyvek meg szemtől szembe hazugságok mindenhol, ritka kivételtől eltekintve.
Hozzátartozik, az autóim felé magasak az elvárások. Egy 4 éves gumit nem nagyon viselek már rajta, nemhogy egy koppanást vagy gyengülő csillapítást a futóműben.
Ebből kifolyólag sokat is költök rájuk.

És akkor még a legnagyobb odafigyeléssel se biztos, hogy megúszod a pénzszórást.
Tavaly áprilisban cseréltem egyik kocsin vezérlést. Szeptemberben látom ám, félig van a kiegyenlítő vízzel. Elszaladok szerelő haverhoz, mi a gyík lehet: Emelőre fel, kislámpa elővesz, de már mondja is, hogy a gyári vízpumpa sajnos elkezdett szivárogni. Hurrá, lehetett megint a teljes vezérlést cserélni.

És akkor a környezetvédelemről még nem is beszéltünk. Most még a dízeleket nyaggatják jobban, de bármikor elővehetik ebből kiindulva a benzineseket is. Amit most veszel, az minimum Euro 6d. Egyenlőre nincs jobb, már a robbanómotorosok között, azaz talán a legidőtállóbb.

Nálam ezért lett új autó, pedig én sem akartam belerakni feleslegesen nagy pénz. De nem akarok meglepetéseket meg esetleg családi havaria esetén magát összefosó autót. Inkább a presztizsből engedtem, és vettem új Daciát.

(#360) AMD Power válasza konyi79 (#359) üzenetére


AMD Power
titán

Oszinten szolva engem a prezstizs/arcoskodas nem erdekel. Barmennyire is magyar vagyok es a magyarok a kulsosegnek elnek. 10-15eves autot en sem fogok venni 1.5-2 millio Ft-ert. Azt vagy vagy nem. Ez 100%. A marka? Igazabol az sem erdekel. Jo mondjuk Ladat nem vennek, meg ujat sem. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#361) Luck Dragon válasza konyi79 (#359) üzenetére

De egyetértek veled.

AMD Power ,6 évre is megéri!
Mert lehet veszel egy használtat ami az újnak a felét rászóród.

Bár vannak kivételes esetek amikor az ember ki fogja, lásd nálam az opel esetében. De te erről már olvashattál a másik topicban unalomig. :DDD
De ahogyan fentebb írtak a mai használt autó piac egy igazi tragédia. Az Opelt is anno Blackkel kezdtük keresni majd egy évig túrtúk a szemetet mire mindenkinek meg lett az autója.
És így is kellett rá költeni, ugye kötelező vétel utáni dolgok stb.
:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#362) Šolaire válasza AMD Power (#350) üzenetére


Šolaire
veterán

Jó drága lett nekem 2.8 volt

“Praise The Sun” \[T]/

(#363) AMD Power


AMD Power
titán

Hivatalosan is[link] megerősítette a Renault, hogy jön az elektromos Dacia

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#364) AMD Power válasza Luck Dragon (#361) üzenetére


AMD Power
titán

Meselj mar arrol az Opeles sztorirol egy kicsit! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#365) Luck Dragon válasza AMD Power (#364) üzenetére

Mit szeretnél? :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#366) AMD Power válasza Luck Dragon (#365) üzenetére


AMD Power
titán

Roviden tomoren, mindent! :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#367) Luck Dragon

Amúgy most azt számolom ha most Dacia logant vennék akkor melyiket is válasszam az 1.5 DCi vagy TCE100-at.
Mert ilyen árkülönbségel már meggondolandó.

Azaz most a DCI 3.690.000-Ft míg a TCE 3.339.000-Ft.

Köztes árkülönbség 361,000-Ft. Amit jelenlegi dízel árfolyamát nézve felfelé kerekítve hogy csalódás ne érjen legyen 400-Ft/L.
Ezt a különbözetet elosztóm és kijön hogy 902,5-re jön ki. Na most a fentebbi elosztóm az autó tank nagyságával ami 50/L
az annyi mint 18.05 kerekítve 18 teli tankolás történik meg . Ezt az autó átlagfogyasztásával felszorzóm ami még mindig dízellel számolva legyen 5/100. Az annyi mint
9025 kilométer múlva jönne ki nullára a benzines rivális árára és utánna jönne a plusz.
Így én dízel mellett döntenék. De ez persze én vagyok.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#368) AMD Power válasza Luck Dragon (#367) üzenetére


