Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Luck Dragon válasza konyi79 (#749) üzenetére

Tudom hogy a bejáratásról szól , azért is írtam hogy plusz infó. :)
Leginkább Kellynek ment volna , mert feljebb volt hogy mennyit tankolt, teljesítmény , kopás utáni erő témára vonatkozót volna.

Ha nem írja ki, akkor nem. Ezen nem veszünk össze :R
Ui: csak nem kötöttek ki. —-> ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#752) konyi79 válasza Luck Dragon (#751) üzenetére


konyi79
addikt

Bíztam benne :)

Vannak modellek, ahol ez megvan ma is, de ezek jellemzően a prémium modellek végletekig kihegyezett motorjai. Na pont nem ez a Dacia.
Gyakorlatban mindig marad némi szennyeződés az összeszerelt alkatrészeken a megmunkálás után, meg ugye ezek mindegyike le van kezelve változatos korrózivédő anyagokkal. Na ezt leoldja a felületről a forró motorolaj, ami ma már szintén egy precízen összerakott kémiai alkotás, amiből nem hiányoznak ezek a vegyianyag maradványok.
Nyilván egy mindennapra szánt autóban ennek kisebb a jelentősége, de van.
Szóval csere 3-5000 körül, meg minden egész 10k-nál, ha valaki hosszú tárvra tervez.

Bár érdemes megemlíteni, hogy az első 150000 km-t nagy biztonsággal lefutja a 4 célzott olajcserével, amit így feltolhatunk 15db-ra, ami lazán ott van típusfüggően 500k-1,5M között valahol a szűrőkkel együtt. Ha meg el lesz adva az autó, akkor meg megéri-e ezt rákölteni? És akkor meg is fejtettük a sok behozott szar titkát.

(#753) Luck Dragon válasza konyi79 (#752) üzenetére

Hát a használtautó piacot megjártam 2016-ban. Hát megdöbbentő ami a kis hazánkban található. Sok idő volt mire megtáláltam a megfelelő autót akkoriban , bár ez annak is betudható hogy "háklis" vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#754) AMD Power válasza Luck Dragon (#753) üzenetére


AMD Power
titán

Áhh ez a használt buli..... én a frászt kapom tőle. Akkor inkább addig használom az Astra-t ameddig porra nem rohad alattam.

(#755) Luck Dragon válasza AMD Power (#754) üzenetére

Azért nem annyira ördögtől való dolog ez .Csak sok idő , türelem , utánna járás , átvizsgálás ,típus ismeret, tartalék pénz kell. Na meg nagy szerencse. Azt hiszem csak ennyi. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#756) AMD Power válasza Luck Dragon (#755) üzenetére


AMD Power
titán

Jah tényleg! :) Végül is..... :DDD

(#757) kelly416 válasza konyi79 (#749) üzenetére


kelly416
veterán

Oké, a blokkcsere túlzás, de a két olaj közt akkora állagbeli eltérés van, hogy én őszintén szólva városban sok kis útra használva az autót, mgis inkább a hígabbat tenném bele, de most elültetted a bogarat a fülemben.

(#758) kelly416 válasza konyi79 (#752) üzenetére


kelly416
veterán

De én úgy tudom, ezek a motorok (na jó, lehet, pont nem a Dacia-nál) járatva vannak beszerelés előtt pont ezért, és olajcsere után vannak átadva a vevőnek. Vagy várjam meg, ameddig a kezem bele lóg a bilibe?

(#759) konyi79 válasza kelly416 (#758) üzenetére


konyi79
addikt

:K
Járatva lehet padon egy kicsit, de ha azt gondolod, majd kicserélnek emiatt egy töltet olajat...

Én is a 0W-20-at raktam bele.

(#760) Luck Dragon válasza konyi79 (#759) üzenetére

Az előző autóm 5W-30 volt, eléggé híg lehet ez 0W-20-as. (Elképzelés).

