Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Dvix válasza konyi79 (#1750) üzenetére


Dvix
senior tag

Szóval azt mondod, hogy fölrakta a több százezer értékű cuccot a házára, hogy környezettudatos legyen? Tényleg ez volt a valódi ok? De most komolyan! :F

Vagy van napelemje és rá van kötve egy inverterre és akksira és nem megy föl a hálózatra a felesleg? ÉS úgy tankol?

[ Szerkesztve ]

(#1752) Dvix válasza konyi79 (#1750) üzenetére


Dvix
senior tag

Mondjuk lényegtelen is ha ő így gondolja, a fenti kérdéseimet vedd tárgytalannak légyszi, mert hülyén jöttek ki.... :U

(#1753) konyi79 válasza Dvix (#1752) üzenetére


konyi79
addikt

Hülyén, mert azt mutatná, bem tudod értelmezni a szaldó fogalmát.

(#1754) Dvix válasza konyi79 (#1753) üzenetére


Dvix
senior tag

De tudom, ezért mondtam, hogy vegyük tárgytalannak :U végig gondoltam utólag, hogy baromságokat írok. :C
Viszont a fenti elektromos témához hozzá szólva a gyártók odatették magukat hatalmas gyorsasággal, hogy legyen nekik full elektromos autójuk és méghozzá COVID idején. Azért ez nem kis teljesítmény, elismerem. Opel, Peugeot, Renault-nak volt csak jobb lett, mazda....

[ Szerkesztve ]

(#1755) Luck Dragon

Dacia.hu oldalán az új jövevények megtekinthetők.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1756) kelly416 válasza Luck Dragon (#1755) üzenetére


kelly416
veterán

Megrendelni kellene, csak se opció, se pénz. Így is találkozhat a kereslet a kínálattal... :DDD

(#1757) Luck Dragon válasza kelly416 (#1756) üzenetére

Nagyon kiváncsi vagyok a sima Sandero CVT -re :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1758) kelly416 válasza Luck Dragon (#1757) üzenetére


kelly416
veterán

Én fázom az automatától, és ezen még nem sikerült túl tennem magam. Vezettem automatát, kényelmes. Sőt, a 800as Driftert 400as Burgmannra cseréltem, gyakorlatilag a jobb kezemen kívül szinte semmit nem kell mozgatnom ahhoz, hogy több városon át közlekedjek (kivéve index, az bal kéznél van, de se fék, se váltás, se kuplung...), és igazából ellustítja, elbutítja az embert. Persze, hogy más nekem kisvárosinak kis távokra és más olyannak, aki napi szinten ingázik akár pályán is, mert ott rengeteg előnye lesz a dolognak egyből.
Gondolkoztam rajta sokat, hogy veszek valami automatát kényelemből, de eddig nem tudtam meggyőzni magam. Persze ki tudja. Mire lesz opció Opelt leváltani, még bármi is lehet.

(#1759) Luck Dragon válasza kelly416 (#1758) üzenetére

Én a flotta vezetőt kérdeztem hogy új Dacia közeljövőben lesz-e nálunk , mire csak annyit mondott hogy még nem tudják mekkora kerettel rendelkezhetnek jövőre , de semmi sincs kizárva . Plusz meg van hogy Dönci még biztosan három évig még munkára lesz fogva.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1760) Luck Dragon válasza kelly416 (#1758) üzenetére

Pedig az automata váltó az jó dolog, először én is óckodtam tőle úgy mint te de aztán magam is kipróbáltam és megszerettem. Hosszútávokon van tényleg értelme az automatának, főleg napjainkban ahol minden egyes nagyvárosban végeláthatatlan dugók sorai vesznek minket körül. Elhatároztam ha egyszer újból lesz saját autóm akkor az csakis automata lesz. Jó lenne ha a céges is már az Lenne.CVT váltó ami a Toyotában van azt már próbáltam és ha hasonló lesz mint abban akkor nagy baj nem lehet. Megbízhatóbb mint a német “triptronic” DSG & társai. Persze neki is megvan a sajátossága hogy folyamatosan pörgeti a motort de ha folyamatosan haladunk országúton vagy autópályán akkor csak az elején fog pörögni utána meg szépen beáll a legkedvezőbb fordulattartományban. Meg viszonylag kevesebbet is eszik tőle az autó mint a konkurens váltok esetében. Én arra leszek kíváncsi mikor a városi kigyorsításban hogy fogja lekezelni a turbólyuk és a betöltési tartományt közötti részt a kis CVT.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1761) John Cherry válasza baro32 (#18) üzenetére