AMD Power
titán

En mivel alig megyek egy evben es akkor is sokszot rovid tavokat, nalam egyik sem lenne nyero.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#369) konyi79 válasza AMD Power (#360) üzenetére


konyi79
addikt

Na most a presztizst ne úgy értsd feltétlen, mint arcoskodás.
De bizonyos helyzetben a megjelenés igenis tényező, és itt ne feltétlen csak magánszemélyben gondolkodj. Meg azért maradjunk racionálisak: attól a pillanattól kezdve, hogy egy Daciát veszel, egy kicsit időutazó leszel. Visszarepülsz legalább egy évtizedet anyagminőségben, hangszigetelésben stb... Egy Duster gyári lengéscsillapító nem csak azért 18000/db, mert jófej a Reanult és olcsón akarja adni neked, hanem olcsó fajta is. Felejtsd el, egy modern gátló frekvenciafüggő csillapítását pl.

(#367) Luck Dragon
Az a TCe100 (már a 3 hengeres) bár vezetni kellemes csalódás, és valójában a félelmekkel ellentétben szerintem átlagban jobban autózható vele még a Duster is, mint az 1,6SCe-vel, olyan kettős élmény volt nekem. Főleg, ha a dCi-vel veted össze, fogyasztás tekintetében.
Relatív jól megy, de a 4WD TCe150 Dusterrel el tudok járni annyi benzinből, mint azzal. A pár éve nagyobb update-et kapott 1,5dCi meg (kovácsoltvas dugattyús) szemtelenül keveset képes enni. Szóval a 361k árelőny rettentő gyorsan eliminálódik, annál aki nem csak hetente indítja be. Meg dízelpara ide vagy oda, rettentő stabil szerkezet lett mára az a kis dízel, ami rettentő jól bírja, ha ütik-vágják is.
Szóval nem tudom, az 1,3-as eszik keveset nagyon, vagy az ezres relatív sokat, de akaratban meg kultúrában nagy, fogyasztásban meg épp fordított a különbség.
Van egy TCe100-as Dokker Van-unk (1,3), talán jövő hónapra itt a dCi (95) is, nagyon kíváncsi leszek, hogy azonos bódéban mit mutatnak. Az 1,3-as lazán eljár 7 literből, sok autópályával, így bejáratósan is. Érdekes, ott 700k netto (!) a differencia árban.

(#370) AMD Power válasza konyi79 (#369) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi penzert nincsenek irracacionalis ellvarasaim. A mostani 30 evss konstrukcios Astramhoz kepest minden urtechnika. Meg nezzuk meg az arat. 2.3 millio Ft alapar. Ennyiert semmit nem kapni. Egy felszereltebb Astra,Golf,Skoda stb... 5-6 milla alaphangon.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#371) Luck Dragon válasza AMD Power (#366) üzenetére

Opel topicban írtam meg.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#372) Luck Dragon válasza konyi79 (#369) üzenetére

Egy apró gondolat menet jutott eszemben amiről írtál.

Szívó motort direkt nem írtam, mert egyrészt az ár differencia jóval nagyobb, másrészt azonos erejű motorral szerelt Logan szerettem volna össze vetni mert eddig is erről volt leginkább beszélgetés. 95 VS 100.
" Dizelpara" egyenlőre nálam egyáltalán nem játszik, ahhoz még a piac túlságosan is óvatosan áll át az új erőforrásokra , másrészt az euro6D bőven elég lesz még az elkövetkezendő 5-6 évre . De lehet Magyarországon még tovább is. Ha csak azt veszem figyelembe hogy még mennyi 15-20 éves kamrás dízel rohangál a városokban.

Ahogyan számoltam azt a 361K összeg "számomra" tízezer kilométer után nekem megtérül a 1.0TCE viszonyítva az tényleg nevetséges, még úgy is ha azt veszem hogy max a korai időszakban adblue folyadékot megveszem hozzá a tízezres szervízre és ennyi. Gázos rendszer már más tészta hosszabb távon " ( és most lehet tévedek) "
Mindegyik motornál van részecske szűrő már, turbó , stb , sajnos . De a TCE esetében már párosul kettőstömegű lendkerékkel , míg az új DCI-ben még nincs csak a 115 lóerős variánsában.
TCE akkor plusz tartály és vizsgák jönnek még képbe , DCI esetében porlasztó.
És még sorolhatnám, de egyre jobban az mutatkozik meg hogy hosszabb távon több lesz az általános kiadás szervíz szempontjából a TCE motorra. Ami valljuk be kiábrándító.