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#761) mirci18 válasza AMD Power (#750) üzenetére


mirci18
addikt

Nyilván nem mindenkinek való.
Pl a CSOK-ot vagy a falusi CSOK-ot se tudom igénybe venni de még a babaváróból se az egészet vettem fel.
Számomra az volt a fontos hogy ha már van egy úgymond ingyen hitel akkor legyen egy biztos autóm 10 évre.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#762) mirci18 válasza konyi79 (#752) üzenetére


mirci18
addikt

Érdekes a gondolatmeneted mert ha így gondolkozok lesz a végére egy olyan autód amiben ugyan hivatalos időközönként cseréltél olajat de akinek van esze a kocsit nem veszi meg tőled.
Én eleve úgy kalkuláltam hogy kifizetem a 4 olajcserét a szervíznek (Első bejáratós plusz a 3 db évenkénti kötelező) utána már ezt otthon fogom megtenni mint a mostani autómnál. elvileg 15-20 e ft otthoni körülmények közt egy jobb minőségű olajjal a csere.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#763) konyi79 válasza mirci18 (#762) üzenetére


konyi79
addikt

Ha figyelmesen olvastad, akkor láttad, hogy nekem le lett cserélve 3000-nél.

Emellett is naív gondolat, egy Mo-i vezetett szervízkönyves 5 éves autót garantált 150k km-rel nem lehet eladni, mert annyira elhanyagolt :DDD
Magyarországon.
Igazolt futásteljesítménnyel.
Vezetett szervízkönyvvel.

A Hahu-n jelenleg 36db Duster van 2015-16 évjáratból, ami korú autókról beszélünk. Ebből 26db-nál állítanak 150k-nél kevesebbet, ebből 17db 1. tulaj, 16 Mo-i, 18 ami szervízkönyvesnek írt. De sajnos a tapasztalat azt mutatja, itthon ami 60 000-nél volt szervízben, és most van benne 120k, akkor is úgy hirdetik, hogy szervízkönyves. Mert megvan a papír... :F

Láttad te, hogy mit vesznek meg az emberek manapság?

Az otthoni csere még ennyiból sántít itt, jelenleg RN17FE minősítésű olajat kiskereskedelmi forgalomban nem tudsz venni, mivel a Total kizárólag a Renault hálózatán belül értékesíti. Ami így listaáron 9700Ft/l.

[ Szerkesztve ]

(#764) mirci18 válasza konyi79 (#763) üzenetére


mirci18
addikt

Nem állítottam hogy te ezt így tetted volna pusztán azt hogy a szabályokba nem ütközik a 30 e kilométerenkénti olajcsere.
Azt értem hogy kapol egy szervíz könyvet a kocsihoz és töltöd de ha 30 e kilométerenként van benne bejegyzés csak az már sok embernek elrettentő értékű lehet.

Én nem vennék használnék olyan kocsit amiben így cserélnek olajat de mindenki azt tesz amit akar.

A gyári minőségű olajat nem veheted meg nyilván bele de olyat mint az bele lehet venni s nem hinném hogy azok rosszabbak.
Így működhet garancia időn kívül az otthoni olajcsere.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#765) mirci18


mirci18
addikt

A mai naptól végre teljes értékű tag lehetek. Az új családtag egy Mcv Stepway Techroad. Hirtelen felindulásból elkövetett vásárlás volt olyannyira hogy a papírok aláírása előtt még ki sem próbálhattam hála a koronavírus nak. Két hét alatt sikerült lepapirozni kicsit hosszabb volt mint gondoltam a vonóhorog miatt. Az edd igi autóm mellett (Suzuki Wagon r) ez egy űrtechnika. Imádom.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#766) Luck Dragon válasza mirci18 (#765) üzenetére

Tiszta szívből gratulálok, szolgáljon téged sokáig. :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#767) AMD Power válasza mirci18 (#765) üzenetére


AMD Power
titán

Gratulálok!! Használjátok egészséggel!! :R

(#768) kelly416 válasza mirci18 (#765) üzenetére


kelly416
veterán

Gratula! Nagyon szép. Szolgáljon sokáig boldogságban. ;)

(#769) mirci18


mirci18
addikt

Luck Dragon, AMD Power, kelly 416. Köszönöm szépen. Nagy az öröm hosszú távra tervezek vele minimum 10 év. Lesz mit megtanulni rajta.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#770) Šolaire válasza mirci18 (#765) üzenetére


Šolaire
veterán

Grarula szeretni fogod. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#771) mirci18 válasza Šolaire (#770) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm szépen. A szeretet nem is kérdés.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#772) konyi79 válasza mirci18 (#765) üzenetére


konyi79
addikt

Nagyon jók ezek a felnik az összes Stepway-Techroad Dacián. Gratula a járgányhoz, sok balesetmentes métert vele!

