Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) JoinR válasza Dvix (#1800) üzenetére


JoinR
senior tag

Én ugyanúgy pörgetem télen-nyáron, nem emiatt nő a fogyasztás hidegben. Amúgy nem tudom, hogy mekkora a különbség a szívó meg turbó között hideg üzemben, nálam 2000-es fordulaton is kiírja a pill.fogy.mérő a maximális 29.9L-t :) Viszont üzemmelegen 4000 körül is max 12-14-et ír ki.

(#1802) konyi79 válasza musli26 (#1798) üzenetére


konyi79
addikt

Pont azt a kategóriát nézegeted szerintem, amit Dusterből nem szabad megvenni.
Rengeteget ment fel az autók ára ebben az időszakban, a Duster meg szinte már indokolatlanul jól tartja az árát. Szóval azt a használtat most meg tudod venni drágábban, mint a tulaj fizetett érte.
Értem, hogy ez egy piaci helyzet és nem lehet vele mi tenni, de átgondolni tudod.
A leírt időszakban már a Nissan HR16-os motorja van a Dusterban is, ami jó, de azért elő-elő fordulnak vele olajfofogyasztási gondok és igaz rá, ami az összes szívó benzinre már majdnem amit 10 év alattiban meg lehet venni: Messze nem tudja azt a tartósságot, nem bírja úgy a ridegtartást, mint elődeik, amelyek miatt beéget a szívó benzin a tartósság szinonimájának.
Ennek ellenére egy 1,6-os D2-t 2 évesen a vételi árhoz képest akár 1M haszonnal adnak el...
És az is egy használt autó, lassan lejáró garanciával.
A D2 pedig nagyot lépett az elődhöz képest, mind utazási komfortban, mind biztonságban, sokkal jobb választás a D1-nél.
Szóval értem a bizalmatlanságot a literes turbós felé, ami 3 henger, de dinamikában nem marad el a régi 1,6-tól, fogyasztásban meg ugyanazt hozza. Az új autó garanciával meg mindenképp tartósabb. Ha veszel rá 5 évet, az biztos, hogy 5 évig a fő szerkezeti részekhez, hajtáshoz nem kell nyúlnod, legalábbis fizetned nem kell érte, ha mégis. Csak egy kuplungozásba gondolj bele, ami pár napja téma volt. Persze, ha hazavágod, akkor fizetsz, mert kopó alkatrész, de egy új autóban minden alkatrész új: A kuplung, a fék, a lengéscsillapító, az össze szilent stb.
Bár amit megjelelöltél ársáv az újak között inkább csak a hirdetőtáblák miatt értelmezhető, de a költségvetésegbe egy 10%-ot beletolva már egy Comfort kapsz, ami egy garantáltan keveset futott, frissen szervizelt még jócskán garanciálisba ülhetsz.

(#1803) Dvix válasza konyi79 (#1802) üzenetére


Dvix
senior tag

+1
Érdemes lenne neki még meggondolni szerintem a Renault Zoe-t. Bár nem tudom milyen terep az a 90% város, de ilyenkor már az elektromos autó játszik. Harmadát le kell rakni, 2,5 milla állami támogatás repül rá automatikusan, 7 millától megveheti. Semmi gond ha csak ennyi a keret, akkor is az 1/3-át ott tudja hagyni a többi pörög 5%-os THM-re. :K
Én is, mai napig gondolkozom az elektromoson, de a Békés megyei utak, azok bekötőút minőségűek. :W Jah, hát a kertbe is ki kell jutni valahogy! :B :U

[ Szerkesztve ]

(#1804) konyi79 válasza Dvix (#1803) üzenetére


konyi79
addikt

Azért a Duster meg a Zoe nem egymás helyettesítő termékei. Semmilyen tekintetben.

(#1805) Dvix válasza konyi79 (#1804) üzenetére


Dvix
senior tag

Azt mondta városi cirkálás, azért írtam ezt. Nyilván nem :K :U

(#1806) Luck Dragon válasza Dvix (#1800) üzenetére

7.7 ojjjh még sima Logan 1.0-al is simán hozom! Ezt most csak itt hagyom. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1807) Luck Dragon

Most hogy megjöttek a hidegek , kormány irányából a műszerfal alól valami nagyon elkezdett zörögni . Mint egy elszabadult volna benne valami. Marha idegesítő .