Fogyasztásról nem is beszélve , mert sprintmonitor oldalán összevetve fogyasztásbeli különbség bőven meg van ismét.
Logan MCV esetében mennyit fogyaszthat majd 7L/100? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#373) mirci18 válasza Luck Dragon (#372) üzenetére


mirci18
addikt

Az új Tce100-as motorról hol tudtál ennyire pontosan olvasni hogy találkoztál a kettős tömegű lendkerékkel is?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#374) Luck Dragon válasza mirci18 (#373) üzenetére

Hát ha most megölnek sem tudnám vissza keresni. :(
De az új Clio bemutatásakor volt róla szó.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#375) mirci18 válasza AMD Power (#356) üzenetére


mirci18
addikt

Egyébként minden nézőpont kérdése. Mint már írtam egyszer kiszámoltam hogy mennyibe kerülne nekem egy új autó 10 évre és egy használt autó 5 évre amit nyilván emiatt kétszer is meg kell venned.
Lehet lamentálni várni a csodát régebben is elmondták 10 év vagy 200 e km után add el a kocsit ha nem akarsz te is a szerelők barátja lenni.
Mint már mondtam jelenleg is egy 16 éves autóval járok amit csak azért nem adok el mert belement már eddig 500 e ft-om 4-5 év alatt. Másnak a vackát nincs kedvem javítgatni.

Most ha meg is venném az új autót megtartanám a régi mivel kell egy B terv ha megteheted hiszen ha lerobbansz vagy összetöröd akkor mit használsz?

Nagyon szar érzés csak az elmúlt szűk egy évet leírni de megteszem.
Tavaly sokáig balra húzott erősen a kocsi. Emiatt a gumim is kukázni kellett. Előtte szűk egy évvel lett rendbe rakva 150 e ft-ért a komplett futómű. Most télen beállítattam a futóművem januárban.
De aki csinálta jelezte gond van az első egyik gömbfejjel.

Kicseréltettem mindkettőt 40 e ft. A futómű beállítás 6 e ft volt.
Jelenleg fogy az olajam 10 e km alatt egy teljes feltöltés elfogy s a motor hűtésével és a fűtéssel is gondom volt.
A szerelő akihez vittem megijesztett hogy valószínűleg hengerfejes. Se az olaj nem folyik át a vízbe se a motor nem eszik meg egyiket sem.
Olajfogyásom van de valószínűleg engedi valahol hiszen a blokk alja folyamatosan olajos. mihelyt megállsz érződik rajta a konstans olajszag. Keressük a hibát.

A víz elvileg a hűtősapkánál fogyott emiatt volt gond a túlmelegedéssel ugyanis 3 liter folyadék hiányzott belőle.
Mihelyt a sapkát cseréltük s a rendszert feltöltöttük megoldódott a gond.

Mint írtam januárban futóműbeállítás és szerelés volt.
Most voltam a héten műszakin ahol magamat megszívattam a le nem vett vonóhorgommal.
Ahol a műszakiztató jelezte hogy a bal hátsó teleszkóp 0 százalékos kuka plusz kicsit hullámos a bal első fék ami miatt remeg az autó fékezéskor.
Nagy nehezen le lett műszakiztatva az autó. Most mehetek javítani a hátsó teleszkópokat és az első féket.

És ha mindez megvan várhatom mikor megy tönkre benne valami újra mivel amik be vannak rakva már nem gyári alkatrészek így ezek nem bírják annyi ideig.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#376) AMD Power válasza mirci18 (#375) üzenetére


AMD Power
titán

Jezus! Ez baromi szarul hangzik. Nekem mondjuk olyan szempontbol "konnyu",hogy ha nekem fel evig nem lenne autom akkor sem lenne semmi sem. Melohoz stb nem kell.

Amitt leirtal nagyon durva. Erosen szivo agon vagy! :( Amugy nekem is lassan komplett vezerlest, kuplungot stb kene cserelmem az Astraba, osszel meg vizsga. Igazategmondva en a kotelezo dolgokon kivul mar nem igazan szeretnek kolteni erre az autora.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#377) mirci18 válasza AMD Power (#376) üzenetére


mirci18
addikt

Sajnos ez ilyen bicikli. De ha ezen túl vagyok elvileg nem lesz semmi gond.
S még így is összetehetem a kezem mert legalább gazdája vagyok az autónak ami az alapot amit megérdemel megkapja.