(#773) Šolaire válasza mirci18 (#771) üzenetére


Šolaire
veterán

Lassan egy éves az enyém de nem tudok betelni vele. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#774) mirci18 válasza konyi79 (#772) üzenetére


mirci18
addikt

Imádom.
Mindenki azt hiszi első hogy igazi alufelni és nem csak dísztárcsa.
Gondolkodok télre egy szett lemezfelnire pluszban. Majd meglátjuk a későbbiekben mennyiért lehet venni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#775) konyi79 válasza mirci18 (#774) üzenetére


konyi79
addikt

Elég jó szereltkerék ajánlatok szoktak lenni a szalonokban.
Felni+gumi felszerelve, centírozva. Nem is éri meg máshol néha, így összerakva elég jó áron van.

(#776) Šolaire válasza mirci18 (#774) üzenetére


Šolaire
veterán

Én a kocsival vettem felnire szerelt centírozott téligumi szettet. Adtak rá kedvezményt.

“Praise The Sun” \[T]/

(#777) Flowtation válasza mirci18 (#774) üzenetére


Flowtation
őstag

Gratulálok, csak balesetmentes km-t kívánok!
Ezek nem alufelnik? Vagy én értek valamit félre?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#778) Luck Dragon válasza Flowtation (#777) üzenetére

Ezek nem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#779) Flowtation válasza Luck Dragon (#778) üzenetére


Flowtation
őstag

Mármint nem alumíniumból vannak, vagy csak dísztárcsák? :F
Mert ha dísztárcsák akkor engem átvertek. :))

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#780) Luck Dragon válasza Flowtation (#779) üzenetére

Nem alumínium. Ezek dísztárcsák.
Csak az artic felszereltségnél kapható 15" -5 küllős alufelni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#781) Flowtation válasza Luck Dragon (#780) üzenetére


Flowtation
őstag

Ha jól rémlik nekem ugyan ilyen van, külön kértük az autóhoz, igaz az 16"-os és könnyűfém felni. De mivel el van rakva december óta és nem is volt még a kocsin, elbizonytalanodtam..

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#782) Luck Dragon válasza Flowtation (#781) üzenetére

Tessék kimenni , megnézni .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#783) kelly416 válasza mirci18 (#774) üzenetére


kelly416
veterán

Nálunk a lodgy is mindig meg van gyanúsítva az alufelnikkel. Megrendeléskor kértünk hozzá egy garnitúra téli kereket, kaptunk egy garnitúra dísztárcsát is ajándékba (igaz, sötét van az autón és világosabbat kaptunk, de ajándék lónak...), De a gyönyörűen kartonba és fóliába csomagolt kerekek hagyományos kis lyukas felnin vannak már. Pedig reméltem, ugyanilyen dísztárcsa-kompatibilis felnikkel kapjuk.

(#784) Flowtation válasza Luck Dragon (#782) üzenetére


Flowtation
őstag

No délután az lesz most már.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#785) AMD Power válasza konyi79 (#775) üzenetére


AMD Power
titán

Én ahogy megtudom venni az autót már rendelem is meg hozzá a 4 évszakos Nexen Blue 4 Seasont. Nekem annyira bevált. Nekem a Dacian is az lesz majd. :K

(#786) JoinR válasza AMD Power (#785) üzenetére


JoinR
senior tag

Nekem is az van, jó gumi. Mondjuk amilyen tél volt, még ez is fölösleges volt, maradhatott volna a gyári...csak ősszel a Tátrát nem mertem a gyárival megjárni (bár utólag, ott se volt hó).

(#787) Šolaire válasza AMD Power (#785) üzenetére


Šolaire
veterán

Négy évszakossal mik a tapasztalataid? Gondolkodtam én is rajta nem kéne cserélgetni.