John Cherry
friss újonc

Szia! Megkérdezhetem hogy neked mi volt a hiba oka, amikor ezt a hiba jelet jelezte az autód?

(#1762) Luck Dragon válasza John Cherry (#1761) üzenetére

Idézet a könyvből :
Ònarancssárga visszajelzőlámpa kigyulladása esetén vezessen kíméletesent, és keressen fel minél ha- marabb egy márkaszervizt. Ennek az előírásnak a figyelmen kívül hagyása a gépkocsi károsodásához vezethet.

Piros visszajelzőlámpa kigyulladása esetén biztonsági okokból, a forgalmi viszonyok-
nak megfelelően azonnal álljon meg. Állítsa le a motort és ne indítsa újra.

Plusz a piktogram mellé másik piktogram is fel villan akkor könyebb a be azonosítása .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1763) John Cherry


John Cherry
friss újonc

Egyelőre más piktogram nem jelent meg... Csak kíváncsi voltam hogy ez valami típushiba - e?

(#1764) Luck Dragon válasza John Cherry (#1763) üzenetére

Nem hinném hogy típus hiba lenne egy check engine visszajelző ?
Nem hinném. :)
Csak kicsit furán közli a Dacia dolgokat nem úgy mint a többi márka . Sok autóban egy sárga motor vagy egy autó villáskulcs jelzi ugyan ezt.

Vagy most elbeszélünk egymás mellet? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1765) mirci18 válasza Dvix (#1735) üzenetére


mirci18
addikt

Ugyanezen szempontok alapján vettem én is a saját Daciám.
A Ladák is drágábbak voltak és kisebbek butábbak ettől a márkától.
Plusz én feleslegesen túlháypoltnak láttam őket.

Jelenleg új autón főleg elektromoson nem gondolkodom.
Mivel 1.5-2 szeres a szorzó árban plusz vidéken nincs ingyen töltő és parkolás.
Plusz második autónak számomra egy 400 e ft mostani vas helyett nem rentábilis.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1766) mirci18 válasza Luck Dragon (#1739) üzenetére


mirci18
addikt

Az a baj hogy csalóka.
Nekem is hiába van emelet hasmagasság ha az orra alatt mélyebben van a haslemez.
Apósoméknál most hogy új kapu készült olyan magas lett a tartó vas hogy meg sem akartam próbálni fölötte elmenni.

Egyébként a relatíve nagy magasság egy dolog (átlag autókhoz képest a Stepway kialakítás nagyon jó terepre.) mivel nekem kombi van relatíve hosszú így egy dimbes dombos úton is könnyen felakadhat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1767) baro32 válasza John Cherry (#1761) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia én az olajat a motorban házilag cseréltem és mivel akkor még nem tudtam kiütni a komputert ezért volt az a ekg szerü sárga figyelmeztető lámpa.
Több mint 1 évig úgy jártam vele mivel biztos voltam benne hogy az a hiba meg természetesen utána jártam nehogy kárt okozzak a kocsiban és mikor ismerősömnek frissítették a műszerét akkor elmentem hozzá kiütötte azaz 0-a és akkor elaludt a visszajelző lámpa :) ennyi volt a történet.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#1768) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Vettünk egy Logan kombit családi autónak,2010-es.Kumplung eléggé fent fog,kb 2 cm-t kell csak benyomni,váltás amúgy simán megy.Lehet hogy ez ilyen?Vagy cseréltessek egyből kuplungot?Corsa után furcsa,kellett pár váltás megszokni.Cégnél van pár Renault Kangoo,meg Traffic azokba is van amelyikben hasonló a kuplung,kereskedő szerint ez ilyen,meg kell szokni.Kérdésem hogy mennyire igaz ez?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1769) kelly416 válasza gerisz23 (#1768) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem csak egyetlen Lodgy-val van tapasztalatom, de simán pont olyan, mint eddig bármelyik használt autóm, nagyjából pedálút fele és 2/3-a közt dolgozik. Ennek szerintem ilyennek kellene lennie más autóban is, de mivel egyetlen bowden mozgatja, szerintem simán lehet állítani rajta, nem kell egyből kuplungot cserélni. Szerintem.