Az új autónál meg eddig annyi infót szedtem össze hogy több cikk is megjelent az új motorról.
Dicsérik.
Ugyan a pótkerék helyén lesz a gázos tank de elvileg a csomagtérből nem vesz el.
Azt pedig mindenki döntse el magában hogy kell e a pótkerék vagy nem.
Mennyire használható a kocsi defektjavító készlete,

Nyilván plusz kiadással jár az új elem a gázos üzem szervizeltetése.
De 10 év alatt jóformán csak a műszaki vizsgák előtt kell bevizsgáltatni minimális pénzért.
Amit elviekben az alacsonyabb vegyes fogyasztással behoz bármikor.
Mivel én olyan 10 évben gondolkodtam az autó koránál ameddig használnám engem a gáz üzem nem zavarna. Ellenben a plusz 10 lóerő a nyomatékosabb motor még jól jöhet. Aki városon kívül is használná a kocsit annak az Sce motor úgyis kevés. A Dci motor meg megint csak egy szűkebb rétegnek megfelelő választás a felhasználási szokások alapján.

Egy biztos most megint drágult az autó ára aki akar megveszi de tudomásul kell venni a piac a kereslet alakítja az árát.
Én személy szerint ha bevállalnám egy új autó árát plusz 3 évig agyári szervízköltséget nem gondolkoznék azon hogy két évente műszaki előtt be kell vizsgáltatnom a gáztankomat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#378) AMD Power válasza mirci18 (#377) üzenetére


AMD Power
titán

Az tuti,hogy nekem semmilyen LPG auto nem kell. Eleve keveset megyek vele es nem eri meg a + koltseg a masik fele pedig,hogy rendea potkerek meg illik/kell az autoba.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#379) mirci18 válasza AMD Power (#378) üzenetére


mirci18
addikt

Persze ezt te döntsd el hogy kell e neked.
Az én olvasatomban ez annyit jelent hogy 10 év alatt vagy vagy 3 vagy 4 műszakit teszek meg ha nem akarom kicseréltetni a tartály ha kicseréled a tartályt akkor 5.
5x6000 ft 10 év alatt 30 000 ft pluszkiadás. Amit szerintem pár hónap alatt behoz vegyes üzemeléssel. Nekem Lpg-s autóm nem volt nem is terveztem venni de sajnos a törvényhozók előbb utóbb az embert rákényszerítik.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#380) AMD Power válasza mirci18 (#379) üzenetére


AMD Power
titán

Persze! Szive joga mindenkinek eldontenie. Nekem a drasztikus ar elteres miatt is kiesik a TCe 100 + LPG opcio.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#381) kelly416 válasza mirci18 (#375) üzenetére


kelly416
veterán

Vettem 2 éve egy 2006-os Fókát 2.0 TDCI. Vezérléscsere és egyebek alapból megvétel után, 2 nappal később lomha, nem húz. Szerelő: dpf. Szedjük ki. Áh, én menteném, szerintem nem az. További tippek és javítások: EGR, dpf nyomásérzékelő, légtömegmérő, közben elment 3 hónap, autó alig nálam. A végén bele mentem a dpf kiiktatásba, mert már a generátorom is leégett (Valószínű a szerelő belelöttyinthetett valamit, de persze ezt sosem fogom megtudni.), másik szerelő belengetett egy porlasztó felújítást 200e-ért min., az udvaron egy patkány bemászott az autó alá 1 percre, de közben a kutya kitörte a hűtőrácsot, össze karmolta a két oldalát (első kerék körüli elemek) és a motorháztetőn alapozót is lekapta pár helyen foggal mert ki akarta szedni a rágcsávót. Ekkor az a srác, aki ki kellett írja az agyából a dpf-et, rámutatott egy lyukas turbócsőre, megrendeltem, kicseréltem, egyből megjavult a dpf, egr, légtömegmérő, porlasztó, minden. Természetesen fizikálisan már lelépett a dpf ezen a ponton. Egy távolabbi kolléga elvállalta a festést, 2 nap alatt végez. Ehhez képest 3 hét után rendőrrel fenyegetőzve kaptam vissza az autót festetlenül, meg még gyorshajtott is vele mint később kiderült. Közben halkan elkezdett kopogni valami, mindenki kettős tömegűt mondott. Találtam egy normális festőt, aki rövid időn belül elvállalta. Elhoztam a festőtől délután, este őzet fogtam vele, lámpa csere, motorháztető javítás, lökhárító javítás, mindezek festése. Mindez februártól decemberig egyetlen éven belül. Ahogy elkészült, felhajítottam hahu-ra, mielőtt megvették, 2 hónapig gond nélkül használtuk és aki megvette kicseréltette a kuplung kinyomócsapágyát vagy mi a manót, valami 3-4 ezres tétel, és boldogan használja az autót több mint egy éve gond nélkül.