“Praise The Sun” \[T]/

(#788) AMD Power válasza JoinR (#786) üzenetére


AMD Power
titán

Tatrában is megállta a helyét gondolom!? :K

Šolaire Nem rég óta használom. Előtte elég sokat jártam után,hogy melyiket kéne választanom. Logikusan nem gumisokat kérdeztem meg róla mert nekük ez mindem csak nem jó. Felhasználókkal beszéltem róla. Amiket tölük hallottam/olvastam nem is volt kérdés,hogy nekem ez kell. Október végén megvettem, fel is rakattam. Használtam pályán, sokat esőben, egy nap volt csak amikor hóban/latyakban mentem vele direkt. Az én vezetési stílusomhoz tökéletesen megfelel. Egy percig nem bántam meg. Az is biztos,hogy ha veszek másik autót, azon is ilyen gumi lesz! :K

(#789) JoinR válasza AMD Power (#788) üzenetére


JoinR
senior tag

Persze, bár nagy kihívás nem volt. Nemrég próbáltam saras földúton, ott viszont hamar feladta, persze nem terepgumi, nem várható el tőle, hogy ott is jó legyen.
De aszfalton és vizes úton is nagyon jó a tapadás, főleg az árához képest. (korábban több tucat semi-slicket használtam el versenypályákon, úgyhogy van fogalmam a jó tapadásról :) )

(#790) Luck Dragon válasza JoinR (#789) üzenetére

Végén kiderül hogy te vagy Michelisz Norbert :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#791) AMD Power válasza JoinR (#789) üzenetére


AMD Power
titán

Nah igen ez az utolso szepmont nalam,hogy sara uton milyen. De normal teli vagy nyari korulmenyek kozott barhol megallja a helyet!

(#792) Šolaire válasza AMD Power (#788) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi a választ. Itt a jó idő kitakarítottam az autót, jövőhéten gumicsere erre nem lehet menni sehova. :(

“Praise The Sun” \[T]/

(#793) Luck Dragon válasza AMD Power (#791) üzenetére

Azért kiváncsi lennék hogy nálam egy szezont hogyan teljesítenie , legfőbbképp kopás szempontjából lennék rá elsődlegesen kiváncsi .
:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#794) AMD Power válasza Luck Dragon (#793) üzenetére


AMD Power
titán

Ez átlag felhasználásra van. Ami benzines autónál évi kb 10-15.000km jelent. Ott biztos megfelel! ;)

(#795) mirci18 válasza AMD Power (#788) üzenetére


mirci18
addikt

Jeges út sem volt akadály neki?
Gondolkoztam pót felniken az új kocsihoz mint a régi autómnál. De lehet hogy kiváltom a gumikat egy négy évszakos megoldással majd télen. Mivel a második autóm a Logan úgyis csak kirándulásokra anyóslátogatóba kell.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#796) AMD Power


AMD Power
titán

Dacia Logan Arctic Kezdő listaár 2 899 000 Ft +100.000Ft tegnaphoz képest....

Sandero dettó + 100e

(#797) Luck Dragon válasza AMD Power (#796) üzenetére

:DDD :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#798) AMD Power válasza Luck Dragon (#797) üzenetére


AMD Power
titán

Alakul mit ne mondjak.....

Duster +250e , Renault Clio Generation Zen +250e. :U

(#799) Luck Dragon válasza AMD Power (#798) üzenetére

Lassan fehér kesztyűben szabad bemenni a Dacia szalonba . :DDD
Viccet félretéve, másik márkák esetében is megfigyelhető ez.
Később meg lesz a sok beragadt készlet meg olvashatjuk majd, sőt már most is vannak erre vonatkozó cikkek amik leírják hogy az autókereskedők milyen nagy bajban vannak és lesznek.
Csak hátra kell dőlni és kivárni a tűzijátékot, hiszen kereslet híján nincs profitja, ha nincs profit nincs bevétel azzal pedig jövedelem. Jönnek a készlet leépítés majd kereskedés bezárása, vagy több cég összefog a túlélés törvényei alapján. Láttunk erre példát lásd 2008-2012 között.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#800) Flowtation válasza Luck Dragon (#782) üzenetére


Flowtation
őstag

Kimentem, megnéztem. De közben leesett, hogy direkt külön vettem/kértem hozzá alukereket. A héten fel is rakatom, aztán majd rakok fel képet.

Más: Főként Lodgy tulajoktól kérdezem: Nektek is zörög az autó belseje? Nem vészes, de mintha nem lenne minden műanyag rögzítve. Új korától ilyen, én be tudom annak, hogy dacia, nem prémium kategória, és remélem nem valami összeszerelési hiba.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.