(#1770) konyi79 válasza kelly416 (#1769) üzenetére


konyi79
addikt

A tied is hidraulikus szerintem. ;)

gerisz23:
A Logan nem tudom, ha dízel akkor az, ha benzines, passz.
Ha felül fog, az a tárcsa a végét rúgja jó eséllyel. Lehet benne még 40k is, de lehet, hogy két nap múlva szétpotyognak a szegecsek benne.
Ha most vettétek és érezted, hogy nem biztos, hogy jó ez így, akkor remélem kicsit ráalkudtál a cserére.

(#1771) gerisz23 válasza konyi79 (#1770) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem engedte vezetni a kereskedő,próbakörön ő vezetett ott meg nem tűnt fel.Kintről behozott autó,szerinte nem kell rajta cserélni semmit ,én meg viszem a szerelőmhöz és átnézetem,olajakat vezérlést cseréltettem.
Párom Corsáját cseréltük be,örültünk hogy bevette-durván jégkáros.

kelly416: a bowdenben reménykedem én is.Ha kiderül hogy cserélni kell akkor felhívom a kereskedőt,igaz párommal aláirattak egy papírt hogy kb reklamációnak helye nincs,kintről behozott autóról van szó (kinti szervizt is felhívjuk hátha tudnak többet az autóról mint ami a szervíz könyvbe bekerült).Azért ha kiderül hogy sok gond van vele biztos reklamálok...

Ahogy írtam a céges autóinkban is van ami ilyen rosszul van beállítva,0 km-esen is fent fogott a kuplung.

Még 1 kérdésem lenne,rakatott már be valaki utólag elektromos ablakemelőt esetleg?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1772) kelly416 válasza konyi79 (#1770) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Egyáltalán nincs mar benne bowden? Csak a fenyszóró magasságállítás marad bowdenes? Akkor én kérek bocsánatot.

(#1773) Dvix válasza gerisz23 (#1771) üzenetére


Dvix
senior tag

"Nem engedte vezetni a kereskedő,próbakörön ő vezetett" -wow ember. Mindegy, fő h bevette az autótokat. De szerintem konyi79 nek igaza van cseréltesd le. Ha használt autót veszel szinte az első dolgok közé tartozik h alá néznek+ összes olaj, szűrő, folyadék cseréje. A Logan faék egyszerűségű autó, sokat kibír de olyan emberek veszik ezeket az autókat akik nem szeretnek rá költeni tutti. :N

[ Szerkesztve ]

(#1774) Luck Dragon válasza Dvix (#1773) üzenetére

“de olyan emberek veszik ezeket az autókat akik nem szeretnek rá költeni tutti. :N

Ezt kifejtenéd kérlek. Ezt hogy érted hogy nem szeretnek rákölteni?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1775) Dvix válasza Luck Dragon (#1774) üzenetére


Dvix
senior tag

Eladás előtt!! úgy értem eladás előtt az olcsóbb autóknak is meglehet az a hátulütője, hogy már semmit nem csináltat meg rajta a gazdája! :B :U
Uhhh, legközelebb jobban kifejtem. ;)