Van ez így, tátott szájjal szaladgáltam abban a bizonyos erdőben, mire eladtam, minden jó volt. :DDD

(#382) mirci18 válasza AMD Power (#380) üzenetére


mirci18
addikt

Ebben nem értenék egyet. Mert azért 25 lóerő eltérés van.
Az sce motor városban elég de azon kívül csak kínlódás.
Így nem fair őket egy ligában említeni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#383) mirci18 válasza kelly416 (#381) üzenetére


mirci18
addikt

Neked aztán nem semmi sztorid van.
Lehet nem kellene vezetned se.
Munkatársam tavaly vett egy 2005-ös kombi mazdát 600-ért elektromos hibával.
Akkor is mondtam hülye vagy ha megveszed. Rohadt régi sok kilométeres mivel mazda drága lesz a szervizelése. Plusz dízel kettőstömegűvel.
6 hónappal a megvásárlása után eladta 600-ért. De közben csinált a javítási számlákkal 1 milla veszteséget.

Én ezért is fordultam már évek óta az olcsóbb de újabb autók felé. Élvezni akarom a vezetést nem mutogatni az autóm.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#384) AMD Power válasza mirci18 (#382) üzenetére


AMD Power
titán

Persze! Jóval erősebb és dinamikusabb. De 529e Ft ez nekem nem ér meg. Főleg úgy ,hogy az esetek 80% városban lenne használva. Autópályán a 120-t megpakolva is lazan bírnia kell ( Az Astra is lazán vitte megpakolva tartósan a 120-t) , autóúton meg a 90-100-s tempót meg bármi elviszi. Max akkor kell "okosnak" lenni ha előz vele az ember.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#385) Luck Dragon válasza AMD Power (#384) üzenetére

Ha marad az sce a különbözetből adódó összegből 17192 km tudsz megtenni. Ami a te esetedben két év.
Na jó már nagyon este van :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#386) AMD Power válasza kelly416 (#381) üzenetére


AMD Power
titán

2012 vettem egy akkor még hiteles 1998-s VW Polo Classic 1.4 Confortline. Áron alul 450e Ft volt. Akkor ilyen 600-700e körül voltak ugyan ezek a kiadások. Úgy vettem meg ,hogy egy 6.000Ft gombfejen kívül Semmi baja nem volt. 1.5 évig volt nálam. Ez idő alatt 12.500km mentem vele. Az autón ezalatt Minden tönkrement. Ömlött belőle az olaj, hibás légzsák, kilyukadt klímahűtő, 3x voltam vele zár problémával szerelőnél, a legdurvább az volt felhívtam egy szerelőt/zárast azzal ,hogy a Poloban tönkre ment a gyújtáskapcsolóm. Nem tudtam kivenni a kulcsot belőle. Ismerős ajánlotta a férfit. Erre a .... Olyan nincs ,hogy tönkre ment. 1991 óta foglalkozik ilyen autó zárakkal ,gyújtáskapcsolókkal. Soha nem ment még tönkre ilyen , mert ez a legjobb ilyen kapcsoló amit valaha legyártottak. Ott hümmögött meg hüledezett mikor oda vittem hozzá és nem tudta kivenni. 300e Ft ráköltöttem a kocsira 1.5 év alatt és végül is 290e Ft adtam el. Imádkoztam ,hogy elvigyék. Gyűlöltem. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#387) kelly416 válasza mirci18 (#383) üzenetére


kelly416
veterán

Az azért remélem lejött, hogy ebből max a szarvas lehetett volna vezetési hiba, de az meg sötétben oldalról ugrott be, esélytelen voltam. Azaz az útról lemehettem volna drágábbért. :P
Ez az autó akkor volt 13 éves. Ennyi. Sosem hittem az ilyenekben, most sem hiszek, de ezt mással sem lehet magyarázni.