Nálatok mit hozott magával az idő változás ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1808) konyi79 válasza Luck Dragon (#1807) üzenetére


konyi79
addikt

+1,5L.
De az is lehet, a sár közrejátszott ;]
[kép]

(#1809) Luck Dragon válasza konyi79 (#1808) üzenetére

Gondolod ? :DDD :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1810) konyi79 válasza Luck Dragon (#1809) üzenetére


konyi79
addikt

Hát. El kell gondolkozzak, nem-e érdemes lenne belépni a Lada Niva csoportba is :)

(#1811) Pokesz007 válasza Luck Dragon (#1807) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Imádok nagyon én is nyomozni párszor,hogy mi a fene zörög..
Olvastam olyat,hogy ha a kormány teljesen fel van állítva,akkor zörgött valakinek,de nem biztos,hogy neked is az lesz.
Nekem néha képes hidegbe zörögni a műszarfal teteje,kicsit megnyomom és csendben van 1-2 hétig. Nekem most a kalaptartó szo.atott meg,de jobbról is hallok valamit a befújó rács felől. Biztonsági öv csat is csoda idegesítő kattogó tud lenni. Sokan azt írják,vegyem fel a hangerőt a kocsiba :)
Sandero Sce 75 2020 Turbó nélküli picike motoros.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1812) Luck Dragon válasza Pokesz007 (#1811) üzenetére

Kormány állítást kipróbálni , bár nem hinném hogy ez lenne a megoldás .
Még a héten így marad aztán jövő héten szólok hogy valami nem jó .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1813) kelly416 válasza Luck Dragon (#1807) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem a Zafirát, úgyhogy teljesen le vagyok léptetve a Lodgyról. :DDD
Kicseréltem a kerekeket télire múltkor, de nem tudom, írtam-e, hogy úgy rá volt húzva szárazon gyárilag, alig tudtam.leszedni mind a négyet. Persze zsírozva mentek vissza a csavarok, tavasszal együttműködőbb csavarokra számítok.

(#1814) kelly416 válasza konyi79 (#1808) üzenetére


kelly416
veterán

Nem hinném. Az kis súlytöbblet nem számít annyit. Ja? Hogy kapirgáltál is benne? Ejnye-ejnye. Szabad ilyet ezzel a szép autóval? :P

(#1815) gerisz23 válasza Dvix (#1780) üzenetére


gerisz23
őstag

Kuplung,bowden,olaj,kinyomó csapágy stb 91000 volt.Most jóóó!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#1816) Luck Dragon válasza kelly416 (#1813) üzenetére

Szegény te :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1817) Dvix válasza gerisz23 (#1815) üzenetére


Dvix
senior tag

ohohohóóóó :)) :C

(#1818) kelly416


kelly416
veterán

Nem is tudom. Oké, öreg dízel, nem úgy megy, mint a Lodgy, de 4 elektromos automata ablak (igen, mind a négy automata) van, tempomat van, könyöklő van, ráadásul állítható magasságú, nem fix. mint a Lodgyban. Kevesebbet eszik, szívesebben futózom vele mert jobban bírja a 2L tdi, nem a Lodgynak való a sok futózás, főleg nem a nehéz cuccok. Ok, a fejegységet kicseréltem, de mostmár kékfogas kihangosítós, ráadásul ha kikapcsolom mert nem kell a zene, de jön egy hívásom, aktivizálja magát, kihangosít, hívás végén kikapcsol. A gyári fejegységek nem ilyen "figyelmesek". Egy jó telefontartóval az AA is meg van oldva szintén kékfoggal, szóval még a navi is meg van oldva, még ha parasztos is kicsit a megoldás. Szóval jó a Lodgy, de az én igényeimnek ez is teljesen megfelel. Majd ha nem kell futózni, akkor kellene egy városi kis benzines (pont ma néztem egy Meriva OPC-t ;] ), de addig ez nekem maga a tökély. Még a klímáját fel kell töltessem egy tömszelence csere után, meg profikkal kitakaríttatom majd a belsejét és majdnem olyan lesz mint az új. De majd egy új generációs Sandero-ba beleszámíttatom, ha rám szakad a bank. Kár, hogy már az 1.33-as turbós motorral sem lehet megvenni most sem.

Szerk.:
Ja? És a kerékcserés dolog természetesen a Lodgyra vonatkozott, amint ott írtam.