(#1776) Luck Dragon válasza Dvix (#1775) üzenetére

Sajnos ebben igazad van. Láttam már jól lelakott autót ami a képeken maga volt az álom. De mikor megnéztük majdnem sírva jöttünk el a kereskedéstől .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1777) kelly416 válasza Dvix (#1773) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... még kifejtve sem értek egyet Veled teljesen. Sajnos magyar szokás, hogy "nézzen ki valahogy és bírja ki az első 2 napot, utána felőlem széteshet" állapotban akarják eladni lehetőleg az újkori árán, vagy többért. :P Ha Loganod van, azért vetted mert kis pénzből megvan, de azt a kicsit sem akarod pluszba rákölteni ha már eladod, mert kicsi pénzből élsz, vagy legalábbis erre ennyit akarsz elkülöníteni, mert nem térül meg. De ha 4-5 éves négykarikás vagy Bajor autód van, akkor meg nem akarsz rálocsolni 1-2 millát ami nem térül meg. Persze, hogy nem, mert a balek aki végül megveszi, elhiszi, hogy jó. Egyébként nem adná meg azt a pénzt, mert abból meg nem enged az eladó sem, hiszen jó az autó és költségmentes. Kapuig. Aztán ha azon kimentél...

Szerk. Ezért vettünk mi is újat, legalább számíthatóak a költségek az elején. Ha nem lett volna az állami támogatás, most Logannal menne a feleségem vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#1778) Dvix válasza kelly416 (#1777) üzenetére


Dvix
senior tag

igen...igen :K :B

(#1779) gerisz23 válasza Dvix (#1773) üzenetére


gerisz23
őstag

Számoltam vele hogy az alap dokgokat kicseréltetem,ezzel nincs is baj.Kuplung cserém viszont még egyik autómnál se volt,azt se tudom pontosan mennyibe kerül.De ha elkopott akkor vagy rosszul használták vagy nem valós a futásteljesítménye.
Pár dolgot így is szeretnék még belerakatni hogy használhatóbb legyen,csak keresnem kell Győr-Sopron környékén autóvillamosági szerelőt.
A cél az volt hogy legyen nagy családi autó ami elvisz A-ból B-be,legyen benne működő klíma.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1780) Dvix válasza gerisz23 (#1779) üzenetére


Dvix
senior tag

Gratulálok hozzá! :C Munkadíjjal egy kuplung csere 30 körül alakul. :K

(#1781) gerisz23 válasza Dvix (#1780) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi!Többrr számítottam,de majd a szerelő úgyis megmondja a tutit:)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1782) konyi79


konyi79
addikt

Na állj egy kicsit!
30-ba egy váltó le-fel se nagyon fér már ma bele, nemhogy az anyag.
Kezdjük ott, ha nem vagyunk önmagunk ellensègei, nem csak tárcsát cserèlünk, tuti, hogy csereèrett a szerkezet is. Ha bowdenes, akkor a kinyomócsapágy akkor az mèg nèhágy ezer, ha hidraulikus, akkor pár 10k..
Ha már ki van szedve a váltó, ès ismeretlen az autó előèlete, akkor váltó olaj is cserès, de ha nem akarod, hogy fogjon akkor fèltengely szimeringek. A nyelestengelynèl is van szimering, szóval ha több, mint 100k van az autóban, akkor azt se hagyd benne. Ha, ha már lent a váltó, akkor semmiből nem tart kicserélni a hátsó főtengelynèl is. Nagyon szar, ha amiatt kèsőbb az egèsz munkadíj az ki kell fizetni.

Szóval ha hosszabb távra tervezel az autóval, ès nem gyáriból csinálod se takarja be egy százas munkadíjjal együtt. Pedig èn szimeringből èn mást nem vennèk...

(#1783) kelly416 válasza gerisz23 (#1779) üzenetére


kelly416
veterán

Itt olvastam régebb, egy srác elérhető fészen, jól dolgozik és sok mindent meg tud csinálni. Keress, oktatáson vagyok, nem tudok sokat ezzel foglalkozni. De hátha segít valaki Neked egy linkkel.