Előtte volt egy 626 kombim 2.0 DiTD. 4 év alatt buktam rajta 200e pénzt amiben benne van 2db javítás, 1 akkusaru csere és 1 adagoló tisztítás, beállítás. A piac legalját vettem munkásnak, ehhez képest megjártam Görögországot, Erdélyt többször, egy évig 100km-re jártam dolgozni vele...

(#388) kelly416 válasza AMD Power (#386) üzenetére


kelly416
veterán

Megértelek, pedig a Polo általában nem mellényúlás. Legalábbis ismerősi körben.

(#389) AMD Power válasza Luck Dragon (#385) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan! Az több mint 2 évnyi tankolásom. Nem kevés. De úgy is számolhatom ,hogy majdnem 7 évnyi Casco a SCe-re. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#390) AMD Power


AMD Power
titán

A lehet ,hogy csak nekem érdekes ,de az ,hogy lehet ,hogy az Euroncap tesztjén Logan 57% felnőtt védelmet kapott ***-al? A Sandero ami "elméletileg" ugyan az az autó az pedig 80% és **** eredményt kapott!!?

Logan

Sandero

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#391) AMD Power


AMD Power
titán

Tegnap delutan jelentkeztem teszt vezetesre a Fóti/Gödöllői Daciahoz. Ma reggel fel kilenckor mar hivtak is.Nekik nincs SCe teszt autojuk, de a Fóti szervizeseknek van egy csere autojuk ami SCe. Lebeszelik veluk,hogy kitudjam probalni. Szimpatikus ez a rugalmassag! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#392) kelly416 válasza AMD Power (#391) üzenetére


kelly416
veterán

Igazából a nem ilyen rugalmas helyeket nem értem. Elvégre ha eladnak, abból pénzük van. Közvetve ugyan, de akkor is. Én tuti megpróbálnék mindent megtenni a leendő vevő érdekében, hiszen úgy gyümölcsöző a kapcsolat a jövőt tekintve. Kecsón ezt is tapasztaltuk, ezért is voltam boldog és nyugodt, amikor igyekeztek mindennel a kedvünkben járni, és ezért is vettük ott az autót.

(#393) Luck Dragon válasza AMD Power (#390) üzenetére

Ez egy remek kérdés hogy mi az eltérés oka.
Kíváncsian vártom a tesztvezetés beszámolóját.

kelly416
Pedig aztán tényleg van olyan szalon ahol az ember be megy és még ő kér elnézést.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#394) AMD Power válasza Luck Dragon (#393) üzenetére


AMD Power
titán

Elvegre az auto 80%-ban Teljesen ugyan az. :U Ezert is nem ertem a dolgot.

Az pedig,hogy egy szalon stb rugalmas es kedves az pedig tenyleg alapnak kell lenni. Millios autokrol beszelunk es utana evekig tarto kotelezo szervizekesrol stb....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#395) Luck Dragon válasza AMD Power (#394) üzenetére

Tessék be menni a fehérvári pappas Fiat- Mercedes szalonba majd rá jössz hogy ez nem alap dolog.
Ott vettünk az autót, majd kiderült hogy nincsenek meg az átadás követően még a könyvei stb, mondták jól van, majd postázzák. Három hónapig kellett nyaggatni őket mire elküldték de az sem jó típusét. Nevetséges

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#396) kelly416 válasza Luck Dragon (#393) üzenetére


kelly416
veterán

Nem értem, az ilyenek hogy maradhatnak életben, még ha Pappas akkor is...

(#397) Luck Dragon válasza kelly416 (#396) üzenetére

Flotta az amiért életben vannak.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#398) Šolaire válasza AMD Power (#384) üzenetére


Šolaire
veterán

Városba tökéletes az sce. 120- at simán viszi.

“Praise The Sun” \[T]/

(#399) kelly416 válasza Luck Dragon (#397) üzenetére


kelly416
veterán

Na mondjuk az lehet, ebben a témában kicsit sem vagyok otthon. De elképesztő, hogy ilyen modort megengednek maguknak magánszemélyekkel, vásárlókkal szemben.

(#400) Luck Dragon válasza kelly416 (#399) üzenetére

Azért is ajánlottam AMD fórumtársnak a Fóti szalont . Nem mindegy hogy az ember milyen szájízzel távozik vásárlás után. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.