[ Szerkesztve ]

(#1819) Luck Dragon válasza kelly416 (#1818) üzenetére

Ilyenkor amikor ezt olvasom tőled , jó emlékkel gondolok vissza én is az Opelemre. Bár nekem annyiból szerencsés vagyok hogy apus vette át tőlem így láthatom . Ebben az évben is jó ha tett bele ötezer kilométert . :))

De hogy ON is legyek a témában leadtam az autót majd megnézik mi szabadult el a műszerfal alatt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1820) kelly416 válasza Luck Dragon (#1819) üzenetére


kelly416
veterán

Az az igazság, hogy minden eddigi autómra (és ami nem a nevemen volt, de én hajtottam sokáig, pl. Anyámé amikor Neki 2 is volt én meg még pelyhes szakálú voltam) boldogan emlékszem vissza. Mindegyikben volt amit mai napig sajnálok, de úgy összességében talán a Fóka mk2 2liter dti-ből hiányzik a teljesítménye legjobban. Kis pénz, kis szórakozás. Nekem már az is mosolyt csalt az arcomra a kombiban is. De a 626 plüss ülései, a Proton Persona 315 fürgesége, meg a 77-es Fiesta fürgesége is, a Clioval együtt töltött idő emlékei mind mind pozitívak. A Lodgyval is szép emlékeink vannak már víruska ellenére is, meg még lesznek is, remélem. Az Opelt is vissza sírom majd valamiért, az tuti.

(#1821) Dvix


Dvix
senior tag

na most ár megveszem a Dusterbe a méretpontos üléshuzatot :U Ez szerintetek jó lesz vagy ajánlatok más honlapot. Ezt is 2 hetembe tellett mire felkutattam! :B
[link]

(#1822) Luck Dragon válasza Luck Dragon (#1812) üzenetére

Vissza kaptam a kocsit , most végre csend és béke honol az autóban . :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1823) Pokesz007 válasza Luck Dragon (#1822) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Mit mondtak,mi zörgött benne ? :Y Titkos?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1824) kelly416 válasza Luck Dragon (#1822) üzenetére


kelly416
veterán

Ez a legfontosabb. :C

(#1825) Dvix válasza Luck Dragon (#1822) üzenetére


Dvix
senior tag

Na de tényleg, mi volt az? :B

(#1826) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Tegnap beszéltem a kereskedővel, ahol vettük a kocsit, abból kifolyólag, hogy elértem a 10e km-ert és decemberben lesz egy éve, hogy átvettük. Megbeszéltük, hogy akkor decemberben vigyel, az első hivatalos szervízre, kaptam is ajánlatot, szeretnélek megkérdezni titeket, hogy korrekt ajánlat-e:

Köszi!

Luck Dragon:
Engem is érdekelne mi csörgött? Nekem is zörög a belseje régebb óta, de én eddig betudtam annak, hogy azért nem prémium minőségi szinten vagyunk. Egyébként nekem olyannak tűnik, mintha belső műanyagok zörögnének.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#1827) kelly416 válasza Flowtation (#1826) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem ez az árajánlat elfogadhatónak látszik. A Lodgyra kevesebbet fizettem a 3000-es olajcserénél, de ott csak olajat cseréltek.

(#1828) Luck Dragon válasza Luck Dragon (#1822) üzenetére

Persze hogy nem titok , ezért van a topic. Lényeg hogy a műszerfal mögött egy több kábelt átfogó rögzítő gyűrű gondolta úgy hogy most elszabadul . És ez a gyűrű ahogyan az ember kanyarodott vagy csak egy kisebb kátyúba hajtott ez ide-oda csapódott . Mind egy nagyra nőt Kinder tojás . :DDD
Hát röviden ennyi.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1829) gyemipapa válasza Flowtation (#1826) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Az olajcserét gondolom te kérted, mert hogy két évesnél esedékes gyári előírás szerint.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1830) Flowtation válasza gyemipapa (#1829) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen én szerettem volna, de ők is javasolták, hogy érdemes.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#1831) konyi79 válasza Flowtation (#1826) üzenetére


konyi79
addikt

Teljes normális ár.
Annyi, én kérném inkább Castrollal. Tudtommal valamivel olcsóbb is, meg személy szerint jobbnak is tartom.
RN17-nek megfelel.