(#1784) Luck Dragon válasza kelly416 (#1783) üzenetére

Krogeno MediaNav Loganos

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1785) konyi79 válasza Luck Dragon (#1784) üzenetére


konyi79
addikt

Ő pont győri, ajánlom, korrekten dolgozik nagyon. Facén keress rá, írj messenger üzenetet telefonszámmal, visszahív.

(#1786) Luck Dragon válasza konyi79 (#1785) üzenetére

Ezt nekem szántad ? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1787) konyi79 válasza Luck Dragon (#1786) üzenetére


konyi79
addikt

NEM :)

(#1788) Luck Dragon válasza konyi79 (#1787) üzenetére

Kár :( :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1789) konyi79 válasza Luck Dragon (#1788) üzenetére


konyi79
addikt

Akkor neked. Ha jólesik :D

(#1790) Luck Dragon válasza konyi79 (#1789) üzenetére

Most már mindegy . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1791) gerisz23 válasza Luck Dragon (#1784) üzenetére


gerisz23
őstag

Megtaláltam!Köszönöm!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1792) Luck Dragon válasza gerisz23 (#1791) üzenetére

Szívesen

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1793) kisbago válasza baro32 (#18) üzenetére


kisbago
aktív tag

szia mi volt a baj? ugyan ez az eset nálam is!

(#1794) baro32 válasza kisbago (#1793) üzenetére


baro32
aktív tag

Kérlek olvass vissza már leírtam :) köszönöm.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#1795) kelly416 válasza kisbago (#1793) üzenetére


kelly416
veterán

Kézikönyvét vedd elő, le van írva aprólékosan.

Szerk.: Nem túl bonyolult, de több összetevős ha jól emlékszem, ezért írtam ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1796) gerisz23 válasza konyi79 (#1782) üzenetére


gerisz23
őstag

Egyelőre az biztos hogy bowdenes,első ránézésre javítani kell a kuplungot.Ma hoztuk el a Corsát (komplett hátsó fék csere bowdennel munkahengerekkel 98k),ezt meg otthagytuk átnézésre,olajcserék,kuplung stb..

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1797) Luck Dragon válasza gerisz23 (#1796) üzenetére

Fékeket plusz nézzek át .
Meg a világítás kapcsolót .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1798) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Egyenlőre csak megfigyelőként vagyok autóvásárlás céljából.
Top 3-ban van Duster,(1.6.benzin).(Másik kettő Vitara,Scross)
Érdekelne a fogyasztása városban átlagba hány liter?
Illetve télen 10-et eléri?
Olyan 90% városba használnám.
Használtan venném.
Olyan 3.5- max 4M-ig szánnák rá.
Max:5éveset vennék.
Hosszabb idegig szeretném használni.
Típus hibái?
Mindenféle tanácsot meghallgatok.
Köszönöm

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#1799) JoinR válasza musli26 (#1798) üzenetére


JoinR
senior tag

Város és város között nagy különbségek vannak, de nálam Bp-en télen 9L volt a legnagyobb fogyasztás.
Az irányjelző kar idővel letörik. Az enyém 1.5 évesen már zörög 1-2 helyen, bár az átlagnál talán több földutat látott, meg hát ez egy olcsó autó, hogy a márkaszrrvizt idézzem, "ez ilyen". :DDD

(#1800) Dvix válasza musli26 (#1798) üzenetére


Dvix
senior tag

az én 999cm3 Dusterem is eszik 7,7 Litert átlagban hidegben. A szívó meg még többet fog enni, mert pörgetni kell azért rendesen. :K Típushibát nem tudok mondani mert csak 5 hónapja van nekem, de az tutti h az 1,6 os szívókat most használtan is pofátlanul magas árakon kelletik mert h "szívó".
A hátsó sárvédőívet takarítsd meg rendszeresen. :K Én tapasztalatból mondom, hogy bemennék te helyedben egy szalonba és vennék rohangálósnak egy ezrest 4,3 milla körül újonnan. ;) Én is azt csinálom, és legalább megy egyből, nem érzed nyomatékszegénynek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.