(#1832) Flowtation válasza konyi79 (#1831) üzenetére


Flowtation
őstag

Akkor nekem kell vinnem nem? Nem tudom ezt engedik-e, jóban vagyok velük, meg nekem megfelelne így is, de azért rákérdezek.
Mi az a RN17? Renault Normativa 2017? :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#1833) Dvix


Dvix
senior tag

Úgy látom új Dusterek szivárognak Tce 90 motorral. :U Elkezdtek itt is "zöldülni", hogy a kis 999cm3 háromhengerest visszább kell fogni 11 LE-vel, hogy pont annyit pöfögjön amit még bizonyos normatíva alatt át lehet csúsztatni büntetés nélkül :P

(#1834) Luck Dragon válasza Dvix (#1833) üzenetére

Hasonló helyzet mint az új Clio&Logan&Sandero trió esetében az SCE65 csodával .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1835) kelly416


kelly416
veterán

Örömmel látom, hogy mindenki ennyire elégedett az autójával. :))

(#1836) Luck Dragon válasza kelly416 (#1835) üzenetére

Milyen autóval ? :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1837) Pokesz007 válasza kelly416 (#1835) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Lemostam 3napja garázsba van. Minden oke vele.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1838) kelly416 válasza Luck Dragon (#1836) üzenetére


kelly416
veterán

Már megint nincs? :DD

[ Szerkesztve ]

(#1839) kelly416 válasza Pokesz007 (#1837) üzenetére


kelly416
veterán

Igazad van. Ilyen esős időben minek is az autó?!? ;]

Én ma a céges s-cross-ba bele zavartam pár km-t, a Dacia még mindig feleségem privátja, nekem nem jut belőle. De legalább tankolni sem én hordom. :P

(#1840) Pokesz007 válasza kelly416 (#1839) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Én ma szakadò esőbe gyalog mentem a talicskàért,anyòshoz :) 2km ért ,majd pont előveszem :D

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1841) Luck Dragon válasza kelly416 (#1838) üzenetére

De van , csak poénkodtam. Amúgy tényleg nem tudok mondani róla semmit én sem. Unalmasan megbízható a kis Dönci . Meg Sanci is . Falják a kilométereket meg mindig szomjasak . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1842) kelly416 válasza Pokesz007 (#1840) üzenetére


kelly416
veterán

Jól van, nem izélgetni akartalak. 2km-ért tényleg elég felesleges előkaparni az autót, de szakadó esőben én lettem volna elég kényelmes hozzá.

(#1843) kelly416 válasza Luck Dragon (#1841) üzenetére


kelly416
veterán

Jól van na, valamit kell nekik adni a km-ért cserébe. Egyébként meg közel sem annyira szomjasak mint elődjeik. Ügyes kis gépek ezek.

(#1844) Luck Dragon válasza kelly416 (#1843) üzenetére

Nem tudom milyen volt az elődeik , de most Dönci 6,6/100 az átlagja ami nálam hatalmas javulás . Az okát még nem tudom.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1845) Dvix válasza Luck Dragon (#1844) üzenetére


Dvix
senior tag

Leállt egy henger? ;] :P

(#1846) Luck Dragon válasza Dvix (#1845) üzenetére

Van csak az nem kap üzemanyagot . :P

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1847) Dvix válasza Luck Dragon (#1846) üzenetére


Dvix
senior tag

Hehehe ;]
#1837Pokesz007 A nagy tél előtt én is lemostam a száraz port, rendesen dobálni kellett a pénzt a mosóban. Lemostam... most meg esik :U .
Lekopogom eddig semmi problémát nem tapasztaltam az autóval. :K

(#1848) golyós válasza kelly416 (#1835) üzenetére


golyós
őstag

27-én voltam az 1 éves szervízen, minden oké.
Tegnap asszony elment vásárolni, de vissza már nem tudott jönni, nem indult csak kerregett.
Assistance kihív, hát ez aksi. 1 évesen? Az.
Bebikázta a srác, irány a Baumgartner mert 2 év a gari az aksira.
oké, hagyjam itt, megnézik, kimérik, tesztelik.
5re mentem érte, semmi nem szívja az aksit, tényleg tönkrement.
Kaptam újat, mindenki happy.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1849) Dvix válasza golyós (#1848) üzenetére


Dvix
senior tag

Nagyszerű :K

(#1850) kelly416 válasza golyós (#1848) üzenetére


kelly416
veterán

Szuper! Minden jó, ha a vége jó, bár a bosszúság nem hiányzik és az idő senkinek sincs ingyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.